Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74201) jbnd-007


jbnd-007
tag

Kicsit elbizonytalanodtam ezzel az Atmossal kapcsolatban, egyelőre jegelem a dolgot. Én úgy képzeltem, hogy ez jelentősen javít a hangok pozicionálásán akár 5.1-ben is. Ehhez képest el se indul ha nincs 7 hangszóró és azt írták, hogy az átlagos filmben 10-15 percnél többet nincsenek hajtva a felső hangszórók, hacsak be nem kapcsol az ember mindenféle virtualizációs funkciót az erősítőjén.

Nekem az jött le, hogy néhány lelkiismeretes hangmérnöktől eltekintve, a többség megelégszik azzal, hogy az erős effekteket újrakeveri, de az ambience élményt lusta megcsinálni (a Blade Runner 2049 szokott lenni az ellenpélda, ahol folyton esik az eső). Konkrétan említették valamelyik filmnél, hogy a teljes Atmos költségkeretet az első jelenetre elverték, onnantól végig csendben vannak a hangszórók.

(#74202) jbnd-007 válasza jbnd-007 (#74201) üzenetére


jbnd-007
tag

Oké, picit igazságtalan voltam a hangmérnökökkel. Mentségükre szóljon, hogy az ember síkban éli élete nagy részét, a füle is a síkon történő irányok meghatározásában működik precízen, felfelé már jóval pontatlanabb (el kell fordítania a fejét, ha felülről jövő hang irányát keresi). Ráadásul viszonylag kevés az olyan esemény, amikor a dolgok felette történnek (ház emeletén szaladgáló szörny, eső, repülő, stb). Jogosnak tűnik, hogy ez egy átlagos filmben nem tesz ki néhány percnél többet.

[ Szerkesztve ]

(#74203) Joe123 válasza jbnd-007 (#74201) üzenetére


Joe123
aktív tag

Valaki mintha itt is írta volna régebben, hogy olyan Atmos hangszórói vannak amik kikapcsolnak, ha 10-15 percig nem kapnak jelet, aztán kerül-fordul kikapcsoltak nála, annyira ritkán kaptak jelet. Én inkább költeném akusztikára az atmososítás árát ha valamit mindenképp csinálni szeretnék. :)

(#74204) jbnd-007 válasza Joe123 (#74203) üzenetére


jbnd-007
tag

Igen, én is erre jutottam. Meg hogy az 5.1.4 az abszolút minimum, ami az elfogadható Atmos élményhez kell. A 9 csatornás erősítőknek viszont húzós ára van, természetes, hogy az emberben felmerül, hogy mit is kap a pénzéért.

Az erősítőm öreg, alap DTS és DD-n kívül semmit nem tud, ezért merült fel, hogy kéne egy upgrade, és innen jött a "Atmos vagy nem Atmos" kérdés. Persze kérdés, hogy a vén fülemmel meg tudnám-e egyáltalán különböztetni a TrueHD/DTS-HD hangot a veszteségesen tömörítettől. :)

(#74205) embe válasza Joe123 (#74203) üzenetére


embe
nagyúr

Mondjuk én még nem hallottam olyanról, hogy egy 7.2-es vagy 9.2-es erősítő lekapcsolja a magassági hangsugárzók csatornáit, csak azért mert nem kapnak jelet. Nyilván attól hogy én még nem hallottam lehet ilyen. :DDD Olyat eltudok képzelni, hogy valami aktív hangfallal oldotta meg, vagy külön erősítővel, és ha az nem kap jelet, akkor ha be van állítva rajta energiatakarékossági opció az lekapcsol.
Na meg is magyaráztam magamnak.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#74206) bandor


bandor
tag

Szerintetek egy 32m2 es nappaliban mi a jobb megoldás? Az erősítő adott (malac 5013) ami max 7.2 tud. Jelenleg plusz hátsó surroundokkal használom. A lejátszásért Apple tv4k felel, ami dekódolja a hangot, és egy sima 2.0 vagy 5.1 is, 7.1 ben szólal meg ha akarom. Szóval a kérdés hogy egy ekkora helyiségben mi a jobb megoldás hangzás szempontjából. A plusz hátsó surround vagy az Atmos? A kettő együtt ugye nem megy. Másik kérdés hogy az Atmos hangszórók csak kifejezetten Atmos hangsáv esetén szólalnak meg, vagy az Apple tv ezt is dekódolja e egy sima 5.1 esetén ha szeretném?

