Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39151) Moleman válasza Idiofil (#39150) üzenetére


Moleman
addikt

Én is használt párti vagyok, de az összeghatártól függetlenül is azt mondom, hogy Epi Standard vagy Vintage V100 alá nem add, nehogy elvegye a kedved a gitározástól egy alsókategóriás hangszer.
Az Epi és a Vintage tradicionális LP-k, az LTD-k sokkal modernebb változatok, érzésre/hangra teljesen másak (az EC256-ot én is nézegettem anno, végül Gibson Studio lett helyette :D).

(#39152) Berreh válasza Idiofil (#39150) üzenetére


Berreh
tag

Ebben nem tudok tanácsot adni, egy Cort kombót akartam venni, egy Marshall lett belőle, de a legegyszerűbb. Aztán a hiányzó hanghoz egy multit vettem majd' évvel később, az nagyott dobott az élvezeten :) Azt szokták javasolni, hogy az általad szeretett, szívesen hallgatott zenekar/stílushoz megfelelő gitárt, eszközt érdemes venni, mégiscsak az inspirál egy ilyen ósdi hobbira, hogy milyen jó lenne hasonló hangokat, futamokat kicsalni a húrokból :)

(#39153) arnyekxxx válasza Idiofil (#39148) üzenetére


arnyekxxx
veterán

fogtál már egyébként mindenféle gitárt a kezedbe és a LP volt a kényelmes, vagy azért LP mert a /randomLPhasználósztár/ is azon tolja?

(#39154) Idiofil válasza arnyekxxx (#39153) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Szia, nem. Semmiféle gitárral nem tudok kényelem téren nyilatkozni. Meg csak azt sem mondanám hogy kedvencek azon tolják, mert vegyes a felhozatal. Sekélyes módon az tetszik, illetve több "hogyan válassz első gitárt" "cikkben azt írták hogy nagyjából belovi (beloheti) a stílust a testforma. Bár hamut szórok a fejemre, ha becsukom a szemem, nem vagyok biztos benne hogy meg tudnam különböztetnii, hogy amit hallok az strato/tele/lp/SC :))

Zene teren: Metallica, QOTSA, Muse, Foo Fighters
(ha ez bármit is segit/lendit valamerre)

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#39155) Berreh válasza Idiofil (#39154) üzenetére


Berreh
tag

A kedvencekből kiindulva LP és SG szerintem, de nem a testforma itt a lényeg, hanem a hangszedők (bár torzítással bármilyen hang kicsikarható). A klasszikus LP-k vastagok, nincs kimarva sem a has, sem a kéz helye, nyaka vastag (néhány milliméter nagyon sokat számíthat), a nyak ragasztott, a hosszabb hangtartás végett, de a torzításokkal már ez sem maradéktalanul igaz. Az SG teste jobban kézre áll, cserébe sok köztük fejnehéz (nem olyan jó a kiegyensúlyozásuk - ebben szerintem a stratok/superstratok a legjobbak, de állva gitározáshoz a forumisták a Flying V-t és Explorert is ajánlanák).
A hangszedők - de ezt is biztos olvastad már - a singlecoil (egy sor mágnes a húrok alatt) vékonyabb zajosabb hangot ad (legalábbis a 100 eFt kategóriáig), a humbucker (két sor) jele erősebb, tisztább és jobban torzítható. A HSS hangszedőjű (superstrat) gitár lenne talán a kompromisszu ... de nem akarok vitát generálni, én most éppen a HH és HSS gitárok között ingadozom.

Lényeg: ki kell próbálni a gitárokat, nem mindegy a test formán kívül a nyak formája, vastagsága, lakkozott-e, bundok magassága (széleinek eldolgozása), tremoló, vagy fix húrláb. stb.

[ Szerkesztve ]

(#39156) Eastman válasza Idiofil (#39150) üzenetére


Eastman
őstag

Cube 20-tól felfelé számozva már lábkapcsolósak a kétcsatornás Rolandok. Ami jól jöhet....

Keress vissza itt a topicban a cube szóra!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39157) Carlos Padre válasza Idiofil (#39154) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Első gitárnak olyat vegyél amit szeretnél, mert ha nem, később azon fogsz kattogni, miért nem azt vetted. Az ember már csak ilyen ;)
Később már fogod tudni, hogy milyen lenne a neked legmegfelelőbb. Ja és felesleges rögtön fejest ugrani egy drága új gitárba, használtan sokkal jobb gitárt kapsz ugyanazért a pénzért.

