Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Kobe


Kobe
veterán

vki tud adni egy összehasonlítást erről a 2 darabról ? ibanez rg321mh , illetve ibanez sa160 ?
vagy van e tapasztalata vmelyikkel

[Szerkesztve]

(#1352) ReJim válasza Panzermeyer (#1317) üzenetére


ReJim
őstag

hello

milyen dobozba raktad be őket? árnyékolást hogyan oldottad meg?
(enyim túl zajos, vagy a doboz hiányzik, vagy elcsesztem valamit.. :( )

esetleg kapcsolási rajzokat nem tudsz linkelni? :U

[Szerkesztve]

</end.?>

(#1353) Panzermeyer válasza ReJim (#1352) üzenetére


Panzermeyer
tag

háj

hát én igazából csak házi amatőr vagyok, egy villamosmérnök úriember segít nekem rengeteg dologban, tervezés építés satöbbi
árnyékolással sehogy nem foglalkoztam, árnyékolt vezeték be a dobozba, árnyékolt vezeték ki a dobozból a kombóba, kész
doboznak attol függ hogy milyen funkció, a BM treble booster egy kb 4 centi átmérőjű légfegyver lőszeres müa dobozkában van :)
a blues driver egy, villanyszerelési boltban is kapható 100 forintos müanyag dobozban van
a 2 tranzisztoros fuzz face sose volt dobozban, mégsem volt zajos

kapcs rajzokat nem tudok publikálni mert én is mástól kapom, esetleg msn

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1354) Bero


Bero
aktív tag

Újabb agybajom van. :)
Régóta tetszik nekem az Ukulele nevű hangszer, ami tul.képpen egy négyhúros ''mini-gitár''. Polinéziai népi hangszer, ahogy olvastam róla. Pl.: [link]
Nekem nagyon bejön, és kíváncsi lennék, hogy vki tud-e róla bővebb infót. Sajna nincs túl sok a témával foglalkozó lap.

(#1355) Retropoint


Retropoint
tag

nincs valkinek egy nejlon húros eladó gityója?
unokaöcsémnek kellene tanulgatni..

HP minipc eladó http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=69754

(#1356) ReJim válasza Bero (#1354) üzenetére


ReJim
őstag

láttam már ilyet, csak a nevét nem tudtam... :) most még jobban megteccet. engem is érdekel, utánna néztem:
[link] - történelmi leírás
[link] - uke leckék
[link] - ez elég jó kis oldal, van rajta tab/mp3 is.

[link] - itt kapsz is olcsón

majd még keresgélek...

[Szerkesztve]

</end.?>

(#1357) Bero válasza ReJim (#1356) üzenetére


Bero
aktív tag

Köszi a linkeket, nézegetek egy kicsit. Az utolsó linkben viszont elég ''gagyi''-nak tűnik. Én itt néztem: [link], és még olcsóbb is.

(#1358) doc


doc
nagyúr

Sziasztok!

Vki mondja meg nekem pliiz hogy ha a húrok néha zörögnek, mert hozzáérnek a bundokhoz akkor a húrláb felől nézve merre kell tekerni a nyakában levő csavart?

(#1359) Dominator


Dominator
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Egy elméleti kérdést szeretnék feltenni, mivel soha nem tanultam zenét, ezért valamit nem értek. Vannak ugyebár a skálák, hangok egymás utána, eddig oké. A pentaton skála elvileg 5 hangból áll, akkor viszont a gyakorlatban miért 10-15 hangból áll az összes? Miért hívnak egy pentaton skálát moll, dúr, vagy blues pentaton skálának, és miért E, A, D, F, stb ezeknek a neve, mikor ezek a hangok teljesen véletlenszerűen fordulnak elő benne? (Annyi logikát azért felfedezni véltem, hogy ha van egy E, akkor a következő az 5 hang távolságra van, a harmadik pedig 6-ra.)
És az, amitől álmatlan éjszakáim vannak. Ugyanazon skálára, pl. E moll pentaton, miért találok egy verziót a Guitarz nevű progiban és miért találok még legalább egy teljesen mást a neten?

