Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30951) FatalEror válasza PumpkinSeed (#30949) üzenetére


FatalEror
addikt

Fárasztó napom volt,tiszta zombi vagyok szóval most nem erősségem a gondolkodás. :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#30952) ZetorGumi válasza FatalEror (#30951) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Látszik. :U

;]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#30953) FatalEror válasza ZetorGumi (#30952) üzenetére


FatalEror
addikt

l*faszt.
Most jó?

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#30954) ZetorGumi válasza FatalEror (#30953) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Naa, már új a trend? Az A betű helyére @?

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#30955) RedDot válasza szab.tam (#30950) üzenetére


RedDot
tag

Pontosan. Mindkettő helytálló. Én tükröket ragasztottam vele a pc belsejében. Eleve nagy felület és nehéz is. És vette az akadályt.

(#30956) fecs


fecs
senior tag

Sziasztok!

Vannak régi, nem használt alkatrészeim. Ezekhez vettem a neten egy házat, de sajnos az előlapi csatlakozó eltérő szabványú az alaplapétól. Ház 10-1-es kiosztású, az alaplapé 20-8-as.

Első körben arra gondoltam, hogy kicserélem a ház ezen kábeleit valami bontóból beszerzett kábelekkel?
Van valami más ötletetek? Pl a kábelek kiosztását figyelembe véve forrasztgatni valami csatlakozót, hogy rá tudjam dugni a megfelelő helyekre. Ebben nincs gyakorlatom. :U

Pixel 6a

(#30957) FatalEror válasza fecs (#30956) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem vegyél egy komplett kábelszettet,és azt forraszd rá a kapcsolókra és többi "cuccra".

HardCore is my LifeStyle

(#30958) siti válasza fecs (#30956) üzenetére


siti
senior tag

Ház 10-1-es kiosztású, az alaplapé 20-8-as.
ha csatolsz hozzá képet, talán még akkor se értem meg, hogy miről van szó :D

viszont a jó hír, hogy kezdetét veszi nálam, a nagy c64-es modding. teszek bele egy robo-678-as kártyagépet, windózt meg persze c64 emulátort :D
persze nekem csak működő c64-em van, amit nem akarok szétszedni, így előbb szerzek pár kiszuperáltat és jön a kérdes: c64 billentyűzetet PC-re kötni? valaki? látott már ilyet? mert jelenleg a kicserélem egy mini billentyűzetre az elgondolás, de az eredeti nagyobb poén lenne. (mivel az mmx project is elakadt, a c64 se lesz kész egyhamar, de robo678-at márr kaptam)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#30959) sirály12 válasza siti (#30958) üzenetére


sirály12
őstag

[link]

Az elején van egy link.

Ez: [link]

[ Szerkesztve ]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#30960) siti válasza sirály12 (#30959) üzenetére


siti
senior tag

köszi.
ahogy nézem ez nem annyi lesz, hogy pár drótot össze kell forrasztani...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#30961) macko20 válasza fecs (#30956) üzenetére


macko20
őstag

az alaplap kiosztása a neten fenn kéne h legyen,a fu-si házakon- lapokon van nagyon elvetemült kiosztás ,ami egy házhoz akár csak egy lap illik,a vezetékek végén lévő csatlakozó kiszedhető a műanyagból és áttehető máshová ahol jó helyen van....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#30962) sirály12 válasza siti (#30960) üzenetére


sirály12
őstag

Az alsó linkemen lévő átalakító nem nagy ördöngősség, csak találnod kell valakit, aki felprogizza a mikrovezérlőt. A panel hozzá nem nagy dolog, alig van rajta valami, egy próbapanelra is meg tudod építeni.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#30963) siti válasza sirály12 (#30962) üzenetére


siti
senior tag

ismerek is olyat, aki talán fel is tudja programozni. meg talán nyákot is szerkeszt hozzá, hogy akkor már szép is legyen.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#30964) vtomi2


vtomi2
őstag

Sziasztok!

