Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20051) zozz12


zozz12
tag

Helló!
Faterom vett egy Kingmax KE-91 típusú 2,5" -os hordozható HDD -t. A probléma pedig az, hogy 2 gépen is megpróbáltuk, egyik gép se látja, az az vacak meg folyamatosan csipog, mint valami időzített bomba és világít rajta egy kék LED. Mondtam is apámnak, hogy vidd arrébb, mert az arcomba robban :D De ezzel ki is merül a működése. Mit lehet ezzel csinálni, hogy lehet működésre bírni?

:R

(#20052) Jarod1 válasza zozz12 (#20051) üzenetére


Jarod1
addikt

külön tápja van?

(#20053) zozz12 válasza Jarod1 (#20052) üzenetére


zozz12
tag

Közbe sikerült beszélnem egy ismerősömmel, aki elmondta, hogy mind a 2 USB dugaszt be kell dugni a gépbe, úgy lesz elég tápja. (tehát nem külön tápos) Hát őszintén szólva eszembe se jutott, hogy így kéne csinálni, de mindegy is. Azért köszi.

(#20054) King Unique válasza zozz12 (#20053) üzenetére


King Unique
titán

Szal a Kingmax is usb Y kábeles...
Amúgy miért nem KE-71-et vettetek,az ütésálló és usb3-as és nem drága,lehet az is Y kábeles...Vannak olyan 2,5"-ek is amikhez 1 db 1usb csatis kábel is elég,mennek róla,pl.WD.Samsung...

(#20055) zozz12 válasza King Unique (#20054) üzenetére


zozz12
tag

Nos, erről halvány lila gőzöm nincs. Apámnak mindig sikerül mindenből és mindenkiből (szakemberekre gondolok) megtalálnia a sz@r. (remélem nem olvassa a PH! :DD ) És ezt szoktam is mondani, dehát nem mindig foglalkozik vele. Én amúgy egy Silicon Power A50 -et vagy A70 -et néztem ki ilyen célra...de sajnos nem az lett, pedig csak 2-3k -val drágábbak.

Amúgy most a gépembe egy Seagate Barracuda 500GB -os HDD van (hát sajnos néha én is veszek rossz cuccokat...) és a Hard Disk Sentinel szerint 100% -os a teljesíménye, 37% -os a kondíciója és "a lemez felületén található 7 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve. A lemez felpörgése során előfordultak problémák. Ezt okozhatja merevlemez probléma vagy nagy terhelés (gyenge tápegység). Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken."
És ezzel mi legyen szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#20056) King Unique válasza zozz12 (#20055) üzenetére


King Unique
titán

Vaterod magának vette,v közös célra ? Mindegy végülis,legalább halad a korral :) ,az enyém,csak a pendrive-ig jutott,meg email írásig...
Silicon Power-ből is A80-at inkább. :K
Hát a belső Seagate döglődik,37% kondi,hibás szektor az nagyon nem jó :N ,előbb-utóbb be fog halni,amíg még megy, mentsd le róla a fontos cuccokat külső hdd-re. :K

[ Szerkesztve ]

(#20057) zozz12 válasza King Unique (#20056) üzenetére


zozz12
tag

Hát végülis próbál haladni, igen. Leginkább magának vette, lementegetni ezt-azt, de egy jó párszor el fogom vinni én is :D Különösebben fontos cuccok nincsenek a HDD -n, bár ettől függetlenül tuti megőrülnék, ha egyszercsak megdöglene. Mik az előjelei egy ilyen elhalálozásnak? Fagyás, néha véletlenszerű szoftverek akadozása?

(#20058) King Unique válasza zozz12 (#20057) üzenetére


King Unique
titán

Nekem még szerencsére nem volt ilyen saját géppel :) ,amit mondtal az még a jobbik eset lehet,de ahogy mástól hallottam,láttam "ilyen" hibás szektor-kondi csökkenős esetben, elég hamar rosszabb lehet,be se bootol az OS,totál behal a winyó,ezért is mondtam,h ments...Most még megy,de HDS-elt nézd,ha rosszabodik a helyzet (valszeg majd fog),akkor lépni kell...

