Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19901) Sátán44 válasza liksoft (#19900) üzenetére


Sátán44
addikt

A hirens boot-on kiválasztottam egy mbr helyreállítót és szépen elvégezte a dolgát :)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#19902) liksoft válasza Sátán44 (#19901) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor viszont írható volt a szektor, nem úgy mint előzőleg írtad. Olyan nincs, hogy nem írható, de mégis átírja program.......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19903) kecsusz


kecsusz
csendes tag

Sziasztok!
Volna egy problémám.
Tegnap elött még működött az usb-n keresztül a hordozható vinyóm.
De sajna ma már nem tudtam csatlakoztatni.
A sajátgépben nem jelenik meg,de az eszközkezelőben pedig ott van és azt írja,hogy ez az eszköz megfelelően működik!
Most már az usb-s pendrájvommal is ezt csinálja.
Tippje valakinek mi lehet a gond? :((

Köszi előre is.

(#19904) djdds


djdds
csendes tag

Van egy Abit IP35-E alaplapom, egy Intel E6750 procim, egy nvidia Geforce 8600GT - m és egy 200GB-os Samsung vinyóm meg a többi ami kell egy géphez... :D
Amikor összedugtuk és kipróbáltuk elkezd felállni (biosz van) és a fekete-fehér részen kiírja hogy "hiányzó BOOTMGR" egy Sata kábellel van egymagában a gépre kötve. Ilyen master/slave/cable dolgot nem tom hogy áll de szerintem sehogy...
vinyóm
Valaki tudja, hogy mi baja lehet akkor írjon legyen szíves!

(#19905) Murphistic válasza djdds (#19904) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Volt már operációs rendszer a merevlemezen? Mert nekem úgy tűnik, hogy amikor a BIOS az oprendszert akarná betölteni hibát talál. (Gondolom a BOOTMGR a Boot Manager lesz) Ha nincs a merevlemezen fontos adat próbáld meg újra(fel)telepíteni az operációs rendszert. Egyébként esetedben a SATA miatt nincs gond a master/slave dologgal.

Egyébként ha fontos adatok vannak a hdd-n inkább várd meg a többieket. Vagy ha más gép látja a lemezt készíts biztonsági mentést az adataidról.

Szerkesztés: Ha volt rajta Windows, akkor a telepítőlemezével esetleg megpróbálhatod megjavítani a rendszerbetöltőt (talán így hívják a Bootmgr).

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#19906) Sátán44 válasza liksoft (#19902) üzenetére


Sátán44
addikt

Bedöglött ismét. Egy sima újraindítás után ismét jelentkezett a hiba. 2 napot battam el vele :W Visszaadtam a tulajnak és javasoltam az íves módszert :U Bad szektoros is.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#19907) djdds válasza Murphistic (#19905) üzenetére


djdds
csendes tag

Unokatesómtól kaptam a gépet táp nélkül és ő előtte elméletileg használta, de vmi nyűgje volt (újraindult, bevibrált a kép, leállt meg ilyesmit mondott) szóval lenni kéne rajta Win7-nek azt mondta.Nekem nincs telepítő lemezem :S Viszont XP telepítő lemezt beraktuk DVD olvasóba, beállítottuk hogy arról boot-oljon és úgy se indult el (se a XP telepítés se a Win7):S

(#19908) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
Új gép, és új op. (win 7) számomra új gondok...

Sosem volt még ekkora hdd-m, gondoltam felosztogatom(ha kell valami 50 gigáról indulok, aztán bővítek mert korábban tudomásomra jutott, hogy lehet kiterjeszteni, és zsugorítani a partíciókat, és ezzel a tudattal vágtam neki
Telepítésnél jött 2 elsődleges (sys. res. és C:) majd más gépen áttöltve régi-gépes adatoknak mégegy (R:) partíció.
Mikor elkezdtem használni a gépet telepítéseknek akartam újat, gondoltam,hogy ha kell akkor mindíg kiterjeszegetem, de már logikai meghajtóként jelent meg(P:).
Most akartam egy új nagy egységet létrehozni, de azt írja, hogy ,,ezen a meghajtón a partíciók száma elérte a maximumot". (most írás közben a pontos szövegért újra próbáltam, de most meg már eltűnt a válaszható listából az előzőleg kiválasztott és megpróbált meghajtóbetűjel is..)

