Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) Infinity70 válasza repvez (#6600) üzenetére


Infinity70
tag

Repvez és Smiley nagyon köszönöm ! :R

Huawei P40 Pro

(#6602) repvez válasza Infinity70 (#6601) üzenetére


repvez
addikt

[link]
ha nem vagy high end mániás akkor ez is jobb választás lehet a dvdhez adottal szemben, egy olcsóbb 5.1es erősítő még mellé és máris előrébb vagy hangzásügyileg,

(#6603) junkpod válasza BBéci (#6592) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tehát akkor külön aktív szub láda nélkül (bármit is sugall a marketing) nem alkalmas HM-ra, ugye?

Box's don't touch!

(#6604) Joshi válasza Infinity70 (#6601) üzenetére


Joshi
titán

Később pedig váltasz egy ilyenre. ;]

(#6605) repvez válasza junkpod (#6603) üzenetére


repvez
addikt

Nekem hasonló kialakítású szettem van és én is azt hittem,hogy az oldalt elhelyezett 25cm-es mély sugárzó a frontokban majd elég mélyeket fog adni,de tévedtem és igen is hiányzik mellőle egy aktív sub,
Nem azt mondom,hogy ha normális minőségű hangforrást hallgatok akkor ne mocorognának a tárgyak,de valahogy mégsem az igazi,mert halkan nem lehet vele azt a fajta mély hangot előállitani ami betöltené a teret, hangosan meg egy kicsit kevés,hogy elnyomja a magasakat és igy bántóan hangosnak érezni a magas hangokat.
Vagy ha még hangosabban hallgatod,meg torzítani fog a mély

(#6606) #54715584 válasza Infinity70 (#6595) üzenetére


#54715584
törölt tag

"honnan tudtam volna kiszívni a kisujjamból"

Az összefoglalóban minden nagyon szépen le van írva.

(#6607) embe válasza Infinity70 (#6595) üzenetére


embe
nagyúr

Lehet erről is. Benne van az összefoglalóban:
"Rendszerek csoportosítása:
Kompakt rendszer: amikor az erősítő a hangdobozokkal egybecsomagolva, nem ritkán lejátszót is tartalmazva mindent egyben vehet meg a vásárló."

Igaz hogy először megkapod a savazást ( ez megtörtént ;] ) , de azért kapsz használható tanácsot is. :K

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6608) junkpod válasza repvez (#6600) üzenetére


junkpod
nagyúr

Miért nem dugod a DVD játékos hdmi-t direkt a tv-be, és egy optikai/koax kábelt meg az erősítőbe? Így lenne "nativ" 5.1 hangod.
(amúgy se a tv, se az erősítő nem támogatja az ARC-ot?)

Sub láda hianya: nem a hangszóró mélye kevés, hanem a pont-egy hangsáv hiányzik, talán ha az erősítőben beallitod , hogy nincs szub, akkor atkeveri. (bár most látom, hogy pl2 hangot hallgatsz, így reménytelen.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#6609) repvez válasza junkpod (#6608) üzenetére


repvez
addikt

Mert nálam nincs dvd lejátszó, a TV hangja is az erősítőn keresztül szol és a TV-n csak stereo kimenet van.
A PC van összekötve directen a TV-vel HDMI-vel és optikain a hang megy az erősítőbe, csak az a gondom,hogy a PC hangkártyája csak stereon tud optikain hangot kiadni , 5.1et csak analóg csatlakozón.

úgyhogy elég macera a dolog , ezért is gondolkodtam,hogy TV-t kéne cserélnem amin van olyan HDMI vagy optikai kimenet amiről 5.1be lehetne a hangot visszavezetnem,vagy egy olyan esősítőt ami leválasztja a hangsávot a képről és csak a képet küldi tovább a TV-hez.

Még HDready a tv-m csak igy 2 db 1,0ás HDMI van csak rajta ARC még hírből sem ismeri meg azt az erősítőnek is tudni kéne mert a HDMI kimeneten nem tudná visszafogadni a hangot még ha a TV tudja is.
Vagy anélkül is menne?
Samu A330as TV , és egy onkyo sr tx 505e erősítő van összekötve, SAL2610-es szetre.

