Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19101) borg76hun


borg76hun
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vásároltam egy WD15EARS merevlemezt, és ma reggel a gép bekapcsolásánál ez fogadott:
Előtte már az EFI is jelezte, hogy "adatmentés" vált sűrgösen szükségessé.
Na ettől egyből kaptam egy kisebb szívrohamot, mivel telepakoltam csaknem teljesen.
Szerencsére eddíg amit másoltam rá (~914 GB -nyi mkv formátumú anime+50GB zene+még kb 200GB avi) még eddig olvashatónak tűnik, de nem tudom mi tévő legyek.
Vigyem vissza a boltba ahol vettem, és jelezzem, hogy meghibásodott?
Mivel bizonyítsam nekik ezt a hibajelenséget?
Eléggé hangossá válik a lemez bizonyos részeinél a fej, olyan hangja van, mintha valami ventillátor lapátjához érne valami. ilyenkor az olvasási sebesség is visszaesik 1-2 MB/sec-re.
(valami a gépemmel sem lesz rendben, ugyanis egy másik HDD is meghalt a hetekben, pedig minden alkatrész új, nincs több semmi sem 1 hónaposnál)
Még megpróbálkozom azzal, hogy újrapartícionálom, bár első lépésben kapott egy teljes formázást tegnap.

We are the Borg. Lower your shields. Your biological and technological distinctivness will be added to our own. Resistance if futile!

(#19102) Biznisz Elek válasza borg76hun (#19101) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Ha már hangja is van, akkor adatmentés amíg lehet majd vissza vinni.

Üdv

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#19103) Biznisz Elek válasza szőröscica (#19100) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

A hdd simán lehet, lowlevelformat és ha minden jól megy utána már nem lesz gond.

Üdv

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#19104) Biznisz Elek válasza Fennec (#19098) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Szerintem a rack lesz, beépítve is teszteld le ha tudod.

Üdv

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#19105) Biznisz Elek válasza klambi (#19089) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Szerintem a rack lesz, ha már nem garis akkor szedd szét és próbáld beépítve használni a hddt, ha garis akkor vidd vissza.

Üdv

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#19106) szőröscica válasza Biznisz Elek (#19103) üzenetére


szőröscica
addikt

Most telepítettem pár hete a win7-et. Akkor kapott teljes formázást. :F

(#19107) Biznisz Elek válasza szőröscica (#19106) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Low levelt kapott mert nem mindegy. Ha azután se jó akkor gariba vidd vissza.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#19108) szőröscica válasza Biznisz Elek (#19107) üzenetére


szőröscica
addikt

Sajna már nem garis, és nem gyorsformázással telepítettem. :(

(#19109) Biznisz Elek válasza szőröscica (#19108) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Nem is a sima formázásra gondoltam , low level format.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#19110) borg76hun válasza Biznisz Elek (#19102) üzenetére


borg76hun
csendes tag

Nos egy érdekesség, hátha valaki más is belefut... :W
A következőeket tettem a HDD-vel:
itt a fórumon találtam egy totyikot, amitől elszállt immár 2. alkalommal az agyam a mai nap folyamán:
[link]
A hozzá tartozó cikk is sokatmondó:[link]

A totyikban leírtakat követve csináltam bootolható pendrivet, és rámásolva a wdidle segítségével megszűnt a kattogás mind2 WD hddmmel, érdekes módon a 3-ból 2 volt csak 8 mpre állítva.

Elhiszem, hogy szoros a verseny a gyártók között, DE ne a mezei júzer állítgassa otthon be a fontos értékeit egy használatba vett terméknél... Állítsák be ők rendesen. :(((
Na mindegy, kb 12 órát szenvedtem, és 3 satakábel ment ebből a hibából a szemétbe.
Úgy néz ki most jó, illetve annak tűnik, egyelőre marad max elszállnak az adatok róla, a másik megtartja, amire backupoltam.

Csak az az érdekes, hogy a Green/Blue párosból az egyik kb 7 hónap után adta meg magát valószínű ebből a hibából kifolyólag.

We are the Borg. Lower your shields. Your biological and technological distinctivness will be added to our own. Resistance if futile!

(#19111) szőröscica válasza Biznisz Elek (#19109) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem tudom, hogy az mi. :F

(#19112) Biznisz Elek válasza borg76hun (#19110) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

:R thx

Nekem ezek: WD20EARS, WD15EARS vannak a gépembe lassan 1 éve és semmi bajuk.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#19113) Biznisz Elek válasza szőröscica (#19111) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Itt pl írogatnak róla a legjobb szerintem a gyári program, ezeket a gyártótól tudod letölteni, vagy a hirens boot cd-t szedd le valahonnan.

