Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59551) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Erről a szettről mit gondoltok?
Megéri az árát, ha még egy külön sub-ot is veszek hozzá?

https://utdetailing.hu/

(#59552) BBéci válasza tibcsi0407 (#59551) üzenetére


BBéci
titán

Abból a szempontból éri meg az árát, hogy minden nagyon drága lett és kevés pénzért nem lehet jó hangminőségű cuccokat kapni.
Neked kell eldönteni, hogy megelégszel e annak a szettnek a hangjával, vagy több pénzért jobbat veszel. Esetleg ugyanannyiért használt alkotóelemekből állítod össze a házimozidat.

#59550hosszug
Ajánlom a kezelési útmutató tanulmányozását! :K
Régen volt nálam Onkyo, ezért csak hozzávetőlegesen: menü - audio - manual setup - speakers.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59553) #98221312 válasza tibcsi0407 (#59551) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nem rossz vétel annyiért!
A kis Denon szerintem az egyik legjobb belépő erősítő, a hangfalszettet nem ismerem, de szerintem azoktól a dobozoktól, kicsit jobbakat is elbírna a vas.
Nagyon nem tudsz mellé lőni, hallgasd meg, ha tetszik, akkor hajrá! :)
Szubot mindenképp vegyél hozzá, de legyél körültekintő, mert 80-100000ft alatt, elég gyenge a kínálat, fontold meg a használtpiacot is! ;)

(#59554) arcitec válasza hosszug (#59550) üzenetére


arcitec
addikt

Úgy tűnik közvetlen nem lehet állítani. Ha a "SUB" megléte be van kapcsolva, akkor a vágási frekiket lehet konfigurálni. Beállít egy alapot , ami ha nem megfelelő állíthatod +- irányba. [link] 80-120 Hz a javasolt a frontokra. Ha nincs "SUB" akkor meg nyilván full large módban mennek a frontok. (Ha minden igaz).

[ Szerkesztve ]

(#59555) mikrofon


mikrofon
addikt

Úgy tűnik nemzetközi viszonylatban kifogyott a MiniDSP UMIK-1
Helyette viszont beszerezhető még a DAYTON AUDIO UMM-6 USB Measurement mikrofon.
Kérdés, hogy ezzel ugyan úgy be tudom állítani a miniDSP 2x4 sub EQ-ját?

Ugyan Magyarországon még elvileg van raktáron UMIK-1, de nem adnék 42-44e HUF-ot 100€-s cuccért...

(#59556) Dorian válasza mikrofon (#59555) üzenetére


Dorian
félisten

Postával meg mindennel majdnem ugyanott vagy. És Az esetleges garancia is egyszerűbb itthon.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59557) gab1ka válasza mikrofon (#59555) üzenetére


gab1ka
aktív tag

1 hete kelt el egy Umik az avx-en 28ért, ki kell fogni, korábban is volt fent.

(#59558) tibcsi0407 válasza BBéci (#59552) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Köszönöm! Nincsenek nagy igényeim igazából, csak legyen egy jó térhangzás, tudja a 4K HDR-t a gép, ha később még kerül rá egy PS5 is.
Az nem cél, hogy kiszakítsam a ház oldalát, csak legyen egy elfogadható hangzásom.
Az erősítő elég sokat tud, később bővíthető lesz még ez a rendszer.
Be szeretném a kábeleket vésetni a falba, mert úgy is felújítás előtt állunk. Már csak az a kérdés, hogy milyen vezetékeket tegyünk be, hogy később bővíthető legyen a rendszer anélkül, hogy szétvésetek megint mindent? Van valamilyen ajánlott hangszórókábel, amivel érdemes még számolnom?

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#59559) arcitec válasza tibcsi0407 (#59558) üzenetére


arcitec
addikt

Tudom ez troll most de akkor is : "Nincsenek nagy igényeim igazából, csak legyen egy jó térhangzás,"
Jó pofa , ez lenne a lényeg ... :D

[ Szerkesztve ]

(#59560) tibcsi0407 válasza arcitec (#59559) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem azt már az igényeimet így is kielégíti majd bőven.
A számítógépen egy 100 éves Genius van, még az is elegendő, de a nappaliba nyilván nem fogok olyat tenni. :)
Valahol meg kell húznom egy határvonalat, mivel még legalább 4 milliót elköltök más pontjaira a háznak. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#59561) #98221312 válasza tibcsi0407 (#59558) üzenetére


#98221312
törölt tag

Jelen pillanatban egy 1500ft/méter hangfalkábel megteszi!
A Kácsa Audiónál, vagy a hifipiacon tudsz nézelődni.