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#39158) Goose-T válasza Idiofil (#39154) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha LP-t veszel, akkor szerintem se add alább a mahagóni testnél és a ragasztott mahagóni nyaknál. Ezeknek a feltételeknek a Moleman által fentebb írt gitárok megfelelnek, hozzátenném még a Cort CR250-et és a Harley Bentont SC-550-et is. Ez a gitár például nagyon jó vétel lenne neked.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39159) Berreh válasza Goose-T (#39158) üzenetére


Berreh
tag

Ez tényleg jó vétel, de kiváncsi lennék rá, mi lesz egy hét múlva belőle :)
Bár a dátumból itélve, már átalakult :)

[ Szerkesztve ]

(#39160) Idiofil válasza Goose-T (#39158) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Köszönöm a linket, tetszetős, lehet fel is veszem a kapcsolatot a hirdetővel. Lehet megkérem egy BP-i hozzáértő ismerősömet, hogy nézzen rá, ha lehet.
Ha netán már visszaalakult drágább gitárrá, akkor láttam újat 100ért, az is elgondolkodtatott :)))

Köszönöm még1X a segítséget mindenkinek :R :R

"Those who want respect, give respect"

(#39161) fattyu válasza Idiofil (#39160) üzenetére


fattyu
veterán

fogjál előbb kézbe ezt azt. isten bizony nagyon tökön lehet szúrni magad. Nekem is ránézésre LP a legszexibb dolog, de ergonómia. Amikor azt kitalálták kb még nem is létezett ez a szó.

Egyáltalán nem biztos kényelmes lesz. de ezt nem tudod amíg nincs mihez hasonlítani.

csattogjál be egy hangszerboltba és tapizzál sztratot szuperstratot lp-t telét mittomén.

Bármin lehet metált játszani igazából, talán annyi hogy hídnál legyen humbucker bár utóbb erősen kezdem kedvelni a high gain single coil hangzást de ez megint csak én vagyok.

A lényeg képről tetszik egy dolog de legyen összehasonlítási alap. ha utána is lp akkor hajrá.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#39162) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok!

Van itt a topicban szegedi kolléga? :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39163) Plazmacucci válasza fattyu (#39161) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én is super strat testre szavazok első gitárnak. SSH elrendezéssel. Mindenre IS jó és baromi kényelmes.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#39164) Tommyka21 válasza Eastman (#39162) üzenetére


Tommyka21
tag

Szia!
Jelen :D!

(#39165) nap válasza Idiofil (#39160) üzenetére


nap
addikt

Na, pont ugyanazt akartam írni, mint fattyu kolléga.
Ha volt már a kezedben gitár, akkor nyugodtan menj be egy (több) hangszerboltba, mondd az eladónak, hogy gitárt keresel, de nem tudod, hogy milyet. Próbálj ki minél többfajta gitárt, ne félj a drágábbaktól sem. A drágább gitár nem feltétélenül jelent jobb gitárt. Az olcsó gitár viszont nem feltétlenül jelent rossz gitárt, de a többség szar. Múltkor tapiztam EC-10-et, Epi SL-t, szerintem felejtős, rosszabb a kidolgozása, mint a dzsunkáénak, amin készült.
Másrészről, tök mindegy mit veszel, mert úgyis menet közben derülnek ki a dolgok, hogy mi kényelmes, mi áll kézre, mi zavaró.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#39166) nap válasza Eastman (#39162) üzenetére


nap
addikt

Mit szeretnél? ;)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#39167) Idiofil válasza nap (#39165) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Köszönöm, hétvégére már beterveztem egy hangszerbolt látogatást, megtapogatni és majd hozzaerto arccal bologatok (és igyekszem nem fordítva tartani :C )
Megnezem mi kényelmes aztán majd lesz valami :D

"Those who want respect, give respect"

(#39168) Goose-T válasza Idiofil (#39167) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha mész a boltba, ne vigyél pénzt és bankkártyát, ne vegyél meg semmit hirtelen! Ismerem a hangszerboltosokat, tutira rádmelegítenének valamit, ha nem lennél elővigyázatos! :D Hagyd, hadd ülepedjen a szerzett információ egy-két napig, meséld el a tapasztalataidat nekünk is, segítünk a valásztásban.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39169) Idiofil válasza Goose-T (#39168) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Ááá, pedig imádok impulzusvásárolni :C :C :C

"Those who want respect, give respect"

(#39170) Berreh válasza Idiofil (#39169) üzenetére


Berreh
tag

Bőven lesz még lehetőséged rá, mert én is úgy voltam vele, hogy csak két kezem van, minek több gitár, de aztán ki kell próbálni egy LP-t (én Ibanez GRG-vel kezdtem), aztán hogy szól egy telecaster, egy PRS-klón ...

