Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59801) BBéci válasza Dorian (#59800) üzenetére


BBéci
titán

Pont az utolsó mondatod miatt vetettem el a falba építhető hangsugárzókat. Nem mintha a jelenlegi lakásban megoldható lenne, csak álmodozási szinten. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59802) #98221312 válasza mikrofon (#59795) üzenetére


#98221312
törölt tag

Minden (bútor,fal) ami a hangsugárzók 1 méteres sugarú körén belül van, az rontja a hangzást!

Természetesen egy átlag nappaliban/szobában, ez szinte kivitelezhetetlen, de a minimum 40-50 centit azért illő tartani.

(#59803) gabber01 válasza #98221312 (#59802) üzenetére


gabber01
addikt

Ez szerintem így kategorikusan nem lehet igaz. Talán módosítja a hangképet, de nem feltétlenül rontja és biztos hogy nem törvényszerűen. Vagy definiáljuk a hangminőség fogalmát. Mert ha ez azt jelenti, hogy a falak közelsége miatt azok hangképe kisebb nagyobb mértékben módosulnak, akkor igaz a kijelentés. Viszont ezzel a hangfal gyártók is tisztában vannak és minden bizonnyal a tervezésnél is figyelembe veszik.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#59804) Dorian válasza #98221312 (#59802) üzenetére


Dorian
félisten

Na, pl. ez sem, igaz így teljesen. Ez van, ha valaki csak kántálja amit egyszer hallott és nem az értelmet keresi mögötte. Mit jelent, hogy rontja a hangzást? Minden rontja? Miért pont 1m? Mi változik 50 centinél? Honnan kell a távolságokat mérni?
Pl. szub esetében ha front-oldali elhelyezés lehetséges csak és nem tehetjük bárhová a mélyládát, akkor kifejezetten ajánlott, hogy 60-pár centinél ne legyen távolabb a hangszóró síkja a mögöttes faltól. Szerinted miért van ez így?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59805) BBéci válasza gabber01 (#59803) üzenetére


BBéci
titán

A módosítás ebben az esetben csakis negatív lehet, tehát nevezhetjük törvényszerűnek a rontást.
A hangdobozgyártók jelentős része a mellékelt füzetkében ábrákkal és számokkal jelzi a szükséges minimális faltávolságokat.
Itt egy példa a Monitor Audio-tól: "minimum of 3 feet (91 cm) from the side walls."

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59806) Tamoo válasza gabber01 (#59803) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Minden visszaverődés rontja a hangzást, de a legnagyobb problémákat a mély tartományban kialakuló állóhullámok okozzák amik minden átlag szobában jelen vannak. Olyan pozíciót kell választani a dobozoknak és a hallgatói pozíciónak, hogy ne pont egy nagy kioltásnál üljünk.

(#59807) mikrofon válasza Dorian (#59800) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszönöm!
Elnézést a kirohanásom miatt. Így sokkal jobban tetszik a válasz és sokkal könnyebb elindulni az összefüggések felé.

(#59808) #98221312 válasza Dorian (#59804) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Ez van, ha valaki csak kántálja amit egyszer hallott és nem az értelmet keresi mögötte."

A tapasztalatomat írtam le! Barátommal próbálgattuk!

Mi az, hogy kántálok bármit is? :(((
Kitől hallottam volna?

[ Szerkesztve ]

(#59809) mikrofon válasza gabber01 (#59803) üzenetére


mikrofon
addikt

A kék gyöngyökre gondolsz mint kivétel ;]

Viszont ezek alapján a beépítés sem olyan egyszerű, mert ugye az adatlapoknál is írnak egy térfogatot. Tehát ehhez élég vastag fal kell vagy kell mögötte olyan tér amiből a hangszóró köré hozzá tudod venni a szükséges térfogatot. Nagyobb Frontoknál ez azért már elég nagy....
Tehát akkor nem is beépíthető hangszórók, hanem hangdobozok.....

Illetve akkor beépítésnek számíthat, ha a megfelelő térfogattal rendelkező hangszórót dobozzal együtt egy könyvekkel teli polcba rakom be úgy hogy éppen befér és csak a frontlapja lóg ki, körben meg teli van könyvvel? Tehát nem falba, hanem könyvespolcba építem be?

