Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20801) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Hasonlót már kérdeztem egy másik topic-ban is.
Ha egy külső HDD-t Win 7 alatt lecsatlakoztatok a hardver biztonságos eltávolításával,de az csak pörög tovább,ártottam-e valaminek?
És ha pendrive-ot húzok le a "hardver biztonságos eltávolítása"nélkül XP vagy Win 7 alatt,ártok-e valaminek?
Azt az esetet vegyük alapul,hogy nem történik az adathordozóval semmi sem,sem másolás rá,sem onnan fájlok mozgatása a számítógépre.

Érdekesnek tűnik,hogy ha a gép ki van kapcsolva,és csatlakoztatom az USB 2-re a WD 1 TB külső HDD-t,felpörög,és a készenléti fény világít rajta.
Ugyanez külső WD 500 GB-nál:felpörög a HDD,de készenléti fénye nincs.
Ezek vannak:
[link]
és
[link]
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#20802) King Unique válasza Kezdő vagyok (#20801) üzenetére


King Unique
titán

Majd válaszolnak reméljük,de amit én kérdeztem,az fentebb más témában az hasznos lehet neked is,bár nem kell túlparázni ezt se,jók a WD-k... :K

[ Szerkesztve ]

(#20803) Murderer69


Murderer69
őstag

sziasztok!
Biztos láma kérdés de nem vagyok valami nagy ebben a dologban ...
Az történt hogy ájra raktam a win7-et és telepítés után nem látja a "D"-t azaz a másik hdd-t everest látja eszközkezelő is de maga windowson belül nem látom erre van valami orvosság?
előre is köszi mindenkinek aki szán rám 1 kis időt :R

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#20804) Imco válasza Murderer69 (#20803) üzenetére


Imco
őstag

Elvileg simán látnia kéne. Valami furmány van, de ahhoz meg több info kéne.

Szerintem....

Üdv! Imco

(#20805) Murderer69 válasza Imco (#20804) üzenetére


Murderer69
őstag

alaplap : GA-M57SLI-S4
winyó: WD 160GB
win7 ultimate 64bit
és az istenért se vágom hogy mi lehet :F
már szét fórumoztam magam kb 2-3 órája csak olvasok de érdemleges dolgot nem találtam...

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#20806) Fire/SOUL/CD válasza Murderer69 (#20805) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Adj neki betűjelet az OS lemezkezelőjével...
Asztalon a számítógép ikonon jobb egér/kezelés/bal oldalt lemezkezelés/megfelelő hdd-n vagy partíción jobb egér/meghajtóbetűjel és elérési úzt módosítása/módosítás gomb/lenyílóból megfelelő betűjel kiválaszt és végigokéz

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20807) mr_ricsi válasza liksoft (#20799) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A drive ezt az értéket megőrzi, minden lekérdezéskor megadja. Vagyis azt jelenti, az élete során valamikor volt 18 átviteli hiba. Ez soha nem fog megszűnni, a lényeg, ne szaporodjon."

Az Ultra DMA CRC hiba? Azt a SMART a belső önteszt során rendszeresen újraméri, és ha nincs hiba, akkor az érték újra nulla lehet, nem?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20808) Murderer69 válasza Fire/SOUL/CD (#20806) üzenetére


Murderer69
őstag

halló
köszönöm szépen :R
vendégem vagy egy sörre ha Csákvár fele jársz :DDD

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#20809) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#20801) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Erre szeretnék választ kérni! :R

(#20810) kenwood3


kenwood3
őstag

Hali all!
Adott 1 noti ami mostanában qrva lassú . Tünetek a nővérem szerint: zenehallgatás közben el kezd lelassulni a zene, majd teljesen leáll. A filmeknél is ezt csinálja és az egész win is lassú rajta. Sentinel szerint 100/36%-os és 1 csomó hibaüzit ír ki a vinyóra a másolás egyik partíciórol a másikra is lehetetlen mert órákat ír ki pár gigára.
Én hiba okának a vinyót mondanám a sentinel alapján. Szerintetek is ez a hiba ? Ha ez mi a teendő ? Vinyó csere vagy lehet vele esetleg valamit csinálni ?
Válaszokat köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#20811) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!

