Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20151) Marsal


Marsal
csendes tag

@Fire/SOUL/CD
XP-m van. És HD Senctinel szerint 1191 szektor hiba van az első vinyón o.O

[ Szerkesztve ]

(#20152) Directors válasza Fire/SOUL/CD (#20149) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi és neked is mr_ricsi .

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#20153) Fire/SOUL/CD válasza Marsal (#20151) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

2 fajta bad sector létezik, statikus és dinamikus. Előbbi általában akkor keletkezik, ha fizikailag sérül a hdd pl véletlenül leejti valaki.
A 2. esetben okozhatja pl a hdd elöregedése is, erre mondjuk azt, hogy "terjednek" a rossz szektorok. Ebben az esetben annyit tudsz tenni, hogy az XP telepítésekor letörlöd a telepítővel a partíciót, újra létrehozod, majd amikor több lehetőséget felajánl a telepítő, akkor az NTFS-re és lassú formázást választod (nem a gyors megjelölésűt).
A bad sectorok helye az egy letárolt érték a hdd bizonyos területén, gyorsformázáskor ez a terület érintetlen marad, míg lassú formázáskor "frissül". A lassú format ha talál új rossz szektorokat, akkor azokat is megjelöli, így a későbbiekben oda adat nem fog íródni, de olyan eset is előfordulhat, hogy a mostani bad sectorokat javítja és azok el fognak tűnni....
(Sajnos ha valóban a hdd elöregedéséről van szó, akkor időről-időre jelentkeznek majd nem olvasható szektorok, ami azt vonja maga után, hogy egyszer csak egy OS dob egy BSOD-t, vagy korábban kifogástalanul megnyitható fájlokat nem lehet megnyitni stb stb)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20154) BiGg DoGg válasza liksoft (#20145) üzenetére


BiGg DoGg
csendes tag

A tap az 3 eves, hazzal egyutt volt, Delux 450 wattos (papiron :)) )

Le kell csereljem, kb egy Cooler Master-re vagy Corsair-re.

Samsung B2100 Xplorer + 2 GB MicroSD >>>> HTC Windows Phone 8X >>>> Xiaomi Mi Max 2 >>>> ASUS ROG Phone III Strix Edition

(#20155) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Adott egy sata samsung vinyó(500 GB) és egy gigabyte ga 8i865p-g alaplap. Elkezdem feltenni az xp-t felmásolja a fájlokat, majd a particionálás rész előtt hibaüzenettel kidob...

Mi lehet a probléma? Esetleg SATA II-es a vinyó és alaplap meg csak sata I-et kezel ugye...

Kösz előre is a válaszokat... :R

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#20156) Fire/SOUL/CD válasza Sickboy25 (#20155) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A BIOS-ban a SATA üzemmódot állítsd IDE-re (már ha van ilyen opció)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20157) Sickboy25 válasza Fire/SOUL/CD (#20156) üzenetére


Sickboy25
addikt

nem tudod véletlenül, hol találom ezt? Mert telepítés előtt engedélyeztem a satát, akkor azt most tiltsam le? Vagy ez jó, csak máshol át kellene állítanom ide-re?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#20158) Fire/SOUL/CD válasza Sickboy25 (#20157) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem a SATA-t kell tiltani, hanem (ha van) a SATA mode (vagy hasonló) opciót keress. Olyat kell keresned, amiben (általában) IDE/AHCI/RAID választási lehetőség van.
(Az IDE-t jelölhetik Compatible vagy non-raid-ként is)

Ha megadnád az alaplap pontos típusát, akkor könnyebb lenne segíteni, ja és a samsung SATA1-re történő jumperelése [link]
(De ezt csak és kizárólag akkor, ha az IDE-s dolog nem oldja meg a problémát)

