Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19401) Imco válasza Full (#19400) üzenetére


Imco
őstag

Hi!

Megbocsátom és elnézem neked.
Díjazzom az őszinteséged!
Hasonlóan egyenes ember vagyok magam is!
Egésznap melózom és este vár a 2 csodás lányom.
Így gondolom megérted, miért nincs kedvem huszadjára is leírni valamit. ;)

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#19402) lacika0926


lacika0926
tag

Jó estét! lenne 1 olyan problémám hogy: elkezdem felvenni a windowst és minden redben felismeri a cd-t be bootolja, majd elkezdi formázni, és kijön a particio választás..
a telepitö fájlok másolása utan->
Ott is minden redben(2 fele van particionálva..)
ujraindul a gép (ami normális), majd kiirja ugye hogy 4gb ram meg a procit továbblép és ott mintha lefagyna...
de!:kérem nyomjon meg a telepitéshez egy gombot..(.) és az mindig "pontoz"

(#19403) sylon


sylon
csendes tag

Sziasztok!

Lehet láma kérdés de nem értem.. nem is értek nagyon ehhez :) És ha volt már ilyen akkor bocsánat.

Vettem egy 2tb-os samsungot, betettem sata0-ra (slave-nek ismerte fel) mert volt még 2 vinyó egyik sata 0 másik sata 1-en.. Na most a win 7 simán felismerte leformáztam quickben aztán tettem rá olyan 400giga filmet. A 400-as sata1-en lévő vinyót akarom lecserélni. Szóval megvolt, kikapcsoltam, majd leszedtem a 400-ast, a helyére dugtam az új 2tb-et és ahol eddig a 2tb-s volt oda bedugtam az eddig lehúzott sata dvd olvasót. Szóval most úgy néz ki hogy sata0 mastrer a rendszevinyó aztán sata0 slave a dvdolvasó és sata1 master az új 2tb.

A probléma hogy mostmár bárhova kötöm az új vinyót csak 1 tb-nak ismeri a bios. Win felismeri a meghajtót de "nincs ilyen meghajtó". Mindegyik meghajtó (vinyó és dvd) jumper nélkül van bekötve. Valamit jumperelni kéne? De legelőször felismerte jól a bios 2tb-nek. Mostmár ha visszakötöm azt az állapotot sem ismeri csak 1-nek :(

Ilyenkor mit tudok tenni?

Köszön előre is a válaszokat!

(#19404) herhi válasza mr_ricsi (#19399) üzenetére


herhi
tag

Igeen, akkor jól csináltam :P kösz

(#19405) sylon


sylon
csendes tag

Bocs most utánanéztem mert megnéztem az 1tb-os részt amit a windows 7 is lát RAW-os... :( még nem néztem meg pontosan mi csak pár hozzászólást valami fórumon de elszomorodtam :) Ezt gariban cserélik vagy most mi történt? én rontottam el valamit?

(#19406) Imco válasza lacika0926 (#19402) üzenetére


Imco
őstag

Nem egészen értem, de lehet hogy csak a telepitő CD-d a rossz.
Próbáld ki egy live CD-vel. Esetleg tesztként másik a hátsó particióra tenni a Win-t.
Milyen win?

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19407) Imco válasza sylon (#19405) üzenetére


Imco
őstag

Nem feltétlen a Te hibád és nem feltétlen rossz. Várj, holnap talán lesz nálam okosabb , mert az okát nem tudom sajnos.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19408) mr_ricsi válasza lacika0926 (#19402) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"de!:kérem nyomjon meg a telepitéshez egy gombot..(.) és az mindig "pontoz""
Ez normális, mert a CD van elöl a bootsorrendben. Nem szabad gombot nyomni, és akkor egy idő múlva továbblép a vinyóra.
Ha ez nem történik meg, akkor nincs rendes bootolható partició a HDD-n.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19409) mr_ricsi válasza Full (#19400) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Egyszer csak kerreget kattogott és eltűnt nem látja még a bios sem. Lehet-e ezzel valamit kezdeni vagy kuka?"