Előre is köszi annak, aki oltja tudásszomjamat :)

(#1360) Kephamos válasza doc (#1358) üzenetére


Kephamos
addikt

Szerintem a nyakban lévő csavart ne cseszegesd, inkább a húrlábon lévő csavarkokkal operálj, DE VIGYÁZZZ, előbb lazítsd le a húrokat, aztán szórakozz velük, mert könnyedén szakíthatod a húrokat. Egyszer nekem majdnem sikerült kivernem mindkét szemem. :Y

(#1361) rOwLeY válasza Dominator (#1359) üzenetére


rOwLeY
őstag

vagy én vok a hülye vagy ezek többdégében marhaságok!sztem a pentaton skálák nem öt hangból állnak hanem 12ből!de a blues pentaton nem mert ott van plussz hang!Pentaton skálákban nincsen moll meg dúr!ott a moll=lá dúr=dó!Egyáltalán nem forsulnak elő véletlenszerűen!figy ezeknek is megvan a szabálya amig nem tanulsz zenét nem is fogod sztem megérteni!ez is sztem badarság h E-t 5 hang után követi a következő hang!vmit félreértesz!Lá pentaton meg tudtommal csak egy fajta van!bár ne vegyél rá mérget mert én sem túl régóta tanulom!

(#1362) sparc válasza doc (#1358) üzenetére


sparc
tag

ha drágább gitárod van én azt tanácsolom neked hogy vidd el hangszerészhez
ha pedig csak egy olcsóbb darab akkor holnap utána nézed neked hogy merre kell tekerni a csavart:)

(#1363) Panzermeyer válasza sparc (#1362) üzenetére


Panzermeyer
tag

bazeg nem tudtok egy csavart betekerni? ne szórakozzatok :DDDDD
magadfelé fordítod a gitár nyakát (tetejét) jobbra tekered ha fesziteni akarod a nyakat, balra ha lazítani
tehát ha azt akarod hogy a nyak párhuzamosabb legyen a testtel akkor jobbra, ha dönteni akarod (hajlani) akkor balra

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1364) sparc válasza Panzermeyer (#1363) üzenetére


sparc
tag

ez az mester
na én ezt csak konyvobl tudtam de fejből nem:)
bár még sose csavargattam a nyakat

(#1365) Retropoint válasza Retropoint (#1355) üzenetére


Retropoint
tag

senkinek nincs eladó gityója? :((

HP minipc eladó http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=69754

(#1366) Panzermeyer válasza Retropoint (#1365) üzenetére


Panzermeyer
tag

úgy tünik nincs, de egy közönséges hangszerboltban 5000 forintért is kapsz nejlonhúrost gyakorolni

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1367) Retropoint válasza Panzermeyer (#1366) üzenetére


Retropoint
tag

legolcsóbb eddig 8k volt...
inkább itt veszem meg, nem fizetek a boltban... persze ha nincs más..:)

HP minipc eladó http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=69754

(#1368) delta9 válasza Dominator (#1359) üzenetére


delta9
senior tag

a pentaton skála nemcsak elvileg, hanem gyakorlatilag is öt hangból áll. az hogy moll vagy dur pentaton, attól függ, hogy a moll vagy a dur skálára épül. az pedig, hogy e, a, d, f pentaton, azt jelenti, hogy e, a, d vagy f skálából van származtatva. a pentaton skálában a hangközök (félhangok számával jelölve): moll pentatonban alaphang,3,2,2,3 (ez összesen öt hang, ezért PENTAton, ez ismétlődik a következő oktávon, tehát a hangok és hangközök ugyanazok lesznek, csak egy oktávval magasabban); dur pentatonban alaphang,2,2,3,2 (szintén öt hangból áll).

az, hogy egy e moll pentatonra miért találsz több verziót azért van, mert a gitáron ugyanazt a hangot több fekvésben is meg tudod szólaltani. pl. e moll pentaton 3. és 4. hangja 'a' és 'b' (eu kottában a 'b'='h'), ezt a két hangot játszhatod az 'a' húron, üresen megpengetve (a) és második bound (b), de játszhatod az 'e' húron is 5. és 7. bound. ezeket hívjuk fekvéseknek. tehát amiket találsz ugyanarra a skálára, de mégis több verzióban, azok tulajdonképpen valóban ugyanazok a skálák, csak más fekvésben.

(#1369) doc válasza sparc (#1362) üzenetére


doc
nagyúr

haat... a 80ezres Ibanez nekem mar a dragabb kategoria, ugyhogy lehet hogy tenyleg elviszem, mert ha tulhuzom vagy mas baja lesz, agyverzest is kapok... :)

(#1370) Panzermeyer válasza doc (#1369) üzenetére


Panzermeyer
tag

milyen az az ibanez? én is most veszek 60-ért

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1371) Kephamos válasza Panzermeyer (#1370) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem tudjátok már, hogy mit csináljatok jó dolgotokban. ;)

(#1372) doc válasza Panzermeyer (#1370) üzenetére


doc
nagyúr

ilyen, de a valóságban sokkal sötétebb a színe, nem ilyen rikító bugyikék :DD :
[link]
tavaly volt ennyi, lehet hogy idén már olcsóbb :)


[Szerkesztve]

(#1373) Dominator válasza delta9 (#1368) üzenetére


Dominator
aktív tag

Köszönöm a kimerítő választ :)
A következő kérdésem az lenne, hogy ugye akkor a skála egy bizonyos akkordra épül. Nos, egy akkordnál mitől függ, hogy az akkor moll vagy dúr?

