Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40251) Goose-T válasza Goose-T (#40249) üzenetére


Goose-T
veterán

Meghallgattam még pár demót, de nekem továbbra is sértette a fülemet a hangzása. :DDD Maradok a Zoom G5n-nél. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az jobb lenne, csak nem győzött meg ez a Pod Go, hogy lecseréljem a Zoomot.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40252) Alexios válasza Tommyka21 (#40250) üzenetére


Alexios
veterán

Szó szerint a Helix modelleket használja, és ugyan az a chip van benne, nem lesz különbség hangzásra, van elég funkcionalitásbeli

[ Szerkesztve ]

(#40253) espista válasza Tommyka21 (#40250) üzenetére


espista
senior tag

Én meg csak bedugom a Laney-be, kicsit tekerek a gain-en és megszórom egy csipet reverb-bel és kész is! ;] Mondjuk csak a nappaliba, de akkor is... :DDD

Romani ite domum!

(#40254) Alexios válasza espista (#40253) üzenetére


Alexios
veterán

Koncerten a multit meg csak bedugod a keverőbe, és kész is, ugyanúgy szól mindenhol, nem kell tekerni semmit sehova, cipelni a dögnehéz fejeket, stb.. :)

[ Szerkesztve ]

(#40255) espista válasza Alexios (#40254) üzenetére


espista
senior tag

Koncerteken? Lehet. Na de a nagyszobába... :D Az enyém nem is nagy/nehéz. Direkt a kicsit választottam. <1/15W

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum!

(#40256) fattyu


fattyu
veterán

Na mostmár kánaán

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#40257) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Épp a napokban filoztam rajta, HA egyszer lesz rá pénzem és építettek egy gitárt magamnak, egy humbi a hídhoz azt még potmétert sem kérek rá, elég nekem egy darab ki-be kapcsoló gomb, vagy még az se... Erre meg szembe jön EZ...

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40258) arnyekxxx válasza WolfheartGR (#40257) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A gitáromban csak a hídnál van pickup, a nyaki csak egy üres doboz és a 2 potiból csak az egyik van bekötve, nagyon filózok rajta, hogy ami nincs azt kicseréljem fixmaxihangerőkapcsolóra :)

(#40259) fattyu válasza WolfheartGR (#40257) üzenetére


fattyu
veterán

Ezért egyik kedvencem az n4 egy három állású meg egy volume azt joccaka

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#40260) Goose-T válasza WolfheartGR (#40257) üzenetére


Goose-T
veterán

Álmaid gitárja a budapesti Hard Rock Caféban van a falon, csak el kell menni és leakasztani:

A céges karácsonyi bulin fotóztam. Én is megkívántam. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40261) WolfheartGR válasza Goose-T (#40260) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Közelít, közelít. Van pár problémám vele, de közelít. :D
A legközelebb az LTD black metal szériája van hozzá, azon csak pár dolog van amit másképp szeretnék. Rossz helyen van a poti, esetleg másik hangszedő, illetve a nyakon a jelölés legyen olyan, mint a Mick Thomson féle Jacksonon (poti szintén ott legyen) is voilá.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40262) Goose-T válasza WolfheartGR (#40261) üzenetére


Goose-T
veterán

Én kicserélem neked a potit egy kapcsolóra, ha elhozod. :D Úgyis rendeltem Aliról nemrég három háromállású DPDT on-on-on kapcsolót, de csak kettőre van szükségem. Bár az már lehet, hogy túl szofisztikált lenne, viszont ki tudnék egy pickupból hozni háromféle hangzást vele.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40263) WolfheartGR válasza Goose-T (#40262) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Feje is rosszul áll, sok a basz a fogólapon, túl csiricsáré színű a test stb. :DDD
... 61-es hszben korrigáltam ezt azt még. ^^

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40264) arnyekxxx válasza WolfheartGR (#40261) üzenetére


arnyekxxx
veterán

de hát neked nem is kell poti

(#40265) WolfheartGR válasza arnyekxxx (#40264) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Attól még útban van. Akkor is, ha csak kapcsoló lenne. Béndzsa vagyok, ha ott a poti, letekerem folyton. Ha kapcsoló lenne akkor lekapcsolnám, kivéve ha süllyesztett, de akkor még bántja a kezem ha eszetlenkedem. Ne legyen ott, nincs baj. Ha sehol nincs, nem is lehet baj TUTIRA. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40266) arnyekxxx válasza WolfheartGR (#40265) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Egy pici kapcsoló sokkal kevésbé van útban mint egy magas vaskos potigomb. De ki is dobhatod a francba és ragasztasz a helyére egy halálfejmatricát :)

(#40267) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Sziasztok! Szeretnék egy hangalat, ami tartalmazza az erősìtőt is egy elektromos gitár és egy mikrofon lenne hozzákötve. Otthoni használatra lenne, nem kell semmi extra csak elfogadhatò hangzás és nem tùl nagy méret. Nézegettem gitárkombőkat is csak az nem a legjobb választás a mikrofonhoz? Köszi előre is.

