Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19201) Imco válasza fagylalt (#19197) üzenetére


Imco
őstag

Valami hw hiba lesz. A mr_ricsi féle javaslat helytálló.
Kezd el szürőgetni az alkatrészeket, miután a biost alapra állitottad.
Hdd, ram, majd mehet a többi.
Sata 3 porton van a HDD?
Csökkentett módban?
Linux livecd-vel is lassú?
Esetleg egy másik HDDvel kipróbálni az új nélkül egy natúr w7-tel?

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#19202) ftamas89


ftamas89
csendes tag

Üdv!

Sürgős segítségre van szükségem.
Adott egy 1TB külső WD vinyó rajta nagyon fontos adatokkal.
Acronis DiskDirector Suite-ot használtam és két részre akartam választani a vinyót, azt olvastam valahol, ez lehetséges adatvesztés nélkül, viszont útközben leállt a program így félbehagyta a Split-et :(

Azóta a vinyón csak htm fájlokat látok (elképzelhető, hogy az én fájljaim részletei, de a nevek alapján nem ismerős egyik se [ilyenek, hogy gombok meg fejlec stb], megnyitva csak katyvaszt ad a böngésző.

Ugye van megoldás valahogy újra láthatóvá tenni az adatokat?
Életmentő lenne a segítség :F

Előre is köszönöm,
Tomi

(ui.: az adatmentős topicba is megírtam a kérdést, nem tudom, milyen jellegű megoldás lehet jó)

:: prog is love, prog is life ::

(#19203) Imco válasza ftamas89 (#19202) üzenetére


Imco
őstag

GDB, szakember. Ne sokat kísérletezz!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19204) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!

Biztosan volt már szó róla, de a gépindításkor ötöt "nyekkenő", majd elhallgató Samsung vinyó feltételezhetően halott ugye?

Előre is köszi :R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#19205) Imco válasza Goatman (#19204) üzenetére


Imco
őstag

Ha a "nyekkenés" után feláll a rendszer akkor nem.
Ha nem áll fel akkor "feltételezhetően" igen.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19206) Goatman válasza Imco (#19205) üzenetére


Goatman
aktív tag

Fel sem porog utana; se BIOS se cdrol bootolhato minixp nem latja..

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#19207) mr_ricsi válasza ftamas89 (#19202) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"azt olvastam valahol, ez lehetséges adatvesztés nélkül"

Azt is el kellett volna olvasnod, hogy éles adatokat tartalmazó vinyó esetén az első lépés mindig egy biztonsági másolat készítése az adatokról.

És el kellene olvasnod az Acronis leírását, mert minden "normális" progi naplózza a beavatkozásokat, és vagy tudja folytatni, vagy vissza tudja csinálni a kiindulási állapotot.
De ez nagy körültekintést igényel, mert annak esetleg valami oka van, hogy lefagyott a progi. (Hibás vinyó, szakszerűtlenül tört Acronis DDS, vírus az OS-ben, hibázgató vas, stb.) Ezeket ki kellene zárni, meg kellene csinálni, mert düledező gépen folytatva az akciót, csak azt érheted el, hogy már szakember sem fogja tudni visszahozni az adataidat.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19208) justo00 válasza mr_ricsi (#19200) üzenetére


justo00
tag

Szia! Igen a bios tökéletesen látja a nevét méretét! Az eszközkezelőben nem néztem de most nincs is rá lehetőségem!

(#19209) gyurczy


gyurczy
őstag

Sziasztok!

A user sikeresen felcserélte harisnyázás közben a molex-sata átalakítóján a +5V és +12V szálakat. Természetesen azóta halott a vinyó, ám érdekelne, hogy ilyenkor mi az, ami az örök vadászmezőkre távozik? Teljesen oda lesz az elektronika, vagy lehet még kezdeni vele valamit?

Köszi a válaszokat!

