Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40601) BluEyes válasza Goose-T (#40598) üzenetére


BluEyes
őstag

Kezdődik mán megen...
Ja persze, tartósabb. Egy kezdőnek nem az a legnagyobb baja, hanem hogy kemény, fáj, fárasztó. Legyen minél puhább, lágyabb, könnyen játszható.

Amúgy itt ez a csávó a linken, hát nem is csodálom, hogy nem lett belőle gitáros. Ez is ugye a rövid menzurára tett föl 008-038 szettet, föl nem fogom, mire számított.... [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40602) BluEyes válasza Goose-T (#40598) üzenetére


BluEyes
őstag

.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40603) sith7 válasza benedekco (#40600) üzenetére


sith7
nagyúr

Tanulja meg ő behangolni! Fontos!

Egyelőre nem meri, mert az elején, - én is tudom felkiáltással - nekiállt, aztán az E az B lett, meg ilyenek, szóval vittem vissza a boltba, hogy legyen kedves visszaállítani
Úgy feszült a húr, hogy én sem mertem hozzányúlni :B

(#40604) BluEyes válasza sith7 (#40603) üzenetére


BluEyes
őstag

Azért csak hadd csinálja. Beszéljétek meg, hogy mi történhetett, tanulságot le kell vonni, aztán próbálkozni tovább. Mi baj lehet, max elpattan valamelyik húr, azt meg lehet venni darabra.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40605) Alexios válasza BluEyes (#40601) üzenetére


Alexios
veterán

Azért a fáj rész elég hamar el tud múlni, ha gyakorol is, én emiatt nem vennék direkt nagyon vékony húrt. Szerintem nekem ez 1-2 hét alatt elmúlt maximum. Egy 9es szett 25.5" menzuran sem lesz nagyon kemény, főleg nem ennél rövidebben, és későbbre se árt ha legalább ennyire megedződnek az ujjak.

[ Szerkesztve ]

(#40606) BluEyes válasza Alexios (#40605) üzenetére


BluEyes
őstag

Én a Paul Gilbertnek hiszek, meg még egy csomó komoly gitárosnak, akik jót röhögnek az ilyen "LP-re 10-es a minimum" meg hasonló hülyeségeken. Meg a saját tapasztalataimnak.
Amúgy meg nem engem kell meggyőznöd, hanem a kérdező sith7 kollégát, neki soroljad a vastag húrok - kezdők számára - vitathatatlan előnyeit. Aztán ő majd dönt.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40607) benedekco válasza sith7 (#40603) üzenetére


benedekco
addikt

Fontos. Magyarban és német nyelvterületeken a hangolás E A D G H E , de angolon és angol hangoló programokon, eszközökön ez E A D G B E. Angolban a mi H-nk az B. Nálunk a B az b és egy másik hangot jelent.
Szóval ne tessék megkavarodni. Illetve kell egy csiptetős hangológép vagy egy mobiltelkóapp. Én a csiptetős pártján állok, de kinek a pap kinek a papné, esetleg mindkettő, ma már assincs kizárva kérem. Én pl nem appolok, de van csiptetős, egy mulit pedálom (Zoom G3) amiben van hangoló és egy fasza kis korg asztali hangoló precíziós hanglásra, pl mikor a hidat állítom be.

Tanulja meg. Ha be tudja maga állítani akkor nem kell aput hívni mikor akar játszani, meg kell bízni benne, együtt kell egy picit gyakorolni és minden oké lesz. Ez része a sikerélménynek. Hogy önállóan hozzányúlhat a hangszerhez engedély nélkül. Ez ad egy szabadságot. Ami rohadt fontos ahhoz hogy ne tegye le a gépet.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40608) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Mondjuk ha a Black Sabbatnak jó a 8as húr akkor lehet, hogy egy 16éves lány igényeit is kielégiti :)

Másrészt meg ha az jó neki ami rajta van a gitáron akkor olyat kell legközelebb is rárakni.

(#40609) kemotox válasza arnyekxxx (#40608) üzenetére


kemotox
addikt

Hát ha a tizenhatéveslány is homemade műujjakkal nyomja, akkor simán :C

[ Szerkesztve ]

(#40610) Alexios válasza BluEyes (#40606) üzenetére


Alexios
veterán

Akkor jó mert Paul Gilbert pont azt mondja hogy a rövidebb menzúrás gitárján 10est használ.[link]
De mindegy is, ha azt is használ gondolom nem azért mert fájnának az ujjai, szerintem ez túl van lihegve, gyakorol és elmúlik úgyis. Kezdésnek miért ne lehetne egy 9es szett, aztán majd kialakul az ízlése. Stevie Ray Vaughan pl. 13as szettet használt, most akkor mondjam hogy ha neki jó akkor nekünk is?

