Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) Szten Márs válasza Atticus85 (#8300) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hány éve is gitározol?

(#8302) NeoPampalini válasza Atticus85 (#8298) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Én konkrétan nem látom a saját basszgitárom fogólapját (hajoljak rá??), ergo a fogólap oldalán elhelyezett pontokat tudom figyelni, ellenben a másik gitáros baltáján látni. Hasznos, ha van, könnyebb "lefigyelni" hogy ki mit játszik (már legalábbis esetemben, aki még nem túl sokat konyít a zeneelmélethez, és inkább fül alapján teszi a dolgát).

(#8303) izomhod válasza NeoPampalini (#8302) üzenetére


izomhod
senior tag

nemrég kinéztem egy basszgitárt
egy dobosé volt, és a fogólapba, meg a tetjére is rá voltak KARCOLVA a hangok vagy 6 helyen

namondom szép, köszi, nem kérem:)

(#8304) M@trixfan válasza benvolio (#8297) üzenetére


M@trixfan
addikt

Én az Elmwood erősítőt is szívesen elfogadnám mögüle.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#8305) Atticus85 válasza M@trixfan (#8304) üzenetére


Atticus85
tag

Hát nekem egyre jobban tetszik ez a Cort Z Custom,igazi elegáns,egyedi hangszer,és elég profi lehet,nagyon sokan dícsérik.

(#8306) X2N válasza Atticus85 (#8305) üzenetére


X2N
senior tag

Vagy vehetsz Vintage V100 AFD-t, az is marhajó azért az árért.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8307) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Ain't no sunshine

[ Szerkesztve ]

(#8308) Szten Márs válasza Atticus85 (#8305) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Végülis, még csak nyolc hónapja volt, hogy ajánlottam neked a Cort Z Customot..... :U :W

[ Szerkesztve ]

(#8309) Gorcsev


Gorcsev
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Nemrég kaptam egy Zoom G2.1u effektet, de néhány gombja nem vagy nem mindig működik. Tudna valaki ajánlani Pesten olyan szerelőt, aki megbízhatóan meg tudná nekem ezt javítani.

(#8310) Eastman válasza NeoPampalini (#8307) üzenetére


Eastman
őstag

Igor. :R

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8311) Eastman válasza NeoPampalini (#8307) üzenetére


Eastman
őstag

Ennek a második fele mekkora rock ! :C

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8312) izomhod


izomhod
senior tag

ÚJ Slash album

ma még tuti streamelhető, aztán 22én jelenik meg

(#8313) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

No, hy all!

Beszerváltam egy kicsit megviselt Vintage V100-ast (56 volt postával), nálam még nem járt erősítőben sajna, de eddig valahogy már akusztikusban is jobban tetszik, meg érezhető, hogy van benne anyag, mert az Epimhez képest jóval nehezebb!
Hid, meg pickup fedelek kicsit korrodálódtak, festékén látszik eléggé, ezzel lehetne vmit kezdeni?
Pickupról fedeleket leszedte az előző tulaj.
A szemöldöknél az a kis háromszög alakú vmi, amin általában felirat van, na az itt fel van gyűrődve, úgyhogy lehet le is szedem róla, mert csak rondítja.

Veszek hozzá egy Soldano Atomic 5 Wattos full csöves erősítőt is, házi, de ennek a mintájára készült.
Az a gondom, hogy így már csak kb egy 10-esem marad hangládára. Egy ilyen ideiglenesen megtenné?
http://www.grando.hu/hanglada-kicsi-1471520945

Tudom, nem nagy szám, meg gagyinak is tűnik ebben a színben, de más lehetőségem nem nagyon van, én meg játszani akarok már... :D

(#8314) Atticus85 válasza Bencsizy (#8313) üzenetére


Atticus85
tag

Hát én csak akkor lennék nyugodt a helyedbe amikor már erősítőn is kipróbáltam.
Én biztos nem csináltam volna így,de kinek a pap,kinek a lánya.
Ez az erősítő jó amúgy?Ahogy nézem 30.000 láttam ebből ami fullcsöves,az elég jó ár érte már ha tényleg jó.Megéri ez az erősítő?Mit mondtok?