[ Szerkesztve ]

(#74207) Joe123 válasza embe (#74205) üzenetére


Joe123
aktív tag

Igen, aktívakkal volt megoldva. Annyi volt csak a lényeg, hogy olyan kevés szerepe volt a fenti hangszóróknak, hogy kerül-fordul elmentek aludni. :)

(#74208) BBéci válasza jbnd-007 (#74187) üzenetére


BBéci
titán

Függöny nélküli ablakokkal engem vallatni lehetne. A fenének van kedve csupasz üvegfelületet bámulni. Vastag függönnyelkell takarni, ha jó hangzást akarsz!
Igen, mosni kell a függönyöket, ilyen az élet. Ezzel az erővel mosakodni sem kellene.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74209) bandor válasza bandor (#74206) üzenetére


bandor
tag

Közben találtam egy cikket az 5.1.2 vs 7.1 ről. Ebben a kettő közül inkább a 7.1 et ajánlják. Persze gondolom ez is szubjektív. Ki kéne próbálni egymás után mindkettőt, csak elég macerás. Ha valakit érdekel. https://www.hifireport.com/dolby-atmos-5-1-2-vs-7-1/

(#74210) VoidXs válasza jbnd-007 (#74201) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Itt egy interjú egy hangmérnökkel ennek az okáról. Az eső rossz példa, ugyanis a hulló esőnek nincs hangja, csak a becsapódó cseppeknek, azok pedig sík terepen ugyanúgy síkban hallhatók.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#74211) Gino20 válasza jbnd-007 (#74204) üzenetére


Gino20
őstag

Én 5.1.2-ben is abszolút élvezem ;).

(#74212) jbnd-007 válasza VoidXs (#74210) üzenetére


jbnd-007
tag

Nagyon érdekes volt, köszi! Azt még mindig nem magyarázza meg, hogy a vízszintes síkban miért nem lehet objektumokat használni, hogy működjön az egész 5.1-en is. De azt értem, hogy a szabvánnyal igyekeztek sokat markolni, de sok a kompromisszum, ráadásul a házimozi eléggé hátra van sorolva a fontossági sorrendben.

Pontatlan voltam, az autó tetején doboló esőre gondoltam.

(#74213) VoidXs válasza Gino20 (#74211) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Persze, pluszt mindenképp ad, jbnd-007 csak azt vitatja, hogy ez mennyire nem arányos az elköltött pénzzel (ami egy teljesen normális piaci jelenség, például egy Ford lóerő olcsóbb, mint egy Bugatti lóerő).

jbnd-007: Mindig lehet objektumot használni, csak nincs értelme. Az objektum arra jó, hogy az 5.1-ből kiszed 1-1 hangot, és azt le tudja keverni egy olyan csatornára is, ami az 5.1-ben nincs ott, legyen az bárhol (pl. front wide). Precíziót csak több hangszóróval tudsz növelni, az 5.1 kihozza a maximumot az 5.1-ből. Ha érdekel, hogy melyik filmben pontosan hol használnak objektumot, a Cavern megmutatja neked.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#74214) jbnd-007 válasza VoidXs (#74213) üzenetére


jbnd-007
tag

Ha mondjuk a képernyőről lőnek a néző felé egy golyószóróval, akkor a hagyományos keverést úgy képzelem, hogy golyónként kell egy hangsáv, amit egyesével be kell pozicionálni, hogy jókor fütyüljön el a néző füle mellett. Ennél egyszerűbbnek tűnik objektumokat használni Z koordináta nélkül, aztán majd a hangrendszer pozicionálja a golyókat az adott mozis konfigurációnak megfelelően. Én biztos igyekeznék annyi objektumot használni, amennyit csak lehet és a végén abból kikeverni az 5.1-es track-et is.