Kérdéseim:
(kérdéseimet végigfutva jó helyre írom-e ezeket?)
Tudok-e új partíciót létrehozni?
Tudok-e új logikai meghajtót létrehozni?
Lehet-e a logikai mehajtót bővíteni?
Tudom-e a már meglévő partíciót logikaivá átkonvertálni?
Van-e bármi más lehetőség?
Ha újra kéne telepítenem a gépet emiatt, akkor hogyan csináljam?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#19909) secam


secam
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek! Van egy ASUS A7N8X-E alaplapom, 2500+ Athlon procival, Radeon 9250 VGA, 512 DDR RAM és volt egy 120 GB-os SATA Winyóm, ami tönkrement, ezért vettem egy újat.
Az új 500 GB SATA Samsung, a problémám, hogy telepíteni szeretném az XP és nem tudom, van több SATA-t támogató rendszerem is, de egyikkel sem megy, van, amelyik azt írja ki, hogy nem talált merevlemezt a másiknál kék halál lesz valamiért. Mi lehet a probléma?

(#19910) whisperity válasza ledgeri (#19908) üzenetére


whisperity
tag

Új partíciót már nem tudsz létrehozni, mivel elérted a maximális elsődleges partíció számot, ami 4 darab.

Amit csinálni tudsz, hogy a Régi Cuccok partíciót átmozgatod, így az üres hely a kiterjesztett mögé kerül (ahol most a régi cuccok van).
Ezután megnöveled a kiterjesztett partíciót (nem a Programok P: -t, hanem ami "körülöleli").
Akkor a szabad terület a kiterjesztett partíción belülre kerül, így ott már tudsz logikai meghajtót létrehozni.

Azt viszont nem tudom, hogy ezt a Windows beépített partíciókezelője el tudja-e így végezni. Ajánlanék egy másik programot, de sajnos úgyis rámugranak, hogy az a program nem jó, használt a Windowsét.

Viszont a legjobb megoldás az lenne, ha szereznél egy új merevlemezt, arra átmásolnál mindent, ezt pedig újratelepíteni a semmiből. Majd szépen visszamásolni az adatokat. Egyszerűbb, mintha (véletlenül) tönkretennéd a partíciós táblát vagy a bootolhatóságot.

@secam: A SATA vezérlő IDE módban van?

[ Szerkesztve ]

(#19911) secam válasza whisperity (#19910) üzenetére


secam
csendes tag

Szia!

Nem tudom hol kell beállítani az IDE módot, így nem tudom, hogy abban van-e.
Az lehet a probléma? Bár eddig is SATA winyó volt benne, csak az 120 GB-os volt.

(#19912) whisperity válasza secam (#19911) üzenetére


whisperity
tag

BIOS -> Onboard SATA Controller -> Controller Type: IDE

Lehetséges, hogy az XP telepítő lemeze sérült? Az túlságosan rossz, ha több SATA-s rendszeren sem indul el. A merevlemezeket egyébként látja a BIOS, más rendszereket lehet rájuk telepíteni?

(#19913) secam válasza whisperity (#19912) üzenetére


secam
csendes tag

Amit írtál nem találtam, de ilyen van hogy: Onboard Serial Port
Beállítási lehetőségek: Disabled, 3F8/IRQ4, 2F8/IRQ3, 3E8/IRQ4, 2E8/IRQ3 és Auto.
Most a 3F8/IRQ4-re van állítva.

(#19914) whisperity válasza secam (#19913) üzenetére


whisperity
tag

Az nem az. Az opciót azon a lapon keresd, ahol a merevlemezek listázva vannak. Keresd a SATA szót.

(#19915) secam válasza whisperity (#19914) üzenetére


secam
csendes tag

Hát nem találom, rendszerdátum, rendszeridő beállítása, a primary, secondary, a floppy, illetve a hiba, hogy all but keyboard, ennyi látszik azon a képernyőn. Minden menüpontot végigböngésztem, de sehol sem találom.

(#19916) Piero89


Piero89
aktív tag

Sziasztok!

Mennyi az a max hőmérséklet ami még nem káros egy merevlemeznek? Amióta új videokártyám van pont ráokádja a hőt a vinyómra, és a szenzor alapján ilyen kb 34 fokos volt előtte most meg felmegy vagy 44-45-re is.

Válaszotokat köszönöm :R

(#19917) whisperity válasza Piero89 (#19916) üzenetére


whisperity
tag

A gyártók 55 Celsuis-fokra adják meg ezt az értéket. A 45 fok még épphogy elmegy, de gondolkoznék a hűtés javításában.

(#19918) Piero89 válasza whisperity (#19917) üzenetére


Piero89
aktív tag

Most ráállítottam az egyik 12 centisemet, így 39 foknál nem kúszik feljebb, csak épp így a procira nem jut most friss levegő... úgy néz ki be kell ruházzak még egy ventire.

köszi a választ :R

(#19919) whisperity válasza Piero89 (#19918) üzenetére


whisperity
tag

Milyen videokártyád/házad van, hogy a VGA oda ürít?

