Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39701) andor80 válasza cucka (#39697) üzenetére


andor80
senior tag

Ki állította ,hogy pro vagyok ?Miért látsz bele olyat amit nem állítottam?Attól ,hogy valki nem autószerelő tudhatja mitől lesz olyan a gépjárműve amit szeretne.Megveszi az alkatrészt beszerelteti és kész.Erre van
nálunk "zenészeknél" a hangszerész,Ez nem pro vagy nem pro kérdés.Nekem mint gitáros miért kellen értenem forrasztáshoz méretezésekhez stb.Gazdag embernek ehez gitártechnikusa van kevésbé gazdag és tehetségtelen mint én elviszi hagszerészhez és van aki meg simán megcsinál mindent magának mert ért hozzá...ő a szerencsés én a középső vagyok.
Miért volt amatőr kérdés? A te válaszod eleje a mérd le sem volt amatör válasz jogos volt.Miért minősítgetsz?Egyszerü kérdés volt erre jöttél te meg kemo és elkezdtetek osztni.Meg a saját nézőpontotokat megosztani eléggé lebecsmérlő fikkantó modon.
Azért tettem fel a kérdést mert reméltem,hogy valakinek van ilyen gitárja és megnézi nekem mert az enyém Éppen 700 kmre volt viszont rendelni szerettem volna minnél előbb mert aukció volt.

Ez a pro beakdt neked tök feleslegesen hergeled magad ezzel.
Tényleg láthatod leírtam többféleképpen elmagyarázva érthetően ennél többet nem tudok tenni.
Tényleg próbáld felfogni az a szerencsés ember vagyok zeneileg aki tudja miylen hagnzást szeretne és azt hogyan tudja elérni a szűkös anyagi helyzetéhez képest a legjobb ár érték arányban se több se kevesebb!
Remélem megbékéltél én eleve nem haragudtam csak nem értettem miért zavar bárkit is ,hogy mojo tone elektronikát raknák a kínai relatív olcsón eredeti ár feléért 2 napos használt gitáromba...

Egyébként meg ez nekem tök újdonság volt de baszki ,hogy szólnak a kis kakisok:
[link]

Na béke csók hideg IPA mindenkinek! :DD

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#39702) kemotox válasza andor80 (#39701) üzenetére


kemotox
addikt

ne rinyálj :D

[ Szerkesztve ]

(#39703) benedekco válasza kemotox (#39700) üzenetére


benedekco
addikt

Persze, de lehet én inkább egy lazább blues-t hallgatnék most.
Amúgy ez nem annyira rákkenróll, itt már zúdul a heavy metal. Persze lehetne még menni a hörgős death metalig. De akkor már valószínűleg a modiknak is lenne dolguk.

re: (#39695) andor80
Hadd el, én is le lettem baszva már itt. Ha valami egy forinttal több mint a legolcsóbb aliexpresses cucc akkor balfasz vagy, amúgy meg HB a legjobb. Kézben a szand és egyebek, de azért a nagyok mégis drága vagy custom gépeken nyomják az ipart (persze kivételek vannak mindig).
Van aki segít van aki fikáz ez van, szard le. Vedd be a segítőt, de ha arroganciára arroganciával válaszolsz akkor ők nyernek. Én is sokszor vesztettem el ezt a meccset.
Kemotox egy oltógép (hú ez most nagyon kétezres évek elejéiül hangzott), hagyd meg neki, felesleges etetni. Szívesen segítenék de fingom sincs mit mondjak azért nem mondom milyen potit érdemes venni.
Amúgy vannak olyan finomságok egy hangszernél amit nem hangban mérsz és ezt sokan nem értik meg. Azoknak magyarázhatod, hogy ha megveszed az általad linkelt szettet akkor nem kell majd évente kétszer befújni kontakt sprével a kapcsolót/potit hogy ne recsegjen. Neaggyisten még jó érzés is megtekerni, mert nem ilyen recegősen forog.A másik, hogy ha van egy gityód ami nem inspirál akkor lehet az akármilyen jó, nem fogsz gyakorolni, játszani rajta. Vagy igen, de inkább melónak éled meg mint élvezetnek. Eddig minden Squier-emmel meló volt gityózni, még a ClassicVibe-al is. Persze a hangjára nem volt egy szavam se. Ellenben mióta megvan az Fender strat azóta teljesen más. Sokkal élvezetesebb és sokkal jobban inspirál. Ellenben én tudom, hogy szarul játszom, de szeretem a jó hangszert.
Ha megy az angol akkor ezt ajánlom, manapság ez nagyon jellemző, főleg az online világban.

