Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) Gyick válasza Inv1sus (#7249) üzenetére


Gyick
őstag

Valamikor én is a Revalver-el torzitottam a gitárt.Sőt az első "elektromos" gitárom az volt hogy egy 10k-s akusztikus gitár hanglyukába beledugtam egy 500ft-os pcmikrofont azt revalverel torzitotam :DD Tölts le valamilyen gitár effektes progit (pl revalver mk3).meg probáld meg kikapcslni biosban hogy ne vegye le a proci órajelét idleben.

[ Szerkesztve ]

(#7252) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Azt hiszem ebből használtan is szívesen vennék, de milyet érdemes akkor? :F

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7253) NeoPampalini válasza Inv1sus (#7249) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

ASIO4ALL lesz a barátod, nálam alaplapi Realtek chip-pel kb. 4-5 ms lesz a latency, bőven elég felvételre. - Honlap -
Én a line-in bemenetet használom, kevésbé zajos mint a mikrofon csati.

(#7254) Inv1sus válasza NeoPampalini (#7253) üzenetére


Inv1sus
addikt

Köszi, majd megpróbálom. Régen használtam ezt a szintetizátoromnál, csak már elfelejtettem létezését.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7255) mrst3ph3n


mrst3ph3n
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék basszusgitár vásárlásában. Kettőre sikerült szűkítenem a kiszemelteket:
- Új Cort Action
- Használt Ibanez GSR200
Mi a véleményetek róluk?

[ Szerkesztve ]

(#7256) Printszkrín válasza mrst3ph3n (#7255) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Alapvetően ugyan az a kategória, mindegy melyiket veszed.
Amelyik jobban tetszik, azt válaszd.
Ami viszont fontos, hogy amit linkeltél Ibanezt, az már egy nagyon régi modell,
még nincs benne az aktív mély kiemelés. Semmi jelentősége, de jól nézd meg,
próbáld ki a gitárt vásárlás elött.
Mivel balkezes vagy, nem könnyű a választás.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#7257) Eastman válasza Infomaker (#7248) üzenetére


Eastman
őstag

Rövid beszélgetés a fullcsöves kombókról itt.

Inv1sus
Szerintem a kábeled a ludas. ...persze ha már földelt aljzatba dugtad a cuccost.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7258) mrst3ph3n válasza Printszkrín (#7256) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

Köszi a választ!
Hát igen nem egyszerű, a Cortra rákérdeztem 1-2 helyen, de nem tudják mostanában beszerezni...
Megpróbálom az Ibanezt, de inkább újonnan.

(#7259) Inv1sus válasza Eastman (#7257) üzenetére


Inv1sus
addikt

Lehet, de hogy próbáljam most ki :))

Egyébként neten találtam a propellerhead cégnek egy record nevű programját, belerakták a line 6 effektezőjét és már a reason 6-ban is benne van. Lehet kipróbálom. :K

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7260) yellowcake válasza Womb (#7242) üzenetére


yellowcake
csendes tag

Na, hát a hirdető még nem jelzett vissza, de úgyis csak akkor lesz aktuális a dolog, ha megjön a februári ösztöndíj is :) Addig is tovább keresgélek.

És ha már keresgélés: van valakinek tapasztalata a "Jack & Danny" gitárokkal? Többet is lehet kapni használtan, eddig annyit sikerült kideríteni, hogy egy tajvani gyártó, hivatalos magyar forgalmazó jelenleg nincs, viszont külföldi fórumokon dicsérik a cuccaikat.

(#7261) Womb válasza yellowcake (#7260) üzenetére


Womb
senior tag

Nem ismerem a márkát, hangszerboltok falain láttam egy párat, ennyi.
Nézem a katalógusát, elvileg nem rossz gépek.

(#7262) izomhod


izomhod
senior tag

ahoj!
miért van az, hogyha laptoppal veszek fel gitárerősítőről, és bedugom a gép töltőjét, akkor búg a hang? kábelzaj, vagy mi ez?

