Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40051) kemotox válasza csubuka (#40049) üzenetére


kemotox
addikt

Manapság nagyon fölösleges metronómra költeni. Telefonra csomó ingyenes app van, és még auxra is lehet dugni. Szvsz

(#40052) Berreh válasza csubuka (#40049) üzenetére


Berreh
tag

Szia!
Ahogy látom, mi itt többnyire a digitális eszközöket preferáljuk. Két "best price-value" válogatást megnéztem, mind a kettőben az első háromban volt a Wittner cég terméke. Én ez alapján, olyat vennék :)

[ Szerkesztve ]

(#40053) WolfheartGR válasza kemotox (#40051) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Mondjuk nekem pl tetszenek. Szóval én akarok dísztárgynak tartani. De az sem baj ha funkcionálisan is megfelelő.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40054) csubuka válasza kemotox (#40051) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm a választ! Ahogy lentebb WolfheartGR is írta úgy vagyok vele én is, hogy tetszenek ezek :) Valós oka nincs persze, hogy vegyek egy ilyet, de mégis.

(#40052) Berreh :

Köszönöm a választ! Én is azokat nézegettem, ott láttam a nevet. Ilyen németes névvel csak nem rossz. Ha hihetünk a műszaki előítéleteknek :D

(#40055) Goose-T


Goose-T
veterán

Hallgassátok az új számunkat! Harley Benton gitárokkal készült, ahogy a mellékelt ábrán is látható! :D Ez most már végleges verzió, mindenki rábólintott a bandából. Ha valakinek nem tetszik a hangzása, szívesen odaadom a Reaper projektet, hogy jobbat csináljon belőle. Ha jó lesz, azt is publikáljuk majd remixként! :))

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40056) arnyekxxx válasza Goose-T (#40055) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nyílván ízlés kédése is de szvsz ez kategóriákkal jobb muzsika mint amt korábban csináltatok.

(#40057) Goose-T válasza arnyekxxx (#40056) üzenetére


Goose-T
veterán

Ledobtuk tavasszal a ballasztot, hogy úgy mondjam. :D Tagcserék voltak, csak én meg a basszeros maradtunk a régi felállásból.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40058) Eastman


Eastman
őstag


+

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40059) nap válasza Goose-T (#40057) üzenetére


nap
addikt

Hogy vetted rá Vikidált, hogy beálljon hozzád basszusozni? :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#40060) benedekco válasza Eastman (#40058) üzenetére


benedekco
addikt

Nakérem, valakinek boldog lesz a karácsonya.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40061) Eastman válasza benedekco (#40060) üzenetére


Eastman
őstag


+

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40062) Goose-T válasza nap (#40059) üzenetére


Goose-T
veterán

:DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40063) WolfheartGR válasza Eastman (#40061) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Mikor a Coooort,
Hozzám vándorooolt,
Emlékszem csillagos (szent) este voooolt.
Sosem hittem eeel,
Hogy a kisdobozba pengetőt teszeeel...
:DDD

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40064) Eastman válasza WolfheartGR (#40063) üzenetére


Eastman
őstag

Uram adja azt a Cortot!
(Minden fényt leoltott)
Öcsi egész évben oltott,
Vele szívembe fényt ültet,
Mikor felszelem a sültet. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40065) BluEyes


BluEyes
őstag

A topic lakóinak és valamennyi olvasójának békés, örömmel teli Karácsonyt kívánok!

Egyúttal tekintsétek meg szerény alkalmatosságaimat!

