Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) Plazmacucci válasza Gyick (#8450) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egyszer egy Zakk Wylde Boomert próbáltam. 10-60-askészlettel. Elmebeteg, faragni kellett a nut-ot :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8452) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Atticus van 20 ropiért egy Squire Stratom :) Baráti összeg.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8453) Atticus85 válasza Plazmacucci (#8452) üzenetére


Atticus85
tag

Az valóban baráti összeg

(#8454) izomhod


izomhod
senior tag

nekem is olyan van, csak noname
én szeretem, kényelmes

nem egy 100 rongyos les paul, de megfelel
még egy tremolokar kéne, hogy tudjam ráncigálni:D

(#8455) Thor92


Thor92
csendes tag

Ismét felteszem a kérdést :) , Kustom erősítőkről vélemény?

(#8456) Plazmacucci válasza Thor92 (#8455) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egy 15 éves tranyós Custom kombón játszottam, 25W-os volt. Szépek a tisztái :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8457) Eastman válasza Thor92 (#8455) üzenetére


Eastman
őstag

Kicsipityu egy kis csöves Kustom-ot nyúzott, szerette.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8458) Thor92


Thor92
csendes tag

No az a helyzet hogy használtam fogok vanni egy Peavey VK 112est, 50 fullcső igaz használtan.

(#8459) X2N válasza Thor92 (#8458) üzenetére


X2N
senior tag

Azt ne vegyél, legrosszabb amit lehet kapni. Hangmesterről:
A Valveking™-el sok baj van: kevés benne a táp:alacsony a fűtőfesz,emiatt szarul szól,messze nem adja le a névleges teljesítményt és eszi a végcsöveket,amelyeknek-aljas módon- sorba vannak kapcsolva a fűtései,ezen kívűl a relay-k is bizonytalanúl kapcsolnak.Trafócserével és a fűtéskőr módosításával orvosolhatók a fenti problémák.A hangzás ezután már csak izlés kérdése.Eladni pedig az alacsony presztizse miatt nem lehet(nem érdemes).
+1
én a ValveKing™ -et a kutyámnak nem adnám! 5.3 V-fűtőfesz jut a végcsövekre,de a relék meghuzásához is gyakran kevés a táp,tehát a hálózati trafó:kuka
Az erősítőben van egy fasza kis földhurok gyárilag,ami nemcsak brumm jellegű zajokat produkál.
Gyakoriak a kontaktibák is ennél a s***nál!
Az előfok hangja pedig tényleg kritikán aluli.

Inkább keress egy régi Laney Sound, vagy Klipp-et.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8460) X2N válasza Thor92 (#8458) üzenetére


X2N
senior tag

[link]
[link]
[link]
[link]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8461) lakisoft válasza izomhod (#8333) üzenetére


lakisoft
veterán

Hogyne lenne debreceni. Tessék kérdezni :DDD

(#8462) lakisoft válasza lakisoft (#8288) üzenetére


lakisoft
veterán

Ha valakit érdekelnek Ernie Ball húrok nyugodtan keressen privátban.[link]

(#8463) izomhod válasza lakisoft (#8462) üzenetére


izomhod
senior tag

hűha:)
te játszol is, vagy csak húrozol?

(#8464) lakisoft válasza izomhod (#8463) üzenetére


lakisoft
veterán

Játszottam de most nem...

(#8465) Eastman


Eastman
őstag

Vége a válságnak, megy felfelé a használt cuccok ára. [link] Eddig kb 15 volt a 15-ös.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8466) Eastman


Eastman
őstag

Nem tudom megunni: [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8467) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Vermona gitárládát ismeri valaki? Régi, német gyártású 2x12".
Gondolkodom rajta, hogy veszek egyet, egész jó áron vannak (10-18k).

4-8 ohmos kimenetű fullcsöves fejet ráköthetek 6 ohmos hangszórókra?

