Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19151) mr_ricsi válasza 4lewis (#19145) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A teszt HD-Tune-val 132MegaBájt/sec sebességet hozott max."
Ha ez a pufferelt sebessége, akkor valami nem jó, vagy hibásan mér a HDtune.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19152) Vasinger! válasza mr_ricsi (#19150) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor tegyük fel, ha elkezdeném másolgatni egymás után azt a pár száz gigát, hogy megteljen a 2 TB is és akkor ellenőrzöm, akkor már biztosra mentem, ha azután sem hibázik semmi se? :D

(#19153) liksoft válasza Vasinger! (#19152) üzenetére


liksoft
nagyúr

Biztos a halál.

Írd tele, és a felület visszaolvasásával (nem kell file szinten, hanem a lemezellenőrzés felületvizsgálata is jó) ellenőrizd. Így a szekvenciális terhelés kijön. Ha van regisztrált Sentineled, akkor az olvasási tesztet azzal is végezheted. Ott ráadásul tudsz random olvasást is kérni a szekvenciális után.

Ezzel sem lesz BIZTOS, de van esély rá. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19154) Vasinger! válasza liksoft (#19153) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Tudom, egyedül csak a halál a biztos.

Én csak azt szeretném kiszűrni, hogy ne egy gyárilag hibás winyóm legyen, amit telemásolok és másnap meg már semmi nincs rajta, közben már nincs semmi se a másik winyón.

Tudom azt nem lehet kiszűrni, hogy a winyónak lesz e hibája valaha is, ezt nem is akartam.

Nah, akkor teleírom a winyót és csinálok egy Scandisket. Ha ez végig megy akkor, nagyjából megnyugodhatok?

Sentim regisztrált, de esküszöm nem találok random és olvasás tesztet benne. Lehet túl régi már.

(#19155) Imco válasza grex4 (#19149) üzenetére


Imco
őstag

Jó a GDB!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19156) liksoft válasza Vasinger! (#19154) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tessék frissíteni, és a PRO tartalmazza.

Azt meg hallani sem akarom, hogy a fontos cuccról nincs mentés. --- Illetve már dörzsölöm akkor a kezem. ;] :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19157) Robb202


Robb202
tag

Valaki tudna nekem javasolni egy HDD törlőt, amivel garantáltan nem lehet adatokat visszahozni?
Olyasmi kellene amivel le lehet gyalulni a HDD-t kb 6-8 óra alatt.

Segítségeteket előre i köszönöm.

(#19158) Vasinger! válasza liksoft (#19156) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oké, akkor frissítek!

De, van a fontos dolgokról mentés, de a nem annyira fontos dolgokat sem akarom elveszíteni, mert ha nyugodt szívvel elveszíteném, akkor nem szerezném be és nem tárolnám a winyón. :D

(#19159) mr_ricsi válasza Vasinger! (#19154) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"másnap meg már semmi nincs rajta, közben már nincs semmi se a másik winyón."

Ezt nem tudod kiszűrni sehogy. Csak az az adat van biztonságban, ami több példányban is létezik. (És a paranoiától függően másik városban, másik földrészen, másik bolygón.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19160) mr_ricsi válasza Robb202 (#19157) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Valaki tudna nekem javasolni egy HDD törlőt, amivel garantáltan nem lehet adatokat visszahozni?"

Sörétes puska. De személy szerint én a plazmavágóra esküszöm. Kicsit lassabb, de megnézném az adatmentő szakember arcát, amikor a mágnesezhető felületeket keresi a négyzetméternyi alumínium-oxid porban.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19161) King Unique válasza mr_ricsi (#19160) üzenetére


King Unique
titán

Csaknem műszaki szakember,kolléga vagy te is? Én már láttam,h vágja a plazma a vasat,mint a vajat,durva... ;] Ki is próbálhattam,nagy élmény volt. :K

Fizikális HDD törlésre/tönkretételre erős mágnes jó,v hegesztővel megpötyögteti, picit rövidrezárja az ember,az gondolom jól tönkrevághatja,v lehet elég neki egy akksi töltő is... :DD
A szoftveres többszörös felülírások meg sokáig tartanak,megfelelő szakemberek még visszanyerhetik róla a cuccokat,v egy részét,de,ha jól "megrongálja" az ember,akkor KO. :D

[ Szerkesztve ]

