Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39651) WolfheartGR válasza Goose-T (#39648) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Reverse headstockkal kívánnám is mint állat. Így csak baromira tetszik. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#39652) Goose-T válasza nap (#39650) üzenetére


Goose-T
veterán

Aha, legalább van valami szokatlan rajta.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39653) benedekco válasza cucka (#39639) üzenetére


benedekco
addikt

A 6 húrosnak én sem örültem. De a fretless meg az amit már régóta ki akart próbálni. Ezért is vártam a deko-ra de ez olyan, hogy várhatsz évekig, lehet nem lesz belőle semmi, neki meg februárban lőttek. Mármint akkor lép ki melóból. Addig kellett volna valamit szerezni. Még az is lehet hogy ha jön egy négyes akkor azt is megveszem, azt adom ezt meg eladom. De nagyon nem voltak fretless-ek, szal le kellett csapni erre.

re: (#39640) kemotox
Ez nincs lakkozva, sőt már alapból (deko) sérült a felület, húrok nyoma látszódik rajta.

re: (#39643) cucka
Én tudom, pl jazz. Persze lehet mondani hogy arra ott a bőgő, de az megint más. Én szeretem, teljesen más a tónusa is és más trükköket lehet vele csinálni.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39654) bigrob


bigrob
őstag

Megjött az 5 húros nem fretless dekom, a hátuljára ütött D-ken kívül annyi hibát találtam hogy a bundok talán nem teljesen vannak síkolva, majd a hétvégén megszakértem... :DDD
Láttam már boltban gitárt rosszabb síkolással... :U
Be volt dobva mellé egy quality check papírka is, végül mégis dekó lett belőle.. :D
Röfög mint a állat, örülök neki! :DD
Végre kaptam matricát is!!!

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#39655) Berreh válasza bigrob (#39654) üzenetére


Berreh
tag

Szép matrica :)
Csak a képen takarja a gitár egy részét :)
A 4 húrost már majdnem megrendeltem az Audioll-on keresztül, aztán maradtam a hagyományosabb forma mellett.

(#39656) NeoPampalini válasza Berreh (#39655) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nájsz. :D

(#39657) cucka válasza benedekco (#39653) üzenetére


cucka
addikt

Visszatérve a fogólap kérdésre - olvastam, hogy ilyen felületi karcoknál simán fel lehet újra polírozni a fogólapot, ami egy olcsó/egyszerű megoldás lehet a problémára. Nyilván ez levesz egy kicsit a fogólap anyagából, nem lehet végtelenszer eljátszani, de ha megtetszik az emberünknek a hangszer, akkor viszonylag olcsón tiptop formába lehet hozni.

De nagyon szeretnénk már egy képet erről a sokat emlegetett fretlessről.

(#39658) cucka válasza bigrob (#39654) üzenetére


cucka
addikt

Szép darab, mennyire nehéz egy ilyen hangszer? És jól látom, hogy ezen csak egy 2 sávos eq van, nem lehet felezni / variálni a humbuckerrel?

(#39659) Berreh válasza cucka (#39658) üzenetére


Berreh
tag

Szerintem, és az [adatlap} szerint lehet felezni.

(#39660) cucka válasza Berreh (#39659) üzenetére


cucka
addikt

Az adatlap szerint 2 hangerő poti van az 1 pickupos hangszeren, ezt nem tudom értelmezni.

(#39661) Berreh válasza cucka (#39660) üzenetére


Berreh
tag

Lehet, hogy félreértem, de ez a mondat "Pickups: 1x Humbucker with coil split function" nem azt jelenti, hogy felezhető?
Szerintem, a külön hangerő a két fél humbucker hangerejét van hivatva szabályozni. Egyéb értelmét nem látom :)

[ Szerkesztve ]

(#39662) cucka válasza Berreh (#39661) üzenetére


cucka
addikt

Arra célzok, hogy a specifikáció alapján elég unortodox módon lehet bekötve az a humbucker. Én még nem láttam olyat, hogy egy humbucker-re két hangerő poti jut, nem is tudom, hogy van-e bármi értelme, be lehet-e egyáltalán így kötni. Valaki kiokosíthatna.