(#20059) zozz12 válasza King Unique (#20058) üzenetére


zozz12
tag

Értem. Majd nézegetem azt a HDS -t. (még jó, hogy eszembe jutott, hogy ellenőrizni kéne pár év után a cuccot) Az már megint egy más kérdés, hogy mire kéne lecserélni. SSD volna a legjobb, de jelenleg (még külföldön is) bazi drága. Egyenlőre marad a hagyományos. Haveromnak most Hitachi 5K3000 1,5TB -osat raktunk...

(#20060) liksoft válasza zozz12 (#20057) üzenetére


liksoft
nagyúr

Meg a 37%! Sürgős mentést javasolnék!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20061) zozz12 válasza liksoft (#20060) üzenetére


zozz12
tag

OK, köszi, hogy szóltatok! :R

(#20062) Chalez


Chalez
őstag

Sziasztok.

Új win7-et tettem fel tegnap, mivel vettem egy új vga-t. namost az a problémám, hogy amit torrentekről letöltök cuccokat, kitömöríteném, és szinte 95%-ban crc hibát ír ki a tömörítő proggi. winrar, vagy a TC belső tömörítője, mikor éppen melyik.
sztetek mi lehet a probléma? :F

(#20063) whisperity válasza Chalez (#20062) üzenetére


whisperity
tag

Sérültek a letöltött fájlok. Ellenőriztesd újra a torrent klienseddel (uTorrentben jobb klikk az adott sorban, majd Kényszerített újraellenőrzés).

(#20064) Chalez válasza whisperity (#20063) üzenetére


Chalez
őstag

Most is töltök le valamit, és már ezt látom kb 3GB letöltése után: Kárbaveszett: 9.01MB (9 hash hiba)

ez wtf?

(#20065) Chalez válasza whisperity (#20063) üzenetére


Chalez
őstag

Asszem megvan a kánya... :((
Húzott gép, húzott ram, egyszer crc hiba kitömörítésnél, közv. utána meg megcsinálja hiba nélkül. Asszem le kell tesztelgetnem a memókat külön külön, és kicsit a setuppal is játszani kell...

(#20066) mihu91


mihu91
csendes tag

Hello!

van egy Samsung 200GB Sata winyóm, ami elkezdett elég furcsa hangokat adni.
A probléma következő: terhelés alatt elkezd recsegni, és az alkalmazások észrevehetően lasabban kezdenek töltődni valamint a játékok/programok ha recseg akkor akadnak egy kicsit. Megnéztem HDD Sentinellel hőfokkal sztem nincs gond: terhelés alatt 42fok, viszont kondícióra 96%ot, teljesítményre pedig csak 70%ot ír. Most futtatok rajta egy HDD Regenerátor v2011-et ami talált is 'Bad Sectorokat", de mivel ingyenes a progi gondolom semmit nem fog vele csinálni.

Csak egy keveset értek a dolgokhoz, szóval elkéne némi segítség.

[ Szerkesztve ]

A Vas ereje legyen veletek!

(#20067) whisperity válasza mihu91 (#20066) üzenetére


whisperity
tag

Adatmentés, winyócsere. A hibás szektorokkal nem is nagyon lehet "mit" csinálni, azért hibásak, mert gond van velük (pl. karc).

(#20068) thomas791


thomas791
tag

Sziasztok!
Kaptam a kezembe 1 noti-vinyót:
WD1600BEVS sata 1.5gbps
A próbléma az hogy hibátlan,smartot lehet olvasni, paramétereket is , de nem enged hozzáférni :W
lenovo neve is rajt van...
unlockolni próbáltam, de a progi se látja vagy nem tom. please help me... :F
A windows ezt írja rá: hozzáférés megtagadva (inicializálásnál)
I/O error 1117

[ Szerkesztve ]

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#20069) liksoft válasza thomas791 (#20068) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tedd vissza az eredeti laptopba, és ott szedd le róla a védelmet. Egyes gépek master password-el látják el a drive-ot, így a gépből kivéve nem indíthatóak. Ezt biztonsági okokból teszik.

U.i.: Nem egyezik meg a felhasználói jelszóval!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20070) chungee


chungee
addikt

Van 1 ilyenem: WDC WD6400AACS-00G8B1 (596 GB)

Küső rackben van. Még van rajta 98GB szabadhely. De nem tudok már rámásolni. Lefagy a TC. HDSentinel 3.0 100%-osnak látja. Semmi hiba. Mitől lehet:F

(#20071) Jarod1 válasza chungee (#20070) üzenetére


Jarod1
addikt

töredezettség?