(#19162) liksoft válasza King Unique (#19161) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha egyszer felülírod az egész felületet, akkor annak annyi. Matematikailag van esélye, de adatmentéses gyakorlat alapján nincs. Gondolj bele, 1 mm-re 7-8 ezer sávot ír fel a fej. A légrés ennél is kisebb (70-80 ezer/mm). Az adatok felírása kódolással történik, ahol egy jelváltozás akár 11-18 bitet is tartalmazhat! (RLL az újabbak: RLL (3,11), RLL (4,18)) Vagyis nem csak van-e jel, hanem annak időtartama mennyi? Ugyanis ez tartalmazza az információt. Ilyen méretek és ilyen időzítés mellett gyakorlatilag nem maradhat maradék mágnesesség (előző jel), mert bizonytalanná tenné a drive működését. Elméletileg persze van, és elméletileg ki is nyerhető, de a gyakorlatban ma kivitelezhetetlen. Több nagyságrendnyi a jelszint közötti különbség. Mivel van amikor az utolsó írt jelért is küzd a drive, hogyan olvasná fel a százszor, esetleg ezerszer kisebb előző jelet? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19163) King Unique válasza liksoft (#19162) üzenetére


King Unique
titán

Hogy most így levezetted,megvilágosodtam. :R

Arra értettem,h vannak olyan spec adatvisszaállító cégek,amelyek megfelelő felszereltséggel,meg persze jó drágán képesek a többszörösen felülírt adattárolókról is visszanyerni az adatokat,legalábbis ezt olvastam.

Illetve,ha már itt tartunk, pl. biztonságos törléshez, akkor.egy külső pendrive,hdd-n hányszoros felülírás,adatmegsemmosítés kell,h tuti laborban se lehessen helyreállítani? Elég 3x-7x v 35x Guttman féle szükséges ?

[ Szerkesztve ]

(#19164) liksoft válasza King Unique (#19163) üzenetére


liksoft
nagyúr

A mai technológiákkal, a mai adathordozók esetén elég egyszer felülírni. Ha azt random kóddal teszed, akkor duplán is igaz.

"Rétegmentésre" nincs lehetőség, legfeljebb a nem használt területekről (még felül nem írt) lehet előkaparni adatokat.

A felülírt adatok mentéséhez több százszor érzékenyebb és gyorsabb eszközre (elektronikára - fejszerelvényre) lenne szükség, mint amit használ a HDD. Tartok tőle, hogy évi 10-15 ilyen mentésért ezt a technológiát senki nem óhajtja kifejleszteni (ha egyáltalán lehetséges). A gyárak is a laborokban a piaci 2-3 szorosával rendelkeznek csak. Így feltételezem, hogy kísérleti stádiumban az 5-7TB 3,5"-ban, és 2TB 2,5"-ban már megy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19165) heimre


heimre
csendes tag

Sziasztok!

Van egy HM500LI vinyóm külső USB-s rackben.
2 éve vettem, először eleinte kattant egy nagyon nagyot.
Aztán egyre gyakrabban csinálta azt, hogy a rámásolás közben kattogott és megállt a másolás. Egy időre ez a mutatvány megszűnt.
Nemrég viszont csak aránylag gyorsan, folyamatosan kattog, a LED folyamatosan világít és a laptop nem ismeri fel.

Van ötletetek mi baja van pontosan?

Előre is köszi a válaszokat.

(#19166) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nos. Lefuttattam a Scandsiket és a véletlen elérési idő tesztet is úgy, hogy telepakoltam a winyót.
Úgy néz ki nincsen hiba:

A Sentinel-ben már nem volt nagyon kedvem az olvasási tesztet elvégezni, mert több mint 4 óra lenne.

Vagy érdemes még azt is megcsinálni, vagy már úgymond megnyugodhatok, hogy gyárilag nem hibás a winyóm?

(#19167) Imco válasza heimre (#19165) üzenetére


Imco
őstag

Kábelek, táp, gépbe teszt.
Egyébiránt kezdjetek el búcsúzkodni.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19168) liksoft válasza Vasinger! (#19166) üzenetére


liksoft
nagyúr

Van esélyed egy hibátlan működésre. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19169) Vasinger! válasza liksoft (#19168) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Közben megvan az olvasási teszt is. :)

Ez is biztató. Akkor elkezdek ügyködni az új winyón.

