Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) Vegitaa válasza FatalEror (#30450) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Sanos nem jó.
Az élszegőkkel egyetemben rendeltem onnan bilincseket is, de mint írtam, túl magasak, nem lehet tőlük rátenni a hátlapot...

(#30452) zolee5016 válasza Vegitaa (#30451) üzenetére


zolee5016
őstag

Sima kábelkötegelő...amit a meglévő lyukakhoz szoritasz....???

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#30453) Vegitaa válasza zolee5016 (#30452) üzenetére


Vegitaa
senior tag

De nincs meglévő lyuk, s igazából nem szeretnék fúrkálni, mert túl sok kellene, s nehéz is lenne megmondani hogy hol legyenek...

A kép egy példa, a bejelölt csavarokhoz + lyukakhoz kellene hasonlót fúrnom, de ettől sokkal több a kábel, s ezért lenne túl bonyolult...

[ Szerkesztve ]

(#30454) Arlekim válasza izomhod (#30381) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Ez "borotva" A vonatokban, és a régi panel fürdőszobákban van ilyen aljzat. Elvileg nincs ilyen átalakító. Konnektort viszon könnyen tudsz szerezni.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#30455) Arlekim válasza Vegitaa (#30453) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Hilt szalag, és meleg-ragasztó pisztoly? kis füleket gyártasz előre, majd ráhajtod ragasztás után. hmm?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#30456) FatalEror válasza Vegitaa (#30453) üzenetére


FatalEror
addikt

Ezeket a klipszeket ragasztod fel?

HardCore is my LifeStyle

(#30457) Vegitaa válasza Arlekim (#30455) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Nem rossz ötlet.
Meg ez jutott még eszembe, hogy hajtogatok valami ilyet (akár hiltiből):

s a két lábára mágnest ragasztok. Így bárhova rakhatom a tálca hátán, s nagyon praktikusan megvezethetem vele a madzagokat. Csak itt meg az lesz a kérdés, hogy a mágnesek nem hülyítik-e meg a tálca túloldalán lévő alaplapot...

(#30458) Kiki18 válasza Vegitaa (#30457) üzenetére


Kiki18
őstag

A mágnes nem fog anomáliát okozni? Hibásodhatnak az alkatrészek,főleg a vinyó.

(#30459) Ricsmex


Ricsmex
tag

A ragasztás a legjobb megoldás szerintem is, az nem okozhat semmi kárt.

(#30460) Arlekim válasza Vegitaa (#30457) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Egyszer én hangfalat integráltam egy gépházba, és nem volt gond a mágnessel, a monitor mondjuk érezte...

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#30461) FatalEror válasza Arlekim (#30460) üzenetére


FatalEror
addikt

Valszeg nem volt megfelelő árnyékolású a VGA kábel.

HardCore is my LifeStyle

(#30462) Arlekim válasza FatalEror (#30461) üzenetére


Arlekim
aktív tag

A nagyobb indukciók alkalmával rángatózott a kép, és vizualizálódott színváltozásaok által a hangerő.
Kis túlzással mondhatnám hogy spektroszkóp lett belőle :D

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#30463) Vegitaa válasza Kiki18 (#30458) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Igen, ettől tartok én is, bár nagyon picike, apró mágnesekre gondoltam, amik elég gyengék ahhoz, hogy a túloldalon ne zavarjanak semmit...
De ki tudja...

(#30464) tatabánya válasza Vegitaa (#30463) üzenetére


tatabánya
senior tag

odagyűr mindent aztán gyorsan fel a ház oldallapja :)

(#30465) Arlekim válasza Vegitaa (#30463) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Az alaplapon nem maradt elég furat a klipszek helyén, hog azokkal rögzítsd a kábeleket?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#30466) #10726912 válasza Vegitaa (#30463) üzenetére


#10726912
törölt tag

Mi lenne, ha öntapadóst használnál? [link]. A sorban a 6-ikat használtam (ehhez hasonlót) elég sokszor, nagy teher bírásúak, arra mehet a "recsegős kábel kötegelő.

(#30467) Vegitaa válasza Arlekim (#30465) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Alaplapon? Nem értelek. Egyenlőre így néz ki a ház:

(#30468) Vegitaa válasza Arlekim (#30465) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Nincs semmi klipsz...