Sajnos létezhetnek(és léteznek is) olyan deszkák, amikben nem lehet IDE módot beállítani, mert egyszerűen nincs is ilyen opció a BIOS-ban és alapból AHCI üzemmód van csak és kész. (igaz, ezek laptopok szoktak lenni túlnyomó többségükben)
Ilyen esetben XP-t csak úgy lehet telepíteni, ha integrálod az AHCI drivert a telepítőbe, avagy telepítéskor beadagolod floppyról (XP-be sajnos csak és kizárólag floppy-ról lehet és hát ugye már elég rég óta nem jellemző, hogy valakinek legyen floppy meghajtója)

Az integráláshoz segítség(ha esetleg valóban erre van/lesz szükség) [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20159) Sickboy25 válasza Fire/SOUL/CD (#20158) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszönöm a választ mindjárt megnézem ezeket a beállítási lehetőségeket, az alaplap pedig ez:[link]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#20160) Fire/SOUL/CD válasza Sickboy25 (#20159) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Megnéztem a doksiját, nincs rajta AHCI mód, úgy hogy az nem lehet a "bűnös"...
A SATA legyen auto-n és próbáld meg átjumperolni SATA1-re a Samsungot (persze, ha olyan a jumper-kiosztása, mint amit adtam képen. (Amúgy a hdd tetején is megtalálható (általában) a jumper beállítás táblázat)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20161) Sickboy25 válasza Fire/SOUL/CD (#20160) üzenetére


Sickboy25
addikt

igen az előbb állítottam át autóra, mert manuálra tettem még tegnap, de sajnos ugyanez a kép fogadott, így még jumperelnem kellene, azt még nem csináltam meg, csak gondoltam rá! Már csak jumpert kell szereznem :)
Köszi szépen a segítséget remélem jó lesz így már...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#20162) Sickboy25 válasza Sickboy25 (#20161) üzenetére


Sickboy25
addikt

hihetetlen már mindent kipróbáltam és egyszerűen, nem tudom feltenni az xp-t, folyamatosan kidobál ezzel a hibaüzenettel... :W

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#20163) liksoft válasza Sickboy25 (#20162) üzenetére


liksoft
nagyúr

865 esetén kompatibilis mód (egy pata csati, és két sata marad csak master slave-ként), és a satát tedd előre (sata/pata opció). Hátha.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20164) Sickboy25 válasza liksoft (#20163) üzenetére


Sickboy25
addikt

sajnos nothing... Egyszerűen nem hiszem már el... nem tudom mi lehet... :O

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#20165) Sickboy25 válasza Sickboy25 (#20164) üzenetére


Sickboy25
addikt

bakker ezt nem hiszem el, hogy a telepítő lemez a f*s... betoltam a laptopba ugyanezt csinálja... :W

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#20166) Fire/SOUL/CD válasza Sickboy25 (#20164) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

zsír új a HDD vagy esetleg kéz alól vetetted? Ha utóbbi, akkor lehet, hogy a korábbi tulaj pl Linuxot is használt rajta... Mondjuk én mindenképp letakarítanám az összes partíciót róla és újra létrehoznám egyben az egészet és úgy megpróbálni (ha meg így elindul a telepítés, akkor XP telepítővel meg feldarabolhatod)
Mindkét SATA portban ugyanez a szitu? Másik sata kábel esetleg?
Eredeti XP? Nem valami moddolt vacak? Jó az az olvasó? A lemez nics bexarva?

Más ötletem már nincs sajna... :(

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20167) Sickboy25 válasza Fire/SOUL/CD (#20166) üzenetére


Sickboy25
addikt

Igen sajna a lemez volt a szar, találtam gyári xp-t itthon és már repeszt is felfelé!

Köszönöm szépen mindenki segítségét és türelmét, nagyon rendesek voltatok, de a technika ördöge kifogott majdnem rajtunk... :C :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#20168) Fire/SOUL/CD válasza Sickboy25 (#20167) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

igen, ez kb ugyanaz, mint amikor nem indul egy masina, akkor miszlikbe cincálják, holott csak üres a tank... :DDD Lényeg, hogy ennyi volt és minden OK...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20169) lacima


lacima
tag

Hali!