Köszi a segítséget! :R

(#19170) heimre válasza Imco (#19167) üzenetére


heimre
csendes tag

Köszi!

Gépben még nem próbáltam ki... egy próbát megér.
Elektronika lecserélésével szted érdemes próbálkozni?

(#19171) Pagi79


Pagi79
tag

Sziasztok!

Hitachi HDS721010CLA332-es számú külső HDD-m ma reggelig prímán működött. Az imént bekapcsoltam a gépet, azóta csak kerreg folyamatosan. A Windows látja mint "K" meghajtó, de ha rákattintok formázni akarja, illetve kiírja, hogy Adathiba (crc).

HDD Sentinel-t megnyitva a Merevlemez kondíciójára 99%-ot ír!
A Partíció információban viszont a Státusznál azt írja, hogy Nincs lemez a meghajtóban!

850GB-nyi adat van rajta, nagyja pótolhatatlan... mit tehetnék?

(#19172) Pagi79 válasza Pagi79 (#19171) üzenetére


Pagi79
tag

Közben bebootoltam a gépet SuSe alól is, ott rögtön látta a Hitachi-t, de a következő üzenetet dobja ki, amikor rákattintok:

An error occurred while accessing 'HITACHI', the system responded: org.freedesktop.UDisks.Error.Failed: Error mounting: mount exited with exit code 13: ntfs_attr_pread_i: ntfs_pread failed: Input/output error
Failed to read vcn 0x0: Input/output error
Failed to mount '/dev/sdc1': Input/output error
NTFS is either inconsistent, or there is a hardware fault, or it's a
SoftRAID/FakeRAID hardware. In the first case run chkdsk /f on Windows
then reboot into Windows twice. The usage of the /f parameter is very
important! If the device is a SoftRAID/FakeRAID then first activate
it and mount a different device under the /dev/mapper/ directory, (e.g.
/dev/mapper/nvidia_eahaabcc1). Please see the 'dmraid' documentation
for more details.

(#19173) néha


néha
aktív tag

sziasztok!

van egy satás samsung 250 gb os vinyóm! Azt a gép érzékel! Viszon van egy maxtopr 120 idés amit érzékel 6gbnnak hogy lehetne ezt növelni hd sentinekl szerint 97% ig okés!

Köszi a segítséget!

"Győzni sohasem könnyű, de megpróbálni azért érdemes." by: Kimi raikkonen

(#19174) Imco válasza heimre (#19170) üzenetére


Imco
őstag

Nem! Többször ki lett fejtve itt.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19175) Imco válasza Pagi79 (#19171) üzenetére


Imco
őstag

GDB, ha nem megy szakember.
Ne sokat kísérletezz, mert esetleg rontasz a helyzeten.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19176) Imco válasza néha (#19173) üzenetére


Imco
őstag

Ha oké lenne 120 GB lenne! :)
Figyelembe véve a típust, és a feltételezett életkorát, javaslom, hogy ne kisértsd a sorsot!

Sentinel szerint is annyi? BIOSban is annyi? Lemezkezelőben is annyi? Más gépben is annyi?

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19177) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Az lenne a kérdésem hogy ha fel csatlakoztatok egy másodlagos winchestert a gépre a Windows el indul és utána nem megy tovább csak ha le veszem akkor tolt be a windows. A másodlagos winchesteren szektor hibák vannak. Le akarom rajta futtatni a Hdd regenerátort hátha tudnám használni. Valaki tud segíteni miért nem tölt be a vindows 7 ha fel csatlakoztatom a winchestert. Lehet hogy nem lehet vele mit kezdeni lehet hogy végleg vége.

(#19178) Imco válasza Irvkhf (#19177) üzenetére


Imco
őstag

Lehet!
Dosból még megpróbálhatod, vagy linux alól is.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19179) shteer


shteer
titán

wdidle3 nevű programmal piszkáltam az eeepc-ben lévő 3200BEVT hdd-t, az alapértelmezett 8másodpercet visszaállítottam de iszonyatosan belassult

összefoglalva és pusz infók itt

valakinek ötlete? :)

..szerintem jónak tűnik

(#19180) El Kebir válasza shteer (#19179) üzenetére


El Kebir
őstag

akkor is...nálam még a régi K7-en se volt ekkora cpu terhelés...megy a dma, nem lehet, hogy pio módba váltott a hdd vagy hdd vezérlés és ezért is lassult le?

