Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) matyi94 válasza Gyick (#7549) üzenetére


matyi94
senior tag

Figyelj egy picit a ritmusra, mondjuk gyakorold metronóm mellett, úgy könnyedén kicsiszolhatod.

Legyen szép napod!

(#7552) izomhod


izomhod
senior tag

múlt héten vettem dobhoz metronómot, azóta a gitárhoz is használom

háát, nem ad valami nagy szabadságot így, de muszáj pontosítani a játékon:)

(#7553) Enton válasza rrbmirgamid (#7511) üzenetére


Enton
addikt

HA keresel még MT2-őt itt van most belőle jópár darab 10e-től a csillagos égig. ;]

[link]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#7554) izomhod válasza Enton (#7553) üzenetére


izomhod
senior tag

most vittem le én is 12.900-ra, kicsit túláraztam:)

(#7555) rrbmirgamid válasza Enton (#7553) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Igen, rendszeresen nézegetem az oldalt. izomhod kollégának is jeleztem, hogy a kezdőára igen magas lett :K

Magasak az elvárásaim. Nem túl öreg, tökéletes állapot (külső is, nem csak működés), illetve a doboza (a későbbi eladása miatt) legyen meg, és mindez nagyon olcsón.

Egyelőre kivárásos taktikán vagyok.

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#7556) izomhod válasza rrbmirgamid (#7555) üzenetére


izomhod
senior tag

az enyémnek nincs doboza, de faszán néz ki, csak itthon használtam, nem volt próbateremben, koncerten

na meg is nézem, hű de szép :))

(#7557) izomhod


izomhod
senior tag

ha keskeny a gitár nyaka, akkor jobban elfárad az ember keze játék közben?

(#7558) X2N válasza izomhod (#7557) üzenetére


X2N
senior tag

Nem, de kényelmesebb rajta játszani mint egy les paul-féle nyakon.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#7559) Gyick válasza izomhod (#7557) üzenetére


Gyick
őstag

szerintem pont forditva,ha vastag a nyaka akkor fárad el jobban.Stratocaster-el könnyebb/kényelmesebb játszani,bár ez egyén függő is.

(#7560) izomhod


izomhod
senior tag

ez most egy squier jazzbase basszgitár
a mostani yamaha, ami nálam van, szerintem nekem az a megfelelő, a sq annál véknyabb

mondjuk akkor derülne ki, hogy nekem melyik a jobb, ha a véknyabbal is játszhatnék pár napot, de ez nem megoldható

(#7561) love válasza izomhod (#7560) üzenetére


love
tag

Egy kis játék után érezni fogod a másik hangszeren, hogy kényelmes vagy sem, nem kellenek napok. Én így szoktam eldönteni, hogy jó nekem a hangszer vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Csak a Funky ;)

(#7562) Noddy


Noddy
senior tag

Nekem most pont az a bajom, hogy eddig egy otromba gitáron játszottam és jól megerősödtek az ujjaim. Most már féléve egy nagyon kényelmesen játszok és azt érzem, hogy tunyulok, gyengül a kezem.
Bár lehet bennem van a hiba :)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#7563) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Szerintem megszokás kérdése. A két basszgitáromon a négyhúrosnak keskenyebb, picivel vékonyabb, C profilú nyaka van, az öthúrosé meg egy leheletnyivel vastagabb (és nyilván szélesebb), viszont laposabb "hátú" D formájú. Nekem mind a kettő passzol. :)

(#7564) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Ismeri valaki ezt a gitárt/márkát?

Santander 1129 Western Akusztikus gitár

Valaki vásárolt már ennél a Százhalombattai cégtől?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7565) matyi94 válasza AMD Power (#7564) üzenetére


matyi94
senior tag

Ránézésre én nagy ívben elkerülném.

Legyen szép napod!

(#7566) AMD Power válasza matyi94 (#7565) üzenetére


AMD Power
titán

Miért is?