" Az erősítő elég sokat tud, később bővíthető lesz még ez a rendszer."

Túl sokat azért nem tudsz fejleszteni azon az erősítőn! :N

A Genius-nál sokkal jobb lesz!

arcitec: :DD

[ Szerkesztve ]

(#59562) tibcsi0407 válasza #98221312 (#59561) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Köszi!
Akkor az én műveletlen paraszti igényeimnek megfelel ezek szerint. :D
Majd ha idősebb leszek, akkor biztos megérek a magasabb minőségű hangzásra is. :))
Egy ilyet néztem még, de a Denon valahogy szimpibb nekem.

https://utdetailing.hu/

(#59563) Tamoo válasza tibcsi0407 (#59558) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Csatornát/gégecsövet vésess be, több helyre is, mindenhová ahol később esetleg opcionális lehet hangdoboz.

Amúgy mindenki így kezdi, hogy megvan a keret, meg neki elég ennyi is blabla .... ;]

[ Szerkesztve ]

(#59564) #98221312 válasza tibcsi0407 (#59562) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igen, feltételezhetően elégedett leszel, pláne a Genius után!
Én is a Denonra szavazok!

(#59565) tibcsi0407 válasza Tamoo (#59563) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Valahol el kell kezdeni. Most is az asszony jelenti a fő korlátot. :D Már ez a beruházás sem tetszik Neki annyira. :DDD

Jigsaw04

Köszönöm, akkor ez lesz a befutó!

https://utdetailing.hu/

(#59566) Tommancs válasza Tommancs (#59509) üzenetére


Tommancs
csendes tag

Tudom, hogy balf-sz kérdés, de bárki véleménye érdekel, akinek vannak hátsó hangfalai. :)

(#59567) VoidXs válasza Tommancs (#59566) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Én már egy gyártót ajánlottam, akinek a konzolaitól jó eredményt hallottam, a többi igazából mindegy, amíg belefér a 90-110 fokos ajánlásba a kép közepétől mért szög. A kábelt is arra vezesd, amerre neked jól esik, nyilván megfontolva, hogy emiatt mennyit kell venni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59568) #98221312 válasza tibcsi0407 (#59565) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nincs mit!

Azért majd írd le mit tapasztaltál, megvagy-e elégedve!? :)

(#59569) tibcsi0407 válasza #98221312 (#59568) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem még 1-2 hónap, míg megveszem, csak már most elkezdtem körbejárni minden dolgot, amire beruházunk.
Ha meg lesz, akkor beszámolok. :)

https://utdetailing.hu/

(#59570) hosszug válasza arcitec (#59554) üzenetére


hosszug
tag

Köszönöm szépen a segítséget!

(#59571) libus válasza gab1ka (#59439) üzenetére


libus
őstag

Tegnap délután volt időm tesztelni. Hát valami még mindig nagyon nem oké. :(
Kiválasztottam a Pure-val az "Auto"-t.
Fire Tv-n (ami közvetlen az AVR-be van csatlakoztatva) lévő Kodi-val ha váltok a hangok között, akkor is mindig ugyan azt mutatja az AVR. Ezt mutatja:

Szóval teljesen mindegy, hogy mit választok ki ezek közül:


Ahogy a képen is látszik, a hang továbbítás engedélyezve van.
Mi kényszeríti az "Auto" ellenére az AVR-t, hogy csak az első képen lévő hang formátumba játsszon le? :F

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#59572) Tommancs válasza VoidXs (#59567) üzenetére


Tommancs
csendes tag

Szia,

igen, azt láttam. Köszönöm. Én annak a gyártónak a VLB200 nevű termékét ki is néztem. Ez tűnik a legmasszívabbnak, és ha jól látom, oldalról is be tudom tenni a hagfalat.
Azt tudom, hogy 60-90 cm-rel fül fölé érdemes tenni nem-atmos rendszerekben. Viszont érdemes lefele irányítani kicsit?