Illetve még egy kérdés: mitől lesz egy pentaton skála kifejezetten blues pentaton?

(#1374) delta9 válasza Dominator (#1373) üzenetére


delta9
senior tag

nem a skála épül akkordra, hanem egy akkord épül egy adott skálára, ebből már egyértelműen következik, hogy az akkord akkor mol, ha mol skálára épül, illetve akkor dúr, ha dúr skálára épül.

blues meg úgy lesz, hogy a mol pentatonba belejátszod az alaphang bővített kvartját, dúr pentatonba pedig az alaphang kistercét.

(#1375) Panzermeyer válasza delta9 (#1374) üzenetére


Panzermeyer
tag

hátttez kúrvajó :DDD :DDD :D

semmit se értek :D

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1376) delta9 válasza Panzermeyer (#1375) üzenetére


delta9
senior tag

akkor érdemes megnézned a zeneelmélet alapjait :) úgymint: ütemmutatók, módósítójelek, hangközök, skálák és kvintkör. ezek jó és fontos dolgok, és nagyon sokat segítenek, hogy ne tévedj el a gitár nyakán, illetve, hogy ne csak úgy játsz a nagyvilágba, hanem tudd is, hogy mit és miért játszol. nem kell orrvérzésig szolfézsolni, és tudományosan gitározni, de az említettek megismerése után sok homályos dolog kivilágosodik, és minden egyszerűbbnek és érthetőbbnek fog tűnni :)

(#1377) Kephamos


Kephamos
addikt

Na, Panzer! Milyen az új cuccos? Megérte az árát? Képet linkelj, de olyat, amilyet te készítettél.

(#1378) Panzermeyer válasza Kephamos (#1377) üzenetére


Panzermeyer
tag

kép még nincs, holnap lesz

kúúúúúvajó :D

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1379) Panzermeyer válasza Kephamos (#1377) üzenetére


Panzermeyer
tag

na az hogy megérte-e a 60 ezret az biztos, ilyen áron nemhiszem hogy lett volna jobb gitár
mivel ez az első humbuckeres gitárom, még ki kell tapasztaljam hogy hogy lesz szép hangja a vox-szal, aztán van még nekem egy BM trebleboosterem, azzal is kisérletezek hogy milyen pickup állásoknál adja a kivánt soundot
hiányolom hogy a tremolókart nem lehet állítani, belerakom aztán forog magának összevissza és ez zavar, így inkább ki is szedtem, nyaka baszott kényelmes, egy picit talán nehéz a gitár maga de ezt könnyen megszokom

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1380) Kobe válasza Bero (#1354) üzenetére


Kobe
veterán

(#1381) ReJim


ReJim
őstag

két kérdés:
- ha a humbucker pickup-om zajos/besípól az gond? :U vagy csak azért lehet, mert sok rajta a torzítás?
- ha a húr csapkodja a boundokat akkor a bridge-nél lévő csavarokon kell álítani? de mennyit? honna tudom, hogy az nekem úgy jó lesz? :U

(vagy vigyem el olyanhoz, aki többet ért hozzá?)

</end.?>

(#1382) Panzermeyer válasza ReJim (#1381) üzenetére


Panzermeyer
tag

ha a húr csapkodja a bundokat akkor a bridgenél lévő csavarokon kell állítani
onnan tudod hogy jól állítottad be hogy 1 bundnál se csapkodja a húr a következőt

de ha ilyen kérdésed van akkor szerintem vidd szakértőhöz :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1383) Kobe válasza ReJim (#1381) üzenetére


Kobe
veterán

nem lehet hogy túl sok gaint nyomatsz rá ?

(#1384) Dominator


Dominator
aktív tag

Tudna ajánlani nekem valaki egy könyvet, amiben a gitározás elméleti része található, de úgy, hogy olyan ember is megértse, aki soha nem tanult zenét?

(#1385) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Na én most kaptam egy klasszikus gityót, rég vágytam már egy gitárra...

Még nem nagyon vágom miről írogattok itt, ezek az effektek, stb. még arrébb vannak, de szorgalmasan nézegetek majd errefelé ;)

Dominator: Azt hiszem a Gitársuli c. könyv megfelel erre a célra!