De biztos van valami szakmai oka, amiért ezt nem így csinálják. A cikkben is említették, hogy ez előfordul néha, de nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#74215) VoidXs válasza jbnd-007 (#74214) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nincs hangsávod, 5.1-nél az csak a stúdióban létezik, utána elkészül az 5.1-és végeredmény, amibe bele van égetve. Atmosnál valóban tudsz erre objektumot használni, semmi korlátja nincs. A hangmérnök minden esetben objektumot kever, a renderer dobja el, ha úgy értékeli, hogy más hangot fontosabb a 15 lehetséges objektumba tenni. Azt is hozzá kell tenni, hogy otthon 9.1.6 a max, de sokan a wide-ot egyszerűen skippelik, így az 5.0-ba bőven beleférnek ezek az effektek, semmivel nem hallanál többet, pontosabbat, ha mind a 100 lövedékre objektum lenne. Pár éve az otthoni Atmos még 100% csatornaalapú volt, 2 éve jöttek az első objektumos demók, majd idén az első objektumos filmek.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#74216) krx21 válasza VoidXs (#74215) üzenetére


krx21
nagyúr

Nincs valami igazán jó, letölthető Atmos demó valahol?

(#74217) jbnd-007 válasza VoidXs (#74215) üzenetére


jbnd-007
tag

Igen, a hangmérnök munkájára gondoltam, hogy neki lenne könnyebb objektumokkal, de sose láttam profi rendszert, nem tudtam, hogy ott vannak. A Sony Vegassal szórakoztam, ott minden egyszerre szóló és pozicionálandó hangot külön sávra kellett rakni keverés közben.

[ Szerkesztve ]

(#74218) jbnd-007 válasza krx21 (#74216) üzenetére


jbnd-007
tag

Az Amaze-t többen említették fórumokon, hogy elég jó. Innen letölthető.

Vagy filmjelenetekről is van lista.

[ Szerkesztve ]

(#74219) VoidXs válasza krx21 (#74216) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A Dolby demólemezek azok. Ott a Dolby bekérte a hangsávokat, és a stúdió third party cuccai helyett a referencia enkódert használták, ami sokkal több objektumot megtart. Hogy ez javít-e a teren bármit, azt kétlem, de valamennyire kompatibilisek 9.1.6-nál nagyobb rendszerekkel is.

jbnd-007: Abból egyedül a mozis Atmosnál marad meg minden, az otthoninál nem. Vagy a gép választ magának 15-öt, vagy te vonod őket össze, de ez egy hard limit. A sima 5.1 teljesen össze lesz vonva, ott egyszerűen azt mented el, hogy melyik csatornán mi szól, objektumot visszaszedni nem lehet belőle AI nélkül.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#74220) Gino20 válasza VoidXs (#74213) üzenetére


Gino20
őstag

Az arány már más kérdés :) . Emlékeim szerint 150 körül elégettem a Klipsch CDT sugárzókra, kábelre, egyéb anyagokra, de ha elölről kezdeném most sem csinálnám másképp, vagyis ismét kiépíteném :)

(#74221) VoidXs válasza Gino20 (#74220) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nekem erre az az olcsóbbító módszerem volt, hogy R-15M-eket építettem be felsőnek. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#74222) BBéci válasza Dorian (#74180) üzenetére


BBéci
titán

Amikor egy kopár szobában kettőt tapsolok és hatnak hallom az számomra visszhang. Nem azt mondjuk egy helyiségre, hogy utózengéses, hanem azt, hogy visszhangos.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74223) b. válasza jbnd-007 (#74201) üzenetére


b.
félisten

Az atmosnak akkor kell működnie ha szerepe van a filmben.
Vannak filmek aminél a mélyládának is csak konkrétan pár jelenetben van jelentős szerepe , pl ilyen Homeland sorozat, ahol pár robbanás és néhány részben a tűzpárbajon kívül mint ha ott sem lett volna,d e amikor kellett akkor meg akkorát szólt mint az állat.
Az Atmos is ilyen.
Ha nincs mit felülről rákeverni a filmben pl egy helikoptert, akkor hülyeség lenne hallanod hogy felülről jön mondjuk egy párbeszéd.
De pl a John Wickben végig szólnak ahogy repkednek a golyók, gellert kapnak, hol felülről, hol hátulról.
A motor hangja például ,amikor elcsúszik , na az nagyon állat, mert a kamera közben lemegy aszfalt szintre és azt hallod, hogy a csúszó motor hangja először a hátsó hangszórókból jön de amikor kamera lemegy aszfalt szintre akkor már felülről is szól a csúszás effektje, végig vágtatva mögötted és fölötted. Ezek ilyen effektekre vannak.
Jó Atmos film még az új Top Gun amiben fenomenális, a Dűne, de a Mortal Kombat is.
Nézd meg a nyitó jelenetet [link] atmos hanggal persze, ne így. Szuper, ahogy repked az a köteles valami.
De sok ilyen film van még, pl a Ghost in the shell,Mandalori, új Star Wars filmek. Az hogy neked megér e ennyit, azt neked kell eldöntened,de nem kell ahhoz prémium atmos bullshit hangfal., sőt..akár egy pár éves használt normal is jó ,meg pár méter kábel kb ennyi. En már nem váltanék vissza róla.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#74224) Gino20 válasza VoidXs (#74221) üzenetére


Gino20
őstag

Az is egy megoldás :).