(#59573) VoidXs válasza Tommancs (#59572) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nincs semmi ilyen irányelv, hogy milyen magasra kell tenni. A 60-90 centi már csak azért is méltatlan az említésre, mert hangszóró elhelyezkedését fokban adjuk meg, más távolságban teljesen más eredményt jelent. Az ilyen hülyeségeknek általában az az eredete, hogy valakinek megtetszik otthon, és elkezdi hangoztatni. Az elhelyezés attól függ, milyen hangot keresel, ha egyenletes atmoszférát, akkor emeld meg őket, ha tökéletesen fej körül átúszó effekteket, akkor tartsd fülmagasságban. A kettő egyszerre csak Atmos mellett megy. Természetesen érdemes magad felé irányítani.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59574) gab1ka válasza libus (#59571) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Indítsd el a filmet a lejátszóval DTS-HD MA hanggal, majd az erősítő távján nyomkodd a zöld gombot addig, amíg az erősítőn is nem látod azt.Ne a pure gombbal, ne más színűvel, hanem a zölddel.Érdemes lenne látni az avr osd-jét is a tévén ilyenkor, de ugyanazt mutatja az is mint a kis kijelző, csak ott lista szerűen látszik az összes.

(#59575) I'am Dony válasza libus (#59571) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az elsőként kijelzett mutatja, hogy mi jut be az AVR be. A + utáni pedig, hogy korábban mire állítottad. Ezt megjegyzi. Nyomogasd a "movie" gombot addíg amíg azt nem kapod amit szeretnél.

(#59576) Tommancs válasza VoidXs (#59567) üzenetére


Tommancs
csendes tag

Értem. :))
Ezt a 60-90 centit itt a topic guidjában olvastam, aminek elolvasása kötelező. (És én meg is tettem.) :DD Egész pontosan: "A hangok lokalizálhatósága érdekében a surround hangsugárzók sugárzási tengelyének is a nézőre/hallgatóra kell irányulnia, nagyjából az ülő ember fülénél 60-90 cm-rel magasabban kell elhelyezni azokat. A legjobb térhatást dipól vagy bipól kialakítású háttérsugárzók biztosítják, viszont alkalmazásuk nem minden esetben célravezető."

Gondolom "átlag" méretű nappali részre gondolt. Elővettem szögfüggvény ismereteimet, és mivel jobbra balra 2-2 méter felfelület van, így nagyjából fülmagasságtól 60 centire felfúrva 16 fokos, 90 centire felfúrva pedig 24 fokos szöget jelent a fülmagassághoz képest.

A 90-110 fokot gondolom horizontálisan írtad, hogy mennyire legyen "mögöttem". Ugye?

(#59577) ERPY válasza libus (#59571) üzenetére


ERPY
őstag

Coreelec alatt fut a kodi, vagy Android alatt? Csak mert Android alatt nem minden hangformátum lesz jó tovább küldésnél, úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

(#59578) libus válasza gab1ka (#59574) üzenetére


libus
őstag

Mutatja a Tv-n is...

De nem az AVR távirányítójának a zöld gombjával szoktam váltani hangformátumot, hogy miben akarom hallani, hanem kodi-val ha film kezdetekor mondjuk DTS-re váltottam (ha volt az adott filmben DTS formátum), akkor az AVR DTS-re váltott. Most miért nem ezt teszi? :U

ERPY: Nem tudom mi fút a Fire TV 4K-n :(

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#59579) VoidXs válasza Tommancs (#59576) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az az összefoglaló hemzseg a tévinformációktól. Téves és hiányos az erősítő kategóriákra vonatkozó része, hamis adatokat közöl 1-2 formátumról, valótlant állít a kábelekről, és még csak igényesen sincs formázva. Ez az, amire fejből emlékszem, nem olvasnám át újra, kímélem a szemem.

Igen, a horizontális síkra gondoltam, ahol 0 fok a TV, 90 fok van közvetlenül melletted. Kicsit hátrébb javasolt, én inkább a 110-et szoktam mondani, akkor lesz hátul átúszó hang is, 90-nél nem. 16-24 fok emelés még nem gáz, de láttam olyan szobát, ahol ez inkább 60 volt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59580) VoidXs válasza mikrofon (#59549) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Megírtam.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59581) libus válasza libus (#59578) üzenetére


libus
őstag

Közben lejárt a szerkesztésem.

Kipróbáltam a Tv-n (LG Oled C9) lévő Plex-el, mivel eARC-on minden átmegy már, és így már kiírja az AVR a kiválasztott DTS hang formátumot. :K

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#59582) BBéci válasza Tommancs (#59576) üzenetére


BBéci
titán

Korábban, a teljes átalakítás előtt a THX honlapján szerepelt a fülmagasság plusz 60-90 cm, onnan valamint saját tapasztalatok alapján került az összefoglalóba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59583) jambiyya válasza libus (#59571) üzenetére


jambiyya
őstag

Annyi van, hogy a KODI (bár látja) nem küldi el a kiválasztott hangfolyamot, hanem csak a magot, vagyis pl. DTSHD esetében sima DTS-t, az Atmosnál pedig sima DD plust.
KODI beállításoknál nézz körül a passthrough-nál lehet engedélyezni a hangformátumokat - ha szerencséd van csak ennyi, ha nincs akkor...
Android alatt sok gyártónál ez van, pl. MIBOX is tudott mindent, aztán huss, elvették egy frissítéssel.

