Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) mhmpista válasza Viszlát (#6750) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Csak a rend kedvéért szerintem itt tedd fel a kérdésedet. itt is megtalálják de ennek inkább ott a helye.

Az a 100nm alapterületű mozi helység komoly?

(#6752) Viszlát válasza mhmpista (#6751) üzenetére


Viszlát
addikt

Rendben, betettem oda is.

Leginkább a 80 nm körüliek a jellemzők, de van egy-két nagyobb is, ezért is írtam tól-ig értéket.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6753) mhmpista válasza Viszlát (#6752) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Azt nemsemmi behangosítani.
Oda nemhogy 2 sub. Oda 4 kell ;]

(#6754) vasii válasza vasii (#6688) üzenetére


vasii
senior tag

Senki? Tudom, a BT a hangminoseg ellen van stb, de megis, nem hasznal senki ilyet?

(#6755) #98221312 válasza eumano (#6714) üzenetére


#98221312
törölt tag

Hol lehet ilyen tv állványt venni? :)

(#6756) #98221312 válasza #54715584 (#6746) üzenetére


#98221312
törölt tag

Távirányítón "CH level" gomb.

(#6757) Nemir Ombe válasza vasii (#6754) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Vegyél Logitech-et,ugyanúgy szól mint a többi és olcsóbb. Ez alá azért már ne menj.

Hmm ....

(#6758) Ashenvale86


Ashenvale86
tag

Sziasztok!

Ahhoz, hogy mind a pc-ből, mind a ps4-ből 5.1-es hangot tudjak úgy megszólaltatni, hogy csak 1 kimeneti eszközt használjak, nem elég a mostani eszközöm(ha igaz, amit írtak máshol). Az az igazság, hogy ebben a témában eléggé kezdő vagyok, így a segítségetekre lenne szükségem, hogy mely házimozi lenne képes rá, és milyen eszközök kellenének hozzá.

A pc-ben alaplapi hangkártya van: 6 jack kimenettel
A ps4-ben pedig 1 db digitális kimenet.

El tudnátok magyarázni, milyen kábelek és átalakítók szükségesek ahhoz, hogy ez kivitelezhető legyen, illetve milyen házimozi lenne képes mindkettő befogadására? Képes lenne egy időben mindkettőt lejátszani, vagy úgy működne, mint a monitor esetében, hogy váltogatni kell displayport és hdmi között?
Árat egyenlőre nem írok, mert nem igazán tudom, mennyibe kerülne.

:R

(#6759) Ragadozó válasza Ashenvale86 (#6758) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Most van olyan eszközöd ami képes hangot kelteni? Erősítő, hangsugárzó? Egy olyan házimozi erősítő tudná, amin van 5.1 analóg bemenet és optikai bemenet.
De PC-ről érdemesebb hdmi-n vagy koaxon hangot kicsalni...érdemes lenne elolvasnod az összefoglalót és kapcsolódó cikkeket, lehet nem lenne minden érthető, de könnyebben tudnál kérdezni és tájékozódni.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#6760) Joshi válasza vasii (#6754) üzenetére


Joshi
titán

Ilyen kütyüt ajánlottak nekem igaz hogy még nem vettem, nekem esti TV nézéshez kellene fejhallgatóhoz.

(#6761) Ashenvale86 válasza Ragadozó (#6759) üzenetére


Ashenvale86
tag

Holnapra elolvasom. A számítógépbe alaplapi hangkártya van 6 jack aljzattal. Nekem pedig egy Orion Ht 550-esem van:[link]
Az lenne a lényeg, hogy mindkét eszköz 5.1-es jelét fogadni tudja.

[ Szerkesztve ]

(#6762) Joshi válasza Ashenvale86 (#6761) üzenetére


Joshi
titán

Jobban járnál egy használt olcsó AVR erősítővel, vagy egy olyannal aminek vannak olyan bemenetei amik neked kellenek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6763) Ashenvale86 válasza Joshi (#6762) üzenetére


Ashenvale86
tag

Na ebben kellene a segítség. Mert nem tudom, melyiknek vannak olyan bemenetei, vagy melyikhez kellene alakítás, hogy jó legyen. Kis szobába kellene. Olcsón szeretném megúszni. Újonnan vásárolnám inkább.