re (#39701)
Azért azt megnézném mit éreznek a gitárok amikor beröffen alattuk az a bazi radiátor :D

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39704) cucka válasza andor80 (#39701) üzenetére


cucka
addikt

Azért volt amatőr kérdés, mert megkérdezted, hogy a Vintage gitárba a 170 dolláros prewired potikból melyik méret lenne jó. Szerintem erre az egyetlen korrekt válasz, hogy ne vegyél Vintage gitárba 170 dollárért prewired potikat.
Ezután leoltasz, mert nem tudtam, hogy te sokkal olcsóbban veszed, és amúgy is előre tudod, hogy ettől lesz 100%-osan tökéletesen olyan a hangszer, mint amit szeretnél.

Hogy valami konstruktívat is írjak - ha sehogy sem derül ki a méret, én felhívnék egy gitárboltot, ahol ilyeneket szervizelnek. A long shaft poti elég feltűnően hosszú, szerintem észreveszik, ha olyan van benne.
És písz, ne legyen már harag.

[ Szerkesztve ]

(#39705) Alexios válasza benedekco (#39703) üzenetére


Alexios
veterán

Mondjuk a nagyok a custom shop gitárjaikért jó eséllyel nem fizetnek, hanem az adott gyár szponzorálja őket. Ettől függetlenül én most szórtam ki az összes deko hb-t, mert jó az árukhoz képest, de ha vannak jobb gitárjaim, akkor egész egyszerűen nem használom őket :D

Ha olyan helyen jársz amúgy szerintem próbáld ki az új CV squiereket, számomra eskü kényelmesebb mint a mim stratom volt, nagyon gondolkodom hogy beszerzek egyet.

(#39706) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hirtelen azt hittem a faszbuk gitárosok topikjában vagyok. :Y

(#39707) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#39708) Eastman válasza Plazmacucci (#39707) üzenetére


Eastman
őstag

Nem rossz. Piros is van?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39709) cucka válasza Plazmacucci (#39707) üzenetére


cucka
addikt

[link] szerintem ugyanarra gondoltak

(#39710) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Van egy Facebook csoport, az ugly guitars. Nagyon tanulságos.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#39711) benedekco válasza Alexios (#39705) üzenetére


benedekco
addikt

CV - Mikori évjáratra gondoljak?
Nekem egy lila volt asszem az a 2016-os.
Amúgy már mindegy, MIA Special-t vettem.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39712) consono válasza Plazmacucci (#39707) üzenetére


consono
nagyúr

Még egy Kaoss pad hiányzik róla, de amúgy menő ;] A viccet félretéve én sokáig gondolkodtam, hogy veszek egy Ibanez RGKP6-ot állatkodni, amikor megjelent, de aztán nem lett belőle semmi...

"In God we trust. All others must bring data"

(#39713) andor80 válasza kemotox (#39702) üzenetére


andor80
senior tag

[link] :DD

Új Válasz 2019-11-25 20:16:58 (#39703) benedekco
Így kellene de a pofátlanságot sem szabad szó nélkűl hagyni.Elkanászodik eszkaládódik...
:R

Új Válasz 2019-11-25 20:20:28 (#39704) cucka
Még mindig tolod?
Leírtam miért nem, volt amatőr kérdés .-Tényleg nem vágom mit nem értesz azon ,hogy 700 km re volt tőlem a habszer...A másik amit képtelen vagy felfogni,hogy miért ne vehetnék 170 dodoért ami igazából csak 100 alkatrészt a gitáromba?Még egyszer lleírom kit érdekel neked mi mennyire éri meg kit érdekel mit gondolsz róla? Azért mert nem azt gondolom amit te amatőr vagyok? Vagy tényleg mit szeretnél mondani?
De tudod mit igazad van :D :D
Engedd le a témát már megoldva!