(#59584) mikrofon válasza BBéci (#59582) üzenetére


mikrofon
addikt

És a Monitor Audio Bronze FX leírásában is ez van. Sőt ott annyi kiegészítés még hogy az is jó megoldás hogy állva a fül magasságban van a hangszórók közepe ..

(#59585) ada19 válasza jambiyya (#59583) üzenetére


ada19
senior tag

Szerintem pont a passthrough kikapcsolásával éred el hogy átmenjen minden, viszont akkor Mult Ch In-t fog csak kiírni az AVR.

Mégsenem

(#59586) #09634560 válasza proci985 (#59539) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szia!
Onkyo 60 wattjától nem kell megijedni: D oszt erősitő és (szigoruan szvsz!) a három közül a legjobb hangú. Bár hangereje nem lesz nagy köszönhetően a hangfalaid rendkivül alacsony érzékenységének de a 340-nél biztosan jobb. Yamaha is megér egy misét, viszont helyedben körbenéznék Denon készülékeinél is- ott is vannak remek készülékek ésa az 550BT vagy valamelyik 3-betűs modell kellemes meglepetés lehet Yamahának volt készüléke mely meghajtotta a passziv subot, Extreme Audionál talán elérhető. De törödj bele: sub szinte mindenképp kell.

(#59587) mikrofon válasza jambiyya (#59583) üzenetére


mikrofon
addikt

Még annyi hogy Kodi/settings/system/"numbers of channels" legyen 5.1 vagy 7.1 igény szerint kipróbálva

Továbbá a fire TV stick-en a
Settings >Display and Sounds >Audio
legyen jól beállítva

(#59588) Dorian válasza mikrofon (#59584) üzenetére


Dorian
félisten

Baromira nem mindegy, h milyen messze van az a fal, ahová szerelnèd. Valòban szögekkel megadva lenne helyes, de azt a kèrdezők 90 %-a kèptelen lenne èrtelmezni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59589) mikrofon válasza ada19 (#59585) üzenetére


mikrofon
addikt

Ebben az esetben a Kodi végzi a dekódolást (ami nem biztos hogy fire TV esetében szerencsés), míg passtrought módban az erősítő.

(#59590) VoidXs válasza mikrofon (#59584) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Halkan megjegyzem, hogy valóban van hasonló vizsgakérdés a level 1-es házimozis THX technikusi minősítésért (ami egyébként banálisan alap dolgokról szól, és így is megadják 85%-ra), viszont az a frontokkal kapcsolatos, szóval még csak meg se lehet csavarni. A helyes válasz az, hogy fülmagasság vagy picivel felette a legjobb. Ez a 60-90 centi teljesen városi legenda, túlságosan tudománytalan alapból is. Nagyon sok hülyeséget adnak ezen a fórumon a THX szájába, miközben a THX az a cég, aminek az az alapítási alapelve, hogy különböző gyártók termékeit is lehessen keverni egy rendszerben.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59591) mikrofon válasza Dorian (#59588) üzenetére


mikrofon
addikt

Ahogy én olvastam és megértettem ez igazából függ az elérni kívánt hangzásképtől és az alkalmazott hangszóróktól is. Tehát hogy konkrétan egy jól irányított és célzott rendszert szeretnénk vagy egy nagyobb szélesebb térérzetet.

(#59593) VoidXs válasza lenox (#59592) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ez stúdiós irányelv. A mozis doksikon már szögek vannak magasságra is.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59594) ada19 válasza VoidXs (#59593) üzenetére


ada19
senior tag

Nade mennyi az a annyi? :D

Most mértem nekem 12 fok.