(#30469) Arlekim válasza Vegitaa (#30467) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Eleve az alaplap hátára rögzíted a kábeleket :)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#30470) Vegitaa válasza #10726912 (#30466) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Igen, ez is esélyes, csak kérdés hogy esetleg a házban lévő hőtől nem olvad-e meg a ragasztó...

(#30471) bandi94


bandi94
tag

Sziasztok!

Egy samsung galaxy tab 2 7.0-hoz ha gyártok egy usb mama-mama kábelt OTG kábelnek, az működni fog?Néztem Otg kábelt, de 3 ezer hát lóf@szt. :DD A többi tabokon usb mini aljzat van, azok is támogatják az otg-t, ezért gondolom hogy működne.

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#30472) macko20 válasza Vegitaa (#30453) üzenetére


macko20
őstag

az alaplapi tálcának mindegy,csak a csavar ne érjen az alaplaphoz de műanyag bolhát is használhatsz,és az alaplap rögzítőket ne fúrd le

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#30473) #10726912 válasza Vegitaa (#30470) üzenetére


#10726912
törölt tag

30-40 fokot simán kibírnak, egyébként ezek szivacsos öntapadós darabok. De volt olyan, hogy egyszerre rögzítettem vele vízszintes bútorlap aljára 3 db 230V-s kábelt+ monitor kábelből 2 darabot, és kibírta. Annyit lehet trükközni a leváló darabokkal, hogy pillanat ragasztóval rakod vissza (ha nagyon feszül a kábel, vagy kicsit poros volt a felület, elő fordulhat).

[ Szerkesztve ]

(#30474) Arlekim válasza bandi94 (#30471) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Találtam egy ilyen infót.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#30475) FatalEror válasza Vegitaa (#30470) üzenetére


FatalEror
addikt

És ha az alaplapot tartó távtartónak a kiálló részére csavaroznál rá egy fület?

HardCore is my LifeStyle

(#30476) macko20 válasza bandi94 (#30471) üzenetére


macko20
őstag

kis segítség

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#30477) bandi94 válasza Arlekim (#30474) üzenetére


bandi94
tag

A samsung tabnak ilyen speckó lapos széles csatija van.Az usb kábele úgy néz ki hogy egy ilyen dugó, meg egy normál usb dugó.Most nekem az a kérdés, hogy egy normál usb mama-mama átalakító csinálná e a dolgát.Nem mini usb-s azért merült fel bennem a kérdés...Ha az lenne nem gondolkoztam volna rajta.

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#30478) Arlekim válasza bandi94 (#30477) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Értem. Hát fogalmam sincs. Próba cseresznye. Én pár órája a vgammal voltam így :D

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#30479) Vegitaa válasza FatalEror (#30475) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Mondasz valamit... Meg kell néznem hogy passzolnak-e a kábelekhez.

(#30480) bandi94 válasza bandi94 (#30477) üzenetére


bandi94
tag

Arra már rájöttem hogy pdmi csatlakozó, de nem standard.

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#30481) bandi94 válasza bandi94 (#30480) üzenetére


bandi94
tag

És amint sejtettem, nem is működik.Fogtam egy alaplapról bontott usb dupla aljzatot összeforrasztottam a lábait.Beledugtam a pendrive-t meg a tab usb kábelét és semmi.

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#30482) imibogyo


imibogyo
veterán

Na haladtam egy picit a saját géppel, de nem sokat. Ja és eladtam a GTX 670-et is. :B

(#30483) blasko92: majd lesznek képek, ahogy haladok a géppel. De most csak ennyi van, ezt a kettőt is most csináltam. :K

[ Szerkesztve ]

(#30483) blasko92 válasza imibogyo (#30482) üzenetére


blasko92
őstag

Szegény bigtower jó pici lett :DDD
Több kép? :)

(#30484) FatalEror válasza imibogyo (#30482) üzenetére


FatalEror
addikt

Ez meg mi? :F
Hát gondoltam,hogy nem bírod ki sokáig,hogy ne nyúlj hozzá a géphez. :))

HardCore is my LifeStyle

(#30485) blasko92 válasza FatalEror (#30484) üzenetére


blasko92
őstag

Tuti nem direkt csinálta.... Csak véletlenül nekiesett flexxel a kezében :D

(#30486) FatalEror válasza blasko92 (#30485) üzenetére


FatalEror
addikt

Ezt is berakta a gépmutogatósba? :F ;]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#30487) imibogyo válasza FatalEror (#30484) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát ez egy félkész átalakítás, gondoltam egyértelmű. Amúgy az előző batár ház után gondoltam átlépek a kicsinyítés talajára, mert azt már nem nagyon tudtam hova pakolgatni. :K

(#30485) blasko92 de-de. Kiéltem minden perverziómat. Az előlap nem marad természetesen, meg a belsején is lesz még átalakítás, de most egyelőre ennyire futotta az időmből.

