Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40451) fattyu válasza BluEyes (#40450) üzenetére


fattyu
veterán

szerethető darab. teljesen jó. a folyós gainhez ki kell tekerni ami lakásban picit már a sok hangerő de kellemetes. hozza teljesen az összegerjedős sustaint. Meglepően határozott mélye van 10 col kombónak amugy még a deep switch nélkül is. szerintem felesleges rá azzal nagyon terjengős az alja.

Mondjuk én inkább a tisztább oldalt dimeolva használom. tiszta hendrix feeling :D

gondolkodtam eladásán amugy mert tendálok fejek felé most már a vidék ház és van attenuator is jeligére.

kieg: nem modern hang igazán. inkább olyan 80/90 évek high gain. persze pedállal tolva lehet alakítani erre arra de ezt pl pont nem szoktam.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#40452) BluEyes válasza fattyu (#40451) üzenetére


BluEyes
őstag

Köszi :R

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40453) Vampyr


Vampyr
csendes tag

NEMLOPOTT! Patika állapot!! Handmade!!!

[ Szerkesztve ]

(#40454) fattyu válasza Vampyr (#40453) üzenetére


fattyu
veterán

ez nem lopott csak sose volt fender :D az usa filccel felírva gyönyörű

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#40455) fattyu


fattyu
veterán

voltam ma mezzoforteban egyéb okból és ha már. megtapiztam 3 chapmant.

ml1, ghost fret, ml3- standard range tehát az alsóbb kategóriájuk

őszintén meglepődtem. teljesen tuti jóság. action kicsit magas volt az én ízlésemnek de gyárilag kb bármin az. fincsi szatin c nyak ami egy icipivel tartalmasabb a fender modern cnél de még nagyon rendben van, szép fretjob, meglepően bejöttek a hangszedők is. igényes hangszernek tűntek. az ár ott köszönt vissza hogy magas bundok körényékén valami koszok voltak a bundok tövében meg az egyiken találtam valami pici koszt a lakk alatt de ezt leszámítva tipitopi volt mindhárom. 150 magyar kiskeráras gitárokról beszélve kifejezetten el voltam csodálkozva

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#40456) espista válasza fattyu (#40455) üzenetére


espista
senior tag

Pont az ML-1 Traditional-on vacillálok. Most rendesen elgondolkodtam rajta. Ha a Godin-nél kicsit vaskosabb a nyaka, akkor nekem már jó lehet. Mi az a fretjob?

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum!

(#40457) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Én meg rájöttem, hogy az mtm-20 nyakától fáj a kezem...

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40458) benedekco válasza Vampyr (#40453) üzenetére


benedekco
addikt

Pont mint egy schecter. Lehet valami strat testű sechter volt. Azt valaki befenderesítette :D

re: (#40456) espista
Olyan mint a handjob csak picit más, ha jól van megcsinálva akkor csak úgy csúszik rajta a kéz. :P
A bundozás kivitelezésére, polírozására, síkba tételére mondják angolban gitár zsargonban, hogy fretjob.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40459) fattyu válasza benedekco (#40458) üzenetére


fattyu
veterán

:D
+ Bundvegek elolgozasa. Mennyire karcol vagy van szépen simára részekben :)

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#40460) Eastman


Eastman
őstag

Akusztikus gitár hanglyukán át kinézős videó.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40461) benedekco válasza Eastman (#40460) üzenetére


benedekco
addikt

Az a ló ahogy skubizik az jó nagyon! :))

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40462) Eastman válasza nap (#40430) üzenetére


