Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) jaja1981 válasza bazzze (#13200) üzenetére


jaja1981
addikt

Hát ezt így nem tudom, látni kéne a leírását a lapnak.

(#13202) bazzze válasza jaja1981 (#13201) üzenetére


bazzze
csendes tag

G mailodra elküldtem azon vissza is írhatsz. Kössz

(#13203) jaja1981 válasza bazzze (#13202) üzenetére


jaja1981
addikt

Megjött köszi.
A power button és GND lábakra kösd a kapcsolót.
Mindegy melyik GND-re kötöd, mert ugyan azok.
Látom vízszintesen egymás mellettiek a HDD és power led-ek, szóval kösd egymás melletti lábra a power és reset gombokat.

(#13204) geprombolo válasza bazzze (#13200) üzenetére


geprombolo
senior tag

Gyakorlatilag amikor megnyomod a póver gombot, elektronikusan az alaplap testre zárja a tápcsati zöld vezetékét. Vas nélkül úgy szokták tesztelni a tápot, hogy a zöld drótot valamelyik feketével zárlatolják. Jól gondolkoztál.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#13205) pee13 válasza jaja1981 (#13196) üzenetére


pee13
senior tag

Jöhet az, is,
RePÜlt egy PÜ :)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#13206) Pista0001 válasza geprombolo (#13204) üzenetére


Pista0001
addikt

Azért azt megjegyezném hogy főleg márkás gépek (HP, Compaq, Fujitsu-Siemens, Dell, stb) tápjainál más színeket szoktak használni, van olyan eset is hogy nincs zöld vezeték, de olyan is akad hogy más a funkciója.

(#13207) Kolondrum

Sziasztok! 1cm vastag plexit szeretnék megmunkálni, hegyekben áll itthon több táblával. N em éppen hibátlan felületűek ezért egy olyan gép kellene nekem amivel tudom őket polírozni alap szinten illetve kivágni pontosan. Jelenleg elég nagy gondot jelent egy szabályos lyuk kialakítása is. Tudom h léteznek ilyen hobby gépek erre a célra, de nem tudom hogyan keressem és hol. Erre a keresési szavakra kérnék elsősorban ötleteket.
A lényeg ha plexit tudjam alap szinten polírozni és durva vágás után szépen lekerekíteni, alakítani.

[ Szerkesztve ]

(#13208) geprombolo válasza Pista0001 (#13206) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi a kiigazítást. Igazad van, a márkás gépek tápcsatijai akár egyediek is lehetnek. Van egy kiégetett Compaq Evo-m, két tápcsatija van, mindkettő rövidebb, mint a "rendes" ATX tápoké.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#13209) Pista0001 válasza geprombolo (#13208) üzenetére


Pista0001
addikt

Igen, a Compaq a legcifrább ezen a téren hiszen ők teljesen speciális csatit használtak (úgy rémlik 14 tűset). Volt 2 Deskpro EN SFF-em, az egyik a tiédnek az SFF változata volt, a másik az Evo előtti és mindkettőnek más csatija volt. A másik nagyon különc a Dell, ők 20 pinest használtak de más kiosztással.

(#13210) geprombolo


geprombolo
senior tag

Gány? Az! Lehidaltam, amikor néztem,(L:http://www.youtube.com/watch?v=e8hznoFe5Rc&NR=1) nézzétek ti is!(/L)

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#13211) mar1boroman válasza CPT.Pirk (#13037) üzenetére


mar1boroman
tag

Ez szépen sikerült :)

(#13212) TESCO-Zsömle válasza geprombolo (#13210) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

(#13213) geprombolo válasza TESCO-Zsömle (#13212) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ömlesztett teszkós gép! Láttam én is. JujdeLOL! :DDD Avagy hogyan főzzünk magunknak gépet? :C Már csak alá kellene gyújtani!

