Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19301) kisgenius


kisgenius
csendes tag

Sziasztok! Lenne 1 problémám egyik naprol a másikra tönkre ment az 500gb os seagate vinchesterem :(( megnéztem 4 gépben 1ikben sem ismeri fel a biosban de a vinchester müködik meg valamennyire találjais a gép csak nemismeri fel :Y az lenne a kérdésem hogy hol tudnék hozzá elektronikát venni vagy hogyan tudnám megcsinálni hogy továbbra is müködjön vagy esetleg annyira hogy adatokat átmenteni róla?!. :F Köszi a segítséget!

Nagyfejeő Balázs

(#19302) Onnen válasza mr_ricsi (#19287) üzenetére


Onnen
csendes tag

Igen, az XP külön hdd-n van.
Kipróbáltam a menet közben csatlakoztatást, és ugyanaz a jelenség volt, mint a boot során:
~3 percig áll a gép 100% processzor terhelés mellett, aztán nem lát semmit az új vinyóból.

1337

(#19303) liksoft válasza kisgenius (#19301) üzenetére


liksoft
nagyúr

Adatmentéses szakembert tudok javasolni. Nem elektronika, 99%-ban biztos vagyok benne. (Hacsak nem tört le valami róla.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19304) kisgenius válasza liksoft (#19303) üzenetére


kisgenius
csendes tag

Pénteken lekapcsoltam a gépet miután hétvégén nem voltam itthon vasárnap mikor hazajöttem gépbekapcs bekapcsolt aztán kiirta h nemtalál bootolhato lemezt aztán jött h biosban sem látja stb.....letörni nemtört le rola semmi 2és félévig kisemvolt véve a gépböl hozzásevolt nyulva csak most szedtem ki azért hogy elvigyem megnézni másik gépen.A szakember az kb mennyibe fájna nekem?

Nagyfejeő Balázs

(#19305) liksoft válasza kisgenius (#19304) üzenetére


liksoft
nagyúr

Privát ment.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19306) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok!

Van egy MK1011GAH merevlemezem egy subnotiban. Ez egy 40 pin szalagkábeles.1,8" ATA ZIF 100GB lemez. Sajnos nem látja a gép BIOSban sem, és enyhe nyikorgó hangot ad kb. 5 másodpercenként. Adatot nem akarok róla menteni, inkább az zavar, hogy e-bayen is 20-25.000 Ft-tól indul egy ilyen, tehát az anyagi értéke lényeges.

Foglalkozik valaki ennek az eszköznek a javításával? :) ÉN sem javítanék HDD-t, természetesnek veszem ha nem, de hátha :)

Googleban megnéztem a képeket erről az eszközről szétszedve, és mintha a lemeztányérok mellett belül lenne egy SMD fehér kerámiabiztosíték. Ez lehetséges, hogy az van ott? :R

Köszi!

(#19307) liksoft válasza Atos23 (#19306) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nem javítható. :O Venni kell egy újat, vagy garanciában cseréltetni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19308) Atos23 válasza liksoft (#19307) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszi!

Ez fej vagy elektronika lehet? :)

(#19309) atti_2010 válasza Atos23 (#19308) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A nyikorgás valószínű hogy csapágy probléma és nem lehet javítani.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#19310) liksoft válasza atti_2010 (#19309) üzenetére


liksoft
nagyúr

Jaj! A nyikorgás nem csapágy, hanem felület (karistol, nincs légpárna) vagy servo (nem tud rendesen pozicionálni, és a fej "szitál", hátha megtalálja a sávot) hang szokott lenni. Ez nem traktor. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19311) Atos23 válasza liksoft (#19310) üzenetére


Atos23
senior tag

Érdekes, bár akkor hozzáértő szemmel nem értettem miért nem látható a BIOS-ban sem semmi? :)