Ezt bele kell próbálni másik gépbe, és ha ott sem látszik, akkor kuka.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19410) mr_ricsi válasza sylon (#19403) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Én arra tippelnék, hogy amikor particionálás előtt megkérdezte az W7, hogy BIOS vagy EFI van a gépeden, te az EFI-t választottad.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19411) liksoft válasza Imco (#19401) üzenetére


liksoft
nagyúr

:))

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19412) sylon válasza mr_ricsi (#19410) üzenetére


sylon
csendes tag

Köszi a tippet. Hát én meg nem mondom hogy volt-e választanivaló mikor particionáltam win7-ben (de sztem ha volt akkor biztos a bios-t választottam) :) de azt nem értem, hogy akkor a biosban miért csak 1 tb-nek látom? gigabyte p35 df4-em van de még a gyári bios van rajta.. Lehet frissítenem kéne.. de ez sem biztos mert először simán felismerte 2tb-nek csak win alatt parti,format,másolás és átkötés után romlott el.

(#19413) liksoft válasza sylon (#19412) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet. BIOS frissítés, és MAXLBA után keress itt a témán belül.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19414) Full válasza Imco (#19401) üzenetére


Full
tag

Így van! Teljesen igazad van. Akkor most elkezdem nyálazni az oldalakat pár hét múlva meglesz és fogom a fejem a fenébe csak ennyi. Végül is miért gondoltam volna, hogy egy Magyar felhasználó a copy paste parancsot használná segítség képen ha a kérdező bevallja,hogy bajban van és miért nem tudja megoldani a 746786432784623 oldal olvasását. Mellesleg imádok olvasni. De a CTRL+C CTRL+V kombinációval kb (ha már leírtad) 1 percedbe kerülne. :-( De valójában nem lepődők meg. Ha azt írtam volna végigolvastam az összes hsz-t de nem találtam meg akkor kérkedve valaki bevágta volna a megoldást és aznap én lettem volna a téma. De én naiv és őszinte voltam

De köszönöm az őszinteségedet,hogy ekkora guru vagy.

Más: HDD Regenerátor 1.71 nem is látja a vinyót. Sajnos valószínűleg behalt. Furcsa folyamatosan ismétlődő hangot ad.

zizz

(#19415) mrdan206


mrdan206
tag

Üdv mindenkinek.

Vettem ma egy 1TB Western Digital vinyót. Felrakom majd rá a Win7et, és ha készvagyok akkor hozzá szeretném kötni a régi winyómat. Na most azt mondták hogy nem fogja felismerni valamilyiket mert jumperlni kell valahogy. Na az a helyzet hogy az újon lesz a Win7 és a régin van egy Vista meg egy Xp. Na valami olyan tippet mondjatok hogy egyből az újról induljon a win7. Kösz :)

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#19416) liksoft válasza Full (#19414) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Ezt kapod, ha a jobb felső sarokban lévő keresőbe a "kattog" szót írod. Az alapelvek "Jótanácsok, további szabályok:" első pontja: "barátod a kereső. A fejlécben találod, jobb felül. Új téma indítása előtt nézz körül a megfelelő fórumban, hátha kivesézték már a kérdést!" Vagyis ha Fórumtag lettél, ezt elolvastad, akkor tudnod kell, az első segítség a kereső. Míg leírtad, hogy nincs időd, a kereső dolgozott volna helyetted. Mivel a kattogás több helyen is előfordulhat (megtalálod a linkelt szövegben), így ki tudod keresni rád melyik állapot vonatkozhat, míg a kérdés-felelek játékban valakinek (akinek szintén nincs ideje, mert munkája és családja van) az idejét feleslegesen akár órákig elveszed.

Valaki azt írta egyszer, a neten minden ott van. Csak meg kell találni. Szerintem ezért vannak kereső motorok (Google a barátod - ahogy szokták mondani). Vagy a neten is inkább kérdezel, hogy mit hol találsz meg? Ott ki válaszol?