jobb helyre nem tudtam beírni a kérdésemet, mert más fórumot nem találtam. remélem tudtok segíteni.

anno vettem egy 2TB-s WD RE4-GP HDD-t. mivel azóta is csak tervben van az SSDre váltás rendszerlemeznek, ezért csináltam rajta egy 80GB-s partíciót rendszernek (ubuntu boot lemezzel) mondván, jó lesz ez is egy darabig. csak épp a nagy eszemmel nem vettem akkor észre, hogy ezt sikerült a lemez végére, és nem az elejére megcsinálnom. azóta betelt szépen a lemez eleje adatokkal.

kérdésem a következő: hogy lehetne azt megcsinálni, hogy a lemez elején lévő adatokat átmozgatni hátrébb, hogy egy partíciót ki tudjak alakítani ott a rendszernek (hogy gyorsabb legyen egy kicsit a dolog, mert most "iszonyat" lassú)

www.brczart.hu

(#20812) liksoft válasza mr_ricsi (#20807) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ami nálam volt lemez, az ezt nem csinálta. Lehet, hogy pár széria igen. Na ez a szépsége a keretszabványnak. :DDD

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20813) liksoft válasza deathtania (#20811) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Átmásol, visszamásol. Biztonságosabb, és gyorsabb mint átmozgatni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20814) liksoft válasza kenwood3 (#20810) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Adatok lement (sürgősen míg lehet), drive ellenőrzése másik gépben (hátha a noti a bűnös, nem a drive). Ha a drive, akkor csere.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20815) albatross


albatross
csendes tag

Helló!

Remélem jó fórumba írok, egy kis segítséget kérnék?

Problémám, hogy valószínű benyeltem valami vírust, ami tönkretette a rendszeremet folyton valami systemroot/system32/config/security˛c0000218 CHIB hibaüzenteket kapok. A windows semmilyen módban nem indul el, a helyreállító konzol sem segít.Most újraakartam telepíteni az xp-t de azt a hibaüzenete kapom: "A telepítő megállapított hogy a meghajtó C: sérült és nem lehet megjavítani.A telepítés nem folytatható."

Gondolom a formázás talán segítene de azt szeretném legutolsó megoldásnak.

Tippek a rendbehozatalra?

(#20816) deathtania válasza liksoft (#20813) üzenetére


deathtania
senior tag

épp ezaz, hogy fogalmam sincs, hogy éppen mi van arrafele, mivel minden szépen mappákba van rendezve, és össze-vissza töltöttem fel a mappákat.

átmozgatni hogy lehet?

vagy hogyan tudom kideríteni, hogy éppen mi van azon a 70GB-n, amit szabaddá akarok tenni? a 1,5TB-s lemezemre még ráférnének a dolgok onnan :)

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#20817) liksoft válasza deathtania (#20816) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az egész drive ÖSSZES adatát (összes partíció) másik drive-ra kell menteni, és újraformázás, rendszer fel, adatok vissza!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20818) deathtania válasza liksoft (#20817) üzenetére


deathtania
senior tag

920GB adatot nem tudok máshova menteni, mivel nincs akkor HDD-m még egy, amire ráférne, mivel az 1,5TB-on van kb 100GB szabad hely... szóval ezért kell nekem valami alternatív megoldás :O másolgatni nem tudok...

www.brczart.hu

(#20819) liksoft válasza deathtania (#20818) üzenetére


liksoft
nagyúr

OK. Van rá megoldás, de ha megszakad BÁRMIÉRT, akkor az ÖSSZES adatnak lőttek! Nem véletlen amit írtam. Ráadásul gyorsabban is végez, ha másol. Még az oda-vissza másolás is várhatóan fele harmada mint a mozgatás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20820) Gabesz02