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#39714) Goose-T válasza andor80 (#39713) üzenetére


Goose-T
veterán

Az elején nem mondtad, hogy nincs nálad a gitár, és azt sem, hogy olcsóbban veszed. Ettől függetlenül mi csak próbáltunk lebeszélni arról, hogy túlárazott baromságokra költsd a pénzt. 100 dollárért is túlárazott az az elektronika. A CTS potik darabját bárhol megkapod pár dollárért, az olajpapíros kondenzátorokat szintén. Négy potiból és két kondiból áll az az elektronika, amit kinéztél, kb. 30 dollár az alapanyag hozzá, összeforrasztani meg fél óra, gyakorlott embernek 10 perc. Az emberek tudatlanságát kihasználva rengeteg pénzt lehet keresni, nézz csak be egy tetszőleges hifi-topikba. ;] Természetesen arra költöd a pénzed, amire akarod, nem kell hallgatni senkire.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39715) Eastman


Eastman
őstag

Szr most a forint, a filléres tételek is sokba kerülnek. Nem éri meg most vásárolni. :(((

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39716) Alexios válasza benedekco (#39711) üzenetére


Alexios
veterán

A mostanira :D Most jött ki egy új széria, kicsit olcsóbb is lett mint az eddigiek, illetve változott a nyakprofil, pickupok, stb is

(#39717) Eastman válasza andor80 (#39692) üzenetére


Eastman
őstag

Pösti vagy? Hol élsz, merre mozogsz?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39718) WolfheartGR válasza Plazmacucci (#39707) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ahha!!! Tehát a sound a kézben van. Értem már.
Beleptem az Ugly guitars csoportba. Köszi a tippet. ^^

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#39719) Plazmacucci válasza WolfheartGR (#39718) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#39720) benedekco válasza Alexios (#39716) üzenetére


benedekco
addikt

Ja aaanyira új. Oké. Pont ma néztem bele Andertons új CV videójába. Lehet holnap ebédszünetben megnézem. Csak belepillantottam és láttam, hogy totál más a gép mint eddig, máramennyire totál más lehet egy hagyományos sztrat :D A a fej az jó, megmonndom a őszintét kérem én a nagyot szeretem belőle. Meg láttam a szín is új. Érdekel nagyon. Lehet majd valamikor ha lesz időm bejugrom a hangszer bótba egy pengetésre.
Arra is kíváncsi vagyok maradt-e a gyártás ott vagy elvitték valahova.

Ma az új ML1 Pro anyagot néztem, azok is jók lettek, csakhát... a záraneki, nem ócsó. Meg itt a környéken nincs hol kiróbálni.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39721) Goose-T válasza Plazmacucci (#39710) üzenetére


Goose-T
veterán

Köszi a tippet, én is beléptem. Már gazdagítottam is a gyűjteményt egy szép példánnyal. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39722) Plazmacucci válasza Goose-T (#39721) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:C

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#39723) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Ez a szánd a kézbe dolog... Mikor és ki teszi bele a kézbe a szándot? Hol lehet ilyet kapni? Ez utólag is megy? :P :DD

(#39724) Berreh válasza ElGatto (#39723) üzenetére


Berreh
tag

Szerintem, minden gitáros magának teszi bele, elsősorban gyakorlással. De ezt Te is tudod :)

[ Szerkesztve ]