(#19210) Imco válasza gyurczy (#19209) üzenetére


Imco
őstag

Nekem füstölt már így vinyóm. Igazából ha az adat nem annyira fontos, akkor kuka.
Ha fontos akkor szakember, és talán megoldja ideiglenesen az elektronikát.
Sok mindentől függ.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19211) liksoft válasza gyurczy (#19209) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sokszor a belső erősítő is ugrik, tehát adatmentés lehetséges (tisztateres, tehát nem olcsó, klasszikus Mawtor és WD 3,5" szériák egyedi mechanikásak, így horror munka tud lenni (és ár is)), de drive-ként felejtős. Akkora sokkot kapott, ha sikerül is életet lehelni bele, üzemszerűen nem biztonságos a későbbiekben.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19212) gyurczy válasza liksoft (#19211) üzenetére


gyurczy
őstag

Imco & liksoft: Akkor marad levélnehezék. :) Köszönöm! :R

(#19213) Pagi79


Pagi79
tag

Fut a GDB, de amint elindítottam a a Scan-t, kidobta a következő üzenetet:

"I/O Error 'Unknown error (23') reading secotr XXXX on HD131"

Rákattintottam hogy "Yes, to all" és most 2%-nál tart...
Index Allocs: 2293 Files identified: 12430 starts, 0 usrdef
Boot sectors: 1 MFT entries: 25273, 1 $MFT

Az idő folyamatosan csökken, aztán ha eléri a 0át kezdi elölről 23:59:59-ről...

Normális ez így?

(#19214) Imco válasza Pagi79 (#19213) üzenetére


Imco
őstag

Ne yes-t nyomj.
No vagy skip.
Akkor gyorsabb lesz. Nem kicsit!
Mekkora HDD ez?
Teli 500-ason, erős géppel kb. 2-3 óra alatt végez.

Szerintem....

Üdv! Imco

(#19215) fps8


fps8
senior tag

Sziasztok!
Tud valaki olyan megbízható és jó módszert arra, hogy egy aktívan tárolásra használt 1Tb-os WD Caviar Green sata2 hdd egy jelenleg üres pl 50gb-os részét úgy "külön partícionálni", hogy bootolható legyen, és ne vesszen el róla semmi!
Természetesen ide-oda másolgatás nélkül gondolom a műveletet hiszen nincsen másik nagy kapacitású tároló eszközöm.
:F

"War... war never changes"

(#19216) liksoft válasza fps8 (#19215) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Látom nincs mit enned, de szeretnél jól lakni. :D

Vagy másolgatsz és biztonságosan oldod meg, vagy partíció buherátorral, de ha az befagy, vagy hibázik, ugrik az adat (tehát nem biztonságos). :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19217) fps8 válasza liksoft (#19216) üzenetére


fps8
senior tag

Hát ezaz... Sajna egyszer már így elvesztettem a fő tároló vinyóm tartalmát néhány éve :(
Lehet veszek valami kisvinyót inkább... csak most annyira nincs erre pénzem hogy még...

"War... war never changes"

(#19218) Pagi79 válasza Imco (#19214) üzenetére


Pagi79
tag

Hát 1TB-s külső HDD volt kb. 850GB adattal... reggelre végzett... 803GB-ot írt, hogy talált, most másolja rá a másik merevlemezre.

Gondolom az is lassította a folyamatot hogy külső HDD-ről van szó, és csak USB2-es...
A konfigom meg ott van az adatlapomon.. nem túl gyenge, de nem is túl erős.. :)

(#19219) sanyi723


sanyi723
csendes tag

Sziasztok!
Probléma a következő,
Sasu HD103UJ vinyó külső saját tápos boxban nem indul el win7 alatt a következőre hivatkozva:
Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)
Az érdekes az h más laptop v asztali gép azonnal látja és felismeri...
Köszi bármi tippet is!

