Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) johnywalker válasza Domonkosz (#5848) üzenetére


johnywalker
őstag

Kérdésedre itt fogsz választ kapni.

[ Szerkesztve ]

(#5852) junkpod válasza R3nts (#5849) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem fejleszthető a készüléket és semmi értelmeset nem is tudsz hozzakapcsolni. Ha fejleszteni akarsz, koltened kell: erositore, hangszorokra.

Box's don't touch!

(#5853) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Megcsináltam a kalibrálást az X520BT-vel.

A távolságokat elég jól belőtte. Mondjuk a sub távolságát elég csúnyán elmérte, de ez van.

Az "oldalak" hangerejét nem bántotta külön, viszont a kézzel beállított Crossover frekvenciát felülbírálta. Vagyis a hátterekét Én beállítottam kézzel 100-ra, ő módosította 120-ra.

Elég sokáig szórakozott, az utolsó kör elég hangos volt már, mondhatni majdnem idegesítő, de a végén megcsinálta.

Véleményem szubjektív...

(#5854) pellesmartin válasza Valkűr (#5850) üzenetére


pellesmartin
tag

Kedves Tigerteam!
Ez áll a topic rövid leírásában:
HÁZIMOZI
LCD és plazma tévék, projektorok, erősítők és hangfalak, Blu-ray, DVD és egyéb lejátszók. Minden ami kép és hang.
Szóval ide való,várok még rá választ:)

(#5855) #98221312


#98221312
törölt tag

Egy kis élménybeszámoló: :)

Hosszas gyűjtögetés, és információ szerzést követően sikerült végre kiépítenem egy belépő házimozit.. ;)
a következő összetevőkből.. :D


Yamaha NS 50..

Denon X520.. :)

Köszi mindenkinek aki segített... :R :)

[ Szerkesztve ]

(#5856) Joshi válasza pellesmartin (#5854) üzenetére


Joshi
titán

A Házimozi összefoglaló topik név, azon belül kategóriákra vannak szedve a témák. Ez a topik kimondottan a Házimozi alkatrészekkel, azon belül is inkább a hangrendszerekkel foglalkozik. A Logitech hangrendszerek PC-hez készülnek, az autós cuccoknak meg aztán végképp semmi köze a témához.

[ Szerkesztve ]

(#5857) Aurig@ válasza pellesmartin (#5854) üzenetére


Aurig@
őstag

Szia!

A Topikgazda majd átirányít.

Igen minden, ami kép és hang, a házimozi világában. Felesleges választ várni a kérdéseidre.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#5858) pellesmartin válasza Joshi (#5856) üzenetére


pellesmartin
tag

Nem találok más olyan altopicot ami jó lenne

(#5859) Feri2016


Feri2016
újonc

Hello.kerdesem az lenne samsung BD-P1000 blu ray lejatszot hogy tudnam osszekotni tv-vel amin nincs hdmi csak 1 scart(ami most foglalt),elöl meg 1 sàrga rca videò.A blu ray-is van 1 sàrga video kimenet ezt ossze is kötöttem a tv -vel de nem jött be a kép.A hangot optikán keresztűl az erősítőbe csatlakoztattam(pioneer vsx-415).Az erősìtőn mire van a videò bemenet?köszönöm a segìtséget :R

(#5860) Joshi válasza pellesmartin (#5858) üzenetére


Joshi
titán

Ha kenyeret akarok venni és nincs a környékünkön pékség vagy ABC, attól még nem fogok bemenni a csavarboltba hogy adjanak 1kg kenyeret. ;]

(#5861) johnywalker válasza Feri2016 (#5859) üzenetére


johnywalker
őstag

Egy blu-ray lejátszó képességeinek teljes kihasználásához Hdmi bemenetes erősítő és Tv szükséges.Az ilyen csatlakozóból mindkét készülék profitálni tud, egyébként nehezen kell egy régebbi hang és képmegjelenítőhöz BD player.

