Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20301) liksoft válasza Gery15 (#20298) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nézz körül a program honlapján, ugyanis egyes driver-ek módosítanak adatokat. A honlapon kaphatsz segítséget, ötleteket.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20302) liksoft válasza mr_ricsi (#20300) üzenetére


liksoft
nagyúr

Van amikor a driver eszement dolgokat, adatokat ad vissza. Így több változat is lehetséges, ezést írtam vagy-ként. A Sentinel írója már így is mindenhova kiírja, hogy gari vagy nem, mégis minden esetben megkérdezik. Ugyanilyen a kontroll adatok ellenőrzése, melyet csak kevesen tesznek meg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20303) Gery15 válasza mr_ricsi (#20299) üzenetére


Gery15
addikt

Ha átrakom a gépembe akkor sem változik és a gépem stabil.

HyperX

(#20304) mr_ricsi válasza liksoft (#20302) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Bocs, csak érzékeny vagyok a kérdésre.
Időnként olvasom ezt a topicot, és a hajamat tépem, ahogy gátlástalan tömegek teszik tönkre a vinyójukat.
Olyan vinyóknak a firmware-ét is módosítják, aminek nincs is semmi baja, meg kis kattogásból nagy kattogást csinálnak, amit aztán nem tudnak visszaállítani, mert a nem odavaló progi nem képes a gyári adat beállítására.
Te is nagyon jól tudod, hogy a gyártók folyton variálnak valamit, hogy olcsón gyorsat és halkat tudjanak összehozni, és ennek során időnként egyedi megoldások is a firmware-be kerülnek.
Szerintem ha egy ilyen beállítás nem magától értetődően egyszerű, akkor inkább ne kutassunk olyan progi után, ami mégis hajlandó megcsinálni. mert esetleg a firmware szétcseszését kockáztatjuk. (Az előzetes adatmentés pedig -mint tapasztalhatod- nem divat az önjelölt vinyóguruk körében.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20305) mr_ricsi válasza Gery15 (#20303) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ez nem fog azonnal változni, csak egy SMART "nagyteszt" után. Olyat pedig a HDD saját tesztprogijával futtathatsz le.
És mintha a HDSentinel is tudná, de ebben nem vagyok biztos.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20306) Gery15 válasza mr_ricsi (#20305) üzenetére


Gery15
addikt

Értem. Olyan van HDS-be, hogy részletes önteszt. Az lesz az?

HyperX

(#20307) mr_ricsi válasza Gery15 (#20306) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Olyan van HDS-be, hogy részletes önteszt. Az lesz az?"

Igen!
A Sentinel Faq-ja ezt írja (kiemelés tőlem):
"Ha a teszt nem fut le és/vagy a merevlemez állapota nem 100%, vagy a rövid önteszt hibát jelez, akkor érdemes a részletes önteszthez fordulni. Ez már alaposabban vizsgálja meg a merevlemez felületét és adott esetben a gyenge szektorokat javítja. Ha a részletes önteszt lefut, akkor tekinthető stabilnak a lemez állapota. Emiatt és mert az adatok biztonságát nem veszélyezteti, jól használható időszakos állapot ellenőrzésre."

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20308) Gery15 válasza mr_ricsi (#20307) üzenetére


Gery15
addikt

Na akkor lefuttatom utána jelentkezek. :R

HyperX

(#20309) liksoft válasza mr_ricsi (#20304) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezt a témát eddig észre sem vettem. :Y :Y :Y :W :W :W

Nagy az Úr kertje....... vagy hülyeség ellen nincs orvosság.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20310) Anubis_9 válasza mr_ricsi (#20291) üzenetére


Anubis_9
őstag

Amint hazaérek, 6 felé, megnézem.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#20311) mr_ricsi válasza liksoft (#20309) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Nagy az Úr kertje....... vagy hülyeség ellen nincs orvosság."
Vagy nagy kár, hogy belőlük nem nálad lesz ügyfél, ugye? ;)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20312) Gery15 válasza mr_ricsi (#20307) üzenetére


Gery15
addikt

Na kérem szépen simán lefutott részletes önteszt semmi hibát nem dobott, de minden maradt ugyan úgy.

