Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20401) Imco válasza realfan91 (#20398) üzenetére


Imco
őstag

Lehet hogy amitől elszállt a lap, az adott a HDD-nek is. Mentegess amíg müxik a HDD.
Sentinellel és saját progival is teszteld meg. Próbáld ki másik gépben is.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20402) Imco válasza Thusor (#20399) üzenetére


Imco
őstag

Gyanitom, hogy itt valami kavar van: "külső USB2-es 80GB-os PATA HDD-m. Spire beépítőkeretben van."
Ha PATA HDD akkor próbáld meg egy asztali gépbe betenni, hátha csak a spire a rossz és/vagy kevés a táp. Esetleg ha már benne van és megy, sentinellel megnézheted az állapotát.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20403) Imco válasza Gyuri44 (#20400) üzenetére


Imco
őstag

A sentinel ki is írja a hibás szektor szám meg a kondi fölé.
Egyébként pedig a gyártó dönti el. A 0% kondi elfogadható azt hiszem, de ne hivatkozz rá.
Gyári progi a hivatalos.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20404) whisperity válasza Gyuri44 (#20400) üzenetére


whisperity
tag

Ez a változás (kép) mitől következhetett be?

[ Szerkesztve ]

(#20405) Thusor válasza Imco (#20402) üzenetére


Thusor
őstag

Más gépben jól működik USB2-n. Csak a laptoppal nem tudom összehozni. Más pendrive pedig jól működik a laptoppal, csakis a külső PATA HDD nem akar vele működni.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#20406) moonguru válasza Gyuri44 (#20400) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Általában kondíció nullánál, illetve ha a hivatalos tesztprogramja a HDD-nek hibakódot ad!

Monitor Guru!

(#20407) Gyuri44 válasza moonguru (#20406) üzenetére


Gyuri44
aktív tag

Tudnál nekem egy olyan progit mondani?
Seagate a merevlemezem.

(#20408) whisperity válasza Gyuri44 (#20407) üzenetére


whisperity
tag

SeaTools (ez egy letöltési link az angol nyelvű, Windowshoz készült változathoz)

[ Szerkesztve ]

(#20409) Gyuri44 válasza whisperity (#20408) üzenetére


Gyuri44
aktív tag

Telepítettem.
Melyik opcióval tudom ellenőrizni a merevlemezt?

(#20410) Gyuri44 válasza Gyuri44 (#20409) üzenetére


Gyuri44
aktív tag

Lefuttattam a teszteket,és mindegyikre pass-t írt ki.Gondolom ezt azt jelenti,hogy rendben.
Ha a későbbiekben az egyik tesztre hibát ír ki,akkor már kicseréltethető garanciában,vagy teljesen tönkre kell mennie a merevlemeznek?

(#20411) Imco válasza Thusor (#20405) üzenetére


Imco
őstag

Lehet, nem kap elég tápot.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20412) Telda


Telda
addikt

Pár napja vettem egy WD 10ears nevü HDD-t és olyan gondom lenne vele, bár lehet nem ettől van, hogy játék közben bebe-akadozik a kép, eddig nem volt ilyen és nem csak egy játékban csinálja, hanem mindben. Azért gyanakszom a vinyóra mert mielőtt megvettem volna jó volt minden. Lehet a formázást, vagy a particionálást rontottam el? Mert ugye lehetett választani cluster size-t azt hiszem ez volt a neve és én alapon hagytam ami talán 4kb volt.

(#20413) Telda válasza Telda (#20412) üzenetére


Telda
addikt

Lejárt a szerkesztés, közben átmásoltam másik vinyóra a játékokat és gond nélkül mennek semmi beakadás, szóval tuti a vinyó a ludas. Az 1TB-ot vegyem ketté vagy ez nem lehet baj?

(#20414) King Unique válasza Telda (#20412) üzenetére


King Unique
titán

Ez a WD Caviar Green winyó ha jól gondolom,lehet az energiatakarék miatti "fejparkolásos probléma" (topic) a ludas,azért akad időnként be :K ,ill.ez green hdd (bár inteligensen állítja a fordulatszámot),játéknak fix 7200-as lehet jobb lenne,pl.WD Black széria... :F

[ Szerkesztve ]

(#20415) Telda válasza King Unique (#20414) üzenetére


Telda
addikt

Köszönöm!
Kipróbálom a javítást, hátha jó lesz.