Gabesz02
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy nagy problémám!Van egy F3-as 1 hónapos samu vinyóm. Ma szerettem volna kicsit rendet rakni rajta,ezért elkezdtem néhány játékot törölni róla. Nos a 3. game törlése az előző kettőhöz képest jóval lassabban ment, én pedig a feladatkezelővel megállítottam a folyamatot,mert simán már nem tudtam!Ezek után bődületes lassulás volt érezhető a gépen,így reset. De a masina nem tudott újraindulni,nem töltötte be a win 7-et. :W Még egyszer reset, a válasz csökk. módban ugyan az. Bármi csináltam, akkor sem töltött be! Na mondom szép, talán az OS hibája/halt meg, hát újrarakom :(( És itt jött a hideg zuhany, nincs egyetlen meghajtóm/partícióm sem, nincs hova tenni az OS-t!!! :Y Na majd a BIOS-ban megnézem, aha az egyetlen meghajtó amit lát az a DVD olvasó :O Vinyó kiszerel másik gépbe átrak, ott is ez a helyzet! Jól sejtem,hogy volt egy winyóm :O :O :O Ha így van az adatokat le tudom szedni róla valahogy??? A segítségeteket előre köszi

Üdv:Gábor

(#20821) kenwood3 válasza liksoft (#20814) üzenetére


kenwood3
őstag

Értem,köszi . :R
Sajnos más gépben nem tudom kipróbálni mivel nincs még 1 olyan laptop amit szétszedhetnék emiatt( vagyis van de az még garis), az asztaliba meg tudomásom szerint nem lehet betenni csak vmi átalakítóval ? :U Egyébként ezek a problémák tuti a hdd hibája miatt vannak ?Mert ha igen akkor veszek bele 1 újat .

Mi az az ekezet dragasag??

(#20822) Imco válasza albatross (#20815) üzenetére


Imco
őstag

Nézd meg egy dosos sentinellel.
Ha nem sérült a HDD akkor nyugodtan formázd, de csak a c:-t.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20823) Imco válasza Gabesz02 (#20820) üzenetére


Imco
őstag

GDB, vagy szakember. Ne kísérletezz mert rontod az esélyeidet.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20824) albatross válasza Imco (#20822) üzenetére


albatross
csendes tag

Nincs partícióra osztva :O
Ezért nem akarom formázni.
De azóta már kitaláltam a szerencsés megoldást!
Elkérem a bátyám külső vinyóját rátolok mindent azt leformázom a C:-t.

Azért köszönöm a segítséget!

(#20825) LeC válasza Gabesz02 (#20820) üzenetére


LeC
addikt

ha nem látja a bios, és a vinyó fel se pörög, akkor valszeg az elektronikája szált el.
Próbálj meg szerezni egy ugyanolyan vinyót, hibátlan elektronikával és cseréld ki rajta.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#20826) liksoft válasza kenwood3 (#20821) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha SATA, nem kell átalakító.

Nem egyértelmű a hiba, azért kéne tesztelni.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20827) haley


haley
csendes tag

Sziasztok!
Hogyan tudom a HDD-m elnevezni D:\ vagy E:\ meghajtónak?
Az SSD-m a rendszermeghajtó C:\, de a HDD-vel egyenlőre nem tudok mit kezdeni, oda szeretnék menteni adatokat. Lehet formázni vagy particionálni kellene a HDD-t először? Win7 telepítve van már az SSD-re.
Nem nagyon értek hozzá.
Köszi,
Zs.

[ Szerkesztve ]

(#20828) mr_ricsi válasza liksoft (#20812) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ami nálam volt lemez, az ezt nem csinálta. Lehet, hogy pár széria igen."

az UDMA hiba a HDD és az alaplap között keletkezik, nagy eséllyel nem is a meghajtó hibájából. Egy ilyen jellemzőt örökre eltárolni nem tűnik értelmes funkciónak.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20829) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Van egy pár hónapos wd blue 500gb-os vinyóm notebookban. Ha filmet nézek, néha megakad egy pillanatra, utána megy tovább folyamatosan. Sima avi filmeknél is. HD sentinel szerint minden tökéletes, smart sem mutat hibát. Mitől lehet ez?