Bocs, én is őszinte voltam. Sőt, helyetted kerestem is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19417) liksoft válasza mrdan206 (#19415) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Az alaplap BIOS-t ellenőrizd, nehogy esetleg 32MB-ra korlátozza vissza a winyót. Ez az első lépés. Utána csak az új winyót betéve telepítesz, majd visszateszed a régi winyót. SATA esetén nincs mit jumper-elni (kivéve ha SATA1-re kell állítani a drive-ot, és ezt csak így tudod megtenni), PATA esetén kell master/slave állapotot meghatározni. A BIOS boot sorrend állítására is szükség lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19418) mrdan206 válasza liksoft (#19417) üzenetére


mrdan206
tag

Sata2-es mind a 2. Szóval akkor telepítés után a bioszba kell valahogy állítani?

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#19419) liksoft válasza mrdan206 (#19418) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem valahogy, hanem a boot sorrendet kell korrekt módon meghatározni. De ha nem vagy benne biztos, akkor kérj meg valakit az ismerősök közül, legalább legyen ott, és szóljon, ha nem jól csinálsz valamit.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19420) mrdan206 válasza liksoft (#19419) üzenetére


mrdan206
tag

Oké :)) Majd lesz valami. Mást nem ha nem megy addig nem kötöm vissza a régi vinyót.

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#19421) liksoft válasza mrdan206 (#19420) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egyedül el fog indulni (nagy valószínűséggel). Ha a régit visszateszed, és a sorrend nem jó, akkor fog a régi indulni és nem az új. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19422) Full válasza liksoft (#19416) üzenetére


Full
tag

Szervusz!

Kérdés feltételekor még nem kattogott. Lásd tegnapi esti próbánál produkálta. Köszönöm a segítséget de soha nem értettem ha valakinek nehezére esik segíteni akkor minek ír vissza támadóan?

zizz

(#19423) Imco válasza Full (#19414) üzenetére


Imco
őstag

Nyálazás helyett a kereső célirányos használatát javaslom.
A CTRL c-v használatához egy dolog hiányzik: a source.
Ha megjelölöd a forrást akkor én szívesen becopyzom neked.
Nem szokott senki "téma" lenni, főleg olvasás miatt nem.

Az őszinteségem nem erről szólt, mint tudjuk, de innentől kár a szó!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19424) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Sziasztok.

Lenne egy kisebb problémám, és szerintem a HDD lesz a ludas. World of Warcraft közben jön elő főleg, másban még nem igazán tapasztaltam hasonlót, pedig egy merevlemezen van minden játék. Olyat csinál, hogy beakad egy pilanatra a kép (kb 1mp-re). Van, hogy sűrűbben, 5 percenként csinálja, de néha elég ritkán. Amit megfigyeltem az az, hogy a beakadásnál mindíg hallok egy hangot, és szerintem az a HDDből jön - persze nem biztos.

Valami ötlet? WD 1 TB 5400rpm-en vannak a játékok, win7 külön SSDn. Lehet, hogy kéne a játékok alá egy Caviar Black 7200rpm-es ?

szerk: Még egy kérdés: Hol lehet megnézni a HDDk állapotát. Emlékszem rá, hogy láttam már valahol :)

[ Szerkesztve ]

(#19425) Full válasza Imco (#19423) üzenetére


Full
tag

"Így gondolom megérted, miért nincs kedvem huszadjára is leírni valamit. "
Ezért a forrást nem tudom megjelölni sejtetem te tudod... :-) De úgy látszik csak "füllentettél",hogy okosabbnak tűnj.

Én kiszállok ebből a vitából mert fontosabb dolgaim is vannak mint egy virtuális háború megnyerése és amúgy se fog megváltozni az emberek hozzáállása.
De kívánom neked,hogy egyszer nagyon akarj valamit megtudni és nincs időd rajtad kívül álló okok miatt és valaki felvágósan,király-kodva, elszállva elküldjön szépen a p..-a.
Mert ügye így leszünk Janik mindenki szemében...

Felesleges válaszolnod mivel úgyse nézem meg ezt a topikot...

zizz

(#19426) Imco válasza Full (#19425) üzenetére


Imco
őstag

Természetesen hazudós vagyok, már amennyiben ez azt teszi hogy nem tudom az elmúlt 8 év összes hsz-nek a helyét idejét.
Ha igazán nagy a baj hívj szakembert. Ne felolvasóra várj!