(#6764) Joshi válasza Ashenvale86 (#6763) üzenetére


Joshi
titán

Azért írtam használtat, mert most a legolcsóbb új "normális" erősítő is 63k ami egy Pioneer VSX329. Használtan sokkal jobbat is kaphatsz ráadásul olcsóbban mondjuk az AVX, HFP vagy itt a PH aprón. Az a lényeg ha használtan néztél ki valamit, akkor vásárlás előtt kérdezz rá hogy jó vétel vagy sem.

A Pioneer VSX-329 erősítőn van olyan csati ami neked kell. :K

[ Szerkesztve ]

(#6765) embe válasza Joshi (#6764) üzenetére


embe
nagyúr

Szerintem a felsorolt igényeknek ez az erősítő pont nem felel meg.
Két zónás kellene, amivel egyidejűleg két műsorforrást tudna megszólaltatni.
Illetve nincs 6 csatornás bemenete.
A PS4 megoldható vagy hdmi-vel, vagy optikai kábellel.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6766) Joshi válasza Joshi (#6764) üzenetére


Joshi
titán

Vagy a PS4-et is HDMI-vel kötöd rá az erősítőre. A lényeg, hogy két külön bemenet egyszerre neked nem fog működni. Jó lenne ha leírnád, hogy konkrétan mit szeretnél csinálni a PC-vel és a PS4-el.

(#6765) embe: szerintem ő nem egyszerre akarja hallani a PC-ét és a PS4-et, hanem csak egy eszközzel akarja megszólaltatni az arra kötött hangfalakat. Pont erre való az AVR erősítő. A kérdés csak az, hogy ő akarja-e látni a TV-én a PC képét, mert ha HDMI-vel köti össze az erősítővel, akkor a kép is át fog menni. Vagy nem tudom, még nem próbáltam azt hogy csak a hangot küldöm ki HDMI-vel a kép marad mondjuk DVI vagy DP porton. Előfordulhat hogy nem is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#6767) embe válasza Joshi (#6766) üzenetére


embe
nagyúr

Ő írta:

"A pc-ben alaplapi hangkártya van: 6 jack kimenettel
A ps4-ben pedig 1 db digitális kimenet."

" Képes lenne egy időben mindkettőt lejátszani, vagy úgy működne, mint a monitor esetében, hogy váltogatni kell displayport és hdmi között?"

É ebből úgy gondolom egyszerre akarja mindkettőt megszólaltatni...

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6768) Joshi válasza embe (#6767) üzenetére


Joshi
titán

Most már kíváncsi lennék rá hogy mit akar egyszerre hallani rajta. :F
Szerintem Coaxial csati nélkül is lehet SPDIF-et kinyerni alaplapi hangkártyából. Vagy nem? :U

ui.: "Ahhoz, hogy mind a pc-ből, mind a ps4-ből 5.1-es hangot tudjak úgy megszólaltatni, hogy csak 1 kimeneti eszközt használjak, nem elég a mostani eszközöm(ha igaz, amit írtak máshol)"
bennem meg ez ragadt meg azért gondoltam hogy csak az kell neki hogy egy eszközre csatlakoztat mindent és úgy a hangfalakra.

[ Szerkesztve ]

(#6769) embe válasza Joshi (#6768) üzenetére


embe
nagyúr

Végül is az igényeket kell egyensúlyba hozni a rászánt pénzösszeggel.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6770) Joshi válasza embe (#6769) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem először le kellene írnia hogy konkrétan mit szeretne a PC-vel és a PS4-el mondjuk egy erősítőn keresztül. :D Egyébként 5.1-es hangról írt, azt nem hinném hogy egyszerre akarja megszólaltatni a PC-ét is és PS4-et is. :Y

[ Szerkesztve ]

(#6771) brobi76hun


brobi76hun
tag

Üdvözletem az uraknak!

Kérdésem a következő lenne. Össze szeretném kötni a PC-vel az erősítőt úgy, hogy a TV-n tudjak játszani 5.1-ben. Meglehet oldani azt, hogy a képet a VGA küldje a hangot a hangkártya?

Eddig úgy sikerült megoldani, hogy kikerülöm a jó hangkártyát, vagy is HDMI a VGA-ban (a kép miatt) és az erősítőbe a PC-HDMI in be. Így ha filmet nézek nincs gond, de a játéknál nem kapcsol be a DTS v. DD jel. a hangkártyába dugtam egy Optikai kábelt és onnan a erősítőbe, amiből csak egy hely van TV/CD, ezt a Games-ra állítottam. Így hang van de kép nincs. Gondolom csak beállítás kérdése lehet de én nemértek hozzá!!!