(#40268) WolfheartGR válasza zsolt1129 (#40267) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Hát, ezt lehet én külön választanám... Úgy jobban jársz talán.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40269) zsolt1129 válasza WolfheartGR (#40268) üzenetére


zsolt1129
addikt

És mit vennél?

(#40270) WolfheartGR válasza zsolt1129 (#40269) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nagyon stílus idegen nekem ez a kérdés, szóval talán (biztos!) lesz okosabb is ebben mint én. :)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40271) BluEyes válasza zsolt1129 (#40267) üzenetére


BluEyes
őstag

Jól mondja a kolléga, olyan cucc, ami énekre jó meg a gitár is bedugható, az nemigen van. A gitárra mindenképp vennék egy multit legalább. Kell egy olcsó analóg keverő, meg egy (vagy kettő, ha igényes sztereo kell, de az ugye dupla költség, dupla helyfoglalás) aktív hangfal.
aktív falak [link]
keverők [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40272) kemotox


kemotox
addikt

Nem eszik olyan forrón azt az álljon meg a menet!
Szerintem egy mezei kombó aux bemenetével (az ugye elvileg egy az egyben kinyomja a bemenetet, úgy értem nem rak rá gaint meg hasonlókat. Aztán lehet kell a mikrofon meg a kombó közé még valami) már lehet varázsolni és nem kell keverő meg hasonló dolgok. De fassetudja, ez szerintem pont egy olyan kérdés, amire csak az tud válaszni, aki már csinált ilyet :D

Szerk.: https://musicianshq.com/can-you-use-a-microphone-with-a-guitar-amp/
Itt van egy ilyen, hirtelen ezt találtam, nem olvastam el, de azt írja a csávó, hogy ő is így kezdte és működött.

[ Szerkesztve ]

(#40273) consono válasza kemotox (#40272) üzenetére


consono
nagyúr

Az lesz szerintem a baj, hogy az AUX in az line szintű jelet akar, nem mikrofont, meg a legtöbb esetben a line in hangereje nem szabályozható (főleg az olcsó, kis erősítők esetén). Lehet, mikrofon preamp+modelezős gitár erősítő line in-nel kombóban menne, főleg, ha az erőlködő FRFR hangszórókat használ.

"In God we trust. All others must bring data"

(#40274) kemotox válasza consono (#40273) üzenetére


kemotox
addikt

Lehet. De már lényegtelen, mert megszületett a megoldás:
gitáros finoman, halkan
énekes meg teli torokból :D

[ Szerkesztve ]

(#40275) espista


espista
senior tag

Asszem a Street kombók pont ilyenek.

Romani ite domum!

(#40276) zsolt1129


zsolt1129
addikt

[link] Ez megfelelő lehet?

(#40277) benedekco


benedekco
addikt

Valaki követi ezt a barátok köztös Chapman cirkuszt?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40278) espista válasza zsolt1129 (#40276) üzenetére


espista
senior tag

Szerintem ez az amit keresel. Otthonra bőven sok.

Romani ite domum!

(#40279) BluEyes válasza zsolt1129 (#40276) üzenetére


BluEyes
őstag

A nagyobbat vegyed, 10" hangszóró, van benne delay, énekre jól fog jönni. [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40280) Tommyka21 válasza benedekco (#40277) üzenetére


Tommyka21
tag

MIre gondolsz? Valami balhé a NAMM-ról?
Én nem hallottam semmit róla...

