Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20101) KTibxx


KTibxx
aktív tag

Segítsetek lécci!Kifogytam az 5letekből.Az lenne a gondom,hogy egy plusz ,új vinyót (slave) tettem a gépbe,de csak az eszközkezelőben jelenik meg (illetve everest is látja), de újabb meghajtóként nem jelenik meg.Ha bármilyen más vinyót teszek be azok hibátlanul működnek.Mi lehet az oka? (win7)
Nagyon köszönöm
T

(#20102) liksoft válasza KTibxx (#20101) üzenetére


liksoft
nagyúr

Particionálni, formattálni kéne esetleg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20103) pjtr válasza liksoft (#20099) üzenetére


pjtr
aktív tag

Szia

A tulaj szerint eddig nem volt jelszó...
Létezik az, hogy esetleg sérült bios, vagy szarakodó vinyó miatt lockolódik?

Ha nem, akkor ezek szerint egyértelmű, hogy nem rendes helyről van a gép... :(

Akkor pedig innentől felejtős a történet.

Mr_Ricsi:

Köszönöm a Linket, le fogjuk ellenőrizni! (persze ha bekerül egyáltalán az adatbázisba..)

Köszönöm a segítségeteket. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#20104) KTibxx válasza liksoft (#20102) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Nagyon köszi a gyors választ!A formatálásra én is gondoltam,csak így,hogy nem látszik mint meghajtó,nemtom hogyan kellene...
Vagy lehet -ez most jutott eszembe- ,hogy a patricionáló progival +nézem,lehet "rejtett patricióként" jelenik +...

[ Szerkesztve ]

(#20105) liksoft válasza KTibxx (#20104) üzenetére


liksoft
nagyúr

Minden OS tartalmaz lemezkezelőt. Az tudja.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20106) KTibxx válasza liksoft (#20105) üzenetére


KTibxx
aktív tag

köszönöm,+nézem

(#20107) mr_ricsi válasza pjtr (#20103) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A biosban lehet engedélyezni és tiltani.
Ha a biosba sem tud belépni a tulaj, akkor az nagyon gyanús, mert olyan hiba lehet, hogy a jelszót elfelejti, de olyan nem, hogy magától lezáródik.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20108) BiGg DoGg


BiGg DoGg
csendes tag

Helloztok.

Tegnap kaptam meg az uj WD 1 terras, S-ata 3as, Caviar Black HDD-met. Az alaplapom S-ata 2es (Gigabyte UD3H 780GX) es egy regebbi WD 320 gigas, S-ata 2es, Caviar SE16-os HDDm van benne.

A problema a kovetkezo:

Ha kulon kulon rakom be oket, akkor semmi gond nelkul bootol a rendszer, ha viszont mind a kettot egyszerre kotom be, akkor meg a biosba sem tudok belepni.

Lehet, hogy az S-ata 3 es S-ata 2 nem egyeznek, ezert is nem bootol a rendszer?

Mar vettem uj aramkabelt is, probaltam mindegyik portban. Hatha valaki okosabb, mint en es tud valami gyogyirt mondani :)

Samsung B2100 Xplorer + 2 GB MicroSD >>>> HTC Windows Phone 8X >>>> Xiaomi Mi Max 2 >>>> ASUS ROG Phone III Strix Edition

(#20109) moonguru válasza BiGg DoGg (#20108) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Csak tipp:

Jumperold át a SATA 3-as HDD-t, SATA 2-re! (nálam is így van, a NForce chipsetnek köszönhetően)

Monitor Guru!

(#20110) BiGg DoGg válasza moonguru (#20109) üzenetére


BiGg DoGg
csendes tag

A hardon ezt irja, hogy

Jumpered pins 1 and 2 enables SSC (spread spectrum clocking)
Jumpered pins 3 and 4 enables PUIS (power up in standby)
Jumpered pins 5 and 6 enables 1.5GB PHY

Tettem a hardra egy jumpert 5 es 6os pinekre, de ugyan az a mese. Nem ertem mi lehet mar a baja :(

Meg azt nem ertem, hogy miert 1.5 GB es nem 3 gbit/s? Pedig S-ata 3as. :F

Samsung B2100 Xplorer + 2 GB MicroSD >>>> HTC Windows Phone 8X >>>> Xiaomi Mi Max 2 >>>> ASUS ROG Phone III Strix Edition