Van egy WD 250GB-os Passport-om (2.5" USB-s külső vinyó). Elég sok cuccom van rajta, és minap mikor átraktam a nas-ra másolni kikapcsolt másolás közben. Miután visszadugtam a notimra felismeri a windows tudok másolni is róla pár másodpercig néha 1 percig max utána kikapcsol és el is tűnik az eszközkezelőből. Utána újra felpörög és újra látszik az eszközkezelőben. Le akarnám menteni róla a dolgokat, de így elég idegőrlő :S
Nem tudja valaki mi lehet a problémája?

Köszi,
Laci

(#20170) Jarod1 válasza lacima (#20169) üzenetére


Jarod1
addikt

mind a 2 usb-s kábel be van dugva?

(#20171) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv

Lenne egy 500 gigás satás winchester, ami kezdetben 3 részre volt particionálva és a s.m.a.r.t. hibaüzenetet írja folyton: ... "status BAD, backup and replace". Utánaolvastam a dolognak, tudom, hogy valószínűleg hamarosan beadja a kulcsot a szerkezet. Mindenesetre megpróbáltam új windowst rakni rá, winxp után ezúttal win7-et, az adott partíciót formázva, gond nélkül ment is, de a rendszer a telepítést követően nem sokkal újra fagyogatott, pontosabban újraindítás után vagy elindult, vagy nem.

Azóta volt másik gépben is a vinyó, lefutott a scandisc, kijavított több ezer hibát, de a vinyó nem javult meg (adatot menteni azért sikerült). Sőt, amikor visszakerült a helyébe és újraparticionáltam, a win7 nem is engedte formázni, mondván a partíció hibás...
Arra gondoltam, ha egy teljes formázást kapna, az talán orvosolná a problémát.

Szerintetek van valami megoldás a problémára, vagy tényleg kuka a vinyó?

Nem minden vándorút céltalan...

(#20172) King Unique válasza lacima (#20169) üzenetére


King Unique
titán

Nekem is ilyen van,de még jó szerencsére,amúgy WD ilynekbe eléggé jó márka! :)
Talán tápellátási gondjai lehetnek,kábele sz@r (esetleg a fentebb említett Y kábellel próbáld meg-vegyél egyet hozzá),rosszabb esetben electronikája szállt el, HDSentinel hdd-je állapotára mit mutat?

[ Szerkesztve ]

(#20173) King Unique válasza Jarod1 (#20170) üzenetére


King Unique
titán

A WD 2,5" my Passportok régi usb2-es és az új usb3-as is 1 db usb2/3 kábellel elmegy nem Y kábeles egyik se,bár külön vesz hozzá és azzal próbálja...

[ Szerkesztve ]

(#20174) lacima


lacima
tag

Hi!

Próbáltam már másik kábellel is. Eddig is egy kábellel használtam, HD sentinelt megpróbálom elindítani, kérdés, hogy a vinyó bekapcsolva marad -e addig amig a sentinel rákukkol.

(#20175) Fire/SOUL/CD válasza 3.Aragorn (#20171) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, egy lassú formattal meg lehet próbálkozni. Ezt OS alatt is elvégezheted. Mondjuk jó lenne, ha semmi értékes adat nem lenne a hdd-n, mert a linkelt módszer minden partíciót le fog törölni a HDD-ről!!! [link]

1 parancs módosul a linkelthez képest, a FORMAT sora, erre

FORMAT FS=NTFS LABEL="lemezcimke"

Ez egy 500G-s hdd-nél azért el fog tartani egy ideig, de ha utána is problémázik, akkor tényleg gond van. Ahogy írtam a linkben is, csak saját felelősségre, mert ha rossz meghajtót jelölsz ki, arról visszavonhatatlanul legyalul mindent...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20176) liksoft válasza Fire/SOUL/CD (#20175) üzenetére