A vitát magadnak generálod.
Az elfoglalt "Janik" jönnek-mennek itt.
Mint ahogy Te is az önkéntes illegalitást választottad.
Én maradok.
Ha elküldtelek volna bárhova, már nem diskurálnánk itt!

Boldoggá tesz, hogy befejezted a személyeskedő vitát!

[Közben megkerestem a neked szóló hsz-t!]
Elolvashatod csendben, elmélkedve.

Hisz már nem jársz ebben a topicban...

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#19427) ruti válasza DjDanee87 (#19424) üzenetére


ruti
Közösségépítő

az éppen megpihent green hdd újraéledése okozza a "beakadást"
nem feltétlen kell black vinyó, csak ne engedd takarékra a green-t, ha játszol róla
a hang a vinyó felpörgése az üzemi fordulatra

az utólag feltett kérdés ugye nem volt komoly ebben a topicban ? :U

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#19428) lacika0926


lacika0926
tag

köszönöm a válaszotokat...

(#19429) Serrano


Serrano
csendes tag

Egy olyan problémám lenne, hogy vettem egy 250 GB-s Toshiba StorE Alu USB külső merevlemezt, amit az otthoni gép nem ismer fel. A BIOS-ban sem írja ki + win7 alatt sem kezdi el telepíteni. A led csak villog rajta. Driver nincs a gyártónál. Kipróbáltam más gépeken, azokon működik.
Van egy kisebb, hasonló, az megy az otthoni gépen.
Valakinek bármi ötlet? :F

(#19430) DjDanee87 válasza ruti (#19427) üzenetére


DjDanee87
addikt

De komoly volt. Emlékszem, hogy láttam már valahol, hogy meg lehet nézni. Csak nem tudom hol.

(#19431) ruti válasza DjDanee87 (#19430) üzenetére


ruti
Közösségépítő

több módon is meg lehet "nézni", de a leggyakrabban használt program a HD Sentinel

licensz megvásárlása nélkül korlátozásokkal használható, átlagos usernek elegendő mértékben

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#19432) liksoft válasza Serrano (#19429) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kevés a tápellátás neki.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19433) DjDanee87 válasza ruti (#19431) üzenetére


DjDanee87
addikt

Köszi a segítséget. Az azonnali kérdések részben kaptam egy jó kis linket, és valószínű ez lesz a problémám forrása:
http://prohardver.hu/hir/western_digital_caviar_green_hdd_hiba.html

Leszedtem HDD Sentinelt és 100%osnak írja az SSDt is és mindkét kb 1 éves HDDmet is. Akkor megnyugodtam :)

[ Szerkesztve ]

(#19434) ruti válasza DjDanee87 (#19433) üzenetére


ruti
Közösségépítő

azért olvasd végig figyelmesen a hírhez kapcsolódó cca. 600 hsz-t
meg hogy mire jó a wdidle,
meg hányan csinálták meg a procedúrát, és miért

a green sajátsága a parkoltatás meg a változó fordulatszám
ha nincs i/o művelet a játékod alatt, akkor még Etakarékra teszi magát
csak legfeljebb a parkoltatási időt tudod megnövelni

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#19435) sylon


sylon
csendes tag

Sziasztok!

Pár sorral feljebb már írtam a problémámról (2tb-ból csak 1-et látok) és további segítséget kérnék. Sajnos nem nagyon értek ehhez. Szóval a lényeg, hogy a Minitool partition wizard 6 home edition és a paragon féle partition managerrel megtaláltam az elveszett 1 terámat. De nem tudom hogyan kell visszaállítani. A paragon nem csinálja meg mert a demó verzióban nem lehet apply-olni a feladatokat. A minitoollal már igen de ott csak annyit értem el, hogy már azt látom, hogy capacity 931.53 , used -6.01563e+11 B, unused 1491.78GB.. és ha duplát kattintok a sorra akkor elérem az eltűnt partíción lévő fileokat egy listában.
Itt egy link hogy a progi hogy néz ki : http://3.bp.blogspot.com/-3yv_bYQTpI8/TdO6f86scWI/AAAAAAAAACc/8VAVQcCp6Wc/s1600/MiniTool+Partition+Wizard+Professional+Edition+v6.0.png

Ezen kb látni miket nyomhatnék. Én a merge partitionra tippeltem de az nem használható a home editionban :(

Tudna valaki segíteni, hogy raw típusú 1 terámat hogyan tudnám összerakni a láthatatlan másik 1 terámmal? :)

Esetleg használjam a samsung letölthető cuccát? vagy van ingyenes progi erre?