Kellene egy házat ajánlanotok moddingra, ami felső tápos, alaplaptálcától számollva van benne 19cm hely, és minnél olcsóbban. Semmi extra nem kell bele, se kábeleknek hely a hátuljában, se semmi, a színe is tök mindegy.. Esetleg még, hogy ki szeretném venni a HDD tartó keretet, és akkor se dőljön össze.

Már feltettem a milyen házat vegyek topikban is 2x, de egyszer sem kaptam választ. Gondoltam, itt segitenétek, mert jobban értetek az alapanyak kiválasztásához.

Ötleteket előre is köszi!

(#30965) FatalEror válasza vtomi2 (#30964) üzenetére


FatalEror
addikt

[link]

[link]

[link]

HardCore is my LifeStyle

(#30966) vtomi2 válasza FatalEror (#30965) üzenetére


vtomi2
őstag

Köszi! Jól gondoltam, hogy itt segítőkészebbek vagytok ebben a témában, csak az a probléma, hogy Szlovákii vagyok, és a használt kilőve, mert nem nagyon járok magyarba, vmi olyan kellene, ami még mindíg forgalomban van.

(#30967) FatalEror válasza vtomi2 (#30966) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát olyat nem biztos,hogy találsz. :O

Esetleg még ez:[link]
De amúgy posta nincsen itthonról szlovákba?

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#30968) vtomi2 válasza FatalEror (#30967) üzenetére


vtomi2
őstag

Ettől féltem én is, de az a második pont jó is lenne :O

Posta van, csak kifizetni nem tudnám, mert az itteni bankok 2x-es áron utalnak csak átt.

Chieftec meg már nagyon drága lenne.

(#30969) PumpkinSeed válasza vtomi2 (#30968) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ismerős se szokott soha átjönni? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#30970) vtomi2 válasza PumpkinSeed (#30969) üzenetére


vtomi2
őstag

Azok se gyakran, esetleg még az jutott az eszembe, hogy postán keresztöl, vagy az nem visz külföldre pénzt, valakinek tapasztalat?

(#30971) siti válasza vtomi2 (#30968) üzenetére


siti
senior tag

lényeg, hogy elsősorban szerver ház kell neked. vagy valami elnagyolt PC kuckó :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#30972) FatalEror válasza vtomi2 (#30970) üzenetére


FatalEror
addikt

Azt tudod,megbeszélni,hogy elküldöd neki postán egy borítékban a pénzt,csak senkinek nem kell tudni,hogy az van benne,bele teszel 2db keményebb karton lapot,így nem fog átlátsuódni,és nem fog gyűrődni a pénz.Szóval feladod neki a pénzt vagy vásárlás előtt,vagy után mintha egy levelet küldenél.

HardCore is my LifeStyle

(#30973) vtomi2 válasza siti (#30971) üzenetére


vtomi2
őstag

Nem, nekem csak váz meg oldallapok kellenek, úgy, hogy fent legyen a táp, és elférjen benne egy sychte mine 2+hangcsillapítás, lemértem, és 19cm hely kell neki, othol is van 2 tökéletes házam is erre, csak azokban csak 17.5 cm van, az oldallapot meg nem akarom kipúposítani.

(#30972) FatalEror : elég veszélyes ötlet, de lehet, hogy megpróbállom.

Amúgy köszi a segítséget.

(#30974) blasko92 válasza vtomi2 (#30973) üzenetére


blasko92
őstag

Pénzt borítékban úgy lehet biztonságosan küldeni, hogy indigó közé rakod a pénzt, azt meg egy sima papírlap közé. Így nem feltűnően vastag, és nem tudják átvilágítani.

Érdemes még elsőbbségivel, ajánlva feladni.

(#30975) FatalEror válasza blasko92 (#30974) üzenetére


FatalEror
addikt

Azért mondtam a kartonlapot a borítékban,mert azt sem tudják átvilágítani.Illetve elég kemény ahhoz,hogy "megvédje" a "megpróbáltatásoktól".

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#30976) FatalEror válasza blasko92 (#30974) üzenetére


FatalEror
addikt

-

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#30977) vtomi2 válasza blasko92 (#30974) üzenetére


vtomi2
őstag

Ez jobb ötlet szerintem is, mert nem olyan feltűnő.