(#8468) X2N válasza Bencsizy (#8467) üzenetére


X2N
senior tag

Vermona ha jó állapotban van akkor annyiért jó vétel. 4-8 ohm-os kimenetű erősítőt csak 4-8 ohm-os hangszóróra lehet kötni. Higgy nekem, egy kimenőm bánta :DDD

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8469) Eastman válasza Bencsizy (#8467) üzenetére


Eastman
őstag

Perfekt. Nyúztam anno és is. Persze az adott darabot Neked kell csekkolnod, nem mai márka, azt tudnod kell.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8470) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Köszönöm szépen a választ mindkettőtöknek! :)
Visszairt az eladó, 8 ohmos hangszórók vannak benne, tehát tökéletes lenne. :))
Azt írta, hogy mind esztétikailag, mind műszakilag jó állapotban van.
Szerintem hétvégén elmegyek kipróbálni, itt van a szomszéd megyében, úgyhogy simán megérné.

Úgy látszik, azért csak összejön a felszerelés :D

(#8471) Bencsizy válasza Eastman (#8469) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Hát engem nem érdekel igazából, hogy milyen márkájú, mert nem a feliratot fogom nézegetni, hanem hallgatni fogom, ha a hangja levesz a lábamról, akkor megveszem :)

(#8472) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Toltam egy kis hangpróbát. Ez lett az új metál hangzásom szobában :DDD [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8473) benvolio válasza Bencsizy (#8467) üzenetére


benvolio
őstag

Felénk régen szinte "mindenkinek" Vermona Regent-je volt. Nagyon jók voltak mást nem is ismertünk. Mára eléggé ki/elöregedtek, érdemes alaposan átnézni.

(#8474) X2N válasza Plazmacucci (#8472) üzenetére


X2N
senior tag

Hang mivel van felvéve?

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8475) Plazmacucci válasza X2N (#8474) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Lumia 710^^

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8476) Atticus85 válasza Plazmacucci (#8475) üzenetére


Atticus85
tag

Nagyon pöpec hangja van,hogy lehet ezt elérni?Milyen erőlködővel illetve pedállal lehet ezt kihozni?

(#8477) Plazmacucci válasza Atticus85 (#8476) üzenetére


Plazmacucci
félisten

EMG81 hídnál --->ME-25 ultra metal preamp--->Flexwawe 15 minden poti középen.

Majd csinálok egy videót, hogy milyen erősítő és pedál szimulációk vannak a multiban.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8478) X2N válasza Plazmacucci (#8477) üzenetére


X2N
senior tag

Vonalból próbáltad már felvenni?

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8479) Plazmacucci válasza X2N (#8478) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen, usb-n keresztül is, meg jack kábellel is. Szerintem sokkal jobban kijön a BOSS féle zizi ha vonalból megy. Elég gagyi úgy, legalábbis a PODokhoz képest. Egy fullcsöves Laney Klippel nagyon gyilkos ez is :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8480) X2N válasza Plazmacucci (#8479) üzenetére


X2N
senior tag

Próbálj tenni rá IR kabinetet, és több sávban vedd fel, 2 szélre rakva 1-1 gitársávot, és esetleg még +2 gitársáv egyenként 70%-ban balra vagy jobbra tekerve. Ja és torzítást vedd alacsonyra hogy ne legyen kása.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8481) Plazmacucci válasza X2N (#8480) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Majd ha valaki elmagyarázza, hogy mivel és hogyan kell használni az impulsokat :)
Egyébként úgy általában nem tetszenek a Boss cuccok hangjai. Pláne a stomp boxoké. Metalzoneból az összeset be kéne olvasztani ;]
ME-25öt cserélném Pod XT-re :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8482) Gyick


Gyick
őstag

[link] :)

[ Szerkesztve ]

(#8483) Atticus85 válasza Plazmacucci (#8481) üzenetére


Atticus85
tag

Szóval a Boss ME 25 miatt,meg a hídi EMG hangszedők miatt van ilyen morcos hangja.Akkor a Roland combo most csak dísz ebbe a hangzásba ugye?Les Paul-ba aktív pick up,nem sok metál gitárost láttam Les Paullal játszani???Mondjuk így elég egyedi gitár :)

