Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) Valkűr válasza jaszy76 (#5347) üzenetére


Valkűr
őstag

Igazából a legjobb az lenne, ha otthon tudnád megfülelni őket. Szerintem túl nagy kategóriabeli difi úgy sem lesz.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#5352) #09634560 válasza Nemir Ombe (#5350) üzenetére


#09634560
törölt tag

Engem légyszi vegyél ki az általánosításaidból. Mivel túl vagyok a meghallgatásaikon és eszerint mondtam amit mondtam. Denon mellé jobb a polk, és jobb kedvencem, pl az általad emlitett studio 5 helyett inkább a polk rti-t venném de nem veszem el se a 3 betű se a marketing kedvééért az erényeit sem. A jbl arena Onkyo 5-el igenis jobb szerintem jbl-el míg denon 1200-al a polk volt megnyerőbb.

jaszy76 : természetesen én is a meghallgatás mellett voksolok. Véleményt kértél, megkaptad és annak jogát is fenntartom hogy neked jobban bejöhet a Onkyo -polk páros de ez egyéni izlés kérdése is és ha bárkivel fogadék, én merem a választ előre boritékolni..

[ Szerkesztve ]

(#5353) BBéci válasza Nemir Ombe (#5333) üzenetére


BBéci
titán

Műszerrel megmérted mindegyiket, hogy ennyire pontosan tudod, melyik mennyire mélyre megy?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5354) Joshi válasza Nemir Ombe (#5350) üzenetére


Joshi
titán

Győr és környékén tudsz egy szervizt ahol lehúzás helyett értelmes áron javítanak ilyen cuccokat?

(#5355) windlord válasza Nemir Ombe (#5350) üzenetére


windlord
őstag

Tobbszor kertek mar tobb topikban, hogy hagyd mar ezt az altalanositast.

Nem szereted a jbl markat.
Elfogadta mindenki!

Barhogy is probalsz kihatralni a hozzaszolasaidbol, de ez meg igy marad.

Sok esetben -neha legalabb- egy elnezest elferne!

Legalabb belepo szinten, mielott lehordod a hon nem szeretett markat...

[ Szerkesztve ]

(#5356) Nemir Ombe válasza Joshi (#5354) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

....írtam privàtot....

Hmm ....

(#5357) Joshi válasza Nemir Ombe (#5356) üzenetére


Joshi
titán

Köszi. :R

(#5358) #09634560 válasza Valkűr (#5351) üzenetére


#09634560
törölt tag

Így van.. :R
Bár vannak egyéni jegyek, és nem lehet előre mondani mert mindenkinek más a kedvence vagy a háklija. Pl a jbl erősen tulzó magasai sokaknak fel se tünik míg mást irritál vagy a polk elsőre bizony lomha de bejáratástól annyit finomodik hogy rá sem ismerni eredeti hangjára -feltéve ha valaki megvételkor és rá kb 200 órányi üzemórával később hallgatja. Kis túlzással ez a jbl-re is igaz. Valamint mélykezelésük is eltér, van akinek feltünik és van akinek nem.
Pl voltam egy helyen ahol volt taga, jamo dali C és polk tsx. volt egy klip az egyik müholdas csatornán felvették HDR-re. Marantz és pioneer volt a kiválasztott kb egy kategória, konklúzió: marantzal nem sziszegett a dali és polk, míg pionerrel a polk egyedül, többi kiválasztással bántóan szinezett sziszegett mélyek pedig önállóan csak marantz polk felállással voltunk maradéktalanul elégedettek de teljes mozihangzás jamo-pioneer és marantz-polk formációvan jött be nekem és a tulajnak, tulajnak volt ahol eltérő véleméynünk volt de ezek amit leirtam ez nagyjából közös megállapitás volt, igy ő is én is marantz-polk párost tettük nyerőre -és a tulaj azt vette meg.

[ Szerkesztve ]

(#5359) BBéci válasza #09634560 (#5358) üzenetére


BBéci
titán

A 200 órányi bejáratás tizede is elég lehet, ha IsoTek Rejuvenation, vagy valami hasonló lemezt futtatunk. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5360) liszi70 válasza Nemir Ombe (#5350) üzenetére


liszi70
nagyúr

"én csak azzal nem értek egyet mikor egy belépõ kategòriàs doboz kerül “tùlmisztifikàlàsra” csak amiatt a pàr betû (és pàr tesztnek tûnõ PR cikk) miatt,amit ràírtak"

+1

(#5361) windlord válasza liszi70 (#5360) üzenetére


windlord
őstag

A JBL Arena kulonben pont ajanalott, nem?

