Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Kobe válasza Panzermeyer (#1748) üzenetére


Kobe
veterán

a hangmester drága, ezt még a vak is tudja, pedig ő még csak az áraikat sem látja :D
26 ér kapsz már 15 ös marshallt újonnan
amiket én nézegettem az a marshall, roland, vox 15 ös verziói de minimum 10 esei voltak
meglepő volt h a legtöbb ajánlás a roland microcube 2 w os csodára jött mert h milyen jo és méretéhez képest milyen ngyot szól és egy cube 15 w os hoz képest mennyi szimuláció van benne, tényleg változatos a kicsike
tetszik a vox pathfinder 10 w os darabja is, csak az nem igazán használható torzításra, a clean channel je nagyon szép szokott lenni, de a torzítás már nem üt akkorát, mondjuk ez már küllemből is levágható
szal valszeg roland microcube, roland cube 15 vagy marshall lesz belőle, még nem tom
előbb menjen el az akkusztikom

leginkább talán a vox pathfinder 15ös vagy 10 es verziója érdekelne, talán a 10 es is elég lenne de nem tudom mennyire életképes a torzítása, leginkább acdc szerű klasszikus rockra kellene, meg néha metallica szintű tekerésre

[Szerkesztve]

(#1752) Kobe


Kobe
veterán

és akkor emg is hirdetném

SX akkusztikus eladó
fekete, rézhúr, puhatok, gyöngyházberakás miegymás
képek
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

iár : 24 de alkuképes a józan ész keretei között

(#1753) Panzermeyer válasza Kobe (#1751) üzenetére


Panzermeyer
tag

vox 10-esről lebeszéllek, én hallottam szólni, elég élettelen

jah, és hol van az a hely ami még a hangmesternél is óccsóbb? :)

[Szerkesztve]

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1754) Kobe válasza Panzermeyer (#1753) üzenetére


Kobe
veterán

[link]

nem vót nehéz megtalálni

(#1755) Panzermeyer válasza Kobe (#1754) üzenetére


Panzermeyer
tag

a vox-okat meg tudod mutatni a listában? :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1756) Panzermeyer válasza Kobe (#1754) üzenetére


Panzermeyer
tag

már csak azért mert azt akarok venni

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1757) Kobe válasza Panzermeyer (#1756) üzenetére


Kobe
veterán

nem tom van e ott vox de én csak azt mondtam hogy a marshallt fix hogy megkapod olcsóbban....hátessék :D

(#1758) delta9


delta9
senior tag

nos kollégák, ha valakit érdekel, az alábbi linken letölthető a demo, amit most fejeztünk be. 4 dalt tartalmaz, rar-ban 35mega. bár minden szentnek maga felé hajlik a keze, én azt mondom, hogy egészen korrektül sikerült. de akit érdekel, az formáljon róla véleményt.

[link]

[Szerkesztve]

(#1759) Panzermeyer válasza delta9 (#1758) üzenetére


Panzermeyer
tag

mék linken? :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1760) delta9 válasza Panzermeyer (#1759) üzenetére


delta9
senior tag

az kimaradt. javítottam :)

(#1761) ReJim válasza Panzermeyer (#1759) üzenetére


ReJim
őstag

linket csak akkor kapsz, ha fizecc :)
cd-t sem kapsz, míg nem virítod a lóvét :D


töttöm, de nem lesz helyem kicsomagolni...
egyébként milyen zenét is játszotok? vagy valahol lehet olvasni valami ''bio''-t? :U

[Szerkesztve]

</end.?>

(#1762) delta9 válasza ReJim (#1761) üzenetére


delta9
senior tag

rockzene, két gitár, dob, basszus, ének felállásban. bio még egyelőre nincs, majd a honlapon lesz, de nem lesz olyan hosszú, mert idén februárban alakultunk:D

(#1763) ReJim válasza delta9 (#1762) üzenetére


ReJim
őstag

mikor először meghalgattam, akkor nem teccet, de most másodszorra hallgatva nagyon teccik, grat. (csak nekem lassú, igaz, hogy nem éppen az én műfajom...)
majd szólj ha vasmegyében, vagy környékén fogtok jáccadozni..


egyébként jól hallom, hogy van benne valami vonós hangszer is? az cselló, brácsa? :U

</end.?>

(#1764) delta9 válasza ReJim (#1763) üzenetére


delta9
senior tag

igen, ő bartha ildikó, teljesen rábíztuk a cselló szólamot, és - szerintem - zseniálisan sikerült.