[ Szerkesztve ]

(#7263) benedekco


benedekco
addikt

Hali mindenkinek!

Eddig nem találtam klasszikus húr ajánlást, gondoltam most meg kérdem tőletek, hogy mit érdemes venni. Sajnos a márkák típusok semmit se mondanak nekem. A light, medium, hard tension se, ezek mit takarnak?
Napi szinten gityózom, egy elektromossal és egy klasszikussal felváltva. Mikor mit és mikor melyiken... per pill tanulom a dolgot. A Puskás féle gitár sulit pörgetem és mellé számokat, pl Samba de uma notaso vagy a Bluesette, meg bármi mást ami jól esik. Ha nem is Jazz vonalon mozgok, azért ilyesmiket szeretek hallgatni és egyszerűsített változatokat gyakorolni/játszani. De gondolkodom, shadows, beatles vagy akár red hot chili-n is.
Amire kellene az egy Rollings klasszikus gitár.

Előre is köszi!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7264) matyi94 válasza benedekco (#7263) üzenetére


matyi94
senior tag

A D'addario j27-es alap húrja korrekt minőség alacsony áron (9 év alatt 6 gitártanárom volt, mind ezt ajánlotta) vagy van még a gipsy széria, az fekete színű kicsit drágábban és valamivel hangosabb is. Roto-t ne vegyél és én a helyedben az Ernie Ball-t is elkerülném. Ezek az én személyes tapasztalataim.
Szerk.: Ha napi szinten gityózol és fontos a hangminőség, bepróbálhatsz egy Savares-t is, az a legeslegjobb, a húrok Ferrarija! (5e Ft fölött van)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#7265) izomhod válasza matyi94 (#7264) üzenetére


izomhod
senior tag

miért volt olyan sok tanárod?
ha szabad tudni:)

(#7266) matyi94 válasza izomhod (#7265) üzenetére


matyi94
senior tag

Mindegyik elköltözött vagy munkahelyet váltott :D
Szerk.: A mostanihoz magánjelleggel járok és nem tervez elköltözni, szóval jelenleg fellélegezhetek.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#7267) benedekco válasza matyi94 (#7264) üzenetére


benedekco
addikt

Köszi a tippet. D'addario-ról általában csak rosszat szoktak mondani. De biztos vannak jó típusaik, különben nem lennének ott mindenütt. A komolyabbak, (j4x, EXP) drágábbak, de még nem 5000-es kategória. Azokat miért nem ajánlod? Nincs nagyon különbség? Esetleg más márkák, Hannabach, Savarez... A gipsy széria az fém húr, ha jól látom.
A tension (gondolom feszesség/keménység) pontosan mit takar? Kinek szánják a különböző típusokat?
Azt hiszem a jóval drágább húrt majd akkor teszem fel, ha fellépek majd valahol. Alap szinten még elég lehet ez is, vagy az 5K alattiak.
Ernie Ball-t egyelőre csak az elektromoson használok. Azzal nincs baj, de már máshol is hallottam, hogy csak fém húrokban jók.

De nyitva hagynám a kérdést és ha bárki másnak is van ötlete, vagy tapasztalata akkor szívesen olvasom a véleményét, klasszikus nylon húr ügyében.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7268) X2N válasza izomhod (#7262) üzenetére


X2N
senior tag

Ez szerintem a laptopod kapcsolóüzemű tápegységének a zaja, rosszul van megtervezve.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#7269) X2N válasza benedekco (#7267) üzenetére


X2N
senior tag

Nekem az Elixír vált be, a sima D'addario nálam 1 hónap alatt bemattul, de van nekik is bevonatos húrjuk az talán jó lehet, én nem próbáltam. Ernie Ball egy picit jobb a D'addarionál de az is gyorsan elhasználódik. (Eletromos gitár húrok)

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#7270) Szten Márs válasza benedekco (#7267) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"D'addario-ról általában csak rosszat szoktak mondani. "

Kik és hol? :F

Minél keményebb a húr (tehát a hard tension felé :) ) annál keményebb érzetre, annál nehezebb lefogni (már amennyire nylon húroknál lehet ilyesmiről beszélni, mert azért egy hard tension is kellemesen puha érzetű fémhúrok után :) ), viszont annál jobban megrezgeti a fedlapot. Kb. ennyi. Én kizárólag hard tensiont használok, de kezdésnek talán egy normál megfelelő.