(#20072) liksoft válasza chungee (#20070) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagy hibás adminisztráció (FAT32 esetén könnyű), vagy hibás részbe sikerült futni (ekkor az adatok mentése a drive-ról). Vagy, FAT32-re 4GB fölötti file-t szeretnél írni (nem megy).

Ha nem a 4GB-os eset, akkor én ami fontos azt menteném, majd CHKDSK futtatásával az adminisztrációt is ellenőrizném.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20073) thomas791 válasza liksoft (#20069) üzenetére


thomas791
tag

Hát abba nem tudom visszatenni... bontott..
nincs valami amivel ki tudom nyitni?

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#20074) liksoft válasza thomas791 (#20073) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha az alaplapi chipset zárolta (manager notebook :D ) akkor nem. Legfeljebb adatmentéses cégek, de az többe kerülhet mint maga a drive.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20075) chungee válasza liksoft (#20072) üzenetére


chungee
addikt

HDTune pro 4.6 jelzi, hogy

(C7) Ultra DMA CRC Error Count

Aggódnom kellene:F

(#20076) Kismenyus


Kismenyus
csendes tag

Hello!
A problémám a következő:
van egy Samsung 80 gb-os (SP0802N) vinyóm, amivel az történt, hogy amikor bekapcsoltam a gépet a tápon felpörgött a ventillátor és elposszant, elszállt az alaplap, a dvd író, meg ez a vinyó. egy másik merevlemez is volt a gépben, de annak semmi baja.
a hiba a következő: konkrétan meg sem "mukkan". többféle alaplapra kötöttem, többféle tápra, de nem pörög fel.
a kérdésem az lenne, hogy melyik része sülhetett meg? egy elektronika cserével életre lehetne kelteni legalább pár órára, hogy az adatokat lementsem róla?
vagy tudtok olyan helyet, ahol ezeket lementik?
Előre is köszönöm a választ!
Üdv.!

Fent vagyok a vatera.hu-n is, az ottani értékeléseim alapján megítélhetsz, "Kismenyus" néven keress.

(#20077) nanizo


nanizo
csendes tag

Sziasztok!
Acer 5750G laptopnál tapasztaltam, hogy a HDD Led kb. 1 másodpercenként felvillan (tehát gyakorlatilag folyamatosan villog). Szép sorban kiöltem task managerrel mindent, ami futott, de a villogás maradt Indexelési szolgáltatások ki vannak kapcsolva, szóval ez elvileg nem lehet a folyamatos darálás oka... Nem tudk rájönni, mitől lehet... BIOS alatt nem csinálja ezt a villogást, azt gyanítom, hogy valami Win7-beállítás lehet a ludas a dologban.
Okozhatja ezt az, hogy az advanced power maganementjébe bele lett nyúlva a hdparm nevű programocskával (hogy ne klattyogjon a vinyó)? Illetve a hdparm segítségével kivitelezett módosításokat hogyan lehet gyári állapotra visszacsinálni? A manualjában nem nagyon van erről semmi...
Köszi!

(#20078) whisperity válasza nanizo (#20077) üzenetére


whisperity
tag

Okozhatja ezt az, hogy az advanced power maganementjébe bele lett nyúlva a hdparm nevű programocskával (hogy ne klattyogjon a vinyó)?

Ha jól értelmeztem, akkor abba nyúltál bele, hogy ne álljon le magától. Na most ezt legegyszerűbben úgy küszöböli ki a segédprogram, hogy X időközönként "felébreszti" a winyót (és ezáltal villog a led), hogy annak ne legyen lehetősége alvó állapotba kerülni (mivel az alvó állapothoz szükséges számláló ilyenkor újraindul).

(#20079) nanizo válasza whisperity (#20078) üzenetére


nanizo
csendes tag

Igen, viszont ha jól tudom, a hdparm által végzett módosítások minden újraindításkor, meg alvó állapotból visszatéréskor is eltűnnek. Kipróbáltam, hogy ha indítópultból kiveszem a programot és nem fut le, akkor is megy ez a villogás...

