Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68501) BIGi75 válasza szabeska (#68499) üzenetére


BIGi75
senior tag

Bocs, akkor tényleg félreértettem:DDD

(#68502) BBéci válasza szabeska (#68493) üzenetére


BBéci
titán

Bocs, játékokkal, konzollall nem kalkuláltam. Az miért nem mehet az AVR-be?
Tévéadások hangjához is kell eARC?
Ugye nem DTS-HD Master Audióra és Dolby TrueHD-ra gondoltál, amikor tömörítetlent írtál?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68503) Quqesz válasza powerup2 (#68498) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nincs gond a használtal, csak legyen még rá gari(nem ördögtől való dolog). A bolti vásárlással sincs gond, csak nincs sehol készlet.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#68504) b. válasza BBéci (#68502) üzenetére


b.
félisten

A VRR miatt sajnos, az miatt kell a TV be mennie, persze kivéve ha VRR támogatású az AVR is.
Itt meg már adja magát ,hogy ha Blu-Ray lejátszóként is használod filmekhez akkor az eARC elég jól tud jönni, de egyre több játék is támogatja például a Dolby Atmost és a nagyobb sávszélt igénylő hangzásokat. ( Hirtelen CP2077, COD,Gears 5, stb.) persze megoldást adhat egy extractor,de Ginonak épp írtam múlt héten privátban, hogy valami oknál fogva nem ugyan úgy szól a hang azon át.
Valószínűleg drágább verziót kellett volna venni, ahogy powerup2 írta, de azok meg 5-60 ezer körül vannak.
Ezért írtam hogy a végén a 420 ezres erősítő 530-550 ezerbe áll meg. Akkor az ember már azt mondja, ha kiadok 550 ezret egy több éves kissé már elavult , garancia nélküli belépő Arcamért akkor ott van 750 ezerért az új Arcam AVR5 garanciával és 1,5 kW táppal, modernebb tálalásban.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#68505) m3ss válasza b. (#68504) üzenetére


m3ss
veterán

"Ginonak épp írtam múlt héten privátban, hogy valami oknál fogva nem ugyan úgy szól a hang azon át."
audio extractorrol irtad, ezt hogy erted? mit tapasztaltal?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#68506) Gino20 válasza b. (#68504) üzenetére


Gino20
őstag

Belépő arcam :D

Az AVR5 jó lesz 810e Ft-nak is ;) . Ha kell az eARC vagy később a VRR, akkor ez van. Denonod - audiszid van, ami ha jól emlékszem szuperül működik nálad (is) és ha olyan kedve van, akkor egy halom fátyol a kalibrált eredmény, így Én a Malac helyett biztosan valami Yamaha RX-A-t vennék (2 hete volt 400-ért eARC képes 3070 is)

[ Szerkesztve ]

(#68507) b. válasza Gino20 (#68506) üzenetére


b.
félisten

kijöhet az 745 ezerre, ha van egy kis lekötött euro. :P szerencsére az Arcam garancia nem csak Magyarországi vásárlásra él.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#68508) BIGi75 válasza m3ss (#68505) üzenetére


BIGi75
senior tag

Hdmi audio kimenetes extractornál nem lehet más a hang, vagy igen? Optikánál oké, hogy csak DD meg DTS 5.1 van, de HDMIn megy a lossless audio extractorral is.
Összeállt már a rendszered?

(#68509) m3ss válasza BIGi75 (#68508) üzenetére


m3ss
veterán

dehogy allt, ha a mesterembereken mulik jovore se lesz kesz...elkepesztoen szavahitetelen es megbizhatatlan mindenki akike belefutok.
b kollega is hdmi extractort hasznal, raadasul ugyanazt a fajtat amit en tervezek. eleg hihetetlen szamomra is, hogy szarabbul szolnak a magassagi hangsugarzok extractorral. amugy nem dontottem el meg, hogy extractor meg switch legyen, vagy keressek erositot. lehet varok egy avrre, addig meg hasznalom a mostanival. pont tegnap volt egy x4300h fent 290-ert, el is kelt par h alatt.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#68510) #62435328 válasza m3ss (#68509) üzenetére


#62435328
törölt tag

Biztos vagyok benne, hogy van alternatív megoldás, én biztosan nem vennék ezért másik vasat.
PS5 mellé pl milyen erősítő kellene ami támogatja a 120hz-et?!
A világ pénze sem lenne elég hozzá!
ARC-t, meg egy külön dedikált jó minőségű lejátszót használok, semmi gondom vele!

