Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) #72042496 válasza IreN!CuS (#12749) üzenetére


#72042496
törölt tag

De, Stereo x2 volt a neve (ezt szívesen látnám újra), a mátrixok közül pedig egy DPL II Music és DPL II Movie volt benne ha jól emlékszem, illetve dekódolta a DD 5.1-et és a DTS-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#12752) #72042496 válasza johnywalker (#12750) üzenetére


#72042496
törölt tag

Multi Channel Stereo, All Channel Stereo, ilyenek vannak csak, és ahogy nézem, mindnél szól a center is. A NAD tud olyat, hogy Enhanced Stereo, a kézikönyv szerint ki lehet kapcsolni a centert ebben a módban.

Aztán lehet nem baj ha szól a center is, ezek a gépek már biztos elég értelmesen fel tudják dolgozni a jelet. Összejövetelkor háttérzenéhez, Barátok köztöt nézni, néhány játékhoz, valami igénytelen döngetős zenéhez, stb. jól jöhet ez. :)

(#12753) johnywalker: Ja, az más - ezt igazából most is meg tudnám csinálni a HK3770-nel, de újra házimozi erősítőt szeretnék lassan, ezért kérdezgetem, hogy azok mit tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#12753) johnywalker válasza #72042496 (#12752) üzenetére


johnywalker
őstag

Igen, de amit írsz az HM vasakra vonatkozik.Én Hifi sztereóra gondoltam.

(#12754) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Jamo E350, E3SUR, E3CEN + Sub200 mellé keresek ersőitőt, a cél házimozizás leginkább,
zene másodlagos. Pioneer VSX-329 és Yamaha HTR-2067 a legolcsóbbak az újak közül, a HK és Denon kezdő terméke 89K+, kérdés megéri e a plusz felárat?
Nézelődjek inkább használtak között? van esetleg valami ajánlott tipus ami szépen szólna a Jamo-val?
Esetleg akinek van hasonló hangfal rendszere adhatna valami tanácsot ...

(#12755) MasterMark válasza Mikisys (#12722) üzenetére


MasterMark
titán

Megint megy a dezinformálás.

Alaplapival is lehet 5.1, egyrészt analógon (a lejátszó szoftver dekódolja a hangot) vagy digitálisan (erősítőben, vagy külső DAC dekódolja a hangot).

Nála szerintem a lejátszó szoftverrel lesz gond, az keveri le a hangot és azt már úgy kapja a hangkártya.

Ezen kívül, ha a mostani VGA HDMI-jét használja valaki, ahhoz egy külön "hangkártya" van a VGA-n. Nincs köze semmi másmilyen hangkártyához. Az egy teljesen külön dolog.

Switch Tax

(#12756) Mikisys válasza VoidXs (#12725) üzenetére


Mikisys
őstag

El vagy Te tévedve, ezek a linkelt oldalak nem erről szólnak.
Melyik hangkártya csatlakozón jön ki az 5+1 csatorna hangja? - azaz, 6-hangkimenetnek kéne rajta lennie, hogy variálhasd neked megfelelően.
Melyik LAP-TOP gépen van ilyen?
Melyik hangkártyán van 6-csatornányi kimenet ami tudja a DTS 5+1 és Dolby-Digital 5+1 hangot?

Üdv!

(#12757) VoidXs válasza Mikisys (#12756) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A lejátszótól függ (vagy a támogatott kodekektől), hogy mit és hány csatornára dekódol. Nem a hardvernek kell tudni a Dolby és DTS kodekeket, hanem a szoftvernek. Alaplapi hangkártya 3 kimenet (1 Jack 2 csatorna, 3x2=6) alatt nem létezik, csak laptopon, de ugye ott van a HDMI, ami akár nyersen is ki tudja tolni, egészen a 32 csatornás PCM-ig bármit.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12758) #72042496 válasza Mikisys (#12756) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az előzőhöz, illetve a #12722-höz még azt is hozzátenném, hogy a dekódolatlan DD5.1 és DTS stream bármelyik alaplapra integrált S/DIF (optikai vagy coax) kimeneten kimegy, HDMI-ből pedig már az 1.0 verzió is támogatta a 8 csatornás LPCM-et (192 kHz, 24 bit), 1920x1080-as felbontású (60 Hz) videójel mellett.

