Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Na csak mint kezdő én is hozzászóljak a témához... Nekem a legnagyobb fejfültörést az okozza, hogy a le nem fogott húr sokkal jobban csilingel, mint amelyik le van fogva (és minél lejjebb fogom, annál tompább a hang). Na már most odáig eljutottam az első próbánál, hogy egy jól behangolt hangszernél megállapítottam, hogy melyik bundnál kell lefogni, hogy úgy szóljon, mint a következő, csakhogy az előbb említett okokból kifolyólag mégsem úgy szól, így nem biztos, hogy hangolóeszköz nélkül minden simán menne. Amúgy Cort e70 tapasztalat szerint nagyon jól tartja a hangolást. Nekem a telós hangoló tökéletes, az mellesleg úgyis mindig nálam van :)

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#7452) izomhod válasza Seraph 16 (#7451) üzenetére


izomhod
senior tag

igazad van, teló elő oszt hadd szóljon

tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés :D

azért csilingel kevésbé, mert 5 bunddal "rövidül" a húr

(#7453) benedekco válasza Szten Márs (#7450) üzenetére


benedekco
addikt

:K
Ez igaz. De csak feltételes módban.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7454) Eastman


Eastman
őstag

Visszaolvasgattam, szerintem elengedhetetlen a hangológép. Ha csak a tiszta, jól beállított hangokat hallja a kezdő vagy tapasztalt gitáros, az mindenképpen fejleszti a hallását. Minden más "próbálkozás" értelmetlen, hiszen a technika adott. Síppal, meg hangvillával próbálkozni "kezdő füllel" teljesen felesleges. A hamis, akár picit is melléhangolt húrok rontják a zenei hallást. Ráadásul nagy igénybevételnél (pl. rutintalan vagy erős pengetési stílus, rutinos nyújtások) hamarabb hangolódik a gitár, gyakrabban utánna kell állítani. Praktikus a hangoló. Nagy kijelzős, fára csíptethetőt vettem Apámnak egy hónapja 2 ezerért.
Én egy használtan, "fillérekért" vett yamahát gyűrök évek óta.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7455) izomhod


izomhod
senior tag

más hangszer, más téma, de a profi dobosok fülén is ott a metronóm taktja
és profi gitárosok sem fülre hangolnak a koncerten

ha ők úgy, én miért ne?!:)

(#7456) izomhod


izomhod
senior tag

ért valaki a basszusgitárokhoz?
mit jelent az hogy aktív/ passzív?

erről esetleg vélemény?

http://www.thomann.de/gb/fender_squier_deluxe_jazz_bass_iv_bk.htm

(#7457) pc-user válasza Eastman (#7454) üzenetére


pc-user
aktív tag

Én is úgy gondolom, hogy a jól behangolt gitár olyan alapfeltétele az azon való játéknak, mint amikor indulás előtt idehaza bekötöm a cipőm fűzőjét... :)

Nekem is kétezer forintos hangolóm van ("Qwik Tune") - bár ez nem csíptetős (legközelebb olyat veszek).

(#7458) izomhod


izomhod
senior tag

gitár adásvételit írtatok már?
mit kell beleírni?

(#7459) matyi94 válasza izomhod (#7458) üzenetére


matyi94
senior tag

A gitár eladása címén x forintot átvettem/átadtam.

Legyen szép napod!

(#7460) matyi94 válasza izomhod (#7456) üzenetére


matyi94
senior tag

Hadd keressem meg helyetted!

Legyen szép napod!

(#7461) izomhod


izomhod
senior tag

ha ennyi lenne adásvételiben, nagy nevetés lenne

de már találtam megfelelőt ;]

(#7462) hNp88 válasza izomhod (#7461) üzenetére


hNp88
aktív tag

gitárról adásvételi? :F :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#7463) izomhod válasza hNp88 (#7462) üzenetére


izomhod
senior tag

persze

miért furcsa ez?

nem a 10e ftos gityókra gondoltam mondjuk

veszel pl egy fasza gibson lp-t használtam 200ért (nem ismered az eladót, de a gitár jó)
megveszed, és 2 hét múlva kopog, hogy add vissza a gityóját, mert nálad látták. ha van nála róla papír szériálszámmal, esetleg blokkal,(neked azt hazudta, hogy majd postázza, vagy neki sincs vagy ilyesmi) hívja is rád a zsarukat, te meg mekeghetsz, hogy dehát megvettem..

ott a papír, add vissza

kocsit se veszel puszira

(#7464) Womb válasza hNp88 (#7462) üzenetére


Womb
senior tag

Ha chip-es, nem butaság az adásvételi.

