Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19951) mr_ricsi válasza Dagobert07 (#19950) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha tényleg az alaplap, akkor nem fog itt megállni, előbb-utóbb teljesen megpusztul.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19952) Dagobert07 válasza mr_ricsi (#19951) üzenetére


Dagobert07
tag

Ígyvan most az alaplap megvétel lesz egy jó mission

(#19953) mr_ricsi válasza Dagobert07 (#19952) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Amennyiben biztos vagy benne, hogy az a hiba oka.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19954) Master94


Master94
tag

Üdv!

Segítségeteket szeretném kérni. Van egy notim, Asus (i3,3gb ram) és rákötve usb-n egy külső rakcben 1Tb-os vinyó, eddig semmi problem nemvolt vele, de most ugrálnak a filmek amit nézek róla, vagy simán kiakad a player.

Köszi, és bocsi a nagy képért, a kiskép valamiért nemmüködött.

[ Szerkesztve ]

I love Maluch!

(#19955) zso73 válasza Master94 (#19954) üzenetére


zso73
veterán

Keress rá a google-ban. Ott a megoldás. Win patch, meg ilyesmik.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#19956) Master94 válasza zso73 (#19955) üzenetére


Master94
tag

Mármint mire keressek rá? a hibakódot nemtalalálom.:O

I love Maluch!

(#19957) zso73 válasza Master94 (#19956) üzenetére


zso73
veterán

Akkor megkerestem neked.
:)
Ahogy látom nekem is kel majd. :W

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#19958) Master94 válasza zso73 (#19957) üzenetére


Master94
tag

Köszi!

Bár már megint szerencsétlenkedek, nemtalálom a letöltést:D :W

I love Maluch!

(#19959) zso73 válasza Master94 (#19958) üzenetére


zso73
veterán

I386
I64
Így gyorsabb. :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#19960) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok!

Mi lehet olyankor a probléma amikor egy wincheterre próbálok telepíteni egy win7-et. Minden megy látszólag de amikor a telepítést befejezte és már a windowsba lépne be(a fekete képernyőn megjelenik a windows logo) akkor utánna újraindul a gép. Másik winyón telepített win7 van arról indul rendesen. HD sentinel 100/100-nak mutatja a winchestert. Ha másik vinyóról elindítottam a rendszert akkor szépen tudok is adatokat másolni bármelyik particióra.

WD Blue 500Gb-os winchester

Mit lehet vele kezdeni? Mi lehet a probléma?

(#19961) Master94 válasza zso73 (#19959) üzenetére


Master94
tag

Sajnos nem oldotta meg a problémát?/

I love Maluch!

(#19962) Master94 válasza Master94 (#19961) üzenetére


Master94
tag

USB kábel csere solved the problem :D

I love Maluch!

(#19963) bozsozso válasza bozsozso (#19960) üzenetére


bozsozso
őstag

Már HD sentinellel rövid öntesztet is végeztem az is rendben van. Sőt a win7 beépített lemez ellenörzője sem írt hibát. És mégis amikor rendszert akaraok rátenni a windowst már nem tudja betölteni.

Aki tud rá megoldást vagy, hogy mit kellene megnéznem még az segítsen.

(#19964) Master94 válasza bozsozso (#19963) üzenetére


Master94
tag

Akkor a win hibája, milyen win az?

I love Maluch!

(#19965) zso73 válasza bozsozso (#19963) üzenetére


zso73
veterán

Nekem is volt ilyen. Nem aktív a partīíció. AZ rémlik.elsődlegessé Kell tenni.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#19966) bozsozso válasza Master94 (#19964) üzenetére


bozsozso
őstag

win7 ultimate 64bit
próbáltam másikkal is azzal sem ment, de lehet akkor megpróbálom azzal ami a másik vinyón van

zso73: volt nekem is olyan de akkor nem is megy fel rá a win

(#19967) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha egy ASROCK 880GM-LE alaplapba egy SAMSUNG 500GB 7200rpm SATA2 HD502HJ típusú winyó mellé beteszek egy IDE-s DVD írót, akkor a winyó sebességét vissza fogja fogni a DVD író?
Azt már tapasztaltam, hogy ha egy IDE-s winchestert teszek be egy SATA-s mellé akkor jelentősen belassul az SATA-s HDD is. De nem tudom mi a helyzet IDE-s DVD író esetén? :)

(#19968) mr_ricsi válasza cascada (#19967) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Azt már tapasztaltam, hogy ha egy IDE-s winchestert teszek be egy SATA-s mellé akkor jelentősen belassul az SATA-s HDD is."