Köszönöm szépen a segítséget!

(#19436) Imco válasza Serrano (#19429) üzenetére


Imco
őstag

A tápod kevés lehet.

Szerintem...

Jaaa! Lemaradtam! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#19437) sylon válasza sylon (#19435) üzenetére


sylon
csendes tag

Na közben sikerült a dolog!

Lost partition recovery 6.5 megtalálja és el tudom menteni az eltűnt partícióról az adatokat.. de majd holnap :) ma már késő van..

(#19438) Viktoár


Viktoár
addikt

Üdv

Nem nagyon vág a témába amiért ide szemetelek de liksoft ha van 2 perced kukkants be ide,hátha egy szakértő véleménye elég hogy megakadályozzon egy-két "gyilkosságot". :)) Én próbáltam szólni de csak az derült ki hogy a magamfajták miatt tart itt az ország,ahol éppen tart.

Üdv:Viktor

(#19439) Serrano válasza Imco (#19436) üzenetére


Serrano
csendes tag

És azt hogy' lehet orvosolni?

(#19440) liksoft válasza Serrano (#19439) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hátlapi forrasztott USB csatlakozóról próbálod? Esetleg lehet Y kábelt is nézni (2 USB csatornára, ne egyre).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19441) Genji


Genji
őstag

A vinyóm egyfolytában ketyeg, ütemesen mintha egyfolytában írna. Kva idegesítő, lehet valahogy monitorozni, h mi a tökömet ír rá? Op rendszer ssd-n van (virt.mem, temp int files nuku). HD sentinel 100/100%.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#19442) brownus


brownus
veterán

üdv,

van egy eSata-ás külső rackem, és a kérdésem az lenne, hogy ezek kikapcsolásakor, a fej vissza ugrik a kezdő, nyugalmi pozícióba? mert leválasztani ugye nem lehet. hogy működik ez egy esata hdd-nél?

(egy2T WD greenpower 5400 rpm megy majd bele... )

[ Szerkesztve ]

(#19443) herhi válasza mr_ricsi (#19399) üzenetére


herhi
tag

mr_ricsi! Még egy frankó kis probléma adódott... :C
Erről írtak is az "így kell csinálni" linked hsz-eiben.
Amikor kiválasztom nlite ban a drivert (.inf), utána nem jön elő a textmód ablak :O
Érdekes, mindig rossz verziót töltök le, vagy mi lehet az oka?
(ahol a módot is ki kellene pipálni, stb.)
:((
Köszi :R

(#19444) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok.
most vettem egy WD 2Tb Hdd t és nem akarja berakni a sajátgépbe, az eszközkezelöben benne van Win7 op rendszerem van, segitsetek
köszönöm

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#19445) liksoft válasza steve24 (#19444) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lemezkezelőben partícionálás, formázás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19446) steve24 válasza liksoft (#19445) üzenetére


steve24
aktív tag

hello, béna vagyok azt hol találom? a particionálást?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#19447) steve24 válasza steve24 (#19446) üzenetére


steve24
aktív tag

vagyis hol találom azt hogy particionálás?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#19448) liksoft válasza steve24 (#19447) üzenetére


liksoft
nagyúr

Saját gép (jobb click) / Kezelés / Lemezkezelő

Használt a szerkesztés gombot 5 percen belül.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19449) steve24 válasza liksoft (#19448) üzenetére


steve24
aktív tag

Jaj de jó!
köszönöm szépen a segitséget
most már minden ok! müködik rendesen ahogy kell!
kösz) :R

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#19450) Imco válasza Serrano (#19439) üzenetére


Imco
őstag

...vagy ha sehogy sem megy, veszel egy új tápot.
Persze miután 100%-ra megállapítottad, hogy az a hiba.
Innen annak tűnik.

Szerintem...

Üdv! Imco

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.