(#20416) Thusor válasza Imco (#20411) üzenetére


Thusor
őstag

Erre én is gondoltam, de akkor más gépek miért látják? Valamint hallom hogy rendesen felpörög a HDD.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#20417) liksoft válasza Thusor (#20416) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tápot USB-ről kapja vagy külső tápos? (2,5" vagy 3,5" ház? Ezt ugyanis nem olvasom sehol.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20418) Thusor válasza liksoft (#20417) üzenetére


Thusor
őstag

3,5"-os PATA HDD, külső tápról kapja az áramot.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#20419) Imco válasza Thusor (#20416) üzenetére


Imco
őstag

Nem tudom. Akkor is a laptop vonalon tapogatóznék. A táp vonal az egyetlen jellemző ami szóba jöhet. Főleg így, hogy minden mindenhol jó egyébként. Esetleg még az USB kábelt cserélném.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20420) Thusor válasza Imco (#20419) üzenetére


Thusor
őstag

Rendben, kipróbálom egy másik kábellel is. Laptop csak ezt a külső HDD-t nem kedveli mert másikkal, pendriveval működik rendesen.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#20421) liksoft válasza Thusor (#20420) üzenetére


liksoft
nagyúr

A hdd és a pendrive nem teljesen ugyanaz. Lehet itt is különbség, esetleg BIOS vagy OS tiltás is akár HDD-re. Csak tapogatózok, mert ilyenbe még nem futottam bele.

Hopp! Próbáld HUB-on keresztül. Akár passziv HUB is jó, mert a drive-nak van tápja. Mi van, ha az USB nem éled, mert kevés áramot vesz fel az eszköz? Ezen egy HUB segíthet. Tudom, ha ez, akkor a fejlesztő toljon ki egy sünt. :D

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20422) Thusor válasza liksoft (#20421) üzenetére


Thusor
őstag

Erre nem is gondoltam. Kipróbálom ezt is, hátha ez a gond.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#20423) qamu74


qamu74
őstag

sziasztok!

A problémám az lenne, hogy néha windows nem ismeri fel az egyik merevlemezt(WD Blue Caviar 500gb)!Vagy windows 7 futása alatt hangokat ad ki a merevlemez(mint a motor ha nem kap elég benzint) és eltünik a merevlemezek közül!
HD sentinel semmi hibát nem talált, mi lehet ez?

(#20424) mr_ricsi válasza qamu74 (#20423) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"mi lehet ez?"

Ez egy jelzés, hogy sürgősen mentsd róla az adatokat. (Mentés közben nem ártana egy ventivel fújni rá a levegőt)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20425) mr_ricsi válasza Gyuri44 (#20400) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mennyi szektorhibánál lehet a merevlemezt garanciálisan kicseréltetni?"
A gyári tesztprogi a hivatalos, de próbáld megkérdezni a boltot, ahol vetted. Nem veszítesz vele semmit.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20426) Gyuri44 válasza mr_ricsi (#20425) üzenetére


Gyuri44
aktív tag

A gyári tesztprogit lefuttattam,minden teszt végén pass-t írt ki.
Gondolom ha valamelyiknél nem jelenik meg a pass,akkor a merevlemez hibás.

(#20427) JoinR


JoinR
senior tag

Sziasztok!

A napokban kaptam kölcsön egy 500 GB-os 2,5"-ös winchester-t. Mikor másoltam rá (voltak rajta olvasható adatok), I/O hibát írt ki. Ezután leformáztam, és utána is másoláskor egy 10 perc után újra I/O error. Lehúztam a gépről, azóta hiába csatlakoztatom vissza, nem látja se a PC, se a laptop, bár a led világít a HDD-n, és "zúg" is.

Kuka?

(#20428) liksoft válasza JoinR (#20427) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Valószínűleg kevés tápot kapott, és akár a gyári adatokat is tönkre tudja tenni ilyenkor leálláskor (hibásan ír vissza). Ha a drive a tokból kivéve sem tér magához, akkor kuka.

Ugye asztali gépnél is csak hátlapi forrasztott USB aljzatot használtál.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20429) JoinR válasza liksoft (#20428) üzenetére


JoinR
senior tag

Köszi a választ!

Bár fura ez a kevés táp dolog, mert eleve 2 felé ágazik az USB-s végén a kábel, azaz 2 USB slot kell neki, hogy működjön...nyilván lehetetlen egyszerre csatlakoztatni.

