Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58051) #09634560 válasza fenergie84 (#58050) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen, nagyon jó

(#58052) fenergie84 válasza #09634560 (#58051) üzenetére


fenergie84
addikt

Köszi! Ráreoülök, hátha.

(#58053) I'am Dony válasza jambiyya (#58047) üzenetére


I'am Dony
őstag

(#58054) makinen


makinen
csendes tag

Nemrégiben használtan vett Pioneer VSX-527 házimozis erősítő egy érdekes tulajdonságát tapasztaltam az este. Az Orville-t nézve váltogattam a hangzások közt (sztereó, Dolby Pro Logic, ilyesmi), próbálgatva, melyiknél szól hangosabban, tisztábban, hogy ne kelljen fölöslegesen a kelleténél feljebb tekerni a hangerőt, szóval kiderült, hogy sztereó anyagból 5.1-et is tud varázsolni, jó, biztos nem olyan minőségi, mint az "igazi", és nem úgy, hogy minden csatorna egyszerre szól, hanem minden onnan szól, ahonnan kell: háttéreffekt és zene hátulról és a frontokból, dialógus a centerből. Lehet, csak nekem új ez, de meglepődtem kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#58055) Quqesz válasza makinen (#58054) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A pro logic/II célja ez. Van több fajta hangzáskép(pl mozi, music, hall, theatre,stb..).De a dolby surround is erről szól.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#58056) #09634560 válasza makinen (#58054) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen A Dolby Pro Logic II vagy X helyesen szokta szétmátrixolni, élvezhető térhangzást ad(hat).

(#58057) BBéci válasza jambiyya (#58047) üzenetére


BBéci
titán

Nem ismerem azt a kábelt, ezért passz.
Lehet, hogy nagyon jól fog szerepelni a rendszeredben. Kérj tesztpéldányt, próbáld ki!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58058) Dorian válasza jambiyya (#58047) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, ez az a magastartományban lévő torzítás, amiről írtam.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58059) Dzsano89


Dzsano89
tag

Sziasztok!

Segítséget/ötletet szeretnék kérni!
Ismerősöm szeretne venni otthonra rendszert!

Ár: 200.000 max
Használat: 80% Spotify - 20% Netflix filmek.
5.1 rendszer legyen, fali konzolos megoldással.
Tudjon wifit, vagy UTP -t, hálózatról való csatlakozásra.
(ha jól tudom akkor a Spotify -t is tudnia kell, ha zökkenőmentesen akarja indítani)
Lehet használt rendszer is.
20 négyzetméter a helyiség.

nagyon köszönöm a segítséget!

(#58060) fenergie84


fenergie84
addikt

Egy Pioneer Vsx 424 5.1 hangszóróival mennyire lehet jó választás 65e-ért?
Hdmi van rajta, de arra nem találtam infót, hogy az ARC-t tudja e.

(#58061) Towokra


Towokra
friss újonc

Sziasztok!

Van egy Pioneer vsx-323-es házimozi erősítőm. A tv-ről optikai kábellel viszem át a hangot SPDIF kimenetből az erősítőre. Amikor Dolby Digital 5.1-ben nézek filmet minden rendben van, azonban DTS 5.1-nél összekeverednek a csatornák (pl. a front-left a centerrel, a front-right a left-surrounddal.. stb.). Mitől lehet ez? Az erősítő jónak tűnik, esetleg a TV adja le hibásan a jelet?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#58062) Teal'C válasza Towokra (#58061) üzenetére


Teal'C
addikt

Optikán nem lehet átvinni. Hdmi kell de ott sem biztos hogy a tv-n átmegy.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#58063) Towokra válasza Teal'C (#58062) üzenetére


Towokra
friss újonc

Úgy tudom az optikai kábel viszi a sima DTS-t, máshol is ezt írják. A Dolby Digital Plus, a Dolby True HD, a DTS-HD Master Audio... stb. nem támogatja.

(#58064) Dorian válasza Teal'C (#58062) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogynem, a sima DTS-t átviszi az optika. Inkább azzal lehet a gond, hogy egyre kevesebb tévére veszik meg a DTS licenszet

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58065) Towokra válasza Dorian (#58064) üzenetére


Towokra
friss újonc

Elvileg a TV-m támogatja a DTS-t. Át is megy a hang, jól szól, csak épp nem a megfelelő hangszórókból :)

(#58066) gab1ka válasza Towokra (#58065) üzenetére


gab1ka
aktív tag

A tévén átmenés egészen biztos? Nálam a Samsungon csak kézzel váltogatva engedi át, míg egy barátom androidos Sony-ján teljesen automatikus.
Az is lehet hogy nálad is teljesen oké a tv része, csak az AVR-en ragadt be valamilyen hangmód, ami a DTS-t érzékelve aktiválódik és ez zavar be.

