Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Kobe válasza rOwLeY (#1150) üzenetére


Kobe
veterán

anno nagy számok voltak a stratok, emlékszem haver 10 éve még azzal dicsekedett....és a strato forma már akkor sem volt mai darab :) de eljárt felette az idő

(#1152) Bero válasza Kobe (#1149) üzenetére


Bero
aktív tag

Ahogy mondták ízlések, és sallerek. :)
Nekem nagyon bejön a strat forma, és a telecaster méginkább, pedig már több mint 60 éves forma. Nekem Fender a favoritmárkám, nagyon tetszik :D
Ma megvolt életem első gitárórja, nagyon jó volt. Remélem majd belejövök. :)

(#1153) Kobe


Kobe
veterán

ezekkel a stratokkal az a baj leginkább hogy ami a mai piacon gagyi cuccnak számít, gondolok itt a 30-40 ezres elektromosokra, azok mind ezekkel a formákkal készülnek, utána lehet hogy valaki aszondja nézd má meg ezt a fendert, 200ezer vót és atomjó, nekem tuti elsőre a 30 ezres squier fog beugrani :S ibanezek azért tetszenek mert stílusosak, látszik már a külalakon hogy sok meló és érték van benne

(#1154) Panzermeyer válasza Kobe (#1153) üzenetére


Panzermeyer
tag

squier egyátalán nem rossz, hidd el hogy vannak nagyságrenddel rosszabb strato formájúak is...
én a squiert a kimondottan jó minőségbe sorolnám
telecaster nekem nagyon ősrégi, nem is tetszik külsőre
ibanezek igazi minőségi gitárok ennek megfelelő áron, mondjuk egy grx70-et így elsőre ki is próbálnék

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1155) carvelino


carvelino
csendes tag

Mennyiért tudtok akusztikus gitárt jó állapotban használtan, vagy újonnan, nem túl rossz minőség, elérhető áron (kezdő vagyok, barátkoznék vele...)

Túl sok állat, túl kevés cirkusz.

(#1156) Kobe válasza carvelino (#1155) üzenetére


Kobe
veterán

25 körül kapsz ujonnan kezdőnek valót, használtan ez kb 20 körü van, ami olyan is hogy nem mindig azt kell nézni mikor esik szét a kezedben :)


ezt a grx70 et még nem láttam élőben, tetszetős darab, mi ára van ? vagy mi a régi besorolása ? lásd sa160 az a 2005ös szériában sa260 , ja közben látom hogy GRG170DX néven fut ujabban, cápafogas nyakkal....60 ért nem rossz vétel kezdőnek de sajna ez nem a szokásos ibanez szinvonal, szép megmunkálás de ahogy nézem ezt a felszereltség sínylette meg

apropó, épp ma néztem meg a G3 koncertet dvdn, Petrucci (egyik nagy kedvencem) Satriani és Steve Vai keretében :) Vai egy színpadbuzi showman, csak a tremolóval élvezkedik de amásik 2 eszméletlenül tud tekerni :)

[Szerkesztve]

(#1157) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Ízlédek és pofonok!Nekem egy Les Paul Classic mindig is nagyobb ''műalkotásnak'' fog számítani mint bármelyik Ibanez!
A Squierről meg annyit h sztem nagyon korrekt gitárok!Az árukban sztem nagyon is megérik!
Stratorol meg annyit h egy Hot Rodd Stratot bármikor elfogadnék akár egy GRX helyett!
Mondom...kinek a pap kinek a papné, de sztem ezen nem veszünk össze!
Nincs értelme mindenkinek nem egyezhet az ízlése!

(#1158) rOwLeY válasza Kobe (#1156) üzenetére


rOwLeY
őstag

Petrucci :R :R
Satriani :R :R
Azt hiszem ebben viszont megegyezünk:D:D
nem is csoda...

(#1159) Kobe válasza rOwLeY (#1158) üzenetére


Kobe
veterán

ibaneznek láttad a george benson signature darabjait ? és azt mondod az nem műalkotás ? ;]
ez pl színtiszta művészi alkotás, eszméletlen szépen van kidolgozva : [link]

(#1160) rOwLeY válasza Kobe (#1159) üzenetére


rOwLeY
őstag

na jo!Igaz de én nem pont erre gondoltam!Ez egy gyönyörű gitár!