(#20111) kmisi99


kmisi99
addikt

Heló az lenne a gondom a hddmel hogy mostanság ha dolgozik elég csúnya zörejt ad ki egy kis időre. Fel is vettem hang 21 és 26 másodpercnél hallani jól. Eddig egyetlen egyszer se volt ilyen én nem hiszem hogy a gépház. Talán lehet köze hozzá hogy úgy állítottam át AHCI ra hogy IDE módban települt föl rá a win

[ Szerkesztve ]

(#20112) chungee


chungee
addikt

Sikerült lementetem az adatokat. Lefutattam a CHDSK-et és most yó. Win7-el futattam le.

(#20113) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Munkatársam Win XP-s gépe nem hajlandó Bootolni. Töltéskor mindig újraindul. Bedobtam a vinyóját az én gépembe. link
HD sentinel szerint teljesítmény 100% Kondíció 99% a lemez felületén 2db gyenge szektor található. Ha rakok rá új rendszert formázás után akkor még mennyire életképes ez a vinyó? Érdemes elgondolkodniuk egy új darabon? Válaszokat előre is köszi!

(#20114) whisperity


whisperity
tag

500GB 32MB WD Caviar Black SATA2 WD5001AALS
500GB 16MB Samsung SpinPoint F3 SATA2 HD502HJ

Egy RAID-0-nál érezhetően sokat számítana a gyorsítótár méretének, a tányéroszlásnak (a WD-ben két tányér van, a samuban csak egy) különbözete?

(#20115) liksoft válasza whisperity (#20114) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tesztet neki.Szerintem anélkül nem tudod meg. A környezet, a blokkméret is számít.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20116) liksoft válasza Tom5 (#20113) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem alaplapi kondikkal van baj? (Tápellátás?)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20117) Tom5 válasza liksoft (#20116) üzenetére


Tom5
addikt

passz, nem tudom. Most rakok új rendszert. Nem volt eddig gondjuk a géppel...a vinyó akkor még okés téma?

(#20118) kmisi99 válasza liksoft (#20116) üzenetére


kmisi99
addikt

Valami ötlet az én panaszomra?

(#20119) liksoft válasza kmisi99 (#20118) üzenetére


liksoft
nagyúr

Letöltöttem. Meghallgattam. Semmit nem hallok. Időnként kerreg a winyó, egy-egy rezonancia zörej is hallható, de semmi egyéb. :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20120) liksoft válasza Tom5 (#20117) üzenetére


liksoft
nagyúr

Újraindulás lehet soft, és hard gond is. Ha különböző helyeken és időpontokban csinálja, akkor tápellátás, memória, VGA, stb...

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20121) Tom5 válasza liksoft (#20120) üzenetére


Tom5
addikt

Egyszerűen nem töltött be a Windows. Se csökkentett módban sehogy. Formáztam a C.-t most ment fel rá az új rendszer, majd kiderül bírja-e.

(#20122) kmisi99 válasza liksoft (#20119) üzenetére


kmisi99
addikt

Ha csak zörögés akkor nem gond. Csak már két éves és először hallottam tőle ezt a zörgést.

(#20123) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok!

Van egy 160-as winyóm, két részre osztva:
C: 60GB
D: Maradék 100 körül.

Ha egy 500-ast raknák be helyette, hogy tudnám "átkoppintani" az egész rendszert úgy hogy az 500 már ne legyen megosztva és ne kelljen újratelepítenem?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#20124) moonguru válasza BiGg DoGg (#20110) üzenetére


moonguru
őstag

Kérlek írd le a HDD pontos típusát! (igen 3GB PHY-nek kéne lennie ha SATA 3-as)

Monitor Guru!

(#20125) Imco válasza BiGg DoGg (#20110) üzenetére


Imco
őstag

BIOS update sem árt, ha van friss.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20126) czral válasza liksoft (#20048) üzenetére


czral
csendes tag

Szia,
sajnos az már megvolt, user-ként probálok belépni rá, ahogy azt korábban is tettem, amikor is kifogástalanul működött.