[ Szerkesztve ]

(#6610) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok, végre beindult a házimozi projekt :) Nagyon jó áron (340€ - Amazon) jutottam egy új Denon X1200W erősítőhöz, így már nem lehetett tovább halogatni a dolgot :)

A lenti szettet fogom még beszerezni a köv. hetekben:
[Heco Victa 702/202/102 +252A ]

A csatlakozók:

[További képek ezen az oldalon]

Segítségeteket a rendszer kábelezésével kapcsolatban szeretném kikérni. Milyen kábeleket, milyen csatlakozókkal ajánlotok ehhez a rendszerhez? Tudnátok esetleg linkelni néhány oldalt konkrét termékekkel?

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#6611) Ragadozó válasza Infinity70 (#6595) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Csak nyugodtan!
Amit írtál dvd hangsugárzóit nem nagyon tudod felhasználni, nézz körbe sztereó felé, ott a hifis topik linkje a jobb felső sarokban.
A telefon csak egy példa, van aki egy cipőt vesz annyiért, de házimozira sajnálja. Igazából nem az összeg sok, hanem itt alacsonyak a fizetések...de ez az én szerény véleményem. Én telefonra sajnálom, mert úgyis összetöröm :D

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#6612) Ragadozó válasza Fang (#6610) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Pl, ez szerintem illene hozzá, de tényleg próbával lehet ilyesmit megmondani, egy új hangszórókábelnek kell bejáratódási idő is. A bekötésről van szó a linkelt cikkeben. Érdemes kereszt kötést alkalmazni, a hangszórókábel negatívját a fekete alsóba, a pozitívot a felső pirosba.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#6613) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Ossze lehet e ugy dugni egy vsx921 et egy htpc vel es tv + projektor, hogy minden esetbe legyen terhangzas? Htpc kimenet: hdmi, dvi, analog jack 7.1, optikai.
Projektor oke hdmi vel, tv dvi vel kap kepet de hogy lesz hangom ha az erositon csak egy kep kimenet van? Vagy a hangot kitudja lokni fuggetlenul a keptol? Megkapja optikan es szol kep nelkul?

(#6614) junkpod válasza repvez (#6609) üzenetére


junkpod
nagyúr

Neked egy bármilyen média playerre van szükséged. (én egy androidos boxot használok Kodi-al, az neked is több mint elég lenne és olcsóbb min egy tv)

Box's don't touch!

(#6615) junkpod válasza Kiskopika (#6613) üzenetére


junkpod
nagyúr

A legjobb a minden input eszközt hdmi-vel az erősítőbe dugni. Majd onnan hdmi-vel a megjelenitore. Viszont ugye csak egy hdmi kimeneted van és 2 megjelenito. Erre én vagy erősítő cseren vagy egy hdmi valton gondolkoznek.

Box's don't touch!

(#6616) #98221312 válasza Ragadozó (#6611) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Igazából nem az összeg sok, hanem itt alacsonyak a fizetések."

+1 Teljesen egyetértek :K

Infinity70
"arra a pár órára amit tv-t nézek én ennyi pénzt nem szánok ."

Akkor neked bármelyik MM-ban vásárolt hangeszköz megteszi, ez valóban nem szaktopik téma.

[ Szerkesztve ]

(#6617) antistati válasza Fang (#6610) üzenetére


antistati
tag

Fang által mutatott oldalon láttam ezt a képet, hogy a hangfal tűlábakon áll a grániton, de nincs alatta alátét:

Mi erről a tapasztalat, hogy kell vagy nem kell alátét a tűlábak alá, ha gránitlapon áll a hangfal?

Köfi,

(#6618) Dorian válasza antistati (#6617) üzenetére


Dorian
félisten

Minek kéne, tán összelyuggatja a gránitot? :)

Majd nagyon pontosan kell beszintezned, mert a tükörsima kemény alátét - tüske kombó nem tűr kompromisszumot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6619) Fang válasza Dorian (#6618) üzenetére


Fang
aktív tag

Nem a gránitlap és a hangfal között van az alátét, hanem a padló és a gránitlap között ha jól látom

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#6620) Fang válasza Ragadozó (#6612) üzenetére


Fang
aktív tag

Köszi, esetleg érdemes banándugósra szereltetni a kábelt, vagy az nem kompatibilis az erősítővel/hangfalakkal?

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#6621) liszi70 válasza Fang (#6619) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem arról a gumi alátétről van szó, hanem a tüskék alá szükséges, fém alátétről. :) Például.

(#6622) Fang válasza liszi70 (#6621) üzenetére


Fang
aktív tag

ok, bocs én máshogy értettem :R

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#6623) windlord válasza liszi70 (#6621) üzenetére


windlord
őstag

Ilyesmi hol fellelheto?