Üdv

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#19114) borg76hun válasza Biznisz Elek (#19113) üzenetére


borg76hun
csendes tag

Kis segítségképpen ez windows alatt csinál low level formatot, bár oprenszer nélkül(freeDOS esetleg) sokkal biztonságosabb ezt meglépni [link]
(#19112) Biznisz Elek neked pedig én köszönöm a javaslatot, úgy néz ki ez használt, újra 100% a meghajtó :DDD (bárcsak így is maradnának)

We are the Borg. Lower your shields. Your biological and technological distinctivness will be added to our own. Resistance if futile!

(#19115) szőröscica válasza Biznisz Elek (#19113) üzenetére


szőröscica
addikt

Rendben, köszönöm!

(#19116) liksoft válasza borg76hun (#19110) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajnos a verseny ezt hozza. Bár talán, hogy mára már csak 2 gyártó maradt a 3,5" kategóriában, és mindkettő USA, így talán a minőség is javulhat. De ki tudja milyen áron, és akarják-e egyáltalán?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19117) Fennec válasza Biznisz Elek (#19104) üzenetére


Fennec
csendes tag

Köszi, bár itthon nem tudom, megpróbálom havernál.

(#19118) mr_ricsi válasza Biznisz Elek (#19103) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A hdd simán lehet, lowlevelformat és ha minden jól megy utána már nem lesz gond."

Ha a kommunikációs hibák valóban fennállnak, akkor a lowlevel elég rossz ötletnek tűnik...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19119) mr_ricsi válasza borg76hun (#19110) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Úgy néz ki most jó, illetve annak tűnik, egyelőre marad max elszállnak az adatok róla, a másik megtartja, amire backupoltam."
Köze nincs egymáshoz a sentineles képernyőmentésednek, és ennek a leírásnak.
A leírás azt írja, hogy Linuxon jelentkezik a hiba, míg a képernyőd szerint te Windows 7-est használsz.
A képernyőkép szerint neked adatátviteli hibád van a lemezfelület és a fej között, míg a leírt parkolás egy nap alatt ~100 alkalommal fordult elő a vinyódnál, és 1 milliót garantáltan kibír. Vagyis úgy 8 év múlva már gond lehet belőle.

"Csak az az érdekes, hogy a Green/Blue párosból az egyik kb 7 hónap után adta meg magát valószínű ebből a hibából kifolyólag."
A Blue vinyók soha nem voltak 8 mp-re állítva.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19120) k_krisz válasza aDM|RaL^ (#18260) üzenetére


k_krisz
csendes tag

Hali nekem van elektronikám a keresett meghajtóhoz ha még érdekel!

(#19121) MixY


MixY
tag

Hello!
Van egy Amilo Pro V2055 típusú laptopom, és oprendszert szeretnék rátelepíteni, leformáztam a vinyót, de telepítés másolásnál mindig más %-on megáll.
Valaki azt mondta nekem, hogy futassak le rajta egy HDD-tesztet, de nem tudom így hogyan tudnék, mikor semmilyen oprendszer nincs rajta még...
Tudtok segíteni?

(#19122) mr_ricsi válasza MixY (#19121) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szerintem inkább a CD-lemez nem olvasható. Meg kellene próbálnod másik lemezzel, vagy pendriveon létrehozni egy bootolható telepítőkészletet.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19123) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!

volna egy problémám. vázolom a szituációt.

vettem egy új lapot: Gigabyte 870A-UD3. van két winyóm egy 1,5TB-s WD Caviar Green és egy Samsung F3 500GB. rádugtam az első sata csatikra, és valamiért az ATI/AMD sata chip nem érzékeli a Samu winyót, csak a WD-t. ha a másik, JMicron GSata kezelőre dugom rá, akkor az felismeri és kezeli. csak épp az a bajom, hogy az 7-8-as sata csatorna, és amikor az elején felismeri a dolgokat akkor sokkal több idő kell neki, mivel így nem tudom letiltani a JMicron chip kezelését, hogy gyorsabban bootoljon.

van erre vajon valami megoldás, hogy az AMD chip is kezelje? vagy hagyjam így?

www.brczart.hu

(#19124) El Kebir válasza deathtania (#19123) üzenetére


El Kebir
őstag

már a biosban se találja, vagy a csak a windowsban hiányzik?