[ Szerkesztve ]

(#59810) Dorian válasza mikrofon (#59809) üzenetére


Dorian
félisten

Ezzel az a baj, hogy a könyvespolcot rezgésbe hozza a hangdoboz. A falazatnak (nem gipszkarton meg egyéb himihumi) viszont elég alacsony a rezonancia-frekvenciája, hogy ez elhanyagolható legyen. Sajnos láttam már olyant, hogy valaki okosat akart gondolni, és egy gipszkarton előtétfalba építette a hangdobozokat, mélynyomót, tévét, mindent.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59811) mikrofon válasza Dorian (#59810) üzenetére


mikrofon
addikt

akkor viszont még nehezebb a beépítés, ha valójában a tömör téglafalazatba bele kell férnie a hangszóróknak a beépítési térfogattal....

(#59812) #98221312 válasza Dorian (#59804) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nem tudok a kérdéseidre választ adni, mert nem vagyok az audiotechnika professzora, mérnöke..

Egy sima felhasználó vagyok, aki szeret mindent kipróbálni, megtapasztalni, és amennyiben az segítséget nyújt másoknak, azt megosztani.
Szerintem ez (is) lenne a fórum lényege!

Természetesen lehetnek különböző vélemények, álláspontok, továbbá azt sem állítom, hogy tévedhetetlen vagyok.

Azonban az ilyen " Ez van, ha valaki csak kántálja amit egyszer hallott és nem az értelmet keresi mögötte." megnyílvánulásoknak szerintem az arcoskodáson kívűl semmi értelmük nincs!

Mégegyszer megkérdezem: Kitől hallottam szerinted amit "kántálok"??

(#59813) Dorian válasza #98221312 (#59812) üzenetére


Dorian
félisten

Ha nem tudod megindokolni, hogy mi miért van, akkor miért teszel általános érvényű, határozott kijelentéseket?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59814) gabber01 válasza BBéci (#59805) üzenetére


gabber01
addikt

Persze, majd leírják, hogy erősen ajánlott a kísérletezgetés, mert a környezet és a személyes preferenciák nagyban befolyásolják a végeredményt. Szerintem ne erőltessük az ilyen törvényszerűségeket, mert tényszerűen nincsenek ilyenek. Az hogy módosítja hangképet az elhelyezés az egyértelmű, de hogy rontja a fal közelsége vagy távolsága a helyszín ismerete nélkül így kijelenteni igencsak nagy bátorságra vall. Valamint rontja? És mihez képest? És ha a usernek "romlottan" tetszik? Akkor ugye nem rontotta, hanem adott esetben előnyére módosította a hangot adott elhelyezés a felhasználó preferenciái szerint.
Valamint egy ilyen területen, ahol vérre menő viták folynak kábelek hatásáról, szerintem igazán nem kellene ilyeneket mondani, hogy ha közel van a falhoz akkor biztosan "rosszabb" lesz a hang.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#59815) #98221312 válasza Dorian (#59813) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ja értem!! Tehát akkor, ha nem tudom tudományosan megindokolni, akkor már nem is írhatom le a tapasztalatomat?

(#59816) gabber01 válasza Tamoo (#59806) üzenetére


gabber01
addikt

Vagy éppen javítják, ugye megint csak attól függően, hogy mi a relatív pozíció.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#59817) Dorian válasza gabber01 (#59814) üzenetére


Dorian
félisten

:DDD :DDD :DDD
A közeli visszaverő felületek a visszavert spektrumban tényszerűen rontják a hanganyag pontos visszaadását. Ismétlem: ez fizikai tény, és kijelenthető mindenféle helyszínismeret nélkül is.
Hogy egy júzernek mi tetszik, az totál nem tartozik ide. (Lehet, h vkinek tetszik ha csúszkál az autó a kanyarban, attól az még sehogyan sem lesz jó.)
Mégis, szted hogyan tudják javítani?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59818) bunddog


bunddog
tag

Az ajánlott vagy kiinduló beállítás sub+avr-nél, hogy 120hz legyen a levágás avr-en, a ládán meg feltekerve a crossover?