(#58067) BBéci válasza Dzsano89 (#58059) üzenetére


BBéci
titán

A Netflix filmekhez valami lejátszó is kell, vagy azt a szerepet a tv fogja ellátni?
Spotify-t tudják az AVR-ek, pipa.
Tehát kell egy AVR, hozzá 5.1 hangdobozszett, kábelek, ezekre van 200000 Ft. Nem megoldhatatlan, de nem is könnyű, mert egy új házimozi erősítő önmagában elvinné a pénz kétharmadát. Használtat keresgélni kell, bújni a hirdetéseket, ezért nem tudok ajánlani konkrét készülékeket, hangdobozokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58068) BBéci válasza fenergie84 (#58060) üzenetére


BBéci
titán

Mifélék azok a "hangszórók"?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58069) jambiyya válasza fenergie84 (#58060) üzenetére


jambiyya
őstag

(#58070) BBéci válasza jambiyya (#58069) üzenetére


BBéci
titán

Az valami kegyetlen, rettenet, vacak, hulladék hangkeltőkből áll. Arra írtuk párszor, hogy kóbor kutyák elriasztására, távoltatására alkalmas, ha feléjük hajigálod azokat a hangdobozokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58071) Rp526 válasza Towokra (#58065) üzenetére


Rp526
aktív tag

Írd már le a TV-d típusát is, hátha azzal többet tudunk.. vagy lehet keresni hibára a nevével angol fórumokon.. stb.

(#58072) fenergie84 válasza jambiyya (#58069) üzenetére


fenergie84
addikt

Igen, az.
A hangfalak nem is érdekelnek, inkább az erősítő...

(#58073) Teal'C válasza Dorian (#58064) üzenetére


Teal'C
addikt

Bocs én tévesztettem.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#58074) jambiyya válasza fenergie84 (#58072) üzenetére


jambiyya
őstag

2013-as, tud ARC-ot, 4K-t, viszont próbáld a "hangszórók" nélkül megvenni inkább olcsóbban.

(#58075) fenergie84 válasza jambiyya (#58074) üzenetére


fenergie84
addikt

Rendben :R

(#58076) balazska92


balazska92
senior tag

Denon avr x1000-et javasoltatok nekem megvételre a nagyon alap szettem elkezdéséhez. Úgy tűnik az már elkelt. Denon avr 1713 helyette? jobb rosszabb? :)

(#58077) mpo válasza balazska92 (#58076) üzenetére


mpo
veterán

Itt az oldal vége felé a Specifications részben megnézheted, hogy az egyes típusok mit tudnak.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#58078) Dzsano89 válasza BBéci (#58067) üzenetére


Dzsano89
tag

Melyik felületen érdemes nézegetni használt cuccok után?

(#58079) Dani0504 válasza Dani0504 (#58010) üzenetére


Dani0504
tag

Kácsa adventi akciója elgondolkodtatott, hogy mi lenne, ha 4mm keresztmetszetű kábel lenne a frontokhoz és a centerhez, a hátsókhoz meg a 2,5mm-es. Vagy maradjon az eredeti elképzelés 2,5mm front, 1,5mm hátsók, esetleg mindegyikhez 2,5mm-es?
Kácsa Sub kábel jó lehet?

"A lényeg az, hogy a kacsák előtt mindig legyen víz!"

(#58080) Morris válasza Dani0504 (#58079) üzenetére


Morris
veterán

Mindegyikhez 2,5mm-est rakj. Felesleges cifrázni.

(#58081) Rp526 válasza Dzsano89 (#58078) üzenetére


Rp526
aktív tag

AVX, Hardverapró
Ezeken kb minden fent van, amiket el akarnak adni.
Általában a legelrugaszkodottabb árban a jófogás (kivéve ha nem tudja az eladó mit árul).

(#58082) Dzsano89 válasza Rp526 (#58081) üzenetére


Dzsano89
tag

Köszönöm!

Denon AVR -X2000 erősítő! Leírás alapján tud minden olyat amire szükség lehet! Mit gondoltok, árban 80.000 huf sok érte?