(#19312) atti_2010 válasza liksoft (#19310) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Túlságosan általánosítasz, már több hardot is javítgattam amelyik nyikorgott és csapágyhibás volt, a traktorokat meg nem ismerem.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#19313) liksoft válasza atti_2010 (#19312) üzenetére


liksoft
nagyúr

A régi, klasszikus csapágyasoknak volt hangjuk. Az új folyadékcsapágyas típusok esetén a vezérlés ad hangot legtöbbször, nem a motor. Bár a kiváltó ok a súrlódás növekedése. Ilyenkor a melegedés is jelentősebb. Ha a folyadékcsapágyas álló és forgó része összeérne a belső olaj nélkül, akkor ott nagyon gyors anyagleválás, és berágódás, majd "besülés" következne. Szokott is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19314) liksoft válasza Atos23 (#19311) üzenetére


liksoft
nagyúr

A drive önálló mikroszámítógép, és ha a felületről nem tudja a működéshez szükséges adatokat felolvasni, akkor típusa válogatja, hogy látható a BIOS számára, vagy be sem jelentkezik. Nálad mechanikán belüli problémára következtetek, így már indulásnál gondjai vannak, ezért nem látja a BIOS sem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19315) atti_2010 válasza liksoft (#19313) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ebben igazad van, én hirtelen csak a csapágyasra gondoltam de valóban a folyadékcsapagynál ez nem áll fen.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#19316) liksoft válasza atti_2010 (#19315) üzenetére


liksoft
nagyúr

Megközelítőleg 2003 óta nem gyártanak golyóscsapágyast. Főleg nem 1,8" méretben. Pont ezért gondolom, hogy vagy felületsérült, vagy a fejszerelvény elektronikailag nem működőképes. Időnként olyan nyiszogások, sikítások jönnek ki egy-egy drive-ból mentés közben, mintha malac lenne, aki épp a böllérrel futott össze. :D De nem csapágy, hanem seek adja a hangot. Sokszor a hideg futkos a hátamon, hogy ebből mi lesz, de le szokott jönni az anyag. Ha nem is hibamentesen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19317) Imco válasza liksoft (#19297) üzenetére


Imco
őstag

Ezzel kb. pont egyetértek! :)
A lényeg a rövidtávú sikeren van.
Van egy pártucat pihenő vinyóm. Sokat játszottam velük.
A regenerálás után sokszor a következő restartnál ismétlődnek a hibák.
Mivel elég időigényes, ezért kiábrándítónak találom.
Igazán soha sem sikerült hosszútávú eredményt elérnem vele.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19318) atti_2010 válasza Imco (#19317) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem is akarom én azt mondani hogy egy szoftver megjavítja a hardot de nekem sikerült, 1 próbát megér mindenkinek hiszen nem kerül pénzbe, habár az idő is pénz, az is igaz hogy valamelyest értek hozzá és tudtam hogy mit hogyan és mikor kell csinálni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#19319) Atos23 válasza liksoft (#19314) üzenetére


Atos23
senior tag

Na mivel nem kell róla adat, és úgyis vége van, szétszedtem :D

Amiatt volt a nyikorgó hang, mert nem pörgött fel a tányér, erőlködött a léptetőmotor. Meg sem lehetett kézzel sem mozdítani. Ennek oka, hogy az egyik fej (a négyből ) hozzátapadt a lemezhez. Egyik sem engedte a másikat mozdulni, kikapcsoláskor nem parkolt le a fej. Szerszámokkal visszaerőszakoltam a fejet a parkolópályára. :)

És láss csodát, következő bekapcsoláskor elindult a HDD, mozgott a fej, pörgött a lemez, és látta a BIOS is. Még az operációs rendszert is elkezdte tölteni a gép.

Kikapcsoltam, és a következő bekapcsoláskor már ismét letapadt a fej.

Ámen, fakereszt, béka poraira.

[ Szerkesztve ]

(#19320) herhi


herhi
tag

Sziasztok!
Tudom, hogy már sokaknál felmerült ez a probléma, de egyszerűbb beírni ide, köszi a megértést :R
A lényeg, hogy régi asztali gépben vinyócsere volt, de az xp telepítő nem ismer fel telepített merevlemezes meghajtót (Asrock P4VT8 alaplap, WD caviar blue 500gb sata hdd).
Először jumpereléssel láthatóvá bírtam tenni biosban, ubuntus cd ről bootolva partícionáltam, aztán xp telepítőbe integráltam a sata drivert, de még mindig semmi változás. :F
köszönöm a segítséget :(((

(#19321) Imco válasza herhi (#19320) üzenetére


Imco
őstag

Alaplapvásárlás előtt állsz!