(#59819) BBéci válasza gabber01 (#59814) üzenetére


BBéci
titán

A kísérletezés a hátsó fal távolságára vonatkozik.
Más gyártók arra is konkrét minimum értékeket adnak meg.
Nem kell ehhez bátorság, elegendő a tapasztalat és némi akusztikai ismeret.
Kijelentem, hogy az esetek döntő többségében, ez saccra 99 %, a falak közelsége ront a hangzáson!
Az teljesen lényegtelen, ha valakinek az elrontott hangzás tetszik, lásd loudness használata.

#59818bunddog
Erősen ajánlott!
A 120 Hz az LFE-re vonatkozik, nehogy összekeverd a többi csatorna vágási frekvenciájával!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59820) Tamoo válasza gabber01 (#59816) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Rontsa mindenki ahogy tetszik. :C

Az lehet szubjektív, hogy kinek mi tetszik, de az nem szubjektív, hogy mi számít jónak ilyen téren és a kioltások sohasem azok, lehet bármilyen elferdült ízlése a hallgatónak.

[ Szerkesztve ]

(#59821) ada19 válasza #98221312 (#59815) üzenetére


ada19
senior tag

Ha visszaolvasod mit írtál, szerintem egyértelmű hol a hiba. Tettél egy kijelentést, ami nálad igaz lehet, viszont nem ezt írtad hanem általánosan kijelentetted - ha pedig ilyet tesz az ember, jó tudni mi van mögötte vagy miért van. Különben pár hét hónap múlva valaki elolvassa a kommented, majd elkezdi máshol "kántálni" mint általános igazság.

Szerintem senki nem kötött volna bele ha azt írod hogy kipróbáltad és nálad úgy volt a legjobb hogy 1 méteren belül semmi nincs.

Mégsenem

(#59822) #98221312 válasza ada19 (#59821) üzenetére


#98221312
törölt tag

Értem amit mondassz, csak szerintem néhany embernél iszonyat túl van misztifikálva ez az egész fórumozás.

Nehogy már itt meg kelljen 25-ször gondolni minden szót, mert jajj valaki idejön, és félreértelmezi a szent írást, most komolyan.. hagyjuk már! Ez egy hobbi, szórakozás kellene legyen.
Másfelöl nem csak "nálam" hanem több ismerősömnél is próbáltuk.

Ne értsd félre nem ellened szólok, úgy általánosságban jegyeztem meg.

[ Szerkesztve ]

(#59823) Mitfajer


Mitfajer
újonc

Sziasztok , üdvözlők mindenkit a fórumon !
Nem vok műszaki analfabéta meg audiofil sem...lelkes amatőr...
A technikám: Magnat Monitor Suppreme 7.2 = 2db2002 +c252+2db202+2db102 1sub(magnat202A) 1 20éves(Art,Nr 8010701)30cm...amivel hajtom(Yamaha RX-V6)karácsonyra ajándékoztam meg Magam vele...DE !...NEM NAGYON TUDOK MEG BARÁTKOZNI A KINÉZETÉVEL!( a párom azt mondja hogy vmi baj van az agyammal :DD ).
Olvasgatva titeket és tanácsot szeretnék kérni...jó a vas ...mindent tud ami Nekem kell(film,spoty,deezeer,netrádió,háttér zene)...vagy adjam el(gyakorlatilag új Extrém audio papir,gari minden)..úgy vigyázok mindenemre mint a gyermekeimre !... és vegyek másikat !!??
Kérlek benneteket tereljetek vagy erősítsetek már meg ezzel kapcsolatban. Van már kiszemeltem DENON AVC-X3700H....későbbiekre is gondolván ha fentebb lépek...vagy felesleges mert a hangfalaim nem érik el azt a szintet amit komolyabb avr erősítők kivánnak.
pro vs kontra köszönöm !

(#59824) arcitec válasza Mitfajer (#59823) üzenetére


arcitec
addikt

Nos igen azt szokni kell , de hallgatni kell ls nem nézegetni. Fura egy design lett az tuti.
Ellenben az Avantage is kijön már a Denon árából. Másabb karakter lesz, szerintem hallgasd meg .. ;)

(#59825) Mitfajer válasza arcitec (#59824) üzenetére


Mitfajer
újonc

Legelső avr -em is Yamaha volt.... utánna Onkyo és teljesen más hangzás világgal de kevés volt a tudománya igy gyorsan eladtam....most meg RX-V6 itt meg a Design !!!...elég nehéz problémás számomra a készülékek meghallgatásai(60km-re a "nagyfalutól")...nem tudok nincs sok esélyem itt NÁLUNK...Budapesten azért ez nem probléma....akkor DENON vs AVANTAGE ? ha azonos árkategóriát nézzük

(#59826) arcitec válasza Mitfajer (#59825) üzenetére


arcitec
addikt

Az melyik Onkyo volt? Ha az neked más hangzású volt akkor a Denon is az lesz. De TE tudod.
Az hogy Denon vagy annak megfelelő Yamaha Avantage azt neked kellene eldönteni...