liksoft
nagyúr

NEM! Bármit próbálkozik OS szinten, az a gond lefedése! Először SMART adatok alapján tudni kéne mi a valós hiba. Utána annak okát kell kideríteni, orvosolni, csak ezután szabad "bűvészkedni". Tipikus probléma a nem korrekt tápellátás. (Rengetegszer le lett írva, de ide is írom. Nem a feszültség +-5%-os eltérése, esetleges ingadozása a gond, hanem az ott megjelenő zaj (tüskék). Ezt pedig csak oszcilloszkóppal lehet kimérni!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20177) liksoft válasza lacima (#20174) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hátlapi, forrasztott USB-ből szabad csak használni. Erős hűtés mellett, fontossági sorrendben ments.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20178) Fire/SOUL/CD válasza liksoft (#20176) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha tápellátás miatt lenne bármi probléma, akkor nem csak ezzel a HDD-vel (és nem is csak a hdd-vel) lenne probléma, ergo teljesen felesleges túlbonyolítani a dolgot. (legalábbis a fórumtárs nem tett említést más, egyéb hibajelenségről, kizárólag ezzel a hdd-vel van gondja)
Ilyenkor meg le kell gyalulni, ha hiba megmarad, akkor gariba vissza, ha nem garis már, akkor meg kuka.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20179) liksoft válasza Fire/SOUL/CD (#20178) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy lánc olyan erős, mint a leggyengébb szeme. Honnan tudod, hogy nem pont ez a drive az? De pont ezért írtam, hogy a SMART adatok igencsak kellenének, és a tápot egy lehetséges hibaforrásként jelöltem csak meg. A megjegyzést meg pont azért, mert tudtam, valaki rögtön kontrázni fog, hogy nem is ott van a hiba. Adatmentéses gépparkomban szinte minden esetben a tápegység, és a csatlakozók a hibaforrások. Gyakorlati tapasztalat. :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20180) bl4ze


bl4ze
veterán

adott egy külső usb 2.0 250gb drive, ez :
http://www.amazon.com/SimpleTech-Signature-FS-U25-250CM-Portable/dp/B0012R9T0M/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1312106314&sr=8-2

zsír új, sosem volt használva.
gépre rádug, nem ismeri, nem látja
csak a piros led ég, a kék fel sem villan, hogy szkennelné, vagy bármi történne
a drive pörög, lehet hallani

próbáltam több gépen, mindenhol ez - sehol nem látja egyik gép sem.
az usb kábel csere is volt, más kábellel sem megy, nem a hozzá adott kábel a rossz.

ért valaki az ilyenekhez, lehet ezzel valami kezdeni, vagy kuka ? (külföldről van vissza vinni nem tudják nekem cseréltetni)

a Simpletech a Hitachi cége, Hitachi a hdd.

.:. bl4ze .:.

(#20181) Fire/SOUL/CD válasza bl4ze (#20180) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Milyen kábelt adtak hozzá, egyik végén 2 usb van? Ha igen, akkor mindkettőt rádugtad a gépre?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20182) bl4ze válasza Fire/SOUL/CD (#20181) üzenetére


bl4ze
veterán

persze, olyat.
mindkettő rá lett dugva, igen. meg olyan is, hogy külön külön, USB portok is cserélgetve.
sőt külső tápról is volt hajtva, úgy sem látta a gép, és a kék led fel sem villan, csak a drive pörög és a piros led ég csak :W

.:. bl4ze .:.

(#20183) madboyhun


madboyhun
tag

ez most kicsit új téma nem is telljesen probléma...
Keresek egy olyan programot ami mindent de mindent megmutat a winyón. Rejtett fájlok meg minden más.
tanácstalana vagyok :W

MadBoy

(#20184) Imco válasza madboyhun (#20183) üzenetére


Imco
őstag

"ez most kicsit új téma nem is telljesen probléma..."
Rákjérdezhetek? Offtopic? :D
Miért HDD hibaelháritó topicban keresel egy kémprogit?

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20185) 3.Aragorn válasza liksoft (#20179) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi a válaszokat liksoft és Fire/SOUL/CD!

Amikor a merevlemez átkerült a másik gépbe, melynek tápellátása sokkal jobb, ott is ugyanúgy a smart-os hibaüzenetet dobta föl bootolás közben. Szóval én a tápellátás problémáját kilőném.