Tegyök fel, hogy megvan a ház. Hogyan ajánljátok, hogy rögzítsem a takaróelemet, amivel eltakarom a tápot és a dvd írók helyét?

Úgy szeretném megoldani, hogy kiveszem a hdd helyeket, hogy csak 2 dvd hely maradjon, és a táppal egyvonalban eltakarnám öket, a tápot meg felgelé fordítanám, és oda vágnák neki egy lyukat. Értettetek belle valamit?

(#30978) blasko92 válasza FatalEror (#30975) üzenetére


blasko92
őstag

Igen, csak az már feltűnően vastag.

(#30979) #90933760


#90933760
törölt tag

Bedobom az elgondolásomat miként szeretném a gépet hűteni.

Szóval a ház átszellőztetését 2 venti végzi, egy alul és egy felül. Lentről felfelé, 140-esek. A CPU és VGA pedig 120-asokkal lesz hűtve. Illetve a táp aki szintén 120-assal van hűtve.
Vannak benne hibák, de szerintem ennyit el fog viselni bőven.

Tehát ehhez a konstrukcióhoz keresek házat. Alulra és felülre is egy darab 140-es ventihely kéne. Ha csak 120-as létezik nem bánom, ki lesz vágva. Ha kettő hely van akkor az egyik ki lesz takarva. Az oldalára nem kell, ha mégis van ki lesz takarva. Stb. Itt most azon múlik, hogy szépre akarom vagy gányra. Szeretném szépre, tehát jó lenne ilyen házat találni, minimalista kinézettel (gondolom nem létezik vagy csillagászati árban).

(#30980) FatalEror válasza vtomi2 (#30977) üzenetére


FatalEror
addikt

Én azt javaslom,hogy úgy alakítsd ki,hogy az 5'25-ös helyeken fúrd ki a takaró lemezt azon ponton ahol a DVD író furata is van,és akkor a takaró lemezen át tudod becsavarozni a DVD-t,és akkor előlről már rögzítve van!Hátulról pedig szerintem 90-fokban kell hajlítani egy egy fület,ami bemegy a táp mögé,és ott is a tép egyik rögzítő csavarja a takaró lemez fülén megy át.

HardCore is my LifeStyle

(#30981) vtomi2 válasza FatalEror (#30980) üzenetére


vtomi2
őstag

Jó akkor igy lesz megoldva, reméllem, hogy összejön, már irtam a tulajnak, csak a válaszra várok.

(#30982) Akcok94 válasza #90933760 (#30979) üzenetére


Akcok94
senior tag

ehhez még annyi kellene hogy előre megy egy ventilátor mi a HDD hűti.
szerintem megfelelne neked egy Zalman Z11 ebbe megtalálható minden. és nem is "olyan" drága.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#30983) FatalEror válasza vtomi2 (#30981) üzenetére


FatalEror
addikt

Abba a fehér házba csak 2db optika hely van és marha tágas,illetve 2mm-es acéllemezből készült.

HardCore is my LifeStyle

(#30984) M_o_g_y_i válasza FatalEror (#30983) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

"Csak" 1 mm-es SECC... ;)
De tényleg durván stabil az a ház, egy ekkora Matrix-om volt ezelőtt. :))

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#30985) vtomi2 válasza FatalEror (#30983) üzenetére


vtomi2
őstag

Csak annak a belsejéről nincs kép.

Amúgy ráakadtam egy hasonló házra, mint az a fekete, szerintetek ez lehet olyan szélles?

(#30986) FatalEror válasza vtomi2 (#30985) üzenetére


FatalEror
addikt

Passz.
Nekem van annak a háznak,mármint a fehér háznak a belsejéről képek,dobj egy mai címet és elküldöm.