(#7465) Womb válasza izomhod (#7463) üzenetére


Womb
senior tag

Igazad lehet. Bár egy komoly gitárhoz jár a certificate, számlák, stb...

(#7466) hNp88 válasza izomhod (#7463) üzenetére


hNp88
aktív tag

értem, jogos
csak elsőre kicsit érdekesen hangzott :D

:R

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#7467) benedekco válasza izomhod (#7455) üzenetére


benedekco
addikt

1. Metronómnak semmi köze a hang magassághoz. Teljesen más vonal a kettő. Értelmetlen a hangolásra használt eszközzel egy lapon is emlegetni. Akármire is akartál vele utalni.

2. Profi gitárosok, pont, hogy fülre hangolnak a koncerten. Műmájerek, nem.

re: (#7457) pc-user
Senki nem állította, hogy nem az. Pont, hogy mindenki azt mondta itt eddig, hogy elég fontos a "jól" behangolt gitár. De a "jól" szócskáról már megoszlanak a vélemények. Abszolút, vagy relatív értelemben.
Mellesleg lehet "jól", még akár abszolút is hangolni gép nélkül.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7468) izomhod válasza benedekco (#7467) üzenetére


izomhod
senior tag

rövidre zárva mindenki hangoljon úgy, ahogy neki jó

[ Szerkesztve ]

(#7469) pc-user válasza benedekco (#7467) üzenetére


pc-user
aktív tag

Profi gitárosok, pont, hogy fülre hangolnak a koncerten - írtad.

Láttam koncert-felvételen, amint Steve Morse egy csíptetős "kütyühöz" hangolja hangszerét. Ő profi gitáros.

(#7470) Womb válasza benedekco (#7467) üzenetére


Womb
senior tag

Ma már a profik sem igazán "füleznek", gyorsan ránéznek a "nagykijelzős" hangolóra (pld. Peta, Alapi, Szentkirályi, stb... hogy csak a magyarokkot említsem...)
Régebben persze más volt a helyzet.
"Adj egy Á-t", oszt pillanatok alatt egymásra hangoltunk. :)
Nem mellesleg értem amit mondasz, de a mai feltételek más hozzáállást hoznak.
Mondom ezt úgy, hogy soha nem volt hangolóm, csak egy villám van, kb 20 éve.

[ Szerkesztve ]

(#7471) Eastman válasza benedekco (#7467) üzenetére


Eastman
őstag

2. Profi gitárosok, pont, hogy fülre hangolnak a koncerten. Műmájerek, nem.

Kb. olyan mintha azt írtad volna, hogy profi gitárosok telefonkártyából vágnak maguknak pengetőt. :)

Lehet, hogy van itt olyan aki 1-2 ezer koncertet végigjátszott a színpadon és fülre profibb mint T. barátom, aki még a magyar néphadseregben is villanygitáros volt a szórakoztató században. Lehet, hogy akkor hangvillázott - ki tudja, de ma csíptetőssel hangol 2-3 dal után. Miért? Mert ennél egyszerűbb dolog jelenleg nincs.

Azok a profik akikre gondolsz és akiket látsz, valszeg lenéznek az effektjükre vagy pedálsorra a dalok közt és azok segítségével korrigálnak. ...vagy road viszi utánuk a száraz fát behangolva. Ha úgy értetted, hogy Te mint profi és májer ezt füllel simán megoldod a hangzavarban, természetesen meghajlok a tudásod előtt.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7472) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Sziasztok!