(#20830) UFO1


UFO1
senior tag

Segítséget kérnék Win7 telepítőből véletlenül töröltem egy partíciót (nem formáztam szerencsére) és hozzáadta a rendszerhez, ami nem működik, mivel bekaptam valami vírust ezért akartam újrahúzni. Milyen progival lehetne kinyerni az adatokat a törölt partícióról. Van másik vinyom. Előre is köszi, a segítséget.

(#20831) LeC válasza MIFtIli (#20829) üzenetére


LeC
addikt

amig a hds hibátlannak jelzi, nem kell nagyon aggódni.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#20832) LeC válasza UFO1 (#20830) üzenetére


LeC
addikt

get data back mondjuk.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#20833) UFO1


UFO1
senior tag

Másik vinyoról oda telepített op. al kinyerhetem, mert összeadta a két partíciót. Előzmény felraktam egy 64 bites op. az előzőleg 32 vel formázott 1 tb vinyora ekkor az egyik 700gb (tele adattal) part nem látta ilyenkor mi van a progit azért kipróbálom. Köszi

(#20834) Piet


Piet
csendes tag

Sziasztok

USB -> HDD (Samsung 500GB SATA) masolas kozben lefagyott a WinXP, reset utan a BIOS SMART error-ral jott vissza, nem is tudott elindulni a Win. Megmozgattam az alaplapon a sata csatlakozot ezutan a Win bejott, a HD Sentinel szerint 0% health van es a hibauzenet:

” End-to-End error
Number of parity errors during transfer between the cache RAM and the host”

Talalkozott mar valaki ilyennel?
Ugy tunik a sata adat kabel a hibas (meg nem tudtam kicserelni):
[link]

(#20835) Gabesz02 válasza LeC (#20825) üzenetére


Gabesz02
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!Hát ami ezt a fajta szerelést illeti nekem sajnos kínai! A kísérletezgetéssel pedig már nem próbálkozok tovább, már "mindent" kipróbáltam . Mivel a vinyó még erősen garanciális, így holnap felhívom az illetékes boltot, aztán cseréltetem, azt hiszem ez lesz a legegyszerűbb!Remélem zökkenőmentesen kapok helyette majd egy újat...
A válaszokat még egyszer köszönöm, további szép napot!

Gábor

(#20836) gabber01


gabber01
addikt

Hello.
A helyzet a következő. Vettem egy 640es winyót, és azt szeretném megoldani, hogy ne kelljen teljesen új rendszert csinálnom, hanem a régit valahogy áttenni erre. A helyzet annyival bonyolultabb, hogy a gépben van még másik 3 winyó, amiből a legrégebbi sajnos a master, egy 40es WD IDE cucc. Namost, ha ezt ghostolom, és egy az egyben átpakolok mindent, majd lehúzom a gépről az vajon megoldás? Vagy az MBR hiányában, ami ha jól tudom ezen a winyón kell hogy legyen, hiába minden, mert nem fog bootolni. :F

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20837) kenwood3 válasza liksoft (#20826) üzenetére


kenwood3
őstag

Értem, köszi :R
Egyébként sata-s az asztalim is így akkor majd beteszem abba, ahogy hozzám kerül, mert jelenleg 360 km-re van tőlem a gép amibe van(tesómé). Ha hozzám kerül írok még
Köszi mindent :R

Mi az az ekezet dragasag??