A Hannabachot nem ajánlom, mert bár jól szól, valami elképesztő sebességgel amortizálódnak le a húrjai, legalábbis ezt tapasztaltam. Teljesen korrektek amúgy a D'addario húrjai, nem kell tőlük félni. A gitárodra viszont őszintén kíváncsi lennék (fűzfa fedlap, mik vannak), hogyan is szól. :K

Egyébként meg: [link] ;)

X2N:
Hát jahh, bevonatos húrt bevonat nélkülihez semmi értelme nincs hasonlítani. A bevonatos D'Addariok baromi jól bírják a strapát :K Legalábbis akusztikus fémhúroknál. (Mondjuk akármilyen fémhúroknál - legyen az elektromos, vagy akusztikus - szerzett tapasztalatoknak is igen kicsi relevanciája van nylonhúros témánál :) )

[ Szerkesztve ]

(#7271) matyi94 válasza benedekco (#7267) üzenetére


matyi94
senior tag

Én mindenkinek csak azt ajánlom, amit kipróbáltam. Mivel azokat nem próbáltam, nem tudok róluk biztosat mondani. Arra tanítottak a szüleim, hogy ne beszéljek a levegőbe. Én ritkábban használom a klasszikus gitáromat, ezért elég rá az olcsóbb húr is. Talán ha kész lesz a stúdióm februárban és még marad pénzem, beruházok egy Savares készletbe.
Az Ernie Ball pedig nekem csak addig volt jó, amíg nem próbáltam ki az Elixirt. Most az van az elektromosomon és a western gitáromon is. Ár/érték arányban szerintem verhetetlen.
A D'addario j27 1590-ért megéri. Ha nem tetszik a hangja legfeljebb leveszed és elrakod tartalékba.

Legyen szép napod!

(#7272) benedekco válasza Szten Márs (#7270) üzenetére


benedekco
addikt

"Kik és hol?" - Emberek, itt-ott. Sok ember sok mondás. Aztán döntsem el kinek van igaza. Ezért is kérdeztem meg itt a tényállást. Eddig általában a ph fórumokon mindig jöttek olyan arcok akik tudták a tutit. Amikor meg több ember több tutit tudott akkor meg az okfejtőkből, vitákból ki lehetett indulni.

Köszi a linket! Hasznos.

A gityót a Segovia-ban vettük. Egy Jazz gitáros ismerősöm jött és segített kiválasztani ezt a darabot. Vagy 10 gitárt hasonlítottunk össze a 40 és a 60 ezres kategória közül, végül ez maradt. Jól szól, szeretem nagyon. De már valahogy új korában is érezni lehetett rajta, hogy a húrozás nem az igazi.
Per pill pengetővel nyomom. Ugye az elektromos témák miatt is. És mivel a kisujjamat használom támasznak ezért kénytelen volt a Barátnőm fabrikálni egy házilagos koptatót. Egész jól néz ki és nem kopik már a test. Azaz igazság, hogy nem nagyon hallok változást - a gitár hangjában - a koptató felragasztása után.

Ezek után amiket most mondtál, nálam a D'Addario EXP46 a nyerő. Aztán majd még utána kérdezek, meg nézek még itt-ott. Ez a húr bőven 5 alatt megkapható és a linkelt tesztben is 10 pontot kapott a tartósság teszten (bár ez nem tudom mit is takar pontosan, de majd kiderül). A kemény húr is jó lesz, főleg ha még ez is lágynak számít a fém húrokhoz képest. Mivel felváltva játszom így néha elég lágynak érzem a mostaniakat.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7273) Womb válasza benedekco (#7272) üzenetére


Womb
senior tag

Jó a D'Addario, csak hamar elmegy a fénye, viszonylag gyorsan lesz hamiskás a többi húrmárkához képest. Viszont szerintem az egyik legszebb hangú húr. Régen stúdióban, komolyabb fellépésekkor csak azt használtam.

