Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) Atticus85 válasza Szten Márs (#8500) üzenetére


Atticus85
tag

Akár hiszed akár nem 6 csajjal már játszottam együtt rövidebb ideig,nem konkrétan az összes gitáros csajra írtam ezt,meglehet kicsit elhamarkodtam amit írtam akkor ezek szerint.
Igen megvédem az állás pontom mert én ezt írtam :"csaj jól csinálja,sokaknak nincs fülük a ritmushoz akik youtube-ra rakják fel a covereket."
Ebbe pont,hogy dícsérem,mert neki jó ritmusérzéke van.Az meg lehet,hogy nektek hülyeségnek jött le amiket az elején kérdezgettem,de hát tapasztalatlan vagyok az elektromos gitárok terén,hogy mi a jó,és mi az amit kerülni kell,és mivel nagyon is érdekel a gitározás,ezért kérdeztem sokat.
Az az álnevezés meg azért volt,mert már elég puskaporos volt itt a hangulat.
De most is a semmin vitatkozunk lényegében,mert én nem egy egész nemet kritizáltam,csak ahoz a csajokhoz hasonlítottam akiket hallottam gitározni,és hozzájuk képest ügyes,csak akkor ezek szerint rosszul fogalmaztam,ennyi az egész.
Lehet normálisan is beszélni nem kell "kib@szott idiótázni" Ez nem neked szólt.

[ Szerkesztve ]

(#8502) Gyick válasza Atticus85 (#8501) üzenetére


Gyick
őstag

van olyan konkrét banda amiben játszottál és neve is van?csak úgy érdekel...

(#8503) Atticus85 válasza Gyick (#8502) üzenetére


Atticus85
tag

Már te is kezded?Nincs abban semmi nagy dolog ha valaki zenélt már.

(#8504) alienpapa válasza Atticus85 (#8503) üzenetére


alienpapa
senior tag

Csak az a baj, h te akkor is hazudsz amikor kérdezel.... :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#8505) Atticus85 válasza alienpapa (#8504) üzenetére


Atticus85
tag

Na állítsd már le magad,attól,hogy nektek hülyeségnek jön le amit mondok,meg kérdeztem a gitárvásárlással kapcsolatban,attól még sose hazudtam.Te unalmadba találsz ki ilyet másokról?Mert ha nem így van,akkor bizonyítsd be,hogy mikor hazudtam,na gyerünk..
Amúgy meg se nézem mit írtál üzenetbe mert lesz..om.
Na bizonyítsd be ha szerinted hazudok,úgyse tudsz olyat mondani.

(#8506) alienpapa válasza Atticus85 (#8505) üzenetére


alienpapa
senior tag

csak azért írtam neked kedves barátom, mert valamit válaszolni kellett a te üzenetedre. Bizonyítsa be neked a f@szom.... Én végeztem és átmegyek ismét read only-ba. Igazából nem is téged utállak, hanem azt amit kihozol belőlem.... Remélem a többiek majd helyreraknak, és rájössz végre, h nem ide való vagy.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#8507) Gyick válasza Atticus85 (#8503) üzenetére


Gyick
őstag

szerintem sincs abban semmi nagy dolog,csak gondoltam ha ennyi csajjal gitároztál már akkor csak volt vmi bandád ilyesmi...vagy neten vmi video etc

(#8508) Eastman válasza Atticus85 (#8501) üzenetére


Eastman
őstag

Atti, te kezdted a barom szóval, olvass vissza.

Annyira jó lenne, ha konstruktív beszélgetés folyna a gitárokról és a gitározásról.

Légyszíves fogalmazz finomabban legközelebb! ...és segíts, hogy tényleg egy hasznos, építő tudás és adatbázis jöhessen létre és az idelátogatók is és mi topic-lakók is jól érezhessük magukat, köszi!

