Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) liszi70 válasza windlord (#5447) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nekem egy alap Kontaset -em van. Bőven jobb mint a piaci, de semmi előnyét nem hallom."

Nyilván nem hallod, mert nincs is. Nem javít, nem ront a hangon. Nekem is az van, teljesen megfelelő. Igényes összeszerelés, minőségi anyagok, de aki hangi előnyökért venne olyat (és normálisan tesztel!), az csalódni fog. De simán nyújtja azt a minőséget, amit egy "audio-video"-célra árusított, emiatt túlárazott, sokszoros árú elosztó.

[ Szerkesztve ]

(#5452) Norbi 72 válasza liszi70 (#5443) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az is igaz. :)

(#5453) KovyBoy válasza BBéci (#5450) üzenetére


KovyBoy
tag

Ezek kozul - az aljzatok szamatol fuggetlenul - melyik javasoltabb a masiknal, ha mezei elosztot vennek egy belepo erosito (X1200) es tarsai melle, esetleg teljesen mindegy?

(#5454) Joshi válasza BBéci (#5450) üzenetére


Joshi
titán

Még mindig nem a hangzás javítására venném hanem a jobb, minőségibb anyaghasználat miatt ami talán nagyobb biztonságérzetet ad. Akkor rendelek egy sima mezei 5-6 aljzatos verziót. Köszi.
Egyébként jó hogy linkelted ezt a Kontaset márkát mert nagyon szimpi a termékek is és az ár se vészes.

(#5455) BBéci válasza KovyBoy (#5453) üzenetére


BBéci
titán

A KS-ek újravezetékezhetőek, valamint az is szempont, hogy a belül lévő réz sín egy darabból legyen.

(#5454) Joshi
Értem, hogy nem a hangzás javítása miatt cserélnél elosztót, de a szándékos rontást jó lenne elkerülni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5456) liszi70 válasza KovyBoy (#5453) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ha kényszert érzel, hogy ennek jelentőséget tulajdoníts, akkor a DI-STRIP-ek közül válassz, az fórum-szinten "elfogadottabb" ilyen szempontból, nem mintha ez bármit is jelentene. De például.

[ Szerkesztve ]

(#5457) KovyBoy válasza liszi70 (#5456) üzenetére


KovyBoy
tag

Kosz mindkettotoknek.
Sok jelentoseget nem tulajdonitanek neki, de jelenleg nekem is egy ilyen elektronikaval fusz@rozott gagyi van, amit lentebb kellene butitani az alabbiak alapjan.

(#5458) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

....igazsàg szerint azt sem àrtana figyelembe venni,hogy bàrmilyen “csúcsminõségû” elosztò vàsàrlàsa is szinte felesleges,ha a falban lévõ vezetékek és a fali aljzat “nincs a helyzet magaslatàn” .... de természetesen ezt sem érdemes tovàbb rontani egy “valamilyen kínai tömegtermékkel” ....az alap minõség (amit valòban elosztònak lehet nevezni) az legalàbb olyan,mint a többször említett Kontaset-ek .... jobbat meg az vegyen,akinél “minden màs” rendben van..... természetesen vsz ....

Hmm ....

(#5459) liszi70 válasza KovyBoy (#5457) üzenetére


liszi70
nagyúr

Sokkal fontosabb, hogy mennyire érzed jól magad a használatával. A "lebutítás" valós hangi hatását (ha van ilyen) nem valószínű, hogy megérzed a rendszeredben, de ha elkezdesz félni a krach-tól ha nem használod a védős elosztót, az szarabb lesz. :) Nekem ilyen félelmeim nincsenek, az elektromos hálózatom rendben van, a megfelelő védelmek beiktatva, ennek megfelelően csak sima, di-strip kontasetet használok. Ennek ellenére nem merem senkinek azt ajánlani, hogy ne használjon valamilyen védős elosztót, mert nem egyforma a hálózatunk, és nem egyformák a félelmeink sem az eszközeink védelmét illetően. Mások lehetnek a prioritásaink. Van akinek a hangyafasznyi (vagy nem létező, csak olvasott) hangi különbségek a fontosabbak, van akinek a biztonság.