(#68511) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Hiàba minden nàlam. Nem müködik. Ps5 direktbe a tv-be/120hz.
A Tv lg c1 + Denon erösitö.
Hang az nincs bàrmit is probáltam màr.
Erösitö ami elore lèpès lenne az 400ft. :W Azèrt ez màr szerintem paraszt vakítàs

[ Szerkesztve ]

(#68512) b. válasza m3ss (#68509) üzenetére


b.
félisten

Külön itt is leírom neked itt is , mert látom nem lehet megúszni hirtelenkedést és magyarázkodást, még egyszer, mint ahogy a kérdésedre is tettem Privátban , hogy nem tudom hogy az extractor e a hibás vagy TV eARC kimenete. Pontosan ezt írtam neked is.
A Philipsnél pár hónapja tették rendbe az eARC megfelelő működését még jön hozzá egy frissítés ami a teljes HDMI 2.1 funkciókat engedélyezni fogja.
Nem tudom letesztelni, mert nincs eARC képes erősítőm...
A tapasztalatom az ,hogy ha Shieldet az erősítőbe kötöm minden úgy szól ahogy kell, ha a TV be és az eARC kimenetet használom az Extractorral elvesznek a magassági surround hangzás részletei
Letompul az egész, hiába jelzi az erősítő, hogy bemeneti hang atmos...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#68513) farkas-j válasza mimic1979 (#68511) üzenetére


farkas-j
őstag

Nem figyeltem volt e előzménye az írásodnak? Esetleg

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68514) Gombinyó válasza mimic1979 (#68511) üzenetére


Gombinyó
őstag

PS5-ön, ha dolbyra állítod a hangot? Az LG-n jó eséllyel nem megy át a DTS. A tv-n nincs optikai kimenet? Azzal is meg kellene próbálni összekötni a Denonnal, megkerülve az ARC-t.

(#68516) BIGi75 válasza Gombinyó (#68514) üzenetére


BIGi75
senior tag

C1-en tuti átmegy a DTS, nálam B9-en, BX-en is átmegy eARCon. Itt valami beállítás problematika lesz...

(#68517) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Még mindig eARC

Végig mentem az LG C1 univerzális távirányító beállításán. Azaz a lépcsők:
Milyen eszköz: házimozi erősítő - ok
Milyen típus: Denon
Kikapcsolás teszt : Ok - működik azaz a tv távjával kikapcsoltam illetve bekapcsoltam az erősítőt.
HDMI2: eARC

Az erősítőben a bemeneteknél a TV-nél gondolom az "X" jelzi hogy ARC.

Átkapcsolva tv-re illetve különböző appokra : YT , Netflix, hang nincs továbbra sem. Az erősítőm nem támogatja az eARC ezért a tv-n is ki van kapcsolva marad a sima ARC kimenet.

Nagyon hülye lesz a kérdésem ezek után. Lehetséges hogy ez a kábel bár támogatja a 4K/120FPS lehet hogy az ARC-t nem?
Minden eszköz ezzel a típussal van bekötve: media player, beltéri, PS5, és az erősítő is a TV-vel.

(#68518) gab1ka válasza #93875712 (#68515) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Szerintem se vegyél konzolt, azt gondolom ennek az eladók is örülni fognak. Sokszor inkább azt preferálják az üzletfelek, amikor a vevő át is veszi a neki küldött csomagot és nem rugóztatják őket hiába.

(#68519) mikrofon válasza mimic1979 (#68517) üzenetére


mikrofon
addikt

Nálam csak CEC bekapcsolásával együtt megy az e-ARC. Bár az másik gyártó tv-je. De egy próbát megérhet.

(#68521) mimic1979


mimic1979
aktív tag

CEC ki próbálva: Bekapcsolva- kikapcsolva - Semmi ...
A downgrade pedig akár garancia vesztéssel is járhat...
Ebben nem biztos hogy bele mennék.
Azért azt nem igazán értem, hogy van egy 1 éves készülék, és semmit nem tesznek az ügyben hogy működjünk minden rajta amiért fizettünk. Ez már a második OLED-em, de nem biztos hogy lesz még 3. ik is!