(#20838) Imco válasza gabber01 (#20836) üzenetére


Imco
őstag

Megoldás! Fog bootolni.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20839) LeC válasza gabber01 (#20836) üzenetére


LeC
addikt

átghostolod, beállítod biosban hogy melyik vinyóról bootoljon és kész.
Még csak le se kell húznod :)

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#20840) LeC válasza Gabesz02 (#20835) üzenetére


LeC
addikt

hát ha nincsenek rajta életbevágóan fontos adatok, akkor persze mindenképpen próbáld meg gariztatni a vinyót.
Viszont ha igen, akkor egy csak pár csavart kell eltávolítani a hdd nyákjának kicseréléséhez, szóval nem egy agyműtét :)

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#20841) LeC válasza Piet (#20834) üzenetére


LeC
addikt

több mint valószíná hogy a kábel csere megoldja a problémát.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#20842) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

A WD My Passport-on levő Smartware program mennyire megbízhatóan jelzi a meghajtó állapotát?
Mármint hogy jó-e,vagy sem a meghajtó?
[link]
és
[link]
az ezeken levőkre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#20843) liksoft válasza Kezdő vagyok (#20842) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azt a Smartware programról annak témájában (ha van) célszerű érdeklődni. Én csak a HDSentinelt tudom ajánlani, mint egy lehetséges alternatív programot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20844) Kezdő vagyok válasza liksoft (#20843) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Értem.
Erre kérhetnék valami választ?
[link]
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#20845) liksoft válasza Kezdő vagyok (#20844) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajnálom nem, mert nincs W7-em. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20846) Kezdő vagyok válasza liksoft (#20845) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Akkor vegyük azt a helyzetet,hogy ugyanezt XP-n nézzük.

(#20847) mr_ricsi válasza Kezdő vagyok (#20801) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ha egy külső HDD-t Win 7 alatt lecsatlakoztatok a hardver biztonságos eltávolításával,de az csak pörög tovább,ártottam-e valaminek?"
Ha kiírta, hogy eltávolítható, akkor nem.

"És ha pendrive-ot húzok le a "hardver biztonságos eltávolítása"nélkül XP vagy Win 7 alatt,ártok-e valaminek?"
Igen. Szétcseszheted a fájlrendszert, és minden eltűnik a pendriveról.
Szerencsétlen esetben az egész pendrive használhatatlanná válik.

"Azt az esetet vegyük alapul,hogy nem történik az adathordozóval semmi sem,sem másolás rá,sem onnan fájlok mozgatása a számítógépre."
Ezt soha nem tudhatod biztosra, mert a win időnkként ránéz vagy firkálgat a meghajtókra.

"Érdekesnek tűnik,hogy ha a gép ki van kapcsolva,és csatlakoztatom az USB 2-re a WD 1 TB külső HDD-t,felpörög,és a készenléti fény világít rajta.
Ugyanez külső WD 500 GB-nál:felpörög a HDD,de készenléti fénye nincs."

Ez lényegtelen. (Eltérő SATA-USB chip.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20848) feltamadas


feltamadas
tag

Szép napot
merevlemez vásárlás előtt álok találtam egy használtat elég jó áron
érdekelne hogy a kép szerint jónak tűnik csak mintha nagyon meleg lenne az a 39 c fok és a fordulata nincs feltüntetve hogy 5400rmp vagy 7200rmp? a választ előre is köszönöm.
http://hardverapro.hu/dl/upc/2011-09/11/212195_pzcl4oefni9wk3yg_hdsentinel.jpg

(#20849) liksoft válasza feltamadas (#20848) üzenetére


liksoft
nagyúr

Milyen környezetben meleg ennyire?
[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20850) Kezdő vagyok válasza mr_ricsi (#20847) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Az első válaszodra:
Akkor látogass el kérlek a külső HDD topicba,mert a Windows 7 hibája,hogy hiába írja ki,hogy a "hardver eltávolítása biztonságos",attól még pörög a HDD....
Windows 7 bug.
[link]

És mi van akkor,ha bedugom az USB 3-as csatlakozóján a gépnek,és nem veszi észre a Windows,hogy rajta van?
Mert nem "látja",viszont pörög a HDD(legalábbis jelzi a készenléti állapotot),ha ilyenkor kihúzom a gépből,ártok-e valaminek?

Egyébként köszönöm a válaszodat!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.