(#1161) rOwLeY válasza Kobe (#1159) üzenetére


rOwLeY
őstag

de azért ezek se csunyaságok
[link]
[link]
[link]
[link]

(#1162) Panzermeyer válasza Kobe (#1156) üzenetére


Panzermeyer
tag

[link]

itt a grx 70 amit én néztem, nekem bejön, 2-2 humbucker meg egy single center pickup leosztás
én őszintén szólva még nem játszottam humbucker hangszedős gitáron, csak straton tele-n és hasonlókon de ez a grx nekem nagyon tetszik
hm.. most jobban utánanézve, googlén kivül sehol máshol nincs ilyen grx70 nevü darab, így téleg át lehet nevezve

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1163) Kobe válasza Panzermeyer (#1162) üzenetére


Kobe
veterán

mert régebbi szériában lehet ez volt a neve, ha megnézed amit mndtam, ugyanigy néz ki azis, és ha az az, akkor az az ibanez low kategória


a linkelt képek nem rosszak bár nekem ha fizetnének sem kellene ilyen formájú cucc :)

[Szerkesztve]

(#1164) Kobe


Kobe
veterán

megtaláltam a világ leggyönyörűbb gitárját, és ezennel inditom a 'petrucci signature gitárt libriának' kezdeményezést ....kérjuk az adományokat az alábbi számlaszámra utalni :D ....

[link]
még soha nem láttam ennyire stílusos, egyszerű és gyönyörű darabot

ja a cucc egy Ernie Ball's Musicman MD 7, olyan 3000 eurós áron :)

[Szerkesztve]

(#1165) Panzermeyer válasza Kobe (#1164) üzenetére


Panzermeyer
tag

én már láttam, ő lenni az

[kép]

[Szerkesztve]

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1166) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Tegnap voltunk ilyen Junior Rockdübörgés nevű bulin!Ilyen tehetségkutató versenyszerűség!
Bátyjám zenekara meg is nyerte!!Jol nyomták:D:D
Remélem a legközelebbin én is ott lehetek a zenekaromal!:D:D

(#1167) sparc


sparc
tag

én ugy vagyok vele hogy 100 alatt nem érdemes uj gitárt venni mert azok nem valami jok
szóval 100 alatt érdemesebb inkább használtat venni
legalábbis eddig ezt tapasztaltam
persze használtbol is jót kell kifogni

(#1168) sparc válasza Kobe (#1164) üzenetére


sparc
tag

már játszottam egy ilyen gitáron
nagyon frankó gitár, rohadt pontos a tremolo és a piezzo is kurva jó benne
de igazából szépnek nem mondanám

(#1169) delta9 válasza rOwLeY (#1161) üzenetére


delta9
senior tag

az a lespaul nagyon ott van. nagyon bírom a les paul-ok formáját és hangját. (no meg a súlyát is:) )

(#1170) Kephamos


Kephamos
addikt

Ma kaptam kölcsön egy Roland Cube-30-at, kb 15 percet használtam még, behangoltam, meg állítgíttam rajta, de naggyon állat! Mondom, még nem tapasztaltam ki teljesen,de nagyon meggyőző hangja van, és az effektek is nagyon jók benne. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Az eddigi legjobb kombó, amit próbáltam. :R

(#1171) Panzermeyer válasza Kephamos (#1170) üzenetére


Panzermeyer
tag

nekem is ajánlották a roland cube-t de én inkább a voxnál maradok :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1172) sparc válasza Kephamos (#1170) üzenetére


sparc
tag

én is próbáltam még régebben és egész jó kis gyakorlókombó otthonra
megéri az árát

(#1173) Kobe


Kobe
veterán

ma haverral körbedzsanáltuk pécs összes hangszerboltját, a kínálatban a kinézett Ibanez messze a legjobb gitárnak számitott, mindenhol les paul epiphoneok meg vorsonok, staggek, az egész városban összvissz 4 db Ibanez volt :S de élőben az a gitár, öcsém....pfúúú...gyönyörű szép és jól is szól...lenne má március április vagy lottó 5ösöm :D

(#1174) sparc válasza Kobe (#1173) üzenetére


sparc
tag

milyen ibanezről van szó?