Fire/SOUL/CD:
Köszi a linket, egy kérdés: Ez miben különbözik attól, mint hogy os szinten egyszerűen formázom?

liksoft:
smart adatoknak hol tudok utánanézni?
Ha jól veszem ki a szavaidból, nem érdemes még formázgatni, amíg a problémára fény nem derült...
Mellesleg a vinyóról már minden fontos adatot lementettünk, azóta újra is lett particionálva teljesen, csak formázni nem tudta az os. Másik gépben még nem próbáltam, de egy próbát megér szerintem. Szerinted?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#20186) beefjeez


beefjeez
senior tag

Sziasztok! van egy 80gigás ata maxtor adattárolóm.nem fő vinyó, csak tároló. szóval nem hajlandó menni, amióta ráraktam egy másik vinyót is. kábel nincs kilazulva. ugy érzem forog, de még az eszközkezelő sem látja. valami ötlet? fontos lenne még ma ha lehet
üdv

(#20187) liksoft válasza 3.Aragorn (#20185) üzenetére


liksoft
nagyúr

A másik gépben meg lehet próbálni, de ott egy teljes felületi írás/ olvasás tesztet kellene futtatni. Lehet, hogy többször is.

A SMART adatokat a drive megjegyzi, az állapota a környezettől független, így minden gépben jelezni fog.

A SMART-nak a HDSentinel program oldalán tudsz utána nézni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20188) liksoft válasza beefjeez (#20186) üzenetére


liksoft
nagyúr

Master/slave állapotot korrektül beállítottad?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20189) 3.Aragorn válasza liksoft (#20187) üzenetére


3.Aragorn
addikt

köszi szépen, megnézem.

Nem minden vándorút céltalan...

(#20190) beefjeez válasza liksoft (#20188) üzenetére


beefjeez
senior tag

ugyanazon a csatin van. eddig működött így.

(#20191) liksoft válasza beefjeez (#20190) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ugyanazon a csatin csak egy drive lehet, nem kettő.

A másik drive-ot hova tetted? Ha egy kábelre, akkor jumperrel be kell állítani a master vagy slave állapotot.

Holnap leszek már csak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20192) beefjeez válasza liksoft (#20191) üzenetére


beefjeez
senior tag

mindegy, már rájöttem hogy a táp egyik molex csatija halott... azért köszi :)

(#20193) HiTekk


HiTekk
csendes tag

Sziasztok!

1 hónapja vettem egy 2 TB-s Western Digital Caviar Green vinyót (WD20EARS). Érzékelhető baja nincsen, viszont a HD sentinel szerint az Offline Uncorrectable Sector Count 200 és ez már 2.-szor jön elő és a merevlemez azonnali cseréje szükséges. A kondíciót 100%-nak írja, és ha újraindítom a HD sentinel újra normálisnak érzékeli. Lehetséges hogy csak a vinyótípus sajátos működése miatt érzékeli rossznak az egyébként jó adatokat? Kicsit parás vagyok, az utóbbi időben jó néhány vinyóm ment gallyra és szeretnék biztosra menni és megúszni az adatvesztést ha esetleg ez egy tényleges probléma

Előre is köszi a segítséget

(#20194) Fire/SOUL/CD válasza HiTekk (#20193) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom, hogy ezen SMART adatok, ez miatt jelennek-e meg, de elképzelhető.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20195) Boxi88


Boxi88
őstag

Helló.

A notebookon és netbookon ugye rejtett partíción van a win7 és onnan tudom, újra és újra feltelepíteni... ha kicserélem a hdd-t egy ssd-re, hogy tudom ezt a rejtett recovery partíciót áttenni az ssd-re, úgy, hogy teljesen rendben működjön minden mint a hdd-ről...?

Köszi a válaszokat!

(#20196) Fire/SOUL/CD válasza Boxi88 (#20195) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lemezklónozókkal meg lehet próbálni pl az ingyenes Easues Todo Backup vagy az önálló, direkt erre szolgáló Easeus Disk Copy-val [link]

Abban nem vagyok biztos, hogy sector by sector üzemmód nélkül megfelelő eredményt kapsz (azaz tutira el fog indulni a rendszer az új ssd-ről és a lapos beépített recovery-je is működni fog). Ha meg sector by sector üzemmódban másolsz, akkor a SDD kapacitásának legalább akkorának kell lennie (vagy nagyobbnak), mint a HDD-nek.