Egy cimborám (együtt zenélünk) vett nemrég használtan egy ibanez rg1550 est, (japó prestige) gyönyörűen szól meg álom jó, de szombati próbán elkezdett sípolni/gerjedni az összes pickup állásban, cseréltünk kábelt erősítőt tekergetünk/állítgattunk mindent, de sajna a gitár a ludas. Tegnap elvitte egy szerelőhöz aki állította hogy tönkrementek a pickupok (árkádia hangszer azt hiszem), nekem ez marhaságnak hangzik elsőre hogy a fenébe ment volna tönkre egyszerre ugyanúgy mind a 3 ? persze ha az ember leejti vagy nagyot puffan esetleg sérülhet egy tekercs, elég ha egy icipicit elválik, de ez nem volt leejtve, kemény tokban hordja és vigyáz rá mint az életére. Lényeg hogy ha van valakinek ötlete, hallott olvasott már ilyenről az írja meg plz, nagy segítség lenne :R

köce
Bem

(#7473) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Érdekes, hogy eltudtok vitatkozni a hangoláson. :))

Attól nem lesz senki profi gitáros, mert fül alapján be tud hangolni egy gitárt, ennél fogva szerintem tökmind1, ki mivel hangol.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7474) BemAnyó válasza benedekco (#7467) üzenetére


BemAnyó
senior tag

"2. Profi gitárosok, pont, hogy fülre hangolnak a koncerten. Műmájerek, nem."

Ezt szerintem nem gondolhattad komolyan, a többivel semmi gond, de ezt elírhattad mert ilyen egyszerűen nem létezik, max vlmi sarki kocsmában, élő koncerten senki sem hangolgat, ha mégis akkor használja az effekjét/hangológépét, fülre otthon/próbán/tábortűz mellett hangolunk, koncerten sose.

[ Szerkesztve ]

(#7475) NeoPampalini válasza izomhod (#7456) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Egész jó a visszhangja a cuccnak, legalábbis egy kis google után ennyit sikerült leszűrni. A Squier hasonló vonal mint a Cort gitárok (rémlik, hogy talán ugyanaz a cég gyártja mindkét márka gitárjait), olcsó, jó ár/érték aránnyal. Nem tudom, honnan vennéd a gitárt, itthon kb. annyiért megkapod újonnan mint amennyiért a Thomann adja (plusz postaköltség).

(#7476) Womb válasza BemAnyó (#7472) üzenetére


Womb
senior tag

Első blikkre azért mondhatta a srác a pickup hibát, mert az éktelen sípolás a meglazult tekercselés miatt lehetséges (elengedett a viasz, légrések keletkeztek a réz vezetékek között.)
Aztán persze más is okozhatja, de ehhez szét kell szedni az elektronikát.

Szerk: Esetleg nem volt a radiátorhoz közel a gitár?

[ Szerkesztve ]

(#7477) BemAnyó válasza Womb (#7476) üzenetére


BemAnyó
senior tag

igen, nekem is ez jutott elsőre a hibáról eszembe, de nem találtam arra logikus választ hogy ez hogy történhet meg egyszerre három pickuppal, bár nem hiszem hogy ekkora marha lenne :DDD de azért rákérdezek nála, köszi a tippet :R

(#7478) matyi94 válasza BemAnyó (#7472) üzenetére


matyi94
senior tag

Lehet föld kontaktos lett. Én megnézném a potik környékét és a húrláb földjét és lejjeb engedném a pickupokat próba képpen. Nekem is volt ilyen, hogy random gerjedt az új pickupokkal, de állítgattuk, tekergettük és elmúlt.

Legyen szép napod!

(#7479) BemAnyó válasza matyi94 (#7478) üzenetére


BemAnyó
senior tag

igen ez a másik verzió, de a "szerelő" nem talált hibát a kábelezésnél, persze ez nem jelenti hogy nem lehet, én még esetleg a pickupváltóra gondoltam hogy ott van valami zárlat, remélem csak valami ilyen lesz, mindenesetre vissza viszi oda ahhol az előző tulaj beállítatta, remélem megoldódik, köszönöm a tippeket :R

(#7480) love


love
tag

Na elkelt tegnap a hangszer :O de az új meg remekel :))
A hangolástémához szólva meg, ha valaki nem akar v tud fülre hangolni akkor minek erőltesse, vegyen hangológépet és kész.