(#8484) izomhod válasza Gyick (#8482) üzenetére


izomhod
senior tag

:))

(#8485) X2N


X2N
senior tag

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8486) Plazmacucci válasza Atticus85 (#8483) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja a Roland csak dísz most :)
Egyébént sokan játszanak LP+EMG kombóval. Nekem Zakk Wylde szettem vana gitárban. Neki sok LP-je van EMG aktív szettel. De akár Hetfieldet is mondhatnék, igaz az ő gitárja ESP és nem gibbon.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8487) menyko


menyko
tag

egy kis nyálcsorgatás [link] :C

(#8488) Atticus85 válasza menyko (#8487) üzenetére


Atticus85
tag

Annyira nem mondanám nyálcsorgatásnak,a nagy része alap,nem olyan nagy durranás,bár ahoz képest hogy csaj jól csinálja,sokaknak nincs fülük a ritmushoz akik youtube-ra rakják fel a covereket.

(#8489) izomhod


izomhod
senior tag

tegnap volt élő rock am ring közvetítés a neten, volt metallica is

én nagyon bírom Hammet drakulás meg múmiás gitárjait:)

(#8490) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Én meg ezt találtam tegnap este :D
http://www.youtube.com/watch?v=CHVqi0ZIhTY

Az első 30 másodperc nem része az eredeti számnak, de sztem cseszett szép, remélem idén jönnek voltra vagy szigetre, mert szeretném őket élőben is látni... :)

(#8491) Szten Márs válasza Atticus85 (#8488) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"bár ahoz képest hogy csaj jól csinálja"

Én komolyan azt hittem, hogy nem tudod már jobban égetni magad itt, mint eddig tetted az álnevezéseiddel, write only móddal és hasonlókkal, de ez... "Ahhoz képest, hogy csaj"...az emögött lévő gondolat, nézet, felfogás, akármicsoda azt hiszem maximálisan no comment. :(((
Komolyan nem is tudok mit reagálni... őszintén sajnálom, és őszintén felb.sz, hogy vannak, akik lazán, bal kézzel lenézik az emberiség felét, csak úgy. Én égek, férfiként, amikor ilyesmit látok...

[ Szerkesztve ]

(#8492) Atticus85 válasza Szten Márs (#8491) üzenetére


Atticus85
tag

Hát én zenéltem már együtt csajokkal,akik több éve gitároznak már állítólag,és még a Smoke on the Watert se tudták jól eljátszani,akkor meg miről beszélünk??ÉN ezt tapasztalatból mondom,nem csak úgy a levegőbe beszélek.Mi az,hogy égetem magam te barom??Kérdezhetnél mielőtt ilyeneket írsz,nem csak úgy reagálni,hogy azt se tudod mi alapján írtam ezt

[ Szerkesztve ]

(#8493) Atticus85 válasza Bencsizy (#8490) üzenetére


Atticus85
tag

Ja az eleje az tényleg nagyon jó,amikor bejön énekkel is,ezt egy jó kis lassú számra kellett volna megcsinálni,annyira jó az eleje.Ilyenkor bánom,hogy nincs jó hangom,meg nem tudok énekelni,mert jó kis számokat lehetne játszani,illetve csinálni.

(#8494) alienpapa válasza Atticus85 (#8488) üzenetére


alienpapa
senior tag

Édes Istenem... nem is te lettél volna ha nem fikázol le egy szép lányt, aki jól gitározik.
Ha ennyire számít a ritmus akkor menj és tégy magadévá egy metronómot...b@zd meg!