(#40281) benedekco válasza Tommyka21 (#40280) üzenetére


benedekco
addikt

Nem, volt valami youtube arc aki lehúzta Chapmant, a gityókat, a céget meg úgy mindent ami vele kapcsolatos, ez még decemberi sztori. Aztán erre valami fura kőkemény arcos reakció ment ki Chapman részéről (sose volt szimpi az arc, elismerem a tudását/hallását, de leginkább a Kapitány miatt nézem a videóikat, de egy ideje jobb szeretem a Dán Péterrel folytatott anyagokat mert ott jobbakat muzsikálnak, egyedüli cucc amiket szeretek Chapmannel azok a látatlanban tesztelések mikor megmondja milyen gitár van a kezébe meg minden, az király, mert ért hozzá, csak sajna az egója picit nagy). Erre egyéb youtube arcok ráreagáltak, amire ő visszareagált és szarrá pörkölte a Riff City nevű hangszer boltot és beadta, hogy ő a terézanya aki megpróbálta kivakarni a szarból őket, de nem tudott többet tenni, amire a Riff City is reagált, hogy na kérem ez azért nem teljesen igaz. Aztán nem tudom hogy van-e még emellett valami, vagy mi van most pontosan. Pl itt egy anyag az új gityóikról. 90% dislike. Pl ilyenek miatt:
Lee Andertons: "Whats the radius?"
Rob Chapman: "It's a C-Shape"

Amúgy ez off topik?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40282) WolfheartGR válasza zsolt1129 (#40267) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ha sikerült megfejteni és bevallt megoldás lesz rá, dobd majd be a közösbe. Sosem lehet tudni. Jól jöhet minden is. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40283) Tommyka21 válasza benedekco (#40281) üzenetére


Tommyka21
tag

Köszi a választ.
Jó gityós tényleg, tud, meg jól tesztel...
Az arca valóban nagy, a gitárjai meg semmi xtra...
Sőt túlárazottak. :C

Amúgy meg lehet egy marketinges fogás az egész, műbalhé.
Manapság a negatív reklám csak az igazi :DD .

[ Szerkesztve ]

(#40284) Alexios válasza Tommyka21 (#40283) üzenetére


Alexios
veterán

Mitől tularazottak? Szerintem az árához képest abszolút megalljak a helyüket, pl explorer nem is nagyon van más ilyen áron. ( És ne jöjjön nekem senki a hb-okkal :DDD)

Amúgy a balhé szerintem semmi extra, csak hiszti, hogy aki amúgy sem szereti most mondhassa hogy naugye

[ Szerkesztve ]

(#40285) benedekco válasza Tommyka21 (#40283) üzenetére


benedekco
addikt

"Manapság a negatív reklám csak az igazi" - Még a végén megválasszák elnöknek. És ez nem vicc haver. :D

Nemtom, amit leginkább hallottam kritikát, hogy minőség ellenőrzés csak ott van helyileg, itt már nincs. Szal ez azt jelenti, hogy kapsz egy gitárt ami meg van ütve vagy valami, akkor arra te találsz rá, jelented az eladónak, visszaküld kap másik az eladó kárára. De hogy neked ezzel szarakodni kell. Mert ők nem nyitják ki neked itt pl egy európai központban. Az hogy egyes boltok megteszik neked az pl klassz. De erről nem árt tudni.
Amúgy nem sokat fogtam a kezemben, de ami igen azzal semmi gond nem volt, szerintem az árához képest teljesen faja volt. Csak nem vagyok HH párti SSS-ből meg nincs kollekció, meg amúgyis fenderfasz vagyok, szóval tökre nem érdekel ;]

re: Alexios
Szerintem amúgy elég pöcs volt, de mindegy, eddig is tudtuk, hogy egy EGO arc. Ezen alap emberismerettel rendelkező embernek nem kellett meglepődnie.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40286) Tommyka21 válasza Alexios (#40284) üzenetére


Tommyka21
tag

Nekem nincs HB-onom :D:D:D.
Akkor legyenek pont jól árazottak és kész :DD .

(#40287) espista


espista
senior tag

Pedig én meg pont most akarom lecserélni a Stratocasteremet egy ML-1 Traditional Standard-ra.

Romani ite domum!

(#40288) Goose-T


Goose-T
veterán

Van valakinek otthon elfekvőben valami nagyon olcsó telecastere? A dobosunknak kellene egy. Szétnéztem a gs-en, de 50 alatt most nem láttam, csak ezt a Visiont, aminél azt írják, hogy a test anyaga vitatott. :DDD

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40289) benedekco válasza espista (#40287) üzenetére


benedekco
addikt

ez a szaros csetepaté ne tartson vissza

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40290) fattyu válasza benedekco (#40281) üzenetére


fattyu
veterán

Fura nekem meg dp olyan semmilyen. És igen oltári ego és leereszkedő bír lenni csepmen de Lee vel tök jó kémia volt közöttük és kb minden szórakoztató volt amit csináltak. Már csak azt nézem meg ami nagyon érdekel náluk.
De persze kinek mi semmi gond ezzel. Én csak csepmen reakció vidijet láttam. A riff cityt megnézem ma mert az azért lol lesz ha bemondták csepmen hazudik

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#40291) espista válasza benedekco (#40289) üzenetére


espista
senior tag

A héten megjön a Godin, attól függően, hogy az milyen lesz.