(Elektromos húrról beszélek, klasszikus gitár nem az én szobám )

(#7274) love válasza Infomaker (#7248) üzenetére


love
tag

Full csőből 15w is bőven elég lenne kisebb klubbokba, nagyobb helyen meg ki kell mikrofonozni,de itt egy link 50w full cső és 60K :) Meg láttam valahol egy Laney Lc15-t 58K-ba asszem, és annak is nagy hangja van :) persze ha nem tudom milyen effektek kellenek akkor jobb,ha tényleg egy Line6 spider szériát veszel,de talán Flextone III-at is láttam 70-80-ért és én inkább egy olyat vennék 75w-ban mint egy 150w spidert.

Csak a Funky ;)

(#7275) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Mennyi idő kell ahhoz, hogy az ujjak hozzászokjanak a húrokhoz? :F

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7276) matyi94 válasza Inv1sus (#7275) üzenetére


matyi94
senior tag

Bőrtől függ. Minél többet játszol, annál gyorsabban bekérgesednek az ujjhegyeid, minél kérgesebbek, annál kevésbé fáj.

Legyen szép napod!

(#7277) matyi94 válasza love (#7274) üzenetére


matyi94
senior tag

Ez a defender egy nagyon jó kombó, 60-at bőven éri!

Legyen szép napod!

(#7278) benedekco válasza matyi94 (#7277) üzenetére


benedekco
addikt

Kérlek használd a szerkesztés gombot ha 5 percen belül vagy!
Köszi!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7279) Gyick válasza Inv1sus (#7275) üzenetére


Gyick
őstag

nincs túl magasan a híd?

(#7280) Inv1sus válasza Gyick (#7279) üzenetére


Inv1sus
addikt

Szerintem nem, könnyedén le tudom nyomni. Viszont a mélyebb húrokat lehet fentebb kellene állítani, mert ha nagyon belekapok a gitárokba bezörög. Vagy nem is kellene annyira belekapnom, mint a vagány klippekbe? :D

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7281) matyi94 válasza Inv1sus (#7280) üzenetére


matyi94
senior tag

A lájtos zörgés csak megadja a gitár "ízét" :) Jó az, ahogy van!

Legyen szép napod!

(#7282) izomhod válasza Inv1sus (#7275) üzenetére


izomhod
senior tag

szúr a hegye?:)

(#7283) Gyick


Gyick
őstag

gondoltam kiprobálom az amplitube-t de nem akarja az igazságot.letöltöttem az asio4all-t de az outputban nem tudom beállitani hogy a speaker legyen az out. asio cd hd output 1-8 lehetőség van csak.

(#7284) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Hmm... Most XP alatt vagyok, itt így van beállítva, vasárnap megnézem mi a helyzet Win7 alatt, ha kell. Nálam ez van az AT3-ban, így megy (bár mivel ez nem egy erőgép, érezni a latency-t, kb. 15 ms) :

[ Szerkesztve ]

(#7285) love válasza matyi94 (#7277) üzenetére


love
tag

Hát azért is mutattam neki,mert ennyi pénzért ilyet nem fog találni :) amúgy egy olyan hátránya van a csöveseknek,h néha kell benne cserélni a csöveket, amiből nem kerül azért némelyik annyira kevésbe :)

Csak a Funky ;)

(#7286) love válasza Inv1sus (#7280) üzenetére


love
tag

mikor volt utoljára beállítva a hangszer? :)

Csak a Funky ;)

(#7287) Inv1sus válasza love (#7286) üzenetére


Inv1sus
addikt

1-1,5 hete asszem, de azóta megvan ez a jelenség. A nyakat kiegyenesítettem, de lehet hogy azt a minimális görbületet benne kellett volna hagynom.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7288) Printszkrín válasza Inv1sus (#7287) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Minimális görbületet kell hagynod benne, különben minden húr zörögni fog!