[ Szerkesztve ]

(#5460) KovyBoy válasza liszi70 (#5459) üzenetére


KovyBoy
tag

Szuper valasz, kosz!
Akkor a kovetkezo lepes az alap halozat ellenorzese ezek szerint. Nalad milyen "extra" vedelem van beepitve a rendszerbe es pontosan mely ponto(ko)n, melyet kovetoen eleg egy sima eloszto?

(#5461) windlord válasza KovyBoy (#5460) üzenetére


windlord
őstag

Áramkört védünk, rézvezetéken kismegszakítókkal.
6A, 10A, 16A

Megmatározó még a kábel keresztmetszete.
Konnektor 3x2.5mm, világítás 3x1.5mm.
(Szabvány szerint)

Használhatsz még fi-relét, amely már kötelező is új kivetelésnél.
Életvédelmi relé a neve.
Nem hagyja, higy megrázzon az áram :)

Tudsz beépíteni a bejövő ágra túlfesz. védelmet, valamint a fogasztó oldalra a fogyasztó elé. Nem egyenlő a túlfesz. aljzattal, mert az nem fogja meg a villámot.

Fontos még az EPH.
Egyenpotenciálra hozás.

Lényegében ennyi :)

Ha ezek rendben vannak, akkor jónak mondható a hálózatod :)

[ Szerkesztve ]

(#5462) Zsmester89 válasza windlord (#5461) üzenetére


Zsmester89
őstag

Akkor megnyugodtam a két szálas befalazott földelés mentes alu kábeleimmel és az olvadós biztosítékkal :D , bár van egy rendes biztosíték is :D

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#5463) windlord válasza Zsmester89 (#5462) üzenetére


windlord
őstag

Vettem egy kérót, ugyanez van benne.
Habar harom eren, de fold nincs kotve :)
Az er ott van... szakbarbarok.

Total felujitas elott allok, igy belefer.
Nem vagyok villanyasz, de ezt megcsinalom.

Sok ember felvallrol all a villanyhoz, de egy lakasban/hazban az egyik legfontosabb.

Ha csak nem az erintesvedelem miatt...

(#5464) sander123


sander123
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek egy pioneer vsx329+magnat monitor supreme 800 jó párosítás lenne?
Vagy esetleg pioneer vsx 521 jobb? Ha igen mivel? a 329-es 2014es model.

(#5465) Sz_Imre válasza sander123 (#5464) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Szia!
Inkább a Pioneer vsx 521. Ezek használtak? És mennyit szánsz rá(összeg)?

[ Szerkesztve ]

(#5466) sander123


sander123
csendes tag

használtan akarok venni! 40-50 000ft-ért

(#5467) sander123


sander123
csendes tag

a hangfal szettet pedig újonnan 90 000ft-ért

(#5468) brandyke


brandyke
csendes tag

Sziasztok!
Maximum 100ezerig szeretnék házimozit, tv-re kötve használnám. Első házimozim lenne, tudtok ajánlani?

(#5469) Joshi válasza brandyke (#5468) üzenetére


Joshi
titán

Ha újban gondolkozol, akkor az nagyon kevés pénz. Én most adtam el a régi cuccomat ami egy Harman AVR156-os erősítőből és egy HKTS 9 hangfalszettből állt. Használtan nagyjából ez az a szint ami még beleférhet és szerintem teljesen vállalható.

(#5470) sander123


sander123
csendes tag

pioneer vsx ... melyik sorozatú erősítőt érdemes megvenni használtan ha 40-50 000ft-ot szánok rá?

