Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39951) Eastman válasza Goose-T (#39950) üzenetére


Eastman
őstag

Húúú, van benne meló!

Grat, ügyes!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39952) espista


espista
senior tag

Nagyjából elkészültek a módosítások a gitáromon. Kapott új koptatót, Pribora Voodoo pickupokat egy super switch-et Nashville Telecaster vezetékezéssel, master zone potit meg kézkímélő babákat. Ma jön egy kis beállítás és munkára kész!

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum!

(#39953) Berreh válasza Goose-T (#39950) üzenetére


Berreh
tag

:R
Szép munka, gratulálok hozzá.
Valami romantikus darabot tanulj meg, hogy a feleséged emelje a körülötte elviselhető gitárok számát :) :))

(#39954) bot1978


bot1978
senior tag

Összepakolásztam a Jantar J Bass-t és beszarásos hangja van az action is jó lett, csak egy baja maradt: a nyolcadik fekvés mögött csörög. :F

Nem előtte, tehát nem hallatszik bele a kierősített hangba, de annyira hangosan csörög, hogy a fejhallgatóba viszont behallatszik és csak ott, csak ha a 8. fekvésben fogom le a 7. bund tetején csörög, sehol máshol.

Nem értem, mert mielőtt leszedtem a nyakat nem csörgött és csak a nyak és a test szöge változott. Lehet ilyen attól, hogy toronymagas action mellett síkolták anno? Szemre nem látom gáznak a nyakat.

(#39955) Plazmacucci válasza Goose-T (#39950) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nagyon bútorlap :D :R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#39956) Berreh válasza Plazmacucci (#39955) üzenetére


Berreh
tag

Valahogy így ?

[ Szerkesztve ]

(#39957) Eastman válasza Berreh (#39956) üzenetére


Eastman
őstag

Ja, hát az mindent visz! :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39958) fabri07 válasza fabri07 (#39949) üzenetére


fabri07
aktív tag

Ilyesmi stílusban játszanék rajta [link]

(#39959) benedekco válasza Berreh (#39956) üzenetére


benedekco
addikt

Ez jó!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39960) Goose-T válasza Berreh (#39956) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem görcsök vannak benne, hanem madárszemes! :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39961) bigrob válasza WolfheartGR (#39850) üzenetére


bigrob
őstag

Meg is érkezett a kis bestia, itt is pacsi, hogy fel tudtad hozni! :R :R :R

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#39962) Goose-T válasza Plazmacucci (#39955) üzenetére


Goose-T
veterán

:DDD
Szerintetek is elég Sabbathos lett a hangja? Készítettem egy kis hangmintát róla. Annyira másképp szól, mint az összes többi gitárom.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39963) Goose-T


Goose-T
veterán

Ha valakinek Pantera-hiánya lenne, akkor itt egy nagyszerű album a 90-es évekből, ami kicsit enyhítheti. Persze ez nem egy Pantera-utánzat, de azért hatással volt az albumra, na meg szólózik is Dimebag több számban.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39964) kemotox


kemotox
addikt

Dik a Fruzsi megint visszatér, mi a szösz

(#39965) andor80 válasza kemotox (#39947) üzenetére


andor80
senior tag

Ha nem lennél ennyire hamari....Elolvastad volna mire írtam a választ és akkor nem pörkölnéd magad.De mivel te csak a tűzre szerettél volna rakni égesd csak tovább :D

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#39966) andor80 válasza Goose-T (#39962) üzenetére


andor80
senior tag

Nem lett Sabbathos.Viszont ősrockos bár van benne valami túlfémes fulladó freki ami NEKEM nem tetszik.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#39967) andor80 válasza Goose-T (#39962) üzenetére


andor80
senior tag

Kicsit több fuzzal boostold meg a nem tudom mithasználtál a felvételen overdrivot egyből meglesz a klasszikus szabbat

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#39968) Tommyka21


Tommyka21
tag

Epi hangszedő keretek méreteit tudja vki :R ?

Azt tudom, hogy nem szabvány Gibson természetesen.

Krém színű cserén gondolkodom...

Elektronikát is kinéztem nagyjából (orange drop 0,22-es lesz sztem).

(#39969) nap válasza Tommyka21 (#39968) üzenetére


nap
addikt

Szerintem pont ugyanaz a méret.
Mondjuk egy fénykép beszédesebb lenne, hogy miről is van szó.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#39970) fabri07 válasza fabri07 (#39949) üzenetére


fabri07
aktív tag

Esetleg ebben tudtok segíteni? Karácsonyra kellene.

