Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Kephamos válasza Panzermeyer (#1799) üzenetére


Kephamos
addikt

Sehogysem úszod meg olcsón. :(
---------------------------------
Nah, gitárbeállításhoz senkisem konyit?

(#1802) Kobe válasza Kephamos (#1801) üzenetére


Kobe
veterán

hangszerész, pár ezer ft ért csinálnak nagygenerált
nyak-oktávbeállítás, tremolobeállítás volt asszem 4 ropi nekem nemrég

(#1803) Kobe válasza ReJim (#1788) üzenetére


Kobe
veterán

stagg húr = salakanyagpofozás

ernie ball, daddario és elixir, én ezeket használom és mindegyik jó, megfizethető és messze nem gagyi kategória egyik sem

(#1804) M@trixfan válasza Kobe (#1803) üzenetére


M@trixfan
addikt

Elixir húrra +1 voks :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1805) Kephamos válasza Kobe (#1802) üzenetére


Kephamos
addikt

Épp 4 ropit nem akarok költeni, mert nagyjából egy fityingem sincs.

(#1806) fokukac válasza delta9 (#1795) üzenetére


fokukac
nagyúr

snakepit rulez... ;)

a slide nekem pedig meghaladja a képességeimet.
persze azért hozzá kell tennem, hogy sosem volt slide gyűrűm, hanem ceruzaelemmel próbálkoztam, de akkor is...

nemtom, hogy lehet azt elérni, hogy egyszerre csak egy húr szóljon...
ez csak az E-húron sikerült, mert ott lehet ferdén tartani a slide-ot...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1807) fokukac válasza Kephamos (#1805) üzenetére


fokukac
nagyúr


Why don't You get a job?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1808) Kobe válasza Kephamos (#1805) üzenetére


Kobe
veterán

4 ropit meg éppen megéri költeni mert ha te állsz neki maszekban úgy h nem csináltad még, lehet hogy lesz egy használhatatlan gitárod amire majd a hangszerész aszonnya h ugy el volt baszarintva h nem 4 ropi megcsinálni hanem vmivel több

(#1809) Kephamos válasza Kobe (#1808) üzenetére


Kephamos
addikt

Hát igen, van benne valami, bár én már hozzápiszkáltam és jobb lett egy kicsit, de nem annyival amennyivel jobbat vártam egy egész napos szenvedéstől. Elvinném én akár most azonnal is, csak az a baj, hogy nincs pénzem, itthon dolgozgatok: művelem a kertet, hogy megkapjam az Ashdownt. :R

(#1810) Kobe


Kobe
veterán

eladó egy NAGYON újszerű állapotban levő Muszti-Dobay Új Gitáriskola könyv, kezdő és haladó akkusztikpléjereknek nagyon jó
újszerű azt jelenti hogy 3x volt kinyitva, azóta széltől védve
postán továbbítom, így utánvéttel 3500 ft az ára

(#1811) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

na pathfindert eladtam, szerdán jön a valvetronix, kúl

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1812) Kephamos válasza Panzermeyer (#1811) üzenetére


Kephamos
addikt

Na, majd szólj, ha már kiélvezetde a Valvetronixot, és tudsz nélküle tölteni pár percet, :)) hogy én is kipróbálhassam.

(#1813) Panzermeyer válasza Kephamos (#1812) üzenetére


Panzermeyer
tag

ma én is kipróbáltam, igaz a gitár amit kaptam arra az 5 percre, elég gyér volt, ráadásul 10 forintossal pengettem, azt már látom hogy 3 erősítőmodellt fogok általában használni, érdekes továbbá hogyha a gain-t lehúzom akkor teljesen elhallgat a cucc, nemtudom miért... az effektjei baxottul tetszettek, chorus compressor delay reverb stb mind nagyon jók voltak első hallásra, itthon saját gitárral meglátjuk... azt viszont most látom hogy legalább 2 hét lesz mire kitanulom hogy mit tud

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1814) Kobe


Kobe
veterán

én a roland uj cube száriáját várom, a cube x et
amint kidobják őket itthon egy cube 30x re vagy 20x re vevő vagyok, nagyon korrekt modellezést pakoltak beléjük

