Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) X2N


X2N
senior tag

Új gitárládám: :) [link]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8052) mikulas95 válasza Womb (#8050) üzenetére


mikulas95
csendes tag

köszi :D

(#8053) Atticus85 válasza _seth_ (#8037) üzenetére


Atticus85
tag

Ilyen Jack-et vegyél ,mágneses,olyan mint ha eltörnéd a jacket,elég jó,én ilyet fogok.
Vagy nem tudom lehet-e még kapni gumis jacket,na azon egy IFA áthajt és észre se veszed,azon ugrálhatsz izomból :)

És van is a Fejsebe

990 forintért meg ne is várj semmit egy kábelre azért rá kell áldozni kb 5-6 ezer forintot,arra nem szabad sajnálni a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#8054) Plazmacucci válasza Atticus85 (#8053) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gondolod ez a mágneses dolog nem szól bele a hangba? :F

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8055) Brutális eb válasza Enton (#8048) üzenetére


Brutális eb
addikt

Szia!
Kiprobálásra én ez ajánlom pár kb csak

[vst host-savi]
A konfigolást most nem tudom leírni de lesz majdan belőle egy cikk.
Asio4all kell hozzá

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#8056) Atticus85 válasza Plazmacucci (#8054) üzenetére


Atticus85
tag

Mire gondolsz konkrétan?

(#8057) Womb válasza X2N (#8051) üzenetére


Womb
senior tag

Gregg-es cucc?
Gratula, minőségi darab!

(#8058) Plazmacucci válasza Atticus85 (#8056) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Esetleg gyengülhet a jel, vagy ilyesmi. Nem hiszek az ilyen újításokban. Lehet maradi vagyok :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8059) Atticus85 válasza Plazmacucci (#8058) üzenetére


Atticus85
tag

Nem hiszem,szerintem úgy van ez kitalálva hogy jó legyen.

(#8060) Plazmacucci válasza Atticus85 (#8059) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ki kéne próbálni,lehet közelről jobban tetszene. Bár aktív pukiknál nem jó ha mindig be van dugva, mert meríti az elemet akkor is ha nem használom :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8061) Atticus85


Atticus85
tag

Gitár festést amúgy vállal valaki?Szépen letudja festeni egy szakértő?Vagy nem éri meg?

(#8062) Plazmacucci válasza Atticus85 (#8061) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hangmester fórumán van egy festő mester, saját topikja is van. Ott érdemes kérdezősködni, képek is vannak a munkákról.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8063) Womb válasza Atticus85 (#8061) üzenetére


Womb
senior tag

Hangmesteren Sabbath topikjában érdeklődj, ill. még Tavasz Jokka nagy szakértője a gitárfestésnek. Bár az utóbbi, az airbrush festésnek mestere.

Jokka festés.
Youtube-os link

[ Szerkesztve ]

(#8064) X2N válasza Womb (#8057) üzenetére


X2N
senior tag

Igen, elég nagy szerencsém volt h találtam eladót, Celestion Hot100-as szórók vannak benne, jól szólnak. :)

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8065) izomhod


izomhod
senior tag

halljuk az új gitárosunkat ;]

csapda - mi a fasz van

mit szóltok az új dalhoz?

[ Szerkesztve ]

(#8066) Atticus85 válasza izomhod (#8065) üzenetére


Atticus85
tag

Hát én jobbat vártam,de végülis lehetett volna rosszabb is akár

(#8067) Plazmacucci válasza Atticus85 (#8066) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Most legalább van rendes gitárosuk ;] És valóban mi a szar folyik itt?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8068) Atticus85 válasza Plazmacucci (#8067) üzenetére


Atticus85
tag

Nem csípted Cseresznyét?

Én azt hittem jobb gitártémák lesznek,vagy másabb gitártémák lesznek most,hogy tagcsere volt,de úgy látszik a zene az ugyanaz maradt :F

[ Szerkesztve ]

(#8069) Plazmacucci válasza Atticus85 (#8068) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát én gitárbuzi ember vagyok, csak nagyon kevés Csapdát hallgattam, pont a gitártémák hiánya miatt. Ez van, Maslmsteen-en meg Satriani-n nevelkedtem :)
Persze hallgatok nem gitárközpontú zenét is, csak nem sokat. Viszont Tori Amos-ba szerelmes vagyok :))

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8070) _seth_


_seth_
veterán

Visszavittem a zajos kabelt es mondtam, hogy az ara kell es nem vasarolom le. Afa van rajta igy nem tudjak visszaadni na mondom ekkora kamu dumat... kiprobaltak egy cort + cube paroson, zugott nem is kicsit naluj is. Utana hoztak egy x markaju profesionel noiseless kulsore is klasszisokkal komolyabb kabelt, radugtak az elobbi cuccokra, total zajmentes volt es ideadtak a masik helyett rafizetes nelkul igy mar legalabb van egy jo tesztelt kabelem :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8071) Atticus85 válasza _seth_ (#8070) üzenetére