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#7289) benedekco


benedekco
addikt

Ha már hangszer beállításról van szó.
Adott ez a hangszer: Squire Bullet Strat

Mit lehet tenni akkor ha nem pontos a hang.
Behangolom hangolóval az üres húrokat. Mind tökéletesen 0 értéken a megfelelő hangban. De ha lefogom a hangokat sorjában, pl a 6. húron egy G-t, akkor az már pluszban szól. Azaz magasabban mint kellene. Ahogy haladok oktáv felé úgy távolodik, majd egy idő után megint beáll és oktávnál megint jól szól.
Remélem érthetően írtam le a dolgot. Szóval emiatt a hang elcsúszás miatt elég hülyén szól mikor lefogok egy G-t a hatodik húron és mellé játszom a harmadik húrt akkor hamiskásan szólal meg. Namost lehet, hogy ez normális, csak nekem zavaró... pont ezért is kérdem mi ez a szitu?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7290) ham_ válasza benedekco (#7289) üzenetére


ham_
tag

Elő a csillagcsavarhúzót, és be kell állítani az intonációt (a híd hátulján minden egyes húrnyerget külön tudod előre-hátra mozgatni)

(#7291) benedekco válasza ham_ (#7290) üzenetére


benedekco
addikt

Na ja. A múltkor próbálkoztam ezzel, de hamar feladtam. Valahogy nem nagyon tudtam vele mit kezdeni. Amúgy az a gyanús, hogy oktávnál tökéletes, azaz ha állítom akkor ott lesz rossz. Meg van valami gyanús is. Vagy a csavarokban van valami ív, vagy nem tudom. Ahogy csavarom a dolgot, van, hogy felfelé is elmozdul. Mintha a magasságot megemelném picit. Nem tudom mi ez... lehet csak benéztem... de párszor láttam ilyet. Illetve nem tudom a metódust sem, mit okoz a feszítés illetve az engedés.

más:
klasszik húr téma: hamarosan áthúrozom a gityómat kíváncsi vagyok a hangjára, majd írok pár szót... csak az előző húrról sajna nem tudok semmit, szóval a viszonyítási alap nincs nagyon meg.

tök más:
Hegedű(vagy bármely hangszer)-tok kölcsönzésre tud valaki 5letet? Zenesulikban lehet ilyet kivitelezni?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7292) Printszkrín válasza benedekco (#7289) üzenetére


Printszkrín
senior tag

ham! nem az oktávval van a baj, azt írja ott tiszta.

benedekco ha régi rajta a húr, akkor hiába állítod az oktávot, máshol
hamisabb lesz mint valaha.
Kell rá egy új húrkészlet, és azzal kell az oktávot belőni.
Ha a nyak felé engeded a csavart, akkor a lefogott oktáv emelkedik, ha a gitár
feneke felé tekered, akkor a lefogott oktáv mélyül.

Szerintem lehet, hogy magas a nyereg a nyak végén, így ha a nyereghez közeli
hangokat fogod le, túl sokat kell lenyomnod, ettől hamis például a "G" hangod a
harmadik bundon.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#7293) benedekco válasza Printszkrín (#7292) üzenetére


benedekco
addikt

És ha azzal próbálkoznék, hogy lejjebb engedem a húrlábakat? Az nem befolyásolhat ilyen jellegű dolgokat?
Az a baj, hogy egyszer már vittem egy helyre beállíttatni. Fizettem érte egy vagyont, de akkor se volt százas a gép. És még a húrok is sokat rezegtek. Még gyenge/halk játéknál is. A másik, hogy semmit sem magyaráztak el a gitárral kapcsolatban. Mit miért kell úgy csinálni, ahogy azt ők csinálták. Miért úgy állították be és miket csináltak rajta.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7294) Printszkrín válasza benedekco (#7293) üzenetére


Printszkrín
senior tag

És ha azzal próbálkoznék, hogy lejjebb engedem a húrlábakat?
Igen, ez segíthet. Ha túl magasra emelted, akkor az is okozhat hamisságot.
Mellesleg, ha szabad kérdeznem, hol csináltattad, hogy nem lett jó?