Hogyan mérted a lassulását? Mert amit leírtál, olyan egyszerűen nem fordulhat elő.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19969) cascada válasza mr_ricsi (#19968) üzenetére


cascada
senior tag

Pl másoltam az IDE-s winyóról nagyobb (4-20GB-os) fileokat az SATA-sra, és közben észrevehetően belassult az egész gép. Rákatitntottam az Internet Explorer vagy Firefox ikonra és rengeteget kellett várni, hogy betöltsenek. Tehát olyan volt, mintha nem is lenne benne SATAS winyó, hanem csak IDE-s, annyira lassú volt :)

(#19970) mr_ricsi válasza cascada (#19969) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ez egyrészt tipikus jelenség, amikor a 80 eres IDE kábelen kontakthibás vagy szakadt valamelyik ér, vagy ha az IDE vinyó átvitele UDMA módból PIO-ba ugrott vissza.
Esetedben a proci dolgozott 100%-on, ezért nem indult azonnal a Firefox vagy az IE.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19971) cascada válasza mr_ricsi (#19970) üzenetére


cascada
senior tag

Az a furcsa, hogy vadonat új kábel volt, amit adtak az új alaplaphoz :)
Eszközkezelőben megnéztem és UDMA üzemmódban ment a winyó pedig :)

(#19972) zso73 válasza cascada (#19967) üzenetére


zso73
veterán

Az alaplapok elég nagy százalékában az IDE, és az ESATA külön csipben van vezérelve a sima Belső SATA résztől. Szerintem nem lassulhat a másolás. Az egy dolog, hogy a SATA vár az IDE winyára, és a szinkronizálás miatt vár a rendszer..............

Minden a helyén a rendszeremben. Egy C2 6750-essel, és 2GB rammal szakít a mozilla 6GB másolása közben. SATA<->SATA. És van egy IDE DVD ió is a rendszerben.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#19973) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

A merevlemezes topicokat nem ismerem eléggé, ezért ha valaki tud egy megfelelőbb helyet ezeknek, akkor legyen szíves, igazítson útba. Addig is lenne néhány nem is igazán problémám, inkább kérdésem:

- Két HDD van a gépemben, mindegyik valamivel 90% fölötti állapotú a HDSentinel szerint. Ezzel vissza lehet vinni őket garanciába? Adatok nem tűnnek el, nem kattognak, gyorsak, látszólag hibátlanok.
- A két HDD helyett fontolgatom, hogy veszek egy 1 terás egységet és arra ömlesztve (tehát összesen lenne 1 db 1 terás partíció) rárakok mindent. Ennek van valami hátránya azon kívül, hogy ha a rendszert újra kell tennem, akkor az adataimat is?
- Ha SATA3-csatlakozóra dugom az új HDD-t, ahhoz kell új kábel, vagy jó a régi is?

Előre is köszi a válaszokat és nézzétek el a kérdéseket, az utóbbi években egyáltalán nem foglalkoztam ezzel a témával.

(#19974) Master94 válasza #72042496 (#19973) üzenetére


Master94
tag

A 2. kérdésre válaszolnék.

Én általában úgy szoktam ,hogy ha van lehetőség egy rendszervinyóra és egy adatvinyóra akkor inkább úgy. ...szerintem. :R

I love Maluch!

(#19975) liksoft válasza #72042496 (#19973) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Sentinel téma: [link]

Nem garanciális, ahogy a program ki is írja.

Célszerű particionálni. Én háromra bontanám.
1. Swap - temp partíció. (virtuális memória + temp + internet cache + sallangok.....)
2. OS + programok
3. Adatok.