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#19125) deathtania válasza El Kebir (#19124) üzenetére


deathtania
senior tag

biosban sem találja. csak a JMicron. most kaptam egy tippet, hogy talán firmware lesz. mivel a 850es déli híddal még nem kompatibilis a winyóm.

de firmware frissítésnél nem törlődik a wincsi ugye??? szal nem kell aggódnom a rajta lévő adatok miatt :F

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#19126) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Üdv.!

Van 2 db winchestertem, az egyiket most vettem.

Az első winchesterem az fel van partícionálva 2 felé: egyik a windows 120 giga, 880 GB pedig a bármi más általában játékok és adatok.

Az új winyóm nincs még megformázva 2TB. Szerintetek hogy particionáljam, hogyan osszam fel? Csak adattárolásra kéne. Érdemes több darabba? És mivel végezzem a particionálást?

Gyorsformázás vagy rendes legyen?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#19127) Imco válasza deathtania (#19125) üzenetére


Imco
őstag

Nem kell a HDD hozzá.
Húzd le a vinyót, nyugodtan.
Egyébként nem törli.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19128) Imco válasza Vasinger! (#19126) üzenetére


Imco
őstag

Teljesen egyéni. Én mindig lecsapok 50-100GB-t rendszernek. Mivel, ilyen olyan rendszerekkel szoktam játszani. Van is vagy 4 OS-em most is! :K
2 TB-t azért legalább 1-2 fele szednék. :K
Progiról itt a topicban is irtam tucatszor. Mindegy melyikkel. A PM-et mindenképp, a windowst lehetőleg kerüld.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19129) mr_ricsi válasza Vasinger! (#19126) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Szerintetek hogy particionáljam, hogyan osszam fel? Csak adattárolásra kéne."
Egybe.
(Ennek nincs semmiféle szabálya, mindenki maga dönti el, hogy mit tart optimálisnak.)

"És mivel végezzem a particionálást?"
A Windows Lemezkezelőjével.

"Gyorsformázás vagy rendes legyen?"
Gyors, majd utána Scandisk lemezfelület ellenőrzéssel.
(De ha nagyon profi akarsz lenni, és rengeteg az időd, akkor másold tele a vinyót valami szeméttel -pl. 8G-ás DVD .iso fájl 250db mappába másolva-, majd várj 24 órát, aztán a scandiskkel ellenőrizd le az épségüket, a SMARTban pedig az átirányított szektorokat.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19130) Vasinger! válasza Imco (#19128) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

100 gb meg van hagyva a rendszernek az első hdd-n, mint már írtam.

Csak egy wint akarok, dual-boot-ot nem szeretem. Elég egy rendszer nekem.

A PM az minek a rövidítése? :B

a windowst lehetőleg kerüld.
Mármint a win beépített particionálóját?

mr_ricsi:

(Ennek nincs semmiféle szabálya, mindenki maga dönti el, hogy mit tart optimálisnak.)

Én itt arra gondoltam, hogy van e valami sebességbefolyásoló szerepe ennek,praktikusság vagy adatbiztonság szempontjából valami.

Bocsi, de pontosan mi is ez a Scandisk? Mit is csinál?

Szóval ezzel tesztelhetném, hogy jó e az új winyó? Mert ez fontos lenne, hogy előtte pár tesztet végeznék vele, mielőtt teljesen rábíznám az adataimat. Én erre a HD sentinelre gondoltam.

(#19131) mr_ricsi válasza deathtania (#19123) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"ha a másik, JMicron GSata kezelőre dugom rá, akkor az felismeri és kezeli. csak épp az a bajom, hogy az 7-8-as sata csatorna, és amikor az elején felismeri a dolgokat akkor sokkal több idő kell neki, mivel így nem tudom letiltani a JMicron chip kezelését, hogy gyorsabban bootoljon."

Egyrészt ha letiltod a nem használt SATA portokat, attól gyorsul a boot.
Másrészt: ha az alaplapod rev2.0 vagy 2.1, akkor nézd meg a Gigabyte honlapját, mert van olyan bios, ami javítja a SATA kompatibilitást.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19132) mr_ricsi válasza Vasinger! (#19130) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Én itt arra gondoltam, hogy van e valami sebességbefolyásoló szerepe ennek,praktikusság vagy adatbiztonság szempontjából valami."
Ha lenne sebességi vagy adatbiztonsági hatása, azt biztosan írtam volna.

