Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) arnyekxxx válasza Moleman (#39497) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nyilván 40sávon sávonként 2vst használva bármit meg lehet fektetni de a fenti kollega a leirás alapján nem ezt célozta meg. Nekem egy LGA775-be betett Xeon L5420 meg 8GB ddr2 ram van a gépemben, ezt ezen a gépen raktam össze problémamentesen.

(#39502) Smiley válasza arnyekxxx (#39498) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor sorry... rosszul tudtam. Azt hittem ilyenkor minden vackot be kell zarni ami foghatja a windows audio driveret.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#39503) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Utoljára WinXP-n lehetett megcsinálni azt (mezei alaplapi hangkeltővel), hogy egyszerre ment a WDM meg az ASIO driver. Aztán a Vistánál volt valami kavarás az audio stack-ben, onnantól szigorúan vagy csak WDM, vagy csak ASIO mehetett. Ezen nyilván segít egy normális hangkártya, mondjuk windows-os tapasztalatom nincs, mert már bőven Linux-ot használtam, amikor vettem egy Scarlett Solo-t. :DDD

A Mac meg megint más világ, ott CoreAudio van, ami hasonló a linux-os JACK-hez, legalábbis abban biztosan, hogy mindkettő alacsony késleltetéssel megy, valamint, hogy egyszerre több alkalmazás is használhatja az audio eszközt, így a már említett Youtube + DAW sem probléma.

(#39504) benedekco válasza NeoPampalini (#39503) üzenetére


benedekco
addikt

10 alatt ilyen probléma nincs, csak megfelelő ASIO driver kell. Az asio4all egy baromi jó megoldás ha nincs az embernek pénze másra mint az alaplapi hangkeltőre meg max valami jack usb-es bemeneti interface-re. De akkor jönnek a kötöttségek, egyedül az asio fog szólni más nem.
Ellenben ha van egy normális usb-s hangkarira pénze az embernek akkor már nincs ilyen probléma, nálam megy minden mindennel a háttérben bármikor, bárhogy állok neki hangot csinálni. Rocksmith, youtube és asio-n bias fx, tök mindegy szól minden.
Ami viszont problémát okozhat az maga az opredszer. Hogy pl nagyon sokaknál, beleértve nálam is, pattog ez a szarhalmaz. Ha van hálózati elérés és tölt is onnan, akkor pattogtatja a hangot. Ez pedig qrva idegesítő, nemcsak, hogy elveri az ütemet/ritmust, de irritáló is.
Szóval megértem hogy valaki más rendszereket ajánl zenére.
Én rájöttem hogy a legjobb otthonra zenélésre (nem normális, komolyabb, hanem gyakorlásra marháskodásra) ha van az embernek egy jó kombója beépített multival, vagy egy kombója multieffekt pedállal, vagy egy kombója egy pedálsorral. Aztán ha nagyon kell valami akkor egy usb-s jack dugó azt jónapot. Ha az embernek mákja van akkor olyan multija van, hogy van rajta másodlagos kimenet, egy a kombóba egy az usb interface-nek. Vagy a multieffekt egy usb interface is egyben (nekem mind kettő működő megoldás lehet).
Ennek ellenére, szeretem a pc-t csak ezzel a qrva 10essel beinduló pattogás az őrületbe kerget. Egy szar mp3-at nem lehet meghallgatni anélkül hogy ne lenne pattogás.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39505) arnyekxxx válasza Smiley (#39502) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Dehogy kell, csak nem fog szólni, az ASIO az erősebb kutya :). Aztán hogy a program mennyire ragaszkodik a hanghoz az a programozón múlik, a Nuendóban lehet választani, hogy mindig fogja a hangot vagy csak akkor amikor aktiv az ablaka, a standalone Guitar Rig akkor se engedi el a kimenetet ha háttérben van (vagy én nem találtam benne ehhez kapcsolót).

És ahogy irták többen, mindez a 0 extraköltségvetésű használatkor jeletkező téma.

(#39504) benedekco

Minden driver rendben van nálad? Van egy halom különböző gép saját meg ismerettségi körben w10-el de sehol nem futottam bele még ilyen pattogásba.

[ Szerkesztve ]

(#39506) benedekco válasza arnyekxxx (#39505) üzenetére


benedekco
addikt

Hangkártya topikban is feljött elég sokszor és itt is volt már róla szó többeknél van ilyen probléma.
Driverek azok vannak amik vannak, frissek a gyártótól. Nem a hangkeltővel van a gond, mert minden hengkeltővel csinálja, az alaplapi a legstabilabb, ott nagyon ritka a probléma. Legutolsó frissítés óta kevésbé csinálja.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39507) bigrob válasza arnyekxxx (#39505) üzenetére


bigrob
őstag

Augusztusban raktam össze egy új konfigot, nálam is pattog a Scarlett 2i2... De a vicc, hogy van olyan program (játék) amit ha elindítok pattog, sistereg, minden baja van...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#39508) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Szvsz ez a tipikus drivergond, ha az oprencer lenne default szar akkor mindig mindenkinek minden pattogna.