(#39725) WolfheartGR válasza Berreh (#39724) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ott a kép. Hilti szalag meg csavar kell. :DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#39726) kemotox válasza WolfheartGR (#39725) üzenetére


kemotox
addikt

Meg próság :DDD

(#39727) FockeWulf


FockeWulf
tag

Jó sok idő után felkukkantottam erre a fórumra ismét... (de minek? :D):N
Hát elég volt az első oldalt végigfutni...egy az egyben ugyanaz megy mint régen :C szájkarate ezerrel...na meg a harleybenton és kínai puckup a zisten... :W

andor80...ezzel a kemós-kemotox gyerekkel meg ne foglalkozz...szegény komplett idióta...két forintot nem ér az élete.
Azt hinné az ember elsőre hogy humorozálni akar..szerény sikerrel..de szerencsétlen csak itt éli ki a komplexusait...mert hát ugye egy kocsmában már átrendezték volna a fogsorát a lelkemnek. Viszont itt kiélheti búját-baját... :DD
Van az a rövid anekdóta.... Tanítvány a mestert kérdezi:
-Mester, mi a nyugodt és boldog élet titka?
-Az, hogy ne vitatkozz idiótákkal fiam...
-Mester....szerintem nem ez a titka!
-Igazad van.....
:DD

(#39728) Plazmacucci válasza FockeWulf (#39727) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem nem fórumoztok eleget ha ez nektek durva :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#39729) benedekco válasza FockeWulf (#39727) üzenetére


benedekco
addikt

Lehet csak ADHD-s. De nem szívatásból mondom.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39730) kemotox válasza FockeWulf (#39727) üzenetére


kemotox
addikt

Bocsi én nem emlékszem rád, de örülök, hogy ilyen mély nyomot hagytam benned :D Gondolom valami ezer éves vita amit azóta sem tudtál feldolgozni :D
Benedek: vagy csak ti vagytok szánalmasan gyenge hisztis férgek? Erre nem gondoltál még? Vicces ugatni, hogy nincs életem, de abba iS gondoljatok bele puncikáim, hogy ezek az ugatások két szereplős dolgok :P
Az az anekdota is kurva nagy fail. Játszátok itt a nagy okosengedszamárszenvedet, de valahogy még is mindig visszajöttök hisztizni. Pont, mint most

[ Szerkesztve ]

(#39731) Eastman


Eastman
őstag


+

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39732) FockeWulf


FockeWulf
tag

Plazma, igen...vannak meredekebb netes felületek..ez is igaz :)

Kemóstox...mi sosem vitáztunk....Viszont a hozzászólásaidat olvasva....egyszerűen szánalmas vagy...

Kár az ilyen fórumokért...mert nyilván vannak itt hozzáértő, segítőkész fórumlakók is...
Peace ;)

(#39733) Carlos Padre válasza Eastman (#39731) üzenetére


Carlos Padre
veterán

:R

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#39734) espista


espista
senior tag

A Stratocasteremet szeretném Nashville Telecasteresen bekötni Super Switch-csel. A Pickupoknál mire kell figyelni?

Romani ite domum!

(#39735) Goose-T válasza espista (#39734) üzenetére


Goose-T
veterán

Ahány Google találat van Nashville wiringra, annyiféle változat van belőle. :D Pontosan mit szeretnél elérni? Középső pickupot keverőpotira kötni vagy fázisokkal játszadozni? Ezt találtam, ami a legközelebb állhat az elképzelésedhez, és a legegyszerűbb:

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39736) espista válasza Goose-T (#39735) üzenetére


espista
senior tag

Az lenne a cél, hogy 3-as állásban a nyaki és a hídi pu szóljon. Ezt a rajzot néztem én is. Az a része érdekel, hogy a pu-kat hogyan kell bekötni, hogy se a 2-es és 4-es, se a 3-as állásban ne keveredjenek össze a polaritások.

Romani ite domum!