Te is, mi is kikapcsolódni járunk ide. Rendezgessük, ápolgassuk a témát, jó? Gondolj bele, hogy milyen érzés lenne, ha pl. valaki bemenne hozzátok és szaggatná a függönyt.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8509) Enton


Enton
addikt

Beszerződött végülis egy SM7-es adapterrel 8000-ért vettem, de még nincs nálam, majd bátyám hozza ha jön haza pestről.
De szeretnék mellé valami modulációs effekteket is, de még nem tudom milyeneket, ezért elsőnek egy kis multit néztem ki mellé, eztet ni:

Korg Ax5G

Valakinek valami tapasztalat ezzel a multival? Jó/rossz/vacak, akármi?
Ennyiért megérné most hogy legyen valami tiszta hanghoz is!

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#8510) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Nem tudjátok véletlen Kiss Tibi a quimbyből milyen gitáron játszik? A kékes kopottasra gondolok, szvsz sokkal stílusosabb volt, mintha egy vadi új les paulon tolta volna, és nagyon durván szólt a mai koncerten, pl. az elvisz a szélben. ;] :C

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#8511) Atticus85 válasza Eastman (#8508) üzenetére


Atticus85
tag

Igen én kezdtem a barom szóval,de olvass vissza a kib@szott idióta szóra.
Most tombol bennem olyan düh,hogy amit írnék alienpapának már rég kitiltanának.De én vele ellentétbe nem írok ilyeneket."Olvass vissza"
Én lehet,hogy hülyeségeket kérdezgettem,de az csak a tapasztalatlanságom jele,és ti csak így elítéltek??Én szeretnék egy jó kis rock n' roll fórumot

[ Szerkesztve ]

(#8512) Eastman válasza Atticus85 (#8511) üzenetére


Eastman
őstag

[katt]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8513) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Pls. ez egy jó kis topic volt, olvasgatom már egy ideje, és attól, hogy valaki valami hülyeséget mond, még nem kell mindenkinek szétoffolnia az egészet. Egyszerűen ha zavar titeket, nem kell róla tudomást venni, és kész, vagy intézzétek el privátban, de kérlek ne legyen az, hogy látom a kis piros számot jobboldalt, hogy 15 új hozzászólás van, "juhúú" rákattintok, csak sajnos ebből egy sem szól a gitárokról/zenéről (tisztelet a kivételnek).
Köszönöm megértéseteket!

És, hogy tényleg on is legyek:
Túl vagyok életem első húrcseréjén. Youtube-os videókkal nem volt nagy ördögőség, a magas 'e' húr cserélése közben viszont szereztem pár szúrt és karcolt sebet, veszélyes játék ez a gitár ;]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#8514) Eastman válasza Seraph 16 (#8513) üzenetére


Eastman
őstag

Igen, igen. Fontos az is, hogy rövidre vágd a kulcs után a kilógó húrvéget. Szembántalmakat is okozhat a libegő-lebegő hat "drót".

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8515) alienpapa válasza Eastman (#8512) üzenetére


alienpapa
senior tag

:)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#8516) Seraph 16 válasza Eastman (#8514) üzenetére


Seraph 16
őstag

Hat igen, szerintem csunya is, ha nincs levagva. Am tobb serulest epp ez okoztt, hogy egy nagyon kicsit kilogott a vege, es amikor tekertem fel, rafogtam, hogy ne ugorjon ki, es ekkor beleallt az ujjamba. A szemre meg igazából (na most sikerült beállitanom az ékezetek nagy részét, nem otthon vok :DDD ), szóval arra mindig figyleni kell, mert a feltekert friss húr saját életet kezd élni, amikor kiveszem a dobozból. :))

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#8517) izomhod válasza Seraph 16 (#8516) üzenetére


izomhod
senior tag

én nem szoktam a levagdosással szarozni
múltkor kölcsönadtam a gitárt, haverom visszahozta, valami olyan furcsa volt rajta
ja, meg volt metszve:)

hétvégén vettem egy basszus kórus effektet, kipróbálom majd a gitárral is, hogy milyen:)

(#8518) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Na gyorsan egy on-topik poszt:
[link] Na nekem egy ilyen hangzás lenne a célom. 5150 for life :K

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8519) Gyick válasza Plazmacucci (#8518) üzenetére


Gyick
őstag

az ilyen bejön nekem is

(#8520) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Jön valaki BLS koncira? Nekem már megvan a jegyem :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8521) izomhod


izomhod
senior tag

aug 1-jén meg G3!