[ Szerkesztve ]

(#40611) chaosmonger válasza benedekco (#40607) üzenetére


chaosmonger
tag

Megjegyzem, nekem aki leginkább angol nyelvű videókból tanult, az a húr B :)

És van egy olyan ideám, hogy nálunk rengeteg gyerek zeneoktatása ezen bukik el eleve. Mert a világ 90%-án mit mondanak az első zeneelmélet órán? Hogy a zenei hangokat az ABC betűivel jelöljük A-tól G-ig. Nálunk mit mondanak? Hogy magold be: C D E F G A H.
Milliók szívnak azért mert pár száz éve egy szerzetes elcseszett valamit.

Szóval részemről 1 szavazat a H hang eltörléséért ;]

(#40612) BluEyes válasza Alexios (#40610) üzenetére


BluEyes
őstag

Gilbert 2011 óta nyilván sokat okosodott. Az meg tök mindegy, hogy SRV mit használt felnőttként a színpadon. Azt tudod-e, hogy 16 éves lányka korában mit használt?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40613) sith7 válasza benedekco (#40607) üzenetére


sith7
nagyúr

Ismét köszi mindenkinek :R
A húr egyelőre marad, csiptetős hangoló van, és igen, mondta a gitárboltos, hogy a H az nálunk B :K

Ma se tudtam rávenni a hangolásra, ... talán majd legközelebb :)

Egyébként igen, szokták fájni az ujjai, de ez nem tartja vissza

(#40614) WolfheartGR válasza sith7 (#40613) üzenetére


WolfheartGR
őstag

+1 a kiskombóra. Egy line 6 15w - os 20-25 körül beszerezhető használtan, van akkora hangereje, hogy elvedd tőle ha kitekeri és alapvetően nem egy érzékeny cucc. Kis fosnak látszik és a gitáros társadalom alapvetően viccet csinál belőle, de elég sokat tud kis pénzért hangzásban. És már ennyiért is lakik benne ha kell buta metál is. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40615) sith7 válasza WolfheartGR (#40614) üzenetére


sith7
nagyúr

:R

(#40616) llax válasza benedekco (#40570) üzenetére


llax
senior tag

Nem teljesen hangszín, de mégis egy kicsit :)

Nem a mély vagy magas mennyiségét vagy arányát állítja, hanem valóban kontúrt állít. A lapos átviteltől a klasszikus tone stack-ek alapbeállításáig (kicsit azon is túl) állíthatod az átviteli görbét, ha 100-200Hz-el alacsonyabban szabályozna, talán még kissé "Marshall-os" is lehetne a hangja.

Amennyi fokozatot és alkatrészt belepakoltak az MG10-be, akár még jó is lehetne. Egy nagyobb hangszóróval (nagyobb kasztniban). Még egy hangszín potival. Gyakorlásra.

(#40617) llax válasza sith7 (#40613) üzenetére


llax
senior tag

Hangoláshoz jobb a telefonos app (főleg kezdetben), mert ott jobban látja, mit kell csinálni.
Mindenképp meg kell tanulnia, ezt nem úszhatja meg.
Ugyan fix húrlábas a gitár és a fejen sincs húrvezető, ezért ezt kevesebbet kell piszkálni, mint mondjuk egy vintage tremolósat. De gondolom nem klímakamrában tároljátok, fix hőmérséklet és páratartalom mellett... Mivel ez nem túl életszerű, így időnként hangolni kell, annál gyakrabban, hogy kényelmes legyen hangszerboltba szaladgálni vele.

Ha csak egy húrt feszít túl, azzal a gitárban nem tud kárt okozni, legfeljebb elszakad a húr. Annyitól nem lesz vége a világnak :)

(#40618) sith7 válasza llax (#40617) üzenetére


sith7
nagyúr

oké, értem én, csak nagyon új még a dolog, és ha esetleg eddig nem "ment át" mindenkinek, nekünk ez a 42k gitár is "nem egyszerű" kiadásnak számított ... szóval nem szeretné/szeretnénk ha baja lenne, és azt se hogy egy húr elszakadjon

A boltban azt mondták minden használat előtt hangolni kell :F

(#40619) llax válasza sith7 (#40618) üzenetére


llax
senior tag

Senki nem gitárral a kezében jött ki az anyja hasából. Ezen topik lakói sem. Szóval valahol el kellett kezdeni mindenkinek :)

A húrszakadástól nem kell megijedni, még "normál használat" mellett is megeshet. Egy húrkészlet ára nem vészes, cseréje sokaknál otthoni téma. Bizonytalanság esetén ezt már inkább kell alkalmas személyre bízni, mint a hangolást.