(#39737) Goose-T válasza espista (#39736) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem az a tippem, hogy azért van a super switch, hogy lehessen variálni a polaritásokkal is, és valószínűleg a diagram által ábrázolt kapcsolás már jól kezeli ezeket. Próbáld ki, aztán legfeljebb cserélgeted a pickupok vezetékjeit, ha mégsem lenne elsőre jó.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39738) Goose-T


Goose-T
veterán

Készül az Aliról darabokban rendelt SG-m! :D

Már össze van ragasztva, most lakkozzák pár napig, jövő héten szerkezetkész lesz. Utána már csak az elektronikát kell beleszerelnem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39739) nap válasza Goose-T (#39738) üzenetére


nap
addikt

A hevedergomb elhelyezésénél kérj tanácsot Tony Iommi-tól! ;)
...mert én simán belenyomnám a nyak tuskójába. ;]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#39740) brickm válasza andor80 (#39670) üzenetére


brickm
őstag

Szia, nem tudom aktuális-e még a kérdésed, de LPbe szerintem csak hosszú szárú potit vegyél. azt lentebb tudod engedni, de a rövidet csak marással tudod kiengedni, ami viszont húzós a topon....

Egyébként a CTS plusz bumblebee plusz switchcraft elég jó párosítás, én is csak azt rakok a gitárjaimba, meg orange-ot. Az SD-hez nagyon passzolnak.

[ Szerkesztve ]

(#39741) bigrob válasza Goose-T (#39738) üzenetére


bigrob
őstag

Nyakat is lakkozod? 😢

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#39742) Eastman


Eastman
őstag


+

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39743) Berreh válasza Eastman (#39742) üzenetére


Berreh
tag

Szép panoráma :)
Tudom, hogy jó hangja van a P90-nek, de ... maradi vagyok :)

(#39744) Eastman válasza Berreh (#39743) üzenetére


Eastman
őstag

Ja, ja, így, hogy elhúztam a jobb lábam balra. :D

Honeyburst szín lefotózhatatlan.
(Nem nagyon tudnék má' P90 nélkül élni. Stratba is megy majd egy. Hihetetlen hogy' énekel!)

Lövök még egy FS-5U-t és jóság lesz................

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39745) Goose-T válasza bigrob (#39741) üzenetére


Goose-T
veterán

Persze, valamivel meg kell védeni a kártevőktől a faanyagot. Attól még meg lehet csiszolni később. Bár én nem szoktam "kielégíteni" a nyakat, nem zavar, ha fényes. :P

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39746) nap válasza Eastman (#39744) üzenetére


nap
addikt

Valami ilyesmi fotóra gondoltál? ;)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#39747) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi,
Erről az SG - ről jut eszembe valamiért nekem az rémlik, hogy "fej nehezek". Szerintetek ez mindegyik gyártóra vonatkozik vagy inkább csak az Epiphone - okra? Egy időben én is szemeztem Epikkel, LTD - kkel is, sőt abból talán még Gibbót is néztem mert azok nincsenek annyira túlárazva.

Másik kérdés, az ilyen nagyon drága modellező cuccoknál mint a fractal meg a line6 helix mire küldik ki jelet? Ugymond egy semlegesebb erősítőre, vagy csak valamilyen "sima" hanfalra? :F

üdv

(#39748) Eastman válasza nap (#39746) üzenetére


Eastman
őstag

Gyönyörű, imádom!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39749) Tommyka21 válasza ElGatto (#39747) üzenetére


Tommyka21
tag

Fractal, Kemper - mehet keverőbe, vagy FRFR hangfalakra, kontroll ládákra.
De Kemperből van Powered verzió is, az mehet egyből ládára, mint egy erősítő.

(#39750) nap válasza ElGatto (#39747) üzenetére


nap
addikt

A régi SG-k fejnehezek voltak. Erre találta ki a Gibson, hogy a nyak tövét hoszabbra hagyja. és oda lövi a hevedertartó gombot. Viszont így nem lehet annyira mélyen felnyúlni a felsőbb bundokhoz, hanem csak mint egy normál gitárnál.
Más a szarv végére rakta át a hevedertartót, ellensúlyozandó a fejnehézséget.
Én egyszerűen rákönyököltem a jobb kezemmel a testre, így nem billent, de mindig tartani kellett.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.