Megértésem jeléül elárulom, hogy jobb felül van a kereső.
Sőt, még azt is elmondom hogy elég P4V-t beírni.
Némi olvasás után, ha rávetted az installra, akkor lesz egy másik problémád a sata I-II-ből kifolyólag.

Köszi, hogy megértéssel fogadod a megértésem!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19322) Atos23 válasza herhi (#19320) üzenetére


Atos23
senior tag

XP telepítőbe integrálás nekem sem mindig jött be. Ha van floppyd, add be neki floppyról a SATA drivert telepítés előkészítése közben.

http://techline.hu/tudastar/20080717_xp_telepito_sata.aspx
A középső leírás a 3 közül.

Mielőtt megkérdezed, nem lehet pendriveról betölteni, kizárólag Floppy :)

[ Szerkesztve ]

(#19323) herhi válasza Atos23 (#19322) üzenetére


herhi
tag

A helyzet az, hogy nincs floppym...:( tehát? megérkeztünk??:D ennyit lehet tenni? nemár :DDD

(#19324) herhi válasza Imco (#19321) üzenetére


herhi
tag

szerintem szuper , hogy segítettél, igazán! köszi
szerinted

(#19325) mr_ricsi válasza herhi (#19320) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A lényeg, hogy régi asztali gépben vinyócsere volt, de az xp telepítő nem ismer fel telepített merevlemezes meghajtót (Asrock P4VT8 alaplap, WD caviar blue 500gb sata hdd)."

A biosban Native IDE módba kell kapcsolni a SATA vezérlőt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19326) isxx


isxx
csendes tag

Nevezzük problémának, jó? :)
Van 3 WD vinyóm. Ebből 2 wd20ears, tehát érintett a 8 másodperc utáni fejparkolásban.
Óránként 8-100-ig parkol. A régebbi (196 nap működéssel) 347ezer felett jár és minden hibátlan.
WD szerint ez nem is hiba, nem okoz hirtelen halált, de azért az idő előtti halált is elkerülném.
Létezik a wdidle3.exe, amit cd/dvd-re kell írni (pazarlás!) és dos-t bootol.
Az érdekelne, hogy mennyire érdemes ezt meglépni; ha meglépem, akkor 500s-re állítsam, vagy simán tiltsam le?

(#19327) mr_ricsi válasza isxx (#19326) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Létezik a wdidle3.exe, amit cd/dvd-re kell írni (pazarlás!) "
Újraírható lemezekről is működik, és át lehet faragni pendrivera is.

"Az érdekelne, hogy mennyire érdemes ezt meglépni"
347000/196 nap esetén feltétlenül érdemes.

"ha meglépem, akkor 500s-re állítsam, vagy simán tiltsam le?"
300s-ra állítsd.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19328) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap egy barátom keresett meg a problémájával, de sajnos nem tudtam rájönni a pontos hibára, pedig azért nem tartom magam amatőrnek. :D

A helyzet a következő: van egy 160Gb-os, SATA-s winchester a gépben, ami egyik nap még tökéletesen működött, másnap bekapcsoláskor viszont már nem látta a rendszer, de olyan szinten, hogy a BIOS-ban sincs jelen. Átraktam a saját gépembe, ott gond nélkül látszik, működik. Próbáltam kábelcserét, másik SATA port-ra átdugást, tápkábel cserét, jumper állítást, BIOS-ban megoldás keresést (meg BIOS default-ot is), de egyszerűen, akármit csinálok, nem hajlandó a gép felismerni a HDD-t. Van rá ötletetek, hogy mit lehetne még megpróbálni a siker érdekében? :F

Mercury

(#19329) liksoft válasza Mr.Mercury (#19328) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Az alaplapot cserélni. Vagy SATA kártyát tenni bele.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19330) Imco válasza Mr.Mercury (#19328) üzenetére


