Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) Nemir Ombe válasza Bobolit (#12397) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem ilyen elrendezés mellett mindegy hova teszed a szubot.... ;]

Hmm ....

(#12402) Mikisys válasza lemcsi (#12400) üzenetére


Mikisys
őstag

Eltérő gyártmányú készülékek között lehet kompatibilitási gond, tehát látják egymást, de mégse működnek együtt. (Egy távirányítóval kellene működtetni mindent, ha azonos gyártmányok.)
Tessék gondosan elolvasni a leírásaikat, a beállításra vonatkozóan és úgy próbálni.
Lehetőleg csak két készülék menjen egyszerre. A TV+ erősítő az már kettő, a plusz USB az három, tehát lehet probléma a jelátvitellel, kép innen-oda, hang honnan-hová?

Üdv!

(#12403) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#12401) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nekem is ez volt az első gondolatom :C ;]

nagyfejü: a CAV DP-288-rók infó
egész addig érvényben volt a véleményem a CAV-ról, amíg meg nem hallgattam az ELAC-ot :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#12404) lemcsi válasza Mikisys (#12402) üzenetére


lemcsi
tag

Az erösitöhöz csak összeszerelési van, max neten tudom megnézni. Tv passzolom hol van, max neten az is. :-)
Erösitö hdmi kimeneten keresztül összekötve a tv-vel, optikai kábellel pedig a hangot átvittem a tv-röl.
Ha kikapcsolom az anynetet a tv-n, nincs hang az erösitön.
Ha az optikai kábelt átdugom egy jbl boost tv hangszóróba, megy gond nélkül.
Ha bekapcsolva hagyom a tv-n az anynetet, kiválasztom az optikai kimeneten a dolby digitalt, megkapja az erösitö az 5.1 jelet, szól frankón, hangeröre is reagál a tv távirányitón keresztül, egyedül a ki-be kapcsolás nem megy.
Vagyis már meggondolta magát mire leirtam.
Szóval ha azt nézzük a probléma elháritva. :W

(#12405) nagyfejü válasza Lacielvtárs (#12403) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm!

(#12406) Bobolit válasza Nemir Ombe (#12401) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Ezt kifejtenéd? :))

(#12407) arcitec válasza Bobolit (#12406) üzenetére


arcitec
addikt

Mert, be van szorítva a front a falhoz(amit látni), ráadásul a sarokba , előtte szekrény ... stb Levegősebbnek kellene lennie, hallgatói pozícióba fordítani a frontokat ( ez kb 45 fok ) , elvileg úgy lenne jó a forgatás, hogy középen, hallgatói pozícióban ülve ne lássad a frontok oldalát stb ... Majd sub akkor a front és a TV közt akár jó is lehetne, de a faltól és a zsúfoltságtól szabadulnod kell minimum.. Kb erre gondolt - Ombe - ...

[ Szerkesztve ]

(#12408) Laposelemer válasza arcitec (#12407) üzenetére


Laposelemer
tag

Egy jó pontot adjatok már neki a szőnyegre. :D

(#12409) Bobolit válasza arcitec (#12407) üzenetére


Bobolit
aktív tag

A frontok a szekrények vonalánál kijjebb vannak, ráadásul elöl van a reflex nyílásuk. Így is kéne még nekik több hely?

(#12410) Norbi 72 válasza Bobolit (#12409) üzenetére


Norbi 72
veterán

Kéne bizony.. :K

(#12411) junkpod válasza Bobolit (#12409) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem a doboznak hanem a belőle kijövő hangnak kell a tér.

Box's don't touch!

(#12412) Quetz válasza szasanyi (#12387) üzenetére


Quetz
őstag

Furcsa a dolog, megnéztem a kodi logot, a hdmi device-n nem írja ki a DTS-HD-t mint opciót, viszont ha realtime codec infot-t bekapcsolom lejátszás közben, akkor azt írja ki, hogy dts-hd ma, 3-6000 kbit/s. A truehd-t viszont már pcm-be küldi át.
Ezt találtam még egy Kodi developer részéről:
The Pi1/Pi2 HDMI supports 8 channels up to 96Khz (or 4 channels at 192kHz), any more than this and it will resample down.
However virtually all DTS HD MA tracks on BluRay are 96KHz or below, so this 192Khz limitation shouldn't be a problem for the vast majority of users.

Ha nem zavar, hogy PCM-t ír ki mindíg az erősítő, akkor szerintem kapcsold be a 8 csatornás szoftveres dekódolást, ugyanazt a minőséget fogod kapni.