Bocs Liszi!

Nem neked szántam, hanem új hsz. -nek.

[ Szerkesztve ]

(#5362) #09634560 válasza BBéci (#5359) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezt nem vitatom úgy sem hogy még nem volt ezzel a lemezzel tapasztalatom..

(#5363) Norbi 72 válasza jaszy76 (#5347) üzenetére


Norbi 72
veterán

Azért hallgasd meg-ha lehet-a Polk M20+PSW 110 párost is. :K

(#5364) #09634560 válasza Norbi 72 (#5363) üzenetére


#09634560
törölt tag

Pont erre a tipusra gondoltam.. :)

(#5365) rajzol01


rajzol01
tag

Használ(t) valaki jbl es 80-akat?

(#5366) jaszy76 válasza Norbi 72 (#5363) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Köszi, mindenképpen!

(#5367) BBéci válasza rajzol01 (#5365) üzenetére


BBéci
titán

Talán windlord.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5368) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Clarus Titan sub használtan, vagy egy Polk Audio PSW 125 újonnan a jobb választás?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#5369) BBéci válasza Zsmester89 (#5368) üzenetére


BBéci
titán

Kláruszt akkor sem engednék a lakásomba, ha kötelező lenne, ellenben a PSW125 szódával elmegy. Kicsit pontatlan, lötyögős, terjengős, de belépő szinten nem lehet többet elvárni egy szubládától.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5370) windlord válasza BBéci (#5367) üzenetére


windlord
őstag

Igen!
Nálam ES80 -ak vannak.

[ Szerkesztve ]

(#5371) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Tudja valaki hogy az Onkyo TX-NR636 erősítő kijelzőjén hogy lehet nagy betűsen kiiratni az éppen megszólaló hangformátumot? Jelenleg a bemenetet írja a formátumot pedig fölötte piros kis betűvel. Esetleg a távirányítón van erre direkt gomb? Köszi.

(#5372) BBéci válasza Joshi (#5371) üzenetére


BBéci
titán

Ami bemegy, az szólal meg, miért kellene mást kiírnia? Ha sztereót mátrixol, azt szeretnéd nagyban látni?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5373) Jaded válasza Joshi (#5371) üzenetére


Jaded
senior tag

Nálam az 545-ön a display gombbal tudod változtatni mit írjon ki. Bemenet, hangformátum, stb stb.

Renault Megane IV Limited

(#5374) Joshi válasza BBéci (#5372) üzenetére


Joshi
titán

Igen, azt szeretném nagyban látni ami éppen szól. :K

(#5373) Jaded köszi kipróbálom. :R

[ Szerkesztve ]

(#5375) Joshi válasza Joshi (#5374) üzenetére


Joshi
titán

Kipróbáltam és működik, de csak pár másodpercig aztán visszaáll a bemenetek kijelzésére. Hogy lehet azt megoldani hogy állandóan a hangformátumot mutassa?

(#5376) Jaded válasza Joshi (#5375) üzenetére


Jaded
senior tag

Passz. Nálam ott marad amire állítom.

Renault Megane IV Limited

(#5377) Jaded válasza Jaded (#5376) üzenetére


Jaded
senior tag

Igazad van,tényleg visszaáll. Úgy emlékeztem úgy marad. Így passz.

Renault Megane IV Limited

(#5378) Joshi válasza Jaded (#5377) üzenetére


Joshi
titán

A H/K erősítőmnél megszoktam hogy a hangformátumot mutatja, így mindig tudtam hogy éppen milyen formátumú hanggal van a forrásanyag. Nem olyan nagy ügy, csak egy gombnyomás. :D

(#5379) johnywalker válasza Joshi (#5378) üzenetére


johnywalker
őstag

Miért nem mész bele az erősítő menüjébe?A display setup-ban biztos van más beállítási lehetőség is.