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#13214) Wannacoke


Wannacoke
tag

ha esetleg valakinek nincs ötlete mibe építsen gépet:)
link

(#13215) Jazz válasza MZsoltee (#13134) üzenetére


Jazz
veterán

Már megvannak a 120Ohm-os ellenállatok, muszáj lesz behegeszteni.:)

Pista0001: köszi, meglesem :)

És ha kész, már meg van mi fogja a túlnyomást, és a szívó táp venti ellenére a túlnyomásos huzatot biztosítani. Egy 220V-os keretventillátor. :D Hangja nincs, légszállítása annyi mint a gépetek össz. ventillátorának össz teljesítmény - Se. :DDD Ha elkészült a szörnyeteg lefotózom.:)

free your mind

(#13216) Kolondrum

Köszönöm! :(((

(#13217) mmdms


mmdms
addikt

Szasztok!
Nemrég volt nálunk egy LAN, és a fényképeim között erre bukkantam: [link]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#13218) TESCO-Zsömle válasza mmdms (#13217) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azmiaz ott a numpadra hekkelve?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13219) Pista0001 válasza Kolondrum (#13216) üzenetére


Pista0001
addikt

Nyilván nem írtuk tele a topikot azzal hogy "Nem tudom".

(#13220) moha21 válasza Kolondrum (#13207) üzenetére


moha21
addikt

itt [link]
meg itt [link]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13221) mmdms válasza TESCO-Zsömle (#13218) üzenetére


mmdms
addikt

Nos, kéremszépen ez egy nem rossz kis kütyü!
Egyik játékosunknak sajnos nem 100%-os a bal keze, és csak a jobbat tudja használni, viszont játszani meg szeret. Ezt készitette magának, ami nem más mint egy numpad, egy egér optikája saját maga szerkesztett gombokkal. Egy általa készített billentyű-egér kombó lett az eredménye, és szerintem hatalmas ötlet! Igaz én nem tudtam vele semmit sem kezdeni, de elképesztő hogy ő hogyan tudja már használni.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#13222) geprombolo válasza mmdms (#13221) üzenetére


geprombolo
senior tag

Le a kalappal! Félkezes egér-numpad! :C Szabadalmaztatnia kellene, egy vagyont kereshetne vele. Gondolom legalább úgy kezeli egy kézzel a cuccot, mint te kettővel a billt és egeret, ha még lanpartira is eljár... Ügyes kis szerkezet lehet. Hogy mikre rá nem viszi az embert a kényszer... :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#13223) mmdms válasza geprombolo (#13222) üzenetére


mmdms
addikt

Mondtam neki a szabadalmat, de csak röhögött. És igen jól játszik, ezt tükrözi hogy 200 km-t vezetett hogy eljöjjön lanra.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#13224) Xmodule


Xmodule
őstag

hi. az volt a problémám, hogy a wifi hatótávolsága nem volt elegendö, ezert a neten talalt megoldast kiprobaltam. kicsit mokas de nem rossz. igaz a neten irt 10-12 dB helyett csak olyan 5-6 dB erösit. Azert nem rossz. Akinek kell a nyomtathato verzio irjon:) de netröl is le lehet tölteni.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13225) fkenny válasza Xmodule (#13224) üzenetére


fkenny
senior tag

milyen router ez? kell nekem!

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#13226) Xmodule válasza fkenny (#13225) üzenetére


Xmodule
őstag

Jensen Air:Link 3G
Wireless 3G router - 300 Mbps

Jensen Air:Link™ 3G is a mobile wireless broadband router providing speeds up to 300 Mbps.

Share your 3G internet connection easily!
Perfect for mobile users, just connect your 3G adapter to Air:Link™ 3G and you can share your internet connection with others. Share at home, in office or even in your car with the including 12V car adapter.

Ha nem megy az angol leirom kb a lenyeget. Ugye ez olyan mint egy sima wifi router csak plusba lehet ra tenni ilyen 3G mobil modemet usb vel es a kocsiba is lehet hasznalni. Szoval ha mondjuk elmesz valahova nagyobb utra beteszed kocsiba+mobilnet es barki tud 20m es körzetben netezni wifin. Kb ez a lenyege. En mondjuk itthon hasznalom mert csak ilyen netem van es a mobilon is szeretnem hasznalni nem csak pc -n a netet.