"Bocsi, de pontosan mi is ez a Scandisk? Mit is csinál?"
Lemezek "Hibaellenőrzése". "Ez a művelet megkeresi a meghajtó hibáit."

"Én erre a HD sentinelre gondoltam."
Az jó lesz a végén a SMARThoz.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19133) Vasinger! válasza mr_ricsi (#19132) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem, köszönöm szépen a segítséget.

Akkor ez a scandisk magyar Win7-en úgy néz ki, hogy jobb egér a partícióra ->tulajdonságok->eszközök-> hibaellenőrzés?

A SMART az nem csak a lemez adatait tárolja, hogy mennyi ideje megy, hány fokos stb?

Pontosan a SMART alatt mire gondolsz? Rámegyek HD Sentinelben a SMART fülre és akkor ott kell mindennek pipálva lennie és akkor jó?

(#19134) newgamer


newgamer
aktív tag

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy ha nagyon hangos a Western Digital HDD, mit lehet tenni?
PC házban beszerelve nagyon hangosan búg és rezeg.
Mennyire számít ez hibának esetleg milyen módszerekkel lehet csökkenteni a HDD által generált zajt?

(#19135) mr_ricsi válasza newgamer (#19134) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mennyire számít ez hibának"
Leírás alapján lehetetlen eldönteni.

"esetleg milyen módszerekkel lehet csökkenteni a HDD által generált zajt?"
Rugalmas felfüggesztés. Vagy megfeszült, amikor meghúztad a csavarjait. Vagy a ház rezonál be, amit a ráhelyezett Lenin kötet hatásosan csillapíthat.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19136) mr_ricsi válasza Vasinger! (#19133) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"jobb egér a partícióra ->tulajdonságok->eszközök-> hibaellenőrzés?"
Az az.

"A SMART az nem csak a lemez adatait tárolja, hogy mennyi ideje megy, hány fokos stb?"
És öntesztet végez, stb. A Sentinel ezeket az adatokat olvassa ki, és ezekből próbál jósolni.

"Rámegyek HD Sentinelben a SMART fülre és akkor ott kell mindennek pipálva lennie és akkor jó?"
Például igen.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19137) Vasinger! válasza mr_ricsi (#19136) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi!

Most raktam be a lemezt, de:

Megnyitom a lemezkezelést, ez az üzenet fogad:

Melyiket válasszam? Melyik mire jó?

Gugliztam, de nem lettem sokkal okosabb, hogy melyik lenne nekem előnyösebb. Nem akarok 100 particiót készíteni, elég egy is, csak az adatsűrűség miatt lehet érdekes.

(#19138) mr_ricsi válasza Vasinger! (#19137) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Melyiket válasszam?"
MBR-t

"Melyik mire jó?"
Lásd: A képen alul a Megjegyzés részt...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19139) tisn


tisn
addikt

Sziasztok!

Egy kis ceg xp-s szerverere telepitettem avg-t, a vege fele iszonyat lelassult a masina. Utana nehanyszor kedvesen ujraindult, chkdsk talalt egy csomo problemas fajlt, amit javitott, event logban ilyen bejegyzesek jelentek meg:

"Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Harddisk0"

Korabban nem talaltam ilyen hibat, hd sentinel 100/100%-osnak mutatja a winyot.

Driver/alaplap/kabel/winyo problema?

(#19140) tisn válasza tisn (#19139) üzenetére


tisn
addikt

tipusa

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822144415

(#19141) moonguru válasza tisn (#19139) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Ezt egy WD Blue játszotta el nálam jó párszor!

Volt alaplap csere, ram csere, tápcsere, kábelcsere, videokártya csere!

Változás semmi!

És utána bevágott egyszer csak, 2 bad és 2 gyenge szektort!

HD Sentineles gyalulás után 2 nappal meg megjavult, és azóta jó! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#19142) Vasinger! válasza mr_ricsi (#19138) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi!

Akkor ezt állítom be.

Még utoljára visszatérve.

Telemásoltam a winyót, több 100 giga anyaggal, vártam 24 órát, HD Sentinel SMART szerint ok. Scandisk nem talált problémát. HD Tune eredmények is okék.

Most már rábízható nyugodt szívvel a dokumentumaimat?

Még lenne egy olyan kérdésem is, hogy van ugye ez az AAM amivel lehet állítani a hangját és a sebességét a winyónak. Ha átállítom majdnem a legcsendesebbre és egyben majdnem leglassabbra a Hitát, akkor abból lehet valami baj? Adattároláshoz nem kell nagy sebesség, csak csöndbe maradjon. Vélemény?