(#39171) Moleman válasza nap (#39165) üzenetére


Moleman
addikt

Egyetértek, én is utólag jöttem rá, hogy hiba volt mindenből tradicionális verziót venni, pedig már nem is voltam kezdő. :) A Telecasteren hiányzik legjobban a tummy cut.
Nekem is a stratok/superstratok a legkényelmesebbek, bár most már így 4 év után egészen jól összeillünk az LP-vel is.

(#39172) Eastman válasza Idiofil (#39169) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem elsőre azért jó egy olcsó középáras használt gitár, mert miközben gyűröd, és mire belerázódsz az alap akkordváltásokba, rájössz, hogy pontosan mit is szeretnél egy hangszertől. A következőt már rutinnal választod ki, az első meg még kis szerencsével a korábbi, átgondolt döntésed miatt, eladható, mert tartja az árát.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39173) Eastman válasza Idiofil (#39169) üzenetére


Eastman
őstag

Ha akarsz egy jó, odabaxós LP-t, akkor ezt vedd meg... Amíg rá nem mozdulok. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39174) Smiley válasza Idiofil (#39169) üzenetére


Smiley
őstag

En pont tavaly ilyenkor voltam ebben a cipoben. Vegul en egy nagyon olcso kinai SSS squier strat-ot vettem, mert mivan ha megsem tetszik. 20e volt az egesz tokkal egyutt, mondjuk nekem annyi szerencsem volt, hogy ismeros ismerose volt az elado aki nem akart atverni. Baromira imadom es amiota megvan rengeteget olvastam utana, es mar tudom mit szeretnek helyette. Oszinten szolva igen, eleg szar hangja van, de ez az elso fel evben fel sem tunt. Logic+BiasFX eleg sokat tudj javitani a helyzeten. Ha belevagsz es tetszeni fog, ugyis utana fogsz jarni es adni fogja magat az amit majd szeretnel. Mondjuk nekem a cuccaim 90% hasznalt, szoval az elso normalis gitarom is az lesz.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#39175) Tommyka21


Tommyka21
tag

Kedves kollegák!
Kempert Pesten hol lehet tesztelni? Ki forgalmazza?
Egyedül a Hitspace-nél találtam, de ott még nem jártam...
Köszi :R !

Mivel már Expo se lesz idén :D:D:D...

[ Szerkesztve ]

(#39176) WolfheartGR válasza Plazmacucci (#39163) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Én H-H - ra, és reverse headstockra. Vagy kétsorosra. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#39177) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi!
Mostanában elég sok cuccos videót néztem és a magyar (felkapott? médiában tolt?) zenészek körében is az látszik, hogy egyre inkább felkapott lett a Fractal vagy a Kemper vonal.
Alapvetően mi a különbség a kettő között? Hogy lehet ezeket használni hangláda kell hozzájuk vagy csak keverőre küldhető ki a jelük? Miért kerülnek ezek ennyibe? Fractalt nem is nagyon látni itthon, inkább csak a kempert. Nekem is tetszenek, node ennyiért? Van valami hasonló minőség olcsóbban vajon? Vagy maradjon az ember a kisvasút + csőves cucc mellett :P

(#39178) Tommyka21 válasza ElGatto (#39177) üzenetére


Tommyka21
tag

Fractalt használ például Lukács Peta, A Depi szólógitárosa, Hartman Ádi is és a Road is.
Kempert meg a Depiből Feri, továbbá az AWS-es srácok.
Kemper Staget a Beatrice gitárosa használ.
De a Helix is eléggé terjed...

A Kemperből a Powerhead verzió mehet ládába is.
A sima Kemper, Helix, Fractal meg keverőbe aztán annyi.

