Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) fehér_ember válasza antistati (#6698) üzenetére


fehér_ember
addikt

Úgy látom nem zavarja a fal közelsége a dobozt, téged meg a beforgatlansága.

(#6702) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

Pár hete beletört az erősítő sub kimenetébe a csatlakozó. A kis pöcköt tegnap kiszedte egy szaki. De nem szedte szét ,hanem kipiszkálta. Most viszont élvezném a mozit de nem szól a sub. A kimeneten meg nem is tudom letesztelni a ládát mert nem is szól.
Onkyo tx sr 508, inakustik y kábel (bontatlan új).
Mi lehet a gubanc?

(#6703) Ragadozó válasza Möhe (#6702) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Valószínűleg a forrasztás elengedett az erősítőnél, csatlakozó is tönkre mehetett, remélhetőleg az áramköröknél nem vágott haza semmit.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#6704) antistati válasza fehér_ember (#6701) üzenetére


antistati
tag

Természetesen csak a fotózás erejéig volt így beállítva, mivel csak éppen hogy rákerült a gránitra :K

(#6705) antistati válasza Ragadozó (#6699) üzenetére


antistati
tag

Csak kipróbálásra jutott időm délután, de az első benyomásom alapján jobban tetszik, mivel egyszerre volt a tüske és a gránit upgrade nem tudom megmondani melyik hozta a pluszt a konyhára, de megérte!

(#6706) junkpod válasza antistati (#6698) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nincs nagyon falra tolva az a front?

Box's don't touch!

(#6707) Nemir Ombe válasza junkpod (#6706) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem nem az a legnagyobb probléma,hogy mennyire van közel a fal. ;)

Hmm ....

(#6708) junkpod válasza Nemir Ombe (#6707) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az sokkal nagyobb gond, hogy nem az én szobámban van :)

Box's don't touch!

(#6709) antistati válasza Nemir Ombe (#6707) üzenetére


antistati
tag

Abban nagyon igazad volt, hogy próbálgassam a surround Phase hangfalakat különböző magasságokban, ma 20cm-el lejjebb lógattam este őket és most rengeteget javult a surroundnak az akusztikája, s már csendesebb jeleneteknél is rohadt jó lett, nem kell őket hátul bömböltetni és így is minden effect átjön :))

Azért is jön át a különbség.mert előző este ugyan azon film felét hasonló halk hangerőn néztem.........

Most az alja a hangfalnak kb: 160 cm-re van a földtől és kb 70 cm re a fül síkjától...

Köfi,

(#6710) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
Denon X1200-n előlapi HDMI csatlakozót is csak a készülékek kikapcsolt állapotában szabad csatlakoztatni?
Vagy ha másik HDMI kimenet van kiválasztva akkor csatlakoztatható működés közben is?

(#6711) embe válasza Rbert (#6710) üzenetére


embe
nagyúr

Inkább kikapcsolt állapotban. Jobb a békesség.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6712) Nemir Ombe válasza junkpod (#6708) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem éppen erre gondoltam. :D

Pl. az is gond,hogy nem a padlón vannak.... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#6713) BBéci válasza Nemir Ombe (#6712) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek és ez ontopik téma.

(#6692) xxxxxxxxx
Adhatsz különböző vágási frekvenciákat, ám az esetedben nem látom szükségesnek. A 100 Hz nagy hiba, vidd le 80-ra!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6714) eumano


eumano
tag

Sziasztok!

Mélyláda vásárlása előtt állok és olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek melyik elhelyezés lenne a megfelelőbb?

1) A TV-től balra (ez pont a szoba közepe lenne)
2) A TV-től jobbra (ez pedig a szoba sarkától fél méterre lenne)
3) A TV állványt valamelyik irányba eltolni ezzel több helyet adva a mélyládának

A kinézett mélyláda:
Wharfedale PowerCube 10+

A meglévő rendszer:
Denon X1000
Taga 606

Illetve még egy olyan kérdés, hogy 10e Ft-ig bezárólag milyen szub kábelt ajánlanátok? (2m-es verzió)

Köszönöm előre is! :R

(#6715) BBéci válasza eumano (#6714) üzenetére


BBéci
titán

Kizárólag próbálgatással lehet eldönteni, melyik helyen legjobb a hangja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6716) Ragadozó válasza Rbert (#6710) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Ha szigorúan nézzük, áramtalanított állapotban. Mert a hdmi panel sokszor standby módban is áram alatt van, ha be van kapcsolva az átvitel.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#6717) eumano válasza BBéci (#6715) üzenetére


eumano
tag

Rendben, köszönöm!
Kábelre esetleg valami ötlet?
AUDIOQUEST BLACK LAB esetleg?