Ha nem is minden használat előtt hangolni, de ellenőrizni erősen ajánlott. Egy idő után hallja is, ha valami nem stimm...
Pici mozdulatokkal kell próbálkozni és figyelni a változást. A kulcsokat nem "tekergetni" kell, hanem csak kicsiket mozdítani, kezdetnek max 1/10 fordulat, a vastag húrokon ennél is kevesebb, aztán majd ráérez (ekkora léptekben a "rossz irányba" tekerés sem okoz gondot). Mindig lentről felfelé hangolni, ha magasabb a hang, akkor előbb a megfelelő alá kell engedni, ha véletlenül túlhúzta, akkor is. Telefonos app grafikus felületén sokkal látványosabb, legtöbb a húrokat jeleníti meg (tudja melyikhez nyúljon), sokkal jobban működik, mint a csíptetős hangolók (a telefon mikrofonja érzékenyebb, finomabb állítás, stb).

[ Szerkesztve ]

(#40620) fattyu válasza llax (#40619) üzenetére


fattyu
veterán

Ő. Ne haragudj az egész tök jó és igaz amit írsz csak a telefon erőltetest nem értek egyet. Mikrofon. Akusztikus ám süket ha bármi más zaj van azt is hallja. A clipon meg a rezgést veszi. Sokkal stabilabb pontosabb eredményeim vannak vele. Amúgy nagy +1

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#40621) arnyekxxx válasza sith7 (#40618) üzenetére


arnyekxxx
veterán

arra azért számíts, hogy a húr nem örökéletű, időnként akkor is kell cserélni ha nem szakadt el mert a hangja elmegy, rozsdásodik, hangolhatalanná válik szóval nem csak a hangolást de a húrcserét is meg kell tanulni.

(#40622) benedekco válasza llax (#40619) üzenetére


benedekco
addikt

A telefonossal nem értek egyet. Szerintem egy telefonos app nem lesz soha pontosabb egy csipesz hangolónál. Még az ilyen legolcsóbbak is egész jól működnek. A telefon a környezeti zajokat is felveszi, bezavar, főleg egy elektromos gotárnál ha nincs bedugva a rendszerbe, nem fogja meghallani a hangját. Ellenben ott a csiptetős, felteszi, éjjel kettőkor behangolja úgy hogy a szülőknek fel sem tűnik, hogy vámpír a lány.

re: sith7
Húr cserét is érdemes idővel megtanulni, 2-12 havonta érdemes cserélni, páratartalom, játékidő és egyéb okok befolyásolják ezt. Érdemes egy mikroszálas kendővel eltörölni a hangszert játék után, a húrokat is, hogy a zsír ne marja meg azokat, így tovább marad használható a rajta lévő szett.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40623) sith7


sith7
nagyúr

köszönöm a válaszokat

Igen, azt mondták, hogy a húr fogyóeszköz
Egyelőre mi/ő még nagyon botfülü, nem hiszem, hogy hangra rájövünk, ha már nem jó a húr .... vagy akkor nagyon rosszul kell szólnia :)

Jut eszembe
"Árammal", vagy áram nélkül hangolunk ?
Nekem azt mondták mindegy, így én előbb behangolom, és csak utána dugjuk rá a kombóra. Csiptetős van, lehet mondtam már :F
Ilyesmi , de nem ez az , de nagyon hasonlít rá [link]

Érdemes egy mikroszálas kendővel eltörölni a hangszert játék után,
Ez egy nagyon jó dolog, köszönöm az ötletet :R

(#40625) Goose-T válasza sith7 (#40623) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem is volt ilyen hangolóm, tucatkínai cucc, Aliról vettem 3 dollárért. Rekordidő alatt tönkrement nálam, sokat ne várj tőle. Amúgy tényleg tökmindegy, hogy bedugva vagy nem bedugva hangolsz. Legfeljebb kevésbé sérti a füledet, ha nincs még bedugva az kombóba, de annak amúgy semmi baja nem lesz tőle. Egyébként minden használat előtt hangoljatok, mert úgyis elhangolódik.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40626) Eastman válasza sith7 (#40623) üzenetére


Eastman
őstag

Teljesen jó a csíptetős. Bedugva, felhangosítva is hangolhatsz, mert a fa rezgései alapján mér a kis műszer.