(#20430) Directors


Directors
senior tag

Üdv!

Ebben kellene nekem segítség.
[link]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#20431) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, mióta minden nap bekapcsolás előtt egy kicsit megmozgattam a SATA csatlakozót alaplapon nem irt ki hibát, de ma hangosan hallgattam zenét, gondolom megint egy kicsit "megrázkódott" és megint lett két bejegyzés. Kicsit jobban belefúrtam magam és microsoft oldalán is kábelhibát irnak a 11-es számra.
Esetleg azt nem tudja valaki hogy az a szám mit jelöl amit kiemelek: \Device\Harddisk4\D volt már 4,1,3 ennyi HDD meg nincs a gépben csak 1. :F

Kicsit bután fog hangzani :U de nem lehet hogy ez a a floppy meghajtó helyére beszerelhető USB-s kártyaolvasó lehet? Mert az tesz sajátgépbe 4db J,K,L,I betűk alá cserélhető adathordozós eszközt. És van mikor rá jön az ötperc akkor olyat csinál mintha le és fel csatlakoztatnám gyorsan, olyankor csak restart segit rajta...

Előre is köszönöm.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#20432) Alusszia válasza mr_ricsi (#20372) üzenetére


Alusszia
tag

:-) Úgy értettem,hogy miután a PANA TV leformázta visszadugva a PC-be az nem látta.Közben megoldódott a probléma exFAT-ra formázva a HDD-t.

(#20433) Imco válasza JoinR (#20429) üzenetére


Imco
őstag

Nem lehetetlen, sőt kötelező! Esetleg szállítás közben is sérülhetett.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20434) Imco válasza Directors (#20430) üzenetére


Imco
őstag

Nincs tenni valód, figyeld és várj. Javaslom a táp ellenőrzését mert ennek oka van.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#20435) Directors válasza Imco (#20434) üzenetére


Directors
senior tag

A tápegység azt most vettem 2 éve. PSF 400-60APN.
Ez mondaná be az unalmast? :O

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#20436) Najz


Najz
tag

Sziasztok!
nekem lenne egy kérdésem a probléma az hogy:
nekem van egy Samsung hd103sj vinyóm (1TB f3) és szerintem hangosabb a kelleténél még böven garis pár hónapos
a kérdés az lenne hogy ilyen indokkal gondolom nem lehet gariztatni hogy hangos
mivel tudnám kideriteni hogy rossz-e a vinyó? mert hdd sentinel 100 - 100% ír

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#20437) pcgyilkos


pcgyilkos
csendes tag

Sziasztok!
Kaptam 1 Seagate (Free Agent, GoFlex Desk) külsőmerevlemezt. 1TB-os. 10 hónapja használtam. 2 napja mikor mentünk rokonlátogatásra hétvégére magunkal vittük a laptop-al együtt. Ott használni akartam de semmi. Az álványán a kis ledecskék villognak ,de nem pörög nem kezd olvasni nem is jelenik meg a számítógépen. Mit csináljak? Hogyan tudom meg hogy meghalt vagy csak nem kap áramot. Még garanciás, de lehet csak valami apróság. Van valami progi amivel megtudom nézni? Bár be sem indul. nem tudom lehetséges -e ez a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#20438) Imco válasza Directors (#20435) üzenetére


Imco
őstag

Lehet. Lehet a hálózat, a kábelek a tápon kivül.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20439) Imco válasza Najz (#20436) üzenetére


Imco
őstag

Esélytelen a gari.
Előszór a helyes beszerelésről győződj meg mert sokszor csak az a hiba.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20440) Najz válasza Imco (#20439) üzenetére


Najz
tag

mi számit nálad helyes beszerelésnek?
cm690-házam van kihuzom a hdd racket berakom betolom és kész nem?

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#20441) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Problémám akadt HDD-ről HDD-re másolással áthelyezéssel.
WD 5000AAKS vagy Samsung HD642JJ ről másolnék 8 gigás fájlt(mkv) Vadonatúj WD20EURS -re. A sebessége röhelyesen lecsökken pár másodperc után 200kbps alá.

A 20EURS 4 particióra van bontva: 500-500-500-362 gigákra. A HD sentinel szerint van rajta 1 gyenge szektor de ezen kívül semmi más.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#20442) BullZeye


BullZeye
veterán

Sziasztok

Kellene egy kis útmutatás szerűség, hogy baj van e a vinyóval, vagy túlreagálom, mert az én meglátásom szerint meglepően lassú a teszt szerint, játékban viszont még nem próbáltam, mert nem volt rá idő.