Van olcsóbb alternatíva de nyilván nem tudja/tudhatja azt mert akkor megdőlne az erősorrend :D:D.

De ehhez majd a kollegák még hozzászólnak.

[ Szerkesztve ]

(#39179) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán


Első gitárnak nem is rossz, és az ára sem vészes :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#39180) benedekco válasza Carlos Padre (#39179) üzenetére


benedekco
addikt

Boazmeg! Az miaz????

Jól fel pergett a totyik, új gitár téma miatt :)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39181) Berreh válasza benedekco (#39180) üzenetére


Berreh
tag

Á, nem lehet olyan jó, ha egy használat után újra kellett húrozni és festeni :))

[ Szerkesztve ]

(#39182) Idiofil válasza Smiley (#39174) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Hát én is gondoltam már ilyenre, de azért 2 forintot nem adnék, hogy legyen egy gitárom, aminek nem tetszik a hangja (és nem fél évre venném). Ahogy rákerestem a Logic+BiasFX valami számítógépes programok (ha jól láttam), amit viszont kerülni szeretnék.

Másik: Tegnap voltam megtapogatni/kézbe fogni pár gitárt, hogy érzek-e különbséget. Kevés sikerrel jártam. Az egyik helyre bementem, mondta az eladó, hogy ő csak helyettesít, nem ért a gitárhoz, "a fiúk majd kedden lesznek". Így a falról sem engedte levenni a hangszereket :C

Másik helyre bementem, (természetesen ott is az hangzott el, hogy menjek vissza 2 nap múlva, mert akkor lesz bent a hozzáértő). Mondtam hogy valami normális gitárokat akarnék fogdosni, erre kezembe adott valami Geryon-t. Nem értek a hangszerekhez, de azon úgy lötyögött a kapcsoló is meg a potik is, mintha kötelező lenne. Akkora illesztési hézagokkal, mint a Grand Canyon. Próbáltam másik LP-t is, Stratot, Superstratot, kényelemben nem éreztem különbséget, súlyban igen. Néztem Ibanez GIO-t is, a Humbucker mellett kilátszódtak a kábelek. :Y. Sajnos SG-t nem sikerült kézbe venni :(
Jövőhéten visszanézek és akkor már hozzáértők fognak a pult másik oldalán állni (ülni).
Eastman: Nagyon tetszetős, ha még elérhető lesz a tötymörgésem végére, akkor mindenképp fontolóra veszem :D

"Those who want respect, give respect"

(#39183) arnyekxxx válasza Idiofil (#39182) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"valami számítógépes programok (ha jól láttam), amit viszont kerülni szeretnék."

pedig otthoni szórakozásra legalább olyan jó (ha nem jobb) dolog a szimuláció mint valami tré kis kombóval zajongani.

Azért az kemény hangszerbolt lehet ahol egy geryont adnak kézbe normális gitár cimen :)

(#39184) Duffy válasza Tommyka21 (#39175) üzenetére


Duffy
csendes tag

Szia!

Én tavasszal a hangáruházban (http://hangshop.hu) ismerkedtem vele.
Azt nem tudom, hogy amúgy ki forgalmazza.

(#39185) Berreh válasza Idiofil (#39182) üzenetére


Berreh
tag

Érdekes, az Eldoradóban, az Árkádiában, a Gitárcentrumban és a Hangszerplázában én mindig hozzáértő és segítőkész eladókkal találkoztam. A GRG-k eldolgozása nem a legjobb, az enyémnek a bundjai sem voltak felhasználóbarátok.
Szerintem, a multikkal az a baj, amit már sokan leírtak itt is, a rengeteg beállítási lehetőség a tényleges gyakorlástól gitározástól veszi el az időt, figyelmet. A számítógépes programokra ez fokozottan igaz, hisz még több opció van arra, hogy ezt, vagy azt kipróbáld. Én mégis a multit javasolnám, beállított hangzásokkal el lehet kezdeni szórakozni :)