Eastman
őstag

Íme:
LP Style Guitar with 25.5in Scale? budget($800)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40463) fattyu válasza nap (#40430) üzenetére


fattyu
veterán

A nighthawkod nem pipalja ezt ki?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#40464) nap válasza Eastman (#40462) üzenetére


nap
addikt

Köszi! Már láttam a korábban az oldalt. Akkor is az volt a probléma vele, hogy már nem lehet kapni / nem LP / nem 25,5-ös.
Nagyon sok ilyen oldal félrevezető információt tartalmaz. Az ilyen fórumokon előszeretettel ajánlgatják a PRS-eket a 25,5-öst keresőknek. Vagy a baritonokat. ;] Leginkább még a gyártói oldalnak hiszek, mert más-más forgalmazónál is eltérő adatokat közölnek az adott gitárról. Pl. ott a Jackson Monarch. Legtöbb kereskedő 25,5-ösként hivatkozik rá, de a gyártó oldalán 24,75-ösként van feltüntetve minden ilyen model.
Igazából a Hagström szimpatikus lenne, de nincs hol kipróbálni, és félek a fogólapjától, mert a múltkor volt a kezemben egy Fantomen, és annak nem tetszett a hangja.

fattyu: A Nighthawknak más a fogása, más a játékérzete. (Bár elvileg nem sok különbség van köztük.) A nyaka miatt mennie kell. keskeny, mint a Framusé.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#40465) Eastman válasza nap (#40464) üzenetére


Eastman
őstag

Újat szeretnél?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40466) nap válasza Eastman (#40465) üzenetére


nap
addikt

Nem feltétlen. Mondjuk úgy, hogy akár ki is fizetném az új hangszer felárát, ha lenne egyáltalán.
Igazából nem zavar, ha ütött kopott is, amíg rendesen használható. Csak az általam ismert használtpiaci lehetőségek eléggé korlátozottak.
A másik, hogy szeretném kipróbálni vásárlás előtt a hangszert, hogy ne fussak bele túl nagy meglepetésbe.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#40467) Eastman válasza nap (#40466) üzenetére


Eastman
őstag

Egyértelmű

50s LP-t próbáltad már? Vaskosabb a nyaka. Haver harminc éve ős-Stratós, de hétvégén csapatott az LP-mmel, tetszett/kézre állt neki......

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40468) nap válasza Eastman (#40467) üzenetére


nap
addikt

Az Epi-féle slim taper D, ami bejön, meg a stratok nyaka.
A PRS-féle wide fat viszont borzalom.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#40469) castello


castello
újonc

hallo! Egy kis segítség - vagy vélemény érdekelne :) A google vezetett ide, hogy már volt szó ilyenekről, hogy Audioll, viszont van egy Jankai Szebi nevű srác, aki az audioll ajánlatánál is sokkal jobb ajánlatott adott (konktértan százezres különbséget). Bár most nem találom itt, de láttam, hogy valaki vásárolt már tőle, van más is itt? minden rendben ment? elég sok pénzről van szó, és nem mondja konkrétan honnan szerzi be. köszi! :Y

(#40470) bigrob válasza castello (#40469) üzenetére


bigrob
őstag

Nekem új infó én nem ismerem.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#40471) Eastman válasza castello (#40469) üzenetére


Eastman
őstag

[Jankai]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40472) kemotox válasza castello (#40469) üzenetére


kemotox
addikt

Én tőle vettem a basszusgitárom, elutaltam előre a lóvét, no problem.

Ha érdekel csekkold le a basszusgitárosok klubja FB csoportot, ott elég aktív, benne van a zenei életben, külföldre is jár, stb, nem egy senkiről van szó.

(#40473) espista


espista
senior tag

Tud valaki olyan mobil appot, ami "lekottázza" a játszott hangokat? Nem kell semmi komoly, csak egy basszusgitárosnak kellene egy kis mankó.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum!

(#40474) castello válasza kemotox (#40472) üzenetére


castello
újonc

köszi! ilyesmi üzenetet vártam. Láttam, hogy aktív zenekarokban van, de azért csak rá kérdezek ( Kemper + Gibson LP vásárlás lenne, szóval sok pénz, de még is majd nem 200at spórolna nekem). Gyorsan érkezik? 2-3 napot mondott.

(#40475) Alexios válasza espista (#40473) üzenetére


Alexios
veterán

Transcribe, capo, melodyne, stb.