(#1765) ReJim


ReJim
őstag

hallottatok már marlboro gitár erősítőkről? :U

</end.?>

(#1766) Kephamos válasza ReJim (#1765) üzenetére


Kephamos
addikt

Én igen, a próbahelyünkön van is egy, majd most kipróbálom. 60-as, a felirat tanulsága szerint amerikai gyártmány.

(#1767) delta9 válasza rOwLeY (#1722) üzenetére


delta9
senior tag

[link]

#39897 hsz-ben ds-1 es eladó 8ezerért.

(#1768) Kephamos válasza ReJim (#1765) üzenetére


Kephamos
addikt

Kipróbáltam a Marboró csodát... Nem mondanám, hogy rossz, bár a maiak nem tudom, hogy milyenek, ez legalább egy 15 éves darab lehet, de meglepően jól szól, bár a membrán mintha meg lenne szaggatva benne, de szerintem mindeképpen érdemes megvizsgálni.

(#1769) ReJim válasza Kephamos (#1768) üzenetére


ReJim
őstag

ohh, köszi...

amit én ''kinéztem'' az egy 110wattos, szintén nem mai darab. egy 30centis hangszóró van benne. külsőleg (a kép alapján) nincsen lestrapálva. van rajta 3 bemenet, de nincs rajta effekt, torzító...
40ért árulja, anyagi okok miatt...

a neten viszont nem találtam róla semmit...

</end.?>

(#1770) Kephamos válasza ReJim (#1769) üzenetére


Kephamos
addikt

Ha tényleg jó állapotban van 40K-ért a hülyének is megéri, főleg, hogy 110-es.

(#1771) ReJim válasza Kephamos (#1770) üzenetére


ReJim
őstag

[link]
ennyit tudni róla... :)

aszem akkor megveszem... aztán meglássuk mi lesz belőle :)

</end.?>

(#1772) Kephamos válasza ReJim (#1771) üzenetére


Kephamos
addikt

Azért hallgasd meg előbb milyen hangja van, ha eddíg nem tetted volna meg. :DD

(#1773) ReJim válasza Kephamos (#1772) üzenetére


ReJim
őstag

szhelyi vagyok, a tulaj is szhelyi, de valami zalaegerszegi boltban van. szóval eddig még nem adódott alkalmam meghalgatni :F
de megpróbálom behozattatni vele...

egyébként ebbe olyna nagy hangszóró van, nem bass gitárhoz való véletlen? viszi ez a 15''-os hangszóró a magasakat? :U

</end.?>

(#1774) Kephamos válasza ReJim (#1773) üzenetére


Kephamos
addikt

Ez Bass erősítő vagy gitár? Szerintem simán lehet szép hangja, haver Hiwattjában 12''-es hangszóró van. Próbáld ki, az ingyen van, aztán meglátod, hogy érdemes-e vele foglalkozni.

(#1775) Kobe válasza ReJim (#1771) üzenetére


Kobe
veterán

látatlanban semmit nem szabad megvenni....még egy zacskó ropit sem....az h valaki azt mondja, jó, az édeskevés, jóhog azt mondja, neki érdeke megszabadulni tőle előbb, de ki tudja neked mi tetszik....

nekem meg ez tetszik :D
pár kép a picikémrő
[link]
[link]
[link]

(#1776) ReJim válasza Kephamos (#1774) üzenetére


ReJim
őstag

nagyon szépen szól. van rajta három bemenet egy bright, egy flat, és egy deep. az első a közepet, a második a magassakat, a végső pedig a mélyeket emeli ki.

melleselg járatos a hangfal doboza, így a basszusokat is szebben emeli ki.

nem tudom hány wattos (a hátuljánál 115watt van írva, de ez a trafó adata, nem az erősítőjééé.), minden esetre az 15''-os hangszóró a napokban zavarni fogja a szomszédokat ;]

kár hogy a bemenetek között nem lehet váltani. :( a torzító nem is nagy hiáyn belőle...