Így install esetén nincs adatvesztés (ciánt azért nem inni rá! :D ), az első partíció meg "begyűjti" az adminisztrációs "hegyeket" amitől be szokott lassulni a rendszer. Ennek formázása "visszagyorsítja" az OS-t. ;)

Szerk: Egy második winyó az adatok mentéséhez nem ártalmas dolog. :D

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19976) zso73


zso73
veterán

+1 szavazat az előttem szólók véleményére. :K

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#19977) eziskamu


eziskamu
addikt

Adott dolgok: P5QL EPU, 2 winyó, 1 SSD, 1ODD mind SATA.
Ha AHCI módba kapcsolom a gépet, akkor az áram alá helyezéstől számított első boot-nál a Vista(64 bit) a boot logó megjelenése előtt 2 percig nem csinál semmit, a képernyő sötét, a hdd led meg folyamatosan világít.
Kiderült, hogy ha a Hitachi 500 Gigás vinyót eltávolítom, akkor megjavul a dolog. Mit lehet kezdeni a Hitachi-val (HDP725050GLA360 ), a dolog biztos port független (legalább is abba a portba rakva a másik vinyót, ahol a hitachi volt, ugyanúgy jó marad).

(#19978) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok!

[Erre: 19660] nincs valakinek még tippje, hogy mi lehet a probléma.

(#19979) mr_ricsi válasza #72042496 (#19973) üzenetére


mr_ricsi
veterán

1, a HDD-k gyári tesztprogiját futtasd le, az kiírja, ha csere javasolt.

2, Víruskereséskor megőrülsz, mire végigmegy. Csinálj egy 30GB* körüli particiót a rendszernek és a swapfájlnak, a többi pedig lehet egyben adat.
(20GB + a RAM 5x-öse + a telepítendő progik mérete.)

3, Elvileg egyforma a kábel, de a sata3 matricás kábeleknél a gyártók garantálják, hogy működik 6Gbps-mal.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19980) Dokuro


Dokuro
csendes tag

sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. a következő problémával állok szembe:

van egy 80 gigás maxtor winchesterem, ezen van a windows. ezt a vinyót kaptuk egy másik géppel, a másik gépen kiégett a táp és az alaplap is tönkrement. beraktuk a jelenlegi gépbe, leformatáltuk, elsőre nem látta a windows, aztán leformatáltuk mégegyszer akkor már látta, azonban indításkor azt írja ki, hogy primary master drive fails és f1-el lehet tovább menni. valamint a windows ezt a vinyót pio módban működteti és emiatt baromi lassú a gép. most nem tudom, hogy meghalt e a vinyó vagy esetleg lehet javítani a helyzeten. a pio módot próbáltam megoldani, de nem sikerült visszaállítani dma-ra (eltávolítottam az elsődleges meghatjót de a windows ugyanúgy pio módban ismerte fel). szóval ötletem sincs, gép adatait leírom, hátha vki akkor rájön mi a gond.

Alaplap
CPU típusa Intel Celeron, 2600 MHz (20 x 130)
Alaplap neve Asus P4S-X (6 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)
Alaplapi lapkakészlet SiS 645DX
Rendszermemória 768 MB (PC3200 DDR SDRAM)
BIOS típusa Award Modular (07/17/03)

Megjelenítés
Videokártya NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X (64 MB)
3D gyorsító nVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X
Képernyő Plug and Play monitor [NoDB] (180833756)

Multimédia
Hangkártya Creative SB Live! Sound Card

Háttértár
IDE vezérlő SiS 5513 IDE UDMA Controller
SCSI/RAID vezérlő D347PRT SCSI Controller
Lemezes meghajtó Maxtor 6Y080L0 (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
Lemezes meghajtó ST380011A (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)
Optikai meghajtó Generic DVD-ROM SCSI CdRom Device
Optikai meghajtó Generic DVD-ROM SCSI CdRom Device
Optikai meghajtó Generic DVD-ROM SCSI CdRom Device
Optikai meghajtó PIONEER DVD-RW DVR-110D (DVD+R9:8x, DVD-R9:8x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:16x, CD:40x/32x/40x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
SMART merevlemezek állapota OK

(#19981) #72042496


#72042496
törölt tag

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! :R

A swap/temp és a víruskeresés kérdése eszembe nem jutott volna, pedig tényleg, adja magát. Ha egy HDD lesz, akkor külön partíciókra osztom. De így, hogy nem kell/lehet cserélni őket, egyelőre maradnak a mostaniak, a fontos dolgokról külön mentéssel.