Egy "normál" stingray úgy néz ki, hogy van rajta egy 3 állású pickup kapcsoló (soros-párhuzamos-single), egy hangerő és egy 2 sávos aktív EQ. Ennek a HB másolatnak az elektronikája valami totál más, ez okozza a zavart az erőben.

(#39663) Eastman


Eastman
őstag

Watch...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39664) Berreh válasza cucka (#39662) üzenetére


Berreh
tag

Lehet, hogy "szabvány" nem lesz belőle, lehet, hogy volt más hasonló próbálkozás is, csak nem terjedt el széles körben. Ennél ezt találták ki. Akár be is jöhet :)
Nem tudom, mennyire törekszenek a teljesen hiteles másolatok forgalmazására és ez mennyire sikerült jól, de ez legyen az ő bajuk :)

(#39665) bigrob válasza cucka (#39658) üzenetére


bigrob
őstag

Azon én is Travoltálztam, 2 első poti 1-1 tekercs hangerejét állítja.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#39666) Rejtj


Rejtj
újonc

Sziasztok,
A régi olcsóbb gitárkábelem tönkre ment így szeretnék egy sokkal jobb minőségűt venni.
Kettőt találtam.
Az egyik egy Fender
https://www.hangszerdiszkont.hu/fender-custom-shop-performance-egyenes-pipa-jack-hangszerkabel-3-meteres-tweed
A másik egy Ernie Ball
https://www.hangszerdiszkont.hu/ernie-ball-6049-egyenes-pipa-jack-hangszerkabel-3-meter-feher

A leírás miatt linkeltem ezeket de mindkettő egyenes-egyenes és 3m-es lenne.
Ti melyiket ajánlanátok inkább és miért?

Illetve ha tudtok más nagyon jó minőséget ajánlani körülbelül ebben az árkategóriában, akkor nyugodtan írjátok meg.

A válaszokat előre is köszönöm. :)

(#39667) BluEyes válasza Rejtj (#39666) üzenetére


BluEyes
őstag

Szia!

Roland kábelek, élettartam garancia, kis kapacitású drótok, jól szól. Nekem az arany szériás van, arról tudok nyilatkozni, vegyed bátran.
[link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#39668) cucka válasza Rejtj (#39666) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem bármelyik jó, én a Fendert venném mert tetszik a szövetburkolatos dizájn.

(#39669) kemotox válasza Rejtj (#39666) üzenetére


kemotox
addikt

Tewe kábelt is csekkold le, egy magyar srác csinálja fasza anyagokból, ha tönkremegy javítja gariban.

Cucka: akkor te is. Színes-mintás-szövetes mennyország :D

[ Szerkesztve ]

(#39670) andor80


andor80
senior tag

Ismét egy kérdés
Elektronika cserét tervezek a Vintage v100 gitáromba.
(Hangszedő pár már bent S.Duncan Slash set aph 2-s)
A gyári vezetékezés potik ellenállás stb eléggé retek.
Kinézetem készen a cuccot de melyik kell nekem ?
Ez a rövid tengelyes vagy a hosszú?
[link]

Köszi

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#39671) cucka válasza andor80 (#39670) üzenetére


cucka
addikt

Azt meg kéne mérni, hogy a rövid vagy a hosszú a megfelelő méret - egy olcsó kínai les paul másolatnál mindenképp.

Halkan jegyzem meg, de ennek az ára szíven ütött. Ha elviszed egy hangszerészhez hogy javítsa fel az elektronikát, majd ezután bedobsz egy százdollárost a kályhába, még úgy is olcsóbban jösz ki. Semmiképp nem javaslom, főleg nem ennyiért és főleg nem egy ilyen gitárba.
Ezek sima potik amikre rá van forrasztva a drót meg az ellenállás, ezt te is meg tudod csinálni otthon, fillérekből, kb. betanított munka szint. Tényleg elképesztő lehúzás ez az egész.