További problémát jelenthet, hogy az SSD-knél létfontosságú a partition aligment (partícióeltolás), ez azt jelenti, hogy az összes partíciónak a kezdete 4k-val (4096) maradék nélkül oszthatónak kell lennie. Ha sikerül is (akár sector by sectorral) átklónozni a HDD-t SSD-re, ha nem jó a partícióeltolás, az negatív irányba(nem is kicsit) befolyásolja az SSD sebességét/élettartamát.

Szóval mielőtt megpróbálkoznál a fenti programokkal, mindenképp ellenőrizd, hogy hol kezdődnek a partíciók, mert addig nincs értelme. (olyanra még nem volt szükségem, hogy utólag és adatvesztés nélkül módosítsak a partíció eltoláson)

Olyan speciális programok is léteznek, amelyek direkt arra vannak, hogy hdd-ről ssd-re költöztess egy rendszert, de hogy ezt egy előtelepített gépen is meg tudják-e csinálni (ahol több speckó partíció létezik és ezek a teljes körű funkcionalitáshoz/működéhez kellenek is), azt nem tudom...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20197) Boxi88 válasza Fire/SOUL/CD (#20196) üzenetére


Boxi88
őstag

Ahham értem, köszönöm a választ!

Mondjuk nekem nem kéne feltétlen az egész hhd-t áttenni ssd-re, csak a recovery partíciót... onnan már én kedvemre telepítgethetek wint, gyári beállításokkal meg minden... tehát nekem végül is csak a recovery-t kéne átjuttatnom valahogy... csak hát azt hogy?! :F

(#20198) Murphistic válasza Boxi88 (#20197) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Szervusz!

Nemrégiben kellett egy hdd-ről egy másikra raknom a rendszert és én az Acronis programját használtam, amit gaborbol is használt. Annyi problémám akadt, hogy a Vista bootloadere nem lett jó az új hdd-n, viszont lehet, hogy csak elrontottam valamit. Szerintem egy próbát megér.

Esetleg a géphez nem adtam valami backup programot, amivel recovery dvd-t tudsz írni?

Végül a Vista bootloaderét sikerült Windows 7 telepítőlemezzel helyrehozni, de ez gondolom nálad nem segítene...

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#20199) Fire/SOUL/CD válasza Boxi88 (#20197) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Előtelepített gépeknél több partíció is van/létezhet. Tipikusan 100-200 megás rejtett, C-rendszer, D-recovery, E - különböző driverek és utility-knek. Ez utóbbit gyakran összevonják a recovery-vel.

Na most a beépített recovery funkció(amit a lapos indításkor lehet elérni, valamelyik funkció billentyű vagy bill. kombó segítségével), hogy hogy működik, azt csak a rendszerépítők tudják, akik összerakták. Például ha meghatározott betűjelű partíción keres, akkor máris nem hagyhatod ki, a C rendszerpartíciót, ha a lapos driverei, uty-jai is külön partíción vannak, akkor azokat is ott keresheti, ekkor ezt a partíciót sem hagyhatod ki, maga a recovery funkció meg a 100-200 megás rejtettről indul, szóval annak is maradnia/léteznie kell...

Végül is megpróbálkozhatsz, hogy a rejtett meg a recovery partíciót másolod át, de nem sok esélyt látok rá, hogy az úgy működni fog...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20200) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv, itt vannak a HDSentinel eredményei. Ez alapján talán már tudtok konkrétabbat mondani a merevlemez sorsáról. Mellesleg az egyik meghajtórészt (G) sikerült formázni és működik is, legalábbis annyiban, hogy sikerült rá adatot másolnom és azt megnyitni. A HDsentineles eredményeket ez nem befolyásolta...

Nem minden vándorút céltalan...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.