(#20127) Imco válasza JoceeHunt (#20123) üzenetére


Imco
őstag

C:-t át-felteszed partició copyval, acronissal, vagy ghosttal.
Majd a d:-t simán copizod.
Mindenképp elválasztanám a rendszert a többitől ha csak ez az 1 HDD van.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20128) JoceeHunt válasza Imco (#20127) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Pont ez az. Van 1db 1TB-os, van 1db 1,5TB-os, de mind a 2-t sajnálnám rendszernek, így egy 500mb-osat kapna. Egyébként elég siralmasak a sebességek:
Sorrendben: C,D (ez a kettő a 160-as), alul: 1TB mellette a 1,5TB
Eléggé lassú a rendszer, SSD nem tudom mikor lesz, karácsony az első célidőpont.
Remélem egy 500-as is produkál hasonlót mint a terrások.
Rendszert már egybehagynám márcsak a 8giga ram miatt is (lapozófájl had menjen fullon...), és így már erre raknám a játékokat meg minden progit.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#20129) BiGg DoGg válasza moonguru (#20124) üzenetére


BiGg DoGg
csendes tag

[link]

[link]

itt van 2 kep a HDD Sentinel-rol, remelem segit.

Samsung B2100 Xplorer + 2 GB MicroSD >>>> HTC Windows Phone 8X >>>> Xiaomi Mi Max 2 >>>> ASUS ROG Phone III Strix Edition

(#20130) moonguru válasza BiGg DoGg (#20129) üzenetére


moonguru
őstag

Sajnos a te 1GB-sedet elvileg (a WD oldala) szerint nem lehet SATA 2-re jumperolni csak 1-re!

A 2TB-s meg lehet...

Egyébként látom hogy az NForce drivert nem telepítetted fel, talán felkéne telepiteni!

És persze ha van bios frissítés se ártana!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#20131) mr_ricsi válasza moonguru (#20130) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A WD oldala nincs aktualizálva. A SATA3 vinyóit a jumperrel SATA2 módba lehet visszakapcsolni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20132) Skatysuti válasza Skatysuti (#19994) üzenetére


Skatysuti
tag

Üdv Megoldódott.
Megoldás csak a Format maradt meg is csináltam párszor meg, lemez ellenőrzés míg hibát talált.
De most tökéletes.
Sok törlés másolás lehetett a hiba.

ASUS Rog Strix G17 G713QM HX1139T+ 2x16gb Kingston Fury Impacr 3200mhz cl20, Samsung 980pro NVMe m.2 SSD, ASUS ROG Strix XG259Cm, Asus Rog Chakram X+ ASUS Rog Scabbard 2, Steelseries Arctis Nova7 Wireless, Xbox elite controller 2, Samsung Galaxy S22U 12/256 HUAWEI Watch Gt2, HUAWEI FreebBuds Pro

(#20133) BiGg DoGg válasza mr_ricsi (#20131) üzenetére


BiGg DoGg
csendes tag

Akkor miert irja az en hardom papirjan (ami zsir uj), hogy csak 1,5 GB-sre lehet jumperelni?

Samsung B2100 Xplorer + 2 GB MicroSD >>>> HTC Windows Phone 8X >>>> Xiaomi Mi Max 2 >>>> ASUS ROG Phone III Strix Edition

(#20134) liksoft válasza BiGg DoGg (#20133) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ügyes húzás. Vegyél hármas cuccot is, vagy szüttyögj egyen. :DDD

Szerk: Magyarázható, hogy azt mindenki tudja. De akkor miért nincs 2-re való éllítási lehetőség is? :F

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20135) Fire/SOUL/CD válasza BiGg DoGg (#20133) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért mert csak sata 1-re lehet jumperolni, jó az a leírás. Ez a vinyó amolyan kakukktojás, ebből a szempontból: [link]
(és neked "minő szerencse", pont az az 1 típusod van, amit nem lehet sata 2-re jumpolni) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20136) AnonymusX


AnonymusX
senior tag

Sztornó, elnéztem a topicot :). Bocsánat.

[ Szerkesztve ]

(#20137) BiGg DoGg


BiGg DoGg
csendes tag

Lo"n vilagossag! :D

Az volt a problema, hogy az 1000 eves DVD Rom-om (mivel az irom megment meg tavaly es nem ereztem szuksegesnek egy uj megvetelet) miatt nem bootolt a rendszer. Kihuztam a DVD Rom adatkabelet es lass csodat, megy! Nem kell jumperelni semmit, sehol, tokeletesen egyeznek. (de azert egy bios frissitest nyomtam :P )

Koszonom, az otletelest, mindenki reszerol :C ! Egy kellemes napot a tovabbiakban.