[ Szerkesztve ]

(#39672) kemotox válasza cucka (#39671) üzenetére


kemotox
addikt

Gearitusz túltolitusz ezerrel. Gitár ára még egyszer (kétszer?) olyan dolgokra, amiktől nem lesz annyira sokkal jobb. És még mindig csak egy csájníz másolat marad a végére. Abbú má majdnem kigyütt vóna valami használ gibbó.
Ja és akkor még mindig ott a dolog, hogy igazából az a lényeg, hogy hogyan játszol, avagy "kézbenaszand" ahogy az öreg rókák mondják :D
Mondjuk itt mindenki szobában akar nyócázasmarsalozni szóval ontopic :D

(#39673) cucka válasza kemotox (#39672) üzenetére


cucka
addikt

A topik nagyja a gearitusz túltolituszról szól, nem ez a baj, hanem hogy az ilyen ordas nagy lehúzások. Ilyenek, hogy
- Először azt hittem, hogy ez valami Gibson által gyártott vintage-imitáció, azok helyből túl vannak árazva, de ha van egy régi Gibsonod, megveszed hozzá. Na hát nem, ez ennek a márkának a saját brand-je alatt fut.
- Van nekik sima elektronikájuk 100 dollárért, meg ez a pure vintage 50's cucc 170 dollárért. Ha elolvasod a leírást, akkor ott van benne, hogy ez igazából nem vintage spec, mert az szar volt, és ők javítottak rajta. Akkor mire is fizeted a 70%-os vintage felárat, a feliraton kívül?
- Szinte biztos, hogy semmi baj annak a Vintage másolatnak az elektronikájával, egy kis rézfólia és kontaktspray meg szokta oldani a problémákat.

+1 - hadd gratuláljak annak, aki kitalálta, hogy Vintage márkanéven kéne gitárt árulni.

[ Szerkesztve ]

(#39674) starr


starr
őstag

A Thomann-nál mit jelent az, hogy "B-Stock"?
6-8 ezer forinttal olcsóbb, ha B-Stock van a végén.
pl [link] és [link]

(#39675) Berreh válasza starr (#39674) üzenetére


Berreh
tag

Gondolom, a vásárló a törvényesen biztosított határidőn belül elállt a vásárlástól és nem helyrehozhatatlan, a hangszer rendeltetésszerű használatát nem akadályozó állapotban visszaküldte, így újra értékesítik azt. Itt speciel teljes garanciát vállalnak rá, szerintem a bolti kiállított és töb ember által kipróbált hangszernél jobb állapotban vannak, azt meg zokszó nélkül megvesszük.

(#39676) starr válasza Berreh (#39675) üzenetére


starr
őstag

Legalább nem teljesen újként adják. Jól hangzik.

(#39677) cucka válasza Berreh (#39675) üzenetére


cucka
addikt

Nem csak a visszaküldött gitárokról van szó.
Azt azért el lehet képzelni, hogy amikor jön egy konténernyi 40 eurós gitár kínából, ott azért ingadozó a minőség, ez nem PRS Private Stock.

Amivel kicsi baj van, az lesz a b-stock, ami nem megy át a qc-n, abból lesz a deko, ami ennél is rosszabb, azt meg megy a darálóba. Gondolom a boltban kiállított gitárokat is eladják B-stocknak, meg amit már visszaküldtek nekik, azt is.

(#39678) Alexios válasza cucka (#39677) üzenetére


Alexios
veterán

B-stock annyival jobb a dekonál, hogy ha nem tetszik, te is ugyanúgy visszaküldheted, szóval igazából nem annyira zsákbamacska

(#39679) cucka válasza Alexios (#39678) üzenetére


cucka
addikt

A dekoval van egy elméletem. Ha megnézed ezt a topikot, a deko gitárokkal mindenkinek pozitív tapasztalata volt, élek a gyanúval, hogy ezeket igazából b-stock hangszerek, csak egy részüket kiszórják aprópénzért, deko felirattal. Persze nem tudhatom biztosan, de én ezt tenném a helyükben.
Nekik ez nagyon jó reklám szinte semmi pénzért. Aki lecsap egy jó deko gitárra, biztos teleírja majd vele az internetet, remek hírverés.