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40066) WolfheartGR válasza BluEyes (#40065) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Szép az a dbz

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40067) BluEyes válasza WolfheartGR (#40066) üzenetére


BluEyes
őstag

Köszi, szerintem is. :K Meg jó is, én legalábbis nagyon szeretem. Éppen 4 kiló mahagóni morgolódik a festék alatt.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40068) benedekco válasza BluEyes (#40065) üzenetére


benedekco
addikt

Ez már nem az első amit láttam flojdrózos húrozásnál. Jobb ez hogy a gyűrűk kiállnak és nem koccon a hangolókulcsba vannak fűzve vagy csak dizájn? Illetve mi a trükkje, hogy jól állnak a húrvégek, hogy pont úgy jön ki, hogy kifele áll mind?
...
Tudom már! Tom Morello Homeless gitárjánál is ez a megoldás. Az a fazon óriási.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40069) BluEyes válasza benedekco (#40068) üzenetére


BluEyes
őstag

Annyi, hogy ha koppig befűzném a húrt a kulcsba, akkor a kis bigyó előtti utolsó 2 centi, főleg a vastag húrokon, a dupla vastagság miatt nehezen hajlik, nem jól törik meg, nem lehet vele jól bánni.
Én a Floydot is úgy húrozom, mint a fix hidast vagy vintage tremolost, azaz a húr saját magát szorítja meg a kulcson. [link] A húrvégeket aztán egyszerűen felhajtom, hogy valami rend legyen, ne gabalyodjanak össze. Nem vágom le őket, hogy ne szúrjanak a végek.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40070) consono válasza BluEyes (#40069) üzenetére


consono
nagyúr

De nem fordítva kellene, higy legyen a húr? :) Mármint nem Floydosnál a karikák akadnak fent, miért teszed a fejhez? A hídnál nem lenne gond az a 2 centi...

"In God we trust. All others must bring data"

(#40071) BluEyes válasza consono (#40070) üzenetére


BluEyes
őstag

A karikát akkor le kéne vágni, vagy szerinted nem? [link] A másik végéről meg a felesleget kell lenyisszantani, mert túl sok menet nem fér rá a kulcsra. Én 1 vágással méretre vágom a húromat, és egy balesetforrást is kiiktatok azzal, hogy a bigyóka rajta marad. (rokon kiskölyköt már szúrt meg a kulcsnál kiálló húrvég, rosszul esett neki)

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40072) Eastman


Eastman
őstag

'zindexről.


+

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40073) arnyekxxx válasza consono (#40070) üzenetére


arnyekxxx
veterán

kicsit macerás lenne a karikákat betömködni a húrlábnál a satukba. Floydnál vagy levágod a karikás végét vagy hagyod őket lógni a fejnél ahogy fentebb látható.

nyilván ez a duplasatus floyra érvényes nem a befűzős egysatusra.

(#40074) consono válasza arnyekxxx (#40073) üzenetére


consono
nagyúr

Pénteken ha otthon leszek megnézem a Cortot, fene sem emlékszik rá, hogyan van húrozva, mostanában csak a Strat volt a kezemben :)

BlueEyes: baleseti forrásnak nem érzem a húrt, én mindig olyan rövidre vágom, hogy szinte ki sem lóg a menetek alól.

"In God we trust. All others must bring data"

(#40075) arnyekxxx válasza consono (#40074) üzenetére


arnyekxxx
veterán

én minden húrozáskor eljátszom magamon a csipkerózsikát a már lenyesett véggel, és nem tudom olyan rövidre vágni, hogy a kölkök néha ne nyúljanak bele körülöttem rohangálás közben.

(#40076) nap


nap
addikt

Egyszer kaptam olyan gitárt, hogy a húrvégek félcentisre voltak vágva, és ráhajtva a felcsévélt menetekre.
Én korábban hagytam kócosan lógni a húrvégeket, de mióta az egyiket megnéztem egészen közelről, azóta inkább levágom a lyuk szélénél.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#40077) andor80 válasza kemotox (#39974) üzenetére


andor80
senior tag

Szóval lusta vagy kersni valószínűleg soha nem is akartál olcsó kötekedésen kívűl mást!

Ui még még mindig várom a cuccaidról a linkeket ésa videót ahogyan játszól rajtuk bármit is....

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#40078) andor80 válasza ElGatto (#40008) üzenetére


andor80
senior tag

[link] Még mindig a legjobb hang ebben a kategóriában ráadásúl nem is egyféle!