(#1815) #53172992 válasza Kobe (#1800) üzenetére


#53172992
törölt tag

[kép]
Mint a bűn..győnyörű.
100-nál kb 100-szor több van nála, azért ..:)túlzás, de nem 100 az fix.
Vuck

(#1816) Kephamos válasza Panzermeyer (#1813) üzenetére


Kephamos
addikt

Hol próbáltad ki? Music World? Biztosan azért hallgatott, el, mert a torzított, csatornára volt kapcsolva.
-------------------------------------
Vox Pathfinder 20W-os eladó. Irányár 20000Ft. Kb 5 órát használta a srác, akusztikus gitárral, csak a mama megvette a gyereknek, mert abban az 5 órában éppen rocksztár akart lenni, aztán hamar letett róla, mert rájött, hogy nem olyan egyszerű ez. Akit érdekel szóljon! Viszonylag sokat jár pestre a gyerek.

(#1817) Kobe válasza #53172992 (#1815) üzenetére


Kobe
veterán

a superstrat forma és a fej ok, de a festés ott baszta el az egész gitár kinézetét ahol van....egy ilyen drága és nívós modellre érdemes volna normális mintát rakni...sztem

(#1818) delta9 válasza fokukac (#1806) üzenetére


delta9
senior tag

jelentősen megkönnyíti a dolgot, ha elem helyett gyűrűvel játszol :) ha egy húron pengetsz, akkor egy húr fog szólni. a többin ugyan húzod a gyűrűt, de nem fog különösebben beleszólni a pengetett hangba. én a bad obsession - gnr szólóval tanultam meg slideolni :)

(#1819) Panzermeyer válasza Kephamos (#1816) üzenetére


Panzermeyer
tag

pesten a hangmester boltban volt a próba, nyíregyházán egyetlen 1 darab vox erősítő sincs boltokban, jah, és ezen az erősítőn nincs torzított meg nem torzított csatorna, a torzítás úgy nő ahogy a gain-t adod rá, kis gain=clean sound több gain meg = od sound

ja még azt akartam kérdezni hogy mi az a 20W-os pathfinder?? mutatsz róla képet? mert ilyet még nem láttam

[Szerkesztve]

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1820) fokukac válasza delta9 (#1818) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, ki fogom próbálni, rászánok egy kis pénzt... :D

egyébként slide-ban nálam a pink floyd shine on you crazy diamond-ja (part II) viszi a prímet.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1821) Kephamos válasza Panzermeyer (#1819) üzenetére


Kephamos
addikt

Azt mondt, hogy 20as, de akkor lehet, hogy tévedtt, vagy én emlékszem rosszu, vagy simán még álmos voltam, mikor írtam, de az 15W-os. :B

(#1822) Nicky Nygaro


Nicky Nygaro
tag

Sziasztok!
Vennék egy akusztikus gitárt, de fogalmam sincs, hogy milyet érdemes... A márkát figyeljem, vagy hogy fém vagy nylon húros? Vannak tipikusan jó érték/ár arányú típusok? Ja és kb mennyit érdemes rászánni? Köszi előre is.

(#1823) fokukac válasza Nicky Nygaro (#1822) üzenetére


fokukac
nagyúr

vegyél spanyol gitárt! ;)
olyan 35-40e Ft-ért már lehet újat kapni.
én szeretem a nejlon húrt az akusztukuson.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1824) Kephamos válasza fokukac (#1823) üzenetére


Kephamos
addikt

Na, én meg utálom e ''nájlon'' húrokat, nem érzem, hogy merre vannak a bundok. Olyan, mintha slide gyűrűben nyomulnék. :((

(#1825) Kobe


Kobe
veterán

továbbra is aki esetleg gitárokttókönyvet szeretne, akkusztikus gitárhoz, annak van egy eladó muszidobay fél új gitáriskolám, 3x lett fellapozva és annyi is volt, zsír uj állapot, postázással kerülne új tulajához, utánvttel így 3500 huf, nem nagy összeg, vegyétek

kezdőknek de még haladóknak is nagyon jó, nekem a blues fejezet tetszett belőle nagyon e elektromoson nem veszem hasznát ennek a booknak sajna