A gyereknek kéne még egy gitár.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7567) matyi94 válasza AMD Power (#7566) üzenetére


matyi94
senior tag

Mert hársfából készítették kínai gyerekmunkások, így az én szememben ez nem hangszer, pusztán csak a játék kategóriát meríti ki. Inkább szétnéznék itt.

Legyen szép napod!

(#7568) Szten Márs válasza AMD Power (#7566) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azt tudom neked is mondani, amit másnak, ha nagyon olcsón kell fémhúros akusztikus gitár, akkor a Julia márka 17-18 ezres modelljeit tudom ajánlani. Egy apró bökkenő van: eddig a gitárcentrumban (gitarcentrum.hu) lehetett őket kapni, most viszont egy (egyébként a sima akusztikosoknál egy tízessel drágább) elektroakusztikus kivételével egy Julia model sincs, még a honlapon sem. Lehet érdemes utánaérdeklődni náluk, tudnak-e beszerezni sima akusztikus modelleket... Azok olyan gitárok, amitől nem megy el az ember kedve a további zenéléstől, ami ebben az árkategóriában a gitárok java részéről nem mondható el. Égben lévő húrok, ami miatt kínzással ér fel a játék, nem pedig élvezet, megbízhatatlan, lötyögő hangolókulcsok, és budihang szokott lenni az általános a nagyon olcsó westerneknél.

A hársfának általában fedettebb, kevéssé fényes hangja szokott lenni, ez tény. Nem szeretem ezt az alapanyagot, de az olcsó gitárok zöme ebből készül. Egyébként elektromos gitároknál igen jóféle hangszerek készülnek hársfából - bár tudom, az egy más világ, más követelményekkel. Az általam ajánlott Julia-k is hársfából vannak, de az adott árért korrekt a hangjuk, húszezer alatt jobbat nem lehet kapni.

A másik út, hogy kicsit többet rászánsz a dologra és veszel egy Cort AD-810-et, vagy valamilyen 100-as sorozatbeli Epiphone-t. Ezeknél már fenyő a fedlap, nem hársfa, plusz rózsafa a fogólap, nem pedig feketére festett juhar. Ez utóbbival az a nagy gond, hogy ahol gyakran fogják őket, igencsak rondán kifényesednek - tényleg nem néz ki valami szívderítően egy-egy ilyen fogólap, már pár hónap játék után sem.

Amit tényleg nem ajánlok: ezeknek a tizenezerforintos random gitároknak a beszerzését, mert nagy valószínűséggel csak elmegy a gyerek kedve az egésztől. Akkor inkább várjatok még, hogy összegyűljön egy értelmes hangszerre. Ja igen, a mezzoforte oldalán láthattok olcsóbban Staggokat... azok is eléggé kínzóeszköz jellegűek, nem ajánlanám azokat sem, kicsit sem...

[ Szerkesztve ]

(#7569) izomhod


izomhod
senior tag

csatlakozom!

ezek a 10-15e ftos gitárok olyanok is.
hallottam már ilyet, háát
inkább tedd rá azt a másik 10e ft-ot és jól jársz. és a gyerek is ;)

ja, ma elmentünk 3an jammelni egy kcsiit, olyan fasza marris akusztikus gityó volt a kezemben, hogy hűűűűűűűűűűűűűűűűűűűű

[ Szerkesztve ]

(#7570) matyi94 válasza izomhod (#7569) üzenetére


matyi94
senior tag

Én is vettem egy Marris akusztikus gityót és olyan fasza volt, hogy hű. Aztán másnap felnyílt a nyaka.

Legyen szép napod!

(#7571) X2N


X2N
senior tag

Hátha valakinek meghozza kedvét gitárépítésre :) [link] Most egy projekt közepén vagyok, gitárt fogok festeni fehérre. Alap egy Ibanez GRX170DX- lakkot, festéket már lecsiszoltam róla, a gyári alapozó van még fent. Tud valaki oldalt ahol leírják hogy is kellene pontosan lefesteni?

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#7572) Eastman válasza AMD Power (#7564) üzenetére


Eastman
őstag

Vásároltam már tőle (hangolót), nagyon korrekt eladó. ...de a linkelt gitárért nem adnék pénzt.