(#39186) Smiley válasza arnyekxxx (#39183) üzenetére


Smiley
őstag

Igen, nagyon jokat lehet vele szorakozni. Persze, soha nem lesz olyan hangja mint egy csoves erositenek, de azert eleg jol lehet szimulalni vele a kulonbozo markakat es hangzasokat. Amplitube-on probalom leutanozni a Layla-hoz a hangzast, es a Fender 57' Champ nagyon durvan kozel van az eredetihez, pedig az en gitaromnak tenyleg olyan semmilyen hangja van. Nekem egyedul ezek az emulalt distortion-ok nem tetszenek, gondoltam ra, hogy ebbol kellene venni egy "rendes" pedalt es kiprobalni azzal milyen.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#39187) nap válasza Idiofil (#39182) üzenetére


nap
addikt

Ha Pesten járok, és tehetem, akkor egy Vintage'52, Mezzoforte, Eldorádó, Hangszerker, Árkádia, Hangszerpláza, Coda, Gitárcentrum kört szoktam nyomni, ezek többnyire elég jó boltok, és gyalog is bejárható az útvonal. :) (Mindegyiknek más az erőssége.)
A Logic+BiasFX helyett otthonra valami multieffektet javasolnék, amit gépről is lehet buzerálni, esetleg felvenni vele.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#39188) Idiofil válasza arnyekxxx (#39183) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Elhiszem és nem is kétlem, viszont jelenleg Földszint --> számítógép nélküli hobbi szoba, ahol lehet zajongani, Emelet --> Számítógép + 2 hónapos csecsemő + feleség :D

Hát igen, az a hely egy plázás bolt (ami még nem kellene, hogy azt jelentse, hogy gáz). De nem írom le teljesen, majd ha ott is a hozzáértő lesz ott, bemegyek :)
@Berreh: Nincs itt semmi érdekes, Bp-Bp-Bp-Bp és ez pedig Miskolc-Miskolc (remélem nem haragítottam magamra senkit, ha mégis, így jártam, de ezt tapasztaltam).
Csak érdekességképp, az egyikben azt sem engedték, hogy levegyem az állványról "majd akkor lehet levenni, ha itt lesznek a srácok" :C :C :C (inkább írnák ki, hogy műszaki okok miatt zárva)
Illetve multival kapcsolatban: Amíg a pickup kapcsolót sem tudom, hogy hogy és mikor kell használni (nem túl enyhe túlzással), nem gondolom hogy multikkal/szoftverekkel kell foglalkoznom. :DD

Ja, és most adtam el a komplett gépem (már csak az asszonyét tudom benyúlni, aminek nem biztos hogy örülne).
Amúgy egy ilyen szoftvernek milyen gépigénye van?

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#39189) Moleman válasza Idiofil (#39188) üzenetére


Moleman
addikt

Az utóbbi jópár évben már nem volt olyan gép, aminek gondot okozna egy alap szimuláció, a 8 éves laptopomon kifogástalanul működnek akár több példányban is párhuzamosan, de némi kompromisszummal a 15 éves asztali gépem is vitte.
Viszont kell hozzá egy külső hangkártya, egyrészt előfoknak, másrészt hogy ne késsen a hang, használtan 25-30 ezer körül lehet már elfogadható darabokat kapni.

(#39190) Berreh válasza Idiofil (#39188) üzenetére


Berreh
tag

Hidd el, jelen esetben a multi az egyszerűbb megoldás :)
Azt is lehet számítógépről buherálni (már az én Boss GT-1-emet is linuxról), millió egy potméter, csúszka és miegymás, de van 50-60.75-100-200 gyári hangzás, amivel kapásból el lehet babrálni, de 5-10 beállítás a multin is van kapásból :)
A program meg egyből fejbevág a kalibráció millióésegy lehetőségével, szóval beleunsz a beállításba az öledben unatkozó gitárral :)
Szóval, szerintem a multi előbb enged gitározni, de legtöbb eszköznek van szoftver támogatása, amivel később elszórakozhatsz :)

(#39191) Idiofil válasza Moleman (#39189) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Hát gépet most olyat tudnék összerakni, amit a padláson találok alkatrészeket :D

Illetve multieffektről és külső hangkártyáról beszélünk úgy, hogy még gitárt sem pendítettem meg :D Inkább azt a pénz egy fokkal jobb gitárra + kombóra áldoznám és a kezdeti keret duplájánál járnék lassan :D

Szerintem egy kicsit előre szaladtam. (de félreértés ne essék, nagyon köszönöm az infókat) :R :R :R

"Those who want respect, give respect"