(#19920) Piero89 válasza whisperity (#19919) üzenetére


Piero89
aktív tag

Sapphire HD4870 Toxic 1GB és ez tolja ki elől hátul a két végén

(#19921) secam válasza secam (#19915) üzenetére


secam
csendes tag

Ebben a PDF-ben benne van a BIOS felépítése meg tudnád mondani mit állítsak át?

http://static.fixya.com/Manuals/A/ASUS/7N8X_Dlx_TX_D743ADB7FF92345EEDC6E39BB83EC9CB.pdf

Amit írtál, olyat sehol nem találok.

Előre is köszi!

(#19922) whisperity válasza secam (#19921) üzenetére


whisperity
tag

Érdekes. Az alaplap tudja a SATA-s merevlemezeket (a rajzon látszanak a portok), de a BIOS semmi jelét nem adná annak, hogy a SATA vezérlő ismert lenne. Nem látszik hol listázza a merevlemezeket, és az sem, hol lehet a vezérlőtípust módosítani.

(#19923) secam válasza whisperity (#19922) üzenetére


secam
csendes tag

Hát igen nekem is ez az érdekes!
Van esetleg valami ötleted?

(#19924) whisperity válasza secam (#19923) üzenetére


whisperity
tag

Hát így nagyon nincs. Én ha letiltom a SATA vezérlőt, akkor eltűnik a SATA-eszközlista, de a menü ahol visszakapcsolhatom, az ott marad.

CMOS resetet próbálj meg. Lehet azért nem ismeri fel a telepítő a merevlemezt, mivel már a gép (BIOS) sem látja azt.

(#19925) secam válasza whisperity (#19924) üzenetére


secam
csendes tag

Ok, azért köszi a segítséget.

(#19926) xmad


xmad
őstag

üdv

ha 2 winyó van a gépembe a windows 7 -be hogy lehet beállitani hogy a nem rendszer winyót ne állitsa le egy idő után?

(#19927) whisperity válasza xmad (#19926) üzenetére


whisperity
tag

Start Menü → Vezérlőpult → Minden vezérlőpultelem → Energiagazdálkodási lehetőségek → A kiválasztott sémádnál "Séma beállításainak módosítása" → Speciális energiaellátási beállítások módosítása → Merevlemez → Merevlemez kikapcsolása → Beállítás: Soha

(#19928) xmad válasza whisperity (#19927) üzenetére


xmad
őstag

köszi :)

(#19929) mr_ricsi válasza secam (#19921) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az első generációs SATA vezérlővel készült alaplapok biosában nem látszanak a SATA lemezek, de ettől még felismerhette a HDD-det.
IDE kompatibilis módot sem lehet a biosban kapcsolni, ezért semmi más mód nincs az XP telepítésére, mint az F6 floppy, vagy az XP telepítőbe integrált F6 driver.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19930) secam válasza mr_ricsi (#19929) üzenetére


secam
csendes tag

Köszönöm a segítséged!
Tudnál esetleg bővebben írni, hogy mit jelent pontosan az F6 driver, honnan tudom letölteni, vagy van ilyen XP, amibe bele van integrálva?
Mint írtam olyan XP-t próbáltam feltelepíteni, amibe van SATA driver integrálva, akkor ez nem jó?
Próbáltam windows Vistát is rárakni, de az nem látta a winyót, nem voltak meghajtók sem.
3 féle XP-t próbáltam ki, abból 2 nem látta a merevlemezt, az egyikkel le tudtam formázni, majd ujraindítás után elkezdte a telepítést és kék halál.

Előre is köszönm válaszod!

(#19931) mr_ricsi válasza secam (#19930) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"mit jelent pontosan az F6 driver"
Az XP telepítő elején kell F6-ot nyomni, akkor veszi be a floppylemezen lévő küldő drivert.

"honnan tudom letölteni,"
Az alaplap gyártójának honlapjáról:[link]

"vagy van ilyen XP, amibe bele van integrálva?"
Ez egy SIL chip, ami nem elterjedt, ezért nem hiszem, hogy találsz olyat.