Nvidia-m van Win10-el, Sound Blaster Z hangképzővel. Erősítőm: http://www.eu.onkyo.com/en/products/tx-nr525-92077.html

SEGÍTSETEK! Nem ismerek senkit aki tudna segíteni..

(#6772) Ashenvale86


Ashenvale86
tag

Azt csak kérdeztem, hogy lehetséges-e, mint érdekességet, hogy létezik-e olyan eszköz, ami egy időben két forrás hangját úgy fogadja, hogy mindkettőt meg is szólaltassa 5.1-ben az erősítő. Ezért is kérdeztem, hogy az erősítőn is váltani kell e a források között,, mint pl a monitorom esetében? De, ez csak érdekesség számomra.

Leírom, hogy néznek most ki az összekötések.

Hang:
-Orion Ht 550: 3 db rca-jack kábel megy a gépbe
Megjelenítő:
-ASUS VX279Q: Displayport a pc-nek; Hdmi a ps4-nek

Tv-m nincs.

Szóval csak annyit szeretnék, hogy mindkettő eszközt fogadni tudja a jövőbeni 5.1-em. Ahogy látom ps4hez csak 1 optikai kábel kellene, a pc-hez pedig sanszos az átalakítás. Olcsón, kis szobába, lehetőleg újat.
Azt hiszem mindent sikerült leírnom.

[ Szerkesztve ]

(#6773) xxxxxxxxx válasza Fang (#6731) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Hello! Heco Victra 502 es hangfalpárom van ez lényegében a kis tesója a 702nek. Nem tudom milyen előnyökkel jár a 2ös bekötés, de hangfalról nem gondolom hogy jelentősebb változást hozna, miközben lényegesebben drágább lenne. Nálam inakustuk talán esetemben is egy sima vastagabb réz vezetékezés jobb lett volna.

(#6774) Joshi válasza Ashenvale86 (#6772) üzenetére


Joshi
titán

Mindenképpen a linkelt erősítő kellene neked, vagy valami hasonló. Viszont ez esetben a PC-ét is HDMI kábellel kötném össze az erősítővel mert az a legegyszerűbb. Tehát a PC-ét és a PS4-et HDMI kábellel rákötöd az erősítő HDMI bemeneteire, a HDMI kimenetét pedig rákötöd a monitor HDMI bemenetére. Értelem szerűen az erősítőn a bemenetek között kell váltanod attól függően, hogy éppen mit szeretnél nézni és hallani.
Még annyi, hogy ha később lesz pénzed akkor célszerű lecserélni a hangfalakat is valami jobbra. Ja és egy erősítő mellett nincs szükséged az Orionra.

(#6771) brobi76hun nem sok játék támogat 5.1-es hangot, de biztosan van olyan. Szerintem ezzel a kérdéssel inkább keress egy hangkártyás vagy vga topikot, ott inkább tudnának segíteni.

(#6775) Ashenvale86 válasza Joshi (#6774) üzenetére


Ashenvale86
tag

Joshi, nem szeretném hdmi-vel kötni a hangot, mivel a ps4-nek csak 1 hdmi kimenete van, azt pedig a monitor kapja. A pc-m hangkártyáján nincs hdmi. A videokártyán van, de soha életemben nem próbáltam még azon keresztül a hangot is tv-be, vagy monitorba eljuttatni, így nem tudom, hogy lehetséges-e, de nem hiszem.

Sima 5.1 is jó nekem, csak lehessen megoldani minél olcsóbban. 30K-nak örülnék, 60-ba sírva belemennék. Afelett meg kötném magam. :D Az a baj, hogy lövésem sincs hogy mennyibe fog kerülni, így nem tudok biztos keretet írni.

[ Szerkesztve ]

(#6776) BBéci válasza Ashenvale86 (#6775) üzenetére


BBéci
titán

"A videokártyán van, de soha életemben nem próbáltam még azon keresztül a hangot is tv-be, vagy monitorba eljuttatni, így nem tudom, hogy lehetséges-e, de nem hiszem."

Nem hit kérdése! Minden házimozis a videokártya HDMI kimenetét használja. persze leginkább erősítőbe és nem TV-be vezetve, annak nem sok értelme van. Kivéve, ha nincs az erősítőn HDMI bemenet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6777) MasterMark válasza Ashenvale86 (#6775) üzenetére


MasterMark
titán

Normálisan az erősítőre vezetsz mindent HDMI-vel, az leveszi a hangot, és abból egy HDMI megy a monitorba.