(#6718) BBéci válasza eumano (#6717) üzenetére


BBéci
titán

Az nem rossz kábel, de itt a fórumon több másikat emlegettek, amik hasonló áron vagy olcsóbban nyújtják ugyanazt a minőséget. Keresgélj a Haladó topikban, vagy várj, hátha ír valaki konkrétumot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6719) Dorian válasza eumano (#6717) üzenetére


Dorian
félisten

Kácsa állítása szerint a sajátmárkás KCO subkábelük a Black lab-nál és a Greyhoundnál jobb. Igazságtartamát nem ellenőriztem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6720) eumano válasza Dorian (#6719) üzenetére


eumano
tag

Tudnál egy linket dobni az említett példányról ? :R

[ Szerkesztve ]

(#6721) Ragadozó válasza eumano (#6720) üzenetére


Ragadozó
Ármester

szerintem erről van szó: [link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#6722) embe válasza Ragadozó (#6721) üzenetére


embe
nagyúr

De ha elég a 2 m.-es akkor az Audioquest Black Lab jelentősen olcsóbb.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6723) liszi70 válasza eumano (#6720) üzenetére


liszi70
nagyúr

Pontos méretre, és igény szerinti dugóval szerelik.

[ Szerkesztve ]

(#6724) Nemir Ombe válasza eumano (#6717) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem neked bőven elég egy pl. Inakustik sub kábel is (kb. 4.000Ft) felesleges túlzásokba esni,de ha téged egy drágább kábel “nyugtat meg”,akkor vegyél nyugodtan drágábbat. ;)

Hmm ....

(#6725) Joshi válasza eumano (#6720) üzenetére


Joshi
titán

Nekem egy Inakustik 3m-es Gold kábelem volt amit egy 3m-es BlackLab-3-ra cseréltem, semmi különbséget nem tapasztalok a két kábel között. Csak azért cseréltem le az Inakustikot, mert itt valakinek bennszakadt az RCA dugó a subba. Hogy ez mennyire gyakori jelenség azt nem tudom, de csak ez miatt vettem egy Audioquestet.
Azt a Kácsa sub kábelt túlzásnak tartom, de igazság szerint egyszer kell megvenni és ha vigyázol rá onnantól kezdve örök darab.

(#6726) Nemir Ombe válasza Joshi (#6725) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

“Hogy ez mennyire gyakori jelenség azt nem tudom, de csak ez miatt vettem egy Audioquestet.”

Annyira azért nem gyakori,ez inkább a “felhasználótól függ”. ;)

Hmm ....

(#6727) Joshi válasza Nemir Ombe (#6726) üzenetére


Joshi
titán

Az rca csatlakozó középső érintkezőjének kupakja maradt benn a subba. Egy normálisan legyártott csatlakozónál ilyen nem fordulhat elő, ez egy "minőségi" kábelnél több mint gáz. Egyébként pedig a leírtak alapján nem történt user error.

[ Szerkesztve ]

(#6728) eumano válasza Ragadozó (#6721) üzenetére


eumano
tag

(#6722) embe , (#6723) liszi70 , (#6724) Nemir Ombe , (#6725) Joshi:

Tekintve a rászánt összeget és azt, hogy egy belépő rendszerről beszélünk egyenlőre maradok az olcsó Black Lab-nál!
(A linkelt teszt meggyőzött róla, hogy már a legolcsóbb verzió is képes jó szolgálatot tenni!)

Köszönöm válaszotok és segítségeteket! :R

(#6729) Nemir Ombe válasza Joshi (#6727) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

“Egyébként pedig a leírtak alapján nem történt user error.”

Persze,ilyeneket senki nem szeret leírni. :D. Én eddig még egy “150Ft-os gagyi” kábelnél sem láttam ilyet,ha normálisan volt “kezelve”,de természen vannak/lehetnek kivételek.

(bár tapasztalataim alapján az ilyen és hasonló dolgok user error miatt következnek be,még ha a user nem is veszi észre ;) )

Hmm ....

(#6730) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Félig meddig ide tartozik a kérdésem, pici segítséget kérek. A jövő héten költözök és az volt a terv, hogy a hálóban lesz az ággyal szemben falon egy tv, mellé van egy Harman Kardon AVR 132-es házimozierősítőm, ami nincs használatban most és ehhez maradt két Jamo frontom. Namármost az a probléma, hogy a szoba túl szűk és nem fér oda a két hangfal, ezért szeretnék venni valamit használtan, ami nem drága, fel tudom fúrni falra és azt kell tudnia, hogy ha ott nézünk filmet, akkor ne a tv gagyi hangszórói szóljanak, hanem valami normális cucc.