(#5471) Sz_Imre válasza sander123 (#5470) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Igaz, hogy amit most ajánlok, azok nem pioneerek, de szerintem ez jobb amit kinéztél, de ebbe majd más megerősít.
DENON AVR-1311
Ketten is kínálják ezt a terméket. Eladó1 Eladó2

(#5468) brandyke: Most csak házimozi erősítő kell, vagy hangfalszett is? Mert ha mind 2 kell ahhoz 100k kevés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5472) Valkűr válasza sander123 (#5470) üzenetére


Valkűr
őstag

Ennyiért én sem ajánlom a Pioneert...Hacsak nem valami régebbi szériás darabot Ax3, Ax5, de szerintem 40-ben még azokat sem nagyon kapod meg. Én azt javaslom gyüjtögess hozzá még egy picit, mert én a Denon 1311-re sem adnék ki pénzt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#5473) Valkűr


Valkűr
őstag

Egy ilyen Yami akkor már jobban megérné..

[link]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#5474) Nemir Ombe válasza sander123 (#5470) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

....ha abban a Magnat ( vagy hasonlò kategòriàs szettben) gondolkodsz,akkor bõven megfelel(het) egy belépõ/alsò kategòriàs erõsítõ ( Denon 13xx,16xx,19xx,Yamaha 4xx,5xx, stb.) de szerintem a “valòdi pénzkidobàs” az újonan 90e körüli hsz szett,ennél lényegesen jobbat vehetsz a “hasznàltpiacon” ugyanilyen àron ....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#5475) liszi70 válasza KovyBoy (#5460) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nalad milyen "extra" vedelem van beepitve a rendszerbe"

Semmilyen "extra" védelem nincs beépítve, csak ami egy családi ház szokásos áramellátásához szükséges.

(#5476) brandyke válasza Joshi (#5469) üzenetére


brandyke
csendes tag

Én egy blue-ray lejátszós, 5.1 rendszerben gondolkodom. Pl.: Samsung ht-j5150
Ezekről mit tudtok? Inkább szánjak rá több pénzt vagy megéri ilyet venni? Tényleg csak filmnézésre kellene.

(#5477) guppy


guppy
őstag

Sziasztok!

Erősítő vásárlás előtt állok, a keret kb 100e Ft, használt is szóba jöhet. Nézegettem a fórumon eladó erősítőket, mennyire reális egy _Denon AVR-2113-ért 100k ? Mi az ami ebben a kategóriában ajánlott lehet még ? Főleg zenehallgatásra DLNA kliensen keresztül. Jó lenne ha tudná a 4k-t is (HDMIn).

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#5478) jeni válasza guppy (#5477) üzenetére


jeni
félisten

Szia!
A 4K esetén ha az emlékezetem nem csal az csak a 2015 és az új 2016-s modellek tudják és a középketagórás ami még 200e.Ft felett vannak. Ha zsír új kell akkor csak a alsó belépő között kell keresned a megjelölt kereten belül.
Olyat,hogy használt modellt esetleg találhatsz garival de kevés az esély arra,hogy a 4K tudással megkapod 100000Ft áron középkategóriákat figyelembe véve.
Egy ilyet érdemes,igaz +10000Ft kell még hozzá.
Vagy ezt igaz elvileg erre van még +1év gari,és nem kéred a Pioneer BD170-t.
Ez nagyon jó cucc,de nem 4K-s és már feltehetőleg nem garis.

[ Szerkesztve ]

(#5479) BBéci válasza brandyke (#5476) üzenetére


BBéci
titán

Azt tudjuk róluk, hogy büntetni lehet a hangminőségükkel, házimozihoz csak az elnevezésükben van közük.
Akkor jársz legjobban, ha meghallgatsz néhány normális házimozi rendszert, utána a kinézett Samsungot. Ha tetszik a hangja, megveszed és pont.
Annyit érdemes tudnod, hogy a reklámozott 1000 wattnak az ötöde talán igaz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5480) guppy válasza jeni (#5478) üzenetére


guppy
őstag

Köszönöm a gyors választ, de ez alapján nekem úgy jött le, h van rajta 4k bemenet, és upscaling is.