(#68522) BIGi75 válasza mimic1979 (#68517) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ha ez vígasztal, nem vagy egyedül, nekem is hasonló, bár fordított problémám van; BD player HDMI-n nem ad hangot AVR-re, pedig Yamaha mindkettő, viszont az LG BX eARC-on keresztül gond nélkül megy azonnal. Végignyomkodtam mindent, feladtam. Közvetlenül AVR-be csak optikán, vagy koaxon hajlandó megszólalni.

(#68524) mimic1979


mimic1979
aktív tag

De ha már az Lg ennyire fontosnak tartja az oled kategóriàt, a szoftvert is gatyàba ràzhatnà.
Egy biztos ha nem orvosoljàk, akkor èn többet nem veszek Oledet

(#68528) roland198905


roland198905
csendes tag

Sziasztok,
Szeretném megkérdezni , hogy tudnátok-e segteni abban, hogy milyen crossover frekvencát álltsak be az Audyssey lefuttatás után.
A hangszórókat a config után átraktam SMALL -ra, viszont a crossover értékek, sztem egy két ésetben alacsonyak.
Gyári adatok
front after Audyssey settings : 40hz klipsch r820f (35hz - 21 000hz)
center after Audyssey settings : 60hz r-34c (82hz - 21 000hz)
surround after Audyssey settings : 60hz r-51m (62hz - 21 000hz)
LPD for LFE 120hz
+ erősítő denon x2500h
Plusz egy info, bár nyilván ti tudjátok , hogy a crossover 40-60-80-90... értékekben állíthatóak.
Köszönöm,
Roland

(#68531) Quqesz válasza roland198905 (#68528) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Bár én manuálisan állítom, de small mindegyik hangfal és ez nálam 80Hz-et jelent(szintén R820f). Sub 120Hz.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#68532) Dorian válasza roland198905 (#68528) üzenetére


Dorian
félisten

Centert 90-re, a többit is lehet erre, vagy azokat 80-ra. LFE nyilván 120.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#68533) jambiyya válasza roland198905 (#68528) üzenetére


jambiyya
őstag

Milyen sub?

(#68534) gg72 válasza gg72 (#68469) üzenetére


gg72
veterán

Továbbra is kellene tanács Yamaha RV-V779 vs. Marantz NR1605 ügyben. Quadral Platinum M35 frontokkal és Platinum M10 Base centerrel és Canton surroundokkal használnám, zene és film 50-50%. Egy Pioneer SC-LX87 helyett lenne, ami szervízbe megy, az ideiglenes helyettes Denon AVR-2809 sem működik teljesen tökéletesen sajnos...A Yamaha és a Marantz kb. egy árban vannak és egyidősek is (kb. 6 évesek).

(#68535) I'am Dony válasza gg72 (#68534) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az a Marantz a lepke..ng kategória. Ha csak ezekből kell döntened akkor Yamaha.