(#8315) Bencsizy válasza Atticus85 (#8314) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Azt mondta a srác, hogy zajmentes a pickup, és jó az elektronikája is, ha bármi gond van hívjam fel, és megoldjuk, akár vissza cserével is. Muzsikusok nagyszerű emberek! :P

(#8316) izomhod válasza Bencsizy (#8315) üzenetére


izomhod
senior tag

akár jó lesz most, akár nem, legközelebb próbáld ki, nézd meg a hangszert, mert könnyen rá lehet faragni a dologra :(((

(#8317) Bencsizy válasza izomhod (#8316) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Vágom, de ezzel az a baj, hogy én Fejér megyében lakok, ő meg Debrecenben. Remélem érzed a távolságot. :)
Nyilván ha lett volna rá lehetőségem, akkor megtekintettem volna személyesen is, de mivel megyén belül is kb 4000 egy oda-vissza út busszal, oda lett volna legalább egy 20-as, ha nem több! Inkább bevállaltam a postát.
Kocsi meg van, de ezek mellett az üzemanyagárak mellett inkább takarékoskodunk a benzinnel. Ez van. :)

(#8318) M@trixfan válasza Bencsizy (#8315) üzenetére


M@trixfan
addikt

Meg csórók is és bepróbálkoznak amivel lehet :P

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#8319) Bencsizy válasza M@trixfan (#8318) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

:D True. :)
Én még eddig nem fogtam ki semmi selejtet, bár lehet, hogy csak szerencsés vagyok, vagy én vagyok a selejt, és nem találom a hibákat. :D

(#8320) Atticus85 válasza Bencsizy (#8319) üzenetére


Atticus85
tag

Miért nem szóltál nekem?Én kitudtam volna próbálni,ha Debrecenbe volt a gitár :D

(#8321) Bencsizy válasza Atticus85 (#8320) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

:D
Sorry, nem jutottál eszembe abban a pillanatban :D
Majd legközelebb megkérem vmelyikőtöket szépen, hátha Ti jobban ráláttok a dolgokra :D :)

(#8322) Atticus85 válasza Bencsizy (#8321) üzenetére


Atticus85
tag

Nekem is mostmár nagyon úgy néz ki,hogy meglesz a zenekar szerencsére :D
A legjobb dolog a zenélés :D

(#8323) Plazmacucci válasza Atticus85 (#8322) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kapjátok be, én másfél éve dobost keresek :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8324) Atticus85 válasza Plazmacucci (#8323) üzenetére


Atticus85
tag

Én meg már vagy 7 éve,hogy kapd be :DDD

(#8325) Plazmacucci válasza Atticus85 (#8324) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor EZT nektek! :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8326) Atticus85 válasza Plazmacucci (#8325) üzenetére


Atticus85
tag

Ezt meg mire fel? :((

(#8327) X2N válasza Bencsizy (#8313) üzenetére


X2N
senior tag

Lehet előbb hangszórót, és utána erősítőt kellene venned, erősítőt könnyebb kiváltani mint a gitárhangszórót. Ez jó lehet: [link] Képet tehetnél fel a gitárról, holnap én is feldobok párat a vintédzsemről :) Korróziót megcsiszolod, aztán polírozod.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8328) Bencsizy válasza X2N (#8327) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Köszönöm a kielégítő, hasznos választ! :) :R

Igen, holnap tolok fel róla képeket, héten már nem volt időm semmire, de itt a hétvége, végre élhetek is egy kicsit. :)

Megfogadom a tanácsod! 100 Watt mondjuk otthonra soknak tűnik, de mivel tervezem, hogy 1-2 év múlva összehozok egy bandát is, ezért még jól jöhet.

Zsir, rendbe szedem a kicsikét :)

(#8329) Enton


Enton
addikt

Hali. Nincs véletlen valaki, aki Szolnok vagy közelében Boss MT2 pedálal rendelkezik?
Kiváncsi lennék a hangjára. Egy próba gyanánt!
Most készülök MT2 vagy SM7 közt választani, de a szívem az SM7 felé hajt.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#8330) Plazmacucci válasza Enton (#8329) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem a Boss pedálok nem túl jók metálra, az MT-2 meg kurva zizi. Akkor már Metal Muff ha már stompbox.

Szerk:
Most néztem jutubon Boss ST-2-t. Lehet még is csak van egy jó pedáljuk ;)

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8331) Enton válasza Plazmacucci (#8330) üzenetére


Enton
addikt

Hallgattam még régebben jópár yputúbos videón a hangjukat ennek a két pedálnak, és valahogy a MT2 mindig olyan sikoltozó magas hangú a SM7 pedig szép mélyekkel teli torzítás.
Valahogy majd a Korn-os hangzáshoz közelit szeretnék kihozni idővel, pedálokkal, és eddig az sm7 ami nagyon szimpi hagzásban, plusz van klassz 2 fokozatú zajzár is ha kéne.
A bossból eddig ML2 ami még úgy tetszett hangilag, de anniyt nem adnék egy pedálért főleg kezdésnek.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#8332) Eastman válasza Plazmacucci (#8330) üzenetére


Eastman
őstag

A BOSS japán oldalán van egy ilyen grafikon. [link]

Igaz, hogy az ST-2 nincs rajta, de irányadónak jó lehet... ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8333) izomhod válasza Bencsizy (#8317) üzenetére


izomhod
senior tag

én kipróbáltam volna helyben, dehát honnan is tudhattad volna, hogy van itt debreceni:)

(#8334) izomhod válasza Atticus85 (#8322) üzenetére


izomhod
senior tag

hali!
hol fogtok próbálni, van már hely?