HyperX

(#20313) liksoft válasza Gery15 (#20312) üzenetére


liksoft
nagyúr

A programból "teszt riport küldése a fejlesztőnek", és szerintem hamar kapsz sokkal pontosabb választ. A hamar lehet azért pár nap is, de szokott igyekezni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20314) mr_ricsi válasza Gery15 (#20312) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Tehát "nagyteszt" után közvetlenül van 65ezer "pending" szektorod? Ez nagyon érdekes, én sem tudok hirtelenjében semmit mondani rá.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20315) Gery15 válasza mr_ricsi (#20314) üzenetére


Gery15
addikt

Igen ugyanannyi van.

liksoft: Úgy döntöttem, hogy nem foglalkozok vele tovább amíg megy addig megy, nem érdekel tovább.

De azért köszönöm szépen a segítségeteket. :R

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#20316) Anubis_9 válasza mr_ricsi (#20291) üzenetére


Anubis_9
őstag

Itt van a SMART táblázat.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#20317) liksoft válasza Gery15 (#20315) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha küldesz riportot a fejlesztőnek, nem csak Te kaphatsz választ, hanem a fejlesztéshez is esetleg tudsz segítséget adni. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20318) mr_ricsi válasza Anubis_9 (#20316) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Van 17 "pending" szektorod, amelyeknél még nem dőlt el, hogy rosszak-e.
Küldd rá a HD Sentinel "részletes önteszt"-jét. Aztán nézd meg újra a SMART-ot.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20319) alphadog20


alphadog20
csendes tag

Jo estét olyan problémával kapcsolatban kérnék segitséget hogy most vettem egy
WD Caviar Green 2TB WD20EARX ot és a Bios nem rendesen ismeri be,0GB-nak látja és PATA kén Mi lehet a gond minden segitsének örülök

[ Szerkesztve ]

(#20320) Imco válasza alphadog20 (#20319) üzenetére


Imco
őstag

A BIOS-ról, alaplapról nyugodtan írhatnál pár szót! Már csak a tisztánlátás kedvéért! :)
Addig is vakon, a bios upot javaslom.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#20321) alphadog20


alphadog20
csendes tag

Ezer bocs ASRock P67 PRO3-SE az alaplap
Vagy mire gondolsz az alatt hogy írhatnál pár szót?

[ Szerkesztve ]

(#20322) Fire/SOUL/CD válasza alphadog20 (#20321) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egyáltalán lett rajta létrehozva partíció? Ha nem, akkor Windowsban indítsd el a lemezkezelőt, egyből észlelnie kell az új hdd-t, meg fogja kérdezni, hogy MBR avagy GPT partíciósémát alakítson ki, mivel ez 2terás így lehet MBR. Ezt követően meg kialakítod a partíciókat (vagy egyben is lehet ha adattárolásra használod)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20323) Fire/SOUL/CD válasza alphadog20 (#20321) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja és persze a BIOS is helyesen legyen beállítva. IDE és AHCI módban is lehetnek még egyéb beállítások (Combined mode stb), azokra is ügyelni kell)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20324) alphadog20 válasza Fire/SOUL/CD (#20323) üzenetére


alphadog20
csendes tag

Nem sikerült a lemezkezelővel sem nem látja a windows ....:(
Hogy kell be állitani Biost helyesen ezt le irnád nekem?

[ Szerkesztve ]

(#20325) Fire/SOUL/CD válasza alphadog20 (#20324) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Most milyen SATA üzemmódban van és milyen OS-t használsz? Ezt azért kérdem, mert mindenképp át kellene tenni AHCI-be, viszont ezt nem lehet csak úgy simán megtenni, mert ha most IDE-ban van, akkor nem fog indulni az OS...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20326) alphadog20


alphadog20
csendes tag

Át tettem AHCI re és nem idult a windows..