Az árát illetöen nem olcso, ha átszámolom kb 20ezer magyar forintos. :)

Magyarba nem tudom lehet -e kapni, de szerintem inkább csak ide skandináviába nyomatták a norvégok, de lehet van magyarba is.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13227) geprombolo válasza Xmodule (#13224) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hol van ennek az erősítőnek a leírása? Érdekel, mert a routerem kint van az előszobában, a gépek meg a szobában. Ha nyerek vele valamit, akkor már jó. Ez egyébként olyan, mintha valami parabolaszerű reflektor lenne. Irányérzékennyé vált a dolog tőle? Jó lenne, mert akkor legalább a szomszédoknak kisebb lenne az esélyük, hogy használják, ha fel is tudják törni. De még nem törte fel senki. ;]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#13228) mbence96


mbence96
csendes tag

Ez a routeres dolog engem is kíváncsivá tett...lehet h érdekesen néz ki, de nálam úgysem látszana, mert az emeltei szekrény tetején van...a gép meg 1 szinttel lejjebb, meg a laptop is azon a szinten az irodában...szóval, ha ez tényleg javít a wlanon, akkor várom a továbbiakat!

Ui: geprombolo hívott meg a topicba, egy P1 alaplap vásárlása után és mindenki előtt fejet hajtok, mert elég érdekes dolgokat tanultam itt... :D) :C

(#13229) mbence96


mbence96
csendes tag

Egyébként ha jól látom, csak papír meg alufólia kell hozzá??? :o

(#13230) mbence96


mbence96
csendes tag

Találtam egy linket, csak nem ez, az???

(#13231) geprombolo válasza mbence96 (#13229) üzenetére


geprombolo
senior tag

Meg talán némi ragasztó. Várom a leírást, szeretném a hétvégén meg is csinálni, míg te a P1-est tuningolod. Majd kérünk képeket is! :K

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#13232) moha21


moha21
addikt

Érdekes ez a wifi-s dolog.:) Ha lenne ilyenem kipróbálnám, bár mivel van vas, biztos nem alufóliából csinálnám. Egyébként, ha van benn igazság akkor biztos hullámelméleten müxik
lehet hozzá számolni ;]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13233) mbence96


mbence96
csendes tag

És itt a pdf sablon!

(#13234) geprombolo válasza moha21 (#13232) üzenetére


geprombolo
senior tag

Az ürge biztos kiszámolta, így nekem elég, ha keresek egy lézernyomtatót és megcsinálom a cuccot. Egyébként voltak itt már wifi antennák, nagy teljesítményűek, de állati komplikáltak voltak. Ez tetszik. Meg fogom csinálni. :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#13235) Xmodule


Xmodule
őstag

Feltettel ide a sablont. xps formatumu szoval csak nyomtatni kell. Amugy kivagtam a lyukakat is megcsinaltam utanna a "teglalap" alakunak a hatuljara alufoliat raktam majd körbe cellukszoztam ezutan azon a papiron ujra megcsináltam a lyukakat majd össze illesztettem a másik darabbal es annak a füleit oda cellukszoztam a "teglalap" alaku hatuljahoz igy nem esik szet. Mondom nálam olyan 4-5 dB erösitett, bár hozzáteszem itt sok a vas az epuletben szóval elegge árnyékolt. Nem tudom ez most hány méter, de nem nehez megcsinálni jo poen:D

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13236) may11


may11
tag

ABIT Siluro GF4-es karimon elromlott a venti és pótoltam :D ezzel.

Mi ez az ANDROIDivitás!?

(#13237) Xmodule válasza Xmodule (#13235) üzenetére


Xmodule
őstag

Bocsanat a dupla hsz miatt csak gondoltam leirom, hogy hol talaltam meg az eredeti leirast. ITT

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13238) mbence96 válasza geprombolo (#13234) üzenetére


mbence96
csendes tag

Üdv!
A wifi antennára visszatérve: nem tudja valaki, hogyan tudnám megcsinálni, hogy a "nagy feket pacnit" (amit írtam pdf fájlt) ne kelljen kinyomtatnom, vagy mondjuk csak a széle legyen fekete ...talán próbálkozzak photoshoppal???? De ahhoz meg kellene valami, ami átalakítja a pdf-et képfájllá....