(#5380) Joshi válasza johnywalker (#5379) üzenetére


Joshi
titán

Nézegettem a menüt, de ilyen beállítást én nem találtam. :(

[ Szerkesztve ]

(#5381) johnywalker válasza Joshi (#5380) üzenetére


johnywalker
őstag

Nem vagyok most otthon, de holnap belenézek a setupba.Nekem is alapon van egyébként, a hangra jobban figyelek. :)

(#5382) Jaded válasza Joshi (#5378) üzenetére


Jaded
senior tag

Én is meg szoktam nézni, hogy abban a formátumban szól-e amit szeretnék. De ennyire izgat csak :D

Renault Megane IV Limited

(#5383) #98221312


#98221312
törölt tag

Yamaha NS50-es hangfalszetthez Denon AVR X520 szerintetek jó lehet?
Köszi előre is. :)

(#5384) Nemir Ombe válasza #98221312 (#5383) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

....a lényeg,hogy neked tetszik-e a hangja.... kismilliò egyéni vélemény fogsz kapni egy ilyen kérdésre,de végül te fogod hallgatni .... ;)

(....amúgy egy belépõ szettnek teljesen megfelel....)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#5385) BBéci válasza Joshi (#5375) üzenetére


BBéci
titán

Nem értem, miért van erre szükséged? A Dolby Digital Dolby Digitálban szól, a DTS pedig DTS-ben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5386) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Üdv! A BD lejátszóra egy HDMI elosztóval rákötöttem a TV-t és a projektort, de nincs kép. Csak akkor, ha az egyiket kihúzom. Lehet ezen valahogy segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#5387) darthdenes


darthdenes
tag

Lassan le kell váltanom a H/K 132 erősítőmet. Rubicon Rp 26 szett Sony sw 40 subbal működik együtt. Ehez kellene valami erölködő. 90%film 10% rádió.
Újak közül a Denon 520 bt és Yamaha 379 találtam tesztet az Av online oldalon. A Denon szimpatikusabb. Max.... max 100ft-ig új készülék esetén melyik az ajánlottabb? Az emlitetteken kívül más típus is szóba jöhet a szoba 16nm. Használt piacon pár éves készülékék közül mit érdemes figyelni.
Válszokat előre is köszönöm.

(#5388) Sz_Imre válasza darthdenes (#5387) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

YAMAHA HTR-4065 80K (szerintem 1 fokkal jobb lehet a hangzása yamaha 379-nél)
Vagy marad a Denon 520.

[ Szerkesztve ]

(#5389) Rbert válasza darthdenes (#5387) üzenetére


Rbert
aktív tag

Denon :K

(#5390) #54715584 válasza darthdenes (#5387) üzenetére


#54715584
törölt tag

1 hónapja én is a kettő között vacilláltam, és Denon lett a vége. :K

(#5391) droid8101


droid8101
csendes tag

Lenne egy nagy problémám. vsx-329 erősítőt xbox360-at össze kötöm hdmi kábellel a megfelelő helyre, és sehol semmi. Nem érzékeli az erősítő az xbox jelenlétét. Csak villog, és semmi. Nincs se kép se hang. Bármilyen hdmi eszközt kötök az erősítőre, semmit se érzékel. Mi lehet a gond?

(#5392) BBéci válasza droid8101 (#5391) üzenetére


BBéci
titán

Például nem bemenetre, hanem kimenetre csatlakoztatod, vagy a menüben nem állítottad be mindazt, amit kell. Olvasd el figyelmesen a kezelési leírás erre vonatkozó részét!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5393) droid8101 válasza BBéci (#5392) üzenetére


droid8101
csendes tag

xboxból erősítő game-in hdmi-re dugom. Erősítő hdmi-out-ot tvre dugom. Nem működik. Leírás nem mond róla semmit. Az érdekelne, hogy ha rosszak a bemenetek azt honnan lehet tudni? Vagy van más ötlet?

(#5394) BBéci válasza droid8101 (#5393) üzenetére


BBéci
titán

Bemenetek közül kiválasztottad a "game" nevűt a távirányítón?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5395) droid8101 válasza BBéci (#5394) üzenetére


droid8101
csendes tag

persze

(#5396) droid8101 válasza BBéci (#5394) üzenetére


droid8101
csendes tag

van valami biztosíték az erősítőben? Nem mehetett az ki?

(#5397) BBéci válasza droid8101 (#5396) üzenetére


BBéci
titán

Olyanról még nem hallottam.
Új az erősítő? Most próbálod első alkalommal?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5398) droid8101 válasza BBéci (#5397) üzenetére


droid8101
csendes tag

Igen új. Most próbáltam előszőr

(#5400) BBéci válasza droid8101 (#5399) üzenetére


BBéci
titán

Akkor két eset lehetséges: hibás az erősítő, vagy user error.

16 éve tesztelek házimozi erősítőket, mégis előfordul, hogy fél óráig vacakolok, mire megszólal az éppen kezelésbe vett példány. Olyankor persze dühöngök, feleségem azzal nyugtat, hogy eddig még mindegyiket sikerült megszólaltatni. És tényleg. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.