[ Szerkesztve ]

(#12413) Nemir Ombe válasza Bobolit (#12409) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pl. ezt olvasd el [link]

Hmm ....

(#12414) #54715584 válasza Nemir Ombe (#12413) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor kérdezek is gyorsan. :)

A hátsó reflexes mélynyomóm hátulja a faltól 40 centire van, az eleje pedig 80 centire. Ezek szerint mégis csak rá kellene tolnom a falra? Anno azért húztam el jobban, mert minden rezgett a falon, ha volt egy kis akció. :)
A frontok hátulja szintén 40 centire van a faltól, az eleje 65 centire és van hátsó reflex nyílás is. Így már eleve bukta a 20 centis távolság, mi lehetne a jó opció?

Mindegyiket toljam fel jobban a falhoz és próbáljam ki így a rendszert?

(#12415) karpetya87


karpetya87
csendes tag

Sziasztok,

Remélem jó helyen kérdezem.
Van ez a JBL SCS-178-as házimozi hangfalszett. Sztereó zenehallgatásra a surround hangszórói alkalmasak?
Csak azért kérdezem, mert jó áron találtam eladót. Specifikációja-méretei a frontoknak és a surround-oknak megegyezik.Köszi

(#12416) Nemir Ombe válasza #54715584 (#12414) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Dehogy kell rátolni a falra, ha van helyed .... ;) (annak az írásnak sem kell minden sorát "szentírásnak" venni, az "általános elhelyezési tanácsok" miatt linkeltem)

(#12415) karpetya87:

Szólni biztosan fognak, de túlzott elvárásaid nem legyenek ....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#12417) lemcsi


lemcsi
tag

Ha már elhelyezés.
Ez igy mennyire gáz?
Még most raktam össze, de elég jól szól, föleg ps játékkal meg filmmel próbáltam.

Jobbat nemigen tudtam kihozni belöle.

(#12418) Nemir Ombe válasza lemcsi (#12417) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Ez igy mennyire gáz?"

Eléggé .... ;]

Hmm ....

(#12419) DoItYourself válasza lemcsi (#12417) üzenetére


DoItYourself
addikt

Meg fog sülni az erősítőd.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12420) lemcsi


lemcsi
tag

#12419
Azért nem raktam be mert nem ott lesz, hanem fent a tv mellett.
Még nem volt idöm áttenni.
Válasz akart lenni de mellényomtam.

[ Szerkesztve ]

(#12421) jeni válasza lemcsi (#12420) üzenetére


jeni
félisten

A PS4 elvileg bemehetne abba kis lyukba és annak a helyére mehetne a Denon,természetesen a többit is elpakolni máshova.
Talán a kettő elférne egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#12422) MasterMark válasza lemcsi (#12417) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Switch Tax

(#12423) Tomekgabi


Tomekgabi
csendes újonc

Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni 5.1 hangfal választásban. A lehetséges jelöltek
Yamaha NS-50F + NS60P + Polk audio Psw100 vagy Jbl arena 100 sub
Proson event 6 + Proson event 42 center + Proson 41 + Proson Rumble R8
Onkyo SKF-4800 + SKS-4800 + Polk audio Psw100 vagy Jbl arena 100
Taga Harmony Tav-606 + Polk audio Psw100 vagy Jbl arena 100
Ezek közül a Proson használtan lenne, viszont lényegesen olcsóbban a többitől. Esetleg ebben az árkategóriában más belépő szettet ajánlanátok? Az erősítő egyenlőre egy régebbi Yamaha RX-V550, de a közeljövőben ezt is szeretném cserélni. Köszönöm.

(#12424) Tomekgabi


Tomekgabi
csendes újonc

Bocsánat az új hsz-ért, de közben még találtam ezt a szettet is, és a keresőbe beírva, még ajánlottátok is régebben.
CAV DP 288 + DC28 + DS28

(#12425) csibu99


csibu99
tag

Sziasztok! Most jön a "hülye voltam, hogy nem előre gondolkoztam", de ez van. Kérlek segítsetek!

Adott egy Samsung UE50KU6000WXXH tévé. Támogatja az 5.1--t.
Szeretném minél olcsóbban megoldani, hogy így, 5.1-en halljam a tv-n lejátszott filmeket.
A tv ki-és bemenetei: LINK
Ha jól értem, csak Digitális hang kimenet van a készüléken. (az ARC és AV bemenet létjogosultságát nem is nagyon értem - vagy azt lehet kimenetként is használni? vagy rosszul tudom, és a fenti igényemhez nem kimenetet kell képezni a hangfalak és a tv között?)