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#40079) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Jippííí

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40080) kemotox válasza andor80 (#40077) üzenetére


kemotox
addikt

Szóval kamu volt az egész, csak nem akartál full beégni, mikor egyből beírták páran, hogy enyhén túlárazott cuccra gerjedtél rá, és még a hülyének sem éri az a cucc.
Rajtam meg hiába próbálsz bármit is számon kérni, egyrészt, mert full irreleváns, másrészt meg én nem állítottam semmit, hogy olyan menő csávó lennék vagy ilyesmi, ellenben veled.

(#40081) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Srácok, szerintetek a 10-48 és a 10-52 közötti húrozásnál van akkor a különbség, hogy bármit is állítgatni kéne a gitáron?

(#40082) benedekco válasza ElGatto (#40081) üzenetére


benedekco
addikt

Ha nem hallod nincs, ha hallod van ;)
Én valszeg állítanék rajta picit.

re: Floydrose húrozások.
Azért van legalább négy megoldás. Nem csak kettő!

1. a hagyományos, levágni a gyűrűt
2. kilógatni a gyűrűt mint fentebb írták
3. én pl koccra rajta hagytam a kulcson mint itt
Képen meg itt:

4. de van itt egy másik, már nincs FL gityóm szal kipróbálni nem tudom. de mint 5let jónak tűnik

Húrvégekre meg:
Végeket be lehet pöndöríteni. Igaz így is kilógnak, de picit kezelhetőbbek és jól néznek ki.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40083) Goose-T válasza ElGatto (#40081) üzenetére


Goose-T
veterán

Hangolóval le tudod ellenőrizni, hogy pontos maradt-e az oktáv. A szemeddel pedig meg tudod nézni, hogy behomorította-e a nyakat.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40084) BluEyes válasza benedekco (#40082) üzenetére


BluEyes
őstag

Itt a 4. pontban linkelt módszerről azért jegyezzük már meg, hogy bár nagyon jópofa meg látványos meg ötletes, pont seggbe rakja a FloydRose lényegét, a Double Locking rendszert. A DL ugye arról szól, hogy a két satu kiveszi a rendszerből a feltekert, nyúlásra, deformálódásra alkalmas részeket, azaz a kulcsot a rátekert menetekkel, meg a kis bigyót és a vastagított húrvéget, ezáltal lesz stabil a hangolás, akárhogy rángatjuk a kart.
Így aztán a linken ismertetett húrozás pont ad egy pofont a szarnak.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40085) arnyekxxx válasza BluEyes (#40084) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Mondjuk floydból van gyárilag single lock megoldás is, de ez a húrsatubabefogós azért kicsit erős :) Ha alap floydom lenne és nem akarnék a húrlábsatuzással szórakozni akkor vennék egy csomag ilyet és használnám befűzősen, így legalább nem lenne félig lefordulva a bogyóról a húr hanem normálirányba feszülne. Nekem most ilyen felülcsavaros edge copy van a zibanezemben, ott simán kidobtam a csavart és a helyén füzöm át a drótot.

(#40082) benedekco nyilván a húrsatu után kb tök mindegy fizikailag hogy van rögzítve a kulcsra a húr de nekem zavarná a szemem minden odanézéskor a nemegyenletes feltekeredés. Persze ez hülyén hangzik pár sorral a kiherélt DL húrsatu alatt :)

(#40086) andor80 válasza kemotox (#40080) üzenetére


andor80
senior tag

NE igyál több karácsonyi mustot mert tovább lustulsz.Boldog karácsonyt neked is kedves cikibá.Érdekes mindenki tök normális a forumban mindenkivel szépen elbeszélegetek akár pm ben is ha kérdeznek de te nem bírsz leállni.Mindegy mondjuk már a hangmester fórumon is ezt csináltad szétégetted magad .Ha itt is ezt akararod lelked rajta és akkor most utoljára kérlek meg nekem ne írj .Illetve bocs jöhet a videó még mindig a cuccaidról amin gitározol a a bandádban megnézném miért ekkora az arcod.Biztos a hatalmas tudásod miatt hihihihi