(#39509) NeoPampalini válasza arnyekxxx (#39508) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ebben az a legszebb, amikor a problémát megoldaná egy régebbi driver, de nem elérhető. :DDD

(#39510) NeoPampalini válasza benedekco (#39504) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Passz, a Win7 mellé még nem volt meg a Scarlett, így driver-ekkel sem kellett szívnom.

Nekem elég az, hogy Linux-on megy minden, ami kell (Reaper, VST, Vsti...), zéró pattogással.

A pedalboard-ot kötöm a hangkártyára, így nagyon effektezni nem kell, de ha mégis, vannak natív linux-os plugin-ek, de a windows-osok is mennek, ha kell. :DDD

(#39511) benedekco válasza arnyekxxx (#39508) üzenetére


benedekco
addikt

Igen és nem. Szerintem ezt a W10 témát nem kellene itt folytatni. Tőlem ez az uccsó.
Nem az a lényeg, hogy mitől van mitől nincs a lényeg, hogy van, ellenben 7 alatt meg nincs, sose nem is volt. Ezen felül, ha lenne is driverem amivel nem pattogna, akkor felteszed azt, majd a win felfrissíti a legfrissebbre, amivel majd pattog, akkor most mi a szar a driver vagy a win? Igazából mindegy, mert a lényeg, hogy perpill microsoft nem igazán foglalkozik nagyon az üggyel, pedig a hiba bejelentő fóruma is tele van ezzel a problémával.
Nekem úgy tűnt, hogy ilyen átmeneti, hivatalosan még nem támogatjuk a 10-est gépekkel (pl nálam a Core™ i5-4570) és intel hálózati megoldásokkal van a legtöbb baj. De lehet rohadtul nincs igazam. De pl feleségem laptopján nincs ilyen problem. Melóban szintúgy gond van, megnyitsz egy excelt miközben VLC-n nézel valamit a másik képernyőn. A kép a következő keyframe-ig szétesik, illetve a hang is bereccen. Szerintem ez így egy vicc. Valami nem jó a gépház alatt ez biztos. Számomta a 10 még mindig ugyanolyan instabil mint anno az első vista volt, XP után váltottam 7sp1-re amivel már nem voltak gondok. 10ra is vártam rengeteget, egy éve tettem fel eléggé megkésve és elég sok volt a szopóka vele.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39512) Moleman válasza benedekco (#39511) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem win7 alatt volt ilyen problémám, a Microsoft USB3.0 drivere a ludas, már 6-8 éve beismerték, de azt is hozzátették, hogy nem terveznek tenni ellene semmit. Ha van USB2.0 port, abba kell dugni a hangkártyát és nem lesz gond.

A win10-es asztali géppel már nincs ilyen probléma USB3.0 portban sem, fogalmam sincs miért.

(#39513) Alexios válasza arnyekxxx (#39508) üzenetére


Alexios
veterán

Nekem asztali géppel sosem pattogott, 2 hete elvittem magammal a gitárt, és vittem hozzá laptopot meg az interafacem, és kb élvezhetetlenül szar volt. Pedig ugyan az a driver, sőt amúgy ugyanúgy W10 mindkettő

(#39514) benedekco válasza Moleman (#39512) üzenetére


benedekco
addikt

Dugtam 2.0-ba is, nem segített :(
De azért köszi a tippet.

Valahol olvastam valahol hogy a lannal is vannak problémák, de mivel új gépeken nem okoz sok gondot ezért az is marad. Az is okoz pattogásokat.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39515) benedekco


benedekco
addikt

Muzsika, hogy legyen egy kis on topik is. Van benne jó pár gyöngyszem!
Meg Gary Moore is '71-ből.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39516) NeoPampalini válasza benedekco (#39515) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Király, reggelire pont jól jött. :D

(#39517) Goose-T


Goose-T
veterán

Új HB gityó! Bár nem héthúros, legyezőbundos és fejetlen, de legalább nincs rajta tremoló. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39518) bigrob válasza Goose-T (#39517) üzenetére


bigrob
őstag

Eytschpi féle Oopsie edition van már a háznál... :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#39519) kemotox


kemotox
addikt

Uu februarban megadeth. Most vajon sikerul? :D

[ Szerkesztve ]

(#39520) nap válasza kemotox (#39519) üzenetére


nap
addikt

Én '91-ben már láttam őket az MTK pályán... :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#39521) Plazmacucci válasza nap (#39520) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én kétszer nem láttam őket itthon.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#39522) JozsBiker válasza arnyekxxx (#39505) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

És akkor annak a megoldása sci-fi kategória Win10 -en külön hardver nélkül, hogy mondjuk szóljon valami "aláfestő zene" a számítógépen pl. mp3, és a Guitar Rig -ben általam játszott zenével keverve hallhassam ill. fájlba rögzítsem ? Köszi.