(#68536) ba3_2107


ba3_2107
tag

Sziasztok! Teszek egy próbát,hátha nem 5-600 ezres javaslatokat kapok :) . Tehát adott egy Samsung H6400-as TV (tudom nem mai darab,de nekünk megfelel, nem tervezem cserélni) és egy LG HT806TH házimozi. Tudom ezt itt sokan nem nevezik annak, de egy panel nappaliba számomra tökéletesen megfelelt, hangerősségét tekintve felét sem használtuk ki és több ilyen kompakt rendszerrel összehasonlítva nagyon is jól szól. Ez optikai kábellel van összekötve a TV-vel és a TV saját lejátszóján keresztül nézünk filmeket (nem kizárt valamikor valami külső lejatszó), illetve Netlfixen. Született két kislányunk, akik már 15 hónaposak,így megint van valamennyi időnk este filmezni. A sors úgy hozta,h sikerült családi házba költözni, viszont itt a nappali kialakítása miatt ezek az álló hangszórók nem jöhetnek szóba. A kérdésem az, hogy van-e értelme valami komolyabb szettre beruházni úgy,h max 250.000 a keret rá. A jelenlegi árak miatt természetesen szóba jöhet a használt piac is, sőt. A hangszórók elhelyezését tekintve viszont csak a mennyeszet és a fal találkozásánál tudom megoldani,ami kb. 2,5 m en lenne. Tehát mind a 4 ilyen kisebb méretű kéne legyen,amit nyugodtan fel lehet szerelni. Center és mély nyilvan megoldható "normál" helyen. A kislányaink miatt nyilván nem éjjel-nappal nagy hangerőn menne,hogy remegjen az ablak, viszont,ha úgy van néha kicsit megjáratnám zenével is. Nem vagyok különösebben vájt fülű, hangszerek pozíciói, valamint énekhangok sem érdekelnek, koncerteken, mivel csak elektronikus zenét hallgatok, azon belü is a house, progressive house, techno vonal megy. Tehát van-e értelme keresgélni, gondolkodni ebben (jelenleginél hangosabb,de nem üvegrengető 5.1 hangzás,néha zenére) vagy vegyek inkább igy komolyabb 2.1 soundbart (itt nehezen tudom elképzelni,hogy úgy meg tud szólalni,h oldalról illetve hátulró érzékejük a hangot)? Ha van értelme kb. milyen erősítőt illetve hangszórókat ajánlotok,amiből kb. kiindulhatok keresés szempontjából?

(#68537) Csabi1984 válasza ba3_2107 (#68536) üzenetére


Csabi1984
addikt

Tudom, hogy nem a kérdésedre adok választ de az a H6400 (nekünk is van ilyen :D ) milyen jó TV. Azóta a Samsung nem igazán tudott ilyen jó TV-t gyártani abba bizonyos alsó-közép vagy közép kategóriában?

[ Szerkesztve ]

(#68538) ba3_2107 válasza Csabi1984 (#68537) üzenetére


ba3_2107
tag

Igen, én is meg vagyok vele elégedve, néha kicsit lassú a youtube,de nem is várom el a mai dolgokhoz képest a villámgyorsaságot. Leginkább az tetszett benne,h 2016-ban mikor vettük sikerült zsír újként 110.000-ért hozzajutni a 48 collos darabhoz. :)

(#68539) Csabi1984 válasza ba3_2107 (#68538) üzenetére


Csabi1984
addikt

Hát igen az enyhe kifejezés, hogy lassú de én elsősorban a képminőségre, alapban jó színek (nincs szükség kalibrációra) tehát öröm volt nézni a képét. Szerencsére ezeket TV okosítóval orvosolni lehet.

(#68540) Gino20 válasza ba3_2107 (#68536) üzenetére


Gino20
őstag

Akkor lehet neked valami ilyesmi kellene [link] vagy [link], de újonnan sajnos ez sem fér bele a keretbe (ehhez még kell egy erősítő is). Nézd meg esetleg a használt piacot.

(#68541) gab1ka válasza Csabi1984 (#68537) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Csatlakoznék, az bizony egy bitang jó tévének számított a maga idejében, sőt ma is az. Megdöbbentő hanyatlásnak indult a Samsung nem sokkal utána ami a középkategóriát illeti, évről évre vagy a minőség vagy a funkcionalitás redukálódik náluk kategórián belül.

A kérdezőnek pedig: Szerintem rossz ötlet a frontokat a plafonra rakni, az sehogy sem lesz jó.

(#68542) Mikisys válasza ba3_2107 (#68536) üzenetére


Mikisys
őstag

5+1csatornáról Sound-barra váltani nem szabad, minőségi és mennyiségi romlás.
Kisméretű de, jó hangú hangsugárzók elférnek kb. a képmagasságában nézve?
Ha igen, akkor jó választás a Monitor-Audio Monitor 100-széria valamelyike. Jó hangjuk van, az áruk még éppen elfogadható és hosszútávon is jó hallgatni, filmmel, zenével egyaránt jól boldogul. Falra is felfogatható, megfelelő tartóval, persze.

Üdv!

(#68543) gg72 válasza I'am Dony (#68535) üzenetére


gg72
veterán

Ebben az árban (130ezer körül) nem nagyon találtam más értelmeset max. 5-6 éves készülékek között.

[ Szerkesztve ]

(#68544) BBéci válasza gg72 (#68534) üzenetére


BBéci
titán

Egyik sem illik a Platinum hangdobozokhoz, minden szempontból karcsúak.
Mi baj van a Denonnal?

