Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19351) liksoft válasza phaet0n (#19349) üzenetére


liksoft
nagyúr

BIOS látja, HDS látja, W nem. Esetleg az AHCI-t ha kikapcsolod, (ahogy ajánlották) és úgy próbálod meg az installt, lehet, hogy megy. Sőt, IDE módba lenne jó állítani, hogy standard vezérlőként működjön. Ha a W installban nincs benne a vezérlő drivere, akkor fújhatod!

Szerk: Az OS lemezkezelője amit az install során is tudsz használni, a legjobb lesz. Ne itt keresd a hibát. Ha azt hiszed ez okoz gondot, akkor töltsd le a gyári tesztprogramot, és írásteszttel töröld az elejét.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19352) liksoft válasza heetomi (#19347) üzenetére


liksoft
nagyúr

Semmi rendkívüli. Leformázod, és a mentésből visszatöltöd ami fontos. (Ne mondd, hogy nem csináltál mentést!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19353) phaet0n válasza liksoft (#19351) üzenetére


phaet0n
tag

Sajnos IDE módban sem látta. (bár azt most szeretném kihangsúlyozni, hogy kezdetben látta, aztán kb. a diskpartos próbálkozásom [list vol, list disk, aztán exit] óta van az, hogy semmit nem lát a telepítőben ott, ahol partíciót kell választani az OS-nek)

Le tudnád nekem írni, hogy mivel érdemes esetleg még próbálkozni a lemezkezelőben? (csak nagyon alap szinten értek hozzá)

Ha nem jutok semmire, ez vajon garanciális probléma?

[ Szerkesztve ]

(#19354) liksoft válasza phaet0n (#19353) üzenetére


liksoft
nagyúr

Gyári tesztprogram, írásteszt. Ezzel törlöd a drive elejét. Utána install próba ismét. Nem tudok egyszerűbbet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19355) phaet0n válasza liksoft (#19354) üzenetére


phaet0n
tag

Rendben, próbálkozni fogok. Köszönöm a segítséget.

(#19356) phaet0n válasza phaet0n (#19355) üzenetére


phaet0n
tag

Nos.
HdSentinel szerint 97%-os.
Aztán lefuttattam a samsung EStoolját. Drive diagnosticnál az ilyen Read DMA, Check S.M.A.R.T., Spin Up/Down tesztek Pass!-t kaptak, de aztán a simple surface scannél "ECC error"-t írt, aztán Write verify Pass, és a random surface scannél végig error (ha jól emlékszem) LBA és egy szám ismétlődött kb. 20 percen keresztül. Ezek után leállítottam a vizsgálatot, bad sectort írt ki a jelentésnél.
Ezután még itt az estoolban megpróbáltam low level formatot, erase mbr-t, de mindenre csak ecc errorral reagált, így hagytam az egészet.
Adatok nem voltak rajta, úgyhogy amiatt nem fáj a fejem.
Garanciába visszaküldhetem?

(#19357) Core2duo6600 válasza phaet0n (#19355) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ahogy Liksoft mondja, nekem is így oldódott meg.
Ez szerintem valami Win 7 (bug?) lehet, mert több gépben és több winyoval jártam már így.

(#19356) phaet0n
Végig kéne gyilkolni, hogy minél több sectort minősítsen bad nek, mert ha egy bizonyos küszöböt elér, akkor cserélni fogják.
Nyugodtan küld végi a samu progiját rajta, akkor is ha végig hibát ír, fusson le az egész ez a lényeg.

(#19350) heetomi
Hát akkor lövésem sincs, hogy mi lehet a gikszer, mert 7 esben de már a vistában is úgy dolgozik a defrag, hogy elösször kiírja az új helyre és utána törli a régiről.
Tehát elvileg egy áramszünet miatt az egész particónak nem kéne elszállnia.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#19358) dragonfx válasza Core2duo6600 (#19348) üzenetére


dragonfx
veterán

ezt hogy tudnám kideríteni?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19359) liksoft válasza phaet0n (#19356) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajnos a folyamatos CRC hiba miatt ez döglöttnek tűnik. Próbálj a tesztről nyomtatni, vagy valahogy dokumentálni, és garit megpróbálni vele.