Atticus85
tag

Akkor jól jártál ha ráfizetés nélkül adták oda,mert a 990 forintos kábelár az egy vicc amúgy :)

(#8072) Plazmacucci válasza _seth_ (#8070) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:C
Én is kaptam az Epimhez egy kábelt, gyakorlatilag antennaként működött :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8073) izomhod válasza Plazmacucci (#8069) üzenetére


izomhod
senior tag

múlt héten érkezett meg a g3 tokiói dvd, negyed óránál nem bírok többet megnézni belőle, engem zavar az a sok gitártéma :)

viszont pl satriani magában már sokkal elviselhetőbb

[link]

(#8074) _seth_ válasza Atticus85 (#8071) üzenetére


_seth_
veterán

Igen, vegul jol sikerult :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8075) kozeposztaly


kozeposztaly
csendes tag

Sziasztok,
Lenne néhány kezdő kérdésem:
Egy H-S-H pickup konstrukcióban a nyak felőli H mennyire kell, hogy kiálljon?
itt egy példa kép (ez tényleg csak példa kép, nem a kérdéses gityóról):

alapban a nyak felőli H pickup foglalata, amibe illeszkedik is döntött a nyak felé..de ezen felül maga a humbi is kimagaslik onnan, s nem vízszintes, hanem a nyak felé döntött az is.
Szóval jó ez így? Vagy egyéni ízlés kérdése, mert teljesen más hangzást, tónust lehet elérni egy húrokhoz közelebbi pickuppal?

Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#8076) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

http://gitarshop.hu/?tart=hirdetes&id=77279&lang=hu

Szerintetek megérné, ha cserélném erre az Epiphone LP 100-asom?
Minél több gitárt szeretnék kipróbálni, igaz a forma nem igazán tetszik, de érdekelne a hangja, meg későbbi cserére sztem jól járnék vele.

(#8077) Atticus85 válasza Bencsizy (#8076) üzenetére


Atticus85
tag

Ki kell próbálni,ha koreai akkor nem lehet rossz,bár nekem azt mondták,hogy a Goth-ok elkezdenek fényesedni egy idő után,mivel matt színűek,és elég ocsmányul fognak kinézni,mondjuk én elég csúnyának tartom a Flying V gitárokat,nekem biztos nem kéne,de hát kinek a pap,kinek a paplan.Menj el,próbáld ki,ha tetszik meg kell venni.

(#8078) Plazmacucci válasza Bencsizy (#8076) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én szeretem a V-ket, de azzal számolni kell, hogy ülve nem fogsz kényelmesen gyakorolgatni vele :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8079) Atticus85 válasza Plazmacucci (#8078) üzenetére


Atticus85
tag

Na ezis igaz.Szinte biztos vagyok benne,hogy állandóan csúszni akar majd le a lábadról :D

(#8080) Womb válasza kozeposztaly (#8075) üzenetére


Womb
senior tag

Egyéni ízlés kérdése, ahogy mondod. Természetesen arra figyelj, hogy túl közel ne rakd a húrokhoz, mert azon felül, hogy beleérhet és összekarcolja a pukit, a mágnes visszafoghatja a húrok rezgését.

Szerk: Bár ez néhol vitaalap, de igazából nem nyersz semmit, ha nagyon közel állítod a húrokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#8081) Womb válasza Bencsizy (#8076) üzenetére


Womb
senior tag

Szerintem simán. Ülve is tudsz gyakorolni, nekem is volt régen egy Jackson V, tökéletesen tudtam vele úgy gyakorolni.
Egy klasszikus Flying-es fickó, a profik világából : [link]

(#8082) Bencsizy válasza Womb (#8081) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Sztem igy, ahogy ő tartja, egyáltalán nem tűnik kényelmetlennek...
Megbeszélem a sráccal, azt ha összejön, rakok fel képeket, meg tapasztalatokat. :)

(#8083) Plazmacucci válasza Womb (#8081) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nyilvánvaló, ha valaki azt mondja, hogy nem kényelmes úgy játszani, akkor meg kell cáfolni egyből... Nem egy embert ismerek akit csak a formája miatti kényelmetlenségek riasztották el a vásárlástól. Aztán nézd meg, hogy Dave Mustaine milyen tartásban szólózik V-n. [link] Nem vitás, hogy lehet rajta játszani, de a többségnek a strat meg a LP a kényelmes.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8084) Womb válasza Plazmacucci (#8083) üzenetére