Mivel mindenképpen álló hangfalszettben és max. 50ezres kiadásban gondolkoztam, vettem egy LG DH4530T házimozirendszert. Ma össze is kötöttem, minden szuper, ha a dvd-lejátszót használom forrásként. De ekkor jött a feketeleves: mi a francot csináljak, ha a forrás az a tv-m és úgy akarom a tv-ről a hangfalra küldeni az 5.1-es hangot? Nyilván közvetlenül a hangot is össze kellene kötnöm a tv-vel, de
1) a hangfalak érpárokban végződnek, így ezeket muszáj a dvd-lejátszóba kötnöm
2) AUX input csak kettő van (LINK), így hogy megy át 5.1-nyi hang?
3) bár van HDMI bemenete, a tv-n ha jól látom nincs HDMI kimenet...

Kérlek segítsetek, bármilyen elvetemült megoldást elfogadok. Az 5.1-es hangfalszett vásárlásától még elállhatok, de nincs 100-130k-m ennél jobb rendszerre, és az is ritka, hogy ilyen minőségű álló hangfalakat kapjak, így szeretném megtartani.
Végiggondolva, az egyik megoldási lehetőség az lenne, ha tudnátok valami jó összecsatlakoztatási lehetőséget, a másik pedig az, ha tudnátok olyan erősítőt (akár használtan is), amibe bele lehet csatlakoztatni az érpárokat, majd az erősítőből közvetlenül optikai audio jel mehetne a tv-be, de erre max. 20-30k-t áldoznék. De lehet, van még egyéb megoldás is... És az is lehet, a fele hülyeség annak amit leírtam... :D

Filmes blogom: http://camera-obscura-csibu.tumblr.com/

(#12426) johnywalker válasza csibu99 (#12425) üzenetére


johnywalker
őstag

A lap jobb felső sarkán beírod a gyorskeresőbe, hogy Arc...S máris rengeteg segítő információt találsz!

(#12427) sza.sa


sza.sa
tag

Mennyire normális, hogy egy Jamo J110 sub csak simán hálózatra dugva 5-10cm-ről hallható magas frekvenciás hangot ad ki? Ha hangszóróból jön a hang, nem is hátsó, táp felőli részéről...
Az más kérdés hogy a jelkábelt csatlakoztatva alacsony búgás hallatszik (nem földhurok, mert a hálózat zsír új, rendesen megcsinált, eddig egyetlen egy sub se produkálta ezeket), igaz még rendes sub kábel teszt még hátra van...

sza.sa

(#12428) zsoika válasza csibu99 (#12425) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. "És az is lehet, a fele hülyeség annak amit leírtam... "
Megvenni volt hülyeség.... az írással meg elkéstél.
A tv-n lévő ARC HDMI az kétirányú...egyszerre be és kimenet de az LG nem ,az csak kimenet.
Sajna venni kell egy erősítőt ahogy írtad, de a subot hogy fogod csatlakoztatni?
Nem látom jól...aktív a subwoofer?
"
és az is ritka, hogy ilyen minőségű álló hangfalakat kapjak, így szeretném megtartani"
Ettől meg röhög a vakbelem :DD

(#12429) Nemir Ombe válasza csibu99 (#12425) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

El kell keserítselek, erre sajnos nincs megoldás .... erősítő csere sem lehet, mert a dobozaid és a sub is ehhez való, máshoz kötni nem nagyon lehet és nem ajánlott .... és itt egy videó amit érdemes megnézned....[link] .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#12430) Bobolit válasza junkpod (#12411) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Jó lenne megcserélni a szekrényeket és a frontokat, így közvetlenül a tévé mellé kerülnének. De elé egy vászon ereszkedik le, ami nem hangáteresztő :N
Úgyhogy egyelőre nincs megoldásom, de agyalok majd.

(#12431) johnywalker válasza sza.sa (#12427) üzenetére


johnywalker
őstag

Az nagy valószínűséggel kábel gond lesz!De felújított hálózatnál sem kizárt a földhurok.Utóbbihoz van segitség egy megfelelő szűrő formájában... :R

(#12432) csibu99 válasza zsoika (#12428) üzenetére


csibu99
tag

johnywalker: Beírtam az Arc kulcsszót, de túl sok a találat. Ha kicsit pontosítod, mire keressek, nyüstölöm én az internetet. :)
zsoika: nem, passzív szerintem. Nyilván az árkategóriájában értettem a dolgot.
Nemir Ombe: a Subon kívül minden klasszikus érpárral működik, nem hiszem hogy gond lenne egy aktív subhoz kötni