(#6624) #54715584 válasza liszi70 (#6621) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ezek a tüskék/alátétek összezavartak. :)
Ha jól láttam a nagy részük csavaros és a mélynyomó alá kellene egy plusz lapot tenni, amire ezeket fel lehet fúrni/csavarni?
Van olyan tüske, amit lehet ragasztani és van alátéte is?
Ez mennyire segítene abban, hogy az alsó szomszéd ne gondolja azt, hogy rászakad az emelet ha filmet nézek?

(#6625) liszi70 válasza windlord (#6623) üzenetére


liszi70
nagyúr

Például. (Miért tetted offba?:) )

(#6626) Dorian válasza #54715584 (#6624) üzenetére


Dorian
félisten

Mélynyomód alján nincs csavarmenet amibe csavarozható a tüske? Egyébként van ragasztható is, de -főleg sub alá- jobb lenne csavaros rögzítés.

Ezen a problémán részben segítene. Sokkal-sokkal kevesebb rezonanciát adna át a födémnek, viszont a mély hangok terjedését ezzel nem akadályozod meg. Tehát a testhang-átadás így kiküszöbölve, léghang viszont nyilván nem.
A lényegi javulás inkább a kapott mélyhangok minőségi javulása.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6627) #54715584 válasza Dorian (#6626) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nincsen a mélynyomó alján csavarbemenet, ezért gondoltam, hogy talán egy ragasztható típus is megoldás lehet.
Érdemesebb lenne alátenni egy lapot? Milyen vastagság és anyag javasolt?
Nem tudom az én belépőszintemen milyen változást hozna, de én is nyugodtabban aludnék, ha néha nem rezonálna be az egész falfelület és feltételezem a szomszéd is (bár még nem szólt, hogy zavarják a hangok).

(#6628) windlord válasza liszi70 (#6625) üzenetére


windlord
őstag

Koszi!
A sub ala kell beszereznem, mert ott nincs. Csak tuske.
Vagattam granitlapokat a frontok es a sub ala.
A frontok a gyari tuskeken allnak, alatetnek a gyari gumi van.

Jo az, vagy csereljem femre azokat is?
Sub es a granit koze illene akkor a fem alatet?

(#6629) fehér_ember válasza windlord (#6628) üzenetére


fehér_ember
addikt

Csak meghallgatással lehet eldönteni.
Nálam meghallgatás útján pl. az állványos zárt dobozom alatt a tüske rosszabb végeredményt hozott mélyek szempontjából mint a "puhább" alátámasztás. Ezekután én a magam részéről egyből el is vetettem a zárt szubom gyári "gumiszerű" lábainak lecserélését.

(#6630) fehér_ember válasza windlord (#6628) üzenetére


fehér_ember
addikt

Bocsi, ezt rossz topikba írtam. Nem ide szántam :(((

[ Szerkesztve ]

(#6631) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Tudom, hogy gane es semmire valo de... geniua sw5005 os satelit hangfalait ra lehet kotni egy vsx923 ra zona2 kent a konyhaba? Semmi minoseg meghasonlo nem kell oda csak hogy valami szoljon es ne telefon legyen az. De nem szeretnem hogy barmi is elpukkanjon itt :))

(#6632) Hapi18


Hapi18
tag

Melyik plafonba építhetőt érdemesebb megvásárolni egy denon 2200 mellé?

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6633) Nemir Ombe válasza Hapi18 (#6632) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Amelyik jobban “passzol” a többi dobozod hangjához. ;)

Hmm ....

(#6634) Hapi18 válasza Nemir Ombe (#6633) üzenetére


Hapi18
tag

Sajnos esélyem sincs meghallgatni együtt..

(#6635) junkpod válasza Kiskopika (#6631) üzenetére


junkpod
nagyúr

Lehet hogy konyhába ilyen telefon dokkoló BT hangszóró a jó megoldás, azt legalább ott helyben tudod szabályozni, irányítani.

Box's don't touch!

(#6636) johnywalker válasza junkpod (#6635) üzenetére


johnywalker
őstag

Ezek jól jönnek D.Atmos.hoz...!

(#6637) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
tudom h kicsi az esélye de nincs vkinek a fórumon v az ismerősök között egy harman/kardon 1xx v. 2xx sorozatú erősítő doboz?
Futárral elküldenék nekem az erősítőt de nincs miben...megvenném v visszaküldeném a dobozt.
előre is köszi.