(#58083) luckyboi82


luckyboi82
tag

Sziasztok,

új nappali készül jövőre. Dolby Atmos lenne a kiépítés , 5.1.2 vagy 5.1.4 ha van értelme. Erősítőt és hangszórókat keresek. Keret 500-600k lenne kompletten, kábelezéssel. Denon v Marantz és Dali v Focal irány lenne jó. Használt is szóbajöhet persze. Ha van ötlen, szívesen fogadom és előre is köszönöm ha valaki érintett, saját tapasztalattal már rendelkezik.

(#58084) arcitec válasza luckyboi82 (#58083) üzenetére


arcitec
addikt

Az Atmos-ról bizton le fognak beszélni, véleményem szerint egy 5.1.2 is elég pláne úgy , hogy mára már szinte okafogyottá válik , mert nincs forrás hozzá, a mátrix felkeverés meg nagyon filmfüggő. Egy biztos hozzá tud adni a térhez, én nem hagynám ki. 1 pár úgy 100-150eft körül már ki tud jönni. A többi meg mint elképzelés jól hangzik, egyéni fül függő a választás, no meg pénztárca ..

[ Szerkesztve ]

(#58085) mpo válasza arcitec (#58084) üzenetére


mpo
veterán

Hogy érted, hogy nincs forrás?
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#58086) Rp526 válasza arcitec (#58084) üzenetére


Rp526
aktív tag

A filmek szinte kivétel nélkül Atmos vagy DTS X-et kapnak.. ezt én sem értem. Lehet vmi pici művészfilmek nem. Az más kérdés, h milyen a hangkeverés és mennyire jelentős az Atmos és DTS X.

[ Szerkesztve ]

(#58087) BBéci válasza mpo (#58085) üzenetére


BBéci
titán

Ha jól számoltam, ebben az évben 27 db, amiből - ez ízlés dolga - talán 5 olyan, ami számomra érdekes. A jövő év szinte ugyanaz.
Rengeteg film és sorozat készül a Netflix, Amazon és hasonlóknál, azok között sem általános az Atmosos.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58088) Rp526 válasza BBéci (#58087) üzenetére


Rp526
aktív tag

Előző évben meg 70+ és ez csak a dolby. 2020-ban szinte semmi film nem volt, a vírus miatt mindent toltak. A netflix meg am sem a minőségéről híres, tömegtermék.

(#58089) mikrofon válasza arcitec (#58084) üzenetére


mikrofon
addikt

én is pont erre jutottam, hogy az 5.1.2 az ami még ad annyit, szélesíti annyira a teret, hogy érdemes legyen nekem beruházni rá....

(#58090) Quetz válasza luckyboi82 (#58083) üzenetére


Quetz
őstag

Ez úgy működik, hogy kinézel magadnak hozzávalókat, és itt véleményt mondanak az emberek, mert fogalmunk sincs arról, hogy mi fér el nálad, milyen színek mennek a nappaliba, mit enged meg a család.

A keret az kevés lesz. Kb ezekkel számolhatsz:
- 5.0 szett: 300k
- Beépíthető hangfalak Atmoshoz: 50k/db
- Mélynyomó: 150k
- AVR: 200-500k, a csatorna szám függvényében
- Kábelezés: 50-100k, szintén a csatornaszám és a nappali méretének függvényében

(#58091) luckyboi82 válasza Quetz (#58090) üzenetére


luckyboi82
tag

Köszönöm, már ez is nagy segítség, egyáltalán nem vagyok ezekkel tisztában, így komponensekre lebontva már érthetőbb, hogy mi-mennyi. Helyigény az így néz ki. Összegben semmiképpen nem tudok feljebb menni, mert új tv is kell majd.

(#58092) Dorian válasza luckyboi82 (#58091) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor a mennyezeti hangszóróknak csak a csövezését csináld meg és a meglévő pénzt a 5 vagy 7.1-re költsd. Atmos hangszórókat meg később pótolod, az a legkevésbé fontos.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58093) arcitec válasza Rp526 (#58086) üzenetére


arcitec
addikt

Van némi ellentmondás az írásaidban 58086 vs. 58088 .
BBéci írta szerintem jól és korrektül reálisan.
A Netflix is ad Atmos formátumot több kevesebb sikerrel. Egyébként a kép és hang rendben van (szerintem). Pláne úgy , hogy nem BD kiadás. ;]

Az Atmos és DTS:X - ről meg még annyit, hogy hiába adnak ki "ezen a néven" filmeket, ha kb olyan mint anno a 3D semmi lényegi hatás nem jön ki belőle csak max. nevéből. ;]

(#58094) BBéci válasza luckyboi82 (#58091) üzenetére


BBéci
titán

Kalkuláld a kiadások közé egy nagyméretű szőnyeg árát, mert a csupasz padló legalább annyira rontja a hangzást, mint a falak. Ezt nagyon sokan nem veszik figyelembe. Ha már van, akkor nem szóltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58095) Rp526 válasza arcitec (#58093) üzenetére


Rp526
aktív tag

Nem értem az ellentmondást.. vagyis, hogy mire gondolsz alatta pontosan.