Tudom, hogy nem az igazi, de még egy konverteren agyalok, az, meg a hozzá tartozó kábelek beleférnének a büdzsébe - persze kérdés a minősége, de az első hszemből azért kitűnhet, hogy még csak nem is a középkategóriát céloztam meg:
http://muszakiwebbolt.hu/adapter/optikai_atalakito/optikai_digitalis_koax_konverter

Filmes blogom: http://camera-obscura-csibu.tumblr.com/

(#12433) johnywalker válasza csibu99 (#12432) üzenetére


johnywalker
őstag

Nemir Ombe már írt neked, hogy kicsit elkapkodtad a vásárlást.Egy külön erősítő sokat segítene...Ha előbb ráolvastál volna hogy mit vegyél könnyebb lett volna a segítség.Nehezen átvaráilható az az alap szett.De ha az utolsó hsz-eket olvasod csak Arc témában, erre magad is rájöttél volna.

[ Szerkesztve ]

(#12434) junkpod válasza csibu99 (#12425) üzenetére


junkpod
nagyúr

És milyen forrást nézel a tv-bol ami 5.1? Esetleg hbo, vagycelofizus film csatik, de semmi más nem sugároz 5.1-et szerintem. Ha még nem tv adás hanem fájl, azt a dvd is lejatszhatná talan vagy egy külső lejátszó box.

Box's don't touch!

(#12435) zsoika válasza csibu99 (#12432) üzenetére


zsoika
addikt

Maradjunk annyiban ,hogy vehetsz te bármilyen konvertert 5.1-ben nem fog megszólalni az LG-n a tv. Max sztereóba amit szétdobhatsz 5hangszoróra vagy dolby prologic II -vel virtuál 5.1-be.
50eft baromi sok volt ezért a szettért mert venned kell egy másik erősítőt és szerintem SUB -ot is .....a megmaradt 5.0 amit használni tudsz belőle nem ér ennyit. 50eft-ért már jó belépő szintű 5.1 szettet vettél volna +25eft ért egy optikai bemenetes erősítőt és jónapot.

(#12436) junkpod válasza Bobolit (#12430) üzenetére


junkpod
nagyúr

A túl közelre rakással is veszitesz: a terelmeny szűkűlhet sokat.
Csukd be a szemed és számold ossze mennyi fardtsagodba került a hang rendszered és a hm kiépítése. Vesd ossze a kis szekrények értékével és hasznossagaval.
Ha jól számoltam akkor most felnyilt a szemed, lassan de határozottan odalepsz a szekrényekhez és kihajitod azokat az ablakon! :Y
Azután a bal oldali hangszóró elottit is.
Most már elhúzható szorult helyzetükből a hangszórókat.
Leereszted a vásznat és mozizol egy jót. És elégedett leszel:D

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#12437) Bobolit válasza junkpod (#12436) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Jaja, pontosan, eltekintve attól a nem elhanyagolható különbségtől, hogy ezen dolgok meglépése után engem hajítanának ki az ablakon. És akkor kurv..ra nem lennék elégedett :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12438) Nemir Ombe válasza csibu99 (#12432) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"a Subon kívül minden klasszikus érpárral működik, nem hiszem hogy gond lenne egy aktív subhoz kötni"

Biztos, hogy nem lenne gond rákötni, de használni már az lenne .... a szetted hangszórói névlegesen 3 ohm-osak (ez ugye simán lemegy 2 alá használat közben) igy ha aktív sub-hoz, ha erősítőhöz kötöd, az előbb-utóbb "füstölni" fog .... de mondjuk azt sem értem, hogy az említett "aktív subhoz" hogyan kötnéd hozzá a centert és a háttereket.... (vagy valami "pc-s sub-ra" gondoltál, mert az megint "szép baleset" lesz)

Ha van lehetőséged, vidd vissza (vagy add el) az 5.1-et, mert ebből max felesleges fáradtság és még feleslegesebb pénzköltés lesz csak .... és vegyél valamit használtan inkább;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#12439) zsoika válasza Bobolit (#12437) üzenetére


zsoika
addikt

"engem hajítanának ki az ablakon"
Érdekes ,hogy egy bútor miatt repülnél....ezen elgondolkék a helyedben ha így igaz.(remélem csak szójáték volt)

(#12440) Nemir Ombe válasza csibu99 (#12432) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mondjuk azt sem igazán értem, hogy ezzel a konverterrel mi a célod.....[link]

Hmm ....