(#20327) Anubis_9 válasza mr_ricsi (#20318) üzenetére


Anubis_9
őstag

Részletes teszt után is maradt 17 a pending. Most mi legyen?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#20328) Imco válasza alphadog20 (#20326) üzenetére


Imco
őstag

Tedd be egy másik gépbe és nézd meg ott is. Amíg a BIOS-ban 0 MB addig nem sok jóra számíthatsz!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20329) Fire/SOUL/CD válasza alphadog20 (#20326) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Figyu: szívesen segítek/segítünk, de ahhoz az kell, hogy amit kérdezek/kérdezünk, arra kapjak/kapjunk is választ! Ezenkívül figyelmesen olvasd el, amit írtam, mert direkt odaírtam, hogy nem lehet csak úgy simán átkapcsolni AHCI-be, ennek ellenére azt csináltad...

Szóval még1x: Milyen OS-t használsz?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20330) Anubis_9 válasza alphadog20 (#20326) üzenetére


Anubis_9
őstag

Én kb. fél éve jártam így egy 1TB-s WD vinyóval. Bios is 0 MB-nak látta a méretét, semmilyen Windows-os és DOS-os tesztprogi nem ismerte fel rendesen. Visszavittem és garban kicserélték, bár ez nem igen vigasztalt, mert tele volt és mindet elvesztettem. Amúgy onnan eredt a dolog, hogy áramszünet miatt újraindult töredezettségmentesítés közben. Ez betette neki a kaput.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#20331) mr_ricsi válasza alphadog20 (#20319) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"a Bios nem rendesen ismeri be,0GB-nak látja és PATA kén "
Jumpereld át SATA2-re.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20332) mr_ricsi válasza Anubis_9 (#20327) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Most mi legyen?"
Futtasd le a vinyód gyári tesztprogiján is a nagytesztet. (Ha így eltünnek a pending szektorok, akkor ezt okvetlenül jelezd a Sentinel fejlesztőjének.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20333) Fire/SOUL/CD válasza mr_ricsi (#20331) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Minek átjumperolni egy SATA3-es hdd, SATA2-re, amikor egy SATA3-at támogató deszkára van kötve, amiben ráadásul külön állítható a SATA3 üzemmód (IDE/AHCI/RAID/letiltás)...
Szarul van beállítva BIOS, ennyi a gond.
(AHCI meg azért célszerű, mert feltételezem ilyen konfigon nem XP fut, hanem W7, illetve a hdd gyártók sem véletlenül javasolják az AHCI-t)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20334) eddhunter


eddhunter
tag

Sziasztok,

következő a problémám: van 3db 1TBos samu vinyóm, mindegyiknek elszállt a vezérlése(rossz külső keretbe lettek rakva) egy tranzisztor leégett róluk, mindegyiken ugyanaz. Ezt hol orvosolják?

(#20335) liksoft válasza eddhunter (#20334) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Sokszor nem áll meg ott a hiba, csak nincs látható nyoma. Ha az adatok kellenek, akkor adatmentés, egyébként a túlfeszültséges winchester nem javítandó, mert a hiba sokszor később jelentkezik (az elektronika már kapott egy sokkot). Vagyis nagy valószínűséggel kuka.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20336) Fire/SOUL/CD válasza eddhunter (#20334) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

3-at egymás után? Az első égés után (ami összetéveszthetetlen szaggal is társul), minek kellett még 2 hdd rákötni... :((( Na mindegy, megvolt a tanulópénz...