Ha nem ősrégi HDMI-s VGA-d van, akkor azon egy külön hangkártya van ami intézi a hangot.

Bár többe kerülne neked ez az egész, mintha vennél mégegy ilyen egybeszetett, meg egy dac-ot, aztán odaraknád a másik mellé... Akkor még egyszerre is szólhatna, aminek mi értelme is..?

Switch Tax

(#6778) Ashenvale86 válasza BBéci (#6776) üzenetére


Ashenvale86
tag

Köszi a leírást! :) Azt még leírnád, hogyha nem alaplapi hangkártya lenne benne, hanem 1 jobb minőség leadására képes, akkor képes lenne azt a jobb minőséget továbbítani videokártyán keresztül is, vagy közvetlen a hangkártyából kellene kivezetni a jelet?

(#6779) MasterMark válasza Ashenvale86 (#6778) üzenetére


MasterMark
titán

Egyrészt nincs értelme. Másrészt nem, nem vezet át semmit sehol, a VGA-nak teljesen külön hangkártyája van.

Switch Tax

(#6780) Joshi válasza Ashenvale86 (#6775) üzenetére


Joshi
titán

Várj egy kicsit, miért is akarod közvetlenül a PS4-et a monitorba kötni? Pont azért vannak az AVR erősítők, hogy a HDMI a kép mellett a Hangot is továbbítsa az erősítő felé. A PC hangja is átmegy a HDMI kábelen keresztül, úgy kell összekötnöd ahogy mutattam. A monitor már csak a képet kapja meg nem is kell neki más, hiszen a hangot az erősítőnek a dolga megszólaltatni.

Itt nekem közvetlenül a TV-be van bedugva a HDMI kábel, mert az előző erősítőm nem volt 4k, de még lusta voltam átkötni a jelenlegi erősítőmbe. :B Ha az erősítőn keresztül megy a kábel, akkor a TV neve helyett az erősítőjét fogod látni. Ha Pioneer akkor azt, nálam meg Onkyo.

[ Szerkesztve ]

(#6781) Joshi válasza MasterMark (#6779) üzenetére


Joshi
titán

Ha PC-ről a filmlejátszás a cél, akkor a jobb lejátszóprogramokban be lehet állítani, hogy a hanghoz ne nyúljon hozzá a hangkártya. Hogy aztán játéknál ez működik-e azt nem tudom.

(#6782) MasterMark válasza Joshi (#6781) üzenetére


MasterMark
titán

Játéknál nincs ilyen PC-n, de ennek most mi köze is van bármihez?

Switch Tax

(#6783) Ashenvale86 válasza Joshi (#6780) üzenetére


Ashenvale86
tag

Joshi, tehát a pc videokártyájának(msi gtx 970,) hdmi-jén keresztül. valamint a ps hdmi-jén keresztül vezessem ki a hangot az erősítőbe? és onnan 1 hdmi-n keresztül a monitorba? így gondolod? De mi lesz akkor, ha a 2 eszköz egyszerre megy? Akkor a monitor 2 jelet kap 1 kábelen?

(#6777) MasterMark

Én is így szeretném valahogy. Egyszerűbben és olcsón. Csak nem tudom, merre induljak el.A Dac-ot nem tudom, hogy kell használni.

(#6784) MasterMark válasza Ashenvale86 (#6783) üzenetére


MasterMark
titán

Az erősítőn tudod váltani, a hanggal egyszerre.

Switch Tax

(#6785) brobi76hun válasza brobi76hun (#6771) üzenetére


brobi76hun
tag

Nos, sikerült megoldanom, pedig egyáltalán nem értetek hozzá, azért fordultam ide. Egy külföldi oldalon segítetek. Sok sikert mindenkinek a céljai elérésében. Boldogság van 1.5 évig szenvedtem vele de most végre a SB Z hangkártya vezérel minden hangot, filmet, játékot, zenét, yeeeeeee.

[ Szerkesztve ]

(#6786) MasterMark válasza brobi76hun (#6785) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt most mindenhova betrollkodod? De nyugtasd magad, biztos jó az álmegoldásod.