Imco
őstag

Esetleg még tápcsere.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19331) Atos23 válasza herhi (#19323) üzenetére


Atos23
senior tag

Na neeeee, 500Ft-ért bárhonnan szerzek neked számtech garázsboltból Pentium1-ből bontott Floppyt. Vagy kölcsönérsz egyet. Vagy veszel egy 1000Ft-os USB-set hardveraprón :D

A lehetőségek tárháza az Internet :)

(#19332) Mr.Mercury válasza Imco (#19330) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Áramot kap, azt hallani, másrészt most volt pár hónapja tápcsere a gépben. Persze attól még lehet, de én inkább hajlok az alaplap hibájára.

Köszi!

Mercury

(#19333) Imco válasza Mr.Mercury (#19332) üzenetére


Imco
őstag

Egyszerűbb egy tápot oda tenni egy tesztre, mint átépíteni mindent egy tesztre.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19334) isxx válasza mr_ricsi (#19327) üzenetére


isxx
csendes tag

Köszi!
Pendrivera nem sikerült, de feltúrtam 4 régi újraíható cd-t, remélem lesz köztük használható :)

(#19335) stillness


stillness
csendes tag

üdv

Adott egy Asrock P4V88+ [link] és egy WD5000AAKX
Na most az alaplap Sata1et tud csak és nem hajlandó felismerni ezt Sata3as HDD-t jumperrel van lehetőség Sata2 módba rakni úgy sem.
kérdés hogy jumperrel rakható ez a HDD Sata1 módba? (matricán nincs ilyen lehetőség írva)

A kábeleknek 100% hogy semmi baja többel is próbáltuk.
A HDD is tökéletes működik egy ugyan csak régi szintén csak Sata1-et tudó lapban. (Abit NF8)

Várom a tippeket, hogy lehetne életre kelteni ebben a csodás asrock lapban. ;)

(#19336) Imco válasza stillness (#19335) üzenetére


Imco
őstag

Sehogy! Ha rám hallgatsz veszel egy P4c800-at bontóban 3000-ért és máris boldogabb leszel.
Sokat szívtam ezzel a lappal ill. a 8237 via chippel. Keress rá írtam róla bőven.
...és akkor a sata 3-ról nem beszéltem.
Költöi kérdés, de minek egy ilyen lapra sata3 cucc?

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19337) stillness válasza Imco (#19336) üzenetére


stillness
csendes tag

Ismerősé a gép netezésre használja csak. Hogy minek a sata3? Meghalt benne a régi HDD és vett bele újat gyakorlatilag a boltba ez volt a legolcsóbb modell. (nem nézegette a boltba hogy sata hányas)

Esetleg egy Sata2-es HDD vissza jumperelve menne vele?

[ Szerkesztve ]

(#19338) stillness válasza stillness (#19337) üzenetére


stillness
csendes tag

közben visszaolvastam, látom csak a szopás van ezzel a lappal...
akkor nem erőltetem ezt a sata dolgot

(#19339) boxos23 válasza stillness (#19338) üzenetére


boxos23
aktív tag

hali

Néha első indításnál azt írja ki a gép hogy nincs hdd és egy reset után minden bejön, na ez nem minden alkalommal van így , valamikor bejön szépen.
Valaki találkozott már ilyen hibával??
Miért lehet ez ?
Köszi

(#19340) phaet0n


phaet0n
tag

Üdv!