#68539Csabi1984
"nincs szükség kalibrációra"
Ezt szakszerű, műszeres mérés alapján állítod?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68545) Acrantai


Acrantai
újonc

Sziasztok!Tudnátok nekem segíteni?Egy LG LH-W751 TA1 házimozit szeretnék összekötni egy samsung tv-vel,optikai kábellel!Mivel csak ez a Csati van mind két eszközön!De amikor összedugom nem ad ki hangot az erősítő!Pedig az erősítőn optical in kimenet van!Lehetséges az hogy az optikai bemenetet be kell kapcsolni a házimozin hogy vegye az optikai jelet?És ha igen szerintetek hol lehet bekapcsolni?Mert a házimozi menüjében nem találtam ilyen lehetőséget!Köszönöm előre is a segítségeteket! :)

(#68546) gg72 válasza BBéci (#68544) üzenetére


gg72
veterán

Időnként elkezdenek sercegni a hangszórók, teljesen random.
Ideiglenesen sztem jó lesz ez, a Denon is elmegy. Előbb-utóbb csak visszakerül a Pioneer, ezt meg majd eladom (még nem tudom melyik lesz), a Denon-t pedig megpróbálom így ezzel a hibával, annak a javítására már nem költenék.
Illetve ami biztos még, hogy legközelebb nem veszek 10 év körüli használt receivert.

[ Szerkesztve ]

(#68547) roland198905 válasza jambiyya (#68533) üzenetére


roland198905
csendes tag

r-120sw

(#68548) Csabi1984 válasza BBéci (#68544) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nem hanem szemmel nézve :)
Hasonlítsuk össze a H6400-es Normál képi megjelenést (szín, fényerő, kontraszt) és egy mostani megvásárolt Samsung TV esetén ( ne a felső kategóriát nézzük). De ez pusztán szubjektív vélemény. Nem azt mondom, hogy a mostani Tv-k nem képesek erre de bizony kalibrálni kell.
Volt egy 50MU6102 4K TV-m és saját magam képtelen voltam azt a tökéletes képet elővarázsolni ami nekem bejött volna, csak hozzászokni tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#68549) roland198905 válasza Quqesz (#68531) üzenetére


roland198905
csendes tag

Koszonom mindenkinek a gyors választ.

Ha lehet egy új kérdésem , probáltam infot gyűjteni, hogy kellene-e erősebb erősítő a redszerhez ... (most denon x2500h van ), és nem teljesen egyértelmű a válasz .
nyílván nem szeretném alulterhelni a dobozokat , leginkább a frontok a kritikusak (r820f).
a gyár azt javasolja h minimum 120W/chanell -el kell hajtani , viszont ha a számításaim nem csalnak , akkor a lenti táblázat alapján 64Wnál többet szertinem nem venne fel a2 front ..

(csatolt kép: a zöld mezők , a "confort zona" egy filmnézés esetén , a sárga mezők a THX közelében vannak)
a THX standard 105db-t ír h meglegyen , (sztem nekem a 100 is bőven sok)...
viszont ennel a decibelnel "csak" 64W-ot fogyasztana a doboz.
a denon/marantz pedig elvileg garantálja hogy a channelek teljesítmémenyek legalabb a 70%-a megvan 5.0 esetén is ... ami az en esetemben 95w*0,7= 66,5W , amivel 103db-t kapok a hallgató távolságból (3m).

tehat a kerdés az lenne , hogy tapasztalatotok alapján ... tényleg kellene egy erősebb vas meghajtani őket ?

Remélem nem hülyeséget kérdeztem .

Köszönöm a segítséget,
Roland

[ Szerkesztve ]

(#68550) I'am Dony válasza roland198905 (#68549) üzenetére


I'am Dony
őstag

Annyit kapsz teljes kivezérlésen (0dB), de mekkora torzítással? Ha jön egy durvább effekt amit meg kell ütni, ezek a vasak gyorsan elfogynak és szétesik az egész hangkép. Másrészt nem csak a hangerőtől függ a dolog, legalább ilyen fontos a jó csillapítás is .Szóval ha van rá lehetőséged, célszerű feljebb lépned.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.