[Szerkesztve]

(#1386) Kephamos válasza Dominator (#1384) üzenetére


Kephamos
addikt

Jaja! Muszti-Dobai: Gitáriskola.

(#1387) Bero válasza Dominator (#1384) üzenetére


Bero
aktív tag

Van is nekem egy eladó példányom, Cd-vel. Az új kiadás. Ha érdekel privizz. ;)

(#1388) Dominator


Dominator
aktív tag

Nemnem, a Gitársulit már kipörgettem :D Most az akkordok, skálák, kvintek, meg izék, amikről mind nem tudom, hogy mik, ezeknek az elmélete kellene. Egyszer mutattak nekem egy ilyet, de nem emlékszem a címére :( Szóval egy ilyen érdekelne engem.

(#1389) Kobe válasza Dominator (#1388) üzenetére


Kobe
veterán

ööö...én netről szedegettem össze különböző kiadványokat, ezek többnyire kották és tabok de van köztük oylasmi is ami angolul a legelejétől írja le a dolgokat, a gitár tartásától kezdve a kottázás-tab olvasás on át a kvintkör elméletig stb...hátránya hogy angol nyelvű

ha muszti-dobait kivégezted akkordokkal felesleges többet foglalkozni kezdő szinten mivel az a könyv szinte csak az akkordos sajtreszelésről szól

[Szerkesztve]

(#1390) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

nahh, végre van fotó is, a felszerelésem így néz ki:

[kép]

illetve még mögötte van egy homemade blues driver pedál


szép :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1391) Kephamos válasza Panzermeyer (#1390) üzenetére


Kephamos
addikt

Állatul néz ki :C , de a hangjára is kíváncs volnék.

(#1392) rOwLeY válasza Panzermeyer (#1390) üzenetére


rOwLeY
őstag

a homemade pedáljaidat nem mutatod meg?kiváncsi lennék rájuk

(#1393) Retekegér válasza Dominator (#1388) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Elméletet oktató könyv, vagy amiben le van írva, hogy pl. hogyan fogj le egy-egy akkordot? :U

<< Heimdal >>

(#1394) Panzermeyer válasza rOwLeY (#1392) üzenetére


Panzermeyer
tag

felvettelek msn-en, nincs kedvem ftpzni :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1395) Kephamos válasza Panzermeyer (#1394) üzenetére


Kephamos
addikt

Legyen már kedved, mert én is megnézegetném a cuccokat.

(#1396) Panzermeyer válasza Panzermeyer (#1394) üzenetére


Panzermeyer
tag

ja má felvettelek, te vagy a hotpants

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1397) Panzermeyer válasza Kephamos (#1395) üzenetére


Panzermeyer
tag

ok meggyőztetek

itt a Brian May treble booster eléggé miniatürizálva bedobozolás előtti állapotban
[kép]

ő a blues driver elkészítésének első fázisában
[kép]

második fázis
[kép]

beépítés után (nem találtam jobb dobozt) :B
[kép]

itt a CE2 chorus ensemble ami kb május 40-ben lesz kész, 7000 forintért nem veszek ic-t bele
[kép]

a ce2-t készen veszem meg 11-ért a jöv héten

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1398) Dominator válasza Retekegér (#1393) üzenetére


Dominator
aktív tag

Az előbbi. De most találtam a könyvtárban egy zenei lexikont, azzal is elleszek egy darabig. És mellé még kölcsönöztem egy ''A rock mesterei'' című kötetet :D

(#1399) Kobe


Kobe
veterán

akik szoktak otthon bütykölni pedálokat, stb, azoknak talán hasznára lesz ez a link :

[link]

(#1400) Kobe


Kobe
veterán

nem tud valaki valami oylan könyvet ami
akksuztikus gittyó értlemes felhasználásáról szól ? azt tom h dobai az akkordokkal foglaltoskodik, ez is érdekelne, meg vmi oylan ami nem csak akkrodokkal foglalkozik,
azért kéne ilyen vegyes mert tnaáromnál nagyon keveset tanulok akkrodokról, illetve olyan dolgokat amiben azok is vannak, szinte cssak ilyen skálákat, sorokat, azokat meg akkusztikuson nem gyó jáccogatni (nem tanárom hibája, csak má 25 éve elektronyoson jáccik, a tanitványok 90% a elektronyoson lökik így kicsit háttérbe szoritva érzem magam és nem ugy haladok ahogy szeretném, lassan fél éve próbálom, és semmit nem tok szinte lejáccani)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.