(#20080) liksoft válasza chungee (#20075) üzenetére


liksoft
nagyúr

Aha. Tehát csepegteted az információt, és nem a válaszomra válaszolsz. Így soha nem fogunk közelíteni a megoldáshoz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20081) nanizo


nanizo
csendes tag

A hdparm-mal kapcsolatban egy kérdés: tényleg igaz, hogy windows alatt vele végrehajtott módosítások restartnál eltűnnek? Találtam arra utalást (pl. http://palacsint.hu/blog/win) hogy minden újraindítás után elvesznek a beállítások, de ez megerősítve sehol nincs, a program manuáljában sem...

(#20082) chungee válasza liksoft (#20072) üzenetére


chungee
addikt

Nem értem mirre gondolsz. Miért kéne titkolnom bármit is:F Mert HDD tudásom nem halad meg a HD Sentinel progi nézegetésnél. Azon belül is a sárga háromszögeket látván, hogy valami baj van. Nem értek hozzá. A HDTune-t egy ismerősöm tippje volt. De ő se tudja mit jelent ez a hiba üzi. Viszont Sentinel nem jelzi ezt a hibát.

(C7) Ultra DMA CRC Error Count

[ Szerkesztve ]

(#20083) liksoft válasza chungee (#20082) üzenetére


liksoft
nagyúr

Adatátviteli hibát. A kérdésed viszont az volt, hogy miért nem tudsz a szabad helyre írni. Erre írtam, hogy lehet sérült az adminisztráció (okozhatja esetleg adatátviteli hiba is). Vagyis, nem írunk rá többet, mert csak ronthat a helyzeten. Így első a mentés, utána CHKDSK futtatása.

Van kivétel, ha FAT32-re 4GB-nál nagyobb file-t szeretnél másolni, mert azt nem lehet.

Most már világosabb?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20084) chungee válasza liksoft (#20083) üzenetére


chungee
addikt

Világos. Nem tudtam még végrehajtani az adatmentés (kölcsön kell szereznem HDD-t) és utána CHDSK-et futtatni. Ezért raktam fel a HDtune-t. Hátha kiderül valami, ami a Sentinel nem lát.

(#20085) whisperity válasza chungee (#20084) üzenetére


whisperity
tag

Szerezd a kölcsön HDD-t és ments, a rossz winyó használatát pedig kerüld. A mentésig jó lenne ebben az állapotában konzerválni.

Egyébként az általad írt S.M.A.R.T. értéket (C7 [199] Ultra DMA CRC Error Count) a HDSentinel is látja (199-es indexszámmal, legalábbis nálam) Ultra ATA CRC Error Count néven.

Tehát sentinelben, vagy bármelyik másik programban nézd meg annak a számnak az értékét. Nekem a WD (Caviar Black 500GB SATA2 32MB WD5001AALS) winyómnál 3-mat ír értéknek (a HDTune erre is sárgít), a Samsungomnál (SpinPoint F3 500GB SATA2 16MB HD502HJ) 0. Mindkét merevlemezem 100-100 teljesítmény-kondíció.

A hivatalos leírás szerint a kisebb érték a jobb a 199-es attribútum esetén. Ha minden igaz, adatkábel hiba okozza ennek a növekedését.

[ Szerkesztve ]

(#20086) liksoft válasza whisperity (#20085) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagy tápellátás, vagy hűtés, vagy controller illetve drive elektronikai hiba, vagy hibás driver, tuning esetleg...... Egyszerű eldönteni mi a hibás. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20087) whisperity válasza liksoft (#20086) üzenetére


whisperity
tag

Tuning :) PCI-os raid kártyán megemelte az órajelet :DDD ;] (Mondjuk az a nem mindegy, láttam már vízhűtéses merevlemezt.)

(#20088) vidda1603


vidda1603
csendes tag

Sziasztok!
A gépemben eddig csak patás hdd volt, most vettem bele egy satásat, de valami illesztőprogram hibát írt ki (valamit a raid-vezérlővel), valahogy próbákoztam, és össze is jött, bár nem tudom hogyan... Átraktam rá minden adatot a régi hddről, és ezután a régin újratelepítetteem a windowst. Most rajta van az új hdd-n mindenem, de az eszközkezelőben Via Serial ATA RAID Controller néven van, sárga felkiáltójellel. Azt mondja, hogy rossza az illesztőprogram, de amikor újat keresek , azt mondja, hogy nem talál ennél jobbat. Megpróbáltam google-ban letölteni a drivert, de nem találok... Megkerestem azt, ami eddig volt rajta, de ezzel is azt írja ki, hogy rossza a driver... Az adatlapom típusa ASUS P4V8X-X, a vinyóé: Samsung SP2004C.
Légyszi segítsetek! Nagyon fontos lenne...
Köszi;
Vidda