Ma érkezett meg az 1TB-os WD blue caviar WD10EALX-009BA0 a régi 500 gigás WD5000AAKS-00YGA0 helyére, mert 1-2 játékban ami memória igényesebb, elkezdett 20-30 perc után akadozni, ha megtelt a 4gb, és vinyóról próbálta pótolni, de az nem volt elég gyors.

Előző vinyóról bootolva a régi oprendszerrel, teljesen szűz, frissen particionált/formázott winchester, 3x futtattam le a tesztet, teljesen egyenletesen mindig ugyanezt a görbét/kiugrásokat/értékeket kaptam (össze vissza 2 csúcspont helyzete változott pár pixelt):

Semmi kiemelkedő, ennél picit jobbra számítottam, főleg mert haverom ugyanilyen de 3 hónapja használt vinyója kb 5%al jobb értékeket mutatott, de ezen túl tettem magam, hisz lényegesen jobb gépe van.

Feltelepítettem rá a Windows 7-t és hozzá programokat, amiket használni szoktam, majd futtattam ismételten pár tesztet:

Ezek a programok futottak a háttérben:

Aztán futtattam egy tesztet a régi 500 gigás WD-n is, (ami több mint 3 éves, és napi 10 órákat ment,) hátha a program hibázik:

Majd ismételten egyet az új 1 terráson:

Most épp az adatok átmentése folyik, és ez a folyamat 44-55mb/s sebességgel történik, aminél egy picit többet várnék el, mondjuk a dupláját.

Gigabyte eP45 DS4 alaplap, és telepítettem hozzá Intel Chipset Device Software-t.
Mi mást kéne megnéznem, hogy kiszűrjem a szoftveres hibákat? 8 napig elállhatok a vásárlástól, szóval van még időm tesztelni a dolgokat, de jó lenne még most, ha kibukna, ha esetleg gyárilag nem okés.

+1 Milyen programmal lehet tweakelni winchestert picit, hogy később parkoltassa a fejet?

(#20443) King Unique válasza BullZeye (#20442) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem egy WD Black Caviar-ral jobban jártál volna,igaz picit drágább...

(#20444) Imco válasza Najz (#20440) üzenetére


Imco
őstag

Nem szeretném részletezni. Ha a HDD és a ház /cm690 nem mond semmit/ leírása szerint tetted a megfelelő alkatrészekkel a megfelelő módon akkor biztos jó.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20445) Imco válasza pcgyilkos (#20437) üzenetére


Imco
őstag

Nem "apróság". Ha itt nem megy akkor privátban sem fog.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20446) BullZeye válasza King Unique (#20443) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor már inkább 7k3000 2tb-os Hitachi, hisz gyorsabb/halkabb/olcsóbb mint WD Black, viszont nekem fontos volt, hogy nagyon halk legyen, és egyik sem ebbe a kategóriába számít.

(#20447) Imco válasza cintula187 (#20441) üzenetére


Imco
őstag

Javaslok valami írás-olvasás tesztet. Driver csere-frissitést. Csatlakozók ellenőrzése, másik vinyóval teszt, ezt másik gépben tesztelni. Talán így sikerül kiszűrni a hibát.
A 200 kb vicc.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20448) cintula187 válasza Imco (#20447) üzenetére


cintula187
addikt

Pontosan milyen drivert?

A HD sentinel rövid öntesztje sikertelen volt az olvasó hibája miatt. "válasz: 0x79"

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#20449) cintula187


cintula187
addikt

Most annyit csináltam, hogy leszedtem a hd sentinelt és megigazitottam a kábeleit. Másol süvitve :)

HD tune proval csinálok vele olvasás tesztet

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#20450) Jaga0408


Jaga0408
csendes tag

Hello!
Van egy 1 terás Toshiba külső merevlemezem, de nem ismeri be a gépem, pedig van 6 usp-port...-.- Tesóm laptopján megpróbáltam, ott jó. Kb a vétel után 1 hónapig jól működött és egyszer csak kampec:D Am a gépem mindent bevesz csak ezt valahogy nem. Kerestem hozzá driver a toshiba oldalán, de nincs..:( 5 porton nem is reagál rá ha bedugom, 1 porton meg azt írja ki, hogy vmi hiba lépett fel. Vmi ötlet?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.