Segítséget kérnék. Vettem egy új Samsung F3 500GB-os HDD-t (sata2). Nézelődtem google-ben, hogy van-e lehetőség SATA1-es alaplappal használni, azt találtam, hogy lehet, de amennyiben van rá lehetőség, kényszeríteni kell az alaplapot, hogy SATA1-gyel használja. Ilyen lehetőséget nem találtam (MSI K8N Neo) - sem jumpert, sem bios beállítások között. Végül arra a döntésre jutottam, hogy megpróbálom azért.
Bekötöttem, fel is ismerte a gép, win7 installerrel formáztam, majd elkezdtem telepíteni a win7-et, és aztán a fájlok kicsomagolása rész ~25%-ánál error, nem tudja olvasni a fájlokat. Megpróbáltam újra, nem ment. Tettem egy próbát Vistával is, de az sem volt jó.
Áttettem egy másik gépbe (ez már SATA2-es csatlakozójú alaplappal rendelkezik), és van egy rosszul megcsinált USB-s win7 telepítőm, amivel végigmegy a telepítés, de utána nem indítható a rendszer (ez mindig is ilyen volt). Itt végig is ment, és ahogy vártam, nem is volt indítható a windows, de kicsit megörültem, hogy a másik gépben már jónak tűnik. Ezután ebben az újabb gépben megpróbáltam DVD-ről is, de ugyanaz volt az eredmény, mint az első gépben.
Aztán nem tudom, milyen gondolattól vezérelve, beléptem a win7 installer parancssoros részébe, és diskparttal megpróbáltam megnézni, hogy jól van-e partícionálva egyáltalán.
Konkrétan ezeket a parancsokat írtam be: -diskpart -list vol (erre csak a dvd meghajtót jelezte ki, ekkor néztem nagyokat) -list disk (itt pedig azt írta, nincs lemez) -exit
Ezek után kiléptem a telepítőből, kis idő múlva újra megpróbáltam, de ekkor már a win7 telepítő nem is látta a merevlemezt, csak a bios. (azóta egy harmadik gépben is kipróbálva, ott is ugyanez, sőt ott mellette egy másik HDD-re telepített windows el sem indul ha bent van ez a HDD, kékhalál van bootnál.

Ezek fényében az lenne a kérdésem, hogy én okozhattam-e a gondot (beismerem, hogy volt egy kis kavar, de próbáltam nem össze-vissza próbálkozni mindennel), ha igen, valahogy lehet-e rajta segíteni, vagy inkább az is elképzelhető-e, hogy maga a HDD rossz?

[ Szerkesztve ]

(#19341) Core2duo6600 válasza boxos23 (#19339) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha gyengélkedik a hdd motorja / csapágya, lehet, hogy nem tudja addig felpörgetni, amíg a post odakerül, erre szolgál a biosban valami olyasmi beállítás, hogy meddig várjon a hdd re
Wait for hdd vagy valami ilyesmi, másodpercben lehet megadni elnevezése ahány bios annyi.

(#19340) phaet0n

A samu oldaláról le kell szedni egy dos os progit, fsutil vagy valami hasonló a neve, kikeresed a hdd -t a supporton belül és ott lesz a letölthető dolgok közt.
Ha nincs ilyen progi, akkor vagy automatán felismeri, vagy nem fogod tudni használni sata 1 es lapban.

A müveletet persze sata 2 es lapban kell elvégezni, ahol softveresen át kell állítani sata 1 re.
Majd áramtalanítás, és ekkor már sarta 1 ként kel életre,
De ahogy mondod, ha a sata 2 es lap nem látja, bos szinten sem, akkor sanszos, hogy a hdd hibás esetleg a géped hibás.

(azóta egy harmadik gépben is kipróbálva, ott is ugyanez, sőt ott mellette egy másik HDD-re telepített windows el sem indul ha bent van ez a HDD, kékhalál van bootnál

No, így én is jártam már több hdd vel is, hogy mi történik ilyenkor a hdd vel azt nem tudom, nekem a post nál megakadt a gép.

Megoldás:
Be kell tenni egy usb rackbe,
És már egy bebootolt rendszerre csatlakoztatni, ha rajta van a post alatt szintén megáll.

De akár meg lehet próbálni uezm közben bedugni a sata portra is,
AHCI vagy be vagy ki kapcsolva kell, hogy legyen a müvelet során, erre már nem emlékszem.
A te esetedben értelemszerűen a sata 2 es gépben kell megcsinálni.