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#19181) shteer válasza El Kebir (#19180) üzenetére


shteer
titán

de, PIO :K hogyan állítom ezt vissza egy netbookban?

..szerintem jónak tűnik

(#19182) El Kebir válasza shteer (#19181) üzenetére


El Kebir
őstag

lehet, hogy a windows valamit "félreértett" :D és valami standard driver illeszti a hdd vezérlőt, újratelepítés? (esetleg nézd meg az windows eseménynaplót, elvileg abban vannak ilyen jellegű problémákra bejegyzések)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#19183) shteer válasza El Kebir (#19182) üzenetére


shteer
titán

hülye win :D

eltávolítás és 2 restart: udma-5 :)

thx!

..szerintem jónak tűnik

(#19184) mr_ricsi válasza shteer (#19179) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"wdidle3 nevű programmal piszkáltam az eeepc-ben lévő 3200BEVT hdd-t"

A wdidle3 nem támogatja a 2.5" WD Scorpio Blue vinyókat.
Sőt a leírásában ez látható: "This utility is designed to upgrade the firmware of the following hard drives: WD1000FYPS-01ZKB0, WD7500AYPS-01ZKB0, WD7501AYPS-01ZKB0.
CAUTION: Do not attempt to run this software on any hard drives other than what is listed above."

Nagyon divatba jött a progi használata, de ész nélkül nem kellene minden vinyóval próbálgatni.
A wdidle3 progit kifejezetten egy bizonyos hiba miatt készítették, ami csak a Caviar GreenPower és a RE2 GreenPower vinyókat érinti, és csak Linux oprendszerek esetén.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19185) Pagi79 válasza Imco (#19175) üzenetére


Pagi79
tag

Köszi, kaptam egy GDB Portable-t, ma rendelek egy 2terás belső HDD-t, aztán ha megjön nekiállok...

Tipped esetleg van, hogy mi baja lehet? vagy hogy lehet e még majd használni miután formatáltam?

A múlt héten vettem egy új monitort amin van USB Hub... lehetett az a baj, hogy a monitort csak kikapcsoltam, és nem választottam le előtte a külső HDD-t? Illetve utóbbi időben 1 méteren belül volt egy hangszórótól ami nem nagy, de néha azért dübörgött rendesen... lehet ez volt a baj? Bocsánat a kérdésekért, csak szeretném kiküszöbölni a jövőben az ilyen "baleseteket", és köszönöm előre is a válaszokat!

(#19186) olbeteam


olbeteam
tag

Kezd elgurulni a gyógyszerem...

Samsung S2 Portable 160 Gb-os külső vinyó.

Otthoni PC-n nem akar sehogyse működni vele, érdekes: újra rakom a rendszert, akkor működik 2 napig, majd megint semmi. A Win látja ugyan, de mint meghajtó nem szeretné kezelni.

Ötlet?

I can resist everything but temptation.

(#19187) liksoft válasza olbeteam (#19186) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha máshol megy, akkor tápellátási gond lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19188) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!
Nem régiben (3 hete) vettem egy gépet. Pontosabban én állítottam össze. Az első napokban még jó volt. De az összeszereléstől kb. 4 napra kijött egy idegesítő hiba: a játék töltése közben lefagy a gép (pl. ha megyek Most Wanted-ba és egy részhez érek ( tök mind1, hogy hol) akkor látom, hogy nincs tovább pálya, amikor odaérek azt írja ki, hogy betöltés). Ez minden féle játékban megtörténik legújabbtól a legrégebbiig, pedig a gépemnek bírnia kéne.
Mi merevlemez hibára gondoltunk először, de kiderült, hogy az tökéletes.
De a merevlemez hiba az megmarad, csak így: túl nagy a gép teljesítménye és kicsi a merevlemezemé és a proci meg sietteti és így rosszabbul olvas a vinyó.

Rendszer:

Processzor: Intel i5 2500K
Alaplap: Asus Sabertooth P67
Memória: Kingston HyperX 1333Mhz 8GB (2x4GB) CL7
Videokártya: Asus HD 6970 (2GB GDDR5)
Merevlemez: Western Digital (WD10EALX) 1TB 32MB cache (SATA3 6 GB/s)

ha kellene:
procihűtő: Alpenföhn Matterhorn
táp: Cooler Master GX 650W

(A játékok nem lemezről futnak.)
Valóban az a baj vele, amit leírtam?