(#1175) Kobe válasza sparc (#1174) üzenetére


Kobe
veterán

ibanez sa160qm-tg
sztem az áráért (90 ropi) nagyon mgéri, annyi hogy még vintage tremolo van benne és nem floyd rose, de a többi kipróbált cucchoz képest még ez volt a legszebb és legsebbe szóló, amiket kipróbáltunk : egy epiphone les paul, egy jackson performance, meg egy peavey, a többi már ránézésre sem volt hozzá mérhető :)

a képen a középső : [link] formára ilyen csak a színe más : [link]

nagyon jó kis cucc ennyi pízért, habos jávor tető, bár egy pickup csere azért emelhetné az értékét, de így is nagyon meggyőző volt...habár nekem fura hogy mindegyik bolt tele van stratocaster formákkal, még a tajti is :S szal igazi nagymenő gitárokat nem látni sehol

(#1176) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Roland Cubehez nekem is van egy kis tapasztalatom!egy Cube 60ason játszottam már vagy kb 5-6 fellépésen!CSak az a baj h nem az ennyém, nekem az egy nem tetszik benn h digitálisak az effektek, nem rosszak de az analog cuccokat jobban szeretem!Nézelődtem kombókat és a három eddigi választott:
Peavy Studio pro 112
Peavy Bandit 112
Roland Cube 60

Peavykről egyált nincs tapasztalatom, vkinek esetleg?!Banditről mit tudtok?én sok jot hallottam!!

(#1177) sparc válasza rOwLeY (#1176) üzenetére


sparc
tag

én is jobban szeretem az analóg cuccokat
de erősítőből már csak csoveset használok
az felel meg a legjobban az izléseimnek
igaz hogy drágák de nekem megéri
most egy laney vc30ast használok és osszehasonlithatatlanul szebb hangja van bármely tranzisztoros kombónál
bár az is igaz hogy legalább 5 annyiba kerül mint egy átlag 30watttos tranyós

(#1178) sparc válasza sparc (#1177) üzenetére


sparc
tag

előbb picit elirtam
azt akartam irni hogy 5* annyiba kerül

hát a banditot én se ismerem
tranyósból ismerem a marshallokat bár az nem olyan jó
ha jó áron akarsz tranyóst esetleg érdemes megnézni a hiwattokat , nem rosszak

(#1179) Kobe válasza rOwLeY (#1176) üzenetére


Kobe
veterán

havernak bandit van, kvajo kis cucc, én a studio prot néztem ki magamnak majd elektromoshoz, bár 15 wtal kisebb teljesitményu mint a bandit de bőven sok az a 65 watt :)

(#1180) rOwLeY válasza Kobe (#1179) üzenetére


rOwLeY
őstag

én is jokat hallottam a banditről!De sztem nekem is elég a 65W!a Cube 60W-os és eddig háromnegyednél sosem tekertem feljebb!

(#1181) Kephamos válasza rOwLeY (#1180) üzenetére


Kephamos
addikt

A kombókat nem is nagyon illik 3/4-nél továbbtekerni, mert onnantól a legtöbbnek már nagyon torz hangja lesz. Ez természetesen nem mindegyik kombóra igaz, de amikkel én találkoztam, azoknál ez igyaz volt.

(#1182) Kobe válasza rOwLeY (#1180) üzenetére


Kobe
veterán

másik havernak igen komoly Peavey cucca van, a számát, típusát nem tom de azt tom hogy 130 volt a fejegység, és 80 a hangfal...nem tom, 80 vagy 100 wattos hangfal de az pl ha a potit 1/5 re tekered már akkor dübörög a szoba...az ilyenek koncertre jók, mert azért ilyen cuccokkal meglehet tölteni egy közepes méretű termet azért :)

(#1183) sparc


sparc
tag

ez a tranyós cuccokra igaz általában
egy csoves cuccot minnél jobban feltekersz annál szebb és dinamikusabb hangja lesz
pl az én laneymnek olyan 1/2 hangerőn kezd jó hangja lenni
igaz hogy 30wattos de ez a szám megtévesztő mert bármely 100wattos tranyós kombót lenyom