Az is feltűnő, hogy a deko gitárok között nem nagyon vannak "sima" modellek, a legtöbb ilyen extrém 7-8 húros, legyezőbundos, egy csomó közülük valamilyen rothadt, gombás gyökér toppal díszített. Valahogy a népszerűbb, "standard" kinézetű modelljeikből nem kapnak selejtet a konténerben ;]

(#39680) Eastman válasza andor80 (#39670) üzenetére


Eastman
őstag

Ha megfelel a válasz kb. 15 órán belül, megmérem a gombok mélységét miután hazaértem. Hosszúból és rövidből is van.

Báár, addig Te is megmérheted úgy, hogy lehúzod a V100 egyik potigombját és megméred hány mm a menet feletti, jobbra-balra forgatható "csonk". Pont olyan hosszú legyen a négy új! Így tovább használhatod a négy meglévő gombot - gondolom, ez a cél.

Fotód van a gombokról? Tűzd má' be ide, köszi!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39681) benedekco válasza cucka (#39679) üzenetére


benedekco
addikt

Rossz a feltételezés, nálam landolt egy rakat szar tele. Feljebb olvashatsz róla.
A deko az úgy jön kínából, hogy vagy átment már ott a teszten és megütődött útközben, vagy nem ment át ott sem a teszten de azért elküldik. Volt már többünknek olyan, hogy átment a kínai teszten, de a németen nem.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39682) cucka válasza benedekco (#39681) üzenetére


cucka
addikt

Ah, kár, pedig jó elmélet volt :D

(#39683) llax válasza cucka (#39679) üzenetére


llax
senior tag

Apró, használatot nem feltétlenül akadályozó, de drágán javítható hibák azért előfordulnak itt, vagy olyan apróságok, amik jók okok lehetnek az elállásra, csere kérésére. Ennek a költsége be van építve a garival adott példányok árába.

Az ilyen cuccoknál a garancia minden nyűgje a forgalmazót terhelheti, nem nagyon tudhatja áthárítani a gyártóra (esetleg ilyet nem is kér: sokkal olcsóbban kapja). Ha a garancia és elállás terhét nem vállalja a kereskedő, a problémás darabokat eladhatja kevéssel beszerzési ár felett. Veszteség nincs, felelősség sincs.

A "standard" modelleket percek alatt elkapkodják, a többinél meg lehet, hogy ugyanazokat a példányokat kínálják hónapokon keresztül...

(#39684) Eastman válasza andor80 (#39670) üzenetére


Eastman
őstag

[link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39685) nap válasza Eastman (#39684) üzenetére


nap
addikt

Azért egy darabig eltartott, mire rájöttem, hogy ez milyen része a gitárnak... :D Az erősítője.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#39686) Eastman válasza nap (#39685) üzenetére


Eastman
őstag

Azaz! :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39687) Goose-T válasza andor80 (#39670) üzenetére


Goose-T
veterán

Akkor inkább lőjj egy ilyet, meg egy ilyen kapcsolót hozzá, bár a kapcsoló nem létszükséglet. A különbözetből beszerelem neked, és tuti, hogy nem veszed észre a különbséget. ;]

(Igazából pár sörért is beszerelném, szeretek ilyen dolgokkal tökölni. :D )