(#5862) Joshi válasza Feri2016 (#5859) üzenetére


Joshi
titán

Ha nem HDMI-vel kötöd össze a BD lejátszót a TV-vel akkor hogy lesz HD képed? :F Oké hogy nézhetsz te SD tartalmakat is, de én elmozdulnék egy kicsit a minőség felé és lecserélném a TV-ét valami jobbra. ;)

(#5863) Feri2016 válasza Joshi (#5862) üzenetére


Feri2016
újonc

Azzal tisztàba vagyok hogy nem lesz hd kepem,ezt a blu rayt-t nemrég kaptam,egyenlőre nem tudok venni màsik tv-t,és ha màr van gondoltam hasznàlom.

(#5864) Joshi válasza Feri2016 (#5863) üzenetére


Joshi
titán

Akkor inkább tedd félre addig, amíg tudsz venni egy jobb TV-ét.

ui.: rengeteg üzletben van 0% THM, én is sok cuccot vettem már így.

Ha mindenáron össze akarod kötni, akkor a TV-én Video bemenetre van szükség, a lejátszón meg kimenetere. Pontosan tudni kellene hogy ezekből pontosan milyen csatlakozók vannak. Egyébként ez nem kimondottan a hanggal kapcsolatos kérdés, inkább TV vagy lejátszós téma.

[ Szerkesztve ]

(#5865) junkpod válasza Feri2016 (#5863) üzenetére


junkpod
nagyúr

Gondolom több "sárga rca" bemenet is van az erositon. Ha igen, akkor húzz ki mindent a tv-bol, dugdosd be az erősítőbe a bd-t és a kabelbox-ot is. Általában egy oszlopban vannak az erősítő hátán az egyes bemenetwkhez tartozó kép és hang csatlakozók. Hangot ha lehet legalább az optikai, kepet inkább svideo-n mint scarton. Utána az erositobil mehet egy kép és hang a tv felé.
(és ne vegyél hitelre ha nincs pénzed)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#5866) Joshi válasza junkpod (#5865) üzenetére


Joshi
titán

"és ne vegyél hitelre ha nincs pénzed"
Ezt fejtsd ki kérlek, erre kíváncsi vagyok. ;]

(#5867) Feri2016


Feri2016
újonc

Az erősitőn van sàrga rca videó in-out és van sàrga monitor out meg talàn 1in.És egy sàrga dvd 5.1 ch out.A blu ray en van sarga out ,piros-kek-zöld(komponens ha jol tudom),a tv- 1sarga video meg a scart. :K

(#5868) Ragadozó válasza pellesmartin (#5847) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Kérdésedet ide, ez nem autós cucc, de nem is házimozi.
Szerintem semmi értelme.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#5869) Rbert válasza hackeeeee (#5853) üzenetére


Rbert
aktív tag

Szia
A gyári leírás szerint zajos a szoba vagy nagyon visszhangos azért emeli a hangerőt az erősítő a mérésnél:

Mérőmikrofonos mérés
Tegye a szobát minél csendesebbé. A háttérzaj meghamisíthatja a mérést.
Zárja be az ablakokat és kapcsolja ki az áramot az elektromos készülékekben.(Rádió,
klíma, fénycsövek stb.)
A mérést befolyásolhatja az ezekből az eszközökből sugárzott hang.
A mérés alatt, tegyék ki a mobil telefonjaikat a szobán kívülre. A mobil telefonok jelei
elronthatják a mérést.
Ne álljon a hangsugárzó és a mérőmikrofon közé, vagy tegyen akadályt az útba,
mialatt a mérést végzi. A mérőmikrofont legalább 50 cm távolságban helyezze el a
faltól. Ezek elmulasztása pontatlan mérést eredményez.
A mérési folyamat alatt hallható merőjelek fognak kijönni a sugárzókból é a
szubsugárzóból. Ez normális működés. Ha háttérzaj van a szobában, a mérőjelek
szintje meg fog emelkedni.
A VOLUME d f használata a távirányítón vagy a MASTER VOLUME használata a fő
egységen a mérés alatt, törölni fogja a mérést.
A mérés nem végezhető el, ha fejhallgató csatlakoztatva van. Húzza ki a fejhallgatót
mielőtt az Audyssey® Setup-ot végzi.