Közben mintha most látnám, hogy ezt nem is támogatja, lehetséges ez?

[ Szerkesztve ]

(#19143) grex4


grex4
aktív tag

hello. lenne egy nagy problémám!

windows 7, 500gigás notivinyó külső rackben.
Sajátgép lemezkezelésben meghajtóbetűjelet módosítottam majd ezekután az egyik partíciót üresnek látta a gép, ujrainditottam a gépet, majd már felse ismeri egyik particiót se, "használat előtt formázza" meg iesmiket ír. Total commanderben rámegyek a partició jelére és "nincs ilyen meghajtó". [HDsentinel ezt csinálja vele:] Lemezkezelőben a fájlrendszer RAW lett.

a vinyó felpörög, műxik, szentem annak semmi baja.

mitörtént? hogytudom megcsinálni? adatok?

köszönöm szépen!!!

[ Szerkesztve ]

üdv

(#19144) grex4


grex4
aktív tag

jelenleg le van kapcsolva a vinyó mig valaki nem segít megoldani a dolgot. (letöltöttem azért a get data back-et de remélem joval egyszerűbben is meglehet oldani.) köszönöm!

üdv

(#19145) 4lewis


4lewis
csendes tag

Sziasztok,

Vettem egy wd black-et (WD1002FAEX) amin SATA 3 (6gigabit/sec) csatoló van. Azaz a szabvány képes a másodpercenkénti 768 MegaBájt-ra! Az alaplapom is támogatja SATA3-at. A teszt HD-Tune-val 132MegaBájt/sec sebességet hozott max. Azaz a Black akkor képes a 1.03125 GBit sebességre? Azaz a SATA 2 felét sem éri el! Asztaa! Nagyon dühít ez a hatalmas átverés! Azért írtam, hogy javítson ki valaki, hogy valamit rosszul számoltam, hibás a felfogásom. Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19146) grex4 válasza 4lewis (#19145) üzenetére


grex4
aktív tag

ja hibás a felfogás, vinyók nem birnak többet, teljesen mindegy melyik sata.
SSD-nél viszont van amelyiket a sata 2 lekorlátozza már...

üdv

(#19147) 4lewis válasza grex4 (#19143) üzenetére


4lewis
csendes tag

Próbáld meg EASEUS Partition Master-ral megnézni, elég a free is, hátha mutat valami hibát. Nekem egyszer segített, egy se-szó se-beszéd boot disk failure hibás rendszervinyóval. Azóta imádom!

(#19148) 4lewis válasza grex4 (#19146) üzenetére


4lewis
csendes tag

Fasza, akkor minek rakják rá, minek hívják fel annyira rá a figyelmet? Rohadt fogyasztói társadalom.

(#19149) grex4 válasza 4lewis (#19147) üzenetére


grex4
aktív tag

köszi megnéztem de nemtudom mit nézzek vele, mit hol nyomjak és ki"próbálni" sem szeretném amig nem fix hogy megy.
kicsit utánnanéztem és elvileg a raw mód azt jelenti hogy szétesett a partíció tábla és a "get data back" progival kilehet nyerni az adatokat persze csak egy másik vinyóra.....

viszont valaki erősítsen meg ebben, próbálkozni máskor kell :)

u.i: EASEUS aztirja hogy unformatted és minden partició 100%osan használt!
bár ez már kezd egy másik topic témájába passzolni

[ Szerkesztve ]

üdv

(#19150) mr_ricsi válasza Vasinger! (#19142) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Most már rábízható nyugodt szívvel a dokumentumaimat?"
Te csak az a párszáz GB területet tesztelted, amire adatokat raktál. A többi része még használatlan és teszteletlen. És még az sem derült ki, hogy a géped gond nélkül kezeli-e az 500GB feletti, vagy a 2GB körüli területeket.
Vagyis: nincs biztosíték semmire.

"Ha átállítom majdnem a legcsendesebbre és egyben majdnem leglassabbra a Hitát, akkor abból lehet valami baj?"
Nem.

"Közben mintha most látnám, hogy ezt nem is támogatja, lehetséges ez?"
Nem tudom, nem ismerem az összes Hitachit. De mivel az AAM állítás a vinyó firmwareébe nyúl bele, én a helyedben nem piszkálnám.
(Egyébként nem lesz érezhetően lassabb, csak a "kaparászása" halkul jelentősen, és hűvösebb is lesz a vinyó.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.