(#1826) fokukac válasza Kephamos (#1824) üzenetére


fokukac
nagyúr

nekem nincs ilyen problémám... nem értem, mi az összefüggés a húr anyaga, meg a bund érzése között...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1827) Kobe válasza fokukac (#1826) üzenetére


Kobe
veterán

nem mindegy hogy a bundnak egy nejlon húr feszül e neki vagy egy fém, a nejlonnál nekem pl jobban le kell szorítanom hogy az az érzésem legyen h fixen fogom le azt a valamit, így egy idő után atom fájnak az ujjbegyeim még edzett ézzel is......a fémnél meg sokkal könnyebben érzem pl h amit csinálok az stabil e, tudom hogy a fémhúrnak tartása van, stabilabb és nem kell anynira lefognom.....szal sztem erre gondol

(#1828) fokukac válasza Kobe (#1827) üzenetére


fokukac
nagyúr

én 12 éve gitározom, de sose volt ilyen problémám.

az meg, hogy jobban fájjon az ujj a nejlon húrtól, mint a fémtől, hát az szintén nonsense... pont hogy a fém, az vágja szét a bőrt. még a bőrkeményedés is levágódot, ha sokáig téptem a húrokat... :D ;) véres ujjbegy rulez.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1829) Kobe


Kobe
veterán

izé
sztetek egy Marlboro 1500B jelzésű cucc mit tudhat ?
45 ezerér árul itt a környéken egy csávesz ilyen holmit, marlboro 1500B 60W os fej + 100W os láda

(#1830) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

[kép]

hadd dicsekedjek már :)

[Szerkesztve]

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1831) danyszig


danyszig
újonc

Hello!
Nemérdekel senkit 1 teljesen új Jhonson elektroakusztikus gitár equalizeres! ajándékhurkészelttel és tokkal 40.000FT
Nagyon sürgősen kellene! Dj cd playerre érdekel csak csere!
Sórgős!
MSN: danyszig@gmail.com
mail: danyszig@gmail.com :R

(#1832) Panzermeyer válasza danyszig (#1831) üzenetére


Panzermeyer
tag

''Nemérdekel senkit 1 teljesen új Jhonson elektroakusztikus gitár equalizeres!''

helló
ezt a mondatot elemzed nekem?

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1833) danyszig válasza Panzermeyer (#1832) üzenetére


danyszig
újonc

sory, +kérdőjel... de ha nem kukacoskodnál sztem nem nehéz rájönni h. nem azt akarom nektek mondani h. nemérdekel senkit hude faxa :R :C

(#1834) Panzermeyer válasza danyszig (#1833) üzenetére


Panzermeyer
tag

azt én elhiszem hogy én vagyok a kukacoskodó meg a fasz, csak azt nem h miért nem olvasod el mielőtt elküldöd

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1835) zolomon17


zolomon17
senior tag

Sziasztok!

Nem tud valaki olyan boltot, ahol lehet kapni koptatót elektromos gitárra? A haverom lerohadt pár hete a ''turnébuszunkkal'' és a kupac tetjén volt az én gitárom és tok ide vagy oda, de úgy felhevült a cucc, hogy felpúposodott a koptató a szarv és az egyik szedő mellett :O

Fender Stratocasterhez kellen, lehetőleg fehér, 3 szedős, két tone és egy volume potméter van rajta, plussz ugye a szedők kapcsolója. Eddig ahol jártam nem nagyon bíztattak, mert ahhoz, hogy legyen ilyen koptató, be kelle szarnia egy gitárnak teljesen (pl. kettétörik...) és akkor azt meg lehetne bontani... :(((

Ha van tipp, akkor várom privátban! Előre is köszi! :R :R :R

Zolomon

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#1836) zolomon17


zolomon17
senior tag

Niquis-nek hála úgy tűnik már meg is oldódott a kérdés :R

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#1837) Panzermeyer válasza zolomon17 (#1835) üzenetére


Panzermeyer
tag

www.vatera.hu
itt találsz gomboktól kezdve mindent stratóhoz
asszem anonimusz akinek vannak ilyen cuccai