[ Szerkesztve ]

(#20089) Imco válasza vidda1603 (#20088) üzenetére


Imco
őstag

Távolítsd el és indítsd újra a gépet.
Az alapvető problémád, a via 8237 chip.
Keress rá itt, írtam róla sokat.
Esetleg próbáld ki másik gépbe W7-en,
hogy a hardver hibát kizárjuk.
Az a felkiáltójel aggasztó.

Szerintem...

Jó típus az adatlapod! ;) :)

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#20090) thomas791


thomas791
tag

Sikerült belenyúlnom a vinyóba, nem tagad meg, most már csak a formázást
ellenzi a g@néj.... Van valami ötletetek az MBR eraséra???Elöbb azt kéne megfektetnem
,hexaeditorral nem jó....

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#20091) whisperity válasza vidda1603 (#20088) üzenetére


whisperity
tag

A BIOS-ban nem lehet a SATA vezérlőt RAID-ről IDE vagy ACHI módba tenni?

Via... :((( :( fúj :W

(#20092) vidda1603 válasza whisperity (#20091) üzenetére


vidda1603
csendes tag

hogy lehet belépni a BIOS-ba?

(#20093) aAron_


aAron_
őstag

Udv.

egy nagyon szimpla (es valoszinu buta) kerdesem lenne: egy mai ujabb alaplapra (am3) be lehet kotni egy IDE kabelre egy HDDt es egy ODDt is? ugy tunik egyutt nem mukodnek, kulon kulon igen.

koszonom elore is

What is your ikigai?

(#20094) whisperity válasza aAron_ (#20093) üzenetére


whisperity
tag

Bekötni be lehet, csak állítsd be a jumperelést. A HDD Master legyen, az ODD pedig Slave.

(#20095) aAron_ válasza whisperity (#20094) üzenetére


aAron_
őstag

koszonom :R

tehat csak azt a "pockot" kell atrakni masik allasba a dvd rom hatuljan

What is your ikigai?

(#20096) whisperity válasza vidda1603 (#20092) üzenetére


whisperity
tag

Alaplapfüggő. Indításkor nyomni kell a DEL, F2, F12, F8 billentyűk valamelyikét.

Az alaplap a rendszer indítása közben ki is írja a képernyőre, hogy
"Press [DEL] to enter Setup"

vagy valamilyen hasonló üzenettel.

(#20097) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Két kérdésre keresem a választ, talán itt valaki tud segíteni.

1.) Van egy 2TB-os SATA 2-es Samsung HDD-m, aminek a partició eltolása az AS SSD Bencmark szerint nem jó. Okozhat ez valami gondot a későbbiekben? (A másik HDD minden particiójára azt jelzi ki, hogy OK)

2.) Ugyanennek a HDD-nek az első particiója aktívnak van jelölve. Ki lehet azt valahogy kapcsolni?

Köszi előre is a válaszokat.

(#20098) pjtr


pjtr
aktív tag

Sziasztok!
A barátom kapott egy Toshiba laptopot, hogy húzza újra.
De a vinyó Lockolva van benne, és nem tudja a jelszót hozzá...
Mit lehet ilyenkor tenni??
A pontos típust nem tudom, de azt hiszem Hitachi vinyó van benne.
Köszi peti

ui.: visszaolvastam itt egy kicsit a témában, nem sok jóra számítok, de hátha.
A pontos hibaüzit holnap fogom látni

(#20099) liksoft válasza pjtr (#20098) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Elkéri a jelszót. Ha a tulaj nem tudja, akkor büdös, hogy nem az övé.

Én ilyenkor nem vállalom a munkát. Hogy miért?...... :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20100) mr_ricsi válasza pjtr (#20098) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"De a vinyó Lockolva van benne, és nem tudja a jelszót hozzá... Mit lehet ilyenkor tenni?"
A ce.computers.toshiba-europe.com-on a Lopott készülékek adatbázisában meg kellene nézni, hogy nem éppen egy bűncselekményben működik-e közre a barátod. :)

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.