"Mint írtam olyan XP-t próbáltam feltelepíteni, amibe van SATA driver integrálva, akkor ez nem jó?"
Univerzális SATA driver nincs, minden vezérlőhöz a saját drivere kell.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19932) Freeman444a


Freeman444a
csendes tag

hello
van egy Chaintech VNF4 Ultra alaplapom meg egy samsung 500Gb.os sata2 vinyóm !
eddig nem volt semmi baj de most nem akarja felismerni !
nem tudom mit kellene vele csinálni
másik gépbe jó a vinyó!

előre is köszi

:R

(#19933) zso73


zso73
veterán

Egy láma kérdésem van:
Samsung 103SJ winyát akarok beüzemelni Win 7 .........................
Megoldva.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#19934) mr_ricsi válasza mr_ricsi (#19931) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"küldő drivert" = "külső drivert"

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19935) Dagobert07


Dagobert07
tag

Hello nekem az a bajom ,hogy van egy ősrégi kb 5 éves SATA samsung 160GB.-s vinyóm egyik napról a másikra nemismerte fel a bios a vinyót. aztán vártam félórát felismerte de nemtöltötte be a windows, ha telepíteni akartam rá másik rendszert vagy formmázni aztírta nincs bekötve a vinyó erre cseréltem tápot is hátha az a baja hogy nemkap elég áramot. hát nem ugyan úgy nemismeri fel a bios nemtudok rendszert bootolni róla sem a bioszban nemlátom, vegyek egy új vinyót vagy van még esély? :O

(#19936) liksoft válasza Dagobert07 (#19935) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem végy újat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19937) Dagobert07


Dagobert07
tag

Rendeltem is eggyet bontatlan SATA 1.5TB 10.600FT sztem jóüzlet és SAMSUNG de ha bekötöm majd és így sem jó :S számítok prohardverben.... Előre is kösszi :R

(#19938) mr_ricsi válasza Freeman444a (#19932) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Bővebben?
Az alaplap nem látja, vagy a Win?
Másik SATA csatin és másik kábellel nézted?
A vinyó elindul a gépedben?
Másik vinyót lát az alaplapod?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19939) mr_ricsi válasza Dagobert07 (#19937) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"sztem jóüzlet és SAMSUNG "
Ha itt visszaolvasol, a problémák túlnyomó többsége Samsung vinyókkal van.
De hát Te tudod...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19940) Dagobert07


Dagobert07
tag

Próbáltam másik csatin nemjó a windows sem indul hisz nincs miről és a bios sem látja olyan mintha be sem lenne kötve.

Másik vinyót lát-e a gépem nemtudom nicns lehetőségem kipróbálni... deha megjön az új vinyó kipróbálom

De ha az alaplap sata problémás lenne IDE vel is kipróbálnám :F

[ Szerkesztve ]

(#19941) djculture


djculture
félisten

Első körben az alaplap tipusát kellett volna megnézni,egy régi lap nem biztos hogy kezel ekkora vinyót.

(#19942) Dagobert07


Dagobert07
tag

Nforce4 chipset-es

(#19943) liksoft válasza Dagobert07 (#19942) üzenetére


liksoft
nagyúr

A drive már kora miatt is cserére érett. Ha azonos korú az egész gép, akkor a tápellátást is célszerű lenne leellenőrizni, valamint az alaplap kondijait. Vagyis nem csak egy igen vagy nem a probléma, viszont a drive cseréje új stabilabbra mindenképp igencsak ajánlott.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19944) Dagobert07 válasza liksoft (#19943) üzenetére


Dagobert07
tag

drive alatt a HDD-t érted?

(#19945) mr_ricsi válasza Dagobert07 (#19942) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Nforce4 chipset-es"

Szerintem a HDD-dnek nincs baja. Ellentétben az alaplapoddal. Ez a szokásos NForce délihíd forrasztási kontakthiba lehet.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19946) Dagobert07 válasza mr_ricsi (#19945) üzenetére


Dagobert07
tag

Ha megjön a vinyó és azsemjó akk alaplap csere:S?
:O

(#19947) Dagobert07


Dagobert07
tag

Nforce4 chipset + ATA133 raid telepítőcd-re ezvn írva :D kíváncsi leszek mitad másik vinyóval:)

(#19948) Dagobert07


Dagobert07
tag

Na haverom felhívtam van egy SATA vinyója eltudja hozni nagyon remélem jólesz és felismeri és csak a régi vinyóm xar mert nemakarok így nyárra +os kiadást:D

Imádkozom :R

(#19949) Dagobert07


Dagobert07
tag

Haverom elhozta és ugyanúgy nemismerte fel vlószínű alaplap baj de most hogy egy PATA -t is és azzal is kipróbálom

(#19950) Dagobert07


Dagobert07
tag

PATA-s vinyó tökéletesen ment most legyen alaplap csere? vagy vagyek egy PATA-s

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.