(#1184) Panzermeyer válasza sparc (#1183) üzenetére


Panzermeyer
tag

nem a watt számit
sőt, az egyátalán nem számit, a hangszórók és a hangdobozok űrtartalma, kialakítása határozza meg az úgynevezett hangosságot
egyik haverom most rakat össze egy ládát, 1W-on 91 decibelt tud
csöves erősítők tényleg nagyra állított hangerőn adják az igazi hangukat, bár szobában nappaliban elég kellemetlen 30W-al gyaxizni
hehe hétfőn jön a vox erősítőm ;)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1185) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Azt hallottam h a csöves cuccok ahhoz képest h ''kisebb'' a teljesítményük(lásd pl 30W) még is nagyobbat szolnak mint ugyanakkora teljesítményű tranyósok!Nos akko razt szeretném kérdezni, h akkor csövesben mekkora teljesítményű felelne meg egy kb 80Wos tranyos hangerejének!Mert lehet h akkor inkább egy csövesre gyűjtök!

(#1186) Panzermeyer válasza rOwLeY (#1185) üzenetére


Panzermeyer
tag

csöves erősítő
1: baszott drága
2: hangja semmihez sem hasonlítható, nekem nagyon nagyon bejön amikor a gain az az igazi végcsövek torzitásából jön össze és nem a tranzisztoros torzitobol
3: sok múlik a hangszórók milyenségén és elrendezésén, na meg a hangdoboz ürtartalmán

aztán: fogalmam sincs mekkora hangja van egy 80W-s tranyos végfoknak, de azt hiszem hogyha egy 30-as csövest birtokolsz akkor onnantol nincs gondod az erősítéssel
ha nagyobb hangerő kell akkor kimikrofonozod és készen van

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1187) Niquis


Niquis
aktív tag

Haverom ~130e-ért hozat Németországból full-csöves Peavey erősítőt (Valve King 100W-os). Ennyiért kábé mintha hozzávágnák az emberhez, és a híre is jó.:) Itthon a Peavey márkaboltban talán a 60W-os VK ára van 100k körül. Asziszem érdemes odafigyelni erre a márkára, a basszgitárjai is jók.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1188) rOwLeY válasza Niquis (#1187) üzenetére


rOwLeY
őstag

és mást is tud hozni?!V csak azt az egy fajtát?!egyébk fényleg jo ár érte!

(#1189) Niquis válasza rOwLeY (#1188) üzenetére


Niquis
aktív tag

Úgy műxik ez, hogy van egy ismerőse, aki néha ingázik, és amit haverom rendel a guitar24.de-ről, azt hozza neki haza. ;)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1190) ReJim


ReJim
őstag

aham, látom mindenki azon vitatkozik, hogy hogyan nézzen ki, hogy milyen hangszedő, és hogy menniybe kerüljön... :) nekem egy volt a lényeg: gitár legyen.
szóval a 30éves gitárt nem vettem meg 5k-ért, helyette vettem egy ~2éves encore ''márkájú'' stratóforma gitárt 18k-ért kábellel, tokkal.

de nagy külömbséget nem sikerült felfedeznem egy új szteg és az enyém között...
(és szerintem adhattok a kezemben egy csillivilli szép ibanezt, fendert vagy valami drága mittomijet is: nem fog nálam számítani ;] nagy külömbséget nem lehetne észrevenni, ha nekiállunk ''jáccani''...
de mindegy, nekem erre kell, nem gyönyörködöm benne.
(az meg a másik, hogy már csak azért nem vennék csilli villi gitárt, mert úgyis lekarcolnám, behorpasztanám, leütném a festéket/lakkot).

szóval valaki megtudná fogalmazni, hogy milyen külömbséget kellene hallanom a ''hembekker'' és az első, illetve háccsó ''szingl'' hangszedőcske között. mert sokat nem hallok, és ha annak számítania kellene, akkor nagyon nem értem :(

másik:
ha a nyakamban lóg a gittyó, akkor a potin lévő számozásnak, ileltve feliratnak hogyan kellene elhelyezkedni? merre szokott állni a 10-es ha maxra van hajtva a hangerő? felfelé (húrok felé) vagy lefelé? (vagy mindenkinek máshogy van?)