(#30486) FatalEror a következő házam bolti lesz majd, szóval most egy jó időre kiéltem a felxelhetnékemet. Egyszerűen nem fér bele, hogy folyton egy házat barkácsolgassak. :( Mondjuk az is látszik rajta, hogy hegeszteni még mindig nem tudok. :D

[ Szerkesztve ]

(#30488) FatalEror válasza imibogyo (#30487) üzenetére


FatalEror
addikt

Te egy valamit nem tudok hova rakni,van 16GB ram a gépben a 3770K volt egy GTX670-es 850-es táp,de egy normális CPU coolerre nem futotta? :DDD Amúgy pedig lehetne kisebb,mert anno úgy "reklámoztad",hogy gyűjtsünk csöpikének.....vagy mi történt elfogyott a korong,mert ha igen akkor holnap küldök postán.

Mondjuk az is látszik rajta, hogy hegeszteni még mindig nem tudok.
Hát igen ezen nincs mit szépíteni az ronda és kész,de ahogy elnézem túl nagy amperral csináltad,mert teljesen szétfújta az anyagot.Amúgy van neked normális hegesztőd? :F

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#30489) imibogyo válasza FatalEror (#30488) üzenetére


imibogyo
veterán

Csak 8 GB ram van a gépben. ;] :P

Amúgy minek költsek egy komolyabb léghűtésre, ha úgyis jön majd a víz valamikor, addig kibírom. Azt viszont soha nem értettem, hogy miért gondolja valaki, hogy ha egy embernek van mondjuk 150k-ja, akkor biztosan van 170k-ja is? :F :U

Nekem ez a gép csontra kifogyasztotta az összes tartalékomat és jó pár évig ez is fog maradni (a vga kivételével, mert az eredetileg is 7970 volt tervezve). Még legjobb esetben a vízhűtés megy bele, de az is már csak jövőre. Szóval most ha meggebednék sem tudnék venni jobb cpu hűtőt, de nem is tervezem.

Az, hogy lehetne kisebb, persze lehetne. De a normális szellőzéshez ennyi kell. Ha meg egy-két év múlva bagóért osszák a 7970-eket, akkor lehet megy bele majd még egy. Egyébként igen "Csöpike" egy mini-ITX-es gép lett volna, de sajnos nagyon sok kompromisszumot kellett volna kötnöm, nem mellesleg 20k-ért szereztem ezt a Z77-es lapot 2év garanciával. :K

Amúgy van neked normális hegesztőd?
Nincs. Csak egy gagyi van faternak. És ez volt a legkisebb fokozat rajta. :K

[ Szerkesztve ]

(#30490) FatalEror válasza imibogyo (#30489) üzenetére


FatalEror
addikt

Ja tényleg vízhűtés,így már vágom....nem feltételezem,hogy kinek mennyi pénze van,csak ha már belepakol ennyi cuccot akkor szerintem már vesz hozzá egy normális coolert is.

Nincs. Csak egy gagyi van faternak. És ez volt a legkisebb fokozat rajta.
Akkor értem,mondjuk ezeket vékonka lemezeket nem tudom,hogy lehet egyáltalán hegeszteni hagyományosan. :F

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#30491) imibogyo válasza FatalEror (#30490) üzenetére


imibogyo
veterán

csak ha már belepakol ennyi cuccot akkor szerintem már vesz hozzá egy normális coolert is De pont ez a lényeg, hogy nem feltétlenül vesz, mert nincs miből. Nekem ami benn van a dobozban, annyi pénzem volt és kész. Nem tudnék venni egy jó cpu hűtőt, mert kimerült a keret. :(

(#30492) FatalEror: igen, csak mondjuk 4GB-al felejtős dolgozni is a gépen, legalábbis amiket én dolgozok. Szóval kompromisszumot kellett kötni. Én ezt a kompromisszumot inkább a hűtésnél hoztam meg, mint a teljesítménynél. Persze majd idővel ez is be lesz pótolva, de nem most. ;)