(#74225) m3ss


m3ss
veterán

vettem kisebb surround hangfalakat, mielott eladnam az egesz bowers szettem :DD
meghallgattam mar az eladonal az o hangvalto tuningos Dynaudio A52SE hangfalait, hat ooo, a kukaba kellene kidobnom az osszes hangfalamat, de lehet az erositot is :D
vmi 1-2 kilos musical fidelity stereo erositore voltak kotve, hallgattam ugyanazt a zenet a 601 s3-akon is, olyan tere van a dynaudionak...csak neztem. vokal sokkal tisztabb. mely reszletesebb, nagyon "egytonusu" itt a b&w.
601 s3 pedig sztem azon az erositon jobban szolt, mint nalam a 602 s3 x3600-on.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#74226) Dorian válasza BBéci (#74222) üzenetére


Dorian
félisten

Tévesen

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74227) Gabesz87 válasza b. (#74223) üzenetére


Gabesz87
addikt

Mi is most nemrég néztük meg a TopGun-t, nagyon hűha élmény volt. Évek óta nem moziztunk rendes hangerőn a kölykök miatt, állati jó volt. Emiatt döntöttem úgy hogy a front height -okat cserelem mennyezeti hangszorokra.

(#74228) Gino20


Gino20
őstag

~11m2-es hálóba tervezek egy kis hangkeltőt (használt kb ~200e Ft-os összegért), de nem tudom mi lenne a jó megoldás. Ugyan nem házimozi, de lehet egyszer mégiscsak az lesz, így itt kérdeznék, hogy kinek mi a véleménye :) .

1. HK Enchant 1300 soundbar. Ezzel biztosan rendbe lenne a dialógus is, megvan benne minden fícsör, támogatás ami a kényelmet is szolgálja és ha úgy alakul kiegészíthető SUB-al. Újonnan már nem forgalmazzák, így meghallgatni nem tudom, de ódákat zengtek róla, hogy egészen más kávéház, mint a tucat SB.

2. Pl Klipsch the fives aktív dobozok (persze nem a bolti horror áron, hanem kb annak a feléért). Van rajta HDMI csati is, így lenne CEC, van SUB kimenet, így könnyen kiegészíthető akár olcsóbban is, de tartok a dialógustól + ezekben a kis aktív sugárzókban, ha jól tudom nincs mi dekódolja a jelet, így talán PCM-et fogok kapni és kérdés, hogy ez mennyit vesz el az élményből, ront-e pluszban akár a párbeszéden?
Itt még néztem új Audio Pro A26-ot is szintén HDMI csatival.

3. Sima passzív doboz, pl Klipsch RP-400 vagy 500 (akár kintről ~120eFt környékén) + valami kis sztereó vas. Itt ha jól gondolom keret környékén ne számítsak HDMI csatlakozóra. Tudom sokan rühellik, de Én pont az vagyok, aki ha nem muszáj, nem akarok külön távvezérlővel hangerőt szabályozgatni, de elfogadom ha xy ok miatt mégis ez a megoldás a javasolt.

4. Ez már nem a 200 körüli keret, de mondjuk egy régi Arcam AVR360/400/450 (500EUR környékén) és ehhez mondjuk az RP-400, aztán ha mégiscsak kell, akkor kiegészíthető centerrel, sub-al meg persze surrond-okkal is :D és rögtön fel is ugrott 600-ra a ~200e Ft :D
Amúgy régi Arcam AVR360/400/450 vajon érne hátrány, ha maximum 5.1 lenne a vége? Ezekhez vajon már van dirac?

:R

[ Szerkesztve ]

(#74229) jbnd-007 válasza b. (#74223) üzenetére


jbnd-007
tag

"meg pár méter kábel kb ennyi."