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#40087) andor80 válasza ElGatto (#40081) üzenetére


andor80
senior tag

Nincs .Nem érdemes állígatni HA! nem zörög be.Mondjuk gitárja válogatja a tolarenciát.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#40088) andor80


andor80
senior tag

Más
Keresek Goth és vagy Schaller jó állapotú Floyd Rose húrlábat(Tremoló).Sajnos a mostani ami van minősíthetetlen.Fekete színben érdekel ha van elfekvőben valakinek pmet dobjon rám.Köszi szépen!

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#40089) ElGatto válasza andor80 (#40087) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Köszi mindhármótoknak.
andor80
Goose-T
benedekco
Azt elfelejtettem írni, hogy egy hangszerboltos csóka kérdezte mi van rajta most mert lehet elhúzza a nyakat, de talán itt még nincs akkora különbség mintha 9 - es húrt 13 - asra cserélne az ember. :)

[ Szerkesztve ]

(#40090) benedekco válasza ElGatto (#40089) üzenetére


benedekco
addikt

Jaja, elég pici az eltérés. A nyakat szerintem kevésbé húzza, inkább az intonáció az ami változhat. Ha feltennél egy jóval vastagabb szettet akkor már más lenne a helyzet.

re: andor80
Itt a zörgésre szerintem nincs sok esély, de engem qrvára zavar ha nem jó az intonáció. Akár csak egy picire is nincs ott, már rohadtul zavar. Hiába az azonos húr vastagság, különböző márkánál is már lehet hogy utána állítanék, van aki nem hallja, van akit nem zavar. Pl én se hallom annyira ha más játszik egy gitáron, de a sajátomon azonnal. És itt nem arról van szó, hogy jól játszom-e vagy sem, hanem hogy van-e ilyen jellegű zenei hallásom. Néha azt kívánom ne lenne. Nem baszna fel annyira a hamisság.

andor & kemotox
Kéretik befejezni ezt a bajusz húzogatást! Elég régóta tart már és teljesen felesleges. Az offba tétel sem segít, ha nem tudtok leállni akkor kérlek benneteket vonuljatok el privátba. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40091) kemotox válasza andor80 (#40086) üzenetére


kemotox
addikt

Ez nem arcoskodás, egyszerűen megtámadtam a szavahihetőségedet, te pedig nem tudod megvédeni. Nem fogok többet írni, ennek a vitának vége, egyértelműen eldőlt a dolog. Boldog Karácsonyt.

(#40092) Duffy válasza Goose-T (#40055) üzenetére


Duffy
csendes tag

Szia!
Ha gondolod, keverek egy kicsit más hangzást :-)
Privátban írok részleteket, ha kéred.

(#40093) arnyekxxx válasza Goose-T (#40055) üzenetére


arnyekxxx
veterán

egy újrakeverést és is kipróbálnék hosszú unalmas téli estéken :)

(#40094) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

A múltheti koncerten elvitték a gityómat egy körre. Ott volt az ibanezem is, de ez kellett :)

(#40095) bear_ válasza arnyekxxx (#40094) üzenetére


bear_
aktív tag

Ez milyen explorer?

(#40096) benedekco válasza bear_ (#40095) üzenetére


benedekco
addikt

hómméd

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40097) arnyekxxx válasza bear_ (#40095) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ahogy felettem írták arnyexplorer, egy éve jött ki a dekopírfűrészem alól.

(#40098) Eastman válasza starr (#39919) üzenetére


Eastman
őstag

#39919 starr

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40099) starr válasza Eastman (#40098) üzenetére


starr
őstag

Az igen :)

(#40100) cucka válasza Eastman (#40098) üzenetére


cucka
addikt

Haha, ő se a gyári Rickenbacker hidat használja. És az a pickup takaró dolog sem úgy van, mint a sima széria 4003-ason.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.