[ Szerkesztve ]

(#59827) Gaben360 válasza Mitfajer (#59825) üzenetére


Gaben360
senior tag

Én tegnap kötöttem be egy 1060-as Aventage-t, és hát szokni kell a menűt is, a hangját is és beállítani sem olyan egyszerű.
Még barátkozom vele.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#59828) arcitec válasza Gaben360 (#59827) üzenetére


arcitec
addikt

Mihez képest kell szokni a hangját?

(#59829) Quetz válasza mikrofon (#59811) üzenetére


Quetz
őstag

Hangáteresztő vászon esetén a következő előtétfalas megoldás játszik: 3 rétegű OSB/gipszkarton mix az ajánlott, amire még jön 5cm hangelnyelő anyag. A hangfalaknak úgy kell túllógniuk az OSB-n, hogy a front felületük az elnyelő anyaggal legyen egy síkban. Az előtétfal mögötti részt kőzetgyapottal kell kitölteni.

(#59830) Teal'C válasza Quetz (#59829) üzenetére


Teal'C
addikt

Ezt felülnézetből le tudnád skiccelni kb.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#59831) Quetz válasza Teal'C (#59830) üzenetére


Quetz
őstag

Erre gondoltál?

Home Theater Design & Calibration for a NC, USA client - Acoustic Frontiers

[ Szerkesztve ]

(#59832) Teal'C válasza Quetz (#59831) üzenetére


Teal'C
addikt

Így már világos.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#59833) Quetz válasza Teal'C (#59832) üzenetére


Quetz
őstag

Ha nincs hangáteresztő vászon és látszik az előtétfal, akkor kimarad(hat) az első elnyelő réteg, az SBIR hatás így is meg lesz szüntetve. Ugyanakkor azért is hatékony a vászon mögötti elnyelés, mert javítja a szoba lecsengését, anélkül, hogy zavaróan látszana. A hátsó falat pedig diffúzálásra lehet használni.

(#59834) Mitfajer válasza arcitec (#59826) üzenetére


Mitfajer
újonc

Onkyo tx-sr 494... a yamaha után erőszakosabb,markánsabban szólalt meg...de Nekem az is bejött csak nem volt netes igy tovább attam(a vevőm csak 393-494 keresett Onkyo párti volt)
de bocsi pont ezért kérdezem a nagyobb tapasztalattal lévőket...tudásban DENON vagy Yamaha Avantage (400.000ft körüli árkategória)...ne tartsa magába senki :R ..köszönöm

(#59835) Gaben360 válasza arcitec (#59828) üzenetére


Gaben360
senior tag

Sok évnyi Denon vonal után, most meg Marantzot váltott.
Más a Yamaha, ez tény.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#59836) makoss


makoss
addikt

Üdv!
Ez mitől van? [link] :R
Csak az erősítő újraindításával jön helyre :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#59837) Gino20


Gino20
őstag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a típusról Monitor Audio Radius 270? Alapvető felhasználási cél a ,,mozizás" lenne, de néha hallgatok elektronikus zenét és nagyon ritkán rock-ot + néha kertes ház lévén akad 1-1 kisebb buli (de persze nem a szomszédokat az őrületbe kergetve). Így hirtelen nem találtam róla sok infót, de gyártói leírások alapján ez inkább (főleg a hangszóró méretek alapján gondolnám) zenére lenne jó és abból is rock, jazz, klasszikus tartalomra? Sorry, semmi házimozis tapasztalatom nincs, de a mostani rendszerről szeretnék váltani.
Amúgy az eddig kinézett hangfal az a Jamo S 809 volt, mert, abból tudok csinálni ,,paraszt atmost"
:R