(azt hiszem full tranyós, bár lehetséges, hogy az előfok csöves, mert mintha kicsit kompresszálnan, no meg a kialakítása is olyan, mintha az lenne...)

</end.?>

(#1777) Kephamos válasza ReJim (#1776) üzenetére


Kephamos
addikt

Tudsz váltani! Kihúzud a jacket és átdugod egy másikba. :DDD Ami lent van nállunk az állítólag full tranyós, de szvsz szép hangja van. Ja, és abban Celestion hangszóró van!

(#1778) ReJim válasza Kephamos (#1777) üzenetére


ReJim
őstag

de ezt lábbal elvégezni már kicsit nehézkese, no meg szám közben nem dugiszálhatom a jack-et :)
(clean ként szebben szól a flat.)

nah, majd holnap lesz a nagyobb próba :)

</end.?>

(#1779) Kephamos válasza ReJim (#1778) üzenetére


Kephamos
addikt

Ma voltunk próbálni és nagyon felidegesített a Marboro. Haver 100as Hiwatt combón nyomta és azt mondta, hogy halkan küldjük, mert fáj a füle és úgyse volt dob, felesleges a nagy hangerő. Annak a marbi combónak 5-ösig borzalmas hangja van, minden hang egyforma, brúg, mint valami motor. :(((

(#1780) Lurtzz


Lurtzz
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy van e köztetek vkinek tapasztalata a Line6 Spider II 112es combójával?
Mennyire hangos, variálható, szépen szól e?...
Előre is kössz a válaszokat!

Blaze

(#1781) Panzermeyer válasza Kephamos (#1779) üzenetére


Panzermeyer
tag

hát 15''-os hangszóróval már inkább diszkózni kell, nem gitarozni

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1782) Kephamos válasza Panzermeyer (#1781) üzenetére


Kephamos
addikt

5östől felfelé viszont meglepően szép hanja van, nemhiába, hiszen Celestion hangsuzóró van benne.
----------------------------------
Megnyerted az árverést?

(#1783) Panzermeyer válasza Kephamos (#1782) üzenetére


Panzermeyer
tag

megnyertem 168 dollárért de az a buzifejü nem küldi ide... fene a jó dolgát... ő csak usába küldi
most liciteltem egy másikra, 170-nel megnyertem, egyelőre tárgyalok szállításról meg fizetésről, ha 50-nél többe fog kerülni akkor megveszem itthon mert ha beadom a pathfindert, 50 ráfizetéssel megkapom...

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1784) Panzermeyer válasza Panzermeyer (#1783) üzenetére


Panzermeyer
tag

no minden faszás, szállítás 41$ lett volna de mivel usában 120V-s hálózat van és nincs rajta kapcsoló mint a sz.gépeken, emiatt nem tudom megvenni
ennyiiiiiiiiiiiiii

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1785) Kephamos válasza Panzermeyer (#1784) üzenetére


Kephamos
addikt

A tápot nem leht bene kicserélni??? :F

(#1786) Printszkrín válasza Kephamos (#1785) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Tápot át szokták tekercselni.
Van is egy szaki, aki foglalkozik ilyesmivel, de csak jövő hétre tudom megszerezni
az elérhetőségét.
Egyébként kicsit lutri a dolog, állítólag nem biztos, hogy ugyan úgy fog szólni a cucc.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#1787) Kephamos válasza Panzermeyer (#1784) üzenetére


Kephamos
addikt

Most jut eszembe! Nyíregyen is van egy fickó, aki gitárokat épít, meg erősítőket, állítólag profi szinten nyomatja a dolgokat, lehet, hogy őt meg kéne kérdezned, hogy mit mond, meg tudja-e csinálni.

(#1788) ReJim


ReJim
őstag

fel tudtok világosítani, hogy milyen húrt vegyek?
mi tartozik a ''szar'' illetve a közép kategóriába? (ernie ball, stagg, ''magyar gyártmányú nemannyira jó'', stb.)