[ Szerkesztve ]

(#30492) FatalEror válasza imibogyo (#30491) üzenetére


FatalEror
addikt

De neked ott a víz,de szerintem ha nem lett volna akkor mondjuk azt mondod,hogy most akkor csak 4gb ramot teszek bele és veszek egy coolert....teccik érteni? :R

Nekem ami benn van a dobozban, annyi pénzem volt és kész.
Hidd el nagyon is ismerős.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#30493) szab.tam válasza imibogyo (#30482) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:C

(egy darabig kell nézni, mire rájön az ember, hol vana merre...)

****

egy pucolt brocken blokkját szeretném a csövek mellett szétvágni. macko20 csinált hasonlót, 1-es flexel. én fogdosom, forgatom, nézegetem, de nem tudom, hogy kezdjek neki. (csak fűrészem, és microfelxem van.) a csöveket pedig nem nagyon tenném tönkre....

******

rég óta meg akartam nézni, ha 2 csövet nem egy tömör alu vagy réz köt össze, hanem csak lemezek, akkor mennyivel rosszabb a hőcserélés. úgy gondoltam, hogy nagyságrendekkel. jön a meglepi: szinte észrevehetetlen. több lépcsővel csináltam. természetesen idő, amíg elér a hő az utolsó cső végéig. de teljesen normális, és használható.

****

ebböl kiindulva elővettem egy megkopasztott scythe mine2 lemezeit, és megnyírtam az összeset. sajnos ezt a hűtőt már kicsit meggyepáltam, nem erre fogom építeni az új koncepciót. amúgy is kell vennem még 1-et, hiszen ha hőcserélésre használom a lemezeket, akkor 1 db. mine2-ből a hőcserélő szintre pont a fele menyiség jön ki.
valahogy így fog kinézni. 2-t felbordáztam.

a hosszú csövekre valami kerek lemezeket kéne találnom, 6-os, kihúzott lyukkal. (ha kör, akkor hiába forog el, nem látszik.)
a szép az, hogy ezt lehet majd álló lapos házban is használni. azaz inkább aban, mert úgy szellőznek át jobban a lemezek. a hűtő így olddalt kidugja a fejét, és a házon kívül is szellőzik. olyan lékelst oldallap kell majd, amin kidugja a fejét. kifejezetten látványos lesz, és viszonyalg kis moddolással hsználható. (nem kell totál egyedi ház.)
persze egy kis függüleges, huzalos felfüggesztés erősítés majd nem árt....

a lemez felület össz mennyisége kb. 3-4 db. mine2, mugen, stb hűtő felületével lesz egyenértékű.

igaz, hogy már 1x kijelentettem, nem lesz többet lemezes hűtőm. de így lehet, hogy mégis... :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30494) FatalEror válasza szab.tam (#30493) üzenetére


FatalEror
addikt

Szép kis litánia..... ;]
A csöveknél,valami állványos gép kellene,mivel nem lehet félre vágni egyáltalán. :( :o

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#30495) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Ha veszek egy házat és feketére akarom festeni, akkor milyen festéket használjak?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#30496) macko20 válasza szab.tam (#30493) üzenetére


macko20
őstag

gyanús h ragasztva v forrasztva vannak a csövek Én ebbe az irányba mennék tovább,ha nincs nagy korongod a micro géphez

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#30497) szab.tam válasza macko20 (#30496) üzenetére


szab.tam
nagyúr

próbáltam tekerni, feszíteni, de meg sem moccan...

"nagy korongod a micro géphez"
nem is tudtam, hogy van olyan....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30498) Lucas Kane válasza PumpkinSeed (#30495) üzenetére


Lucas Kane
tag

Szerintem feketét :DD
Viccen kívül, nekem a Maestro matt fekete spray jött be, könnyű volt vele dolgozni és szép is lett. (A fényes feketével volt problémám.)

(#30499) macko20 válasza szab.tam (#30497) üzenetére


macko20
őstag

féktísztitóban áztatni?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#30500) macko20 válasza szab.tam (#30497) üzenetére


macko20
őstag

a kicsivel vágó amilyen mélyre lehet és a végén a naggyal elvágód , itt jobban látszik a külömbség:

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.