(#39523) kemotox válasza JozsBiker (#39522) üzenetére


kemotox
addikt

Megnemmonnomhogyhogy, de szinte biztos vagyok benne, hogy Guitar Rigbe be lehet rakni az mp3-at

(#39524) JozsBiker válasza kemotox (#39523) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Erre nem is gondoltam :-). Meg is találtam, "Loop Machine" a neve. Köszi ! :R

(#39525) Eastman válasza Plazmacucci (#39521) üzenetére


Eastman
őstag

Legyen szerencséd!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39526) arnyekxxx válasza JozsBiker (#39522) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem kell semmi LoopMachine, ott van a lánc elején meg a végén egy "magnó" (a piros nyilnál lehet őket megjeleníteni) elől beteszed az mp3-at a hátsóval meg felveszed a mesterművet

Tök nosztalgia ez a módszer, kiskoromban így irtam a dalokat, csak a GRig helyett egy kétkazettás szamszung mjuzikcenterrel ami másolás közben tudott rávenni külső bemenetről :)

(#39527) Plazmacucci válasza Eastman (#39525) üzenetére


Plazmacucci
félisten

'Deth esetén nem azon múlik. :DDD
Remélem Dave felgyógyult és agyilag is rendben van.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#39528) JozsBiker válasza arnyekxxx (#39526) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Köszönöm!

(#39529) MATEO6600 válasza Plazmacucci (#39527) üzenetére


MATEO6600
őstag

Épp a napokban láttam vele egy friss interjút és nekem szellemileg és fizikailag is okésnak tűnt! Persze egy ilyen komoly betegség esetén vannak rendesen hullámvölgyek...
Sajnálom hogy FFDP előzenekaraként kell megnézni őket, de az állapota miatt ez érthető.

(#39530) Alexios válasza Plazmacucci (#39527) üzenetére


Alexios
veterán

és agyilag is rendben van.

Miért, volt valaha? :D

(#39531) Plazmacucci válasza MATEO6600 (#39529) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Úgy gondolod 40 perces program lesz? Vicc ez az előzenekarosdi.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#39532) consono válasza Plazmacucci (#39531) üzenetére


consono
nagyúr

Náluk sosem lehet tudni :) Lesz e egyáltalán 40 perc ;]

"In God we trust. All others must bring data"

(#39533) MATEO6600 válasza Plazmacucci (#39531) üzenetére


MATEO6600
őstag

"Special Guest" meg "Supporter"-nek vannak bejelentve, és a koncerteket FFDP-nak hívják. Szerintem a 40p reális, de én most megértem. Én sem mernék a helyében full szettet vállalni.

(#39534) Plazmacucci válasza MATEO6600 (#39533) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az elmúlt két alkalommal sem mert mikor magyarországon járt :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#39535) cucka válasza MATEO6600 (#39533) üzenetére


cucka
addikt

Én arra tippelek, hogy ilyen co-headliner lesznek, azért egy Megadeth nem az a szint, hogy sima előzenekarként kezeljék.
Youtube alapján sok jóra nem számítanék, innen messziről úgy látszik, Dave elég rottyon van. És ez nem a Rolling Stones, ahol belefér az, hogy Keith Richards fél percenként belepenget egyet a gitárba.

(#39536) benedekco válasza cucka (#39535) üzenetére


benedekco
addikt

Erre a másodikra kérhetek bővebb felvilágosítást? Stones, belepenget fél percenként.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39537) Plazmacucci válasza benedekco (#39536) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Oda ütött ahol a legjobban fáj, mi? :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#39538) cucka válasza benedekco (#39536) üzenetére


cucka
addikt

[link] itt egy nem túl régi videó, figyeld mit csinál Keith Richards. (meg mit nem)
Ebbe a zenébe belefér, hogy Keith Richards rottyon van, mert ezt a fílinget bármikor bármilyen állapotban tudja hozni, és jól szól az egész együtt.
Na a Megadeth zenéje nagyon nem ilyen. :D

Ez nem leszólás akar lenni, Keith Richards ettől még ugyanakkora király, pl. ezt a linkelt dalt is ő írta. A zenét nem kilóra mérjük ugye.