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1838) HavocS


HavocS
senior tag

Na, nemsoká lesz egy kis pénzmag, úgyhogy beújítom a felszerelést :)
Amiket kinéztem: Ibanez RG320FM TL [link]
Zoom g7.1ut: [link]

ezekről valami vélemény? :)

(#1839) Kobe válasza zolomon17 (#1835) üzenetére


Kobe
veterán

kb minden hangszerboltban kapsz strat és superstrat formára koptatót

(#1840) Kobe válasza HavocS (#1838) üzenetére


Kobe
veterán

nekem rg320 am van, pár oldallal előrébb képpel infóval
én szeretem,bár pickupcsere nem árt majd, de ettől függetlenül jó darab

(#1841) Kephamos


Kephamos
addikt

Na, Panzer, megérte várni/fizetni a Valvetronixért?

[Szerkesztve]

(#1842) Kobe válasza HavocS (#1838) üzenetére


Kobe
veterán

azt viszont hozzá kell tenni hogy a tremolója gyenge, a Lo-Trs nem nagyon remekel

(#1843) HavocS válasza Kobe (#1842) üzenetére


HavocS
senior tag

Na ezt viszont jó, hogy mondod, a tremoló lenne használva elég sűrűn, úgyhogy mindenképp stabil darab kell. Max 125 ezerért melyik Ibanez vagy LTD az, amelyiknek tényleg jó a tremoloja?

(#1844) HavocS


HavocS
senior tag

Hm. Közben gondolkoztam: mit jelent az, hogy ''gyenge''? Hiába állítod be jól, elhangolódik, vagy micsodát?

(#1845) Kobe válasza HavocS (#1844) üzenetére


Kobe
veterán

könnyebben hangolódik és érezni lehet picit a hangbeli különbséget is, más a hangtartása ennek a lo-trs nek...
báááár
ahogy ézem ibanez.com ot, az ujabb szériás RG320 akat edge 3 mal szállíítják ami egy fokkal jobb, nekem még a régebbi 2 éves RG320FA van és nem FM ebben még lo trs kapott helyet

(#1846) HavocS válasza Kobe (#1845) üzenetére


HavocS
senior tag

Köszi, igen, néztem kicsit, hogy milyen lo-trs-ről beszélsz, ez már edge III-as :) De mindenképpen kipróbálom előtte... hol vetted, az oroszlánbarlangban, vagy a mezzofortében?

(#1847) Kobe válasza HavocS (#1846) üzenetére


Kobe
veterán

egyik haveromtól vettem, miután ő vett egy közel 20 éves rg750 et , 2 gitárra nem volt szüksége

(#1848) Panzermeyer válasza Kephamos (#1841) üzenetére


Panzermeyer
tag

igen mindenképpen, ha bejösz msnre küldök egy hangfájlt

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1849) ReJim válasza Kobe (#1829) üzenetére


ReJim
őstag

erről van szó? [link]
(bizti 60-as? mert mindenhol 100-asnak írták...)

szerintem mindegyi szériája ilyen ''univerzális'' erölködő. olyan bass gitár kinézete van (a 15-ös hangszóró miatt, és a járatos ládától), de szerintem nagyon jó hangja van (ár/minőség) gittyóval is. próbáltam alacsonnyabb árkategóriás erősítőket pl:Porque, carlsboro, kustom. ami olya 50-70 között lehet kapni, és egy kiskocsmai zenéléshez elég. hát azoknak olyan lapos a hangzásuk, sehogy sem lehet beállítani a hangszínt, ahogy nekem teccik...
nekem egyébként egy 760A tipusú marlboro kombóm van.

egyébként meg próbáld ki, ha teccik a hangzása, akkor egyértelműen megéri...

</end.?>

(#1850) Kobe válasza ReJim (#1849) üzenetére


Kobe
veterán

inkább megvárom mig piacra dobják nálunk a cube x szériát, mert az nagyot fog ütni az otthoni kombók terén, elég sokat tud majd.....45 ért nekem ez kicsit noname kategória, még neten sincs hivatalos honlapja a márkának

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.