Kihagytad azt az erősítőnek nevezett izét. De végül is az már nem nagy plusz költség. :D

(#74230) b. válasza jbnd-007 (#74229) üzenetére


b.
félisten

Az alapfelvetésed a hangszorókra tért ki , hogy nem indul el kevesebbel.[link]
Ebből számomra már az jött le hogy van atmos képes erősítőd. Ha nincs ,akkor nem fogsz atmost elindítani 7 hangszóróval sem, valóban :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#74231) Bondix


Bondix
tag

Adott egy sony bravia kd-65xg7096 televízió amin hdmi és optikai kimenet van.
Házimozi rendszer egy genius sw-hf 5.1 5005 menne rá
Mivel csak rca átalakítóval tudom rá kötni az lehet hdmi -rca vagy optikai -rca.

A kérdésem, hogy az 5.1-et pl. a Netflix HBOMax és Disney+ -oknál melyikkel tudom megoldani?
Optikai vagy hdmi kimenetel tudom atvinni?

Másik, hogy egy régi DVD lejátszó 5.1 Philips LX3600D ha rá kötök úgyszint optikai - rca átalakítóval az nagyon halkan szól ha a youtube-on hallgatók zenét. Ez mitől van?

Köszi előre is a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#74232) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Nemrég vettem használtan egy Lg házimozit. Pontos típus egyelőre szerintem nem lényeg. Hdmi-vel van összekötve a tv-vel. Ha irr beállításokra megyek akkor szépen szól külön mind a 6 sáv. Visszafele optikával van bekötve. Így ha a tv a forrás és pl egy youtube videón akarom tesztelni a 6 csatrnát akkor az eleje szól külön,(BE, JE, CEN, SUB) de a hátsók csak az elsőkkel szólnak. Tehát nem szól külön pl a bal hátsó, csak a bal elsővel együtt. Mi lehet a gond?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#74233) BBéci válasza JoolsNOS (#74232) üzenetére


BBéci
titán

YouTube videókon legfeljebb sztereó a hang. Illetve vannak kivételes esetek, nemrég volt erről szó.

LG sosem gyártott házimozi berendezést, csak annak csúfolt valamiket. Ezt termékbemutató sajtótájékoztatójukon is megállapítottam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74234) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Boldog Új Évet a topiklakóknak!
Ha már úgyis azt tervezem, hogy mennyezetbe építhető hangsugárzókat veszek Atmos-hoz, eszembe ötlött, kimaxolván a rendszert, hogy mi lenne, ha lenne egy 2. sub is. Ennek megléte mitől függ, mi indokolja, ad annyi pluszt? TAGA TSW-120 v.2 van most, de az a gond, hogy nem találok ilyet egyáltalán sehol aprón, de újonnan sem (mondjuk újonnan nem is szeretnék venni csillagászati árakon). Vagy eladom a mostanit, és veszek 2 másikat? Bár teljesen elégedett vagyok a jelenlegivel.

(#74235) morfondőr válasza Gabesz87 (#74234) üzenetére


morfondőr
őstag

BUÉK mindenkinek!
Csatlakozva a kollégához én is kacérkodok a gondolattal, hogy egy második sub-ot beszerezzek, de azt nem tudnám szimmetrikusan elhelyezni, vagyis más távolságra lenne a kettő, illetve a környezete is más lenne (az egyik viszonylag nyitott helyen van, a másik meg sarokban lenne). Ha az avr-en van két sub kimenet, de nem kezeli függetlenül a kettőt, akkor mi a teendő? Nem fognak egymás ellen dolgozni az eltérő távolságok miatt? Nem a saját bemérő rendszerrel rendelkező sub kategóriából válogatok sajnos.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#74236) Dorian válasza morfondőr (#74235) üzenetére


Dorian
félisten

Több szubnak pont akkor van értelme, ha NEM szimmetrikusan helyezed el őket. Másrészről ez sem igaz, hanem oda kell elhelyezni a másikat, ahol nincs pont olyan beesés, kioltás, ami az egyiknél problémát okoz és így kezelhető, szóval ez pontos mérések és EQ nélkül teljesen felesleges dolog, de minimum lutri.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74237) I'am Dony válasza Gabesz87 (#74234) üzenetére