M_o_g_y_i :
Na téged is kidekorlátak.....régen "hallottam" felőled......bár nem az topik,de kis bosch,hogy van? :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#30987) M_o_g_y_i válasza FatalEror (#30986) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Az előbbit lehet félreértettem, most látom nem is a CT nagy szerverről írtál. :DDD
De a másik kisebb sem 2mm, az azért durva lenne! :Y Ilyen kis méret mellett is vagy 25 kiló... :o
Tényleg nem az a topic... :N

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#30988) #90933760 válasza Akcok94 (#30982) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem akarok több ventit, a vinyónak meg nem is kell, ráadásul hűtődobozba fog kerülni. Az alsó szellőzőventi pedig csak félig fúj a kártyára, mert a táp miatt nem lehet odébb tenni és így a másik fele felfele fúj pont rá a vinyó dobozára. Nem sok, de el fog menni vele.

A Z11 meg szép, de nekem nem jön be. Sima, letisztult, egyenes házra gondoltam. Mint mondjuk a Silencio 650 és hasonlóak. Használtan keresek és max 15-ért.

(#30989) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Készül a laptop alá a hűtés, majd délután lesznek képek. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#30990) FatalEror válasza PumpkinSeed (#30989) üzenetére


FatalEror
addikt

Várjuk. :K

HardCore is my LifeStyle

(#30991) kmisi99


kmisi99
addikt

Lenne egy kis problémám amit nem tudom hogyan kellene megoldani.
Itt egy kép ez alapján jobban meg tudom mondani a problémát
kép

Szóval van két ledszalagom. Az egyik már rendesen el van készítve van rajta kapcsoló és a másikra rá akarom kötni még a kapcsoló előtt de nem igazán tudom milyen teknikával lehetne ezt szépen kivitelezni. Forrasztás szerintem fura lenne. Vagy más megoldás nem nagyon van?

[ Szerkesztve ]

(#30992) FatalEror válasza kmisi99 (#30991) üzenetére


FatalEror
addikt

Zsugorcső.

HardCore is my LifeStyle

(#30993) kmisi99 válasza FatalEror (#30992) üzenetére


kmisi99
addikt

Na az nem nagyon van. :D Azt miféle boltokban keressem?

[ Szerkesztve ]

(#30994) #21346560 válasza FatalEror (#30990) üzenetére


#21346560
törölt tag

Most megint linkeljem be amit 3 éve csináltam és minden évben belinkelek fa laptophűtőt?! :DDD

(#30993) kmisi99 Villanyszereléses boltban.

[ Szerkesztve ]

(#30995) FatalEror válasza kmisi99 (#30993) üzenetére


FatalEror
addikt

Nála:[link]

HardCore is my LifeStyle

(#30996) kmisi99 válasza FatalEror (#30995) üzenetére


kmisi99
addikt

Vajon valami villamossági boltban is ilyen drága lenne? Mert kicsit soknak látom neten ilyen 40-50ft okért látom méterét.

(#30997) #21346560 válasza kmisi99 (#30996) üzenetére


#21346560
törölt tag

Biztos hogy nem, én is ott szoktam venni, és ott még posta sincs :)
És a legkisebb városban is van legalább 1 villanyszerelős bolt.

(#30998) FatalEror válasza kmisi99 (#30996) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát egy normális villanyos boltban biztos,hogy van!

HardCore is my LifeStyle

(#30999) kmisi99


kmisi99
addikt

Akkor már csak nyakamba kell venni a várost és rájönni hogy hol van egy, mert ez olyan város hogy a bicikli boltban asztali lámpától kezdve minden van :D Az informatika bolt meg hangtechnika is, szóval lehet valamelyik ABC be lesz majd zsugorcső. :DDD

Egyébként akkor zsugorcsővel, hogy lehet megoldani a két kábel egymáshoz rögzítését? csak simán ráhúzom és melegítéssel összeszorítja őket a cső?

[ Szerkesztve ]

(#31000) macko20 válasza kmisi99 (#30999) üzenetére


macko20
őstag

elvágod a vezetéket,blankolod,felhuzod rá a zs csövet, összeforrasztod a 3-at Y alakban, és rá huzod a forrasztásra a zs csövet ,és melegíted ,ettől zsugorodik rá

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.