[ Szerkesztve ]

(#19982) eziskamu válasza eziskamu (#19977) üzenetére


eziskamu
addikt

Az enyémre vaslaki? Simán nem kompatibilis az "ASUS féle" AHCI-val? SMART szerint még ok.

(#19983) liksoft válasza bozsozso (#19978) üzenetére


liksoft
nagyúr

SMART mit mond?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19984) liksoft válasza Dokuro (#19980) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet, hogy a környezet halála nem múlt el nála sem nyom nélkül? :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19985) bozsozso válasza liksoft (#19983) üzenetére


bozsozso
őstag

A SMART-nál mit kell néznem azt nem tudom.

(#19986) liksoft válasza eziskamu (#19982) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem a drive felpörgésére vár az alaplap? Ha igen, akkor annak a magyarázata az, hogy a HDD akkor jelentkezik be OK-n, ha a felületről a gyári adatait beolvasta. Addig várakoztatja a controllert.

Én még fejlesztettem úgy, hogy 74kB-os pascal forrást 28 percig fordított a gép. Vagyis a 2 mp-et észre sem veszem..... :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19987) mr_ricsi válasza Dokuro (#19980) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A MAster/Slave jumper állapotát ellenőrizd, cseréld ki az IDE kábelt egy másikra, aztán a Maxtor vagy a Seagate gyári tesztprogijával teszteld le a vinyót.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19988) liksoft válasza bozsozso (#19985) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Itt olvass utána. A programot is megtalálod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19989) bozsozso válasza liksoft (#19988) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm megnézem és utánna megmondom mit írt ha esetleg nem tudom értelmezni.

(#19990) bozsozso válasza liksoft (#19988) üzenetére


bozsozso
őstag

Mely értékeket érdemes nézni ilyen esetben?

(#19991) eziskamu válasza liksoft (#19986) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem másodperc, hanem perc :) Amúgy látja a bios a boot-nál, sőt ha arról bootolok, akkor tudja a windows, ha ezalatt a két perc alatt lőttem le a gépet, mert következő indításnál felajálnja a csökkentett módot. Tehát azt feltételezem, hogy már működik valamennyire a vinyó, mert a Windows boot manager be tud tölteni kapásból, csak azután a windows szórakozik. viszont az mindegy a windows-nak, hogy arrol a vinyórol bootol, vagy épp az SSD-ről (átmásoltam SSD-re a partíciót), ugyanúgy meg van a két perc teljes áramtalanítás után. Ha meg eltávolítom, akkor meg 1 SSD-vel, 1 winyóval, 1 ODD-vel (kopp-kopp) indul mindig kapásból. amíg IDE módban használtam a rendszert addig ilyen nem volt.
Turbo/free? Miyen gépen?

[ Szerkesztve ]

(#19992) dokkaab


dokkaab
csendes tag

Sziasztok! Van egy WD 2,5-ös 1Tb mobil vinyóm, és egyik napról a másikra a rajta levő mappák rejtettek lettek, és minden mappa nevével létrejött egy *.Ink kiterjesztésű parancsfájl, amit ha elindítok a windows intéző lép bele a mappába. Így sajnos a vinyó totalcommanderrel tejesen használhatatlan. Csináltam minden mappából egy egy hasonló nevű mappát, csak a végére írtam egy 2-est, átmozgattam a tartalmakat, kitöröltem az eredeti mappákat, és a hozzá kapcsolódó *.ink parancsfájlokat, viszont következő indításkor újra így nézett ki a winchesterem. Mit tudok tenni? Valami ötlet hogy mi okozza ezt? Válaszokat előre is köszönöm.