I'am Dony
őstag

morfondőr

Kettő vagy több szub alkalmazásának a legfőbb előnye, hogy nagyobb hallgatói területen biztosítható az egyenletes mélytartomány. Ha csak egy MLP van gyakorlatilag nem lesz változás - feltéve, hogy az egy szub ideálisan elhelyezhető - a hangerőn kívül. Több szub integrálásához a késleltetések és az egybevont EQ miatt miniDSP szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#74238) b. válasza Gabesz87 (#74234) üzenetére


b.
félisten

Szia! Nem kell ,hogy egyforma Subok legyenek.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#74239) morfondőr


morfondőr
őstag

Köszönöm a válaszokat, akkor ezzel el is vetettem a dolgot. Nappaliban viszonylag behatárolt, hogy hova helyezem el a dolgokat, így nem sok esélye van, hogy pont eltaláljam az ideális pozíciót. Azért meg nem költenék, hogy épp semmi hatása vagy pont negatív hatása legyen a dolognak.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#74240) -KP- válasza b. (#74238) üzenetére


-KP-
addikt

nem kell, csak sokkal egyszerűbb. Főleg a zárt és a refis keverése nem egyszerű, mert legalul teljesen más a fázismenetük.

(#74241) krx21 válasza morfondőr (#74239) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem is 2 sub-om van. Igaz szimmetrikusan elhelyezve. Mindenféle mérés nélkül hallom, hogy pont dupla akkorát szól a 2 mint 1. ;)

(#74242) attila.86 válasza morfondőr (#74239) üzenetére


attila.86
tag

Ha két egyforma szub van szimmetrikusan (nem középen persze), mindenképpen nyersz az 1-hez képest, és nem kell hozzá plusz elektronika sem.

(#74243) jambiyya válasza krx21 (#74241) üzenetére


jambiyya
őstag

Nekem soha nem jött még át ez a "dupla szólás". Kettő kiegyensúlyozottabb, erőteljesebb, mint egy, de hangerőt tekintve semmiképp nem dupla. Szerintem.

(#74244) VoidXs válasza jambiyya (#74243) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha megold egy vagy több kioltást, az adott frekiken többszörös is lehet. Ideális környezetben valóban nem szól duplát (+3 dB, dupla teljesítményből még nem lesz dupla hangnyomás, mert négyzetes a kapcsolat, ami logaritmikus skálán egy kettes szorzó), de egy lakószoba nem ideális környezet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#74245) I'am Dony válasza krx21 (#74241) üzenetére


I'am Dony
őstag

Dupla szub +3 dB jelent. Helyes beállitás után pedig nem lesz hangosabb a végeredmény, csupán egységesebb a mélytartomány. Az átlag felhasználást figyelembe véve. A moziszobák hangnyomás igénye esetén beszélhetünk a szükséges hangerőnövekedés eléréséről, de az más téma és nappaliban történő felhasználásnál nem jelentkezik.

(#74246) Dorian válasza attila.86 (#74242) üzenetére


Dorian
félisten

Hangnyomását nyersz mindenképpen, kérdés, h ez önmagában szükséges-e, mert az elegedő hangnyomás 1 db-bal is megoldható.
Viszont egyenletesebb frekvenciamenetet csak akkor, ha mérés és külön eq-zás alapján van elhelyezve... vagy baromi nagy mázlid van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74247) krx21 válasza I'am Dony (#74245) üzenetére


krx21
nagyúr

Hogy mennyivel hangosabb érzés, azt csak tippeltem persze. De érezhetően teltebb, erősebb. Sokat próbáltam hol az 1. hol a 2. szólt majd mindkettő. Nem bántam meg a két sub-ot, sőt én mindenhova kettőt tennék… ;)
Persze semmi mérés és egyéb, az AVR is csak 1-nek kezeli, viszont szimmetrikus nagyjából…
Profin beállítva biztos még többet lehet belőle profitálni..

[ Szerkesztve ]

(#74248) -KP- válasza I'am Dony (#74245) üzenetére


-KP-
addikt

+6dB-t. De csak akkor, ha nem oltják ki egymást.

(#74249) VoidXs válasza -KP- (#74248) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Annyit 4 subbal nyersz. Mivel technikailag a teljesítményt duplázod, a képlet 10*log10(subok száma).

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#74250) -KP- válasza VoidXs (#74249) üzenetére


-KP-
addikt

Duplázod az erősítőteljesítményt, és a hangot leadó felületet is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.