Te ezt nem az enkóderrel kevered, ami sokcsatornás LPCM-et tömörít DD vagy DTS formátumba, hogy S/DIF-en, egy darab kábellel ki lehessen küldeni?

[ Szerkesztve ]

(#12759) #72042496 válasza VoidXs (#12757) üzenetére


#72042496
törölt tag

32 csatorna csak a HDMI 2.0 óta van, raknak olyat laptopra?

(#12760) VoidXs válasza #72042496 (#12759) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Raknak. Nem is kell az ipar csúcsának számító Blade-ig menni (a Stealth jön csak HDMI-vel, a rendes Thunderbolt + átalakítóval tudja), az ASUS vagy az Acer már a legolcsóbb 4K-s gépeibe is rak.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12761) #72042496 válasza VoidXs (#12760) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, ezt nem tudtam.

(#12762) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

#12754-re valaki ?

[ Szerkesztve ]

(#12763) #72042496 válasza s.s.j.goku (#12762) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én szívesen segítenék, de sajnos nem tudok érdemben hozzászólni.

(#12764) s.s.j.goku válasza #72042496 (#12763) üzenetére


s.s.j.goku
tag

Nagyon nem bánnám ha valami szakértő kollega itt a forumon pár hasznos tippel ellátna,
kicsit óckodok a használt cuccoktól, egy új erősítő viszont elég drága.
Pioneer VSX-329 69K, Denon AVR-X520BT 89K, Harman/Kardon AVR-151S 89K körül mozognak,
szeretném a lehető legjobbat választani. Használtal már vannak 30-40K körül, csak ott meg nincs garancia ugye... általában mindenben szokott lenne valami best buy még alsó kategóriákban is, PC alkatrészekben otthon vagyok,de a hifi és a házimozi világa még új nekem.

(#12765) #72042496 válasza s.s.j.goku (#12764) üzenetére


#72042496
törölt tag

Annyit azért tudok, hogy hangtechnikában nem kell ódzkodni a használttól, bírják ezek. Esetleg nézz olyat, amin van még egy év garancia, az mégis megnyugtatóbb. Konkrét tippet viszont tényleg nem adnék, mert nem ismerem ezeket a készülékeket.

(#12766) Norbi 72 válasza s.s.j.goku (#12764) üzenetére


Norbi 72
veterán

A Jamo szettedhez szvsz teljesen jó az 520-as Denon.

(#12767) Nemir Ombe válasza s.s.j.goku (#12764) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Vedd a legolcsóbbat ami szolgáltatásban/dizájban megfelel, lényegi különbséget nem fogsz találni ebben a kategóriában .... ;)

Hmm ....

(#12768) s.s.j.goku válasza Nemir Ombe (#12767) üzenetére


s.s.j.goku
tag

Hát design-ban a HK nagyon szép, viszont a Pioneer a legolcsóbb..
Akkor gyakorlatilag márkától függetlenül nem lövök semmivel sem mellé.
Csak halkan kérdem használtak között van valami amit nagyon érdemes lenne keresni? ami tavaly vagy
előtte nagyon jó vétel volt?

(#12769) Nemir Ombe válasza s.s.j.goku (#12768) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Kb. ugyanezek voltak tavaly, tavaly előtt is, esetleg használtan megkapod olcsóbban ....

Hmm ....

(#12770) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Találkoztatok már olyasmivel, hogy a virtuális térhangzás összekeveri a dolgokat és a párbeszédek kikerülnek minden csatornára? Sima sztereó tv adás a forrás. Aztán ha a set top boxon csatornát váltok, helyrejön. Régebben is előfordult ez néha, amikor DTS Neo-t használtam, azóta Dolby Surround van, de ma ezzel is produkálta.