(#5870) CrckBoT


CrckBoT
csendes tag

Tudna valaki váladztadni a kérdésemre? :-D
(#5830)

(#5871) Joshi válasza CrckBoT (#5870) üzenetére


Joshi
titán

Nálam egy HK 156-os erősítőnél simán működött, egy Lidl-ben vett karaoke cuccal. A gondom nekem az volt amit talán meg is kérdeztem anno, hogy együtt a HDMI és az Audio bemenetet hogy lehetne működésre bírni. Röviden, vagy a mikrofon működött, vagy a kép (notebook youtube).

(#5872) CrckBoT válasza Joshi (#5871) üzenetére


CrckBoT
csendes tag

Értem, köszi. Nekem nem lényeg a 2 egyszerre :-D

(#5873) hackeeeee válasza Rbert (#5869) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehetséges, bár a center és a frontokkal szemben faliszőnyeg van, bár attól még visszaverődhet simán, sőt.

A távolságok végülis rendben vannak, a sub-on módosítottam kézzel, plusz végül a center crossover frekijét is feltettem 120-ra. Majd tesztelem, hogy így milyen.

Hangerőben módosítottam kézzel, mert ugye azokat nem piszkálta.

Véleményem szubjektív...

(#5874) #09634560 válasza CrckBoT (#5830) üzenetére


#09634560
törölt tag

mikrofonerősitő kell vonali kimenettel.

(#5875) junkpod válasza Feri2016 (#5867) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mutass kepet:
A tv csatikrol, az erősítő hatuljarol, a BD hatuljarol.
De ha eloveszed az erősítő manualt akár te is kitalalhatod.

Joshi: a hitel akkor működik ha megvan rá a pénzed de likvid akarsz maradni vagy van egy tuti bevételi forrasod amit a hitel targyaval érsz el. Ha azért veszel valamit hitelre mert amúgy nem lenne rá pénzed azt adossagnak hívják és egy tv kedvéért ilyet okos ember nem vállal.
Ja és nincs olyan, hogy 0 thm, valakinek ki kell fizetni a kamatot.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#5876) BBéci válasza junkpod (#5875) üzenetére


BBéci
titán

A bolt fizeti a saját nyeresége, árrése terhére a kamatot, mert több terméket akar eladni, amivel végül jobban jár.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5877) liszi70 válasza BBéci (#5876) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A bolt fizeti a saját nyeresége, árrése terhére a kamatot"

Ilyen is elképzelhető, de sok esetben szimpla beetetés a 0% THM. Régebben többször vásároltam ilyen hitelre, és minden esetben drágább volt a 0% THM-es termék, mint máshol ugyanaz, hitel nélkül. Tisztában vannak vele, hogy akinek hitelre van szüksége, az bevállal ennyivel nagyobb összeget, ha nem kell egyszerre kifizetnie.

[ Szerkesztve ]

(#5878) Joshi válasza junkpod (#5875) üzenetére


Joshi
titán

Nyilván arra gondoltam hogy van egy fix, modjuk havi bevételi forrása az embernek(fizetés). Nem kell egyszerre nagy összeget kiadni így a napi megélhetést nem kockáztatjuk. Persze félre is lehet tenni, de azt sokkal nehezebb véghez vinni. Az alkalmi leárazások + 0%THM sok embert vásárlásra buzdít.

(#5877) liszi70 miért lenne drágább a 0%THM-es hitelek? Nem mondom hogy nincs ilyen, de pl anno a Media Marktben vásárolt Harman szettem még olcsóbb is volt mint a neten bárhol.