Goto #7568...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7573) izomhod


izomhod
senior tag

bp kossuth tér környékén mondjatok nekem hangszerboltot, egy basszgitár tok kéne,semmi extra

köszi

(#7574) NeoPampalini válasza izomhod (#7573) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Arrafelé nem ismerek boltot, de a közelben van egy rakás, jellemzően a körúton, vagy onnan nem messze. Pl.:

Hangszerker (www.hangszerker.hu)
Coda (www.codahangszer.hu)
Oroszlánbarlang (www.oroszlanbarlang.hu)
Mezzoforte (www.mezzofortemusic.eu)
Vintage52 (www.vintage52.hu)

Satöbbi. Persze kérdezz rá, hogy van-e egyáltalán olyan tok amilyet akarsz, mert nem evidens ez sem, hogy azonnalra van.
Jótanács: gagyi, varrott pántosat szerintem nem érdemes venni, az enyémen - pedig tényleg vigyáztam rá - pár hét alatt jelentős részen elengedett a varrás. Vettem egy alig 2x annyiba kerülő tokot (még mindig nagyjából 10 ezer Ft környékén járunk), fasza fémcsatos, kényelmes, királyság delux.

(#7575) izomhod válasza NeoPampalini (#7574) üzenetére


izomhod
senior tag

a hangmestertől 2 percre lakik egy ismerős, rááldoztam 4500 ft-ot
szerintem varrott, de amenniyt hurcolászom, meg fog felelni

de köszi az infót!

(#7576) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Sziasztok!
Nem is tudtam, hogy ilyen topic is van. Üdv mindenkinek.

Szintén zenész. :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7577) izomhod válasza Plazmacucci (#7576) üzenetére


izomhod
senior tag

hűha, üdv :C
teljesalakú képet is mutass, ha már idetaláltál, persze a gitárról:)

(#7578) Plazmacucci válasza izomhod (#7577) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hova érdemes képet feltölteni? Képfeltöltésről pár nap alatt leszedik.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7579) Printszkrín válasza Plazmacucci (#7578) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Akár ide, a hsz-edbe is be tudsz illeszteni képeket.
Ne legyen túl nagy, (méretezd át).
A szövegablak alattott az eszköztár, a jobb sarokban a kép gombbal.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#7580) Szten Márs válasza Printszkrín (#7579) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ok-ok, de hova tölti fel aképet, amit ide beilleszt, az a kérdés, érted :D

(#7581) Plazmacucci válasza izomhod (#7577) üzenetére


Plazmacucci
félisten

[link]
Ki tudja meddig marad feltöltve. Szóval ő most az enyém.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7582) Printszkrín válasza Szten Márs (#7580) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Új kép feltöltése a szöveghez
A képfeltöltés átmenetileg nem elérhető, a hiba javításáig kérjük türelmeteket!

Oké, bocs, csak most vettem észre, hogy ez most épp nem működik.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#7583) Szten Márs válasza Printszkrín (#7582) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kb két hónapja nem működik :DDD Bár állítólag most már tényleg hamarosan javításra kerül.

Plazmacucci:
Szép :K EMG hangszedős Les Paul... klassz :) Egybéként pls linkesítsd ezt a képet, mert ide kissé túl nagy....

[ Szerkesztve ]

(#7584) Plazmacucci válasza Szten Márs (#7583) üzenetére


Plazmacucci
félisten

OKi. Sajnálom, hogy ilyen a fórummotor, hülyén néz ki 16:9 monitoron, hogy csak a közepén egy csíkban jelenik meg.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7585) Mathiask


Mathiask
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy kis gondom.

Pár hónapos csöves erősítőm tegnap kb fél, egy óra használat után elkezdett recsegni, fortyogni, pattogni. Kicsit recseg, majd kimarad 1-3 mp és megint recseg 1-3mp-et.
A jelenség független a potméterek állásától, tehát a hangerőtől is, akkor is csinálja ha nincs bedugva a gitárkábel és a lábkapcsoló, valamint a tiszta és a torzított csatornán is csinálja. Kikapcsoltam, bekapcsoltam, az se segített.