A hangolás napi, naponta többszöri rutin. Lényegében miután a gitárért nyúltál mindig ellenőrzöd a hangolást. Előfordul, hogy gzakorlás, játék közben is.

E legvékonyabb
H (B)
G
D
A
E legvastagabb

Bal oszlop___________ Jobb oszlop
leengeded____________felhúzod
mélyebb hangok______magasabb hangok

B C D E F G --> legvékonyabb (Magasabbra ne húzd, innen már vissza!)
F G A B C D
D E F G A B
A B C D E F
E F G A B C
B C D E F G --> legvastagabb (Plusz két hangnál magasabbra soha ne húzd egyik húrt sem onnan már vissza kell engedni!!!)

Jó így? Szívesen leírom másképp' is, ha szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40627) sith7


sith7
nagyúr

köszi a válaszokat

Egyébként minden használat előtt hangoljatok, mert úgyis elhangolódik.
mindig szoktuk/szoktam :D

Eastman
Ez így tökéletes, a vastagon szedett betűkre szoktam hangolni.

(#40628) Eastman válasza sith7 (#40627) üzenetére


Eastman
őstag

OK, akkor a #40624-et töröltetem.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40629) Eastman válasza sith7 (#40627) üzenetére


Eastman
őstag

Előfordul, hogy gyakorlás, játék közben is.

Mármint a dalok között.

Lehet később hangoló pedált is a gitár és a kombó közé tenni. Plusz egy kábel is kell majd hozzá. Rálépsz és ő az erősítő felé menő jelet blokkoja, tehát némítja, a gitár jelével dolgozik. Hangolsz és közben nem hallja a háztömb a projektet, csak te nézed a kijelzőt. Pl. Slash technikusa koncerten a dalok közti némításra használja. Ő nyomkodja a backstage-ben, nem a maestro. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40630) sith7 válasza Eastman (#40629) üzenetére


sith7
nagyúr

hát közbe nem szoktuk ... :B
majd talán idővel ha észreveszi, hogy nem úgy szól, ahogy kellene

Lehet később hangoló pedált is a gitár és a kombó közé tenni. Plusz egy kábel is kell majd hozzá.

Na, az majd idővel ... :)
Előbb lássam az igyekezetet, az elszántságot :))

(#40631) Eastman válasza sith7 (#40630) üzenetére


Eastman
őstag

OK, leírok mindent, aztán majd bekarikázod. :B

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40632) llax válasza fattyu (#40620) üzenetére


llax
senior tag

Lehet (sőt, biztos), hogy függ a telefon típusától (beépített mikrofon milyensége), de nekem unplugged is vállalhatóan működik, akár fél méterről is. Beüzemelt kombó tetejére téve atomstabil, sokkal kevesebb problémám volt eddig vele, mint a csíptetőssel (nem mindegy neki, hogy áll). Ha valakinek mégsem úgy működik, ahogy elvárja, kreatívnak kell lenni :) (pl. headset mikrofonja) A telefon további előnyének tartom, hogy mindenféle állítgatás nélkül, instant lehet oktávtisztaságot is ellenőrizni.

A pontosság a felhasznált kvarcoktól függ, nem hiszem, hogy jobbat tennének egy csíptetős hangolóba, mint egy telefonba (nem is szükséges - a legrosszabb eset is jobb, mint a hangolásnál elvárt pontosság).

(#40633) llax válasza sith7 (#40623) üzenetére


llax
senior tag

"Egyelőre mi/ő még nagyon botfülü, nem hiszem, hogy hangra rájövünk, ha már nem jó a húr "

Mire az első készlet a végét járja, már sokkal jobban érezni fogja.

"Igen, azt mondták, hogy a húr fogyóeszköz"

Azt kívánom, hogy legyen a lehető leggyorsabban fogyó eszköz, 3 hónapnál többet ne bírjon ki egy készlet :) (nem úgy, mint nálam...)