Majd egy erre alkalmas progival teli írni 00 val, vagy 11 el, minden részét, utána menni fog.
Lehet, hogy többször kell ismételni, Ezeknek a HDD - partició buzerálókban szokott ilyen lenne secure erase valami ilyesmi menu alatt érhető el.
Ilyen progija van pl. az acronisnak is, de más gyártónak is.
A legjobb egy cd ről bootoló változat lenne, de mehet win alol is ha nem jön össze a cd -s
móka

Túlképpen egy teljes törlést csinálunk rajta, szokták még mélyformázásnak is nevezni

Én akkor jártam így, amikor install közben véletlen kireseteltem a gépet.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#19342) phaet0n válasza Core2duo6600 (#19341) üzenetére


phaet0n
tag

Lehet, zavarosan írtam, de az a helyzet, hogy a sata2-es lap BIOSa látja a vinyót, a win7 telepítő nem látja.
Arról viszont nem nyilatkoztam, hogy egyébként a sata2-es lappal akarom használni.

[ Szerkesztve ]

(#19343) mr_ricsi válasza boxos23 (#19339) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Miért lehet ez ?"
Táphiba, kontakthiba vagy béna alaplapi bios.
Utóbbi esetben ha találsz "HDD init delay" vagy hasonló menüt, akkor állíts be 2-3 mp késleltetést, ha nincs, akkor dugd át a 2.-3. SATA portra, vagy bootsorrendben a CD-t rakd előre.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19344) Core2duo6600 válasza phaet0n (#19342) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A sata2 es ben van olyan beállítás, hogy ahci vagy valami ilyesmi ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#19345) Imco válasza phaet0n (#19340) üzenetére


Imco
őstag

Sentinellel vagy más /akár a sajátjával/ programmal alaposan vizsgáld meg. Más gépben is. Ha nem jó, gari.
Nem valószínű hogy Te okoztál valamit. Ha igen, akkor is mindegy mert az állapot a lényeg.
Egyébként pont most volt róla szó és tartom, hogy van ahol kifejezetten probléma a Sata2 HDD sata1 lapban.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#19346) dragonfx


dragonfx
veterán

na sikerült az ata winyot müködésre bírni 2x kimentettem amit kell.
de....

szerintetek lehetséges hogy egy 420as chieftec nem bitkozik meg 2db 80as winyoval egy ágon??azzal hogy ellássa elég árammal?

eléggé nem akarom elhinni...
lehet csak törött a kábel vagy nagyon pókhálóba áll és ezért?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19347) heetomi


heetomi
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy töredezettségmentesítés közben ment letöltés és úgy volt beállítva a gép, hogy mikor végez a letöltéssel kapcsoljon ki. Miután újra bekapcsoltam a gépet azt a winyót amit töredezettségmentesítettem úgy látja, mintha egy formázatlan winchester lenne.
Van valami tippeket hogyan lehetne formázás nélkül megoldani a gondot?

(#19348) Core2duo6600 válasza dragonfx (#19346) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Kiázártnak tartom, max ha valamelyik több áramot vesz fel a kelleténék.

(#19347) heetomi
Milyen oprendszer ?

(#19345) Imco
Ezzel egyetértek, nekem is csak akkor volt zökkenőmentes, ha jumperreláűt lehetett kapcsolni.
Akkor nem volt gond, de ezeknél a programmal állítom át, meg automata szvsz már csak sata 2 es lapban megy jül !

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#19349) phaet0n válasza Core2duo6600 (#19344) üzenetére


phaet0n
tag

Van AHCI mód a sata2-es lapon.
#19345: letöltöttem egy dossal bootolható hdsentinelt, mert mint mondtam, win7 nem indul el, ha bent van a vinyó, megpróbálom a sata2-es lappal megnézni, hogy minden rendben van-e.

Ha HDsentinel azt mondja, hogy rendben van, akkor szintén valami dosos partícionálóval megpróbálom helyrerakni a dolgokat (gondolom, azért nem látja a win7 telepítő, mert valahogy elszúrtam a táblát), ha viszont a HDS azt mondja, hogy nem jó, akkor megpróbálom visszaküldeni gariba.

És itt kérnék tanácsot, hogy milyen partícionáló programot használjak, ha úgy alakul?

(#19350) heetomi válasza Core2duo6600 (#19348) üzenetére


heetomi
csendes tag

win7-s oprendszer.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.