(#40476) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Volt esetleg valakinek dolga az Ibanez AVD9-el?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#40477) Eastman


Eastman
őstag

[OFF]


+

[/OFF]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40478) kemotox válasza castello (#40474) üzenetére


kemotox
addikt

Hát akkor 2-3 nap :D Nekem is kb annyi volt.

(#40479) Eastman


Eastman
őstag

800$ Mex Strat

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40480) Eastman


Eastman
őstag

Epi akusztikus, fémhúros, 50k.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40481) Carlos Padre válasza Eastman (#40477) üzenetére


Carlos Padre
veterán

What? Potenciális angolszász befektetőként érdekelne a dolog. ;)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#40482) fattyu válasza nap (#40466) üzenetére


fattyu
veterán

kramer assault amugy eszembe jutott :D 25,5 nyakára nem emlékszem igazán hogy hasonult máshoz. nagyon korai darab volt még a gyűjteményben és nem volt meg sokáig.
SD pickupok a plusosokon. sajna floydos több van eladó

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#40483) Eastman


Eastman
őstag


+

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40484) benedekco válasza Eastman (#40483) üzenetére


benedekco
addikt

Szól úgy mint a C64 bass? :DDD

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40485) espista válasza Alexios (#40475) üzenetére


espista
senior tag

Ezek androidos mobilappok, mert egyet se találtam meg... :W

Romani ite domum!

(#40486) Alexios válasza espista (#40485) üzenetére


Alexios
veterán

A mobilapp rész felett elsikolottam, bár capo touch az van - iosre. Androidra nem tudom van-e alternatíva, ios sokkal jobban áll zenészeknek szóló alkalmazásokkal.

[ Szerkesztve ]

(#40487) IvánGábor


IvánGábor
újonc

Nagyon jó a lecke. :R Mint túlkoros kezdő, eddig csak egyszerű dalokba való akkordokat pengettem, ahogy azt elém tálalták az interneten. Most már kezdem érteni, hogy függnek össze a húrok a skálával.
De arra még nem jöttem rá, hogy mit jelentenek a számok az akkordok megjelölésénél, pl C6 vagy E7. :U Az interneten erre még rákeresni se tudok. Megmagyarázná nekem valaki?

Iván

(#40488) Carlos Padre válasza IvánGábor (#40487) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Már hogyne tudnál rákeresni, "zenei alapok" "gitározás kezdőknek" stb...

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#40489) Alexios válasza IvánGábor (#40487) üzenetére


Alexios
veterán

Nem tudom milyen leckére utalsz pontosan, de ha legalább a dúr skála megvan már akkor talán érdemes lenne utána járni, hogy azok fokaira hogyan, és milyen akkordok építhetőek(kezdetben mondjuk sima 3-as hangzatnál), erről biztos van rengeteg anyag az interneten is. Alap 3-as hangzat amúgy a dúr, moll, szűkített, és bővített akkordok.

Ezeket lehet tovább bővíteni, a konkrét kérdéseidnél az E7, azaz más néven egy E domináns 7-es akkord, az egy E dúr, hozzáadva egy kisszeptimel(ez egész pontosan egy D hang az E-nél). A C6-nál pedig a C szextjét adod hozzá egy C dúrhoz(ami egy A hang).

(#40490) BluEyes


BluEyes
őstag

Tanácsadás rovatunk következik:
Rugókat tessék letompítani, különben cseng-bong az egész gitár, pedig nem kéne neki ugyebár. Valami biztos van a háztartásban, ami alkalmas erre. Először szivacs csíkot húztam bele, de érdekes módon az nem tompította le eléggé a rugót. A második ötlet teljesen jól működik, lásd a képen. A neve zseníliadrót [link] duplán hajtva, kis ráhagyással, hogy könnyen ki lehessen húzni, ha arra kerülne a sor. Kiválóan dolgozik, teljesen megfogja a rugót. (szépségversenyen mondjuk nem indulunk :D )

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40491) BluEyes válasza IvánGábor (#40487) üzenetére