[ Szerkesztve ]

(#39539) benedekco válasza Plazmacucci (#39537) üzenetére


benedekco
addikt

Inkább Beatles-es vagyok mint Stones-os. Sosem voltam oda Jaggerért. Csak kíváncsi voltam, nem nagyon hallottam rosszakat a Keith csávóról, de persze ez nem jelent semmit, nekem új volt.
Amúgy hasonló buli de tökre más. Brian May az egyik nagy akit utálok mint a szart, de a Queen a kedvenc együttesem.

re: cucka
Kössz a linket. Igen az a röhely hogy a metálzúzás egy lenézett dolog sokak szemében, közben több pontosság és precizitás kell hozzá mint a blues-hoz (én az utóbbiakat erősítem, de pl Megadeth így felnőtt fejjel már nem rossz).
Na holnap megnézem hanggal, már későre jár zajongni, csak belepillantottam a képbe, de sót azt tudnak csinálni. Vén kecske is megnyalja a sót :DDD

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39540) kemotox válasza cucka (#39538) üzenetére


kemotox
addikt

Igazad van, a megadedó inkább fel sem lép, ha úgy van... :D Azért a sztónz az sztónz.. Majd ha Davidék is túlélnek annyi évet meg drogot, akkor visszatérünk erre :D

(#39541) Goose-T


Goose-T
veterán

Erősen kell küzdenem az ingerrel, hogy megvegyem ezt a gityót. Ha tényleg eredetiek a pickupok benne (fene tudja, ugye), akkor nagyon megéri az árát. Kár, hogy épp most rakok össze két másik gitárt, ma jött meg az SG-hez a nyak és az utolsó alkatrészcsomag is, a Cort X-1 projekthez még úton vannak a cuccok.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39542) cucka válasza Goose-T (#39541) üzenetére


cucka
addikt

Ez újonnan egy 90 ezres gitár, benne egy 70 ezres pickup szettel. Valószínűleg aliexpress-es hamisítványt raktak bele, ennyire nem lehet hülye senki.

(#39540) kemotox
Nálam az nem egy nagy skill, hogy ennyi év meg ennyi drog után még élnek, nem ezért szeretjük őket. Keith Richards pont úgy néz ki és pont úgy is gitározik, mint egy 70 éves ember, aki életéből 60 évet végigdrogozott.
Szóval érted, amikor ki kell állni és el kell játszani a Holy Wars-t, az nem fog menni 70 évesen, 60 év drogozás után, ott nem fér bele ez a "kiállok és feelingesen belepengetek egyet a gitárba" dolog.

Olyan ez, mint a Puskás Öcsi, aki egész életében legenda volt (teljes joggal), de azért az senkiben nem merült fel, hogy 50-60 éves korában, 200 kilósra hízott hordótesttel ő képes lenne végigfocizni egy meccset.

[ Szerkesztve ]

(#39543) kemotox válasza cucka (#39542) üzenetére


kemotox
addikt

Istenemgyerele, hát nehogymár kiakadj egy poénon, egyem meg a tököd

(#39544) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#39545) cucka válasza kemotox (#39543) üzenetére


cucka
addikt

Jaj dehogy akadtam ki, csak pont a napokban találtam meg ezt a Glastonbury-s koncertjüket (fenn van az egész youtubeon), és megakadt a szemem KR produkcióján (illetve annak hiányán :) ) , és ki kellett írnom magamból.

[ Szerkesztve ]

(#39546) benedekco válasza cucka (#39542) üzenetére


benedekco
addikt

De Puskás nem is játszott az NB1-ben mikor már nem volt képes eltalálni a labdát. Nem értek a lovakhoz csak mondtam valamit.
Szerintem ezeknek a srácoknak nagypapának kellene lenniök nem egy olyan nótát előadni ami 40 éve játszanak amit vagy egy milliószor előadtak. Van bőven elég jó zenész aki elő tudja adni. Szép vót jó vót, de erre én nem fizetnék be pénzt.
Amúgy kíváncsi lennék hogy hangzana ha nem lenne ott egy újabb kiadású basszeros aki tartja nekik az ütemet.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39547) cucka válasza benedekco (#39546) üzenetére


cucka
addikt

A basszerosukat úgy hívják, hogy Darryl Jones, és annyira nem friss kiadás ő se, vagy 25 éve játszik a Stones-al. (Akkor igazolták le, miután az alapító basszeros 30 év után kilépett, még leírni is sok :D)
Amúgy a fickó elismert, top kategóriás zenész, de ilyen szinten ez nem meglepő, ezen a felvételen is ő a habarcs, aki meggátolja, hogy a zene alkotórészeire essen szét.

(#39548) benedekco válasza cucka (#39547) üzenetére


benedekco
addikt

A csávó 61-ben született, a Stones egy évvel később.
Egyről beszélünk. :DDD

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39549) kemotox


kemotox
addikt

Szeretnétek ti is 70 évesen így vonaglani a színpadon! :D

(#39550) nap válasza kemotox (#39549) üzenetére


nap
addikt

20 évesen jobb lenne! :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.