(#12771) s.s.j.goku válasza Nemir Ombe (#12769) üzenetére


s.s.j.goku
tag

Hát thx hogy hozzászóltatok valamit, megnézem őket élőben újra aztán majd elhozok egyet.
Gondolom mivel botfülü vagyok 1,5-es kábelnál nem kell vastagabbat vennem, MM-ben ajánlottak 20m 1,5-est valami 3K-ért, vagy próbáljak inkább legalább a 2 elsőhöz valami márkásabbat venni,esetleg vastagabbat?

[ Szerkesztve ]

(#12772) VoidXs válasza Bobolit (#12770) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

ProLogic-ra gondolsz? A center a két csatorna keveréke, a surround a különbsége lesz. Ha valami egy picit nincs középen, már mindenhonnan szól. A legtöbb TV-adás jellemzően nincs kiszintezve a két csatorna közt. Meg aztán elkezdték a visszhang-szimulációs marhaságokat, főleg a Dolby.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12773) zsoika válasza s.s.j.goku (#12771) üzenetére


zsoika
addikt

Azért figyelj oda milyen funkcióra van szükséged! A HDMI Pass Through és ARC funkciók fontosak lehetnek ...ha jól emléxem a Denon 520 nem ARC-s.
Kábelben 2,5mm2 az ajánlott és ez (500Ft/m akciósan kifutóba) nemrég best buy volt....tehát ki lehet fogni olcsón a MM-es kábel helyett v.mi jobbat. Kábelre nem szabad sajnálni a pénzt(persze ésszerű kereteken belül) mert általában az a rendszer stabil pontja.... míg az AVR és HSZ cserélődnek a kábel marad.

[ Szerkesztve ]

(#12774) MasterMark válasza Bobolit (#12770) üzenetére


MasterMark
titán

Pro Logic II már egész jól megoldja, a DTS Neo-nál szerintem jobb. Egyébként normális, hiszen honnan kellene kitalálnia? Természetesen hibázik, viszonylag sokat, ezért csak felkeverés. Főleg akkor jön elő, ha nagyon rossz minőségű az alapanyag.

Switch Tax

(#12775) VoidXs válasza MasterMark (#12774) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A ProLogic-nak nem az a lényege, hogy kitaláljon egy 5.1-es hangsávot, hanem valójában egy tömörítés. A speciálisan PL-re készített források szinte tökéletesen dekódolhatóak 5.1-be. Persze sokan tévedésből erre használják, mert mondjuk zenénél például nem ront az összképen (ha szummázod a jeleket, ugyanazt kapod), csak néhány hangot áthelyez köréd.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12776) MasterMark válasza VoidXs (#12775) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, tudom hogy eredetileg Pro Logic-os sztereót lehet tökéletesen kikeverni, és amúgy ez meglepően jól működik ha tényleg ilyen forrást kap.
(Gamecube-on próbáltam, az alapból Pro Logic II-be enkódol, és tökéletesen vissza tudja állítani az 5.1-et belőle. Nagyon meglepő volt :) )

Viszont sima sztereót is fel lehet vele keverni, persze olyankor ugyebár nem lesz tökéletes az eredmény.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#12777) szpali válasza szpali (#12743) üzenetére


szpali
addikt

Erre valaki? :F
Vagy nézzek inkább valami 2.1-es PC szettet. amiből csak a mélyet használom? :S

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#12778) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Jelenleg egy Magnat Vintage 4 centert használok, és egy pár Magnat Vintage 410 surround-ot.
Mindkettőnek 90/160 Watt a terhelhetősége, és gondolkodom rajta, hogy beszereznék mellé, egy pár Vintage 350 frontot, aminek viszont 180/330 Watt a terhelhetősége.
Egy Onkyo TX-NR 608-assal hajtanám őket, és az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ezeket a frontokat lehetne e Bi-Amp-al hajtani? Jgy valamennyire akkor ki lenne használva a frontoknak a + terhelhetősége.