Samsung B2100 Xplorer + 2 GB MicroSD >>>> HTC Windows Phone 8X >>>> Xiaomi Mi Max 2 >>>> ASUS ROG Phone III Strix Edition

(#20138) Fire/SOUL/CD válasza BiGg DoGg (#20137) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nyugodtan dughatod is vissza a DVD-t, nem kell újat venni, csak menj be a BIOS-ba, aztán állítsd be megfelelően a boot sorrendet. :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20139) BiGg DoGg válasza Fire/SOUL/CD (#20138) üzenetére


BiGg DoGg
csendes tag

Tudom, hogy visszadughatom :P csak most, hogy 2 hard van benne, ugy nem engedte, hogy bootoljanak. De egyszer igyis ugyis veszek majd egy DVD RW-t, lehetoleg S-ata-sat, mivel nincs olyan vastag kabele es jobban szellozik a haz :D

[ Szerkesztve ]

Samsung B2100 Xplorer + 2 GB MicroSD >>>> HTC Windows Phone 8X >>>> Xiaomi Mi Max 2 >>>> ASUS ROG Phone III Strix Edition

(#20140) Fire/SOUL/CD válasza BiGg DoGg (#20139) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"csak most, hogy 2 hard van benne, ugy nem engedte, hogy bootoljanak."
:DDD De engedi, csak a merevlemezek sorrendjét kell átállítani.(Ami magával vonja a boot sorrendbeli helyét is az elsődleges vinyónak) És akkor 2 hdd meg dvd-d esetén is menni fog a rendszered. Ha gondolod leírom, hogy hol és mit kell beállítani a BIOSban...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20141) Directors


Directors
senior tag

Üdv!

Adott egy régi 20Gb-os winyó amelyből a Win7 csak 9Gb-ot lát.
Hard Disk Sentinel progi Teljesítménynek 100% ír Kondíciónak pedig 90%-ot.
A lemez felületén található 10 hibás szektor,mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
Ennyit ír.
Ez mitől van? Öreg lenne már a winyó?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#20142) BiGg DoGg válasza Fire/SOUL/CD (#20140) üzenetére


BiGg DoGg
csendes tag

Szoval, nincs eleg aramkabel a gepemben, hogy mind a 3at bekossem, a DVD-rom aram nelkul es bedugott adat kabellel volt ... es csak a 2 hdd volt aram alatt. Mivel csak az adatkabel volt bent ezert nem tudta a gep mit kezdjen vele, de mivel eltavolitottam ezert tudott bootolni a rendszer.

Megj: S-atas hardoknal, tudtommal, nem kell (nem is nagyon lattam, olyan S-atas hardot ahol lehetne) allitani a master/slave-t mivel egy kabelen csak 1 HDD (vagy optikai olvaso) van, ezert ertelem szeruen automatan leosztja, hogy master vagy slave lesz.

Amiert azt irja, hogy "ujonc", az meg nem feltetlenul jelenti azt, hogy ne tudnek beallitani egy ilyen dolgot...

[ Szerkesztve ]

Samsung B2100 Xplorer + 2 GB MicroSD >>>> HTC Windows Phone 8X >>>> Xiaomi Mi Max 2 >>>> ASUS ROG Phone III Strix Edition