(#8522) Plazmacucci válasza izomhod (#8521) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Na ja. De mérlegelni kellett :) Még mennék Hegyaljára is, lesz Arch Enemy(mondjuk Chris megint távozott), de annyira nincs pénzem mint eddig soha. Eladom a laptopom a karórám meg minden... A BLS jegyet is páromtól kaptam ajándékba ^ ^"

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8523) M@trixfan válasza izomhod (#8521) üzenetére


M@trixfan
addikt

G3 alap ;] Legalább megismerem Steve Morse-t, valahogy eddig kimaradt.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#8524) izomhod válasza M@trixfan (#8523) üzenetére


izomhod
senior tag

szívesen hallgatok Satrianit, Vait is, de nekem a G3 már sok a jóból :)

szerintem a belépő árát félreteszem 1 nap szigetre, meg is nézem mik lesznek

(#8525) izomhod válasza Plazmacucci (#8522) üzenetére


izomhod
senior tag

hegyaljára lehet én is kinézek, nem voltam vagy 3 éve
bár a színpadok helyett a veres szekér, borostyán, 22-es háromszögben szoktammozogni :D

az arch enemyt nem vágom, holnap csekkolom

(#8526) Plazmacucci válasza izomhod (#8525) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én voltam tavaly, durva jó volt. SLAYER for life.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8527) izomhod


izomhod
senior tag

http://efott.hu/programok

háát ez lenne a magyar zenei felhozatal

elég gyenge, nem?

(#8528) Plazmacucci válasza izomhod (#8527) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kb 4 zenekar érdekel ezek közül. unatkoznék én ott.
Egy Brutal Assault jegy kielégíteni :)

Egyébként mi az hogy HOBO? Földes nem visszavonult a zenéléstől és csak színházazik meg felolvasóestezik?

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8529) izomhod válasza Plazmacucci (#8528) üzenetére


izomhod
senior tag

hol látod Hobo-t?
a HBB elbúcsúzott az biztos

(#8530) Plazmacucci válasza izomhod (#8529) üzenetére


Plazmacucci
félisten

20. VOLT fesztivál programjait néztem. Ott láttam. Nem kizárt, hogy csak Ő lesz és előad vmi darabot. Végül is HOBO van kiírva, nem BB.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8531) Thor92


Thor92
csendes tag

2009, 2010, 2011 hegyalján voltam, 2012re már megvan a bérlet, de idén rockmaraton is befigyel :D Miskolci vagyok, ingyen van :D Slayer jó volt nagyon, kár hogy elmosta az eső, de nálam akkor is a 2009es Machine Head vezet :D

(#8532) izomhod válasza Thor92 (#8531) üzenetére


izomhod
senior tag

most valahol lesz MH megint

ja, megtaláltam a '99-es szoboszlói efott bérletemet, tippeljétek meg hogy hány forintba került:)

[ Szerkesztve ]

(#8533) Gyick válasza izomhod (#8532) üzenetére


Gyick
őstag

150

(#8534) Enton


Enton
addikt

Vannak ezeken kívül még használt gitáros cuccokkal foglalkozó oldalak:
musichello.com
vintage52.hu
gitarshop.hu
hangmester.hu???

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#8535) izomhod válasza Enton (#8534) üzenetére


izomhod
senior tag

eladohangszer.hu/
zeneszapro.hu

(#8536) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Melyik a legnívósabb hirdetési oldal ezek között?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#8537) izomhod válasza M@trixfan (#8536) üzenetére


izomhod
senior tag

én a gitarshopon szoktam nézelődni, ott jól lehet keresni, vagy még a hangmester.hu adok-veszek fórumát (ott ömlesztve vannak a cuccok)

a többit nem igazán ismerem

hogy melyik nívós? passz:)

[ Szerkesztve ]

(#8538) X2N válasza M@trixfan (#8536) üzenetére


X2N
senior tag

Gitárshop és hangmester, általában ide teszi fel mindenki.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8539) Gyick válasza M@trixfan (#8536) üzenetére


Gyick
őstag

a gitárshop a leglátogatottab sztem bár hogy nivós lenne azt nem mondanám rá de a célnak megfelel.Vaterán,expresszen ilyen helyeken is lehet nézelődni.