(#8335) Plazmacucci válasza Eastman (#8332) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja igen ez vagy 5 éves rajz, az ST-2 meg 2012-es pedál ha jól tudom. Nekem volt 4db Boss pedálom, pl MD-2 Mega distortion. Azzal még lehetett jó hangokat kihozni, de a Metalzone nagyon rossz. Maximum ha egy fullcsöves fej elé rakod ami nem tud torzítani(Laney Klipp, Sound). De a zizi magában eléggé zavaró. Meg kell moddoltatni, és akkor harap.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8336) Thor92


Thor92
csendes tag

Üdv mindenkinek! Még új vagyok itt, igaz pár éve már voltam fent csak elévült a dolog. Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy: kinéztem egy erősítőt Blackstar ID 60tvp, de teljesen új széria, Mo-n még nem került forgalomba. 60W és tranyós, vajon mennyi lesz majd az ára? És mikor várható hogy boltokba kerül? Köszönöm a segítséget!

(#8337) BluEyes válasza Thor92 (#8336) üzenetére


BluEyes
őstag

Azt én is nézegetem egy ideje, nagyon ígéretes a pár elérhető demo.
Az Anderton-nál előrendelhető.
Az itthoni árat nehéz megtippelni.
HT20 combo - 389 font, itthon 195.900 FT
HT50 fej - 499 font, itthon 189.900 Ft
Próbálj okos lenni ez alapján.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8338) Thor92 válasza BluEyes (#8337) üzenetére


Thor92
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Mivel ez tranzisztoros, ezért abban reménykedtem hogy olyan max 80. Remélem júniusban kiderülnek az árak és hogy mikortól lehet rendelni/venni.

(#8339) Atticus85 válasza izomhod (#8334) üzenetére


Atticus85
tag

Most azt keresünk,lehet Debrecenbe fogunk próbálni

(#8340) menyko válasza izomhod (#8290) üzenetére


menyko
tag

A Squier Affinity Tele milyen minőséget képvisel, próbálta már valaki?

Újonnan 50 körül lehet hozzájutni.

(#8341) izomhod válasza menyko (#8340) üzenetére


izomhod
senior tag

basszgitároknál az affinity a squier belépő szintje, gondolom gitároknál is így van

én is nézegettem őket, de ilyen áron már használtból jobbakat lehet találni

(#8342) izomhod válasza menyko (#8340) üzenetére


izomhod
senior tag

(#8343) X2N válasza X2N (#8327) üzenetére


X2N
senior tag

Kép: [link]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8344) Thor92


Thor92
csendes tag

A Blackstar csak egy ötlet volt részemről. (félek hogy ha kiderül az ára, túl drága lesz, kéne egy B terv erre az esetre.) Milyen kombót ajánlanátok? A feltételeim: Dob mellett meg kéne állnia a helyét. 12'os hangszóró. Külső láda csatlakoztatható legyen, és főleg metálra kéne. 60.000 körül kéne valami értelmes dolog. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#8345) menyko válasza izomhod (#8341) üzenetére


menyko
tag

Igen, közben megtaláltam én is a cikket, de kíváncsi lettem volna egy itteni véleményre is.
Szóval a cikkből kiderül, hogy Tele-k esetében nincs belépő szint, mint a Strato-knál a Bullet.
Van az Affinity éger testtel és hard-tail húrlábas megoldással, valamint van a Standard szebben kidolgozva, és finomabb elektronikával, testen átmenő húrokkal.
Úgy érzem nem lenne nagy mellényúlás 30 körül.

(#8346) izomhod válasza menyko (#8345) üzenetére


izomhod
senior tag

szerintem se lehet ezeknek annyira mellényúlni, de ennyi pénzért azért ne várj csodát :)

(#8347) X2N válasza Thor92 (#8344) üzenetére


X2N
senior tag

Blackstart ismerve többe fog kerülni. Line 6 Spidert érdemes nézegetni vagy Peavey Vypyr-t.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8348) Thor92 válasza X2N (#8347) üzenetére


Thor92
csendes tag

Line 6ről csak rosszat hallottam eddig, én ezek után nem próbálnám ki. Peaveyt már nézegettem, de egyelőre mindenképpen megvárom a Blackstar id60tvp árát.

(#8349) Atticus85 válasza Thor92 (#8348) üzenetére


Atticus85
tag

Line 6-ról csak rosszat hallani????Ez elég érdekes,nekem 10 emberből 10 ezt ajánlotta

(#8350) izomhod válasza Thor92 (#8348) üzenetére


izomhod
senior tag

van spider II meg III is talán, de én is jokat hallok róla

bár kinek mi a jó, nemde?:)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.