[ Szerkesztve ]

Csak a Funky ;)

(#7481) izomhod válasza NeoPampalini (#7475) üzenetére


izomhod
senior tag

helyben van Debrecenben, csütörtökön megnézem egy haverommal, ő benne van a basszusgitárokban rendesen.

van most egy jackson is 35ért, de ha megunom a dolgot, szerintem a squiert könnyebben el tudom passzolni, mint a j-t.

újat nem akarok, emrt ha megveszem mondok egy számot 80.000ért, 2 hónap múlva már csak 60at ét.
használtam 60ért megveszem, eladom 55ért, csólokom, használtam:)

na majd meglátjuk

és asszem lesz egy boss metal zone-om eladó, árat még nem tudok, kitalálom

(#7482) love válasza izomhod (#7481) üzenetére


love
tag

Valaki viszont nem szeret használtan venni semmit, mert h inkább elkölt több pénzt,de ő használja el a terméket.Ez egy biztonsági érzetet ad neki.

Csak a Funky ;)

(#7483) izomhod válasza love (#7482) üzenetére


izomhod
senior tag

van amivel én is így vagyok, de most így döntöttem, remélem hogy minden rendben lesz

(#7484) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Nincs semmi baj a használt gitárokkal. Kipróbálod, szól, megveszed. Ez nem autó másodkézből, hogy csak addig működik amíg hazaérsz vele, vagy még félúton kitörik a féltengely. :D

Más téma: tudja valaki, hol lehet nem aranyáron, de mégis jó minőségű basszusgitár nyakat venni? Idén belevágék egy szivardoboz-gitár dologba, de már itt rögtön elakadtam. Van 15 ezerért tűzrevaló, meg lehet külföldről nézni 80+ ezerbe fájókat.

(#7485) Womb válasza NeoPampalini (#7484) üzenetére


Womb
senior tag

[link]
A Warmoth-ot ismerem még, de az viszonylag drága, ellenben minőség.

(#7486) Printszkrín válasza BemAnyó (#7472) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Sajnos ahogy Womb is írta a sípolást a meglazult tekercs okozza a pic-upokban. hogy ez mitől van egyszerre mind a három hangszedőnél az rejtély. Legtöbbször a bridge hangszedő kezd el sípolni például befolyt izzadságtól. De hogy mind a három? Valszeg erős hőhatás, vagy inkább hirtelen hőmérséklet változás okozhatta. Például, ha a gitár télen egész nap egy kocsi csomagtartójában hever, lehül, és hirtelen beviszik egy dögmeleg helységbe, és azonnal kiveszik a tokból, előfordulhat, a tekercsszálak nyúlása, ami később az említett problémához vezet. Megoldás lehet egy szakszerű viaszfürdő.
Ez egy Japán Ibanez esetében még megéri, mivel ha ebben kellene három hangszedőt cserélni valami márkásabb pick.up-ra, az elég jelentős összeg lenne.
Fontos a szakszerűség, mert ha valamit elcseszel, dobhatod a kukába mind a három hangszedőt. (mellesleg így is, tehát nincs veszteni való)
Én azt mondom, hogy ne kisérletezz, ne találgass, ezt poti vagy kapcsoló cserével nem lehet megoldani.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#7487) Printszkrín


Printszkrín
senior tag

Kérek minden érintettet, hogy a hangolós témát hanyagoljuk egy időre. Szorítkozzunk a milyet, mennyiért, hol kérdésekre ezzel kapcsolatban.

Nem tisztem igazságot tenni, még csak véleményt sem mondok a témáról, mindössze annyit tennék hozzá, hogy én 1983-ban kezdtem el gitározni, és ekkor egy hangvilla volt minden segédeszközöm a hangoláshoz. Nem azért, mert nem akartam hangológépet venni, hanem mert nem tudtam.
Ez idő tájt a Triál volt a legnagyobb hangszer ellátó Magyarországon, és létezett néhány látszólag független üzlet ahol néha arany áron lehetett kapni olyan gitár hangoló gépet, amin ma csak röhögnénk, viszont akkor az apám egyhavi fizetésébe került.
Szóval maradt a hangvilla.....
Becsüljétek meg magatokat, hogy a mai világban akár ingyen, is hozzájuthattok alap szintü hangolókhoz, vagy pár ezerért olyat tudunk venni, amiről én álmodni sem tudtam kezdő koromban.
Gondolj csak bele, hogy a ma kapható nagykijelzős csiptetős kis kütyükben komolyabb kijelző van, mint az első mobitelómban.....
Nem akarom tovább ragozni a témát, és ti se tegyétek légyszíves, mert már unom.