(#40634) sith7 válasza Eastman (#40631) üzenetére


sith7
nagyúr

okay :D

llax
Meglátjuk meddig tart a lelkesedés, úgy fognak fogyni a húrok is
tényleg, ne nevessetek ki, ha pl. nem lesz ilyen, de ha mégis, mondjuk 1 hónapig nem használja a gitárt, a húr fárad, nyúlik, akármi ? :F

Más

Rákerestem olyanra, hogy gitáriskola
Kidobott több találatot, magyarul videókat, oldalakat is

Ezekkel mi a helyzet ?
Lehetnek alapok, vagy ahány ház annyi szokás ?

Engem kicsit zavar, hogy a lányomnál nincsenek meg szerintem az alapok, hanem most ott tartunk, hogy van a harry potter, 6-7 Metallica szám, 1-2 Iron Maiden, ezeknek megvan a kottája, vagy angol nyelvű videós mutatja, mi merre hány méter, és így próbál játszani.

Ennek eredménye, hogy az egyik számnak megy az eleje, a másiknak a közepe stb.
Mi lesz ennek az össze-vissza csapongásnak a vége ? :F
Én értem, hogy sikerélményt akar, csak szerintem nem így kellene ... de a boci-boci - ról meg hallani sem akar, hogy ő olyat játszon :P

(#40635) Eastman válasza sith7 (#40634) üzenetére


Eastman
őstag

...akkor majd "kénytelen leszel" te gitározni.

A húrok álltukban nem romlanak meg. Az anyaguk - villanygitáron - leginkább acél.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40636) sith7 válasza Eastman (#40635) üzenetére


sith7
nagyúr

na az szép lesz :DD

ok, köszi

(#40637) llax válasza sith7 (#40634) üzenetére


llax
senior tag

"Mi lesz ennek az össze-vissza csapongásnak a vége ?"

Csukott szemmel megtalálja a húrokat-hangokat, a további tanuláshoz ez hatalmas előny. Hátránya a gitár és a bal kéz nem megfelelő tartása, rossz beidegződéstől később nehezebb szabadulni (itt nem kell a "tankönyvit" túlerőltetni, hanem a szabályos és a saját adottságok között kell valaminek kialakulni). A komolyabb tanulás kezdete nem a boci-boci-ról szól, hanem pengetési gyakorlatokról, skálákról, akkordokról, stb., mellette is játszhat mindent, ami tetszik neki. A legfontosabb, hogy tetsszen neki.

(#40638) benedekco válasza llax (#40632) üzenetére


benedekco
addikt

Ellenben a piezo lehet jobban mér mint a szar telefon szar mikrofonja, ha jó telefonod van jó mikrofonnal akkor már megint más a kérdés. De már leírtam miért lehet jobb a csiptetős. Nekem is volt egy ilyen párforintos kínai dzsunka, tökéletesen működött míg el nem törött. Megmondom őszintén pontosabb volt mint a Snark. Cserébe az nem tört el :D

re: sith7

Úgy konkrétan nincs probléma az összevissza játékkal. De ha van egy JÓ tanár az nagyon jót tud tenni. Nem kell egy jó tanárral bociboci tarkát játszani. Ellenben testtartást tud korigálni elmondani mire kell figyelni és nem lesz hátfájás, ujj fájás meg ilyesmik. Nagyon sokan ott bukják el (köztük én is itt buktam), hogy nyomják a húrt mint ökör az újkaput. Csak technika kell és lazaság. De ezt egy tanár tudja csak megmutatni, ellenben pl nem biztos hogy kifogsz egy jót aki erre tanítana. De ez már csak ilyen.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40639) Alexios válasza sith7 (#40634) üzenetére


Alexios
veterán

Korábban írtam, justinguitar.com, ennél jobb anyag nincs a neten, ami ingyenes is lenne(de fizetősben se igazán). Kezdő tanterv(is) van, szépen végigvezet, akkordoktól, alap zeneelméleten át, mindenen ami kell. Magyarul még csak megközelítő szint sincs, igazából szerintem ennél max személyesen órákra járni jobb(és én még akkor is csinálnám mellette a justin féle kezdő kurzust)

[ Szerkesztve ]

(#40640) sith7


sith7
nagyúr

ismét köszi mindenkinek, akinél a gitárt vettük, ő vállal oktatást, de

1. a lányom hallani se akar róla
2. ha akarna is nem lehet, mert csak akusztikus gitáron oktat, elektronikuson nem :F