(#39971) espista válasza fabri07 (#39970) üzenetére


espista
senior tag

A GS-en hirdetett gitár nem néz ki valami jól így képeken. Egy hozzáértőnek kellene megnéznie élőben.
A másik kettő meg teljesen más világ. Egetverő minőségi differenciált nem látok. Inkább a személyi preferenciák a döntök. Próbáld ki mindkettőt és azt válaszd, amelyik jobban bejön.

Romani ite domum!

(#39972) kemotox válasza andor80 (#39965) üzenetére


kemotox
addikt

Tobbszor felhoztad mar ezt az allitolagos nemet sracot, de sose volt link. Nem a Columbo felesege veletlenul?

(#39973) andor80 válasza kemotox (#39972) üzenetére


andor80
senior tag

Amennyit szenvedsz kereshetnél is-Egyébként tudod mit elfogyott soha nem volt kamuztam elnézést a topiktól!!!Most SAJNOS csak francia olasz anngol eladó van jelentős diszkont áron de bedöglött a link gépem.hahahahah.De neked ugye ez nem számít SOHA nem akartál Mojo Tone elektronikát venni és soha nem a másoknak segítség motivált ellenben velem.
Aki venni akar megtalálta eddig is így én remekűl szórakozok a próbálkozásaidon.
Ui mióta kértem a hagszerparkodról meg arról,hogy játszól rajta videót máig nem látom kedves colomboné.Csak ,hogy tudjam miért van ekkora fuzzfaced :)) ;] :))

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#39974) kemotox válasza andor80 (#39973) üzenetére


kemotox
addikt

Szóval nincs link, értem. Valszeg sose volt.

(#39975) fattyu


fattyu
veterán

látom megint jó a hangulat :D

inkább ha már valaki hiányolta. A félkész nappalim jelenlegi állapota.

Határozottan leépítettem szolid visszafogott nem túlzóra a készletet. ha kiröhögtétek magatokat volt 2x ennyi gitár is. erősítő is párral több. szóval tényleg. ez már csak a szükséges minimum.

washburn n4
Framus Panthera custom
Framus Diablo Custom
Maya strat ripoff cca 80s
Fender aerodyne tele
Fender Lite ash Strat
Fender usa standard strat 96
fender usa strat 82/83 (röhej de ennél többet a fender infóvonal se tudott mondani szériaszám alapján )

jcm800
Lane lc15
Hartke piggback
HK triam
HK switchblade
Peavey 6505+
jcm900 SLX
line6 412 g12m70ekkel töltve
laney lc15
marshall dsl5

meg alul a kisvasút.

amugy a kezemben megfordul sok sok hangszer közül egyet bánok amit eladtam. A sandberg stratot.... gyökér névsznobság miatt ment el....


a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#39976) WolfheartGR válasza bigrob (#39961) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Használd egészséggel. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#39977) Eastman válasza Goose-T (#39962) üzenetére


Eastman
őstag

Rendben van!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39978) fabri07 válasza espista (#39971) üzenetére


fabri07
aktív tag

Sajnos egyikre sincs nagyon lehetőségem, s ez így elég nehéz lesz :) Szerinted melyik lehet jobb választás?

(#39979) espista válasza fabri07 (#39978) üzenetére


espista
senior tag

Én a Cort-ot választanám. Sérült akusztikus gitárt nem mernék venni.

Romani ite domum!

(#39980) Eastman válasza fabri07 (#39978) üzenetére


Eastman
őstag

Privát ment.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39981) Tommyka21 válasza fattyu (#39975) üzenetére


Tommyka21
tag

Szép ez így is, grat hozzá :D!

Külön respect a Mandalorian figuráért :R !

(#39982) fabri07 válasza Eastman (#39980) üzenetére


fabri07
aktív tag

Válaszoltam :)

(#39983) nap


nap
addikt

[link]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#39984) nap


nap
addikt

"csupán esztétikai hibákról van szó a gitár hangzását nem befolyásolják. " :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#39985) Plazmacucci válasza nap (#39984) üzenetére


Plazmacucci
félisten

au

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#39986) Carlos Padre válasza nap (#39984) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Lehet, hogy pont ettől lesz egyedi, utánozhatatlan hangja :DDD

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#39987) fattyu válasza nap (#39984) üzenetére


fattyu
veterán

ja röhögtem én is

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#39988) AssAssynn válasza Eastman (#39883) üzenetére


AssAssynn
őstag

Megtettem, amennyire tudtam, sajnos még mindig nem tudom mi legyen, de a nejlon vs fémhúr vitához a következőket tudom mondani.
Az illető egy alacsony hölgy, pici ujjakkal.
Nem akarom, hogy ne érje át a nejlonos nyakát, de azt sem, hogy szétvágja a fém az ujját. :F Mit tanácsoltok?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39989) Eastman válasza AssAssynn (#39988) üzenetére


Eastman
őstag


+

Mahagóni jazzgitár, elöl-hátul szegéllyel, 9-es húrok, rövid menzúra, magas bundok, tehát nem kell szorítani az akkordokat, 110k. Küldjek róla képeket?