Szerk: Még az is lehet, hogy az íróáramkör hibája miatt a SMART-ot sem tudja korrekt módon kezelni, vagyis a hibákat nem tudja naplózni. Ilyenkor a drive hibás, de a SMART értékek alapján nem. Ezt ez a teszt működés közben, a hibaüzenetekkel tudja jelezni.

Lehet esetleg még hibás tápellátás is, de ott inkább bizonytalannak, és nem halottnak kéne lennie.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19360) liksoft válasza Core2duo6600 (#19357) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kivéve, ha a partíciós adatokat matatja éppen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19361) liksoft válasza dragonfx (#19358) üzenetére


liksoft
nagyúr

Táp hány éves? Lehet, hogy csak a felét tudja már. Ha pedig van tuning, az az órajelre, és a felvett teljesítményre is kihatással van.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19362) herhi válasza Atos23 (#19331) üzenetére


herhi
tag

Jogos, köszi! :D

(#19363) herhi válasza mr_ricsi (#19325) üzenetére


herhi
tag

nem látok a biosban ilyet :F

(#19364) fagylalt válasza mr_ricsi (#19288) üzenetére


fagylalt
senior tag

Valószínűleg a legfrissebb, mivel nem régiben vettem.

(#19365) boxos23 válasza mr_ricsi (#19343) üzenetére


boxos23
aktív tag

beálitotam hogy várjon egy kicsit inditáskor meg a boot -ot is hogy cd ről probálja és már 2 napja első indulásra tökéletes minden.
Köszönöm a segitséged.

(#19366) mr_ricsi válasza herhi (#19363) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"nem látok a biosban ilyet"
Ez esetben a VIA SATA/RAID floppy drivernek az XP telepítőkészletbe integrálása segíthet, vagy szerezz egy floppyt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19367) mr_ricsi válasza fagylalt (#19364) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Valószínűleg a legfrissebb, mivel nem régiben vettem."

Ha neked az alaplapi biosverzió megállapítása is gondot okoz, akkor a hiba megkeresése és elhárítása is meg fogja haladni a tudásszintedet. Szerintem IRL kérd egy hozzáértő segítségét.

(A lapod 3 hetet úszott a nagy vízen, előtte a gyártó-, utána a nagyker raktárában is állhatott heteket, ezért valószínűleg nem a legfrissebb van rajta.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19368) herhi válasza mr_ricsi (#19366) üzenetére


herhi
tag

Köszönöm a segítséget!

(#19369) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen winchestert: [link]

Elkezdem a formázást, majd egy kis idő után a Win7 kiírja, hogy nem tudja befejezni a formázást.
Mi lehet a probléma?

Köszönöm,
GBoy

[ Szerkesztve ]

(#19370) liksoft válasza gameresboy (#19369) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Valami rossz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19371) gameresboy válasza liksoft (#19370) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Hello!

Na úgy sikerült megoldatom, hogy a Lemezkezelésnél töröltem a RAW kötetet, és létrehoztam egy NTFS kötetet, és így már sikerült megformáznom!

Remélem jó megoldást választottam?!

Üdv,
GBoy

[ Szerkesztve ]

(#19372) liksoft válasza gameresboy (#19371) üzenetére


liksoft
nagyúr

Használt autót vettem. Jól választottam?

Megközelítőleg ennyit mond amit írsz. Műszaki adatok, képek, leírások, hibaüzenetek (lehetségesek szabadon kiválasztandóak) nélkül hogyan várod el, hogy bárki is segíteni tudjon.

1. Milyen hibaüzenetet adott először?
2. Most teljes, vagy gyors formázást választottál?
3. SMART mit mond? (Legfontosabb kiindulási alap.)
4. stb....

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19373) ppato


ppato
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van egy 160Gb-os samsung vinyóm, ami nem igazán akar működni, vagyis inkább csak az a partíció amin a rendszer volt. :F Az egész úgy kezdődött, hogy lefuttattam a chkdisk-et (win7 volt fent), mert a gép úgy gondolta, hogy neki az jó lesz. :W Azóta nem indul el a gép és nem igazán sikerült rendszert feltenni sem. Win7-et nem lehet felrakni, azt írja, hogy a win nem tudja formázni a lemezt, XP meg első újraindulás után behal (betöltéskor mindig újraindul). Partition Wizard-al próbálkoztam eddig (formázni, újra particiónálni), de semmit nem értem el. Lefuttattam egy surface test-et is, ami egy pár olvashatatlan részt mutatott. Gondolom emiatt nem akar működni. :F Ezzel lehetne kezdeni valamit, ilyesmire van progi vagy mehet a szemétbe a vinyóm?