Romani ite domum!

(#40292) arnyekxxx válasza Goose-T (#40288) üzenetére


arnyekxxx
veterán

HB 35é?

(#40293) Alexios válasza benedekco (#40285) üzenetére


Alexios
veterán

Nekem úgy rémlik, hogy egy korábbi videóban szó volt róla, náluk az üzleti modell része, hogy a boltok vizsgálják át a gitárokat, mielőtt eladják, tehát ez nem jófejség kéne legyen tőlük, hanem a szerződés része.
Másrészt ugye nekem az 1500eurós Ibanezemet is 2x ki kellett cseréltetnem, pedig rajta volt a matricán, hogy ki csinálta a QC-t aztán mire mentem vele.. :)

(#40288) Goose-T: Azt gondolnám, pont te vagy aki első körben megnézi a Harley Bentonokat :D 50 alatt szerintem van már új is, 50 körül van a TE-52 pl.

[ Szerkesztve ]

(#40294) Goose-T válasza Alexios (#40293) üzenetére


Goose-T
veterán

Természetesen megnéztem, de még annál is olcsóbbra gondoltam. Mondjuk használt vagy deko HB tele. :DDD A dobosunk egy 21 éves kissrác, ez a korosztály jellemzően még nincs annyira eleresztve anyagilag, főleg, hogy a saját lábán próbál megállni.

Más: Zoom G11! A kinézete, hogy is mondjam, nagyon gamer, nem is tudom, kikre próbálnak ezzel lőni. Műkarbonkevlár, RGB led, fekete-piros-csillogó, tochscreen, hátul meg egy kis stílusidegen szálcsiszolt acél. A tudása ígéretes, a hangjára kíváncsi leszek, mert olyan videót még nem találtam, ahol meg is szólaltatták volna. Ennek a végén van egy kis részlet, de ez csak afféle kémfelvétel.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40295) Alexios válasza Goose-T (#40294) üzenetére


Alexios
veterán

Wow, egész érdekesnek tűnik, kíváncsi vagyok árban hova lőtték be. Mert ha 150k körül van Helix hangzás(vagy atomic amplifire, stb, mooer ge250, kinek mi tetszik) abba az irányba nem nagyon mehettek el, viszont ránézésre egész sokat tud, touchscreen a headrushon kívül nem is nagyon van máshol.

[link] Itt van sok kép róla és a tudásáról

[ Szerkesztve ]

(#40296) nap válasza Goose-T (#40294) üzenetére


nap
addikt

Ha még mindig van benne Metal Zone, akkor komolytalan.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#40297) Carlos Padre válasza Goose-T (#40294) üzenetére


Carlos Padre
veterán

1:23 "look at these pots!"
Jól kiszúrta a lényeget :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#40298) Goose-T válasza Alexios (#40295) üzenetére


Goose-T
veterán

Eléggé úgy néz ki, hogy ez még csak prototípus, gyűjtik a visszajelzéseket, hogy tényleg jó termék legyen a végén. Ezért sem demózzák, ár sincs megadva. Remélhetőleg nem is így fog kinézni a végleges termék. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40299) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

megjött az íbéjes teletestem, összerakok egy hibridet: banánnyak, tune-omatic bridge, egy humbucker a hídhoz, a nyaki pickuplyuk marad szerintem üresen oszt jóvan.

(#40300) spe88


spe88
senior tag

Gitárhangoló pedálokon (pl. BOSS TU3) mit jelenet a chromatic flat, chromatic double flat hangolás?

Értem én, hogy a kromatikus mit jelent. Hiszen a kromatikus hangsor legközelebb álló ("fél")hangját jeleníti meg a kijelzőn. De a logikát nem értem abban, hogy ha ezt lejjebb állítom chromatic flatre, akkor mi történik? Hiszen akkor is azt a hangot kéne kiírnia, ami legközelebb van a hangsorban. Vagy csak a standard kromatikus "gitárhangsort" nézi E-e' (6 húros esetén). Annak semmi értelme nem lenne.

Ha pl egy basszusgitár legmélyebb húrját B-re hangolom, akkor meg kéne jeleníteni chromatic mode-ban, hogy B. Most ha átállítom chromatic flatre akkor mit ír ki?

Valami itt nagyon zavaros nekem, lehet rá kéne aludnom. :D

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.