Most megnéztem egy oldalt, kb 400 film van eddig kint Atmos vagy DTS X hanggal. Ha 3 naponta vki megnéz egyet akkor is 3 év+ mire végigér :D és addigra lesznek újak.. én csak azt mondtam, h van forrás. A Netflix nekem nem számít semmilyen szinten házimozihoz ezért azt nem is nézem.

[ Szerkesztve ]

(#58096) luckyboi82 válasza BBéci (#58094) üzenetére


luckyboi82
tag

Köszönöm! Fa parketta + valami vastag gyapjú szőnyeg lesz, méretben meglátjuk mekkora, de sztem ilyen 10m2 kb. Akkor Dorian mester és az általad is javasoltak alapján kezdetben az 5.0 lesz megcélozva, alapcsövezéssel. Erősítő 200k körül lehetőség szerint , 5.0 300k , kábelek 50k . És később akkor mennyezeti sugárzók és mélyláda. Így kezdeném.

(#58097) mikrofon válasza Quetz (#58090) üzenetére


mikrofon
addikt

Ezt nem értem....

Én most mazsoláztam végig egy csomó mindent. Szerintem azért 5-600e-ből bőven kijön egy élvezetes és jól hangzó rendszer egy 20-25 nm-es nappaliba.... Főleg, hogy írta, hogy használt is szóba jöhet. Az elmúlt időszakban többször is volt linkelve egy használt adok-veszek fórum. Ott is lehet jókat találni, ahogy néztem....
Az való igaz, hogy lehet ennek a többszörösét is rákölteni és még azt is elfogadom, hogy van akinek ez fontos és meg is éri, de ez a kezdő csoport és szerintem nem az ilyen kérdező a több azért egy átlag ember, főleg ha még nem is hallott a milliós kategóriából cuccot bőven megelégedik az 5-600e-s kategóriával...

Amikor valaki 2-300e-t ír és/vagy csak új, akkor érthető az a reakció, hogy az kevés lesz.....

[ Szerkesztve ]

(#58098) Dorian válasza mikrofon (#58097) üzenetére


Dorian
félisten

Ok, h szerinted kijön, de akkor ajánlj valamit ennyiért. (+ egy legminimálisabb szobaakusztikai kezelésre is érdemes félre tenni valami pénzt, mert az bármilyen szintű rendszer esetében jócskán emel a kapott minőségen.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58099) mikrofon válasza mikrofon (#58097) üzenetére


mikrofon
addikt

Csak hogy legyen konkrét dolog is:
Most éppen egy szerintem átlag embernek elég jó rendszer teljesen újonnan boltból:
Monitor Audio Monitor 100 Hangfal pár: 90e [link]
Monitor Audio Monitor C150 Center: 60e [link]
Monitor Audio Bronze-FX pár: 70e (Ez most igen jó ár ) [link]
Klipsch R-12SW mélynyomó: 100e [link]
Ezekhez elég lehet egy : Yamaha RX-V685 ami most szintén: elég jól megy 190e [link]
Ez így összesen: 510e, úgy hogy minden teljesen új és egy átlagos felhasználásra szerintem tökéletes......
A most hétvégi -20%-os KáCsa webshop kuponnal, ha nincs extra igény, akkor megvan 30e-böl a kábelezés is.
Tehát ez már 540e.
Marad még 60e-je gondolkodhat azon, hogy ez a Front így elég-e neki vagy kell nagyobb
De lehet, hogy új helyett használtat néz, valamiből, és a különbözetet még belerakja.....

Szerintem ha valakinek nincsenek extra igényei ez így kielégítő kezdő szett.....

(#58100) arcitec válasza Rp526 (#58095) üzenetére


arcitec
addikt

Ezek szerint csak nem ment át a mondandóm. Mint írtam, hiába dedikált Atmos vagy DTS:X
ha semmi különösebb hatás nem jön ki a formátumból. Ja és azért olvasd már el az írásaidat IS akár többször is, mert látom a sajátodat sem érted, már bocsi. ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.