Üdv: Divi27

(#19189) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Lenovo notiban van egy Seagate 160gb 5400 rpm vinyó, ami halálán van. Külső behatások nem érték, nagyjából másfél éves, és tegnap este úgy döntött, hogy neki elég volt a pörgésből.

A jelenség: bios felismeri, win el is kezd bootolni, aztán eközben meg is akad, időszakosan kattan egyet, pár másodpercenként.
Idegen gépbe téve bios szintén látja, viszont annak is megakasztja a bootját!

Mi romlott el benne? Adatokat még valahogy vissza tudom nyerni róla?

Köszi előre is,
Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#19190) shteer válasza mr_ricsi (#19184) üzenetére


shteer
titán

utólag már elolvastam én is :) a csak linux-ban ne legyél annyira biztos

..szerintem jónak tűnik

(#19191) mr_ricsi válasza shteer (#19190) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nekem is vannak green vinyóim, és én is azonnal rájuk néztem, mikor a hiba kitudódott. A legrosszabbnak ~8 év alatt fogy el a gyári leparkolás-szám. Ez nem hiba, tekintve, hogy a HDD-k tervezett élete 5 év.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19192) Imco válasza Pagi79 (#19185) üzenetére


Imco
őstag

Nem szívesen tippelgetnék.
Egy biztos! A HDD-k 90%-a, a nem megfelelő táp, vagy a rossz hűtés miatt múlik el.
Ez tény.
A leválasztás nem valószínű hiba ok, mint ahogy a hangszóró sem ha normál pc.
Ha egy öklömnyi mágnesen volt akkor is inkább adat vesztésen lennél mint funkciónális hibán. De ez már extrém.
Hogy format után megy vagy sem, megint csak talány. Egy biztos: nem bíznék már benne, ha elindul is.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#19193) mr_ricsi válasza fagylalt (#19188) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"túl nagy a gép teljesítménye és kicsi a merevlemezemé és a proci meg sietteti és így rosszabbul olvas a vinyó."
"Valóban az a baj vele, amit leírtam?"

Biztosan nem, mert a merevlemezek firmware-ében tiltva van a "lámpaláz"-as tevékenység, ezért mindig komótosan dolgoznak, ha siettetik, ha nem. :))

Mivel mindenből ratyi Asust vettél, a helyedben elkezdeném tesztelni a memóriákat, hogy az alaplapod helyesen állította-e be a RAMok időzítését. (Memtest86+ bootlemezről, és prime95 a win alatt, mindegyik legalább 4 órán át futtatva folyamatosan.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19194) Imco válasza fagylalt (#19188) üzenetére


Imco
őstag

Ez így elég viccesen hangzik! már bocsi! :)
De ha így lenne akkor lassitsd a géped. Pl indits a játék mellé 1-2 tömöritést, scaandiscet vagy töredezettség mentesítést /bár még új/. Talán így megvárja a sata3 vinyót! Valami más baj van ott.

Szerintem...

Az ASUS nem ratyi!

Szerintem..

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#19195) mr_ricsi válasza Imco (#19194) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Az ASUS nem ratyi!"

Ez így van, de kénytelen voltam enyhébben fogalmazni, nehogy kimoderáljanak.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19196) fagylalt válasza mr_ricsi (#19193) üzenetére


fagylalt
senior tag

Egyrészt az ASUS nem ratyi.

Ezeket már megnézegettük. Mind jó.

(#19197) fagylalt válasza Imco (#19194) üzenetére


fagylalt
senior tag

A windows7 indításakor is beáll, nagyon lassan (10 perc alatt indul be). Alapprogikba is befagy (mozilla, office). De ez nem mindig történik meg.

(#19198) justo00


justo00
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy van egy vinyóm amit a bios lát de a rendszer már nem a hdd regenerator sem és amikor rendszert akarok rátenni akkor sem látja!!!

Esetleg van vmi megoldás hogy jó legyen?

Előre is köszi a segítséget!

(#19199) mr_ricsi válasza fagylalt (#19196) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A 4 napban volt húzva valami a gépedben? Az alaplapban az utolsó bios van? Víruskergető van a windowsodon?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19200) mr_ricsi válasza justo00 (#19198) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az Eszközkezelőben sem található meg? Ha újraindítod a gépet, még mindig felismeri a bios? A bios tökéletesen jelzi ki a nevét, típusát és a méretét?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.