Köszönöm hogy elolvastad!

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#7488) love válasza NeoPampalini (#7484) üzenetére


love
tag

Én is az újat használtan vettem :C

Csak a Funky ;)

(#7489) benedekco válasza Printszkrín (#7487) üzenetére


benedekco
addikt

Én is csak azért húztam, hogy lássak végre más embereket is, akiknek van véleményük. És igen, találtam más véleményt is :) Sőt azért is túloztam párszor :B
Aminek örülök. Egyébként lehet, hogy most unalmas volt, de legalább tisztába van téve. És ha valaki keresni fog hangolás témában akkor talál pár okos érvet.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7490) izomhod válasza love (#7488) üzenetére


izomhod
senior tag

mester! :D

(#7491) Szten Márs válasza Printszkrín (#7487) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk az erősen fura, hogy azt kéred, hogy hanyagoljuk a témát, aztán elkezdesz róla beszélni. :DDD Nyilván az ilyesmi választ szülne - lehet fog is - ami újabb választ szül, majd az is újabbat stb. :)

Ráadásul úgy érzem, hogy elég jelentősége van a témának ahhoz, hogy körüljárjuk, szóval nem hiszem, hogy hanyagolandó lenne, és a topicban nem kívánatos.

[ Szerkesztve ]

(#7492) alienpapa válasza Szten Márs (#7491) üzenetére


alienpapa
senior tag

na oké! Tényleg hagyjuk a témát!!!! de előtte én még elmondom a véleményem! :)
Szóval úgy gondolom h...... :U

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#7493) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Ha kisebb húrt rakok fel, abból lehet baj? értem alatta pl. a nyaknál az a fehér valami gondolom erre a méretre van vágva, és ha kisebbet rakok rá, akkor az nem áll benn olyan stabilan (talán még csúszkálhat is).

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#7494) Womb válasza Seraph 16 (#7493) üzenetére


Womb
senior tag

Nem lesz baj. Bár elvileg utána kellene állítanod a nyakat, az oktávot, de lesz baj, ha vékonyabb húrkészletet használsz.
Szerintem konzultálj egy szakival, régi motorossal stb...
Ezt csak a fehér valami miatt :)

(#7495) X2N válasza Seraph 16 (#7493) üzenetére


X2N
senior tag

Nem lehet baj belőle, stabilan fog benne állni. Közben meg is előztek.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#7496) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Köszi! Szóval felső nyereg... :) Akkor lehet nem rakok fel vékonyabbat, mert a nyakat nem biztos, hogy szeretném állítgatni, a hamisság pedig nem hiányzik... Viszont sajnos még mindig szenvedek a 0.12-es húrok miatt, ha sokat játszom. Jó lett volna egy 0.11-es.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#7497) Eastman válasza Seraph 16 (#7496) üzenetére


Eastman
őstag

...vagy szemöldök. ;)

0,12 akusztikus vagy elektronyos?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7498) Seraph 16 válasza Eastman (#7497) üzenetére


Seraph 16
őstag

Akusztikus. Tudom, egyszer már kitárgyaltuk, hogy miért jó a 0,12-es húr, viszont próbáltam azóta vékonyabb húrral szerelt gitárt, és sokkal könnyebb volt lefogni, ezért erős a késztetés, hogy egy kisebbet rakjak fel, legalább amíg felgyorsul a kezem, aztán mehet újra 0,12.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#7499) Printszkrín válasza Szten Márs (#7491) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Körüljártuk...... Sálálááááá..... :DDD

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#7500) Eastman válasza Seraph 16 (#7498) üzenetére


Eastman
őstag

Az a jó húrvastagság ami Neked kényelmes.
Nekem pl sok a 12, hajókötél szerintem. 12-re reszelt szemöldökre mehet simán a 11-es szett. +/- 1 századot még elbír a rendszer. :K

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.