Szerk: 2003. februári.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39990) consono válasza Eastman (#39989) üzenetére


consono
nagyúr

Hű, ez nagyon szép!

"In God we trust. All others must bring data"

(#39991) suits


suits
tag

Hali!
Ami a gitárfejnél van nyereg arra létezik vmi házi praktika hogy megemelje kicsit a húrt(alá rakni vmit pl?)?A kicsit már el van kopva.Vagy csak a csere játszik?

[ Szerkesztve ]

(#39992) AssAssynn válasza Eastman (#39989) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ez nagyon tetszik! Azonban kezdő, tanulógitárnak, amit az ember később elvisz az iskolába a gyerekek közé, arra nem szeretnék ilyen értékeset. :B

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39993) benedekco


benedekco
addikt

Gitáros zene.
Ilyenekkel szoktam megölni a bulikat. De én szeretem!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39994) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Üdv Urak!
Szerintetek van arra lehetőség, hogy egy dalt valami kis egyszerű programmal lelassítsunk és kicsit "ki tisztázzunk", esetleg kiemelni a gitárt, hogy pl egy szóló részt könyebben le lehessen szedni?

(#39995) Eastman válasza benedekco (#39993) üzenetére


Eastman
őstag

Szabó Gábor, Sóskút. Szeretjük. :) A közeli blues-kocsmában rengeteget beszélgettünk, megemlékeztünk róla. 45 évet élt.

"A Spellbinder albumon (1966) hallható Szabó Gábor örökéletű szerzeménye a Cigány Királynő (Gypsy Queen) című dal, amelyet később sok együttes újra feldolgozza, köztük az angol Fleetwood Mac (1968) blues-rock formáció (Peter Green). A dal 1970-ben Carlos Santana feldolgozásában válik igazán világhírűvé Black Magic Woman címen."


+

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39996) espista válasza AssAssynn (#39988) üzenetére


espista
senior tag

Nekem keskeny nyakú nylon húros Cort gitárom van. CEC-1-es azt hiszem. Nem olyan drága meg újonnan sem.
@suits: pillanatragasztó+szódabikarbóna és utána csiszolás, reszelés a megfelelő méretre.

Romani ite domum!

(#39997) bigrob válasza AssAssynn (#39988) üzenetére


bigrob
őstag

Miért vágná szét az ujját?
Szétvágta itt valakinek?
Kell rá vékonyabb húrt venni és csókolom, ha nagyon zavar elektronyos gitár húr amíg szokja.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#39998) Carlos Padre válasza suits (#39991) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Pillanatragasztó és szódabikarbóna.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#39999) BluEyes válasza AssAssynn (#39988) üzenetére


BluEyes
őstag

Mit tanácsoltok?

Azt, hogy te semmiképp ne hozz döntést ebben a kérdésben.
7-8 éves gyerkőcök vidáman gitároznak, fémhúroson is, klasszikuson is, és amennyire tudható, mind kis kezű, tehát ez a kézméret egy általad kreált műprobléma, a valóságban nem létezik.
A húr - akár fém, akár damil - nem vágja szét senki ujját. Ez egy általad kreált műprobléma, a valóság nem ilyen.
Szerintem itt állj le, és felejts el minden eddig összeszedett "tudást". Teljesen félreértelmezted az információkat.
Először is tudd meg, hogy a célszemély mit akar, mit jelent neki a "gitározás", tábortűz mellett vagy a Zeneakadémián képzeli el magát pár év múlva?
A méret kérdésében nem a nyak, hanem a test mérete tud problémás lenni. A kis testű, 'parlor' méretű gitárokat javaslom. [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40000) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Péntek este az S8 klubban dark/gothic hastáncoslányok bemutatóznak különböző stílusú zenekarok műsorával vegyítve, pl mi is játszunk egy órás Árnyak nosztalgiashowt.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.