(#19220) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Van egy 500gb-s WD green vinyóm ami valamiért nagyon melegszik.A csatolt sentinel képen látszik a hőmérséklet és hogy eléggé új vinyó.Ezeket az értékeket másolás közben mérte a program úgy hogy simán kint volt az asztalon a hdd.A csúnya 50 fokot pedig egy wd mybook-ban produkálta.Mérhet rosszul a szenzor vagy hiába green,ennyi az annyi? :F Hogyan tudnám orvosolni a problémát?Adatokat tárolok rajta és nem szeretném ha egyszercsak elszállna.Kézrátétellel éppenhogy csak langyosnak érzem.A képen látható még egy wd black is ami a gépben van és 35 fokos.

Üdv:Viktor

(#19221) liksoft válasza Viktoár (#19220) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19222) zsoltinyo


zsoltinyo
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne,hogy van 3 három winchesterem az egyiken van a rendszer a többi kettőn(hitachi és samsung) adat van.
mind a 3 szokott működni, amikor újraraktam és xp helyett win7-et tettem fel előtte a két adatosat kihúztam. amikor kész volt visszadugtam, minden működött. nemrég azonban visszaraktam az xp-t itt is kíhúztam, majd amikor készvolt és visszadugtam őket csak a hitachi működött rendesen a samsungot látta a bios és a sajátgép is de amikor megnyitom akkor lefagy az egész sajátgép. a kábelt kicseréltem másik helyre dugtam(sata) de semmi ugyan úgy lefagy. ha csak megnyitom a sajátgépet de nem nyitom meg a samsungot, majd bezárom a sajátgépet(eleve soká nyitja meg a sajátgépet) után nem tudom használni a tálcát. nem tudom mi lehet a baj, kérlek segítsetek!

köszönöm

(#19223) Viktoár válasza liksoft (#19221) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi szépen,elolvastam a hőmérsékletre vonatkozó részt.Sajnos nincs infrás hőmérőm hogy megmérjem a valós hőfokot.Valamint azt sem tudom hogy hol kell állítani ha már tudom a különbséget.Azt mindig be kell állítanom ha újra telepítem a windows-t vagy "megjegyzi" a hdd? :B

Üdv:Viktor

(#19224) zsoltinyo


zsoltinyo
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne,hogy van 3 három winchesterem az egyiken van a rendszer a többi kettőn(hitachi és samsung) adat van.
mind a 3 szokott működni, amikor újraraktam és xp helyett win7-et tettem fel előtte a két adatosat kihúztam. amikor kész volt visszadugtam, minden működött. nemrég azonban visszaraktam az xp-t itt is kíhúztam, majd amikor készvolt és visszadugtam őket csak a hitachi működött rendesen a samsungot látta a bios és a sajátgép is de amikor megnyitom akkor lefagy az egész sajátgép. a kábelt kicseréltem másik helyre dugtam(sata) de semmi ugyan úgy lefagy. ha csak megnyitom a sajátgépet de nem nyitom meg a samsungot, majd bezárom a sajátgépet(eleve soká nyitja meg a sajátgépet) után nem tudom használni a tálcát. nem tudom mi lehet a baj, kérlek segítsetek!

köszönöm

(#19225) Pagi79


Pagi79
tag

Szegény embert még az ág is...

Adatvisszamentés közben 2 perces áramszünet volt, szóval kezdhetem elölről.. de 430GB már le van mentve hála égnek...

(#19226) Imco válasza fps8 (#19217) üzenetére


Imco
őstag

Van több szoftver is rá. Mint többször kifejtettem.
Sok szabad hely kell hozzá /min. 50%/. Garanciát senki sem ad hogy sikerül.
Megjegyzem hogy már nagyon sokszor sikerült.

Egyébként Liksoft bejegyzése az irányadó! :)

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#19227) Imco válasza Pagi79 (#19225) üzenetére


Imco
őstag

Kitartás, most már legalább van tapsztalatod! :)

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19228) Imco válasza sanyi723 (#19219) üzenetére


Imco
őstag

Távolítsd el a w7--ből és próbáld újra.

Ha minden más látja akkor jó eséllyel a w7-hw problémád van.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19229) Imco válasza Viktoár (#19223) üzenetére


Imco
őstag

Semmit sem bízva a véletlenre egy 12 cm-es cooler leheli a HDD-imet.
Soha sem volt 35 foknál melegebb egyik sem, 22-25 a jellemző.