(#6638) Nemir Ombe válasza Kiskopika (#6631) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Elméletileg a Z2-re 8ohm-nál kisebb hsz-t nem ajánlott kötni (de ezt erősítője válogatja), ez esetben még a dobozok valós(!) terhelhetősége is kideríthetetlen....előbb-utóbb elég könnyen elképzelhető,hogy valami “füstölni” fog.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#6639) Kiskopika válasza Nemir Ombe (#6638) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Koszonom ezt gondoltam en is.

Dokkolo sajna nem johet szoba iphone es android is van a hazba. Gondoltam a vezerlo appal lehetne a konyhabol iranyitani a zone2 lejatszasat

(#6640) Nemir Ombe válasza Kiskopika (#6639) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor vagy vegyél valami dobozt,ami megfelelhet (olcsó használt) vagy vegyél egy bt hangszórót,ami (elméletileg) mindennel tud működni.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#6641) mdav88


mdav88
senior tag

Kedves Urak!

Fejlesztésen gondolkodok, amennyiben tudtok javasolni/ajánlani valamit.
Leginkább az erősítőmet cserélném le, ha érdemes. Főképp a mozizás a lényeg.

Erősítő: Yamaha RX-V450
Hangfalszett: Wharfedale Vardus VR-400 front, VR-100 háttér, VR-C1 center (back surround WH-2 center)
Mélyáda: JBL 178

Érdekelne, hogy minimális ráfordítással lehet-e jobbat kihozni belőle?
Várom a szakavatottabbak javaslatát. Köszi.

(#6642) Nemir Ombe válasza mdav88 (#6641) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha újabb szolgáltatásokat akarsz,akkor érdemes erősítőt cserélned,ha jobb hangot,akkor inkább a dobozokkal kellene kezdeni.

De persze sok függ attól is,hogy mit takar a “minimális ráfordítás”?

Hmm ....

(#6643) Norbi 72 válasza mdav88 (#6641) üzenetére


Norbi 72
veterán

Dali szett.

Később majd nézünk valami jobb vasat. :)

(#6644) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tudna valaki segíteni, hogy mi most a legolcsóbb (elsősorban használt) megoldás egy HDMI-CEC kompatibilis 2.0 vagy 2.1 rendszerre (akár erősítő+doboz, "egybeszett", vagy soundbar jellegű dolog)?

Szűkebben egy 2011-es Panasonic TV-hez kéne, hogy a Viera Link-el a TV távirányítója vezérelje a hangerőt, de minőségben csak a magyar HDTV adások hangminőségéhez kellene passzolni, hétköznapi tévézési szokásokat kell kielégítenie (tehát épp csak annyi, hogy a lapostévébe épített kis cirregőkhöz képest mégis valami emberi hatású beszédhang jöjjön ki belőle és van egy kis mély tartománya is).
Szóval valami olcsó, de nem a létező leggagyibb, és fontos lenne a HDMI-CEC (ARC nem kell, van analóg és optikai kimenet, bár lehet hogy kompakt kütyüknél ez a kettő csak együtt jön [CEC és ARC]).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6645) Norbi 72 válasza janos666 (#6644) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szia János!

Denon?Ennél olcsóbb,normális vasat most nem találtam.

KEF hangszóró kisebb szobába.

Nagyobb szobába.

[ Szerkesztve ]

(#6646) Nemir Ombe válasza janos666 (#6644) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Erre a célra neked a legmegfelelőbb egy soundbar lenne. Keress egy Yamaha-t vagy JBL-t ami szolgáltatásban megfelel .... szerintem.

Hmm ....

(#6647) mdav88 válasza Nemir Ombe (#6642) üzenetére


mdav88
senior tag

A dobozokat most nem cserélném le (egy SAL szettet váltott, ahhoz képest minőségi ugrás). Tehát akkor ha nincs hozzá +200k forintom, akkor maradjak a seggemen...

Szolgáltatások tekintetében persze jó lenne az újdonság, wifi vagy dlna lehetőség, de megvagyok nélkülük, mert egy kodi-s htpc van rákötve, azon keresztül minden megvalósítható.

Ó, még egy kérdés, a gépben egy Asus Xonar DS kártya van, optikával összekötve. Ennek cseréje is hozhat javulást?

(#6648) Nemir Ombe válasza mdav88 (#6647) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem túl valószínű,hogy bámilyen “jelentősebb” előrelépést hozna.

Hmm ....

(#6650) mdav88 válasza Nemir Ombe (#6648) üzenetére


mdav88
senior tag

Köszönöm a segítséget! :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.