Garanciába nem cserélik (ha csak valami nagyon jó cimbid a szervizes), javítani meg csak úgy lehetne, hogy egy másik azonos típusú hdd-ről(ami meg mondjuk mechanikusan döglött) átrakni az elektronikát.. (már ha lehet).
Sajnos az nem szokott járható út lenni, hogy ilyen kis alkatrészt kicseréljenek, mert amikor így, szó szerint láthatón/érezhetően szétég, akkor maga a nyáklemez is sérülni szokott. Itt a topikban lehet, hogy van olyan szaki, aki esetleg kísérletet tenne rá, de neki is az első dolga lesz szemügyre venni, mert ha a kis alkatrész úgymond "bele- vagy átégett" a nyákba/nyákon, akkor sajnos ő sem tud vele mást kezdeni. :(

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20337) liksoft válasza Fire/SOUL/CD (#20336) üzenetére


liksoft
nagyúr

És mit csinál a belső erősítővel? Még ha túl is élte, sokkot kapott, így nem 100%-os már. Erre adatokat bízni? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20338) Fire/SOUL/CD válasza liksoft (#20337) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csak bizonyos lehetőségeket ecseteltem, mivel szeretné megmenteni a hdd-ket, bár abban szerintem egyetértünk, hogy gyakorlatilag lehetetlen küldetés, és még ha sikerülne is, akkor meg még mindig az van, amiről írsz, természetesen ezzel is egyetértek veled.

Megfogalmazhattam volna úgy is a dolgot, hogy azok a hdd-k levélnehezéknek még jók, esetleg "ki tudja messzebbre hajítani" versenyre be lehet nevezni velük, avagy rapperbácsik nyakláncra fűzve még viselhetik. :DDD Azok a HDD-elhaláloztak, RIP.

A dologban az a sajnálatos, hogy elég szép összeg ez a tanulópénznek...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20339) eddhunter válasza liksoft (#20337) üzenetére


eddhunter
tag

Hát ez nem jó hír:( Azért belinkelek egy képet, hátha valaki tud vmi megoldást. Ha azt mondjátok kuka gyanús, akkor egy próbát megér az otthon újraforrasztása, de honnan lehet ilyen alkatrészt kapni?:s típus:Samsung HD103UJ

[ Szerkesztve ]

(#20340) liksoft válasza Fire/SOUL/CD (#20338) üzenetére


liksoft
nagyúr

Még mindig jobb, mintha csúcsgépet olcsó házba tett volna, mert arra már nem futotta. Ráírták, 550W. Csak anyag nincs abban a tápban, így max egy év, vagy azon belül az összes cucc indiánná változik. Na az, drágább lenne. De erre is volt már példa.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20341) moonguru válasza eddhunter (#20339) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

És hol a kép?

Monitor Guru!

(#20342) pimmi


pimmi
senior tag

Hali
segítség kéne.
Van egy 120gb laptopvinyó, a gép müködik, semmi hiba, hd sentinel ezt írja :
a lemezen van 2 hibás sector ami át lett helyezve tartalékterületre, de a lemez az öntesztje során talált 6720 gyenge sectort amik lehet hogy át lesznek helyezve.
Kondíció 9%
hátralévő idő 8 nap
Ráküldtem a hd regenerátor 2011 -et, az nem talált hibát a scennelés alatt,
szerintetek ?

még annyi hogy a hdd formázása közben áramszünet volt, utánna ujraformáztam, nem tudom ekkor lett ilyen, vagy elötte is ilyen volt , elötte nem néztem , lehet attol lett ilyen ?
vagy ez régebbi hiba csak most vettem észre ?

(#20343) liksoft válasza pimmi (#20342) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Sentinel témában is feltetted a kérdést. Ha lesz ideje (legtöbbször 24-48 órán belül) a fejlesztő jelentkezni, és válaszolni fog. Felesleges ide is szórni, pontos a programmal is összhangban lévő választ NEM fogsz hamarabb kapni. :o

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20344) pimmi válasza liksoft (#20343) üzenetére


pimmi
senior tag

ok, köszi

(#20345) eddhunter válasza moonguru (#20341) üzenetére


eddhunter
tag

bocs szarul linkeltem. sajna rohanok így tudom csak:
http://kepfeltoltes.hu/view/110810/vinyo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#20346) alphadog20 válasza Fire/SOUL/CD (#20329) üzenetére


alphadog20
csendes tag

Windows 7 64 bit Ultimate
Biosba át nyomtam AHCI módba windows telepitö 0mb nak látja...