Szóval ez így nehéz ... :(( ... szerintem

justinguitar.com

igaz, tényleg írtad, na majd este megmondom neki :K

igazából őt nem zavarja ez az össze-vissza, szereti a gitározást, azt mondja, majd egyszer megy az egész szám is, lehet több hónap, de menni fog ... hát így legyen :)

(#40641) Carlos Padre válasza sith7 (#40640) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Mondok egy nagyon unorthodox dolgot, mutasd meg neki a Rocksmith játékot PC-re vagy konzolra. Ritmusjáték valódi gitárral, trófeákkal, ösztönző.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#40642) sith7 válasza Carlos Padre (#40641) üzenetére


sith7
nagyúr

az igazi gitárt össze lehet kötni az Xbox - al ? :Y
hogyan ??? :F

(#40643) Alexios válasza sith7 (#40642) üzenetére


Alexios
veterán

A hozzá való rocksmith kábellel:D PC-n elvileg meg lehet oldani elvileg másképp is, bár az én interfacem nem szerette, csak a saját kábelét. Amúgy szerintem jópofa ez meg a yousician is, főleg számok tanulására, de én nem helyezném erre teljesen a tanulást, mert pont ritmikailag szerintem ahhoz túl nagy a latency, hogy pontos legyen.

[ Szerkesztve ]

(#40644) sith7 válasza Alexios (#40643) üzenetére


sith7
nagyúr

rákerestem, hát nem semmi :))

(#40645) Carlos Padre válasza sith7 (#40642) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Off.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#40646) sith7 válasza Carlos Padre (#40645) üzenetére


sith7
nagyúr

:R

(#40647) WolfheartGR válasza sith7 (#40640) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Vannak olyan tanárok akik tényleg csak akusztikuson tanítanak. Engem pl az meg nem érdekel úgyhogy tanít majd mást.
Hangolni minden használat előtt, van, hogy közben is, a húr tényleg fogyó eszköz, bár egy egy minőségibb darab általában meghálálja használati időben a rá költött pénzt. Sokan az Elixirre esküsznek, nekem rosszul esik játszani (próbálkozni) rajta. Nekem a Cleartone ami adja a drágábbak közül.
Majd ha nem lesz már ennyire új minden jobban mertek majd próbálkozni egy csomó mindennel.
Ha van okos telo és csiptetos hangoló is akár párhuzamosan is lehet használni, de nálam is a csiptetos a bejövős. Kényelmesebb mint a telo.
Érdemes sokat youtubozni a témában. Rengeteget segít. Olvasni aktív gitár cikkeket, stb stb. :)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40648) sith7 válasza WolfheartGR (#40647) üzenetére


sith7
nagyúr

Érdemes sokat youtubozni a témában

ez megvan :D

(#40649) benedekco válasza sith7 (#40640) üzenetére


benedekco
addikt

Ez általában merevség. Aki itt elbukik azzal nem kell foglalkozni. Az én tanárom megkérdezte min szeretnék tanulni és mit. Volt hogy klasszikussal mentem akkor olyan anyagokat néztünk és azt vettük, gyakoroltuk(am) következő órára, majd elektrik és akkor ott voltak teknikák meg zenék. Nincsen ezzel baj. Sajnos nagyon sokakban van egyfajta korlátoltság, hogy a gitárt úgy kell fogni hogy, a gitárt klasszikuson kell megtanulni mert, a pengetőt úgy kell fogni hogy... ilyen nincs, a lazaság a lényeg és ezt kell tudni elsajátítani, erre kell egy jó tanár. Azok a tanárok akik dogmákat erőltetnek azokat jobb elkerülni. Nyilván vannak módok arra, hogy fogd a gitárt pengetőt hogy egyszerűbben tanuld meg, de valakit ez nem ösztönöz, valakinek meg más a csontozata testfelépítése és ezért nem lesz egyszerűbb cserébe megnehezíti az életét mindenféle fasz korláttal.

De azért arra is figyelni kell, hogy ne a nyúl vigye a puskát ;) már ha érted mire gondolok.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40650) arnyekxxx válasza sith7 (#40634) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ennek eredménye, hogy az egyik számnak megy az eleje, a másiknak a közepe stb.
Mi lesz ennek az össze-vissza csapongásnak a vége ?

Én pont ugyanezt csináltam 15évesen, igazából azóta se tanultam meg rendesen gitározni, de így is színpadon játszok 25+ éve.

A lényeg, hogy élvezze amit csinál.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.