Én nem olvasok avx fórumot és semmi hasonló ezzel foglalkozó oldalt, kérlek ha valaki tud ilyet eladót, akkor küldje el nekem a linket legyen kedves.

Hálás köszönetem! :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6731) Fang válasza Fang (#6610) üzenetére


Fang
aktív tag

Sziasztok, az volna a kérdésem hogy van-e tapasztalatotok Bi-Amping (kettős erősítés) bekötési módszerrel?
A frontok és az erősítő (HSZ amire válaszoltam) alkalmasak ennek a használatára, érdemes próbálkozni vele?

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#6732) Nemir Ombe válasza Fang (#6731) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha van rá lehetőséged próbáld ki,de ne nagyon költs erre pluszban,ezen a szinten nem valószinű, hogy lenne/hallanál különbséget.

Hmm ....

(#6733) Norbi 72 válasza Winne (#6730) üzenetére


Norbi 72
veterán

Használtban nem találtam,de falra akasztható hangfal,vagy ez,pl.

(#6734) Winne válasza Norbi 72 (#6733) üzenetére


Winne
nagyúr

Ezt már drágának tartom oda sajnos, de azért köszi. Más esetleg?

Keressek vajon valami normálisabb háttérsugárzót? Azok gondolom falra gyártódtak elsődlegesen.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6735) Ashenvale86


Ashenvale86
tag

Sziasztok!
Nem tudom, jó helyre írok-e, a "házimozi haladó szinten-ből" irányítottak ide.

Szeretném megosztani az 5.1-emet pc és ps4 között. Lehetséges ez?
Az 5.1 az Orion Ht 550-es. Ebből megy 3 rca-jack kábel a gépbe. Ezeket kellene ketté osztani, majd valahogy digitálissá alakítani azt a részét, ami a ps4-be menne, mert ugye azon egy digitális kimenet van.
A megjelenítőm egy Asus monitor (displayport a gépnek és hdmi a ps4-nek), így azt nem tudom megtenni, hogy arra kötöm az erősítőt.

Nem tudom, csinált-e már valaki ilyet, hogy egyáltalán lehetséges-e, mindenesetre örülnék, ha kivitelezhető lenne. Előre is köszönöm a választ. Ha esetleg tudtok olyan embert itt a fórumon, aki ezzel foglalkozik, akkor annak is örülök, ha a nevét megadjátok.

(#6736) Norbi 72 válasza Winne (#6734) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mennyit szánnál rá?

(#6737) Aurig@ válasza Ashenvale86 (#6735) üzenetére


Aurig@
őstag

Mint egy másik fórumban is említettem, nem kell kettéosztanod semmit sem. Egy optikai - analóg konvertel kell a PS4-hez, amibe optikai be, sztereo hang ki és bele az Orion AUX bemenetére. Ennyi.

Nem tudom miért akarod mindenképpen kettéosztani?

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#6738) Winne válasza Norbi 72 (#6736) üzenetére


Winne
nagyúr

40e-ig. Elgondolkoztam a soundbaron is, arról mi a vélemény?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6739) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

Édesanyámnak nézek egy 5.1 hangrendszert, amit főleg zenére használna (kb. 70%-ban), de néha mozi is.

Tv adott, erősítő egy Onkyo TX-SR343 lenne. [link]
Jómagamnak is Onkyo van (egy régebbi 6.1-es modell) és nagyon imádom a hangját, anyámnak is tetszett, mikor itt volt pár hete.

Magnat Monitor Supreme 802 lett a kiválasztott, árba ez fér bele (csak hangfalakra értve az árat). [link]

Van erről vélemény, ellenvélemény, esetleg jobb tipp, aki hallotta már őket ? (Ma mennék amúgy meghallgatni a két frontot).

Heco-t hallgattam, valami vadállat nagy modellt, egy nagy Onkyo-ról, hát nem győzött meg.

Mozianyag: bármi. Trónok Harca, Csillagok háborúja, stb. Szóval effekt, csihipuhi, satöbbi. A tv hangszóró után ez is forradalmi előrelépés lesz neki :)

Zeneanyag: Republic, Zorán, Enya, Deep Forest, Dire Straits, Morcheeba & Co.

[ Szerkesztve ]

(#6740) Norbi 72 válasza Winne (#6738) üzenetére


Norbi 72
veterán

Egy "normális" soundbar sem olcsó...

Ez a MA páros viszont nem rossz.Első reflexes,a tv hangjánál sokkal jobb.

Próbálgatással akár falra is akasztható(akasztó felszerelésével),ha nem túl gáz neked a hangzásbeli különbség konzoll helyett.