(#8540) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Készülök az előttem álló programra: [link] Kurva nagy :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8541) benedekco


benedekco
addikt

Hali mindenkinek!

El kéne adnom az unokatesóm Boss Metal Zone MT-2 -es torzítóját. De sajna eléggé nagy alapzaja van. Az volna a kérdés, hogy ha valakinek van ilyesmivel tapasztalata az ossza már meg velem. Ez normális, vagy hibásként hirdessem meg a motyót?
Felvettem egy minimál témát torzítással. Előtte utána üresen a zaj hallatszik: a dist félig tekerve illetve maxra állítva. Belefér még, vagy javíttatni kéne/érték csökkenten hirdetni?
Kikapcsolt állapotban tisztán továbbítja a jelet. Egy Zoom G2-vel és ugyanezekkel a kábelekkel/9V-os adapterrel tiszta a hangzás. Hangszórókon amúgy ugyan ezt produkálja.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#8542) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

http://www.youtube.com/watch?v=wIGmJdqcRVg

1:45-től 1:55-ig van az a kis szóló, annál milyen effektet használhatnak, hogy igy kicsit eltompuljon, vagy elmélyüljön vagy nem is tudom mit csináljon a hang, 1:45-től 1:50-ig van sima, majd 1:50-től 1:55-ig az a folyamatosan tompuló, na az milyen effekt?
Baromira megtetszett ezt igy hallgatva :D

(#8543) Plazmacucci válasza Bencsizy (#8542) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hápogtató vagyis wah wah. Csak szép lassan nyomva, nem ilyen körkhemett buzulós hápihuszár.

(#8541) benedekco

Ha jól hallom rászállt a brumm. Single coil hangszedő? Az sok mindent beszed pláne egy rosszul szigetelt kábellel. Elemmel próbáltad? Lehet füldhurok. A digitális cucctól elvonatkoztatnák, az máshogy torzít, lehet ott nem erősíti annyira a zajt mint az analóg. Na meg ott van zajzár.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8544) Bencsizy válasza Plazmacucci (#8543) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Köszönöm szépen! :R

Én is arra gondoltam, csak azt akárhányszor hallottam, mindig ilyen vinnyogós hangja volt, valószínű, hogy beszerzek majd egyet, mert tetszetős így használva :)

Majd megnézek minden effektet dzsutábon, mert eddig egyet se használtam, csak ami a cubeomon volt, de azok nem tetszettek.

(#8545) X2N válasza Bencsizy (#8542) üzenetére


X2N
senior tag

Nekem ez tetszik, amiben van wah: [link]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8546) Plazmacucci válasza Bencsizy (#8544) üzenetére


Plazmacucci
félisten

[link] Ilyesmit szeretek én. Intró téma.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8547) M@trixfan válasza Plazmacucci (#8546) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ebből én is csak a nyitó témát szeretném :DDD

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#8548) benedekco válasza Plazmacucci (#8543) üzenetére


benedekco
addikt

Ja igen. 9V-os elemmel csinálja ugyanúgy.
A gityó továbbra is a ez Squier Bullet Strat.
Amúgy ha az E-MU-ba dugom akko is tiszta. Ha közelebb vagyok a géphez akkor természetesen már a wincsi kerregések beleciripelődnek, de 2m+-al már nem.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#8549) Plazmacucci válasza benedekco (#8548) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem tudod kipróbálni egy humbuckeres gityóval? De szerintem az normális zaj amit csinál, simán felrakhatod hibátlannak feltüntetve.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8550) lakisoft


lakisoft
veterán

Ha van itt jónak mondott dobot közöttünk akkor álljon elő és szálljon versenybe a Dream Theatre dobos-t keres. [link] Elég nagy nevekkel kell megküzdenie.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.