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39688) andor80 válasza cucka (#39671) üzenetére


andor80
senior tag

Bakker aranyos vagy de ne nem az volt a kérdés ,hogy szerinted mi mennyire éri meg.
Fogalmad nincs miért akarom beépíteni.Fogalmad nincs menniyért fogom megvenni.A zene soha nem linearításokról szólt.Én pontosan tudom miért a mojo tone alkatrészt akarom beépíteni és az mennyit ér meg nekem.Még így is nagyon jól megvagyok árban ahoz a hanghoz képest amit keresek.
Gitár volt 50ezer 2 napos használt.Kölyök adta el mert nem bírta a háta :D
Hangszedő szett volt 30 ezer használt bontott .
Mojo tone 25 ezerért jön ebayről.
Kap egy szerelést teljes beállítást
120 ból lesz egy oylan hagzású gitároom amit 300 ezer alatt nem igazán tudnék lőni tokkal mert azt is kaptam ..
Nem olyan rossz ez azért.
És egyet érts meg ez már 100% ban a saját izlésű hang a legutolsó frekvenciáig. Pontossan az amit akartam.
Nem is értem a topikot ...Goose papát senki nem oltja mert ő eggyel alatti kategóriában csinálja azt amit én de én meg kopter vagyok mert egy MINIMÁLIS szintel feljebb csinálom Erdegem.. Láttétok az összeget 120 ezer.......

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#39689) andor80 válasza kemotox (#39672) üzenetére


andor80
senior tag

Ekkora butusságot régen olvastam...Nehogy befejezd. :)) :DD :))

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#39690) Eastman válasza andor80 (#39688) üzenetére


Eastman
őstag

...most olvasok vissza, eddig eljutottál? (#24050)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39691) nap válasza Eastman (#39690) üzenetére


nap
addikt

Wow. Az alsó kép. Pont olyan az Epiphone-omon. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#39692) andor80 válasza Eastman (#39690) üzenetére


andor80
senior tag

Köszöntem szépen!Ránézek mérek rendelek.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#39693) kemotox válasza andor80 (#39689) üzenetére


kemotox
addikt

Hát azt neked még a SHORT SHAFT értelmezése sem megy :D Amúgy meg 50 rugós cucc 25 ezer ebayről.. uhh deja vu :D

(#39694) Eastman válasza andor80 (#39692) üzenetére


Eastman
őstag

Szívesen.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39695) andor80 válasza kemotox (#39693) üzenetére


andor80
senior tag

Lazíts kérlek!Mára elég volt a lefikázó okoskodó minősítgető kommentjeidből.Ez egy barátságos topoik ne itt föcsögj nézz le másokat és gitárfelszerelésüket...(Egy csomó srácot sértettél meg a topikban akik imádják a zenét /hangszerüket de csak idézlek csájníz kína másolaton tudják kifejezni magukat...)Te tuti valami nagy zenész lehetsz ha ekkora az arcod..Linkelnél a bandádtól számot meg gear videót?.Köszi szépen cimbi. :R Tényleg mélyre mentél felesleges.A lényeg mindenki azt használ amit ahogyan amennyiért akar.Az én zsebem nem a tied ocsmány másokéba turkálni...Nem tudom mi a deju vu neked de én ebay usaból évente többször rendelek meg reverb stb....

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#39696) kemotox válasza andor80 (#39695) üzenetére


kemotox
addikt

k :D

(#39697) cucka válasza andor80 (#39688) üzenetére


cucka
addikt

Bocsánat, én nem tudtam hogy ekkora pro vagy, hogy így kened vágod a gitártuningot.
Feltettél egy amatőr kérdést, kaptál egy amatőröknek szánt választ.

De ha ennyire tájékozott vagy, itt egy pro válasz - fogj egy vonalzót és mérd meg a mostani potikat. Pont akkora fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

(#39698) kemotox válasza cucka (#39697) üzenetére


kemotox
addikt

Ne okoskodj drakulageci :C

(#39699) bigrob válasza kemotox (#39698) üzenetére


bigrob
őstag

Mióta lett ekkora alpári troll ez a topik? Imádom... :DDD :DDD :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#39700) kemotox válasza bigrob (#39699) üzenetére


kemotox
addikt

sose volt más :D rákenroll van bassza meg

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.