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#19374) Imco válasza ppato (#19373) üzenetére


Imco
őstag

Progi van. Hosszútávú megoldás nincs.
Estoolssal, sentinellel is nézd meg! Lehetőleg másik gépben is!
Ha nincs változás búcsú!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19375) liksoft válasza ppato (#19373) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ja, és az OS lemezkezelőjét használd, ne más gyártóét.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19376) Zenador


Zenador
csendes tag

Sziasztok!

A gépemben a rendszervinyóként egy Samsung HD103SJ 1 TByte-os HDD-t használok, natív SATA (AHCI) módban. 64 bites Win 7 fut rajta. Egyik nap bekapcsolom a gépet és megdöbbenésemre a BIOS POST alatt (még a bootolás előtt) lefagyott a gép -- pontosabban fogalmazva az AHCI inicializálásakor. Sejtettem, hogy a vinyóval van a baj. Az én alaplapomnál, amíg nem zárul le sikeresen az AHCI inicializálási folyamata, addig az alaplapi BIOS-ba sem lehet belépni -- szívás.

Nekiálltam szerelni és kicseréltem a vinyókat, beraktam egy 2 TByte-os Samsung HD204UI vinyót, ezzel gond nélkül bebootolt a rendszer (erre is 64 bites Win 7-et telepítettem biztonsági tartalékként), beléptem az alaplap BIOS-ába és visszaállítottam Legacy IDE-re a vinyókezelés üzemmódját. Visszaraktam az 1 TByte-os vinyót és IDE Legacy módban minden probléma nélkül működik. Amint visszaállítom AHCI-ba, megint lefagy a BIOS POST-nál.

Úgy tűnik, hogy az 1 TByte-os vinyóval van gond, ennek ellenére frissítettem az alaplap BIOS-át, mivel már évek óta nincs frissítés ehhez az alaplaphoz, ezért újra a legutóbbi F4-es BIOS-t raktam fel, sajnos a probléma nem oldódott meg.

Mi lehet a baj, a HDD-n? Találkoztatok ezzel a problémával? Érdemes megpróbálni egy HDD-firmware frissítést (természetesen adatmentés után)?

Már 6 db Samsung vinyóm volt az évek folyamán, de ez az első problémám ezekkel a HDD-kel.

Minden fontos adatot lementek róla, a biztonság kedvéért, remélem ez nem egy teljes elszállás előjele.

A HDD-t már hetek óta IDE Legacy módban használom, semmi probléma sincs a meghajtóval (szakdoga és a vizsgaidőszak miatt nem volt időm és idegrendszerem, hogy belefogjak komolyabb hibakeresésbe). A SMART értékek kiválóak, semmilyen hibát sem jelez a rendszer, sőt sebességbeli csökkenést sem vettem észre az AHCI és az IDE Legacy mód között.

Mi az ÉRDEMI különbség az AHCI és az IDE Legacy mód között, sebességben kimutatható különbség?

Még egy FONTOS INFORMÁCIÓ! Mielőtt elszállt a vinyó BIOS inicializálás közben, előtte napokig a HD Sentinel és a HD Tune programokat használtam, a SMART adatokat kérdeztem le és állítgattam seek-időt. Szerintetek ezek a programok bekavarhattak, vagy csak véletlen egybeesés, hogy ezután szállt el a vinyó?

Várom a tippeket, mit kellene csinálni, illetve mi az oka ennek a furcsa hibajelenségnek.

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

A konfigurációm:
Táp: Chieftech 550 Watt (aktív PFC)

Alaplap: GA-EP35C-DS3R (rev. 2.1) részletek: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2740#bios

CPU: Intel Core 2 Duo 4500
RAM: 2x2 GByte DDR3
HDD: Samsung 1TByte HD103SJ
ODD: Pioneer DVR109 (IDE)
Videok.: Asus 3650
Op.: Win 7 Prof 64 bit

(#19377) Creep


Creep
tag

Hali.
Nekem lenne egy Maxtor DiamondMax 21 320GB Sata hddm
Az lenne a problémám vele,hogy amikor be lép az xpbe.Van hogy egyből,de olyan is elő fordult,hogy órák hossza múlva fagyot ki.Volt hogy napokat ment fagyás nélkül.
Előtte egy ata 250gb Wd hddm volt és semmi probléma nem merült fel.
Egy Asus P4p800-x alaplapom volt.És az alatt fagyot ki mindig."de a 250gbvel nem fagyot."
Lehetséges,hogy a hdd-vel van a gond?Mind két portot kipróbáltam,és mindkettőnél fagyot.
Remélem értitek a gondom bajom.Előre is köszi. :R

Privátra válaszólj.