(#39192) Alexios válasza ElGatto (#39177) üzenetére


Alexios
veterán

Jelenleg az erősítőmodellezés terén a két vezető cég a Fractal és a Helix.
A különbség köztük, hogy az Axe-Fx kb olyasmi mint egy nagyon részletesen beállítható multieffekt, ha voltál az elmúlt években valami közepesen nagyobb együttes koncertjén, jó eséllyel volt Axe-fx.
A Kemper inkább az erősítőmodellezés irányból közelíti meg, itt nem(csak) előredefiniált, a gyártó által készített modellek vannak, hanem te magad is tudsz ilyen modelleket csinálni a saját erősítőidből, vagy letölteni/vásárolni mások által készítettet. Ezen felül vannak effektek is benne, de azért nem Axe-Fx szinten. Stúdióba pl. baromi jó tud lenni, ha lényegében bármilyen erősítőt be tudsz rá tölteni.

Azon a szinten ahol ezeket használnak, jó eséllyel keverőre megy, aztán onnan lehet majd fülmonitorra tolni a hangot ha kell, Helixből van powered verzió erre lehet ládát is kötni, vagy lehet végfokra is kötni és úgy ládára, stb.

Azért kerül ennyibe, mert ennyit is kifizetnek érte emberek, mert nincs olcsóbban jobb :DDD
A Helix van, az azért elég jó, de az is ~300k körül van. Fractalt azért nem nagyon látsz itthon, mert ők nem árulnak(külföldön sem) boltokon keresztül, hanem csak a saját webshopjukon keresztül kapható.

Ha egy erősítőre van szükséged pár effektel jó eséllyel jobban jársz azzal. Ha akár 2-3 jobb csöves erősítőd is van, mert mittudomén stúdiózol és az kell, akkor már akár árban is jobb tud ennél lenni egy Kemper pl.

(#39193) Moleman válasza Idiofil (#39191) üzenetére


Moleman
addikt

Jogos, első körben a gitár legyen meg, és legyen olyan, amilyenre vágysz. Amire jó ránézni, ami kényelmes, amit mindig a kezedbe akarsz venni. :)

Nem feltétlen kell nagyon drágának lennie, néha egy kis szerencsével ki lehet fogni olcsón jót, a kedvenc superstratomat 40 ezerért vettem a Vintage52-ben, ők sem tudták, hogy miféle szerzet. Most már 160-ért se adnám el.

Eleinte tanulgatni amúgy effektek nélkül is lehet, mikor megvettem az első stratomat, pár évig csak egy kicsi olcsó erősítőm volt, aztán lett egy delay pedálom, mert U2 fan voltam akkoriban. Bő 2 évvel később lett multieffektem, aztán jöttek a számítógépes cuccok, és csak 10 évvel később jutottam el odáig, hogy lett több kisebb-nagyobb erősítőm, csöves is, tranzisztoros is, több tucat kispedál, meg persze több gitár is. :D

(#39194) Idiofil válasza Moleman (#39193) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Én is így látom, lesz még időm megindulni a lejtőn lefelé :C :C

"Those who want respect, give respect"

(#39195) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Batorzító pedál

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#39196) Carlos Padre válasza Idiofil (#39194) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Kezdőként arra vigyázz, hogy a sok effekt csak elfedi a hibáidat, nem segít tanulni, sőt.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#39197) Alexios válasza Carlos Padre (#39196) üzenetére


Alexios
veterán

Azért ez nem feltétlenül igaz, pl. torzításnál azonnal kijön ha nem tompítja rendesen a nem használt húrokat

(#39198) Carlos Padre válasza Alexios (#39197) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Tény, de egy kis torzítás az alap és nem a sok effekt kategória ;)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#39199) Alexios válasza Carlos Padre (#39198) üzenetére


Alexios
veterán

Én szerintem az első egy évben kb ha kétszer dugtam be egyáltalán a gitárt erositobe úgy gyakoroltam :DDD amúgy ha valami gyakorlat van persze ne nyomjuk tele reverbel, de kezdőként is van olyan hogy nem feltétlenül tanulás, hanem szorakozasbol akarsz játszani, ott pedig azért tud dobni a hangzás

(#39200) WolfheartGR válasza Alexios (#39199) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Amit így tanulgattam, azt utána kezdhettem elölről, mikor torzítva játszottam.
Nekem ez nem, hogy nem jött be, konkrétan magam oráloztattam vele...

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.