A választ, segítséget előre is köszi! :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#12779) junkpod válasza VoidXs (#12775) üzenetére


junkpod
nagyúr

A pro logicnal nem ugyanaz a hátsó kettő hangja? Bal hátsó = jobb hátsó?

Box's don't touch!

(#12780) VoidXs válasza junkpod (#12779) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az eredeti PL-nél bal hátsó = bal - jobb, jobb hátsó = jobb - bal, szóval egymás ellentettjei. A II már nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12781) johnywalker válasza Pöttön (#12778) üzenetére


johnywalker
őstag

Amit kinéztél frontoknak, azok kettős kábelezhetőek, tehát Bi-ampolhatóak is.A Bi-amp hozhat valamelyest hangminőségbeli javulást is.Azt azért ne felejtsük el, hogy ezek a Magnat-ok az alsó-középkategóriát képviselik!
Bi-ampolás esetén külön kapja a front a magas és mély "meghajtást".Ennek elsődleges jelentősége nem is ekkor van, hanem pl. abban az esetben ha mondjuk az erősítő éppen csak kihajtja a magasabb teljesítményű dobozokat.Ilyenkor a két hangszekció (mély-magas) az erősítőben lévő, külön trafóról van erősítve, tehát inkább az erősítő kímélése, és jobb kihasználása a cél.

[ Szerkesztve ]

(#12782) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Szeretnék "összekukázni" egy költséghatékony HM rendszert. Projektorom+vásznam van, és jó lenne végre a hangot is megoldani+lejátszót beszerezni. Nem feltétlen egyszerre akarom, és nem sürgős. Ami lényeges, igazából a HDMI (min. 3, inkább 4), HDMI ARC, HD hangok, 3D (HDMI 1.4). Árban 50k körül. Szétnéztem itt apron ill. AVX-en, és ezeket találtam így elsőre:
Pio VSX-422-K
Pio VSX-520K
Denon AVR-1311
Onkyo TX-NR 609
Denon AVR-1912
Nyilván ez utóbbi kettő a legszimpatikusabb :) Szerintetek?
Lejátszó terén még agyalok, nem tudom eldönteni, hogy HTPC, vagy Raspberry Pi legyen-e. Az ár mindenképp a Pi mellett szól, csak nem tudom, a 3D-vel gond nélkül boldogul-e.

[ Szerkesztve ]

(#12783) Ragadozó válasza johnywalker (#12781) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Külön trafó már a végfokok sajátossàga, de ott se mindig. A hm erősítők egy trafóval dolgoznak.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#12784) johnywalker válasza Ragadozó (#12783) üzenetére


johnywalker
őstag

Jah, igazad van, külön kimenet lett volna a helyes!

(#12785) Pöttön válasza johnywalker (#12781) üzenetére


Pöttön
őstag

Értem, köszi!
És akkor a Bi-Amp-ot úgy kell megoldani, hogy az erősítő front kimenetét a hangfal alsó két csatijára (piros-fekete) kötöm, az erősítő Bi-Amp kimenetét meg a felső kettőre (piros- fekete)?

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#12786) johnywalker válasza Pöttön (#12785) üzenetére


johnywalker
őstag

Igen, (az összekötőket persze eltávolítva).

(#12787) Ragadozó válasza Pöttön (#12785) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Cikkekben is valamelyikben le van írva. Nézd meg az erősítőd leírásàt, ott is kell àllítani. Valamint a hidat vedd ki.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#12788) Bobolit válasza VoidXs (#12772) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Az az érdekes, hogy egy ideig teljesen jó, aztán kezd elmászni, csatorna váltás akár egyet fel, egyet vissza és máris jó helyről szólnak a párbeszédek.