BluEyes
őstag

Szia!
A legegyszerűbb akkordok három hangból állnak, azaz hármashangzatok. Egy skála 1. 3. és 5. hangja alkotja őket. Az 1. (alap) hangról van elnevezve az akkord, C vagy A vagy F stb. Ha van egy kis 'm' betű is (Cm, Fm stb.) akkor moll akkordról beszélünk, ha nincs a kis m, akkor dúr akkordra gondol a kőltő.
Eddig egyértelmű, nincs szükség egyéb jelekre. Azonban nem csak hármas, hanem négyes, ötös, stb. hangzatok is vannak, ezekben értelemszerűen háromnál több különböző hang szólal meg. A 4.- 5.- 6. hangokat jelöljük kis számokkal. A C7 jelentése a fentiek alapján: a C dúr akkordhoz hozzá szólaltatjuk a skála 7. hangját is, ezzel már négyeshangzat fog szólni, a skála 1-3-5-7 hangjai.
Van még sokféle jelölés, menet közben, ahogy haladsz előre, fogsz velük találkozni.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40492) Alexios válasza BluEyes (#40491) üzenetére


Alexios
veterán

A C7 jelentése a fentiek alapján: a C dúr akkordhoz hozzá szólaltatjuk a skála 7. hangját is, ezzel már négyeshangzat fog szólni, a skála 1-3-5-7 hangjai.

Ez ebben a formában nem feltétlenül igaz :)
Mert ha egy C dúr skála első fokán levő C dúr akkordhoz adnánk hozzá a skála 7. hangját akkor egy Cmaj7 akkordot kapnánk, nem C7-et.

[ Szerkesztve ]

(#40493) BluEyes válasza Alexios (#40492) üzenetére


BluEyes
őstag

Most már kezdem érteni, hogy függnek össze a húrok a skálával.

Belemehetsz a kis-nagy szeptimbe tőlem, én erre most még nem szánnék időt. De te tudod.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40494) benedekco válasza BluEyes (#40490) üzenetére


benedekco
addikt

Ha használod a kart, akkor a szöszök bemászhatnak a rugók közé ami miatt pontatlan lesz a gép.
Én csak egy tekerésnyi szigszalagot toltam minden rugó köré. Pont most hétvégén olvastam egy vagont meg néztem vidiket pro kontra. Arra jutottam hogy a szigszalag az elérhető itthon. Az jó lesz, és működik is.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40495) BluEyes válasza benedekco (#40494) üzenetére


BluEyes
őstag

Ami szösz be akart menni, az már nyilván bement, mert stabil a híd. Szigszalag lett volna a következő, amit próbáltam volna, de egyelőre marad ez a szőrös izé.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40496) benedekco válasza BluEyes (#40495) üzenetére


benedekco
addikt

Szivaccsal próbálkoztam, az bement a közökbe és nem állt vissza tökéletesen a helyére a híd.
Ezért mentem tovább. Lehet a szöszök kevésbé terebélyesek mint a szivacs.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40497) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Miért utálják itthon a Yamaha akusztikus gitárokat?

A hangszerboltok fele nem tart, a többi részük meg 1-1 modellt, mert elvileg az adott árkategóriában sokkal jobb hangszerek vannak, de őszintén nekem eddig ez nagyon nem úgy tűnik...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#40498) nap válasza fattyu (#40482) üzenetére


nap
addikt

Köszi!
Meglepődtem, hogy itt vannak európai cuccok is, mert eddig csak amerikai jószágokat láttam.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#40499) freelanced


freelanced
addikt

Illetve annyi még, hogy a Kytary-t használta valaki már esetleg?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#40500) andor80 válasza freelanced (#40497) üzenetére


andor80
senior tag

Teli van az online üzletek Yamaha akusztikus gitárral.
Sima üzletek meg amúgy is felejtősek manapság amikor egy nap alatt jobb áron házhoz hozzák a cuccot.

Kytary használtam mint a Muziker igen semmi gond nem volt velük

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.