[ Szerkesztve ]

(#20347) Fire/SOUL/CD válasza alphadog20 (#20346) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Végezd el az alábbi módosításokat a BIOS-ban, majd kilépve ments a változtatásokat

SATA Mode -> AHCI
SATA Controller 0 -> Enhanced
SATA Controller 1 -> Enhanced
Hard Disk S.M.A.R.T. -> Enabled
SATA3 Mode -> AHCI

Ha így sem oké a dolog, akkor ellenőrizni a SATA adatkábelt (megmozgatni, passzoljon szorosan), illetve egy másik kábellel próbálkozni. Ha ezután sem oké, akkor másik gépbe tedd be, ha ott se oké, akkor vidd vissza és cseréljék.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20348) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Sziasztok.

Részben vinyóval kapcsolatos a problémám, de hátha jó helyre írom.
Egy ügyfél vett egy pesti webshop-ban egy gépet. Egyik nap kikapcsolta a gépet, másnap nem indult el a win.
Behozta hozzánk (bolt, szerviz), hogy nézzük meg, hogy csak win baja van, vagy esetleg hw-es. Se xp, se win7 nem tudja partícionálni a vinyót. Van, hogy már a bios sem látja, de megfogja 3-5 percre is.
Próbáltuk másik lapban hátha vezérlő, de több konfigban is ugyan azt produkálta.
W7 telepítő 10-15 perc után bevágja, hogy nincs hdd a gépben. xp telepítő kék halállal a partmgr.dll-el kapcsolatban megáll, vagy a vinyó detektálásnál megfagy.
Visszaküldte az emberke a webshop-ba garanciába. Ők elfogadták és ki is cserélték.
Egy igaz, hogy 2010.01 gyártási dátumos vinyóra cserélték, de kicserélték és megírták az új garancia lapját is a vinyónak.
A gond az, hogy ezzel a vinyóval pontosan ugyan az a probléma. Közben összeraktuk a gépet az ügyfél egy régebbi vinyójával amivel tökéletesen működik, szóval továbbra is a vinyó a gyanúsított.
Ismét lebeszélte és visszaküldte a vinyót gariba. Ma kapott egy levelet, hogy a vinyó sarka sérült és törött az egyik csatlakozója így nem tudják kicserélni.
Nem dolgom ítélkezni, de a vinyó nálam sértetlen volt ezt tudom és bízok az ügyfélben, hogy nem verte földhöz mielőtt gariba kicseréltetné.
Kérdésem az lenne, hogy ilyenkor hova lehet fordulni, mit lehet lépni?
Webshop állítja, hogy sérült, mi azt, hogy sértetlenül küldtük el.
(sry, hogy hosszú lett, de le akartam írni az elejétől a végéig)
Ha esetleg valaki lap kompatibilitási gondra gyanakodna G31, G41, és még legalább 2 ati chipset-el lett kipróbálva a vinyó.
Előre is köszi. Üdv!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#20349) alphadog20 válasza Fire/SOUL/CD (#20347) üzenetére


alphadog20
csendes tag

Sajnos nem lehetet megcsinálni....NA mind1 vissza küldtem..CSERÉRE
Köszönöm mindenki segitségét:)

(#20350) ko9


ko9
addikt

Üdv!
Van egy 160gigás Seagate Momentus 5400.6-os laptopvinyóm. Perpill USB-s házban van, elég sok adatot mozgatok, amikre nem elég egy pendrive, ezért ez a kütyü tökéletes nekem.
Viszont mostanában kezdett érdekes dolgokat művelni. Néha elkezd kattogni, és kiakad. Tuti vannak rajta Bad Sectorok. Ezeket valahogy kilehet jelölni, hogy ne használja? Már újraformáztam, de nem segített. Most rákűldtem a SeaTools DOS-t, és éppen Full Erase-n dolgozik. Amúgy előtte a Short testet ráküldtem, valami hibakódot dobott, és Bad Sectorokra panaszkodott. Full Testnél elvileg javított valamiket :F
Valamit lehet vele csinálni? Sajna nincs pénzem újra...
Köszönöm előre is a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.