Switch Tax

(#6787) Ashenvale86


Ashenvale86
tag

Elmegyek és átgondolom a leírtakat. estefelé írok majd, mivel eléggé zavaros lett most minden. Olvasgatok a témában. :) Köszönöm srácok az eddigieket is!! :R

(#6788) brobi76hun


brobi76hun
tag

Biztos lehetsz benne! Kép HDMI-n megy, hang a kártyából optikai kábelen, mi itt az áll? piros kis DD jel folyamatosan ég, ha a kártyán engedélyezed.

[ Szerkesztve ]

(#6789) #98221312 válasza Joshi (#6781) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szerintem céleszköz (PS, BD lejátszó, média center) használata mindig célravezetőbb mint a pc, rengeteg kínlódástól kíméli meg magát az ember.

(#6790) canniball válasza #98221312 (#6789) üzenetére


canniball
nagyúr

Szerintem meg pont fordítva.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6791) Dorian válasza canniball (#6790) üzenetére


Dorian
félisten

tnop? ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6792) BBéci válasza #98221312 (#6789) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6793) canniball válasza Dorian (#6791) üzenetére


canniball
nagyúr

Az nem tudom mi. :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6794) #98221312 válasza canniball (#6790) üzenetére


#98221312
törölt tag

Miért is? :)

(#6795) liszi70 válasza canniball (#6793) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az nem tudom mi."

Hát a pont, fordítva. :D

(#6796) vasii válasza Nemir Ombe (#6757) üzenetére


vasii
senior tag

&Joshi

Köszönöm a válaszokat! :R

(#6797) canniball válasza #98221312 (#6794) üzenetére


canniball
nagyúr

Mert ha mondjuk a PC nem úgy működik ahogy szeretnéd akkor 99 százalék hogy találsz rá megoldást, bütykölsz kicsit rajta és lőn világbéke. Ezzel szemben ha a céleszközzel van gond mit tudsz tenni? Vagy lecseréled vagy mérgelődve várod míg a gyártó kiadja a frissítést, már ha kiadja...
Vagy ha pl. fejlődik a technológia akkor ugyanez pepitában: a céleszközhöz vagy lesz frissítés vagy nem (de inkább nem, hiszen a gyártó célja hogy új eszközt vásárolj és akkor a régi "kuka"), a PC-n pedig "szoftverezéssel" megoldod a kérdést vagy legrosszabb esetben más területen dolgozik tovább.
Summa summarum: szerintem a PC sokkal univerzálisabb és időtállóbb mint egy céleszköz.

liszi70!
Húbazz, ez bizony nem esett le. :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6798) BBéci válasza canniball (#6797) üzenetére


BBéci
titán

5 éve hibátlanul működik a médialejátszóm, nem frissítettem 2 éve, pedig adtak ki új firmware-eket. Van CD-játszóm, 23 éve teszi a dolgát, Blu-ray lejátszóm elmúlt 4 éves, azt sem frissítettem, nincs rá szükség. Élvezettel, boldogan használom mindegyiket, ellenben a laptopommal rendszeresen meggyűlik a bajom, pl. W10 frissítés. Annak örülök, ha nem kell bekapcsolni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6799) Joshi válasza Ashenvale86 (#6783) üzenetére


Joshi
titán

Már ne haragudj de egy monitorral miért akarnád mindkét eszköz képét és hangját egyszerre megjeleníteni? Vagy te egyszerre szoktál PC-én filmet nézni a PS4-en meg játszani? Az nem gond ha mindkét eszköz be van kapcsolva, de csak azt látod a monitoron amelyik HDMI-re állítod az erősítőt. Váltogathatsz egyikről a másikra tetszőlegesen. Szerintem nem bonyolult dolog ez.

[ Szerkesztve ]

(#6800) canniball válasza BBéci (#6798) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezek szerint szerencséd volt/van a médialejátszóval (a CD- és BR-játékos kicsit más tészta)...nekem nem volt (vagy csak mások az igényeink), egyáltalán nem váltotta be a hozzá fűzött (egyáltalán nem nagy) reményeket; megváltás helyette a HTPC. Pont ugyanilyen tapasztalatot sikerült szereznem a NAS-sal is, ahelyett is évek óta PC dolgozik nagy megelégedettségemre.

A W10 update pedig egyrészt kényes téma, egy ilyen frissítés mindig kétes kimenetelű (én ezért is nem frissítettem még). Másrészt visszakanyarodnék az iménti postomhoz, van megoldás: a helyedben visszatenném a régi Win-t és letiltanám a frissítést; így szerintem azt is boldogan használnád tovább.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.