(#20143) Marsal


Marsal
csendes tag

Van egy Seagate Barracuda 7200.8 ST3300831AS vinyóm és egyáltalán nem tudom használni. Felismeri az op rendszer és a biosz is de nem tudok új partíciókat létrehozni ha le akarom formázni. Formázás nélkül engedi. A jelenlegi partíciókat(2 db) ki tudom törölni viszont a gép újraindítása után ezek újra megjelennek. A vinyó kifogástalan, haver nézte egy másik gépen xp-n is és win7-en is. Simán felismeri és működik. Összeültünk MSN-en a nagy kockákkal és addig jutottunk hogy vagy az alaplap a hibás vagy a rendszerrel van a gond (Én nagyon reménykedem hogy az utóbbi). Attól függően hogy hogy akarom formázni, máshogy reagál, más hibát ír ki. Lemezkezelésből gyorsformázás egyből meghal, simán formázom lemezkezelőből akkor lefut a 100% szépen lassan és a végén hiba, mind a kettőnél az a hiba hogy "A formázás nem sikerült". Ha Sajátgép-ből simán dupla kattintással akarom elindítani a formázást akkor annyit ír hogy nincs engedélyem rá (egyetlen rendszergazda vagyok a gépen), ha meg onnan jobb kattintással kiválasztom formázást akkor meg azt írja hogy "A Windows nem tudja formázni". Néhány formázási próba után a lemez eltűnik a lemezkezelőből ha meg újra akarom ellenőrizni akkor meg meghal a lemezkezelő és azt adja ki hogy nincs engedélyezve tűzfalon...
Másik SATA vinyóval még nem próbáltam az alaplapot mert senkitől se tudok kölcsönbe szerezni. Az alaplap: Gigabyte GA-8IK1100.

(#20144) Fire/SOUL/CD válasza Marsal (#20143) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A leírásod több dologra is utal, (tudom nem ezt szeretnéd hallani) én azt javasolnám, hogy telepítsd újra a rendszert. Azok a hibajelenségek a rendszer hibájára is utalhatnak, de akár kártevő(k)re is, egy újratelepítéssel mindkettő kizárható lenne.

Mielőtt ezt megtennéd(ha megteszed), a W7 telepítőlemezéről boot-olj be, juss el odáig, ahol ki lehet választani a partíciókat és onnan töröld le, majd formázd a barracuda-t. Ha ott simán, mindenféle hiba nélkül sikerül, majd a mostani rendszer alól meg megint eltünöget stb, akkor mindenképp W7 reinstall.

(Ha így döntesz, akkor ezt a barracuda-t is le kell formázni, vannak olyan kártevők, amelyek auturun helyeznek el egy hdd-n, azaz hiába telepíted fel újra az OS-t, abban a pillanatban amikor visszadugod a barracuda-t, már meg is fertőződik újra a rendszer....)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20145) liksoft válasza BiGg DoGg (#20142) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha ilyen kevés a csati, hány éves és milyen a táp?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20146) mr_ricsi válasza Directors (#20141) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ez mitől van? Öreg lenne már a winyó?"
Biztosan öreg, de azért csak 9GB-ot lát belőle a Win, mert 9 GB-os particiót hozott létre rajta az előző tulaj.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20147) mr_ricsi válasza BiGg DoGg (#20142) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Amiert azt irja, hogy "ujonc", az meg nem feltetlenul jelenti azt, hogy ne tudnek beallitani egy ilyen dolgot..."
Azért az áramtalanított meghajtóban benne hagyott PATA kábel eléggé amatőr hiba.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20148) Directors válasza mr_ricsi (#20146) üzenetére


Directors
senior tag

Igen az gondolom,hogy öreg csak nem tudtam,hogy ettől ilyen-e. :)
Akkor azt mondod nincs elveszve az a 11Gb.Ezt jó hallani.
Windows telepítésénél ezt visszatudom hozni vagy valamilyen partíciós progival?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#20149) Fire/SOUL/CD válasza Directors (#20148) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Windows telepítésénél magával a telepítővel is törölhetsz/létrehozhatsz partíció(ka)t, ezért ebben az esetben nincs szükség az alábbi programokra/megoldásokra.

Ezt csak plussz infóként: Vannak ingyenes (de nagyon jó) alternatívák partícionálásra
Partition Manager Free Edition
EASEUS Partition Master Home Edition
MiniTool Partition Wizard Home Edition

Ezek felhasználóbarát programok, de ezek nélkül is kivitelezhető a dolog, de csak saját felelősségre: SSD sorszáma helyett értelem szerűen a HDD sorszámát kell megadni..., valamint az ALIGN=1024 paraméter HDD esetén nem szükséges, ennek a paraméternek kizárólag SSD esetén kell/kötelető szerepelnie.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20150) mr_ricsi válasza Directors (#20148) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"valamilyen partíciós progival?"
Csak a Win Lemezkezelőjével, vagy telepítéskor a Telepítővel.

A particiós progik nem neked készültek.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.