De ami a legjobban érdekelne, h ebben az árkategóriában mik az ajánlott típusok (nem feltétlenül szükséges h tudja a 4k-t). Amire főképp lesz használva, az a zenehallgatás DLNA-n keresztül és mozi.

Szerk:
köszi az ajánlatokat :K

[ Szerkesztve ]

(#5481) jeni válasza guppy (#5477) üzenetére


jeni
félisten

(#5482) BBéci válasza guppy (#5480) üzenetére


BBéci
titán

Annak az erősítőnek a 4K képességei nem érnek két forintot sem. A HDMI bemenetei nem 2.0a szabványúak, nem ismeri a 60p-t, a 4:4:4-et és a HDCP 2.2-t. A felskálázás eleve felesleges, azt sosem szoktuk az erősítőre bízni, elvégzi a TV saját hatáskörében.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5483) johnywalker válasza jeni (#5481) üzenetére


johnywalker
őstag

Hogy mit tud egy egy rendszer, illetve átengedni mit tud, az teljesen más kategória...A lényeg hogy ebből mire van valójában szükséged.Alap és középkategória jó ha szépen passthrough-ol, de semmi több.Tényleges és népszerű mozi kategória ill.filmanyag nem gyakori.Az még a jövő.

Amit valójában használ a legtöbb ember, ahogy BBéci is írta, a az a BD rip MKV, s ezt a legtöbb Tv is már kadencia helyesen játssza,

[ Szerkesztve ]

(#5484) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
Megvan az új erősítőm (Denon X1200) ,kalibrálásnál sokkal hangosabb a kalibráló hang mint az ezelőtti (Denon X1000)-nél.
A mélynyomó is sokkal mélyebben szól mint a másiknál,visszább kell venni 50%-ról mert nekem túl erősek a mélyek.
Ez természetes, vagy valami gondja van az új erősítőnek?
Véleményeteket kérném:
Wharfedale Vardus 300 mellé:-háttérhangsugárzónak vennék egy ilyet : [link]

Vagy egy ilyet: [link]

A mostani háttér pedig menne oldalra.: [link]

Vagy egyik sem jó választás? (nem akarom lecserélni a mostani hangsugárzókat.)

(#5485) Nemir Ombe válasza Rbert (#5484) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... akkora térben akarsz mozizni/annyi hely van mögötted,hogy kell a 7.x vagy mi az indíttatás oka .....?

(.....ne “keverd másokkal” a dobozokat,abból semmi jó nem lesz ....)

Hmm ....

(#5486) Rbert válasza Nemir Ombe (#5485) üzenetére


Rbert
aktív tag

Ha film 7.1 akkor miért ne abban hallgassam.
Az Eltax-ot az a kereskedő ajánlotta akitől egy éve vettem a Vardus 300-at.Ebből a szériából már nem tud rendelni külön sorrundot.
A JBL csak kinéztem magamnak.
Ha nem Wharfit veszek sorrundból nagyon elrontja a hangzásképet:?

(#5487) Dorian válasza Rbert (#5486) üzenetére


Dorian
félisten

Mert ha nem tudod legalább 1,5-2 m-re mögötted elhelyezni a surround back hangfalakat, akkor adtál a szarnak egy pofont.

Igen, egységes hangdobozszett szükséges.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5488) Rbert válasza Dorian (#5487) üzenetére


Rbert
aktív tag

1,7m-re vannak a hátsók.

[ Szerkesztve ]

(#5489) Nemir Ombe válasza Rbert (#5486) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... ha már mindenképp ezt akarod megvalósítani, akkor keress legalább valami márkán belüli hasonló kategóriás dobozt .... akár használtan is .....