(#5879) liszi70 válasza Joshi (#5878) üzenetére


liszi70
nagyúr

Azért drágább általában, mert valahol be kell hozni a kamatot és a banki költséget. Én sem mondom, hogy sosincs olyan, hogy a bolt ezt részben átvállalja, de azért ne legyünk már naivak. A 0% THM egy nagyon jó vevő-csalogató, én is használtam, de sosem ringattam magam abba az illúzióba, hogy ez tényleg 0%. :)

(#5880) #98221312 válasza Joshi (#5878) üzenetére


#98221312
törölt tag

" miért lenne drágább a 0%THM-es hitelek?"

Teljesen mindegy, hogy milyen formában, de biztos, hogy nem a vásárló jár jól ezekkel a hitelekkel, még ha csábítónak tűnik akkor is megvan rajta a bank, illetve a bolt haszna is.

(#5881) BBéci válasza #98221312 (#5880) üzenetére


BBéci
titán

Ha készpénzre vásárolsz, akkor a bolt nem jár jól, nincs haszna? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5882) #98221312 válasza BBéci (#5881) üzenetére


#98221312
törölt tag

Persze, hogy akkor is van, :K Csak erre " "A bolt fizeti a saját nyeresége, árrése terhére a kamatot" reagáltam.

[ Szerkesztve ]

(#5883) johnywalker


johnywalker
őstag

Egyszerű marketinges dolog ez.Jóval kisebb a készpénzzel vásárlók száma mint a hitelre vásárlóké.S valóban a 0% Thm-es termékek ára azért magasabb valamennyivel, mivel ha burkoltan is, de benne van a kamat ára.

[ Szerkesztve ]

(#5884) Heller2 válasza theballa32 (#5712) üzenetére


Heller2
aktív tag

Én meg szomorkodtam, hogy 2 alkalommal is lemaradtam egy-egy hirdetett ilyenről.
Nem akartam én semmi extrát, játssza le a lemezeimet, kezeljen külső vinyót, wifi is jól jön néha, ennyi, úgy is mese menne rajta legtöbbször. ;)
Ezért is néztem ki ezt a szettet, de ezek szerint nem baj, hogy nem jött össze.
Bár most már még tanácstalanabb lettem :B

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#5885) #97543424


#97543424
törölt tag

Üdv mindenkinek! Lenne nekem egy Sony erősítőm de sajnos nincs hozzá távirányító. Ez lenne a tipusa: STR-KSL 700 . Nincs valakinek ilyen vagy helyettesítő távirányítója valakinek? És még olyan szeretnék kérdezni hogy ha nem lehet hozzá venni,akkor milyen távirányítót javasoltok amivel tutira működik is a gép?

[ Szerkesztve ]

(#5886) KovyBoy válasza #97543424 (#5885) üzenetére


KovyBoy
tag

Szia Ildi,
Nezelodtel, pl. vatera, jofogas, ebay oldalakon? Hatha szerencsevel jarsz es talalsz hozza eredetit.

(#5887) Joshi


Joshi
titán

Megvettem a surround hangfalállvány alapanyagát, ez két 110cm magas asztalláb, nézett is a csaj hogy miért csak kettőt veszek. :DD A teteje keményfából lesz, az alja pedig valami vastag vaslemez. Ha kész lesz dobok be képeket.

(#5888) BBéci válasza #97543424 (#5885) üzenetére


BBéci
titán

Lenne, vagy pedig van? :F

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5889) #97543424 válasza KovyBoy (#5886) üzenetére


#97543424
törölt tag

Igazából pont ugyanolyat nem találtam,mert ami nekem kell a távirányítóra rm 700 van írva. De van ugyanolyan mint ami nekem kell csak más a tipusszáma. Az jó lenne hozzá?

(#5890) BBéci válasza #97543424 (#5889) üzenetére


BBéci
titán

Ki tudja kipróbálás nélkül?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5891) KovyBoy válasza #97543424 (#5889) üzenetére


KovyBoy
tag

Ahogy Beci is irja, passz...
Ha nem lenne szallitasi dij, mondanam, hogy vedd meg ezt, de nezve az erosito erteket is, nem er annyit.