(#12774) MasterMark
HD adás, talán TV2 meg RTL, főleg ezek mennek tv gyanánt, mentségemre szolgál, hogy főleg nem én nézem :DDD

(#12789) VoidXs válasza Bobolit (#12788) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem csak a saját műsoraik közben? Nagyon ótvarul vannak mixelve, nincs egyensúly a két csatorna közt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12790) Bobolit válasza VoidXs (#12789) üzenetére


Bobolit
aktív tag

De, főleg Anyátok közt meg Bukarest éjjel-nappal közben :DD

(#12791) VoidXs válasza Bobolit (#12790) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Meg is van a probléma forrása.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12792) Bobolit válasza VoidXs (#12791) üzenetére


Bobolit
aktív tag

:C
Végül is engem annyira nem zavar, csak abból vettem észre, hogy leültem vacsorázni közel a bal hátsó surroundhoz és a fülembe suttogott Vili bácsi :D :O

(#12793) VoidXs válasza Bobolit (#12792) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha nagyon idegesít, minden adás előtt állíts balanszot a forráson.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12794) Mikisys válasza VoidXs (#12757) üzenetére


Mikisys
őstag

Neked és Balika-nak is:

Muszáj a hardvernek ismerni ezeket a jeleket, (Dolby-Digital, DTS) különben bármilyen jó szoftvere is van, nem tudja dekódolni. Ezek speciális chip és jogdíj köteles termékek és fel vannak tüntetve a készüléken, hogy ezeket tudják, illetve ha semmi ilyesmi felirat nincs, akkor nem tudják dekódolni a jelet.
Nyers, digitális jelet, ami mehet optikai, S/P DIF-koax, vagy HDMI-csatlakoztatással ezekből bármelyik készülék tud kiadni, de 6-csatornás analóg hang nem jön ki sem a LAP-TOP-ból, sem a PC-ből, ha nem megfelelő hozzá a hardvere.
Mindössze ennyit szerettem volna tisztázni.

Üdv!

(#12795) BBéci válasza Ragadozó (#12783) üzenetére


BBéci
titán

Ott is nagyon ritka a csatornánkénti trafó. Már a csatornánkénti hűtőborda sem nevezhető általánosnak, pedig szerintem alapnak kellene lennie.
Szép, pedig nem csúcskategóriás: [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12796) BBéci válasza Bobolit (#12792) üzenetére


BBéci
titán

Azokat jobb sztereóban hallgatni. Vagy sehogy, engem vallatni lehetne az olyanokkal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12797) VoidXs válasza Mikisys (#12794) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az AAC is jogdíjköteles, mégis mindenki használja. Ugyanis kodek az EU-ban nem lehet szabadalom tárgya, máshol meg senkit nem érdekel, csak az MP3 fejlesztőit, de azt amúgy sem használnám. Innentől, hogy a törvény adott, semmi nem akadályoz meg benne, hogy megírd. Ezért is jött létre a libavcodec, ami DTS:X-en és lossless WMA-n kívül mindent ismer. Azért linkeltem lejátszókat (amik közül nem egyhez járultam hozzá kóddal), és egy dokumentációt, ami konkrétan írja, mit ismer, hogy próbáld ki, és tapasztald, hogy márpedig ez működik, és jön analóg az 5.1, ne pedig úgy tűnj, mint aki leragadt a Windows Media Playernél. Ja bocs, 2007 óta már az is tud DD-t gyárilag.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12798) rol33


rol33
aktív tag

a Bi-amp kérdésre visszakanyarodva, látom azt írjátok, hogy a front csatira kéne kötni a hangfalak alsó csatiját, de ez erősítő függő is nem, hogy mily módon kell összekötni?
csak mert én a yamaha avr-m így kötöttem össze:

elbaxtam volna? :)

®

(#12799) johnywalker válasza rol33 (#12798) üzenetére


johnywalker
őstag

Ha ragaszkodunk ahhoz a feltevéshez hogy a hangszórók alsóbb kábelfogadói a mély szekció, és a felső a magas -és mivel ez az általánosan használt felépítés- akkor igen!

(#12800) BBéci válasza rol33 (#12798) üzenetére


BBéci
titán

Igazából tök mindegy, de a józan paraszti és mégis azt diktálja, amit Johny írt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.