(#12441) zsoika válasza Nemir Ombe (#12438) üzenetére


zsoika
addikt

Az Ohm-okkal már elő sem mertem jönni ...Bbéci harap az ilyen témára és nincs kedvem elöről kezdeni.
Sajnálom a kollégát, de az egyetlen értelmes út az eladás és másik szett vétele lesz. Voltam én is így azzal a különbséggel hogy én amikor vettem az egybeszettet még 10 évig használtam....ez az LG meg már a megvétel pillanatában elavult .

[ Szerkesztve ]

(#12442) Bobolit válasza zsoika (#12439) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Nyilván vicc volt, engem különben is viszonylag nehéz kidobni a 194 centimmel és 107 kilómmal ;]
De be kell látni, hogy ez egy panel lakás nappalija, ahol el kell férniük bizonyos dolgoknak, akár tetszik, akár nem.
Amint lesz valami lehetőségem változtatásra, meg fogom lépni. Most pl. a vásznat kell lecserélni, mert túl nagy, kitakarja a jobb oldali frontot :(((

(#12443) junkpod válasza Bobolit (#12442) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát vannak gondjaid az tuti:)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#12444) Nemir Ombe válasza Bobolit (#12442) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"vásznat kell lecserélni, mert túl nagy, kitakarja a jobb oldali frontot"

Vagy a lakást nagyobbra .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#12445) zsoika válasza Bobolit (#12442) üzenetére


zsoika
addikt

Megnyugodtam :)
Hasonló cipőben járok (igaz nem panel de kis ikerház) ezért is vettem inkább szatelit sugárzós rendszert....egyszerűen lehetetlen mást korrektül elhelyezni, annak meg nem láttam értelmét, hogy a nagy álló hsz-k uralják az amúgy is kis tetet.

(#12446) dave118 válasza Bobolit (#12397) üzenetére


dave118
senior tag

Én leginkább azt csinálnám, hogy a TV-állványt egy jóval kisebbre cserélném, így felszabadul sok hely. A frontokat megcserélném a szekrénnyel (utóbbit akár be is lehet forgatni 90%-al a sarokba), hogy még több hely legyen a dobozok körül, valamint a faltól el is húznám kicsit. A TV-től jobbra lévő dolgokról nem szól a kép, de felteszem ott is hasonló a helyzet. Közel lesznek a frontok a TV-hez ugyan, de a mostanitól szvsz mindenképp jobb megoldás. És ez a legköltséghatékonyabb.

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#12447) Bobolit válasza dave118 (#12446) üzenetére


Bobolit
aktív tag

A tv nagyjából olyan széles, mint az alatta lévő asztal, semmit nem nyernék vele. A frontok pedig nem költözhetnek a tv mellé, mert akkor elé jönne le a vászon :B

(#12448) dave118 válasza Bobolit (#12447) üzenetére


dave118
senior tag

Ja hogy vászon! ... hát akkor, szívás. Vagy hangáteresztő vászon 'oszt csokolom :DDD

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#12449) Kattt01


Kattt01
tag

Üdv, remélem jó helyen járok kérdésemmel. Vettem a minap (Black Friday naná) egy androidos LED TV-t és szeretném összebarátkoztatni az otthoni cuccaimmal.

Tehát amim van:
-Philips 43PUS6401 TV

-Technics SA-GX130 erősítő hangfalakkal

-Lenovo X230

Amit szeretnék:
-A hangfalakkal összekapcsolni a tévét, mert annak hangminősége finoman szólva is gyengusz
-A laptoppal vezeték nélkül összekötni a tévét, úgy hogy ne okozzon gondot a nagy felbontású filmek lejátszása (Google Cast-ot kipróbáltam, elég gyatra az eredmény, film streamelésre használhatatlan). Ha vezeték nélkül nem megy, akkor megelégszem valami kábeles megoldással is.
-A laptoppal irányítani a TV-t, a gépelés elég nehézkes a távirrányítóval, az iPhone-os Android TV app pedig szörnyen bugos.

Kérdésem, hogy milyen átalakítókra, kábelekre, szoftverekre lesz mindehhez szükségem? Nagyon amatőr vagyok a témában, ez az első TV amit vettem.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#12450) BBéci válasza Kattt01 (#12449) üzenetére


BBéci
titán

Két átalakítóra lesz szükséged: mini Display port - HDMI, optikai - sztereó analóg (DAC).
A vezeték nélküli filmnézést ne erőltesd!

(#12441) zsoika
Nem harapok a témára, de tárj elénk egyetlen olyan esetet, amikor erősítő tönkrement a hangdobozok alacsony impedanciája miatt!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.