Mégsenem

(#59595) mikrofon válasza VoidXs (#59590) üzenetére


mikrofon
addikt

Ne érts félre! Eszem ágában sincs vitatkozni hiszen ez a Te tudományod. Egyszerűen leírtam miket olvastam.
Két idézet az FX dokumentációjából:
"The Bronze FX’s should be positioned in accordance with the below illustrations and instructions, and approx
2 feet (60cm) to the bottom of the speaker above ear height when in your listening position."
"Surround Speakers
Surround speakers should be placed high enough so that the drivers do not fire directly at ear level when
sitting down — one rule of thumb is to place them at ear level while standing, to avoid overpowering
the front speakers. If the surrounds are mounted on brackets on the side walls, experiment with aiming
them. "
Egyébként én így csináltam és nekem nagyon tetszik így a hang. De lehet hogy csak azért mert máshogy nem próbáltam ;]

[ Szerkesztve ]

(#59596) VoidXs válasza ada19 (#59594) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

5.1: 22.5
Atmos: "The position should be sufficiently high to maintain good coverage across the seating area according to the directivity of the loudspeaker and be out of the reach of patrons, where possible, to prevent tampering, damage, or theft. One-quarter auditorium width is a good guide-line."
Mozisat mondtam, nem házimozisat. ;] Házimozisra az a két elv érvényes, hogy annyira magasan, ahol még más feje pont nincs útban, de ebből a legalacsonyabb.

#59595 mikrofon: Csak a topikban túl gyakran előforduló dolgokkal szembeni ellenszenvem fejeztem ki. A te leírásod lényege is az "annyira magasan, ahol még más feje pont nincs útban" elv.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59597) BBéci válasza mikrofon (#59595) üzenetére


BBéci
titán

A Monitor Audiónál és a THX-nél is csupa hozzá nem értők dolgoznak, direkt olyanokat ajánlanak, amitől vacak lesz a hangzás. ;]

A végleges, legjobb helyet kísérletezéssel lehet megtalálni, Dorian vetette fel elsőként az ötletet: meg kell kérni két segítőtársat, hogy különböző magasságokban, szögekben tartsák a hangdobozokat, miközben Te középen ülsz és fülelsz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59598) libus válasza jambiyya (#59583) üzenetére


libus
őstag

Szerintem ez egyértelműen Kodi hiba, hisz Plex-el azt a hang formátumot írja ki az AVR amire épp állítom a filmen belül.
Kodi-val lejátszva a filmet pedig nem akar az AVR Autómatán átváltani erről a DD+ +Sur-ről, hiába váltok DTS-re. :(
Azt hiszem át kell állnom a TV-re feltett Plex-re. Bár fel lehet tenni a Plex-et a Fire Tv 4k-ra is.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#59599) mpo válasza libus (#59598) üzenetére


mpo
veterán

Ha a Fire Tv-n Android indul, az úgy néz ki mint egy mobil.
Ha CE+Kodi van rajta, akkor csak a Kodit látod.
A Kodiban meg van menüpont a Coreelec-hez, ha azon fut.
A vége egy médialejátszó lesz. :K

Ha érted, akkor már elavult.

(#59600) proci985 válasza #09634560 (#59586) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

köszi :R igazabol olyan brutalisan nagy hangero nem kell, inkabb attol tartottam, hogy a dinamika erezheti meg, sajat tapasztalatom szerint az szokott inkabb a baj lenni.

Denonokat itt gyakorlatilag nem kapni, ket 1500 euros modell kivetelevel, az meg feleslegesen draga.

meghallgatni nagyon nem tudtam oket, de igazabol mindegy: amig integralodik a rendszerbe addig mindegy, amikor csereltuk a 15 eves Onkyot egy Pioneerre igazabol sok minden nem tortent es a hangfalak is meglepoen jok ahhoz kepest, hogy hova vannak pozicionalva. a Yamaha tud HDMI 2.3mat es a Sony gyakorlatilag megbir barmilyen frontot, az Onkyo TX-L50B meg pici es nem kell azonnal cserelni a subot (kibir addig ameddig lesz akcioban).

amit meg neztem az a Yamaha RX-S602, ez meg valamennyire slim, 700 euro cserebe megintcsak kell hozza extra mely. RX-V685 is hasonlo arban megy. es ezekhez megintcsak kene meg sub, szoval meh.

igazabol az Onkyo TX-L50tol egyedul a teljesitmenye miatt tartok, egyebkent kb pontosan azt tudja amire szukseg van. koszi a valaszt, meg egy picit agyalok rajta, de ha nem jon be mas szempont szerintem megveszem.

aztan utana meg az extra subot megnezzuk. alapvetoen 8"es es egesz oke a jelenlegi is. budget limit nagyon nincs, de ahogy nezem a legkisebb ami ugy okenak tunik az a Yamaha NSSW200 jelenleg 220 euroert. nekem is az van, igaz nekem ketto :).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.