(#19993) bozsozso válasza liksoft (#19988) üzenetére


bozsozso
őstag

Nem tudom lehet én nézem rosszul de ott sem tapasztalok a többi winchesterhez képest hibát.

(#19994) Skatysuti


Skatysuti
tag

Üdv:
Western Digital 1TB 3,5" MyBook Essential -van és nemrég jelentkezett egy olyan probléma hogy ha másolok róla vagy éppen rá bármit filmet képeket akkor elkezdi szépen gyorsan majd egyszer csak megáll és számolja az becsült időt.
Pl:1.4 gb os film 5 óra és nem is lép akkor tovább. Megszakítani is nagyon nehezen lehet.
Filmeket zenéket képeket tárolok rajta mindenem rajta van.
kb 200gb szabad hely van rajt.
Mi lehet a probléma tudnátok nekem segíteni és remélem jó helyen keresem a megoldást.
Köszönöm.

ASUS Rog Strix G17 G713QM HX1139T+ 2x16gb Kingston Fury Impacr 3200mhz cl20, Samsung 980pro NVMe m.2 SSD, ASUS ROG Strix XG259Cm, Asus Rog Chakram X+ ASUS Rog Scabbard 2, Steelseries Arctis Nova7 Wireless, Xbox elite controller 2, Samsung Galaxy S22U 12/256 HUAWEI Watch Gt2, HUAWEI FreebBuds Pro

(#19995) liksoft válasza eziskamu (#19991) üzenetére


liksoft
nagyúr

Passz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19996) liksoft válasza Skatysuti (#19994) üzenetére


liksoft
nagyúr

Erős hűtés mellett menteni róla mindent! (Tudom, paranoia, de....) Ha az a típus amire gondolok, akkor csak az USB chip-en keresztül tudod olvasni, mert kódol. Így a házból kiemelve nem tudsz menteni, de a házat kívülről, vagy oldalát leszedve tudod hűteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19997) eziskamu válasza liksoft (#19996) üzenetére


eziskamu
addikt

Abban a szériában van titkosítás (WD SES), úgyhogy biztos arra gondolsz. Mondjuk azt nem tudom, hogy ha nem használjuk, titkosít-e (USB-n keresztűl úgy használom, hogy a WD SES meghajtó nincs telepítve)

(#19998) liksoft válasza eziskamu (#19997) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, titkosít. Csak nem kér jelszót. Különben a később megadott jelszó adatvesztéssel járna. Ezért indulástól így dolgozik. Vagyis ha a chip ugrik, nem tudod belső drive-ként menteni. Nem kis szívás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19999) Dokuro válasza mr_ricsi (#19987) üzenetére


Dokuro
csendes tag

A kábellel biztos nincs gond, azt már cserélgettem. A jumpert még leellenőrzöm, bár szerintem az is jól van. Viszont a tesztprogit azt hol tudom elindítani vagy az hol van? Ja és azt kifelejtettem, hogy a hd sentinel a maxtor vinyót nem ismeri fel, kérdőjelet rak hozzá.

(#20000) petiww


petiww
tag

Hali!

Adott egy ősrégi Seagate Hawk ST32155N SCSI vinyó, amit egy Initio 910U SCSI kártyán keresztül hajtottam. NTFS fájlrendszerét le akartam cserélni sima FAT-ra, de formázás közben lefagyott, és semmit nem lehetett csinálni a géppel - én pedig lehúztam a vinyóról a kábelt.
Nos ezután se a partition magic nem látja, se a windóz, se a hd sentinel normálisan (0MB-ot ír ki rá, és nem lehet felület tesztet csinálni...) Próbáltam hdd regeneratort, de az is 0MB-ot ír rá és lefagy a teszt közben...
Amiért lefagyhatott az az hogy a kábel legvégére volt feldugva(egy másik vinyó is ezért indítgatta újra a gépet) ezt tudom, csak azt nem hogy hogy lehetne újra életet lehelni belé, mert igazság szerint már fél órája át kellett volna adnom a leendő tulajnak. :S
Tud valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.