(#59838) SPEA válasza makoss (#59836) üzenetére


SPEA
aktív tag

Szerintem tipikus Denon / Marantz osd basz, valamiért olykor ottmarad vagy hibásan jelennek meg a piktogramok. Meg kell tanulni együtt élni vele

(#59839) makoss válasza SPEA (#59838) üzenetére


makoss
addikt

Fura. De ez nem csak kijelzésben, hangzásban is megmutatkozik, ha a hiba van, csak tévén jön ki hang, hi-fin nem :(
Nem a hátsó HDMI panel hibája?
Mert már ilyet is hallottam, hogy gyakori a Denonoknál :F

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#59840) SPEA válasza makoss (#59839) üzenetére


SPEA
aktív tag

Ja hogy ja! Ez az info lemaradt :U / amúgy a képet ide is feltöltheted és akkor egyből mindenki látja ;)
Szóval így visszanézve egy Denon X1500H-ról van szó, 2019es vásárlás, így még talán garanciális. Ha rendszeresen ezt csinálja, fényképezz le pár alkalmat és vidd el szervizbe.

(#59841) faresz89 válasza makkai (#47314) üzenetére


faresz89
csendes újonc

Tudom ez már régi téma volt de sikerült választanod?

(#59842) Gaben360


Gaben360
senior tag

Akadt egy problémám, mióta a Yamaha van.
Pattog a sub, ha pl kilépek egy játékból, vagy egy filmből stb....de bemenet váltáskor is, vagy ha lekapcsolom az erősítőt.
A marantzal nem nagyon volt ilyen.
A sub egy emotiva X.ref 10.
Már akkor érdeklődtem, hogy hogy kössem össze, amikor megvettem a subot, mivel ez XLR összekötésre lett tervezve, de van rajta két rca is, amit jelenleg egy Inakustik prémium Y subkábellel kötöm össze a Yamahával.
A kérdés, mi lehet a gond, mi okozza a pattogást?
Galvanikus leválasztó van, mielőtt még ezt tanácsolnátok.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#59843) mikrofon válasza Gaben360 (#59842) üzenetére


mikrofon
addikt

a váltásokkor, különböző a "nulla" jelszintje, ami eljut a SUB-hoz. Tehát valahol nem működik jól a leválasztó, vagy nem minden egy potenciálon van..... Általában ez szokott ilyen lenni, vagy ha valamelyik készülék hibás, és emiatt tolja el a "nulla" szintet.... Ezek szerint a mélynyomók érzékeny erre, mert kis jelszint változásra, "nagy" hangnyomással reagál....

[ Szerkesztve ]

(#59844) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Létezik olyan 4k képes erősítő, ami kezelné egy régi Thomson DLP560 (8 Ohm)-os bögre hangfalait és passzív mélynyomóját?

Köszi,
Üdv

Janaboy

(#59845) #09634560 válasza Janaboy (#59844) üzenetére


#09634560
törölt tag

Onkyo 383, Yamaha HT-R modellek.

(#59846) makkai válasza faresz89 (#59841) üzenetére


makkai
aktív tag

Szia.

Igen. Rá bő 1 hétre BF volt és meg is vettem a JAMO S809 5.0-t.

Következő év februárban pedig meg lett a JAMO C 912 SUB is.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#59847) Janaboy válasza #09634560 (#59845) üzenetére


Janaboy
veterán

Köszönöm szépen, az Onkyo 383-asra hogy lehet passzív mélynyomót kötni?

Janaboy

(#59848) BBéci válasza Janaboy (#59847) üzenetére


BBéci
titán

Egy végerősítő közbeiktatásával.
Esetleg a frontsugárzókkal együtt meghajtva, de az gányolás lenne és teljesítményben sem lenne elegendő.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59849) Janaboy válasza BBéci (#59848) üzenetére


Janaboy
veterán

Akkor marad a Yamaha HTR-2071, ha jól látom az tudja.

Janaboy

(#59850) BBéci válasza Janaboy (#59849) üzenetére


BBéci
titán

Tudja, de rendkívül elhibázott ötlet AVR-rel szubládát hajtani. Pont az a lényege az aktívszubok használatának, hogy az AVR-t, különösen az egyébként is gyengécske, belépő kategóriásakat tehermentesítsük a legnagyobb igénybevételtől, ami a szubbasszus hangszóró meghajtása.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.