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#7295) matyi94 válasza love (#7285) üzenetére


matyi94
senior tag

Ha a legfullosabb JJ csöveket nézed, akkor 3 évente 10-12e Ft-ért van egy csodálatos hangzásod. Az én vájtfülemet zavarja a tranyós digitális szand, szóval nekem ér ennyit.

Legyen szép napod!

(#7296) benedekco válasza Printszkrín (#7294) üzenetére


benedekco
addikt

Aham. Akkor azt még megpróbálom. Lejjebb engedem aztán majd kiderül.
Kb egy éve csináltathattam meg a motyót. Azóta egy felet állt itthon a gitár, úgy hogy hozzá se nyúltam. Valami Ernie Ball húrokat rakattam rá, akkoriban több helyen ezt ajánlották elektrora.
ITT
Mikor vittem a motyót akkor kedvesek voltak, aranyosak. De mikor hoztam el, akkor már nem nagyon foglalkoztak velem. Még utó állítottak egy-két dolgon, de kb nem tudtam meg semmit. Hogy most miért jó/nem jó ha az egekbe tolják a lábakat. STBSTBSTB... szóval felemás. Egy biztos nekem nem érte meg a befektetést. Ennek ellenére elhiszem, hogy van akinek bevált. Nem hinném, hogy nagyok járnának oda, ha szar munkát végeznek.

más:
D'addario EXP 44 (hard tension) húrokat vettem. Ma felhúroztam. Már vagy 14éve nem húroztam gityót. Szóval eléggé megküzdöttem vele. Általában tökéletes melót akarok kiadni a kezemből és van, hogy túl variálom, túl biztosítom a dolgokat. Szóval fent vannak. Még nyúlnak lefelé :) Két órát nyomtam, hangolgattam. Majd holnapra talán megtalálja a helyét. Amúgy erős hangja van. Nagyon fincsi... nekem bejött. Azt nem mondom, hogy olyan mintha kicserélték volna a gitárt, de teljesen más mint a régiekkel. Érces fémes hangzása van. Nem nagyon tudom mit lehetne még írni róla. Mintha hangosabb is lenne most a hangszer.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7297) Szten Márs válasza benedekco (#7296) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, ez így van, hard tension húrokkal hangosabb a gitár, jobban megmozgatja a fedlapot :K Örülök, hogy beváltak a húrok!

(#7298) benedekco válasza Szten Márs (#7297) üzenetére


benedekco
addikt

Ennyit arról, hogy a daddario nem jó... tudnak ők is... még akár az is lehet hogy van jobb, de az is biztos, hogy ez nem szar!
Kössz a tippeket! :R

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7299) love válasza matyi94 (#7295) üzenetére


love
tag

Igen ám,de nem mindenki űzi pro szinten :B meg elméletileg 1-1 1/2 évente cserélni kellene a csöveket,de akkor gondolom míg nem megy tönkre addig használod :DDD
Amúgy az, h most nem tetszik Neked a tranyós meg digis cucc lehet valakinek meg éppen ezek jönnek be és a csöves neki a kakkantás :) Nézd meg pl Peta Erősítő evolúciójának sorozatát ott el is mondja,h nem rossz egyik sem,hanem mindegyik más,de ugyan úgy lehet jó hangzást kihozni mindegyikből :) igaz kellene hozzá egy olyan tudás is mint ami neki van :DD

Csak a Funky ;)

(#7300) matyi94 válasza love (#7299) üzenetére


matyi94
senior tag

Jobb cső = hosszabb élettartam. Én meg azt mondom, nem a tudás számít, hanem az, hogy mennyire szeret valaki játszani.

Legyen szép napod!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.