(bár szerintem jobban járnál, ha a jelenlegi dobozokat cserélnéd komolyabbra,még ha 5.1-ben is,komolyabb előrelépés lenne mint egy 7.1, a jelenlegi+valamilyen hátterekkel,de természetesen te tudod .....)

Hmm ....

(#5490) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Lecsúsztam az X1000-res Denon-ról, ez van. :)

Akkor ezek szerint marad az X520.. Lenne még valami hasonló alternatíva, esetleg, amit tudnátok ajálani helyette, hasonló árban? :)

Véleményem szubjektív...

(#5491) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, elhatároztam, megrendeltem a Denon AVR-X520BT-t a netdepotól. Kíváncsian várom, hogy milyen lesz majd az AVR-1306 után. :)

Véleményem szubjektív...

(#5492) jeni válasza hackeeeee (#5491) üzenetére


jeni
félisten

korábban linkeltem használt és garis házimozikat.
azok zeneibbek,nagyobbak
ellenben a Denon 520 tudja a HDMi 2.0 4K dolgokat és passz

(#5493) hackeeeee válasza jeni (#5492) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sokat filóztam, hogy milegyen. Az X1000 jó lett volna a fórumtárstól, de arról lecsúsztam.

Nekem bejön a Denon hangzásvilága. A 1306 is elég, csak kicsit szeretnék haladni a korral.

Véleményem szubjektív...

(#5494) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok 1 megerősítésre lenne szükségem hozzáértő szakiktól, mert nem akarok f*szságot csinálni. :D
Adott egy Toshiba Lcd Tv, pusztulatosan szar minőségű fejeskimenettel. Eddig ezen keresztül volt rákötve (1 hétig bírtam) egy logitech Z623-as hangfalszett. Be akarok szerezni egy ilyet + 1 hozzá és a TV-hez való koaxális optikai kábelt.
A Tv-re van kötve még egy Dune smart D1-es lejátszó HDMI-n kereszttül.
Nos most jönne a kérdés. :D
Ugyebár az átalakító hatására a tv-s hangerőszabályzás megszűnik létezni, NADE, mivel tv műsort nem nézek, max évi össz 1 órát ezért ez nem releváns.. :D A HD lejátszót viszont használom. Jól gondolom hogy ha ennek a hangerőszabályzóját használom, arra nincs semmiféle hatással a digit-analog átalakító? Hisz csak a tv-be menő jelszinttel machinálok. Vagy nem jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#5495) jeni válasza hackeeeee (#5493) üzenetére


jeni
félisten

van ott is Denon 1100 garival bontatlan ha nem kell a HDMi 2.0

(#5496) #09634560 válasza Maxtreme (#5494) üzenetére


#09634560
törölt tag

jól gondolod: semmi hatása nincs, csak vonali jelet ad ki.

(#5497) #09634560 válasza Nemir Ombe (#5489) üzenetére


#09634560
törölt tag

Dobozcserére én is egyetértek és még megfelelő választással jobb térérzetet is kaphat.

(#5498) Maxtreme válasza #09634560 (#5496) üzenetére


Maxtreme
addikt

Aham, tehát akkor müxeni fog a hangerőszabályzás, köszi erre voltam kíváncsi. :R

(#5499) hackeeeee válasza jeni (#5495) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igaz, de az is már plusz ~15k.. 100 alatt szerettem volna kivitelezni ezt az egészet, lehetőség szerint.

Az X520-hoz tartozó kérdés. (tudom valszeg egyértelmű..)

A 2 subkimenet értelemszerűen 2 darab subláda használatához megfelelő, és ezért .2-es az erősítő igaz? Vagy a beállításaiban kapcsolható, hogy melyik sub kimenetet szeretném használni?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5500) #09634560 válasza Maxtreme (#5498) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem!!!
Ugyanazon a jelszinten megy ki, csak akkor müködik lejátszóról a hangerőszabályzás ha analóg sztereó kimeneten viszed ki a jelet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.