(#19378) Core2duo6600 válasza dragonfx (#19358) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha a szabványtól többet vesz fel, akkor az már eleve hibás, talán egy ampermérővel meg lehetne állapítani,ha extrem sokat vesz fel.

(#19371) gameresboy
Ha a hard disk nem hibás, akkor jó megoldást választottál, így kell a win el particiókat létrehozni, törölni stb...

(#19376) Zenador
Én is jártam már, így pont ahogy mondod.
Az ok ra azóta sem sikerült rájönnöm, több gép esetében és több hdd vel is előfordult.
Annyit tudtam csinálni, hogy egy progival, írástesztet csináltam rajta, vagyis minden bitjén pl 0 ra tette, és mehetett az install.
Erre lehet több progit is használni, de akár a gyári tesztprogi is megteszi.

Én nem hinném, hogy az említett progik kavartak be, mert én nem használtam ezeket és mégis megjártam.

A megoldás, lemented róla a cuccokat.
Majd ha akarsz közben gépezni, akkor egy usb rack segítségével win alól, vagy cd ről bootolva, csinálsz egy írás tesztet, olyat ami minden bitjét 0 ra, vagy 1 re teszi.

Én így tettem, és a hdd ék azóta is müködnek ahci módban.
De hogy mi miatt volt ez, azt azóta sem tudom.
Az acronis partition director képes erre asszem, de más progi is, de nekem ez volt kéznél, sőt ha Pro változat van, akkor a hdd sentinelell is lehet ilyet csinálni, asszem.

(#19377) Creep
Az egy elég régi lap, biztosan korrekten kezeli a 320as hdd ét ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#19379) Creep válasza Core2duo6600 (#19378) üzenetére


Creep
tag

Hát elvileg jól kéne kezelje a hddt,de a napokban próbálom ki egy másik lappal.

Privátra válaszólj.

(#19380) mr_ricsi válasza Zenador (#19376) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mi az ÉRDEMI különbség az AHCI és az IDE Legacy mód között, sebességben kimutatható különbség?"
Szerverekben gyorsabb, mert be lehet kapcsolni az NCQ-t. Az asztali gépedben nem származik belőle előnyöd, szerintem.

"Érdemes megpróbálni egy HDD-firmware frissítést (természetesen adatmentés után)?"
Mielőtt bármivel próbálkozol, tegyél egy vadi új gombelemet az alaplapba.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19381) mr_ricsi válasza Creep (#19377) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A gyári tesztprogival -ami vagy a Seagate-é, vagy a régi Maxtoros- nézd meg, és ha hibátlannak bizonyul, akkor az alaplap+proci+memória tesztelésével folytasd. (4-5 órányi memtest86+, aztán ugyanennyi prime95 és furmark egyszerre.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19382) herhi válasza Atos23 (#19322) üzenetére


herhi
tag

Azt meg tudja valaki mondani, h a linken, a második pontban taglalt floppys sata driver beillesztés előtt miért nem reagál semmit a telepítő az F6 gombra?? az agyam elszáll... :(((

(#19383) Imco válasza herhi (#19382) üzenetére


Imco
őstag

Nincs funkciója? Vagy az xp telepitő van kiherélve? Rossz az F6 gombod?

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19384) herhi válasza Imco (#19383) üzenetére


herhi
tag

a középsőre szavazok szerintem, márha értem mit tesz "kiherélni" egy telepítőnél....:) (és főleg mitől)
Más? egyéb ötlet?

(#19385) mr_ricsi válasza herhi (#19382) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Túl későn nyomod.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19386) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Van egy 1TB-s WD vinyóm, és 3 gyenge szektora van, annyira örülök neki mert most vettem nem rég hardverapro-n és tökéletesen működött, de most 2 nap alatt előjött 3 gyenge szektor, és már olvasni sem tudja, ráadásul még gariztatni sem tudom ennyivel.