Womb
senior tag

Nem értelek. Mint írtam, én is használtam V gitárt, és véleményem szerint kényelmes rajta a játék. Ha Neked volt flying V gitárod, és kényelmetlen volt, akkor Te vagy a pro a kontrámra. Nem írhatom azt, hogy szar rajta játszani, mert egyszerűen nem így gondolom.
Az LP-t sem tartom olyan kényelmesnek, mint a flying-ot.
Ennyi. Ne vedd személyes sértésnek, mert ellen mertem mondani Neked, ember.
Eszembe sem jutott, hogy cáfoljam a hozzászólásod.... :(((

(#8085) Plazmacucci válasza Womb (#8084) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát mester amiről tény, h nem a legkényelmesebb de azt mondod neki, hogy simán jó, pedig ő még sose próbálta. Szerintem úgy érdemes neki, ha előtte minimum fél órát próbálgatja ülve, állva és utána dönt, hogy megveszi e. Nagyot lehet ám koppanni, ha kiderül, hogy a kinézett gitár még sem passzol az ember alá :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8086) Womb válasza Plazmacucci (#8085) üzenetére


Womb
senior tag

Szerintem simán megéri lecserélni a 100-as Epit, egy Goth-ra. Csavarozott nyakú LP, egy ragasztott nyakas V-vel szemben ami elméletileg ébenfa fogólapos. Bundot, húrlábat cseréltek rajta. Ha rendben van a gitár, egyszerűen nem kérdés a csere, szerintem.
Az ízlés, kényelem persze más lapra tartozik, de minőségi csere, az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#8087) Eastman válasza Bencsizy (#8076) üzenetére


Eastman
őstag

Ragasztott nyak, testen átmenő húrozás? Szerintem mozdulj rá, ne gondolkodj túl sokat rajta.

Kis Flyin' V érzés: [link]

. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8088) kozeposztaly válasza Womb (#8080) üzenetére


kozeposztaly
csendes tag

Köszönöm a hasznos és szakértői válaszod!
:C

(#8089) Atticus85 válasza Bencsizy (#8076) üzenetére


Atticus85
tag

Vagy cseréld le erre,ez biztosan jó választás :D

(#8090) izomhod


izomhod
senior tag

budapesten vasárnap du 2-3 között is nyitva tartó hangszerüzletet vagy műhelyt ismertek?

egy basszgitárt akarok bevinni megnézetni, hogy nehogy befürödjek vele

(#8091) Lacika_LP


Lacika_LP
csendes tag

Sziasztok! Készítettem egy gitáros oldalt a facebookon, jó lenne ha sok gitáros összejönne rajta.
Akinek van kedve tetszikelje :)
GuitarClubHungary

(#8092) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hogy pörögjön a topik:

meghalnék egy natúr gitárért :O

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8093) M@trixfan válasza Plazmacucci (#8092) üzenetére


M@trixfan
addikt

A berakásokból még nem látni tisztán, ez Gibson?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#8094) Plazmacucci válasza M@trixfan (#8093) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jaa azt nem tom, csak gugliban kerestem képeket juhar topos gityókról. Még a mocsári kőrisből készült, csak lakkozott gitárok néznek ki nagyon jól.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8095) Womb válasza Plazmacucci (#8092) üzenetére


Womb
senior tag

Nagyon szép!
Állítólag ez a top (spalted maple), a fát pusztító gombák által okozott elváltozások miatt ilyen, a beteg juharfán. Nem semmi :)

(#8096) Plazmacucci válasza Womb (#8095) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Vajon mennyivel dobhatja meg a költségeket, ha én egy ilyen gitárt szeretnék? :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8097) Womb válasza Plazmacucci (#8096) üzenetére


Womb
senior tag

Ez a top nem drágább, mint a többi juhar fedlap (quilted/flamed), de sajnos eléggé értéknövelő opció. Ha csak a kinézet miatt szeretnél ilyet, az nem vészes összeg, végül is csak egy vékony furnért kell a teste tenni, Viszont egy minőségi, legalább 1cm-es top, ami már beleszól a összhangba is, bizony nem olcsó. Az ár függ még a mintázat minőségétől is, tehát minél hullámosabb, szebb stb. annál drágább. Ezeket 'A' jelekkel minősítik ( A, AA, AAA, stb...). Minél több 'A'-s egy top, annál drágább.'

(#8098) Plazmacucci válasza Womb (#8097) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Majd ha egyszer csináltatok egy handmade gitárt, ilyet szeretnék. Vagy még göcsörtösebbet. Nem hiszem, hogy egy epi vagy akármi megfizethető lenne... Most még elvagyok a mostanival, de nagyon imádom a csicsa topokat :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8099) Lacika_LP válasza Womb (#8097) üzenetére


Lacika_LP
csendes tag

Hány A-ig van a számozás? Az AAA-s top körülbelül hol helyezkedik el? Köszi :)

(#8100) Womb válasza Lacika_LP (#8099) üzenetére


Womb
senior tag

Tudomásom szerint 5A a legnagyobb besorolás. Az AAA-nál kezdenek igazán drágulni a toppok.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.