Mi lehet az oka? Én olyasmire gondolok, hogy valami kilazult a hangrezgések miatt. Lehetséges ez? Mi a megoldás?

(#7586) love válasza Plazmacucci (#7581) üzenetére


love
tag

Tetszik a színösszeállítása :))

Csak a Funky ;)

(#7587) Womb válasza Mathiask (#7585) üzenetére


Womb
senior tag

Csöveknél lesz a gond, valószínűleg csere lesz a vége.
Sajnos szakira érdemes bízni a csöves cuccokat, aki csere után normálisan beállítja neked a munkapontot is.

(#7588) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Szerintetek zenészként el lehet helyezkedni a mai világban?
Kisebb klubban vagy kocsmában pl?

Most mérlegeltem egy kicsit, hogy mihez lenne kedvem, mivel foglalkoznék, ofő mindig azt hangoztatja, hogy azt válasszuk, amit szeretnénk csinálni, és ne a pénz legyen a fő motiváció. Nekem ehhez lenne kedvem úgy igazán...

(#7589) Noddy válasza Bencsizy (#7588) üzenetére


Noddy
senior tag

Szerintem szórakoztató iparból csak akkor lehet megélni, ha vannak kapcsolatok, ismeretségek amivel el lehet indulni (10-15 klub). Persze kell a tehetség is.
De el lehet menni konzervatóriumba is és akkor lesz egy zenetanári diplomád is és a tanulás mellett csinálhatod a szórakoztató ipart is és akár komolyzenei és könnyűzenei területen is elhelyezkedhetsz.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#7590) izomhod válasza Bencsizy (#7588) üzenetére


izomhod
senior tag

nem

kicsit bővebben: úgy, hogy megérje: nem

szerintem

(#7591) Plazmacucci válasza Bencsizy (#7588) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem van egy gitáros ismerősöm, aki minden csínját kitanulta a gitárnak, Köbányán is elvégezte a könnyűzeneit, Malmsteen-t játszik meg Satriani-t, ez kb 10 évébe telt mire megtanulta. Most itt áll 26 évesen, kezében egy zenész végzettséggel, és sehol nem tud elhelyezkedni, mindenhol hasonló karliberű emberkék keresnek munkát, dáridóba meg nem akar elmenni muzsikusnak. Normális végzettsége meg nincs.
Egyszerűen ez nem az az ország, ahol igény van a zenére. A "nagy" magyar zenekarok sem ebből élnek, általában minden zenész oktat, stúdiózik, vagy színpadtechnikát ad bérbe. Session zenészekből is annyi van mint a szemét, úgyhogy szerintem itthon csak hobbiból érdemes zenélni, vagy ha nagyon sok pénzed van, és tudod promózni magad.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7592) love válasza Bencsizy (#7588) üzenetére


love
tag

Nekem egyik rokonom a kőbányán végzett és játszik pár zenekarban, de lényegében annyi a gond vele,h túrnézni kell mennie amikor ugye nem lehet itthon és a turné teszi ki az idejét,ha itthon van akkor meg ugye a többi zenekarral is koncertezik itt ott... szóval több zenekarban kellene nyomulnod, és az egyik akkora kell legyen,h sok és nagy koncertek legyenek.

Csak a Funky ;)

(#7593) Gyick


Gyick
őstag

Magyarországon sajnos sokkal alapvetőbb dolgokra sem tudnak költeni az emberek.nem hogy zenére.