</end.?>

(#1191) Niquis válasza ReJim (#1190) üzenetére


Niquis
aktív tag

Először a volume-ról. Sztem ők is tudják, hogy a gitáros merről fogja nézni, és amikor te látod a 10-est (azaz a húrock felé néz), akkor lesz fullon. Az enyémen semmi jelölés nincs, csak elkezdtem intuitíve tekergetni clockwise, és nicsak, hangosabb lett.:)
Abban igazad van, nem szabad túlzásba esni a gitár technikai paramétereinek figyelésénél, mert végülis zenélni akarunk vagy mi a fasz.:) De néhány dologra figyelni kell, mert előfordul, hogy a rossz gitár rossz beidegződéseket szül. Igaz, ez főleg a test/nyak/bundok hibáinak esetében igaz. A humbucker és a sima hangszedő között tényleg van különbség! Hallottam már single-coil hangszedős és Hb-s gitárt is szólni, az előzőben volt valami kellemetlen zaj, a második csilingelt. És a saját (bass)gitárom esetében is volt alkalmam meghallgatni ugyanazon technikán keresztül egy Jazz-bass copyt meg az enyémet, aminek a húrlábnál MusicMan jellegű humbucker van. Nem kellett sokat hezitálnom, hogy ennek a (szerintem) sokkal szebb tónusú dörmögését válasszam.:)

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1192) sparc válasza Niquis (#1187) üzenetére


sparc
tag

nem olyan rossz a valve king de nekem nem jott be annyira bár tény hogy nem drága
ha peavey akko már inkább 5150 vagy triplexxx

amugy nem kell németországba menni hogy találjunk jó árakat
itt van a határ melett nem is messz bécs előt a musik-produktiv nevű üzlet de gondolom ti is ismeritek

(#1193) sparc válasza Panzermeyer (#1184) üzenetére


sparc
tag

milyn vox?
talán ac30?
az a kedvencem :)

(#1194) Panzermeyer válasza sparc (#1193) üzenetére


Panzermeyer
tag

nem, nincs félmillióm egy 40 ezer forintos squier mellé :D
amúgy nekem is a kedvencem, de most egy pf15R-t veszek, hátha ki tudok csiholni belőle egy kis Brian May soundot
cambridge 30-on is gondolkodtam, használtba 50-60 körül hozzá lehet jutni, félcsöves 1x10-es, na annak már van BM soundja
remélem a kis pathfinder is tetszeni fog, azért a 38 ezres árért csak vox, az meg nem éppen a szar termékeiről híres :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1195) rOwLeY válasza sparc (#1192) üzenetére


rOwLeY
őstag

Az a hely nem az a nagy raktárépületszerűség?!már hallottam róla!Tényleg olyan jo árban vannak ott a cuccok?!ÉS akkor ugye nem is kell vámolni a határon?!ELvégre EU-ban vagyunk nem?!

(#1196) sparc válasza rOwLeY (#1195) üzenetére


sparc
tag

jah nagy rákárépület szerű
és kurva jó áron vannak egyes dolgok
európa egyik legolcsóbb üzlete
vám meg nincs

(#1197) sparc válasza Panzermeyer (#1194) üzenetére


sparc
tag

jó kis cucc lehet de azért vigyázni kell a név dologgal
a marshall is gyárt sajna nagyon szar uccokat
meg az ibanez is
meg még sorolhatnám

(#1198) Panzermeyer válasza sparc (#1197) üzenetére


Panzermeyer
tag

nalátod, ezért vox a vox :)
a boltban kipróbáltam a kis pathfinder 10-est, 10W-os, ránézésre gyengécske cucc
tényleg az, de a hangja az valódi... utánozhatatlan
a 15ösben meg rugós reverb is van, nem lehet szar

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1199) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Figy!Nem tud vki véletlenül olyan weboldalt, ahol gitár v erősítő tesztek vannak hangmintákkal?!mint pl a hangszerek.hu csak vmi gyakrabban frissített kéne mert ott nagyon régi dolgok vannak
thx

(#1200) Kephamos


Kephamos
addikt

Single Coil gerjedés ellen mit lehet tenni házilag?

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.