Ne sajnálj egy coolert tőle. Hosszútávon megtérül.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19230) Imco válasza zsoltinyo (#19224) üzenetére


Imco
őstag

Ez így egy szép sztori.
Adatokra lenne szükség az objektív vélemény alkotáshoz.
Ránézésre elmúlt a vinyód.
Azért egy sentinelt ráengedhetnél, és a képernyőképet vagy a naplót publikálhatnád.
Sokkal hitelesebb lenne a dolog.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19231) Viktoár válasza Imco (#19229) üzenetére


Viktoár
addikt

A black-re van egy 10cm-es csavarozva viszont a green-t külsö vinyónak szántam egy külső házba.Szóval bajos a venti megoldása a ház miatt. :U Gányoljam szét a mybook házat hogy ne 50 fokot mutassson a sentinel?(Szerintem csal a szenzor,direkt azért vettem green-t hogy ne süljön meg a vinyó.) Ezért kérdeztem hogy kb mi az átlag hőfoka egy zöld wd-nek. :)

Üdv:Viktor

(#19232) liksoft válasza Viktoár (#19231) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha nem szellőző házban van, akkor az 50 fok reális. Mi lesz itt nyáron?

A csíkban kialakított szellőzők esetén a 3 mm alatti réseknél a levegő szinte egyáltalán nem mozog. Így zárt doboznak tekintendő. A külső házakon a kicsi rések, 3*3 mm és az alatti lukak csak optikai szellőzést biztosítanak. Kivétel, ha van ventillátor.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19233) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Adott egy külső vinyó 250GB-os. Leformáztam PS3 miatt FAT32-re, így lett belőle 32GB-os. Na most már nincs rá szükségem, ezért visszakonvertáltam NTFS-re, viszont a méret 32GB maradt? Hogyan tudnám visszahoznia többit?

(#19234) liksoft válasza Baga1983 (#19233) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem formázod, hanem particionálod + formázod NTFS-re.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19235) Imco válasza Viktoár (#19231) üzenetére


Imco
őstag

Nekem is van egy mybookom. Ahogy Liksoft írja, nem kielégitő az a hűtés.
Az enyém is 50 fok feletti csúccsal bír. Nem is használom másra mint TV-n filmet nézni.
Nem nyugtat meg a magas hőmérséklet, ezért nincs bizalom.

Tudom nem szimpatikus, de vagy hűtöm és használom, vagy nem hűtöm és alig használom. :)
A 7/24-es használatra nem valóak ezek a cuccok. Ha hetente 2x bedugod az USB-t és csinálsz egy backupot arra kiváló, és várhatóan hosszú élettartamú lesz.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19236) szpeter1


szpeter1
csendes tag

Üdvözlet!
Lenne egy problémám, egyik gépemen még volt 2 windows xp békességben (egyik rossz telepítés, mindegy), + rátelepítettem még egy openSuse-t, az beállította magát 1. számú partíciónak (na ezt is utólag tudtam meg), de mindenféle illesztőprogram hiány, meg hibák miatt a linux partíciót paragonnal formáztam, töröltem, elosztottam a windowsok között.
Ezek után a mai nap nem indult már el a gépem, mivel, hogy nincs aktív partíció, ilyenkor mit tudok tenni?
Előre is köszönet a válaszokért!

(#19237) Imco válasza szpeter1 (#19236) üzenetére


Imco
őstag

Keresel egy bootmanager progit és elmeséled neki,hogy honnan kéne bootolni.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19238) Imco válasza szpeter1 (#19236) üzenetére


Imco
őstag

Így kijózanodva lehet, hogy az is elég lenne, ha beállítod aktívra az egyiket valamilyen
partíció kezelővel.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19239) roly7


roly7
tag

Üdv az lenne a kérdésem hogy ha szektorhibás egy winyó az lassíthatja a rendszert?HDSentine szerint 30%-os a kondíció és 67 hibás szektor van win7 fut a gépen.