Aztan van/volt itt egy masik alternativa is, ha bevallalos csaj vagy! :DDD

Meg van az eredeti tavi, csak nem mukodik? Ha igen, nem feltetlenul remenytelen, hoztam mar vissza parat a sirbol.

[ Szerkesztve ]

(#5892) #54715584 válasza #97543424 (#5885) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ha nem találsz eredeti távirányítót, akkor sztem a Logitech Harmony családban keresgélj.
Amikor nem volt mindenhez távirányítóm, vettem egy olcsóbbat, és ment vele a TV, erősítő, még a UPC box is. :)

(#5893) #97543424 válasza KovyBoy (#5891) üzenetére


#97543424
törölt tag

Az első ötleted nem is rossz(néztem én is),lehet jó is lenne,még ennyit beáldoznák csak hogy működjön is.A másodikat kihagyom :)

(#5894) KovyBoy válasza #97543424 (#5893) üzenetére


KovyBoy
tag

Pedig nincs is jobb annal, mint amikor 4kezlab nyomhatod.... :D

Megfontolando monstre javaslata is, jok a logi cuccok. Hogy ezek kozul melyik lehet jo erre a celra, sztem o hamarabb tud segiteni.

[ Szerkesztve ]

(#5895) #97543424 válasza #54715584 (#5892) üzenetére


#97543424
törölt tag

És ebben tudnál segíteni melyiket vegyem? Én is hallottam hogy a Logitech cuccok jók!

(#5896) #54715584 válasza #97543424 (#5895) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hát, igazából pénztárca és ízlés kérdése. :)
Nekem azt hiszem a sima 300-as van, még jó pár éve vettem. Akartam kijelzőset, de azok meg drágák.
Ha jól tudom még olyan leírás van valahol neten, hogy mely eszközökhöz jók, de most nem találom.
Megnézni meg tudod őket bármelyik műszaki boltban, de lehet webshopos rendelésnél olcsóbban jársz.
Az eszköz társítása meg nagyon egyszerű, van egy netes oldal, ahová beírod a készülék típusát és gombnyomásra letölti USB-n az adatokat, sőt, te magad is átszabhatsz minden billentyűt. :)

(#5897) jaszy76


jaszy76
aktív tag

Urak,
a tanácsotokat szeretném kérni ismét! 5 napos Taga 120 mélynyomó zúg.
Ami biztos: nem hálózati zavar, mivel több, egymástól teljesen független ingatlanban is ki lett próbálva.
Amint bekapcsolom a készüléket, a trafó (szerintem legalábbis) zúgni, búgni kezd. Nem hangosan, oda is kell hajtani a fejet, hogy halljam. De amint a mélysugárzó teljesen bekapcsol (relé behúz), akkor már a membrán is adja a hangot, ami viszont zavaró. A hallgatási pozícióban nem hallani, de 1 méterről már fülelve hallom a búgást, ha nem játszom le semmilyen forrást. Zene, film közben nem hallani.
A korábbi Yamahám nem zúgott, ezért azt gondolom, hogy az ilyen mértékű zúgás sem normális.
Mielőtt szervizbe küldeném, a véleményeteket szeretném kérni!

Nagyon köszönöm!

(#5898) #09634560 válasza jaszy76 (#5897) üzenetére


#09634560
törölt tag

szerviz.. és csere!!

(#5899) #09634560 válasza #97543424 (#5895) üzenetére


#09634560
törölt tag

Már a legolcsóbb is tökéletes! ha bevállalós vagy akkor a 10 ezer Ft-os de az mindent visz.
A logitech oldalára fel fog menni mikor összedugod a géppel, ott akár tipusonkánt aká gombonként személyre szabhatod, és gyáriként viselkedik, -ha jól csinálod..

(#5900) #97543424


#97543424
törölt tag

Nagyon köszi a segitséget mindenkinek! Azt hiszem bevállalok egyet kipróbálom.
Sanci38: akkor pl.a 300-as is jó lenne?Csak az enyém nem mai gyerek lehet nem lenne rajt a listáján! :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.