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#8495) Atticus85 válasza alienpapa (#8494) üzenetére


Atticus85
tag

Ki fikázta le???Azt se tudod mit beszélsz amúgy,pont azt írtam,hogy a ritmusérzéke van.
Olvasni tudsz amúgy??Olvasd el mégegyszer.Istenem... :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#8496) menyko válasza Atticus85 (#8488) üzenetére


menyko
tag

Annyira nem nagy durranás? Igaz nem hozza le a csillagokat vele az égből, de azért szépen tisztán odatett minden hangot. Nem játszotta túl magát, nincs tele gegekkel.
Azért jó látni, hogy vannak csajok akik szabadidejüket ilyesmire fordítják ahelyett, hogy a tükör előtt csücsörítve fotóznák magukat :U
Ha akkora alap csináld utána :P

Jah bocs, hogy neked gitárod sincs :))

[ Szerkesztve ]

(#8497) Atticus85 válasza menyko (#8496) üzenetére


Atticus85
tag

Igen igaz,szépen játszik,szépen játssza a számokat ebbe nem is kételkedtem,én is ezen a véleményen vagyok,nem tudom miért forgatjátok ki a szavam,mikor nem is a csajt fikáztam.
Utána tudnám csinálni,és van gitárom,csak akusztikus,bocs :))

[ Szerkesztve ]

(#8498) alienpapa válasza Atticus85 (#8495) üzenetére


alienpapa
senior tag

Na figyelj te kib@szott idióta! Egy éve szétcseszed a kedvenc topikomat. Úgy viselkedsz mintha misem történt volna az elmúlt időben. F@szságokat kérdeztél, a válaszokat meg sem hallottad, aztán mikor már lincshangulat alakult ki csináltál egy másik nicket. Ezek után mi sem természetesebb, minthogy tovább írkálsz ide. Ha lenne egy kis eszed, akkor soha többet nem jönnél a topik közelébe. Ha 85 a nevedben a korodra utal, akkor igazán csak sajnálni tudlak, mert akkor valszeg már nem fogsz megváltozni.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#8499) Atticus85 válasza alienpapa (#8498) üzenetére


Atticus85
tag

Én meg téged nem értelek.Honnan veszed,hogy fikáztam a csajt?Erre bezzeg nem válaszoltál,én pont,hogy meg dícsértem a csajt,hogy jól csinálja,meg van ritmusérzéke.
Nem tudom mi a f@szról beszélsz amúgy,szerintem végig se olvastad mit írtam,csak zsigerből lefikáztál.

(#8500) Szten Márs válasza Atticus85 (#8492) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azta :DDD Csak nem elevenedbe találtam? ;]
Hűha... szóval játszottál már együtt pár csajjal? Hánnyal pontosan? 2-3, vagy akár horribile dictu, 4? És ez alapján lenézed az összes nőt, ilyen téren. Ügyes :K

Nagyjából ez olyasmi szellemi szint, mintha életedben nem ettél volna még körtét, és amikor először eszel, kapsz két rothadtat... majd utána meggyőződésed, hogy hát igen, a körték rothadtak, és amikor szólnak neked, hogy hé, kapj már a fejedhez, akkor felháborodnál, hogy de tapasztalatból beszélsz, tudod mi az a körte, miről beszélünk neked. Hű... klassz. :C

Nézd, az egy dolog, hogy hülyének nézel minket (lsd: álnevezés), az egy dolog, hogy kérdezel dolgokat, majd TE vagy az aki el sem olvassa aválaszokat (lsd: ötvenszer ismételt kérdések), és az is egy dolog, hogy velünk akarod a legalapvetőbb googlezásokat is elintézni, mert kényelmesebb (volt rá példa...), de utána még enyhén szólva korlátozott tapasztalatból kiindulva lebecsülsz egy egész nemet... egyébként elmondom, hogy ez kicsit sem férfias, vagy akár férfihoz méltó. Tulajdonképpen a női nem ilyen lebecsülése kifejezetten olyan dolog, ami taszító számomra, ha csak nem egy kisgyerek teszi... aki majd kinövi, talán. És ezek után még képes vagy bepróbálkozni azzal, hogy megvédd az álláspontod azzal, hogy ezt a történetet előadod... ember, ez eddig bosszantó volt, de ezen konkrétan felröhögtem :DDD
Tényleg, kicsit érezd már, hogy milyen számú tapasztalat milyen számosságú sokaságra hogy kezelhető... :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.