(#7594) Seraph 16 válasza Bencsizy (#7588) üzenetére


Seraph 16
őstag

Végzettség nélkül szinte lehetetlen, de azzal is óriási mázli és kapcsolatok kellenek hozzá, és emellett nagyon tehetségesnek kell lenned, és/vagy gány tömegzenét kell játszanod. A legnagyobb nevek a zenében amúgy mind végeztek valamilyen zenei iskolát, tudtommal az egyetlen figyelemreméltó kivétel Elvis Presley volt.
Zenetanárnak is szinte kötelező lenni. Így már külföldön szépen meg lehet élni, de Mo-n nagyon-nagyon nehéz.
Ha tényleg ennyire érdekel a téma, akkor én azt javasolnám, hogy szerezz mellé egy gazdasági végzettséget, abból meg lehet élni, és nem zárja ki a zenei karrieredet (igaz, jókor mondom, amikor ilyen keretszámok vannak.... :S)

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#7595) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Még egy dolog eszembe jutott. Ha szoktatok járni a Ferenc körúti metrómegállóban (Corvin negyed), ott néha szokott játszani egy kiöltözött hegedűs. Az ő játéka egyszerűen zseniális. Órákig tudnám hallgatni. Róla tudtok valamit?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#7596) Szten Márs válasza Seraph 16 (#7595) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azon kívül semmit, hogy én is meg szoktam ott állni, és néha hallgatom több tíz percig. :) (Persze előtte nem hagyom üresen a tokot, de hát ez szerintem természetes, ha az ember leáll hallgatni hosszabb időre :) )

Egyébként szerintem igen sokáig lehetne sorolni azon híres zenészek nevét, akiknek semmiféle papírjuk nincs semmiféle zenei képzettségről (most így kapásból az jut eszembe, hogy Mark Knopfler például soha nem tanult gitározni, hehe :D De azért vannak még "páran", igény szerint utána lehet nézni ;) ), és igencsak erősen kétlem, hogy a könnyűzenében való befutáshoz bármennyit számítana bármilyen papír.

[ Szerkesztve ]

(#7597) Gyick válasza Szten Márs (#7596) üzenetére


Gyick
őstag

Nekem a képzetlen zenészekről a Tátrai szokott eszembe jutni,állítólag nem tud kottát olvasni se.

(#7598) Plazmacucci válasza Gyick (#7597) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Valószínű...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7599) Szten Márs válasza Gyick (#7597) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az, hogy nincs papírja a képzettségéről, és az, hogy valóban képzetlen, két teljesen különböző dolog ;) Én pedig az előbbiről beszéltem csak :)
Attól, hogy valaki nem tanult zeneiskolában, és nem rendelkezik ilyen-olyan végzettségekkel, még igencsak érthet a zenéhez. Nem csak a zenéléshez, hanem a zenéhez, mint, ha szabad így kifejezni, tudományhoz is.

(Tudom, nem is írtál semmi ezzel ellenkezőt, csak gondoltam megjegyzem :) )

[ Szerkesztve ]

(#7600) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Fősuli mellett nem nagyon lenne időm zenélni az a baj. Ofő elmondta órán a változásokat a fősulikkal kapcsolatban, meg hogy 4 év anyagát próbálják belénk zsúfolni, úgy, hogy kb beledöglünk a tanulnivalóba. Ha meg nem jön össze a tanulás, s nem mehetek mesterképzésre, akkor -3 év az életemből.
Vmilyen reál irányon gondolkodtam, mert úgy a matek, fizika még megy is, meg talán ha bebeszélem magamnak, hogy érdekel, meg szeretem, akkor még tetszhetne is. Mérnököt ajánlották nekem. De nem érzek vonzalmat semmilyen szakma iránt, csak a zene érdekelne úgy igazából.
Meg ha van egy munkám, az mellett nem lehet ilyesmivel foglalkozni, mondjuk koncertezés szintjén (szerintem).
Magyarország tehát nem jó hely ilyesmire. És ha angolul írnék dalokat? Főként rock/alternatív zenéket alkotnék(nem pop, emo, crapcore, meg nem tom miket, mint a velem egykorúak...). Nem kell Lamborghini, meg 8 csillagos szálloda, csak kb rendben legyen anyagilag, megélhessek belőle.
Nem a pénz motivál ez irányból sem, inkább az, hogy megoszthassam másokkal is a zenét, pl egy koncerten a tömeggel tombolás, turnézások, meg az ezekkel járó élmények.

Most a héten itthon vagyok, ujjaim már lilák, mert annyit játszottam. Three finger pickinget kóstolgatom, eddig tetszik. :)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.