(#19240) mr_ricsi válasza roly7 (#19239) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Érezhetően nem lassítja, de tovább szaporodnak a hibás szektorok, akkor lefagyhat miatta a gép, és megsérülhet az egész rendszer is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19241) roly7 válasza mr_ricsi (#19240) üzenetére


roly7
tag

Értem kösszi a választ igazából már régóta ennyi a hibás szektor nem nagyon szaporodtak de lehet hogy majd idővel sokat nincs használva a noti aminek a winyójáról szó van azt hittem hogy talán lassítja de akkor inkább egy kicsit sok neki a win7 meg az avg.

(#19242) #65755648


#65755648
törölt tag

Üdv!

Vettem egy WD20EARS típusú merevlemezt. Amint bekötöttem és elindítottam a gépet a régi hardon levő win7 felismerte, drivert felrakta, de persze partíciók nem látszodtak a sajátgépben. Leszedtem az Acronist a WD oldaláról és csináltam egy 64GB és két 900GB-os partíciót, majd elkezdtem másolni az egyikre kb 70GB-ot. Egy idő utána másolás megállt és amikor "mégse"-t nyomtam alig tért magához a gép. Többszöri újraindítás után se talált magára a gép, ha megnyitottam az új hard particióit fagyni kezdett. Most már a BIOS sem látja a hardot, ahogy persze a win se. Biosban AHCI, SMART beállításokkal próbálkoztam de semmi. Kábelek, táp rendben vannak.

Valami tipp, vagy küldhetem vissza?
Előre is kösz!

(#19243) Imco válasza #65755648 (#19242) üzenetére


Imco
őstag

Ez így egy szép sztori.
Adatokra lenne szükség az objektív vélemény alkotáshoz.
Ránézésre elmúlt a vinyód.
Azért egy sentinelt, egy wddlg-t ráengedhetnél. Másik gépben? Másik HDD nélkül?
Sokkal hitelesebb lenne a dolog.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19244) Zoliwrc


Zoliwrc
aktív tag

Úgy néz ki elhalálozott az asztali gépemben a 2.5 éves WD Caviar Blue 500GB vinyó.
Ma arra lettem figyelmes hogy amikor mentem be a szobába kattog mint az őrült, gép kifagyott, reset, újraindítás, bootoláskor megint kattog és lemezolvasási hibát ír ki.

Eddig bírta? Lehet vele valamit csinálni vagy küldjem vissza gariba?

(#19245) coulthard

Üdv!

Egyszerű, láma kérdésem lenne:
80 gigás Maxtor HDD, HD Sentinel látja, 98%-os, de Windows intézőben nem jelennek meg a partíciói. Nem lettek törölve a partíciók, így került hozzám, előző gépben elméletben rendben volt. Mi lehet a gond?

16 éve a Hardveraprón.

(#19246) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Sziasztok! Mit szóltok ehhez a jelentéshez:

Mintha mindig más szektorokat jelölne meg hibásnak, vagy tévedek?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#19247) liksoft válasza Zoliwrc (#19244) üzenetére


liksoft
nagyúr

Gar.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19248) liksoft válasza coulthard (#19245) üzenetére


liksoft
nagyúr

Dinamikus partíció?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19249) liksoft válasza atti_2010 (#19246) üzenetére


liksoft
nagyúr

3.60 a legújabb. Mivel vizsgálat alatti szektorok, így tápellátásra gyanakszom. (Nem azonos a tápegységgel!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19250) rostiron


rostiron
őstag

Helló.

Megtudnátok mondani, hogy mi lehet a vinyómmal ?
Egy Samsung 320GB a sentinel szerint jó állapotban van, viszont baromi furcsa hangok jönnek ki belőle. A rövid önteszt nem hajlandó lefutni rajta. Nagyon kerreg mikor dolgozik, mintha mechanikus hiba lenne. Lehet valamilyen programmal segíteni rajta?

minden megoldás érdekel. :F

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.