(#6741) Winne válasza Norbi 72 (#6740) üzenetére


Winne
nagyúr

Ezzel szemeztem én is tegnap, azt hiszem itt aprón láttam, csak fekete kellene, sajnos minden bútor fekete ott. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6742) Norbi 72 válasza Winne (#6741) üzenetére


Norbi 72
veterán

Akkor várj egy fekete jó vételt. :)

(#6743) Winne válasza Norbi 72 (#6742) üzenetére


Winne
nagyúr

Van még valami fórum, ahol ilyen apróhirdetéseket találok?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6744) embe válasza Winne (#6741) üzenetére


embe
nagyúr

Így nehezebb lesz.
De így pont a szoba dísze lesz ez a hangfal, kifog tűnni a környezetből. :DDD

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6745) Norbi 72 válasza Winne (#6743) üzenetére


Norbi 72
veterán

Például itt.

Az MA rácsa fekete,az oldallapok nagyon elütnének?Nincs véletlen fotód a frontoldalról?

(#6746) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Denon AVR-X520BT-ben van lehetőség arra, hogy a hangszórók dB erejét külön növeljük?
A menüben nem találtam ilyet, csak ha a távolságot állítom nagyobbra, akkor lesz hangosabb kicsit a hangszóró.
Az viszont fura lenne, hogy egy 230 centire lévő hangfalat 240-re állítok. Vagy nem? :)

(#6747) Winne


Winne
nagyúr

Ehhez mit szóltok?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6748) Norbi 72 válasza #54715584 (#6746) üzenetére


Norbi 72
veterán

A menüben Test Tone Start-nál kéne lennie állítási lehetőségnek.

(#6747) Winne

Finoman szólva,a Sonynak nem az erőssége a hangsugárzói...meg kell hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#6749) #54715584 válasza Norbi 72 (#6748) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi. :R Arra nem mertem rányomni, nehogy minden beállításom elvesszen. :)

(#6750) Viszlát


Viszlát
addikt

Szép jó napot!

Elérkezett az idő, hogy egy "normális" házimozi rendszert vásároljak, ebben kérném a hozzáértők segítségét. Jómagam konyítok valamit a hangtechnikához, az alapvető fogalmakkal tisztában vagyok, de komoly házimozi rendszerekkel még sosem foglalkoztam és bár az összefoglalót elolvastam, mindenképpen támaszkodnék szakértői véleményekre a kiválasztásban.

A rendszert filmnézéshez vásárolnám, zenehallgatás nem szempont egyáltalán. Alapvetően egy 7.1-es rendszert szeretnék, vagy ahogy a leírásban szerepel, 7.0-át, subwooferrel. Semmim nincsen, tehát abszolút nulláról kezdem, így minden összetevőre várom a javaslatokat, a kábeleket, esetlegesen állványokat is beleértve. Használtat nem igazán szeretnék, de nem zárkózom el az észérvekkel alátámasztott indoklástól. Körülbelül 1.2 millióból szeretném megúszni a dolgot, az abszolút plafon 1.6 millió (vagy mivel Angliában élek, 3000 az ideális, 4000 font a plafon).

Jelenleg egy 34.3 nm-es helyiségben lenne szükségem a rendszerre, ami 4.4 méter széles és 7.8 méter hosszú, de az ülőpozíció nem a szoba ellentétes végében van, hanem 3.6 méterre a megjelenítőtől. Valahogy így:

A csavar ott lép be a történetbe, hogy a nem túl távoli jövőben másik házba tervezek költözni, ahol lesz dedikált moziszoba, körülbelül 80-100 nm-es alapterülettel. Tehát olyan rendszert szeretnék ami egy akkora helyiséget is képes kiszolgálni, valamint a 7.1-et ott bővíteném több hangsugárzóra és ha jól sejtem szükség lesz egy második subwooferre. Valamint értelemszerűen ott a megjelenítő már nem a TV lesz, hanem vászon + UHD projektor. Tehát ilyen szempontból nézve előre is vásárolnék, még ha nem is használnám ki azonnal minden elemét a rendszernek.

A következő eszközök lennének a receiverre csatlakoztatva: maga az UHD TV, Digital TiVo Box, Apple TV és egy UHD BD lejátszó. Ezekről 4k formátummal ami a videot illeti és a szokványos audio formátumokkal kell tudnia megbírkózni (Dolby TrueHD, DTS-HD MA, stb.)

No, hát nagyjából ennyi, ha esetleg kihagytam volna valami lényeges információt, szívesen válaszolok (ha tudok). És természetesen hálás vagyok minden segítségért. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.