</end.?>

(#1789) Kephamos válasza ReJim (#1788) üzenetére


Kephamos
addikt

Szerintem Ernie Ball, Labella, Dadario, Yamaha amit érdemes venni, attól függ milyen zenét akarsz nyomatni.

(#1790) rzita válasza Skót (#31) üzenetére


rzita
újonc

Kedves hangemberek!

Akit érdekelnek eladó elektroncsövek, írjon az alábbi e-mail címek egyikére:
rzita@555555.no-ip.org, rzita2@citromail.hu

(#1791) Kephamos


Kephamos
addikt

Ez a pálca nevű dolog hogy működik? Lazítok rajta, állítok a nyakon, maj újra megyszorítom, vagy lazítok és ezzel egyidőben állítódik is?
----------------------
Hogy kell beállítani egy elektromos gitárt? Mármint a húrok milyen távol legyenek a nyaktól?

(#1792) fokukac


fokukac
nagyúr

[link]

hát ez kész... :) ez a koma tud valamit... slide gitár kanállal, úgy, hogy közben kézzel is játszik.... hihetetlen.
hendrix kezdő volt hozzá képest, ő csak pengetni tudott szájjal... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1793) Kephamos válasza fokukac (#1792) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem gyenge, de annyira nem is dúrva. Ha megfigyeled a balkezével nemsok semmit csinál, néhány lefogást és kész. Nem mondom, hogy megtudnám csinálni, de annyira nem veszett.

(#1794) fokukac válasza Kephamos (#1793) üzenetére


fokukac
nagyúr

már a kanál önmagában dúrva - egy slide-gyűrűvel sem egyszerű a dolog, ha csak azt csinálod közben, de így...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1795) delta9 válasza fokukac (#1794) üzenetére


delta9
senior tag

két nagy slideos kedvenc: snakepit-beggars and hangers-on (tudom, hogy ezt ismered) és zakk wylde - troubled wine (illetve ez pride and glory, de mindegy). slide gyűrűben nekem az volt a legnehezebb megtanulni, hogy ne legyen fals, amit játszom, mert az majdnem olyan, mintha fretlessen játszanál és eléggé pontosan oda kell húzni a gyűrűt. ott nincs olyan, hogy jóvan az egy mm-rel arébb is ;] de az öreg azért jól küldi

(#1796) Josh


Josh
tag

Tudna valaki segíteni? Arról lenne szó, hogy én klasszikus gitáron tanulok, és abban kérném a segítségeteket, hogy tudna valaki olyan linket adni, ahonnan tudnék letölteni kottákat. Ilyen romantikus számokra gondoltam, csajozás ügyében kellene.

Nem baj, hogyha van hozzá szöveg, és mondjuk valahonnan a zenét is le lehetne tölteni, hogy tudjam, hogy vajon hogyan kellene előadni a dolgot, de a szöveg, és a zene hozzá annyira nem lenne fontos.

Minden segítséget, ötletet szívesen fogadok.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#1797) #53172992 válasza Kobe (#1667) üzenetére


#53172992
törölt tag

RONDAAA HEEE????

(#1798) ReJim


ReJim
őstag

tudtok valami tanácsot adni, hogy hogyan lehetne kihangosítani 3-4 klasszikus gitárt, egy nagyobb teremben?
eddig úgy áll a dolog, hogy vesznek 2 térmikrofont, de azokat valamihez kötni is kell.
nincs valami ötletetek, hogy mégis mit kellene még? valami aktív hangfalat, hangfalakat? vagy netán keverő+végfok+2pár hangfalat kellene venni?

mert nagyon elveszik a gitár és az ének hangja... :(

</end.?>

(#1799) Panzermeyer válasza Printszkrín (#1786) üzenetére


Panzermeyer
tag

egy ilyen 50-60W-os trafot nem épp 200 forintba kerül tekercselgetni...
inkább megveszem így itthon, kapok garit meg még akciós áron jön

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1800) Kobe válasza #53172992 (#1797) üzenetére


Kobe
veterán

RONDAAA HÁÁÁ

iq blaster.....grat a hozzászólásért


részegen sem raknék ilyen otromba mintát-festést az egyik legnevesebb gitáros signature darabjára amiből alig több mint 100 db van a világon

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.