(#13239) jaja1981 válasza mbence96 (#13238) üzenetére


jaja1981
addikt

print screen.
Tedd ki teljes képernyőre, hogy minden látszódjon és printscreen.

(#13240) KillHates


KillHates
nagyúr

Az hittem agyvérzést kapok;
A VGA kártya gyári hűtése rettenetesen hangos volt, tehát utána kellett néznem valami halk és hatásos hűtésnek, mert elég zárt helyre lett bezsúfolva szegény 9600GT.
Végül egy AC TwinTurbo lett kicsit megmoddolva:

A gyári emberes légkavarók leugrottak és az AC memória hűtője került fel lábak nélkül. Halkabb is meg jóval kisebb, így nem csak csendes, hanem el is fér:

Bekerült a Blu-Ray meghajtó is, éppen elfért a nagy AC CPU coolertől.

Már csak memóriákat kell szereznem a gépbe.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13241) Pista0001 válasza KillHates (#13240) üzenetére


Pista0001
addikt

Úri cucc! :C

(#13242) Balller válasza KillHates (#13240) üzenetére


Balller
tag

úgy látom alig van hely az ajzat és a meghajtó közt..
ez egy kicsit nehézkes lesz.

Balage

(#13243) mbence96 válasza geprombolo (#13231) üzenetére


mbence96
csendes tag

A P1-ről?

(#13244) pee13


pee13
senior tag

Említettem, hogy építek egy VF2 végfokot. Ma kimartam a sztereó panelt, eszméletlenül kicsi! Ami ugyanakkora mint egy végfok, az csak a koppanásgátló! Ne feledjük, ez 2x65w "audiofil" végfok..


(azért iylen rondák, mert nem igazán akar lejönni a tinta a higítótól, jóféle toner lehetett)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#13245) geprombolo válasza mbence96 (#13243) üzenetére


geprombolo
senior tag

Naná! Elvégre nem a gyári procihűtő lesz rajta (az nálam van, kicsi és ráadásul halott a ventije, az meg egy 4 centis zajcsináló volt. Ha rábarkácsolsz a procira egy P3-as kúlert (megnéztem, pont pászol a lefogatója), akkor 5 voltról nyomathatsz egy 8 centis koptert, totál zajtalanul. Márpedig az már tákolás, gány, barkács, kinek hogy tetszik. Itt a helye! A képnek.
Ahogy én ismerem a srácokat, simán ráképzelnek a szegény Cyrix (IBM) procira egy Atlonos kúlert, cipőfűzővel. :DDD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#13246) geprombolo válasza KillHates (#13240) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ráhekkelte a dupla AC-t! :C
Mit jelent az, hogy rettenetesen hangos? Valami viszonyítási pont? :F

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#13247) pee13 válasza geprombolo (#13246) üzenetére


pee13
senior tag

A halknál sokkal hangosabb. :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#13248) geprombolo válasza pee13 (#13247) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi! :DDD A halk nálam az, ha nem hallom. Innentől minden csak hangos lehet, ha úgy számoljuk. Maradjunk a viszonyításnál. Nekem mondjuk az a nagyon hangos, amikor berreg a venti, mert kampec a csapágya. Lehetőleg valami gyors 4 centis. :DDD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#13249) pee13 válasza geprombolo (#13248) üzenetére


pee13
senior tag

Nekem gépből az a hangos, ha hallom. Mondjuk autóból meg amitől rezeg az ablakom ha elmegy az utcában :)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#13250) KillHates válasza geprombolo (#13246) üzenetére


KillHates
nagyúr

Indul -> Hörg-hörg-hörg-kru-kru-kru-kru-re-re-re-re-re-re-re-re-re-re-u-u-u-u-u-u-u..... <- leállt.

Szóval még desktop-ban is zavaró lenne, egy HTPC-ben iszonyat. Nem csak szélzaja volt, hanem szerintem atom csapágyas is. De az Ipon-ban azt mondták, hogy a cooler-re csak 1 év gari van, a kártyára van 3 év. Igen, de ha leveszed a gyári coolert ugrott a teljes gari :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.