Mit tegyek, hogy garanciával megcsinálják? Még van rá 1-2 hónap

Már 4 gyenge :W

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#19387) herhi válasza mr_ricsi (#19385) üzenetére


herhi
tag

Mennyire kéne a felirat előtt? mert a felirat előtt is nyomom, többféleképpen, más ritmusban, más billentyűzettel, stb.....meg azért csak ne kelljen már felirat előtt másodpercekkel rányomni, akkor nyugodtan lehetne a felirat is másodpercekkel előbb. :C :W

(#19388) liksoft válasza enginev3.0 (#19386) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Keress rá a tápegységedre. Szerintem nem a winyó a hibás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19389) enginev3.0 válasza liksoft (#19388) üzenetére


enginev3.0
félisten

Egy új táp mellett jó lenne azt mondod? :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#19390) mr_ricsi válasza herhi (#19387) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mennyire kéne a felirat előtt?"

Egy gondolatnyival.

Egyébként a telepítőlemez eredeti gyári?

Miért nem csinálsz olyat, ami beépítve tartalmazza:[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19391) liksoft válasza enginev3.0 (#19389) üzenetére


liksoft
nagyúr

Legalábbis esélyesebb.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19392) herhi válasza mr_ricsi (#19390) üzenetére


herhi
tag

Na, a gondolatnyi megvolt, azzal tehát nincs probléma. :DDD
Nem, nem gyári a telepítő, de eddig soha, semmi gond nem volt vele....
Nlite.os integrálást csináltam már, de semmi haszna nem volt, ill. valaki írta is, hogy valóban nem mindig működik...(annyira biztosan, mint a floppy-s,,,,látod ;]

(#19393) mr_ricsi válasza herhi (#19392) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"ill. valaki írta is, hogy valóban nem mindig működik..."
Ez speciel nem igaz, és ezt a gyakorlatból tudom. Amikor a SATA1-es alaplapok bejöttek, és nem volt a biosukban "Legacy" beállítás, hamar meguntam a floppys játékot. A chipsetgyártóktól összeszedtem az elérhető F6 drivereket, és az összeset integráltam az XP-be. Mindig működött a dolog.
Mindössze olyan problémával szembesültem, hogy valamelyik gyártónál a RAID drivernek is a lemezen kellett lenni, akkor is, ha csak AHCI SATÁt akartam telepíteni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19394) mr_ricsi válasza herhi (#19392) üzenetére


mr_ricsi
veterán

valamiért dupla lett...

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19395) herhi válasza mr_ricsi (#19393) üzenetére


herhi
tag

Hát jó....köszönöm a segítséget! :R Akkor próbálkozom tovább más driverek keresésével/integrálásval. :((

(#19396) mr_ricsi válasza herhi (#19395) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ezt próbáld megkeresni!

A \VRAIDDrv\drvdisk\ mappában vannak az F6 driverek.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19397) herhi válasza mr_ricsi (#19396) üzenetére


herhi
tag

Kösz :DD ez gyors volt ;]

(#19398) herhi válasza mr_ricsi (#19396) üzenetére


herhi
tag

Az idegbajom elkerülése miatt azért tisztázom :B , hogy az általad írt mappán belül mit illeszek be pontosan az nlite-tal?? köszi :U
valamelyik xp mappából a fájlokat, vagy több mappát? :)) stb.

(#19399) mr_ricsi válasza herhi (#19398) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"az általad írt mappán belül mit illeszek be pontosan az nlite-tal??"
Az \x86\XP\ mappa tartalmát. (Feltéve, hogy 32bites XP telepítőd van.)
Így kell csinálni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19400) Full


Full
tag

Szervusztok!

Őszinte leszek. Nem olvastam végig az összes kommentet mert nincs sok időm munka közben ha hazaérek akkor meg családi teendők miatt nem tudom.

Adjatok pls 5-letet mit lehetne kezdeni a vinyómmal.
500Gb
Hitachi Sata vinyó. Egyszer csak kerreget kattogott és eltűnt nem látja még a bios sem. Lehet-e ezzel valamit kezdeni vagy kuka?

5 leteket előre is köszönöm de ha nincs vagy utáltok,hogy nem olavstam el az összes 54634435764378634 kommenttet akkor sorry érte. :-)

zizz

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.